Tiskové zprávy

Catastrofy vydali debutové album

26. března 2015 v 15:30 | H.
Thrash metaloví zbojníci Catastrofy vypustili na konci února pod hlavičkou labelu Support Underground debutové album s názvem "Zbojnícky tanec". Nahrávka, mix a mastering v legendárním studiu Shaark na přelomu listopadu a prosince loňského roku. O grafiku se i tentokrát postaral dvorní malíř Hrdlorez Boris. Dostupnost v podobě digipacku, LP jako klasický černý vinyl v prodeji od května.

01. Anciáša, zmráka sa!
02. Zbojnící apokalypsy
03. Sedlák
04. Kazimír
05. Bastardi spoločnosti
06. Ančine cecky
07. Žabomyšie vojny
08. Na detskej oslave
09. Zapadám prachom
10. Krik a beznádej

Hudba: Ľudo
Texty: Ondro
Kresba: BB Grafycs
Foto: Ivan Džugan
Grafika: Rudo

CATASTROFY:
Hrdlorez Boris - zpěv, fujara, drumbl'a, tamburína, ozembuch, párty píšťalka
Hrajruka Jano - kytara
Mastiflinta Beňo - kytara
Miesiželezo Mifo - basa
Kostilam Roman - bicí nástroje

Hosté:
Ela Ciesarová - intro (8)
Adam Hrubý - intro (8) Lukáš Kasprzyk - intro (4, 8)

http://bandzone.cz/catastrofy
https://sk-sk.facebook.com/catastrofy
www.supug.cz

[tisková zpráva vydavatele]

INFERNAL WAR premiere new track "No Forgiveness"

26. března 2015 v 13:34 | H.
INFERNAL WAR premiere new track "No Forgiveness"

Poland-based extreme black/death metal band, INFERNAL WAR, will release their new album "Axiom" on April 17th in Europe and April 21st in North America via Agonia Records. In anticipation, the band premiered a new track "No Forgiveness" via Decibel Magazine. Listen to the song through the following link, to get a sample of what you can expect of "Axiom":

http://www.decibelmagazine.com/featured/streaming-infernal-wars-no-forgiveness/

"Axiom" was recorded, mixed and mastered in No Solace Studio with M. (Mgła/Kriegsmaschine), who also guest appears on the album on vocals. The 11 new songs on "Axiom" clock in at around 42 minutes. The album cover was created by Mentalporn.

Tracklist:
I. Coronation
II. Militant Hate Church
III. Into Dead Soil
IV. Paradygmat
V. Nihil Prayer
VI. The Parallel Darkness
VII. Transfigure
VIII. Eater Of Hope
IX. Camp 22
X. No Forgiveness
XI. Axiom

On the new material, the band commented: "Axiom is the essence of Infernal War. At the same time, it's not a copy of our previous works. The new material is more mature, diversified and bloody uncompromising. It's very grim, both musically and lyrically. We have no doubt, that Axiom is our crowning achievement".

"Axiom" will be available in: slipcase CD, 12" gatefold LP with booklet, 12" silver LP (limited to 150 hand-numbered copies), 12" die-cut picture LP with booklet (limited to 300 hand-numbered copies) and digital formats.

Pre-orders are available HERE.

Line-up:
Herr Warcrimer - vocals
Zyklon - guitars
Triumphator - guitars
Godcrusher - bass
Stormblast - drums


[tisková zpráva vydavatele]

Necrosadist's new EP is out now

24. března 2015 v 15:30 | H.
Necrosadist's new EP is out now

Sadistic black/thrash beast from southern Poland strikes back with five poisonous pieces of pure blasphemy. More than fifteen minutes of paying tribute to the Unholy Masters of Morbid Metal!!! Play and smell the infernal stench!

THRASH AND DIE!
OUT NOW in Under the Tyrant's Banner prod!

Necrosadist "Infernal Stench of Blasphemy" t-shirt PRE-ORDER starts now!
T-shirt will be limited to 30 copys!
Fruit of the Loom - Heavy Cotton, all sizes.


[tisková zpráva]

Žižkův vraždící palcát XLI.

24. března 2015 v 11:34 | H.
Žižkův vraždící palcát XLI.

11. 4. 2015 - TÁBOR - MILENIUM
  • Klub otevřen od 17:00, začátek od 18:00 hodin
  • Vstup: do 18:00 Kč 199,- potom Kč 249,-
  • Na místě již tradičně zajištěn velký výběr CD, MC, LP, triček a dalšího UG materiálu!
  • Otevřeno až do rána (zájmu) odjezdu ranních vlaků!


ROOT
Headlinerem pro jaro bude legenda ROOT. Musíme konstatovat, že budou mít na Žižkovi a možná i v Táboře premiéru! Tahle formace má za sebou mnohé a jen popis nejdůležitější bodů historie by byl na velmi dlouhý článek. Takže stručně - mají za sebou koncerty s Behemoth, Cradle of Filth, Amon Amarth a mnoho dalšími hvězdami. Na festu předvedou jejich poslední album z roku 2011 "Heritage of Satan", naneštěstí bez kytaristy Ashoka, který se zabydlel u Cradle Of Filth.
F.O.B.
Domácí death-metalcorová stálice bude mít na Žižkovi křest nového alba pod názvem "… and foes have become our masters", jež vyjde v březnu pod hlavičkou MetalGate Rec. Také zde přestaví nového bubeníka Filipa Ambrože, který vystřídal Hatyho. A jak bývá u F.O.B. zvykem, nevylučují nějaké to překvapení.

Attack the Hero
Pražská kapela Attack The Hero, která definuje svůj žánr jako "Numetal-metalcore- punk-hardcore-pop-rock-funky-crossover-posthardcore-emo-hiphop-dnb-jazz" a nakope koule každému, kdo to splete! (jinak hrajou metal/hardcore) Přestože patří mezi mladší metalové formace, mají toho už celkem dost za sebou. Na festu budou propagovat například svoje nové LP "As One We Stand" nebo zatím poslední singl "Anchor".

