Music News

Metalovou Grammy vyhráli Tenacious D

11. února 2015 v 18:23 | H.
V kategorii Best Metal Performance 57. ročníku cen Grammy uspěla komediální dvojice Tenacious D, kterou tvoří Jack Black a Kyle Gass. Kapela vyhrála s předělávkou skladby "The Last in Line" původně od Ronnieho Jamese Dia. Song se objevil na loňském tributu "Ronnie James Dio - This Is Your Life".

Tenacious D vyhráli v konkurenci Anthrax (ti byli rovněž nominováni za cover - "Neon Knights" ze stejného tributu jako Tenacious D), Mastodon ("High Road" z alba "Once More 'Round the Sun"), Motörhead ("Heartbreaker" z alba "Aftershock") a Slipknot ("The Negative One" z alba ".5: The Gray Chapter").

Co se týče dalších rockových kategorií, cenu za Best Rock Performance si odnesl Jack White za píseň "Lazaretto"; Best Rock Song vyhráli Paramore s "Ain't It Fun" a Best Rock Album zase zpěvák Beck s deskou "Morning Phase", s níž vyhrál i jednu z hlavních kategorií - Album of the Year. Z dalších zajímavých interpretů uspěla třeba St. Vincent se svou eponymní deskou v kategorii Best Alternative Music Album. Kompletní výsledky naleznete například tady.

Na předávání cen, které proběhlo 8. února v Los Angeles v Kalifornii, vystoupili mimo jiné třeba AC/DC, Madonna nebo Katy Perry.

Nové album :Wumpscut: se blíží

11. února 2015 v 15:37 | H.
Německý elektronický projekt :Wumpscut: pod vedením DJe Rudolfa Ratzingera opětovně hodlá dodržet svou kadenci jednoho alba ročně. Letošní počin se bude jmenovat "BlutSpukerTavern" a měl by vyjít začátkem dubna. Obal a tracklist se nacházejí okolo.

"BlutSpukerTavern" bude opětovně k dostání ve větším množství formátů, mezi nimiž nebude chybět standardní CD verze, limitovaný 2CD box (1515 kusů) nebo LP (500 kusů).

"BlutSpukerTavern" naváže na loňský počin "Bulwark Bazooka", který vyšel rovněž v dubnu.

Tracklist "BlutSpukerTavern":
01. Wish I Was a Failure
02. That Was the Life That Was
03. Oh mein Kuemmerling
04. Gangraen
05. Bucket of Perceptions
06. Rattengift
07. Das deutsche Schwert
08. Kamerad kaputt
09. Basilius Fleischlein
10. The Grim Reaper

Druhý Dirkschneider v sestavě U.D.O.

11. února 2015 v 13:23 | Kaňour
Legendární heavy metalisté U.D.O. pod vedením Udo Dirkschneidera představili nového bubeníka. Za soupravu usedne Udův 21letý syn Sven, jenž momentálně působí také v koncertní sestavě neméně legendárních Saxon.

Kapela vysvětluje, že za Svenovým angažováním ani zdaleka nestojí jen jeho rodinná příslušnost: "Jeho bubnování nás prostě nejvíce přesvědčilo. Jeho styl hraní na bicí je čerstvý a opravdu těžce chytlavý. Je to přesně to, co potřebujeme pro U.D.O.. Taktéž víme, že se Sven perfektně hodí do kapelní rodiny. Pracoval pro nás jako bicí technik přes čtyři roky a z několika světových turné víme, že ho má každý rád a perfektně s ním vychází."

Pro úplnost přinášíme i vyjádření samotného Svena Dirkschneidera: "Je to velmi zvláštní pocit být členem kapely svého otce. Nějakým způsobem jsem se okolo skupiny pohyboval, kam až mi paměť sahá. Nikdy jsem ale nesnil o tom, že jednou budu jejím opravdovým členem."

Sven Dirkschneider si svůj koncertní debut v řadách U.D.O. odbude 6. března ve Würzburgu v Německu.

Kapele v současné době vychází nová řadová nahrávka. Jmenuje se "Decadent" a k dostání je od 23. ledna u AFM Records. V diskografii dostává z pozice aktuální desky album "Steelhammer", které vyšlo před dvěma lety.

