Music News

Act of Defiance: nová kapela s ex-členy Megadeth

1. března 2015 v 16:07 | H.
Act of Defiance je nová kapela, v jejíchž řadách ovšem najdeme známé muzikanty z metalové scény. Ve skupině se totiž potkávají dva ex-členové Megadeth, bubeník Shawn Drover a kytarista Chris Broderick, kteří thrash metalovou legendu opustili loni na podzim, zpěvák Henry Derek Bonner (ex-Scar the Martyr) a baskytarista Matt Bachand (Shadows Fall).

Kapela v současnosti natáčí své první album, které by mělo být venku v létě letošního roku. O vydání se postarají Metal Blade Records. Produkce debutu se ujal Chris "Zeuss" Harris (Soulfly, Sanctuary, Carnifex).

Co se týče hudebního směřování Act of Defiance, Chris Broderick prohlásil, že půjde o "zabijácký mix thrashe a moderního metalu". První ochutnávku v podobě úryvku demo verze písničky "Throwback" najdete na YouTube.

Helloween: název a obal alba

1. března 2015 v 13:45 | H.
Legendární speed/power metalisté Helloween z Německa zveřejnili první detaily o svém nadcházejícím albu. Novinka se bude jmenovat "My God-Given Right" a na trhu se objeví s příchodem 29. května pod hlavičkou Nuclear Blast, pod jejichž křídla se kapela loni na jaře vrátila.

O přebal "My God-Given Right", který se nachází napravo, se postaral Martin Häusler (U.D.O., Unisonic, Primal Fear).

Na albu se mimo jiné objeví i písničky jako "Swing of a Fallen World", "Lost in America" nebo "Battle's Won".

Klasicky se natáčelo ve studiu Mi Sueño na Tenerife (jehož vlastníkem je jen tak mimochodem zpěvák Andi Deris), kde vzniklo už několik alb kapely. Produkce se pak opětovně ujal matador melodického metalu Charlie Bauerfeind (Saxon, HammerFall, Rage, Gamma Ray), s nímž Helloween již v minulosti spolupracovali na šesti deskách a množství dalších neřadových počinů.

Battle Beast se rozešli s kytaristou

28. února 2015 v 17:53 | H.
Finští heavy metalisté Battle Beast ohlásili, že jejich řady opustil dosavadní kytarista Anton Kabanen, který byl zároveň zakladatelem kapely a také jejím hlavním skladatelem. Finové se nechali slyšet, že rozchod nadešel kvůli "hudebním neshodám a nevyřešitelným záležitostem uvnitř skupiny", a dále dodali, že na toto téma nebudou poskytovány žádné rozhovory. Na chystaných koncertech se kytary ujme dočasný náhradník. O stálém novém kytaristovi bude rozhodnuto časem.

Kabanen se prý bude dále věnovat muzice v jiných projektech a svůj odchod z Battle Beast komentoval pro finský web Rumba následovně: "Schylovalo se k tomu už nějakou dobu. Nechtěl jsem odejít. Ten popud přišel od zbytku kapely, takže jsem byl nucen odejít. Jméno Battle Beast vlastní skupina Battle Beast, ne já, a v téhle skupině bylo pět lidí proti mně. Nemohl jsem nic dělat."

Zároveň s tím Battle Beast prozradili, že již začali pracovat na novém materiálu pro chystanou čtvrtou desku, přestože jejich aktuální studiový počin "Unholy Savior" není venku ani dva měsíce - vyšel totiž 9. ledna letošního roku.

Výměna baskytaristů u Samael

28. února 2015 v 15:38 | H.
Švýcarští industrial metaloví veteráni Samael ohlásili změnu své sestavy - kapelu totiž opustil její dlouholetý baskytarista Christophe "Mas" Mermod, který zde působil od roku 1991 a nahrál s ní všechna řadová alba s výjimkou debutového "Worship Him". Důvodem odchodu je vzrůstající úspěch Masovy osvětlovačské firmy, přičemž se rozhodl se nadále soustředit právě tímto směrem.

Na pozici nového baskytaristy do Samael nastoupil Thomas "Drop" Betrisey (ex-Sybreed), jenž se skupinou vystupoval již v loňském roce jako koncertní výpomoc.

Doposud poslední album Samael se jmenuje "Lux mundi" a vyšlo v dubnu roku 2011. Již koncem roku 2013 se na webu kapely objevila krátká zprávička, že začaly práce na další nahrávce, od té doby však žádné bližší informace doposud zveřejněny nebyly.

