Music News

George Kollias z Nile vydá sólovku

21. února 2015 v 17:53 | Kaňour
George Kollias, bubeník death metalových Nile, ohlásil vydání svého debutového sólového alba. Kollias se za účelem vydání nového počinu upsal renomovanému labelu Season of Mist. Bubeníkův debut ponese jméno "Invictus" a k dostání bude od 18. května u výše zmíněného vydavatele. První, ještě nezmixovanou ukázku si můžete poslechnout na Soundcloudu.

Kollias se na nové desce postaral nejen o skládání, ale taktéž i o obsluhu veškerých nástrojů včetně vokálů. To ostatně poodhaluje v následujícím prohlášení: "Tento sólový projekt obsahuje přesně to, co slovo 'sólový' znamená: jeden hudebník píšící všechnu muziku a texty, obsluhující veškeré nástroje, přičemž zve některé hosty, aby se připojili. (...) Zaračuji vám, že tohle je jen začátek!"

George Kollias působí mimo svůj sólový projekt a Nile také v nově vzniklé kapele Contrarian, se kterou vydal v loňském roce EP "Predestined". Poslední řadovka Nile se jmenovala "At the Gate of Sethu" a vyšla v roce 2012 u Nuclear Blast.

Leprous s dalšími zprávami o desce

21. února 2015 v 13:26 | Kaňour
Norské progresivně metalové uskupení Leprous pokračue v rozkrývání detailů ohledně nové dlouhohrající nahrávky. Již před nedlouhou dobou jsme se dozvěděli, že novinka vyjde pod InsideOut Music nejspíš v květnu tohoto roku, což se nakonec i potvrdilo.

Album, které dostalo název "The Congregation", vyjde přesně 25. května v Evropě a 2. července ve Spojených státech amerických.

Leprous taktéž prozradili, že k nahrávání kytar, bayskytary a bicích došlo ve švédských studiích Fascination Street a Ghostward pod dohledem Davida Castilla (Katatonia, Opeth). Ve Fascination Street proběhl také mixing. Vokály pak byly zaznamenány v norských Mnemosyne Studios za pomoci manželské dvojice Ihriel-Ihsahn.

Leprous fungují od roku 2001 a zatím mají na kontě tři řadové desky. Poslední z nich, "Coal", vyšla v květnu 2013 u InsedeOut Music. Od vydání "Coal" v kapele proběhly dvě personální obměny, a sice na místě baskytaristy, kterým se v roce 2013 stal Martin Skrebergene, a bubeníka. Tím je od letoška Baard Kolstad (Borknagar, ICS Vortex; živě God Seed, Solefald).

Apocalyptica s informacemi o desce

21. února 2015 v 11:05 | Kaňour
Finská Apocalyptica již před delší dobou oznámila počátek prací na nové desce a nyní jsou tu další podrobnosti. Kapela jednak podepsala smlouvu s labelem Better Noise, druhak novinku pojmenovala a stanovila datum jejího vydání. Osmá řadová deska kapely ponese název "Shadowmaker" a k dispozici bude od 21. dubna právě u výše zmíněného vydavatele. Finové do svých řad rovněž přijali zpěváka Frankyho Pereze, jenž dříve figuroval jako kytarista třeba v sestavě projektu Darona Malakiana, Scars on Broadway.

Violoncellista Eicca Toppinen dodává: "To, že už několik měsíců máme stálého vokalistu, se už dost projevilo. Vůbec poprvé jsme se nemohli nabažit společně tráveného času v naší zkušebně ve Finsku, ale být v Nashvillu se všemi nástroji, Frankym a Nickem [Raskulinecz, producent - pozn. redakce], to jsou pro nás rovnou druhé Vánoce... Jsem si jistý, že tohle bude jedno z nejlepších alb Apocalypticy, a nemůžeme se dočkat, až vám ho dáme poslechnout."

Finové již v prosinci minulého roku zveřejnili titulní skladbu "Shadowmaker" prostřednictvím lyric videa. Nyní si můžete poslechnout i další píseň "Cold Blood". Pro její přehrání přejděte na konec článku.