Gutalax
Po roce a půl se k nám vrací vyprávěči Toi Toi příběhů Gutalax. Pro ty kdo neví, o koho jde, tak vznikli na troskách kapely Lunetic revival. Ale po čase si řekli, že budou hrát vlastní hovna a vznikl Gutalax. Tato banda je zárukou veselé hnědé atmošky. Své Toi Toi příběhy šířili až v dalekých mexických končinách, kde se z toho místní pokakali a poslali nám je zpět, že se jim přeplnila kanalizace nebo co… Také připravují novou desku pod názvem "Shit Happens" a novou image, kterou budete moc shlédnout! Tak si připravte na koncert pořádné zásoby toaletního papíru, protože bude pořádně hnědo!

Anime Torment
Anime Torment jsou Litoměřic, odkud od roku 2007 okupují úspěšně Čechy, ale i Evropu na svých častých turné. Celkově už mají za sebou přes 200 koncertů a kluci vzpomínají především na společné koncerty s dánskými řezníky The Psyke Project. V roce 2007 vydali singl "Afterlife" a v roce 2012 jim vyšla první deska "Deathwish". Na tuhle úspěšnou placku v letošním roce naváže další zatím nepojmenovaná, kterou mají v plánu nahrát a vydat u Sundeath rec. V rámci turné ji pak 17.4.2015 pokřtí v Praze! Aby byl výčet aktivit téhle grupy úplný - nelze opomenout jejich časté koncerty v rámci benefice na podporu zvířat.

Deathstar
Mostečtí Deathstar se mravenčí prací propracovávají mezi špičku tuzemského extrémního metalu. Jejich podání death metalu je melodické i moderní, ale přesto se nedá zařadit mezi obvyklé žánrové odnože. Mají na kontě dvě studiová alba "Golden Feathers" z roku 2010 a "Beyond All Fears" z roku 2013, kterým dali o sobě pořádně znát. V současné době připravují nový materiál, ale na rok 2015 si připravili již nyní singl O-R-I-G-I-N, který je zveřejněn na jejich bandzone profilu. V rámci koncertů se Deathstar objevují ve všech koutech ČR v rámci jejich pravidelné "November Massacre tour", ale jsou často vidět i v sousedním Německu.

Proximity
Moderní, dynamická, metalová muzika okořeněná samply - tak definují svou muziku pražští Proximity. Inspirace hledají v Soilwork, In Flames, Dream Theater, Nevermore ad. Zmíněným In Flames se jim podařilo předskakovat v roce 2009 na jejich pražském koncertu. V listopadu a prosinci minulého roku se jim podařilo projet celou Českou republiku po boku finských Waltari a Support Lesbiens. Na scéně působí již 10 let a aktuálně pracují na nových skladbách - jedna je k vidění v podobě videoklipu https://youtu.be/CDL_ervrv4s.

[tisková zpráva]

KING PARROT announce album details and premiere new video featuring Phil Anslemo

21. března 2015 v 14:12 | H.
KING PARROT announce album details and premiere new video featuring Phil Anslemo

Unique Australian thrash metal/grindcore/punk group, KING PARROT, have released the first track from their upcoming new album "Dead Set", along with a video starring Phil Anselmo of Pantera fame. The "Like A Rat" video is available for viewing exclusively via Metal Hammer UK, at this link:

http://metalhammer.teamrock.com/news/2015-03-19/king-parrot-teams-up-with-phil-anselmo-for-new-video

"Dead Set" - the band's sophomore album - is due for release on May 15th in Europe via Agonia Records, May 19th in North America via Housecore Records and May 15th in Australia via Rocket/EVP. The album is available for pre-orders now (see the links below).

"Dead Set" is the follow-up to 2012 "Bite Your Head Off" effort, which gained high praise from critics and musicians, including the likes of Max Cavalera (Sepultura), Chuck Billy (Testament) and Phil Anselmo (Pantera). The effort allowed the 5-piece to travel acrosss seas and electrify fans, during extensive touring in North America (with Origin, Orange Goblin and Down), Europe (with Weedeater) and performing at festivals such as Soundwave, SXSW and Housecore Horror Festival. KING PARROT's video to the track "Shit On The Liver" was a finalist in the Australian Music Video Awards.

Speaking about the sound of the new material, vocalist Matt 'Youngy' Young commented: "The great thing about this record is that it actually sounds like a real band and is a reflection of where we are at right now. In my eyes, that is everything a record should be. We are super proud of this and can't wait to show everyone what we have in store".

He also stated: "King Parrot are proud to release our new album 'Dead Set' via Agonia records this May. It's been a long process but we happy to say that we are ready to move ahead and get this sucker out. We wanted to work together with the best people in the business to make this a great record and when Phil (Anselmo) said he wanted to be involved it was a no-brainer".

"Dead Set" was produced by Phil Anselmo with colleagues Michael Thompson and Steve Berrigan handling engineering duties at Nodferatu's Lair Studio (Down, Eyehategod, Superjoint Ritual) in Louisiana, USA and will feature the following tracks:

1. Anthem Of The Advance Sinner
2. Need No Savior
3. Hell Comes Your Way
4. Like A Rat
5. Tomorrow Turns To Blood
6. Home Is Where The Gutter Is
7. Sick In The Head
8. Punisher
9. Reject
10. Dead Set

The new instalment will be available in Europe in:

- slipcase CD,
- 12" black vinyl with insert and poster,
- 12" clear vinyl with insert and poster (limited to 100 hand-numbered copies),
- 12" picture disc with insert nad poster (limited to 200 hand-numbered copies),
- digital formats.