Pain of Salvation: nový videoklip a prvotní info o chystané desce

11. února 2015 v 10:49 | Kaňour
Švédští progresivci Pain of Salvation již necelý půlrok po vydání akustického "Falling Home" naznačili plány do blízké budoucnosti. Nejde sice o žádné konkrétní informace, nicméně, jak sami Švédové poznamenávají, nová řadová deska "zachytí kapelu při návratu zpět k tvrdším kořenům prvních alb". Více ale známo není a fanoušci si budou muset na podrobnosti ještě nějakou dobu počkat.

Své čekání si však mohou zpříjemnit díky novému videoklipu, jejž Pain of Salvation vypustili do světa. Zveřejněný klip je hudebně poháněn titulní skladbou "Falling Home" z loňské desky. Obrazový záznam se natáčel na Islandu pod taktovkou režiséra Hilmira Berg Ragnarssona, o produkci se pak postaral právě Ragnarsson a Soley Asprtudottir.

Akustické "Falling Home" je k dispozici od 10. listopadu 2014 prostřednictvním InsideOut Music. Album vyšlo jako standardní jewelcase CD, limitovaný digipack, limitované gatefold LP a digitální download.

Korpiklaani odkryli obal novinky

10. února 2015 v 20:05 | Kaňour
Finští folk metalisté Korpiklaani odhalili vizuální podobu nadcházející řadovky "Noita". O obal se postaral dlouholetý spolupracovník kapely Jan Yrlund. Ten má na svědomí nejen všechny artworky Korpiklaani, ale dále také obaly Amberian Dawn nebo Manowar.

"Noita" se rovněž dočkala zveřejnění jednotlivých dat vydání. Pro Evropu mimo Velké Británie bylo datum stanoveno na 1. květen. Ve Spojeném království a v USA se pak bude "Noita" prodávat o tři, respektive čtyři dny později.

Korpiklaani nahráli "Notia" v Petrax Studio opětovně za dozoru producenta Aksu Hanttu (Poisonblack, Shade Empire, Kiuas), jenž dostal na starost i mix. Korpiklaani už s ním v minulosti spolupracovali na albech "Karkelo" (2009), "Ukon wacka" (2011) a "Manala" (2012).

"Notia" vyjde po vůbec nejdelší studiové přestávce v historii Korpiklaani, kteří byli dříve známí vysokou kadencí dlouhohrajících nahrávek. Novinka se stane nástupcem již zmiňované desky "Manala", jež vyšla v srpnu 2012 u Nuclear Blast. Zároveň bude "Notia" první řadovkou Korpiklaani, na níž se představí současný akordeonista Sami Perttula.

Down a Steven Wilson představují videoklipy

10. února 2015 v 18:25 | Kaňour
>>> Down, metalová cháska pod vedením Phila Anselma (ex-Pantera), zveřejnila nový videoklip. Kapela obdařila obrazovým materiálem skladbu "Conjure", která vyšla na EP "Down IV - Part II" z května 2014. V témže roce Down rovněž zavítali do České republiky, konkrétně šlo o josefovský Brutal Assault.


>>> Steven Wilson podporuje vydání svého nadcházejícího alba, seč mu síly stačí, a produktem jeho snažení je tentokrát nový videoklip "Perfect Life", jehož režie se chopil Youssef Nassar. Připomeňme, že novinka nazvaná "Hand. Cannot. Erase." vyjde 2. března a naváže na desku "The Raven That Refused to Sing (and Other Stories)" z před dvou let. A komu by snad nestačil Steven Wilson studiový, určitě váží cestu na blížící se koncert. Ten se koná 5. dubna v pražském divadle Hybernia.

Drudkh pojmenovali další album

10. února 2015 v 12:47 | H.
Další album ukrajinských black metalistů Drudkh se začíná blížit. Celkově desátá dlouhohrající nahrávka ponese název "A Furrow Cut Short" a vyjde 20. dubna pod hlavičkou Season of Mist. Další detaily by měly být prozrazeny někdy koncem února, kdy bude rovněž spuštěn předprodej.

"A Furrow Cut Short" bude navazovat na album "Вічний оберт колеса", jež vyšla v únoru 2012 u Season of Mist jako jewelcase CD, digipack CD a LP.

Lifelover odehrají ještě jeden koncert

9. února 2015 v 19:47 | H.
Švédští black metalisté Lifelover jsou nefunkční již čtyři roky od doby, kdy byla jejich činnost ukončena po smrti hlavního skladatele Jonase Bergqvista (známého též pod jmény Nattdal nebo B), jenž zemřel 9. září ve spánku po předávkování se předepsanými léky. Kapela odehrála poslední koncert o dva dny později v nizozemském Rotterdamu na jeho památku a další původně plánované vystoupení o měsíc později nakonec zrušila.