Novinka bude navazovat na album "7th Symphony", které vyšlo v srpnu 2010. Stejně jako na většině řadových nahrávek skupiny, ani tady nechybělo množství hostů, například Lacey Mosley (ex-Flyleaf), Brent Smith (Shinedown), Gavin Rossdale (Bush), Joe Duplantier (Gojira, ex-Cavalera Conspiracy), Lauri Porra (Stratovarius, Kotipelto) nebo Dave Lombardo (Philm, Fantômas, ex-Slayer).

Tracklist "Shadowmaker":
01. I-III-V-Seed of Chaos
02. Cold Blood
03. Shadowmaker
04. Slowburn
05. Reign of Fear [bonus track]
06. Hole in My Soul
07. House of Chains
08. Riot Lights
09. Come Back Down [bonus track]
10. Sea Song (You Waded Out)
11. Till Death Do Us Part
12. Dead Man's Eyes

Bruce Dickinson podstupuje léčbu rakoviny

20. února 2015 v 19:47 | Kaňour
Z tábora legendárních Iron Maiden z Velké Británie přišly znepokojivé zprávy. V nich stojí, že se Bruce Dickinson, zpěvák a frontman kapely, podrobuje léčbě malého rakovinotvorného nádoru v zadní části jazyka. Nakonec však kapela vyrukovala s víceméně pozitivními předpoklady do budoucna.

Zde je prohlášení Iron Maiden: "Těsně před Vánocemi byl Bruce Dickinson, vokalista Maiden, navštívit svého lékaře kvůli rutinní prohlídce. To vedlo k testům a biopsi, která ukázala malý rakovinný nádor v zadní straně jeho jazyku. Sedmitýdenní kurz chemoterapie a radiologické léčby byl včera [18. února - pozn. redakce] dokončen. Vzhledem k tomu, že byl nádor zachycen v brzkém stádiu, prognóza je naštěstí mimořádně dobrá. Brucův lékařský tým zcela očekává jeho plné zotavení, pokud všechno půjde podle plánu, koncem května."

Kapela dále zdůrazňuje, že ještě nějakou chvíli následně potrvá, než se Dickinson vrátí do plného zatížení, a dodává: "Do té doby bychom chtěli požádat o trpělivost, pochopení a respekt k soukromí Bruce a jeho rodiny."

Pro připomenutí dodejme, že poslední zastávku v České republice udělali Iron Maiden před necelým rokem. Konkrétně šlo o vystoupení na brněnském Velodromu, kde se jako support představili švédští hard rockeři Ghost.

Novinka Tank v červnu

20. února 2015 v 15:57 | Kaňour
Britští heavy metalisté Tank, v jejichž sestavě působí kytaristé Mick Tucker a Cliff Evans nebo ex-zpěvák Dragonforce, ZP Theart, odkryli prvotní inromace o chystané desce. Novinka se bude jmenovat "Valley of Tears" a k dispozici bude od 9. června u vydavatele MVD.

Kytarista Cliff Evans dodává: "Název pochází ze slavné tankové bitvy z Jomkipurské války v roce 1973, kdy byla jedna strana masivně přečíslena, ale bojovala bez jakýchkoliv ohledů a proti všem, aby si zajistila hrdinné vítězství."

Po rozštěpení Tank v roce 2007 na dvě shodně pojmenované formace se právě Tucker, Evans a spol. činili více. Za sebou mají vydání dvou dlouhohrajících alb a v letošním roce k němu přibude právě i nově ohlášené "Valley of Tears".

American Head Charge pod křídly nové stáje

19. února 2015 v 19:03 | Prdovous
Americká alternative metalová kapela American Head Charge v úterý oznámila podpis smlouvy s rakouským labelem Napalm Records. Pod jeho křídly vyjde během tohoto roku připravovaná deska "Tango Umbrella", což bude následovník deset let starého počinu "The Feeding", který vyšel v únoru 2005 u DRT Entertainment. Připravovaná novinka byla nahrána loni v létě pod dohledem producenta Davea Fortmana, který v minulosti spolupracoval s takovými jmény jako Eyehategod nebo Slipknot.