Pre-orders are available via the following links:

EUROPE: https://www.agoniarecords.com/index.php?pos=shop&lang=en
NORTH AMERICA: http://www.thehousecorestore.com/
AUSTRALIA: http://www.nervegas.com.au/king-parrot/dead-set/

KING PARROT is:
Mr. White - Guitars
Squiz - Guitars
Slatts - Bass
Toddy - Drums
Youngy - Vocals

KING PARROT w/ WEEDEATER (NORTH AMERICA)
3/20/2015 SXSW Tone Deaf Touring Showcase @ Dirty Dog - Austin, TX
3/21/2015 The Lost Well - Austin, TX
3/24/2015 Launchpad - Albuquerque, NM
3/25/2015 Pub Rock Live - Scottsdale, AZ
3/26/2015 Casbah - San Diego, CA
3/27/2015 The Complex - Los Angeles, CA
3/28/2015 Catalyst - Santa Cruz, CA
3/29/2015 DNA - San Francisco, CA
3/30/2015 Starlite Lounge - Sacramento, CA
3/31/2015 Dante's - Portland, OR
4/01/2015 Studio Seven - Seattle, WA
4/02/2015 The Pin - Spokane, WA
4/03/2015 Neurolux - Boise, ID
4/04/2015 In The Venue - Salt Lake City, UT
4/05/2015 Bluebird Theater - Denver, CO
4/07/2015 Riot Room - Kansas City, MO
4/08/2015 Wooly's - Des Moines, IA
4/09/2015 Rock Island Brewing - Rock Island, IL
4/10/2015 Pyramid Scheme - Grand Rapids, MI
4/11/2015 Subterranean - Chicago, IL
4/12/2015 Grog Shop - Cleveland, OH
4/13/2015 Saint Vitus - Brooklyn, NY
4/14/2015 Nectars - Burlington, VT
4/15/2015 T.T. The Bear's Place - Boston, MA
4/16/2015 Kung Fu Necktie - Philadelphia, PA
4/18/2015 Ziggy's By The Sea - Wilmington, NC
4/19/2015 The Earl - Atlanta GA
4/20/2015 Blue Nile - New Orleans, LA "Housecore Records Signing Party"

Follow the band at:
https://www.facebook.com/kingparrotband
https://www.youtube.com/KINGPARROTBAND
https://twitter.com/kingparrotband
http://www.reverbnation.com/kingparrot
http://www.instagram.com/kingparrotband

Agonia Records:
http://agoniarecords.com
https://facebook.com/agoniarecords
https://twitter.com/agoniarecords
https://soundcloud.com/agoniarecords
http://youtube.com/AgoniaRec

[tisková zpráva vydavatele]

Goatwave rituály očarují pražskou Sedmičku

20. března 2015 v 14:14 | H.
Goatwave rituály očarují pražskou Sedmičku

Jarní rovnodennost. Sobota 21. března. Oslava hudebního okultismu s The Devil and The Universe a Subpop Squeeze Vladimíra Hirsche na strahovské Sedmičce. Buďte tam.

Už jsou to dva roky, co rakouští okultisté The Devil & The Universe poprvé a naposledy vystoupili v Praze. Od té doby se toho ale událo mnoho. Ashley Dayour a David Pfister vzali do sestavy "na plný úvazek" původně hostujícího Stefana Elsbachera, odehráli spoustu koncertů (i na moravských Hradbách Samoty) a neflákali se ani co do studiové práce.

Výsledkem jejich loňského pobytu v opuštěné lesní kapli ve štýrských lesích je vynikající nové album "Haunted Summer" (recenzi si můžete přečíst tady), inspirované skutečnými událostmi dekadentného léta zhýralých romantiků Byrona, manželů Shelleyových a dalších. A nebyli by to The Devil & The Universe, aby si i tady nepomohli netradičními skladatelskými postupy - tarotem , automatickým psaním a různými magicko/náboženskými technikami.

O živou prezentaci tak silného materiálu jsme zkrátka Prahu nemohli ochudit. Navíc když Rakušané přearanžovali i své původní skladby a okořenili je kytarou. A existuje snad vhodnější datum pro věci magické než jarní rovnodennost?

Goatwave obřady podpoří i hudební mág mnoha tváří - avantgardní skladatel, multiinstrumentalista, industriální matador a zvukový alchymista Vladimír Hirsch, který pro tento večer oživí svou hudební inkarnací Subpop Squeeze.

Kousavý projekt zaměřený na "electronic subpop entertainments" s kořeny v roce 1996 má za sebou tři tématická alba - debutové "Arsenica / Less Than Nothing" z roku 1996, "Dream, Monster, Exorcism" z roku 1999 a předloňskou "The Sheep Barn Entertainment", na které si zahostovala i holandská experimentální zpěvačka Nadya Feir.

Živou prezentaci této Hirschovy polohy si budete moci vychutnat po delší době 21. března v klubu 007.

Po skončení živé produkce se můžete těšit na stylovou afterparty, kterou si vezme na starost matador české temné scény, DJ Jaeger. A pozor - vzhledem k policejní hodině v klubu 007 začíná akce již v 19:00 hodin!

THE DEVIL & THE UNIVERSE (A), Subpop Squeeze + DJ Jaeger
21. března (první vystoupení začíná už ve 20:00 !)
Praha, Klub 007 Strahov (Chaloupeckého 1903)
Vstup: 220 Kč (+ poplatky) předprodej Eventim a Ticketstream / 290 Kč na místě

[tisková zpráva pořadatele]

Enablers (USA), Dead Western (USA) - Praha, 24. března

20. března 2015 v 12:33 | H.
ENABLERS (usa)
support: DEAD WESTERN (usa)
24. března 2015
Praha - Klub 007 Strahov
start 20.00, vstup 300 Kč

Vždycky, když se povede dát dohromady dvě výjimečný kapely, který mají nezávisle na sobě turné, máme sváteční pocit. Jako že hvězdy a elementálové jsou nám nakloněni a že to tak prostě má bejt. No a spojení Enablers a Dead Western tohle splňuje bezezbytku. Přestože jsme cynici a neznabohové, troufáme si tvrdit, že v muzice obou aktérů je něco… něco víc. Jako že hvězdy a elementálové jsou nám nakloněni. Enablers a Dead Western 24. března na 007!

Plíživý vybrnkávání, který se omotává kolem těla a kolem krku, naprosto uhrančivá atmosféra, opakující se motivy, z kterejch postupně roste naprosto psycho atmosféra - ale bez nějakýho zběsilýho třeštění - ano, Enablers! Kytarista a známej zvukovej inženýr Joe Goldring spolupracoval se Swans i se Steve Von Tillem z Neurosis, baskytarista Kevin Thomson hrál v Nice Strong Arm a Timco a s Goldringem hrál už v Morning Champ a Touched By A Janitor. A "recitátor" (protože v muzice Enablers se fakt nezpívá) Pete Simonelli? Obrovská osobnost, jejíž zvláštní, monotónní vokál dodává skladbám Enablers neopakovatelnej nádech tichýho šílenství. Kapela letos vydává novou desku "The Rightful Pivot" a vyplatí se vidět jí živě. Rozhodně.