Nyní se ovšem Lifelover opětovně jednorázově vrátí na pódium - byla totiž potvrzena jejich účast na německém Prophecy Festu, který se koná pod patronátem vydavatelství Prophecy Productions. Akce se odehraje 19. září 2015 v jeskyni Balver (spolková země Severní Porýní-Vestfálsko), což je největší jeskyně využívaná pro kulturní akce v Evropě. Kromě Lifelover jsou prozatím potvrzeni Amber Asylum, kteří zde vystoupí poprvé v Evropě od roku 2011, a Empyrium, kteří zase odehrají speciální set složený ze skladeb z alb "A Wintersunset...", "Songs of Moors and Misty Fields" a "The Turn of the Tides".

Poslední deska Lifelover se jmenuje "Sjukdom" a vyšla v únoru 2011 právě u Prophecy Productions jako jewelcase CD, digipack CD, box CD (1000 kusů) a rudo-bílé splatter LP (500 kusů). Po konci Lifelover zformovala část členů novou skupinu Kall, jíž vyšel v říjnu 2014 eponymní debut "Kall".

Rozpad současné sestavy Rage

9. února 2015 v 16:41 | H.
Vypadá to, že německým heavy/power metalovým veteránům Rage se kompletně rozsypala sestava a že v kapele zůstal pouze zpěvák a baskytarista Peter "Peavy" Wagner. Skupina vydala následující prohlášení:

"Po pečlivém rozmyšlení se Peavy a Victor [Smolski, kytarista - pozn. redakce] rozhodli spolu v budoucnu nadále nespolupracovat. Důvodem jsou hudební a osobní změny. V posledních letech jsme se vyvinuli každý jiným směrem, a to tak moc, že se nedokážeme dále ztotožnit se současnou podobou kapely. Za této situace se rozejdeme i s bubeníkem André Hilgersem. Za posledních 15 let jsme zažili spoustu významných událostí a skvělých alb, ale tahle éra je teď u konce. Jejím nastavováním bychom lhali sami sobě i fanouškům. Navzájem si přejeme jen to nejlepší! Děkujeme všem příznivcům za vaši důvěru a podporu!"

Sám Victor Smolski dodal: "Drazí přátelé, po fantastických 15 letech, deseti nahrávkách a nepočítaně živých vystoupeních s Rage jsem se rozhodl se zaměřit na jiné hudební výzvy. Opravdu bych rád poděkoval všem fanouškům Rage, kteří mě po všechny ty roky podporovali. V budoucnosti se soustředím na nové CD LMO [Lingua Mortis Orchestra, vedlejší projekt členů Rage - pozn. redakce]. Tento orchestrální projekt, který jsem založil a zformoval v roce 2013, bude pokračovat se stejnou sestavou, jen bez Peavyho. Noví hudebníci, kteří do této kreativní skupiny přispějí, i nové jméno budou odhaleny brzy. Skládání a produkování poslední desky pro mě byla obrovská zábava a chci poděkovat všem, kdo mě v tom podporovali. Po zkušenostech z koncertů LMO jsem si docela jistý, že další album bude ještě více vzrušující. Očekávejte neočekávané!"

Krátce po vydání prohlášení se zdálo, že činnost Rage bude ukončena, jelikož label Nuclear Blast, jenž zprávu vydal, do nadpisu uvedl, že Rage ohlašují "konec kapely". Brzy byl však nadpis upraven na "konec současné sestavy" a Peavy na svém Facebooku uvedl věci na pravou míru. To znamená, že Rage budou pokračovat s novou sestavou, souběžně s nimi bude Peavy pokračovat i ve vedlejším projektu Refuge s někdejší sestavou Rage a že Peavy bude pokračovat i pod hlavičkou projekt Lingua Mortis Orchestra (naopak z prohlášení Victora Smolskiho plyne, že jeho verze Lingua Mortis Orchestra bude pojmenována jinak - viz výše).

Doposud posledním albem Rage a evidentně i úplně posledním albem v dosavadní sestavě stále zůstává počin "21" z února 2012.

Walls of Jericho vydají nové album

9. února 2015 v 11:04 | Kaňour
Zámořská metalcorová kapela Walls of Jericho oznámila vydání nového alba a s ním související podpis smlouvy. Američané se upsali Napalm Records, u kterých by doposud nepojmenovaná novinka měla vyjít ještě v tomto roce.