Kapela podpis smlouvy komentuje takto:

"Chtěli bychom poděkovat všem fanouškům, přátelům a rodině, kteří umožnili nahrávku vytvořit, jsme velmi pyšní na to, že vám všem budeme moci dodat DIY album! Spolupráce s Napalm Records nám umožní širší dosah propagace a distribuce alba a také nám umožní soustředit se na to, co milujeme a děláme nejlépe: tvorbu muziky a hraní na koncertech. Očekáváme, že rok 2015 pro nás bude velmi rušný a produktivní a ještě jednou vám všem děkujeme za vaši nepřestávající a fanatickou podporu!"

"Žil jsem v New Yorku několik let a byl jsem tu, když vyšla epická alba jako 'The War of Art' [2001 - pozn. redakce] a "The Feeding" [2005] a viděl jsem ten obrovský dopad, který tehdy měla ve světě hudby. V Napalm Records jsme připraveni vydat nové album American Head Charge po téměř desetileté hibernaci... a říkám vám, že nové songy vyhodí vaši hlavu do povětří," dodal Sebastian Muench, A&R představitel Napalm Records.

Magrudergrind vydají třetí řadovku

19. února 2015 v 12:47 | Kaňour
Američtí grindcoristé Magrudergrind ohlásili podepsání smlouvy s vydavatelstvím Relapse Records. S tím souvisí i vydání nové desky, na kterou se čeká již šestým rokem. A vypadá to, že bychom se jí mohli dočkat v dohledné době.

Kapela totiž vstoupila do God City Studios, kde začne očekávanou novinku nahrávat pod dohledem producenta Kurta Balloua, zakládajícího člena mathcorových Converge. O mastering se postará Scott Hull z Pig Destroyer, grafické zpracování pak bude dílem Clinta Nicolase. Vydání bylo předběžně stanoveno na konec tohoto roku.

Magrudergrind za svou kariéru vydali dvě dlouhohrající nahrávky, "Rehashed" z roku 2007 a eponymní "Magrudergrind", která vyšla o dva roky později.

Nightwish a Rome mají nové videoklipy

18. února 2015 v 16:35 | Kaňour
>>> Mocně vyhlížená deska "Endless Forms Most Beautiful" finských symfoniků Nightwish má svůj první videoklip. Skladba "Élan", na jejíž tóny byl klip pod taktovkou režiséra Ville Lipiäinena natáčen, vychází rovněž jako singl - více informací zde. Vydání "Endless Forms Most Beautiful" bylo pro Evropu stanoveno na 27. březen. Více se dočtete pro změnu na tomto odkazu.


>>> Nový videoklip odhalil rovněž martial industrial/neofolkový projekt Rome z Lucemburska. Nyní již jednočlenný počin Jérôme Reutera zveřejnil obrazovou podobu skladby "Hate Us and See If We Mind", která pochází z aktuálního alba "A Passage to Rhodesia". K jeho vydání došlo v srpnu loňského roku u německého vydavatelstvím Trisol.

Videoklipy od Heidevolk a The Agonist

17. února 2015 v 18:39 | Kaňour
>>> Nizozemští folk metalisté Heidevolk finišují s přípravou novinkové desky "Velua". U této příležitosti kapela vypustila videoklip na skladbu "Winter woede". V rámci celého alba si ji budete moci vyslechnout od 20. března, kdy "Velua" pod Napalm Records vychází. Pátá dlouhohrající nahrávka Heidevolk bude obsahovat v základní verzi 12 songů, limitovaný deluxe box pak bude o tři skladby - covery písní Led Zeppelin, The Nits a Billy Idol - bohatší.