Arcturus: detaily o novince

28. února 2015 v 12:20 | H.
Norští avantgardní metalisté Arcturus odtajnili informace o svém vysoce očekávaném nadcházejícím albu, které bude jejich prvním dlouhohrajícím počinem od návratu na scénu v roce 2011 a také první deskou po celých deseti letech od "Sideshow Symphonies" z roku 2005. Novinka ponese název "Arcturian" a její tracklist s obalem naleznete okolo.

"Arcturian" vyjde 8. května (v Severní Americe 12. května) pod značkou německé firmy Prophecy Productions. K dispozici budou následující formáty:

* digipack CD
* černé LP
* 2CD kniha (18×18 cm, 48 stran, druhý disk s ekluzivními remixy alba)
* box set s 2CD knihou, LP, plakátem a certifikátem (250 kusů)
* box set se stejným obsahem jako předchozí box a navrch exkluzivní testovací press vinylu (k mání pouze v rámci předobjednávek)

Arcturus se s vydáním novinky vydají i na turné - krátká evropská šňůra proběhne začátkem května (konkrétní data budou zveřejněna příští týden). Později by pak měly přijít další koncerty v evropských klubech a na evropských festivalech a také odskok do USA na Maryland Deathfest (21. - 24. května) a Jižní Ameriky.

Tracklist "Arcturian":
01. The Arcturian Sign
02. Crashland
03. Angst
04. Warp
05. Game Over
06. Demon
07. Pale
08. The Journey
09. Archer
10. Bane

Klipy od Negură Bunget a Old Man Gloom

28. února 2015 v 10:46 | H.
>>> Rumunští black/folk metalisté Negură Bunget právě v těchto dnech vydávají své první studiové album od desky "Vîrstele pămîntului" z roku 2010. Novinka "Tău", která bude druhou velkou nahrávkou kapely po personálním zemětřesení v roce 2009, vyšla 27. února u Lupus Lounge a Rumuni k ní zveřejnili již druhý videoklip. Ten první vznikl ke skladbě "Nămetenie" a nyní jej doplňuje další píseň s názvem "Schimnicește". Sledujte tady:


>>> Nový klip mají na kontě i Američané Old Man Gloom, kteří na podzim loňského roku zamotali svým fanouškům hlavy vydáním hned dvou alb se stejným názvem ("The Ape of God") i obálkou najednou. A právě na jednom z nich se objevila i písnička "The Lash", jež byla právě zfilmována. Výsledek je následující:

Drudkh: detaily o albu

27. února 2015 v 18:21 | H.
Již delší dobu je známo, že nové album ukrajinských black metalistů Drudkh vyjde 20. dubna u Season of Mist a že se bude jmenovat "A Furrow Cut Short", resp. "Борозна обірвалася" v originálním znění. Nyní k těmto informacím přibyla rovněž obálka (vpravo) a tracklist (nebo přesněji řečeno prozatím jen seznam anglických překladů originálních názvů - níže).

Dále již byl spuštěn předprodej, tudíž zároveň s tím bylo odhaleno, v jakých formátech bude "Борозна обірвалася" k dostání - jde o limitované digipack CD (limitace na první výlis), CD v dřevěném boxu (500 kusů), černé LP a oranžovo-černé LP (300 kusů).

V neposlední řadě byla zveřejněna první ukázka - "Till Foreign Ground Shall Cover Eyes" si můžete pustit například tady.

"Борозна обірвалася" bude navazovat na album "Вічний оберт колеса", jež vyšla v únoru 2012 u Season of Mist jako jewelcase CD, digipack CD a LP.

Tracklist "Борозна обірвалася" (anglické překlady):
01. Cursed Sons I
02. Cursed Sons II
03. To the Epoch of Unbowed Poets
04. Embers
05. Dishonour I
06. Dishonour II
07. Till Foreign Ground Shall Cover Eyes

The Darkness: detaily o novince

27. února 2015 v 12:04 | H.
Angličtí rockeři The Darkness odtajnili kompletní informace o svém chystaném čtvrtém albu, které ponese název "Last of Our Kind" a vyjde 1. června u Kobalt Label Services. Obal a seznam písniček prohlížejte klasicky okolo. K mání bude CD, barevné LP a download.

Produkce desky se ujal kytarista Dan Hawkins, v jehož studiu Leeders Farm v anglickém Norfolku se i nahrávalo. "Last of Our Kind" zároveň bude prvním albem The Darkness, na němž se představí nová bubenice Emily Dolan Davies.

Do světa již také byl vypuštěn oficiální videoklip k jednomu novému songu, konkrétně "Barbarian" - sledujte na konci článku.

"Last of Our Kind" naváže na fošnu "Hot Cakes", jež vyšla v srpnu 2012.