Hudba ze světa duchů, hlas hlubokej jak Mariánskej příkop - za tajemným názvem Dead Western se skrejvá písničkář Troy Mighty. Představte si hlas Michaela Giry, zpomalenej o třetinu, a zasazenej do starýho obrazu v rozpadajícím se domě. Troy Mighty před lety působil v avantgardním jazzovým spolku Antennas Erupt!, ale teď se plně věnuje Dead Western. Na kontě má dva singly a tři dlouhohrající desky, zatím poslední "Everything, Eternally" vyšla v roce 2012. Zvuk Dead Western osciluje zhruba mezi Boduf Songs a Current 93, ale Troy si dokázal najít vlastní cestu k originálnímu výrazu. Další koncerty Dead Western v Česku:

20. března: České Budějovice
21. března: Písek
22. března: Plzeň
24. března: Praha (+ Enablers)
25. března: Brno
29. března: Slavičín (+ Calvera)
31. března: Ostrava
2. dubna: Jihlava
3. dubna: Pardubice
2. května: Broumov

Silver Rocket: www.silver-rocket.org

[tisková zpráva pořadatele]

True Metal Crush

19. března 2015 v 12:30 | H.
True Metal Crush

Aprílový měsíc s sebou přinese i nekompromisní nářez na oblíbená podia. Sušický Tradiční kloub pohostí v rámci akce True Metal Crush trojici kapel rozličných žánrů, které spojuje jediné - ostrost a síla metalu. Za lidovou stokorunu si tak můžete vychutnat svižný nátěr od Colp, БУТ nebo Return To Innocence. To vše 18. dubna od sedmi večer v již zmíněném Tradičním kloubu v Sušici.

Colp
Nezavadit o jméno Colp by se našinci snad nemělo povést. Přes dvacet let na scéně, kdy tito pánové stále drhnou tvrdší formu metalu s neustále se vyvíjející tendencí. Že to těmhle nadšencům hraje stále dobře, se můžete přesvědčit na vlastní kůži.
http://bandzone.cz/colp

БУТ
Nelekejte se azbuky a vězte, že se za třemi nenápadnými písmeny skrývá svižná rachotící úderka But z Jižních Čech, slyšíte? Jižních Čech! Co to znamená? No přece, záruku grindové kvality, kterou tahle banda rozhodně je. Kámen na kameni po nich ještě nezůstal.
http://bandzone.cz/but

Return To Innocence
Jak hladí metalová symfonická hudba, máte možnost okusit s pražskou smečkou Return To Innocence. Ani oni nejsou žádnými nováčky na českých podiích a dobře vědí, jak se do toho opřít. Melodie vzpomínající na pohanský věk v kombinaci s úderným současným metalovým vyzněním je příslibem působivého koncertu.
http://bandzone.cz/returntoinnocence

Nezapomeňte:
True Metal Crush
18. 4. 2015 / 19.00
Sušice - Tradiční Kloub / 100,-
Colp - metal-core
БУТ - grind-core
Return To Innocence - symphonic metal


[tisková zpráva]

Metal Madness Tour 2015

18. března 2015 v 17:49 | H.
Metal Madness Tour 2015

Začátek dubna budou mít fanoušci české metalové scény možnost zhlédnout opravdu skvostné Metal Madness Tour! Pětice kapel v čele s Polskou Hardcorovu mašinou ToteM!! doplněnou dále českými špičkovými kapely Madgod, Bethrayer, Arch of Hell a Follow zamíří celkem do 4 klubů v následujícím pořadí!!

2.4 - Opava Jam Club
3.4 - Brno Melodka
4.4 - Šumperk H-Club
5.4 - Uherské Hradiště klub Mír

Lístky jsou k dostání prostřednictvím SMS ticket!!

Totem - Polsko / Bukowno

MadGod - Šumperk

Bethrayer - Kojetín

Arch of Hell - Brno

Fellow - Polička

-----

Facebook události


-----

Videoklipy kapel

[tisková zpráva]

HYPOTHERMIA premiere new track "Svartkonst"

18. března 2015 v 12:31 | H.
HYPOTHERMIA premiere new track "Svartkonst"

Swedish trio HYPOTHERMIA, known for its ethereal black metal/rock output, have premiered a brand new song, "Svartkonst". The track features on the band's upcoming new album under the same title, set to be released on May 15th in Europe and May 19th in North America via Agonia Records. The act, whose ranks include musicians of Lifelover and Kall fame, have made the song available at this location:

https://soundcloud.com/agoniarecords/hypothermia-svartkonst

"Svartkonst" has been recorded with the intention of giving more depth to the music itself, and allowing the listener to engage with the album's escalating atmosphere on a more personal level.

The offering has been divided over five compositions and features a guest appearance of the violinist, E.B.

01 - Invokation
02 - Svartkonst
03 - Efterglöd
04 - Regnvals
05 - Vy

The new album will be released in:
- regular jewelcase CD;
- ekopack CD (limited to 1000 copies);
- gatefold black LP;
- gatefold picture disc LP (limited to 200 hand-numbered copies);
- green/black haze LP (limited to 150 hand-numbered copies);
- digital formats.

HYPOTHERMIA was founded in 2001 as a means to channel negativity and manifest it in audial form. "Following ancient traditions carried in spirit and blood, through wanderings and introspective journeys a communion with a deity of the void is formed" - comments the band.

The mysticism of HYPOTHERMIA is characterized by its highly ritualistic compositions, which are conducted in shamanistic trances of minimalism, and binding their followers in its meditative spell. Always recorded live, sharing with the world something honest and unique.

After being active for thirteen years the constellation of HYPOTHERMIA that has evolved through the years from a duo to a trio, will be stepping further out of obscurity by slowly evolving to an orchestra.