>>> Nové album vychází také kanadským The Agonist, kteří vydávají první řadovku od odchodu Alissy White-Gluz. Formace, nově vedená zpěvačkou Vicky Psarakis, v rámci podpory nové desky představuje videoklip "A Gentle Disease". Pro úplnost dodejme, že deska, z níž skladba pochází, se jmenuje "Eye of Providence" a vychází již 23. února pod Century Media Records.

Novinky u Lychgate

17. února 2015 v 16:59 | H.
Black metalisté Lychgate zveřejnili první informace o svém nadcházejícím druhém studiovém počinu. Následovník eponymního debutu z dubna 2013 ponese název "An Antidote for the Glass Pill". Datum jeho vydání doposud není známo, ale ví se, že počin zaštítí finský label Blood Music a že bude k mání CD, LP a download.

Firma o počinu prohlásila, že jde "nejspíš o jediné black metalové album v historii, jehož součástí je plnohodnotný doprovod profesionálního kostelního varhaníka", a dále dodává: "Toto je výjimečná deska, z níž vám dozajista naskočí husí kůže."

Jestli se podobná silná prohlášení alespoň trochu zakládají na pravdě, to můžete již nyní zčásti posoudit díky uvolněné ukázce, kterou obstarává skladba "Letter XIX". Poslouchat lze na YouTube.

V sestavě Lychgate se nachází i několik relativně známých hudebníků jako například Aran z Lunar Aurora nebo Greg Chandler z Esoteric.

Nová deska Abhor v březnu

16. února 2015 v 16:43 | H.
Okultní black metalisté Abhor z Itálie vydají svou další desku v poslední březnový den pod značkou zámořského labelu Moribund Records. Novinka, jež bude celkově šestou studiovou nahrávkou skupiny, ponese název "Ritualia stramonium" a její přebal a tracklist najdete vpravo a níže. Na úplném konci článku se pak nachází upoutávka na album.

Počin je věnován památce klávesisty známého jako Errans Infernorum, jenž se jako host podílel na dvou deskách Abhor a který zemřel v březnu loňského roku.

"Ritualia stramonium" bude navazovat na desku "Ab luna lucenti, ab noctua protecti", jež vyšla v září 2011 taktéž u Moribund Records.

Tracklist "Ritualia stramonium":
01. Between Flames and Moon
02. Diabolus est qui id invocat
03. De exorcismis et supplicantionibus quibusdam
04. I... the Witch
05. Soul's Poison
06. Circle of Stones
07. The Chant of the Owl
08. Wine of Sabbath
09. Requiem for Errans Infernorum

Druhé album Ghost Bath za měsíc

16. února 2015 v 12:56 | H.
Čínští black metalisté Ghost Bath (nebo také 鬼浴, chcete-li) vydali své první album "Funeral" v loňském roce, ale už za měsíc na něj navážou druhou deskou. Novinka se bude jmenovat "Moonlover" a k dostání bude od 13. března skrze Northern Silence Productions v podobě digipack CD striktně limitovaného na 900 kopií. Kapela upozorňuje, že jakmile bude vyprodáno, dolis digipacků už nebude. Každý pátý předobjednaný kus bude navíc podepsán.

Přebal a tracklist "Moonlover" najdete jako vždy okolo. Ukázky v podobě písní "Golden Number" a "Death and the Maiden" si můžete pustit na Bandcampu Ghost Bath. Na obálce desky se nachází fotografie "La luna" (1989) od guatemalského fotografa Luise Gonzáleze Palmy.

Zmiňovaný debut "Funeral" vyšel nejprve v únoru loňského roku digitálně a v červnu se pak objevil u čínských Pest Productions i jako digipack CD v limitaci 100 kusů.

Tracklist "Moonlover":
01. The Sleeping Fields
02. Golden Number
03. Happyhouse
04. Beneath the Shade Tree
05. The Silver Flower pt. 1
06. The Silver Flower pt. 2
07. Death and the Maiden

Sirenia: detaily o novince

15. února 2015 v 19:37 | H.
Norští symphonic metalisté Sirenia si na letošní rok připravili nové, celkově už sedmé studiové album, které se bude jmenovat "The Seventh Life Path". Počin bude k dostání od 8. května u Napalm Records.