Bubeník Dustin Schoenhofer podpis smlouvy komentuje takto: "Všichni z nás ve Walls of Jericho jsme hrdí a velmi potěšeni, že jsme podepsali smlouvu s Napalm Records, a těšíme se, že konečně nalezneme správné partnery na vydávání nové muziky."

První ukázku nové tvorby Američané představili na začátku minulého roku. Tehdy šlo o uvolnění demo verze songu "Relentless", jenž je k dispozici zde.

Walls of Jericho působí na scéně od roku 1998. Za tuto dobu stihli vydat čtyři řadové nahrávky, přičemž poslední z nich, "The American Dream", byla vydána v roce 2008.

Novinka Ancient Rites se blíží

8. února 2015 v 18:58 | H.
O belgických black metalových veteránech Ancient Rites nebylo v posledních rocích příliš slyšet, nyní se ovšem kapela konečně probouzí k větší aktivitě. První deska po dlouhých devíti letech se bude jmenovat "Laguz" a vyjde již 20. února pod hlavičkou Massacre Records.

Přebal a tracklist alba se nacházejí jako vždy okolo. Mimoto však byla uvolněna i ukázka v podobě písně "Carthago delenda est", kterou si můžete pustit v YouTube videu na konci článku.

"Laguz" bude navazovat na devět let starou nahrávku "Rubicon", jež vyšla v květnu 2006 jako digipack CD pod značkou Season of Mist.

Tracklist "Laguz":
01. Golden Path to Samarkand - 01:48
02. Carthago delenda est - 05:39
03. Under the Sign of Lagoz - 05:23
04. Von Gott entfernt (bij nacht en ontij) - 05:03
05. Apostata (Imperator fidelis) - 06:15
06. Legio V Alaudae (Fifth Larks Legion) - 05:12
07. Mind Unconquered - 04:17
08. Umbra sumus (We Are Shadows) - 06:06
09. Frankenland - 04:20
10. Fatum (Ill Fate/Noodlot) - 02:48

Royal Thunder s detaily o nové desce

8. února 2015 v 16:50 | Kaňour
Je to již více rok, kdy jsme vás informovali o tom, že američtí hard rockeři Royal Thunder, pracují na nové desce. Nyní je zpráv ohledně novinky "Crooked Doors" o poznání víc. Album vyjde u Relapse Records 3. dubna (Německo, Benelux a Finsko) a 6. dubna ve zbytku světa mimo Severní Ameriky, kde "Crooked Doors" vychází ještě o den později.

Kapela zveřejnila také artwork, jehož podobu si můžete prohlédnout napravo, a tracklist, který je k mání na konci textu. Uvolněn byl rovněž kratičký trailer, jejž si můžete přehrát na tomto odkazu.

"Crooked Doors" se stane druhou dlouhohrající deskou Royal Thunder. Ti debutovali s albem nazvaným "CVI" v květnu roku 2012.

Tracklist "Crooked Doors":
01. Time Machine
02. Forget You
03. Wake Up
04. Floor
05. The Line
06. Forgive Me, Karma
07. Glow
08. Ear on the Fool
09. One Day
10. The Bear I
11. The Bear II

Novinka Árstíðir již za měsíc

8. února 2015 v 12:14 | H.
Islandští folkaři Árstíðir vydají již za měsíc své třetí album. Novinka se jmenuje "Hvel" a k dostání bude od 6. března jako download, digipack CD a LP. Přebal, jehož autorem je český umělec Vladimír Půlpán, a tracklist najdete okolo textu.

V podobě videoklipů již byly vypuštěny i dvě ukázky z "Hvel" - klip ke skladbě "Things You Said" si můžete pustit na konci novinky, video k písničce "You Again" pak najdete přímo na YouTube.

"Hvel" bude navazovat na desku "Svefns og vöku skil", jež vyšla v roce 2011.

Tracklist "Hvel":
01. Himinhvel
02. Things You Said
03. Someone Who Cares
04. Moonlight
05. Vetur að vori
06. Friðþægingin
07. Ró
08. Cannon
09. Silfurskin
10. Shine
11. You Again
12. Unfold
13. Things You Said (Radio Edit)

Shining: detaily o novince

7. února 2015 v 20:12 | H.
Švédští Shining před nedávnem prozradili, že se jejich nadcházející devátá deska bude jmenovat "IX - Everyone, Everything, Everywhere, Ends" a že vyjde 20. dubna skrze Season of Mist, a nyní doplňují další detaily. Předně se jedná o obálku a tracklist, které najdete vpravo a dole.