The band is:
Kim Carlsson - vocals/guitars
Richard Abrams - drums
Hans Cools - guitars

Upcoming shows:
Bunker, Sala de Conciertos, San Luis Potosi (MEX) - April 10th
Multiforo Cultural Alicia, Mexico City (MEX) - April 11th
Turku Saatanalle IV Festival, Turku (FIN) - Feb 12th


[tisková zpráva vydavatele]

"Není se kam skrýt" od V.A.R. po 25 letech v reedici na CD

17. března 2015 v 17:30 | H.
"Není se kam skrýt" od V.A.R. po 25 letech v reedici na CD

Po nedávném vydání řadového alba "Level 6" chystá Pařát i na letošní rok spolupráci s nestory tuzemské metalové scény, kapelou V.A.R. Ta loni oslavila čtvrtstoletí své existence a letos se do stejné věkové skupiny dostává její první demo z roku 1990 "Není se kam skrýt", které je pochopitelně už asi sto let :) vyprodáno a kapela tak nemůže uspokojit zájem fanoušků.

Nicméně nepůjde pouze o "obyčejné vydání" starého dema. Ve studiu Miloše "Dodo" Doležala projde kompletním remasteringem, některé skladby V.A.R. nahrají znovu a především dojde i na několik bonusů. V archívu loni zemřelého kytaristy a spoluzakladatele V.A.R. Šneka byl objeven rozpracovaný song z kraje devadesátých let, na jehož dokončení kapela pracuje. Kapacita CD bude naplněna na maximum, z čehož vyplývá, že dojde i na další rarity. Nový obal (booklet) je samozřejmostí.

Výroční reedice dema "Není se kam skrýt" vyjde pod Pařátem v druhé polovině letošního roku. Další informace kolem tohoto počinu budeme odkrývat průběžně.

[tisková zpráva]

Jediná česká zástavka evropského turné NEGURĂ BUNGET v Plzeňské Papírně

17. března 2015 v 15:18 | H.
Jediná česká zástavka evropského turné NEGURĂ BUNGET v Plzeňské Papírně

Další událost v unikátních prostorách patra Plzeňské Papírny bude zcela jedinečná. V útrobách černých závěsů se vám představí rumunská NEGURĂ BUNGET, která odehraje jediný koncert v ČR během jejich aktuálního evropského turné, personálně provázaní GRIMEGOD, pagan/blacková PANYCHIDA a death/blackoví NORTHERN PLAGUE z Polska.

Nejslavnější tvrdě metalová formace NEGURĂ BUNGET z transylvánských hvozdů představí během svého tříměsíčního evropského turné novou desku "TĂU". Na albu dostaly větší prostor ambientní vlivy, naleznete na ní i pečlivě vystavené atmosférické kompozice, které jsou dobře známy i z předchozích počinů. Utvrdit se o tom můžete v jejich náladotvorném novinkovém klipu ke skladbě "Nametenie". Přijďte se přesvědčit o tom, že současná sestava patří k těm nejsilnějším v jejich historii.

Personálně provázaní GRIMEGOD s NEGUROU BUNGET se na scéně pohybují už čtrnáct let. Po dvou demonahrávkách a třech dlouhohrajících deskách vydali v minulém roce skvělé album "Wrong Roads". Kromě death/doomových kořenů kladou důraz na silnou atmosféru a i v jejich hudbě je cítit vliv jejich rodné země.

Plzeňskou pagan/blackovou formaci PANYCHIDA a pořadatele festu PHANTOMS OF PILSEN není zrovna nutné představovat. Jejich poslední počin "Grief for an Idol" byl příznivě přijat kritikou a mají za sebou spousty koncertů po Čechách i Evropě. V současnosti se připravují na novou desku, o jejich současné formě se můžete přesvědčit na místě.

Posledním jménem na soupisce jsou NORTHERN PLAGUE z Polska. Jejich aktuální deska "Manifesto" představuje vyzrálý materiál stavící převážně na střednětempém death metalu s blackmetalovým odérem. Nelze je nedoporučit příznivcům Vader, či Decapitated, se kterými NORTHERN PLAGUE jeli turné.

Vstupné lze zakoupit za 180Kč přes Plzeňskou vstupenku, za 200Kč přímo na místě. Nenechte si ujít jedinečný večer a jako jedni z mála si přijďte vychutnat jedinnou zastávku v české republice během evropského turné kapely NEGURĂ BUNGET!

Předprodej:
FB Událost:

Nejbližší chystané akce:
10.04.2015 - SKYFORGER (LAT), BORNHOLM (HUN), SOL - PARLAMENT CLUB

25.04.2015 - ACID WITCH (USA), BONEHUNTER (FIN), ACID ROW

27.04.2015 - OBSCURE SPHINX (PL), THY DISEASE (PL) + SUPPORT

[tisková zpráva]

F.O.B. vydává nové album

16. března 2015 v 17:24 | H.
F.O.B. vydává nové album

Rok 2015 není pro táborskou smečku F.O.B. důležitý jen z hlediska jubilejního dvacátého výročí existence kapely, ale rovněž ponese na bedrech i nově vydanou desku. Ta vychází už na konci tohoto měsíce a nese název ...and foes have become our masters.

Nová deska s tradičními death metalovými riffy s corovým podtextem se točila v Kocis studiu v Táboře. I toto CD si pod křídla vzal Metalgate Records.

Těšit se můžete na celkem 10 skladeb, z nichž jedna je klipová záležitost, kterou již znáte - Debts of Imperfection

Tracklist:
The Adult Toys / Where the Spirits of the Dead Wander in the Living World / Infinite Cloud /The Hallway to Nowhere / Debts of Imperfection / Sons of Oblivion / My Failures Your Pleasures / Point of View / In the Name of the Good We Spread Evil / The Grand Collapse

Mrkněte rovněž na již zveřejněný frontcover z pera Karla Kříže, frontmana Gorgonea Prima.

Studio report

co můžete čekat od nové desky?