K mání bude hned několik různých edic - digipack CD, limitovaný box (digipack, amulet, plakát - 500 kusů), ještě limitovanější box (digipack, plátno 50×50 cm s artworkem alba, podepsaná karta - 100 kusů), modré 2LP (200 kusů) a zlaté 2LP (100 kusů).

"The Seventh Life Path" naváže na nahrávku "Perils of the Deep Blue" z června 2013.

Tracklist "The Seventh Life Path":
01. Seti
02. Serpent
03. Once My Light
04. Elixir
05. Sons of the North
06. Earendel
07. Concealed Disdain
08. Insania
09. Contemptuous Quitus
10. The Silver Eye
11. Tragedienne
12. Tragica ("Tragedienne" Spanish version) [bonus track]

Misþyrming vydali debut

15. února 2015 v 18:35 | H.
Islandští black metalisté Misþyrming, v jejichž řadách lze nalézt členy kapel jako Carpe noctem nebo , právě vydali svou debutovou desku. Ta se jmenuje "Söngvar elds og óreiðu" a je k mání konkrétně od 7. února jako 12'' LP (Fallen Empire Records / Terratur Possessions), CD (Terratur Possessions) a MC (Vánagandr). Vinyl existuje v černé a průhledně rudé barvě. Kromě toho lze nahrávku stáhnout na Bandcampu kapely za name-your-price.

Tracklist "Söngvar elds og óreiðu":
01. Söngur heiftar - 04:54
02. ...af þjáningu og þrá - 04:16
03. Endalokasálmar - 05:29
04. Frostauðn - 04:25
05. Er haustið ber að garði - 02:29
06. Friðþæging blýþungra hjartna - 06:49
07. Söngur uppljómunar - 03:56
08. Ég byggði dyr í eyðimörkinni - 07:34
09. Stjörnuþoka - 03:22

Informace o nové desce Florence + the Machine

15. února 2015 v 16:36 | Prdovous
Že královna indie popu Florence Welch něco chystá se šuškalo už od začátku ledna, kdy se na internetu objevila fotka z mixování alba. Hlavní persóna projektu Florence + the Machine však tajuplně mlčela dál a první informace odhalila až nyní. Novinka ponese jméno "How Big How Blue How Beatiful" a k nalezení na ní bude 11 skladeb, jejichž názvy i pořadí můžete uzřít níže. Pokračování čtyři roky starého počinu "Ceremonials" produkoval Markus Dravs (Björk, Arcade Fire) a vyjde 1. června u Island Records (respektive 2. června v USA pod Republic Records).

Zároveň byly vypuštěny videoklipy k písním "How Big How Blue How Beautiful" a "What Kind of Man". První z nich režírovali Tabitha Denholm a Vincent Haycock. Druhý z nich pak Vincent Haycock a jeho choreografii se postaral Ryan Heffington. Oba klipy můžete zhlédnout níže.

Zpěvačka se k chystanému albu vyjádřila takto: "Řekla bych, že ačkoliv jsem dříve vždy psala ve fantasii a metaforách, tentokrát se písně více zabývají realitou. 'Ceremonials' bylo zaměřené na smrt a vodu a na myšlenku útěku nebo transcendenci skrze smrt, ale nové album je hlavně o tom se pokusit naučit se, jak žít a jak milovat v tomto světě, namísto pokusů o únik z něj. Což je děsivé, protože se za nic neschovávám, ale cítila jsem, že bych to měla udělat."