Tracklist "Last of Our Kind":
01. Barbarian
02. Open Fire
03. Last of Our Kind
04. Roaring Waters
05. Wheels of the Machine
06. Mighty Wings
07. Mudslide
08. Sarah O'Sarah
09. Hammer & Tongs
10. Conquerors

Třetí deska Föllakzoid příští měsíc

26. února 2015 v 18:30 | H.
Chilští krautrockeři Föllakzoid vydají již příští měsíc svou třetí desku s názvem "III". Počin vyjde 31. března pod hlavičkou Sacred Bones Records jako CD, černé LP a limitované zlaté LP - poslední zmiňovaná edice už je však kompletně vyprodána jen v rámci předobjednávek.

"III" bude obsahovat celkem čtyři skladby, z nichž jedna již byla uvolněna k poslechu - "Electric" najdete na Soundcloudu.

"III" se stane nástupcem alba "II" z ledna 2013 - "II" vyšlo na CD, LP a ručně číslovaném deluxe LP (125 kopií). O dva měsíce později se ještě objevil počin "II RMX", jenž vyšel pouze na LP a obsahoval remixy dvou písní z "II", o něž se postaraly kapely Psychic Ills a Moon Duo.

Tracklist "III":
Side A:
01. Electric
02. Earth

Side B:
03. Piure
04. Feuerzeug

One Machine začali nahrávat

26. února 2015 v 14:02 | H.
Mezinárodní projekt One Machine, v jehož čele stojí kytarista Steve Smyth (From Hell, ex-Testament, ex-Nevermore, ex-Forbidden, ex-Vicious Rumors, ex-Dragonlord), se pustil do natáčeního svého druhého alba. Místem činu se stalo Death Island Studios v Dánsku. Koprodukce, mixu a masteringu se pak ujme Tue Madsen (At the Gates, Kataklysm, Dark Tranquillity, Moonspell).

Kromě toho se také v kapele udály menší personální rošády. Sestavu opustil zpěvák Mikkel Sandager (ex-Mercenary) a baskytarista Tomas Koefoed (ex-Mnemic), na jejichž místo přišli Chris Hawkins (Endeavour) a Stefano Selvatico (ex-Savage Messiah).

One Machine mají doposud na kontě jedno album - jmenuje se "The Distortion of Lies and the Overdriven Truth" a vyšlo v půlce února loňského roku u italského labelu Scarlet Records.

Další album Majesty v půlce března

26. února 2015 v 11:28 | H.
Němečtí heavy/power metalisté Majesty, kteří v letech 2008-2011 působili pod názvem Metalforce, než se vrátili ke svému původnímu jménu, si na letošní rok nachystali nové, celkově osmé (počítáno včetně desky jako Metalforce) album. "Generation Steel", jak se novinka jmenuje, vyjde 20. března u NoiseArt Records.

Níže najdete tracklist alba a napravo jeho obal, jehož autorem je čínský umělec Guang Yang. Jedná se však jen o kousek artworku pro přední obálku, kompletní verzi si můžete prohlédnout na tomto odkazu.

Těsně po vydání nahrávky se Majesty vydají i na evropské headline turné s předskokany v podobě Bloodbound a Evil Invaders. Českou republiku však šňůra mine.

"Generation Steel" naváže na album "Banners High" z prosince 2013.

Tracklist "Generation Steel":
01. Hawks Will Fly
02. Generation Steel
03. Circle of Rage
04. Shout at the World
05. Damnation Hero
06. Children of the Dark
07. The Last Reward
08. Knights of the Empire
09. Rulers of the World
10. War for Metal

Saint Vitus vyjedou na evropské turné s jiným zpěvákem

25. února 2015 v 16:26 | H.
Legendární doom metaloví veteráni Saint Vitus ze Spojených států amerických se na své chystané evropské turné vydají bez svého vokalisty Scotta "Wino" Weinricha (na fotce úplně vpravo). Za mikrofonem jej ovšem nezastoupí nikdo jiný než Scott Reagers, někdejší zpěvák Saint Vitus, jenž v kapele působil v letech 1980-1986 a následně 1994-1996 a natočil s ní celkem tři řadová alba - "Saint Vitus" (1984), "Hallow's Victim" (1985) a "Die Healing" (1995).

Saint Vitus rovněž vzkázali, že tím pádem na koncertní šňůře budou hrát speciální set, jenž se bude skládat především ze songů ze tří zmiňovaných desek. Konkrétní data prozatím nejsou známa - aktuálně jsou potvrzeny jen koncerty na německých festivalech Rockavaria (29.-31. května) a Der Ring - Grüne Hölle Rock (29.-31. května) a na francouzském Hellfestu (19.-21. června). Důvod, proč se na turné nevydá Scott Weinrich, zveřejněn nebyl.