Debts of Imperfection

[tisková zpráva]

Deadly Storm 9

16. března 2015 v 15:51 | H.
Již deváté pokračování smrtelné bouře vypukne v Plzni 21.3.2015 v 16 hodin. Kdo už tento tradiční festival navštívil, moc dobře ví, že se odehrává v pohodovém prostředí Hospody pod Kopcem v Plzni. Dobré pivo, tradičně skvělý zvuk a příjemná obsluha dodává této extrémní seanci až rodinnou atmosféru. Jedná se o jednu z nejlepších metalových akcí, která se v plzeňském undergroundu odehrává a tak by na ní neměl chybět žádný poctivý fanoušek pořádného rachotu v muzice. Na DEADLY STORM se letos představí tito umělci:

Majster Kat (Slovensko) - thrash metal
Radiation (Slovensko) - violence/thrash metal
Trollech (Plzeň) - lesní black metal
Cuttered Flesh (Karlovy Vary) - death metal
Mallephyr (Rokycany) - black/death metal
1000 Bombs (Plzeň) - thrash
Antigod (Havířov) - thrash /death
Smashing Dumplings (Ústí nad Labem) - grind
Averze (Žďár nad Sázavou) - thrash punk

info:
kdy: 21.3.2015 v 16 hodin
kde: Hospoda pod Kopcem, Plzeň
vstupné: 250,- kč


[tisková zpráva]

Brazil's Claustrofobia Announce Headline European Tour!

14. března 2015 v 14:30 | H.
Brazil's Claustrofobia Announce Headline European Tour!

"Get ready for brutal metal with real feeling from the fucking third world! We are gonna put the mosh pit on fire so pay attention and join us!"

Heady advice from vocalist and guitarist Marcus D'Angelo on what Europe can expect when Brazilian thrash heavyweights Claustrofobia come crashing into town on their headline Visceral European Tour.

The band announce a 29 date tour taking in eleven different countries over nearly two months on the road, and include appearances alongside the likes of Primordial and Fleshgod Apocalypse at Portugal's SWR Festival [01/05/15]. More dates will be added in the coming weeks.

For now to give you a taste of what to expect on the tour, watch the band's video for track 'Bastardos do Brasil' from most recent album release, Peste [2011/2014]
https://youtu.be/N9q6B7R5dZo

Claustrofobia has been causing brutal thrash mayhem in Brazil and beyond for the past twenty years and the band is looking forward to celebrating their anniversary with their European fans!

Comments Marcus, "To play live is the real ambition of bands like us. We don't like 'internet bands'; we prefer to play face to face. We will play gigs almost everyday so we will spread our music around."

The band has also released an exclusive DVD entitled Visceral 20 Years showcasing Claustrofobia's journey to the well-oiled thrash machine that it is today.

And it's not just about the celebration of the past twenty years, it's about looking to the future too as the band is only recently out of the recording studio with none other than producer Russ Russell [Napalm Death, The Exploited, Evile] at the helm.

"We are very excited with the results!", states Marcus. "It is gonna be a great album with a futurist vibe and it will hopefully open up our own sound in a new way.'

The untitled album, which as of yet does not have any label attachment, can be expected nearer the end of 2015.

On Fire Booking Agency Presents
Claustrofobia 'Visceral' European Tour

02/04/15 - Bambi Galore - Hamburg - DE
03/04/15 - Koepi 137 - Berlin - DE
04/04/15 - Club Buben - Praga - CZ
09/04/15 - Crossroads - Drachten - NL
10/04/15 - Simplon Poppodium - Groningen - NL
11/04/15 - Flatertheek - Naaldwijk - NL
12/04/15 - Twilight - Oostende - BE
15/04/15 - Vort n Vis - Ieper - BE
17/04/15 - Hexenhaus - Ulm - DE
18/04/15 - Irish Pub - Markgröningen - DE
22/04/15 - Thunderbird Lounge - Saint Etienne - FR
23/04/15 - Secret Place - Montpellier - FR
24/04/15 - La Grange - Manlleu - ES
25/04/15 - El Sentinel - Erandio - ES
26/04/15 - Nave: At Mosh Phera Zero - Palencia - ES
28/04/15 - Bunker - Salamanca - ES
29/04/15 - Frenopátiko - Vigo - ES
30/04/15 - Fenix - Viseu - PT
01/05/15 - SWR Barroselas Fest - Barroselas - PT
02/05/15 - Side B - Benavente - PT
03/05/15 - Solar dos Chorões - Elvas - PT
08/05/15 - Tolmin - Mink - SL
09/05/15 - Comunita Giovanile - Busto Arsizio - IT
13/05/15 - W.I.P - Terranova - IT
15/05/15 - Renchen - DE
16/05/15 - Express Pub - Shinsheim - DE
22/05/15 - Motor Rock Pub - Slupsk - PL
23/05/15 - Alter Ego Club - Szczecin - PL
24/05/15 - Wydzial Remontowy - Gdańsk- PL

"Claustro is here to stay. See you on the road."

www.facebook.com/claustrofobiaofficial
www.claustrofobia.com.br

[tisková zpráva]

Nové album Spreading Dread

13. března 2015 v 16:00 | H.
Pražská metalová kapela SPREADING DREAD se chystá vydat druhé album AGE OF AQUARIUS. V současné chvíli jsou hotové studiové nahrávky včetně grafiky na obal desky a probíhají jednání s vydavateli. V sobotu 14. 3. 2015 se bude konat koncert v rámci festivalu Žižkovská noc, na kterém Spreading Dread pokřtí prototyp jediného předvýrobního kusu a jako raritu ho hodí do publika. Ve středu 1. 4. 2015 bude zveřejněn klip k úvodní skladbě DEVOLUTION.

[tisková zpráva kapely]

AUGURS & DEATHGRAVE about to drop devastating sludge/grind split 7"

12. března 2015 v 16:30 | H.
AUGURS & DEATHGRAVE about to drop devastating sludge/grind split 7"

San Francisco Bay Area darkness-obsessed DIY indie label Sentient Ruin Laboratories is extremely proud and honored to bring you a double whammy of pure concentrated violence, in the form of the split 7" from Oakland's Augurs and Deathgrave, two bands that have made of grindcore and downtuned sonic aggression a way of life, and of total auditive devastation an absolute dogma.

To be released on March 17th 2015 as digital product through Sentient Ruin and as 500 vinyl 7"'s as a co-release between Sentient Ruin, Trill Kommand (US), Shove Records (IT/EU) and The Path Less Traveled Records (US), a pre-order of the digital format and of the 7" can be found on our Bandcamp page.