Tracklist "How Big How Blue How Beautiful":
01. Ship to Wreck
02. What Kind of Man
03. How Big How Blue How Beautiful
04. Queen of Peace
05. Various Storms & Saints
06. Delilah
07. Long & Lost
08. Caught
09. Third Eye
10. St. Jude
11. Mother


Tau Cross - nový projekt se členy Voivod nebo Amebix

15. února 2015 v 11:05 | H.
Tau Cross je nový mezinárodní projekt, v jehož rámci se potkávají Rob Miller (ex-Amebix), Michel Langevin (Voivod), Andy Lefton (War//Plague) a Jon Misery (Misery). Kapela ve skutečnosti vznikla již v roce 2013 a během loňského roku postupně natočila svůj studiový debut, k jehož vydání se právě schyluje. Tau Cross totiž podepsali smlouvu s labelem Relapse Records, kteří počin chtějí vydat na konci jara.

A v jakém hudebním duchu se produkce Tau Cross ponese? Rob Miller říká: "Ta muzika se hodně vyvinula a teď už je docela obtížné ji charakterizovat. Určitě je v tom cítit hodně Amebix, ale taky jisté elementy gotiky, Joy Division, Pink Floyd, Black Sabbath, industrialu a taky tvrdého zkurveného oldschool punk rocku. Je to naprosto originální práce, která je přirozenou kombinací čtyř jedinečných lidí."

Tau Cross rovněž slibují, že se během letošního roku vydají materiál prezentovat i živě. Rádi by prý odjeli turné po Severní Americe i Evropě.

Detaily o comebackové desce Coal Chamber

14. února 2015 v 18:48 | H.
Znovuobnovení nu-metalisté Coal Chamber v čele s Dezem Fafarou (dále DevilDriver) odtajnili kompletní informace o své nadcházející desce, jež bude prvním studiovým počinem kapely po obnově její činnosti v roce 2011. Novinka ponese název "Rivals" a vyjde 19. května pod značkou rakouských Napalm Records. Tracklist a obal okolo.

Novinka byla natočena ve studiu Audiohammer na Floridě pod dohledem producenta Marka Lewise (Six Feet Under, Death Angel, The Black Dahlia Murder).

"Rivals" bude v diskografii Coal Chamber navazovat na album "Dark Days" z roku 2002.

Tracklist "Rivals":
01. I.O.U. Nothing
02. Bad Blood Between Us
03. Light in the Shadows
04. Suffer in Silence
05. The Bridges You Burn
06. Orion
07. Another Nail in the Coffin
08. Rivals
09. Wait
10. Dumpster Dive
11. Over My Head
12. Fade Away (Karma Never Forgets)
13. Empty Handed
14. Worst Enemy

AC/DC mají (staro)nového bubeníka

14. února 2015 v 16:04 | H.
Vzhledem k tomu, že Phil Rudd, dosavadní bubeník australských hard rockových titánů AC/DC, aktuálně řeší spíše své problémy se zákony, musela se kapela porozhlédnout po náhradníkovi. Australanům na nadcházejících koncertech vypomůže staronový bubeník Chris Slade, jenž v AC/DC působil již v letech 1989-1994 a natočil s nimi desku "The Razors Edge" (1990).

Chris Slade se v řadách AC/DC poprvé nově představil na ceremoniálu udílení cen Grammy, který proběhl 8. února v Los Angeles v Kalifornii. Skupina zde zahrála dvě písničky - singl "Rock or Bust" ze stejnojmenné nové desky a klasiku "Highway to Hell". Na záznam z vystoupení se můžete podívat na YouTube.

Co se týče Phila Rudda, toho čeká 21. dubna soudní přelíčení, kde se bude řešit jeho obvinění z vyhrožování zabitím a držení drog. Když byl muzikant v listopadu zatčen, byl původně obviněn ještě z přípravy vraždy, ale toto obvinění bylo brzy staženo. Stále mu však hrozí několik let ve vězení, bude-li uznán vinným z ostatních dvou věcí.

Nové album projektu Kiske / Somerville

14. února 2015 v 12:42 | H.
Mezinárodní projekt Kiske / Somerville, v jehož čele už jen podle názvu stojí Michael Kiske (Unisonic, Place Vendome, ex-Helloween) a Amanda Somerville (Trillium, Avantasia), ohlásil nové album. To ponese název "City of Heroes" a vyjde 17. dubna v Evropě a 21. dubna v Severní Americe pod hlavičkou Frontiers Records.