V druhé řadě už je také známo, v jakých formátech bude "IX - Everyone, Everything, Everywhere, Ends" k dostání. Vybírat lze mezi standardním CD, boxem (obsahuje digipack CD, zrcátko a koženou nášivku), černou kazetou (50 kusů, připínáček jako bonus), bílou kazetou (50 kusů, připínáček jako bonus), černým 2LP a rudým 2LP (230 kusů, velká zádová nášivka jako bonus). Oba vinyly a box navíc obsahují dvě bonusové písničky.

V neposlední řadě byla zveřejněna i první ukázka z alba - song "Vilja & dröm" můžete poslouchat na Soundcloudu.

Ještě dodejme, že autorem přebalu je italský ilustrátor Daniele Serra (z muziky dělal obal například pro německý EBM projekt :wumpscut:). Do artworku alba přispěl i Nor Kim Holm (Sólstafir, Vinterbris).

"IX - Everyone, Everything, Everywhere, Ends" naváže na počin "Redefining Darkness" z roku 2012.

Tracklist "IX - Everyone, Everything, Everywhere, Ends":
01. Den påtvingade tvåsamheten
02. Vilja & dröm
03. Framtidsutsikter
04. Människotankens vägglösa rum
05. Inga broar kvar att bränna
06. Besök från i(ho)nom
07. Ohne dich [bonus; Rammstein cover]
08. Black Industrial Eleven [bonus]

Francouzská Dagoba chystá další placku

7. února 2015 v 16:03 | H.
Francouzská smečka Dagoba ohlásila, že v letošním roce vydá své další, celkově již šesté studiové album. Příliš informací prozatím k dispozici není, Francouzi však alespoň prozradili název počinu - "Tales of the Black Dawn".

Novinka bude navazovat na pátou desku "Post mortem nihil est", jež vyšla koncem května 2013 pod značkou Verycords ve Francii a u earMUSIC ve zbytku Evropy.

Debut Eximperituserqethhzebibšiptugakkathšulweliarzaxułum na cestě

7. února 2015 v 10:30 | H.
Běloruští technical death metalisté s jednoduchým jménem Eximperituserqethhzebibšiptugakkathšulweliarzaxułum hlásí, že mají kompletně složený svůj dlouhohrající debut. Kapela v současnosti hledá label, který by počin vydal, přičemž vydání by prý mohlo proběhnout někdy v létě nebo na podzim letošního roku.

Napravo se nachází přebal desky, jehož autorem je známý death metalový kreslíř Pär Olofsson (Immolation, Exodus, Winds of Plague, Job for a Cowboy). Album už má i svůj název, nicméně vzhledem k tomu, že je ještě šílenější než jméno samotné kapely, dáme si jej na zvláštní odstavec:

"Prajecyrujučy Sinhuliarnaje Wypramieńwańnie Daktryny Absaliutnaha J Usiopahłynaĺnaha Zła Skroź Šaścihrannuju Pryzmu Sîn-Ahhī-Erība Na Hipierpawierchniu Zadyjakaĺnaha Kaŭčęha Zasnawaĺnikaŭ Kosmatęchničnaha Ordęna Palieakantakta, Najstaražytnyja Ipastasi Dawosiewych Cywilizacyj Prywodziać U Ruch Ręzanansny Transfarmatar Časowapadobnaj Biaskoncaści Budučyni U Ćwiardyniach Absierwatoryi Nwn-Hu-Kek-Amon, Uwasabliajučy Ŭ Ęfirnuju Matęryju Prach Ałulima Na Zachad Ad Ękzapłaniety PSRB 1620-26b"

Eximperituserqethhzebibšiptugakkathšulweliarzaxułum doposud vydali jen jeden demosnímek s názvem "Promo 2013". Kapela si jej vydala sama v listopadu 2013 na CD-R v nákladu 20 kusů a nacházely se zde dvě skladby.