SIDE A:
1. AUGURS - From Maggots To Flies

SIDE B:
2. DEATHGRAVE - Brutal
3. DEATHGRAVE - Hugged in Half
4. DEATHGRAVE - Inquisitive Apathy

Total running time: 9 minutes

Augurs hail from Oakland and play some of the most grimy, vile and heavy blackened grindcore/sludge you will ever hear. Aided by a humongous and crushing guitar tone, pulverizing d-beat drumming, bulldozer-like bass lines and and absolutely gut-twisting vocals, Augurs are nothing short of a musical cataclysm. One of those bands that are so full of hateful rage that they will just lay to waste anything daring to stand in their path of destruction. Standing somewhere between Corrupted, Coffinworm, Nasum, His Hero is Gone and Discharge, Augurs can simply not be fucked with. Fuck with them and you will be fucked with. Fuck with them, and you will be destroyed...

Deathgrave are known for being the band of Oakland-based sound engineer and owner of Earhammer Studios Greg Wilkinson. Greg is a fucking legend in the bay area having recorded, mixed and mastered a shit load of amazing bands like High on Fire, Noothgrush, Pallbearer, Atriarch and many more and having played in bands like Laudanum and Graves at Sea. But what Greg is probably most known for his his role as vocalist and bassist of the sludge metal war machine Brainoil. In Deathgrave Greg has explored his love for grindcore and powerviolence, handling guitar duties and teaming up with members of Disinhibition, Bird, Cyanic and Amber Asylum to create some of the most rampaging, demolishing and obliterating punk-infested speed metal you will ever hear. Standing somewhere between Infest, Iron Lung, Insect Warfare and Charles Bronson, Deathgrave can drain the listener of all life in a matter of seconds with their overbearing and mauling brand of ultra-violent powerviolence/grind.

The Augurs / Deathgrave 7" split was (of course) entirely recorded and mixed by Greg himself at his own Earhammer Studios here in Oakland and mastered by the legendary James Plotkin. Artwork was handled by Rotting Graphics (Plague Widow's Hal Rotter).

https://augurs.bandcamp.com
https://deathgrave.bandcamp.com

[tisková zpráva]

ANIMA, Feanor Omega's debut album DETAILS REVEALED

12. března 2015 v 13:30 | H.
ANIMA, Feanor Omega's debut album DETAILS REVEALED

ANIMA, Feanor Omega's debut album will be released on 4th of May via CURSED RECORDS.

It features 9 tracks of pure atmosphere at a total playing time of 52 minutes. The project renounces genre limitations. The tracks range from instrumental and/or acoustic ballads to ground-breaking atmospheric Black Metal.

PREVIEW TRACKS:
II. OTHERWORLD: http://youtu.be/mXjPMCdl44A
III. RISEN: http://youtu.be/ciOlzEICiiA

Tracklisting for FEANOR OMEGA's Anima
1. Waiting
2. Otherworld
3. Risen
4. Drowning
5. Die Sonne Weint
6. Noir
7. Epos: Anima
8. Missing Home (OUTRO)
9. Not All Those Who Wander Are Lost (BONUS TRACK)

MORE INFO:

[tisková zpráva]

Timber Rattle (USA), Dimitar (CZ) - Praha, 19. březen

11. března 2015 v 16:30 | H.
TIMBER RATTLE (usa)
support: DIMITAR (cz)
19. března 2015
Praha - dejvická Klubovna

Na internetu toho o nich moc nenajdete, s Googlem se hledají blbě, žádnej hype kolem nich nepanuje. Pojďme se ale spolehnout na svoje instinkty a poslech MUZIKY. Oba záchytný body hovoří poměrně jasně: Timber Rattle jsou pozoruhodná kapela a jejich koncert 19. března v dejvický Klubovně by mohl bejt výbornej. "Předkapelou" bude Dimitar, akustickej one-man pičus kytaristy z Or (ano, toho, co rozmlátil na koncertě kytaru a nikdo mu nepřinesl novou!).

Timber Rattle v sobě mají něco z Lungfish, i když v jejich muzice nenajdete skoro žádný rockový prvky. Nicméně opakující se motivy a soustředěnost jednoznačně odkazujou ke škatulce "lungfishmusic". Poslední nahrávka "Phantoms Of Place" má v sobě mystickou náladu Pillars & Tongues, temnou krásu Nico a tušení blízkýho konce Current 93. Je evidentní, že Timber Rattle jsou doma na hraně mezi světy a ten náš navštěvujou jen zřídka. Vůbec netušíme, jak to může živě vypadat a co můžeme očekávat - ale nejsou nakonec přesně takový koncerty ty nejzajímavější? Zkuste to. Timber Rattle a Dimitar 19. března v dejvický Klubovně.

Silver Rocket: www.silver-rocket.org

[tisková zpráva pořadatele]

INFERNAL WAR reveal second new song "Transfigure"

11. března 2015 v 15:00 | H.
INFERNAL WAR reveal second new song "Transfigure"

Polish extreme black/death metal unit INFERNAL WAR have offered up a second taste of their upcoming album, "Axiom". In conspiracy with Terrorizer Magazine, the band have made available the track "Transfigure", which can be listened to here:

http://www.terrorizer.com/news/infernal-war-stream-new-track-transfigure-terrorizer-com

Featuring 11 new tracks, "Axiom" will be launched on April 17th in Europe and April 21st in North America via Agonia Records.

"Axiom" was recorded, mixed and mastered in No Solace Studio with M. (Mgła/Kriegsmaschine), who also guest appears on the album on vocals. The 11 new songs on "Axiom" clock in at around 42 minutes. The album cover was created by Mentalporn.

Tracklist:
I. Coronation
II. Militant Hate Church
III. Into Dead Soil
IV. Paradygmat
V. Nihil Prayer
VI. The Parallel Darkness
VII. Transfigure
VIII. Eater Of Hope
IX. Camp 22
X. No Forgiveness
XI. Axiom

On the new material, the band commented: "Axiom is the essence of Infernal War. At the same time, it's not a copy of our previous works. The new material is more mature, diversified and bloody uncompromising. It's very grim, both musically and lyrically. We have no doubt, that Axiom is our crowning achievement".