Kromě ústřední pěvecké dvojice se na albu představí ještě jedna dvojice známých matadorů melodického metalu - kytarista Magnus Karlsson (Primal Fear, ex-Allen / Lande) a baskytarista Mat Sinner (Primal Fear, Sinner, Voodoo Circle), přičemž druhý jmenovaný obstaral i produkci. Sestavu pak kompletuje česká bubenice Veronika Lukešová.

Kromě toho na desku přispěl skladatelsky ještě Sander Gommans (Trillium, ex-After Forever). Masteringu se ujal Jacob Hansen (Volbeat, Destruction, Amaranthe).

"City of Heroes" naváže na první eponymní desku ze září 2010.

Tracklist "City of Heroes":
01. City of Heroes
02. Walk on Water
03. Rising Up
04. Salvation
05. Lights Out
06. Breaking Neptune
07. Ocean of Tears
08. Open Your Eyes
09. Last Goodbye
10. After the Night Is Over
11. Run with a Dream
12. Right Now

Faith No More pojmenovali album

13. února 2015 v 15:18 | H.
Není žádným tajemstvím, že legendární alternativní metalisté Faith No More už nějakou dobu pracují na svém novém albu, jež bude první studiovou nahrávkou kapely od roku 1997, kdy vyšel počin "Album of the Year". Nyní Američané odhalili první detailnější informace o novince - ta se tedy bude jmenovat "Sol Invictus" a vyjde 19. května. Vydání zaštítí Reclamation Recordings, což je nově vzniklá značka samotných Faith No More. O distribuci se pak postarají Ipecac Recordings, jejichž vlastníkem je zpěvák Mike Patton. Mimoto je venku také tracklist alba, který naleznete níže.

Již dříve vyšel první singl ze "Sol Invictus", jímž byl song "Motherfucker" - ten si stále můžete pustit na Soundcloudu. Druhým singlem z novinky bude písnička "Superhero" - tento singl vyjde 17. března jako limitované 7'' EP a 31. března jako download.

Tracklist "Sol Invictus":
01. Sol Invictus
02. Superhero
03. Sunny Side Up
04. Separation Anxiety
05. Cone of Shame
06. Rise of the Fall
07. Black Friday
08. Motherfucker
09. Matador
10. From the Dead

Unleashed: detaily o novince

13. února 2015 v 10:32 | H.
Švédští death metalisté Unleashed odhalili kompletní informace o svém nadcházejícím dvanáctém studiovém albu, které se bude jmenovat "Dawn of the Nine". Deska bude k mání od 24. dubna prostřednictvím firmy Nuclear Blast jako digipack CD a LP ve čtyřech různých barvách - černé, bílé (300 kusů), tmavě zelené (200 kusů) a zlaté (100 kusů).

Obálka "Dawn of the Nine" se nachází napravo a jejím autorem je legendární Pär Olofsson (Exodus, Immortal, Immolation, Winds of Plague). Produkce se pak již klasicky ujal kytarista Fredrik Folkare (dále například Necrophobic, kde rovněž hraje na kytaru).

"Dawn of the Nine" bude navazovat na nahrávku "Odalheim" z dubna 2012.

Tracklist "Dawn of the Nine":
01. A New Day Will Rise
02. They Came to Die
03. Defenders of Midgard
04. Where Is Your God Now?
05. The Bolt Thrower
06. Let the Hammer Fly
07. Where Churches Once Burned
08. Land of the Thousand Lakes
09. Dawn of the Nine
10. Welcome the Son of Thor!

Novinky u projektu Silver Ghost Shimmer

12. února 2015 v 17:50 | H.
Silver Ghost Shimmer je (relativně nový - vznik 2013) projekt, za nímž stojí legendární producent John Fryer (Depeche Mode, Nine Inch Nails, Fields of the Nephilim, Cocteau Twins; jako aktivní muzikant v současné době působí i v české EBM kultovce Vanessa) a zpěvačka Pinky Turzo. Kapela nyní vydala nový videoklip k písničce "Soft Landing", který byl natočen v Oslu v Norsku (kde John Fryer aktuálně žije) a v Praze v České republice - výsledek si můžete pustit na konci článku.