Klipy od A Forest of Stars a The Body / Thou

6. února 2015 v 18:57 | H.
>>> Britští avantgardně black metaloví gentlemani A Forest of Stars vypustili do světa videoklip k písni "Drawing Down the Rain". Ta se samozřejmě objeví na nadcházejícím albu "Beware the Sword You Cannot See", jež vychází 27. února u Prophecy Productions a které se nedávno stalo suverénně nejočekávanější deskou měsíce v redakci. Stejně jako v případě klipu "Gatherer of the Pure" k minulé desce "A Shadowplay for Yesterdays" se o veškeré vizuální zpracování postaral Ingram Blakelock. Sledujte tady:


>>> Zámořští sludgeři The Body právě vydali novou kolaboraci se svými kolegy Thou, která se jmenuje "You, Whom I Have Always Hated". Nyní byl počin doplněn i o klip, který vznikl k písni "Beyond the Realms of Dream, That Fleeting Shade Under the Corpus of Vanity" a o jehož režii se postaral baskytarista Mitch Wells z Thou. Výsledek je následující:

Awrizis: nový videoklip

6. února 2015 v 17:41 | H.
Domácí metalová formace Awrizis, v jejímž čele stojí Marek "Frodys" Pytlík (Postcards from Arkham, ex-Dissolving of Prodigy ad.), zveřejnila nový videoklip ke svému aktuálnímu singlu "Endangered Uniqueness". Video prý "mapuje koncertní život kapely". Skupina dále dodává: "Živá vystoupení jsou pro nás tou největší motivací tvořit hudbu a vždy se snažíme, aby to bylo patřičně vidět." Klip sledujte tady:

Novinka Djevel vyjde v dubnu

6. února 2015 v 11:27 | H.
Norští black metalisté Djevel, v jejichž řadách lze najít členy kapel jako Kvelertak, Koldbrann nebo Tortorum, pojmenovali svou třetí desku "Saa raa og kald". Album by mělo vyjít v dubnu a jeho obal se nachází napravo.

Dvouminutovou ukázku z nahrávky najdete na Soundcloudu. Zde pak následují názvy několika skladeb, jež se na "Saa raa og kald" objeví (seznam však podle všeho není kompletní):

* Saa raa og kald
* Norges land og rike
* Ut fra moerket
* Om prest og pest
* Salmesang og knokkelklang

"Saa raa og kald" naváže na fošnu "Besatt av maane og natt", která vyšla v květnu 2013.

Porta Nigra: informace o druhém albu

5. února 2015 v 19:27 | H.
Němečtí black metalisté Porta Nigra ohlásili vydání svého druhého alba. Následovník debutu "Fin de siècle" z roku 2012 ponese název "Kaiserschnitt" a jeho obálku a tracklist si můžete prohlédnout okolo. Deska bude k mání od 9. března u francouzského labelu Debemur Morti Productions jako digibook CD (limitace 500 kusů) a download.

Téma "Kaiserschnitt" se bude zabývat 1. světovou válkou. Firma hovoří, že je počin "věnován všem obětem megalomanství Viléma II. Pruského" a že "posluchače vezme na cestu do starého Německého císařství roku 1914".

Na závěr ještě dodejme, že autorem přebalu je francouzský umělec Valnoir (Blut aus Nord, Alcest, Peste noire, Secrets of the Moon).

Tracklist "Kaiserschnitt":
01. Die Mensur
02. Femme Fatale
03. Kaiserschnitt
04. In Stahlgewittern
05. Kein schönerer Tod
06. Mata Hari
07. Hepatitis Libido
08. Ich-Zerfall
09. Der letzte Ton

Nové EP The Monolith Deathcult

5. února 2015 v 17:53 | H.
Nizozemští death metalisté The Monolith Deathcult zanedlouho vydají nové minialbum. EP se jmenuje "Bloodcvlts" a vyjde 23. března u Season of Mist jako digipack CD. Obal s tracklistem prohlížejte okolo, na konci novinky si pak můžete poslechnout song "Reign of Hell".

Vydáním nového materiálu však novinky z tábora The Monolith Deathcult nekončí. Kapela hlásí, že její řady opustil bubeník Sjoerd Visch a kytarista Ivo Hilgenkamp. První jmenovaný prý byl prodán do otroctví ("za dobrou cenu, samozřejmě"), ten druhý pak podle slov kapely "propadl hipsterskému hnutí djentu".

Poslední deska The Monolith Deathcult se jmenuje "Tetragrammaton" a vyšla v květnu 2013 taktéž u Season of Mist.