"Axiom" will be available in: slipcase CD, 12" gatefold LP with booklet, 12" silver LP (limited to 150 hand-numbered copies), 12" die-cut picture LP with booklet (limited to 300 hand-numbered copies) and digital formats.

Pre-orders are available HERE.

Line-up:
Herr Warcrimer - vocals
Zyklon - guitars
Triumphator - guitars
Godcrusher - bass
Stormblast - drums


[tisková zpráva vydavatele]

Abysmal Grief (Ita) / SaturninE (Ita) - Praha, 6. května

11. března 2015 v 10:30 | H.
Abysmal Grief (Ita) / SaturninE (Ita)

6. květen
Modrá Vopice - Praha


ABYSMAL GRIEF (it)

ABYSMAL GRIEF hrají ten nejpoctivější a nejopravdovější tradiční doom metal.

Jakožto jedny z nejlepších současných představitelů specifické italské doomové školy, navazují především na takové kulty, jako Paul Chain, Death SS nebo Black Hole, což v praxi znamená: syrový sound, monumentální repetitivní riffy, démonický zpěv a nenapodobitelné hammondy, které celé věci přidávají lehce progový (ano, opět Italie) a místy až soundtrackový nádech, a tu nejtemnější, slovy nepopsatelnou atmosféru, odkazující ke "giallo" horrorům. S těmi je propojená i lyrická tematika, která pojednává o mystice a okultismu.

Ojedinělým, přesto dokonalým živým vystoupením nechybí jistá teatrálnost, která perfektně zapadá to celého konceptu. Proto nepromarněte tuto téměř unikátní příležitost vidět kapelu takovéhoto formátu v naších krajinách!

www.abysmalgrief.com
www.horrorrecords.bandcamp.com
www.elektroplasmamusik.eu

SaturninE (Ita/Bel)

Jaku support pro veterány ABYSMAL GRIEF se můžete tešit na pořádnou ponurost, mrazivé melodie a nezanedbatelnou dávku vzteku která ač u kapel tohoto stylu není příliš častá, je celkem pochopitelná, protože členky tohohle pekelnýho uskupení jste mohli vidět v skvělejch crustovkách jako LAST LEGION ALIVE nebo CHILDREN OF TECHNOLOGY...

http://saturninewitches.bandcamp.com/
http://avantgardemusic.bandcamp.com/album/mors-vocat https://www.facebook.com/pages/SaturninE/122895697798357

[tisková zpráva pořadatele]

GALADRIEL oslaví 20 let vinylem pod Pařátem

11. března 2015 v 8:30 | H.
GALADRIEL oslaví 20 let vinylem pod Pařátem

Bratislavská kapela GALADRIEL vznikla v červenci 1995, z čehož je patrné, že tento rok oslaví dvacáté narozeniny. Jelikož se jedná o významný milník v její historii, rozhodla se při této příležitosti nahrát speciální EP s názvem "Lost In The Ryhope Wood", které bude obsahovat skladby se sjednocenou tématikou inspirovanou dílem Roberta Holdstocka. Na vinylovém EP (s realizací CD se nepočítá) najdete dohromady šest skladeb, z toho tři znovu nahrané ze starších alb. "Lost In The Ryhope Wood" se bude nahrávat v průběhu května a června v Grindhouse Studio (Atény) a Pulp Studio (Bratislava) pod dohledem George Bokose a Michala Kolejáka. O vydání vinylového EP se 1. září 2015 postará Pařát.

Další informace o tomto počinu budou zveřejňovány průběžně.

[tisková zpráva vydavatele]

Madgod vyráží na turné po Moravě!

10. března 2015 v 17:45 | H.
Madgod vyráží na turné po Moravě!

Parta thrash-metalcore drtiček z Madgod vyráží na turné po Moravě! Můžete se těšit na masivní podporu ze strany spřátelených Totem z Polska v čele s Werou - dredatou frontmankou s nekompromisním projevem, stálice české metalové scény Bethrayer, výborných brněnských symfo-metalových Arch of Hell a energických metalcore Fellow! Podrobnosti naleznete zde:

[tisková zpráva]

Whispering Woods - new video released, Demon Blood!

10. března 2015 v 15:15 | H.
Whispering Woods - new video released, Demon Blood!

Romania based Symphonic Gothic Doom Metal band WHISPERING WOODS are proud to present their first official video, Demon Blood: http://youtu.be/taEJnmPPIj0

Demon Blood is taken off the band's recently released second full-length album, Perditus et Dea, available in all major digital stores Worldwide since the 26th of February and soon available in physical format (CD) via Loud Rage Music, with official distribution byWormHoleDeath / Aural Music.

"Perditus et Dea" was mixed and mastered by World-known Finnish producer Hiili Hiilesmaa (HIM, Amorphis, Swallow The Sun, etc.)

Pre-order Perditus et Dea:

Perditus et Dea teaser:

Perditus et Dea's tracklist is as follows:

1. Perditus
2. Original Sin
3. Demon Blood
4. Călușarii
5. Autumnal
6. My Altar
7. Farewell Ladybug
8. Poetica
9. If Ever
10. Timeless
11. Circle Complete
12. Dea

[tisková zpráva]

Pozor třetí vlna předprodeje festivalu Deathnoise winter edition je již v plném proudu!!

10. března 2015 v 14:15 | H.
Pozor třetí vlna předprodeje festivalu Deathnoise winter edition je již v plném proudu!!

Druhý ročník zimní edice festivalu Deathnoise se nezadržitelně blíží a s ním se také den co den krátí možnost zakoupení vstupenek!! Jak jste již mohli zaznamenat, festivalová kapacita je omezena na pouhých 250 fans... a v kombinaci s nabitou sestavou, která bude drtit festivalový line up (vystoupí Rotten Sound, Malignant Tumour, Fleshless, Nahum, Primary Resistance a další..), doporučujeme s nákupem vstupenek neotálet...

Třetí vlna vstupenek je k dostání prostřednictvím sítí SMS Ticket a Ticket art a to za cenu 330 Kč, která platí do 15.3!!


[tisková zpráva pořadatele]
 
 

Reklama