Skladba se objeví na chystaném dlouhohrajícím albu, jež se bude jmenovat rovněž "Soft Landing". Kromě titulního tracku je venku ještě jeden song "This Mortal Shimmer", který si můžete zdarma stáhnout na Bandcampu (kde ostatně naleznete ke stažení i "Soft Landing").

Klipy od Negură Bunget a Voices

12. února 2015 v 15:11 | H.
>>> Rumunští black/folk metalisté Negură Bunget vydají svou očekávanou novinku "Tău", jež bude navazovat na pět let staré album "Vîrstele pămîntului", koncem tohoto měsíce pod značkou Lupus Lounge (další detaily tady). A právě to nyní Rumuni připomínají zveřejněním nového videoklipu k písni "Nămetenie", na který se můžete podívat zde:


>>> Nový klip uveřejnili taktéž Britové Voices, v jejichž řadách najdeme většinu někdejší sestavy dnes již nefungujících Akercocke. Skladba "Last Train Victoria Line" pochází z loňské desky "London" a její obrazové ztvárnění dopadlo následovně:

Kompletní info o dalším albu Psycroptic

12. února 2015 v 12:40 | H.
Tasmánští technical death metalisté Psycroptic vydají svou šestou studiovou náhravku 10. března pod značkou firmy Prosthetic Records. Obal a tracklist této eponymní desky naleznete okolo.

Produkce a mixu "Psycroptic" se opětovně ujal kytarista Joe Haley. Mastering pak dostal na starost Alan Douches (Cannibal Corpse, Belphegor, Baroness, Ephel Duath). Výše zmiňovaný přebal vytvořil Valnoir (Alcest, The Black Dahlia Murder, Peste noire, Blut aus Nord).

Psycroptic nyní nově zveřejnili videoklip k písničce "Cold", o jehož zrežírování se postaral Wilson Bambrick (Deafheaven, Black Breath). Výsledek sledujte na konci článku

"Cold" ovšem není první vypuštěnou ukázkou z "Psycroptic". Již dříve byl zveřejněn klip "Echoes to Come" a lyric video "The World Discarded".

Minulé album Psycroptic se jmenovalo "The Inherited Repression" a vyšlo v únoru 2012 u Nuclear Blast.

Tracklist "Psycroptic":
01. Echoes to Come
02. Ending
03. A Soul Once Lost
04. Cold
05. Setting the Skies Ablaze
06. Ideals That Won't Surrender
07. Sentence of Immortality
08. The World Discarded
09. Endless Wandering

Debut projektu Sorcerer se blíží

12. února 2015 v 10:02 | H.
Doom metalový projekt Sorcerer ze Švédska, v jehož sestavě najdeme kupříklad Johnnyho Hagela (Order of Isaz, ex-Tiamat) nebo Kristiana Niemanna (ex-Therion), sice funguje již od konce 80. let, avšak až nyní se začíná schylovat k vydání jeho debutové dlouhohrající desky. Ta ponese název "In the Shadow of the Inverted Cross" a na trhu se objeví s příchodem 20. března, kdy ji vydá label Metal Blade v podobě CD, LP a downloadu.

Obálku a tracklist "In the Shadow of the Inverted Cross" najdete vpravo a níže. Na úplném konci novinky si pak můžete pustit oficiální videoklip k písničce "The Dark Tower of the Sorcerer".

Tracklist "In the Shadow of the Inverted Cross":
01. The Dark Tower of the Sorcerer
02. Sumerian Script
03. Lake of the Lost Souls
04. Excorcise the Demon
05. In the Shadow of the Inverted Cross
06. Prayers for a King
07. The Gates of Hell
08. Pagans Dance

 
 

Reklama