Tracklist "Bloodcvlts":
01. Reign of Hell
02. I Conquistador
03. Der Hexenhammer
04. Doom of the Tawusê Melek
05. Hangmen Also Die
06. GeneSYS
07. Die Waffe Mensch RMX
08. Den ensomme nordens dronning

Novinka Fortíð vyjde v březnu

5. února 2015 v 13:10 | H.
Původem islandští, nyní už však spíš norští viking/black metalisté Fortíð odhalili detaily o svém nadcházejícím pátém albu. To se bude jmenovat prostě "9" a vyjde 27. března pod hlavičkou německých Schwarzdorn Production. Obálku a tracklist prohlížejte okolo.

Kromě toho již byla do světa vypuštěna první ukázka, kterou obstarává písnička "Hrafnar" - tu si můžete pustit na konci článku.

Fortíð byl původně islandský jednočlenný projekt, který svou diskografii začal trilogií "Völuspá", jejíž tři díly postupně vyšly v letech 2003, 2007 a 2010. V době, kdy vycházela třetí část, už však Eldur, lídr Fortíð, žil v Norsku, kde dal také dohromady stálou sestavu. "9" bude přímým nástupcem nahrávky "Pagan Prophecies" z roku 2012.

Tracklist "9":
01. Hrafnar
02. Hugur
03. Nornir
04. Viska
05. Leit
06. 9
07. Galdur
08. Rúnir
09. Hof

Novinky u Terra Tenebrosa

4. února 2015 v 18:24 | H.
Avantgardně black metaloví Švédové Terra Tenebrosa podepsali novou smlouvu s francouzskou firmou Debemur Morti Productions, která se tím pádem postará o vydání nadcházejícího třetího alba, na němž aktuálně The Cuckoo a spol. pracují. Více informací prozatím není k dispozici, další detaily však prý budou "včas" prozrazeny.

Doposud posledním albem Švédů je "The Purging", jež vyšlo v únoru 2013 pod hlavičkou Trust No One Recordings jako CD a LP. Po něm Terra Tenebrosa vydala ještě EP "V.I.T.R.I.O.L. - Purging the Tunnels", jež uzavíralo celý ucelený koncept první a druhé desky a obsahovalo dvě skladby natočené během nahrávání "The Purging" a debutu "The Tunnels" (2011). "V.I.T.R.I.O.L. - Purging the Tunnels" vyšlo v dubnu 2014 u Apocaplexy Records na 12'' vinylu v limitaci 500 kopií, z nichž 400 bylo v černé barvě a 100 v bílé.

Debutové album Calvera právě vychází

4. února 2015 v 16:45 | H.
Jednočlenný baskytarový projekt Calvera, který má na svědomí Michal z kapely Fetch!, právě vydává svou debutovou eponymní desku. Počin vyšel u firmy Silver Rocket jako LP a download. Přebal a tracklist najdete okolo.

Venku už jsou také dvě ukázky z nahrávky, konkrétně skladby "Hlína" a "Kafe".

Label o desce hovoří následovně: "Basovej monolog, mířící do několika stran najednou. Tam, kde se linky spojujou, pak nastává Velkej třesk. Album obsahuje tolik spodních proudů, až vám to pocuchá kořeny, pevně vězící v 70. letech, kdy Calvera nosil knír za světovej mír. Ani my jsme před tím netušili, co dovede vytvořit jeden muž a jedna baskytara."

Tracklist "Calvera":
01. BBBBlues
02. Noční běžec
03. Hlína
04. Mapy Evropy
05. Kafe
06. 70
07. Sakury
08. Karlovka
09. Se Satanem

Nová sestava Witch Mountain

4. února 2015 v 14:24 | H.
Po odchodu zpěvačky a baskytaristy v loňském roce hlásí zámořští doomaři Witch Mountain doplnění své sestavy. Mikrofonu se ujme 19letá Kayla Dixon, baskytaru pak převezme Justin Brown. Fotka napravo je již v nové sestavě (jen pro zajímavost - autorkou fotky je Veleda Thorsson, snoubenka Johna Haughma z Agalloch).

Aktuální album Witch Mountain se jmenuje "Mobile of Angels" a vyšlo v září loňského roku u Profound Lore Records na CD a u Mountastic Records na LP. O evropské vydání alba se postarali finští Svart Records v říjnu na CD a LP. Produkce nahrávky se ujal Billy Anderson, který má za sebou spolupráci například s Neurosis, Swans, Brutal Truth nebo Sleep.
 
 

Reklama