Právě Scott "Wino" Weinrich způsobil skupině menší problémy na její předchozí evropské šňůře loni na podzim, kde Saint Vitus přehrávali svou legendární desku "Born Too Late" (1986) v celé její délce. Když však kapela přijela do Norska, Wino byl zadržen místními úřady za držení ilegálních látek a následně byl deportován zpátky do USA. Zbytek Saint Vitus nakonec turné dokončil pouze ve třech - většiny vokálů se ujal kytarista Dave Chandler.

Saint Vitus se původně rozpadli v roce 1996. V roce 2003 proběhl krátký koncertní reunion, aby se o pět let později skupina vrátila na plný úvazek. V dubnu 2012 pak Saint Vitus vydali u Season of Mist comebackovou nahrávku "Lillie: F-65", což bylo první řadové album po dlouhých 17 letech.

Rise of Avernus budou vydávat nové EP

25. února 2015 v 13:24 | H.
Australané Rise of Avernus, kteří produkují cosi jako progresivní gothic/doom metal, budou vydávat nové EP s názvem "Dramatis personæ". Konkrétně se tak stane 30. března pod záštitou italského labelu Code666 Records - počin bude k dispozici jako digisleeve CD ve striktní limitaci 500 kopií a download.

Kapela slibuje, že se nové EP, jehož hrací doba bude dosahovat téměř půlhodiny, soustředí spíše na tvrdší stránku její muziky. Jako hostující zpěvák se na "Dramatis personæ" představí Grutle Kjellson z Enslaved v písni "Acta est fabula".

Song "An Alarum of Fate" si můžete na Soundcloudu.

Rise of Avernus mají doposud na kontě pouze jednu řadovou desku, která se jmenuje "L'appel du vide" a vyšla nejprve v říjnu 2013 vlastním nákladem a posléze znovu v lednu 2014 u Code666.

Tracklist "Dramatis personæ":
01. In the Absence of Will - 05:16
02. Path to Shekinah - 05:34
03. Acta est fabula - 06:00
04. An Alarum of Fate - 05:54
05. In Hope We Drown - 06:23

Novinka Devathorn za dveřmi

25. února 2015 v 8:32 | H.
Řečtí black metalisté Devathorn, jejichž zakladatelem je Saevus Helcath aktuálně působící i u známějších okultistů Acherontas, mají těsně před vydáním svého druhého dlouhohrajícího alba. To nese název "Vritra" a objeví se již 27. února pod značkou World Terror Committee. Nejprve vyjde jewelcase CD, ale časem by měly přibýt i 2LP a MC edice.

O přebal "Vritra" se postaral jistý Hans Daniel Rostén z Holy Poison Design, což ve skutečnosti není nikdo jiný než Mortuus, zpěvák Marduk a lídr vlastního projektu Funeral Mist. O mastering se pak postaral Tore Stjerna z Necromorbus Studio (Watain, Behexen, Inferno).

Na nahrávce se objeví i několik hostů, mezi nimiž nechybí kupříkladu členové Acherontas, Temple of Baal nebo Serpent Noir.

Skladbu "Doctrina fide" si můžete pustit na Soundcloudu. Na konci novinky pak najdete ještě upoutávku na "Vritra".

Tracklist "Vritra":
01. Veritas universalis - 06:39
02. Doctrina fide - 06:41
03. Cathedral of Set - 05:32
04. Ars Diaboli - 05:13
05. Cantibus ad messorem, sanctus mor - 04:06
06. Principes of Chaos - 04:45
07. Sapphires of Vritra - 06:26
08. Verba inermis - 07:55
09. The Venomous Advent - 06:27
10. Promethean Descent - 10:37
11. Draco adligat mundi - 02:43

Detaily o novince Kamelot

24. února 2015 v 19:42 | H.
Zámořští power metalisté Kamelot vypustili do světa podrobnosti o svém chystaném jedenáctém studiovém albu, které se jmenuje "Haven". Datum jeho vydání bylo stanoveno na 5. května v Severní Americe a 8. května ve zbytku světa, a to pod hlavičkou Napalm Records.

"Haven" bude opětovně k dostání ve větším množství různých formátů, které ovšem nebyly doposud přesně specifikovány (předprodej ale začne 26. února, tudíž se tak brzy stane). Nicméně je jisté, že mimo jiné budou k mání limitované mediabook CD a earbook CD edice, jejichž součástí bude i bonusový s akustickými, klavírními, orchestrálními či instrumentálními verzemi písniček.

Obal "Haven", který se nachází napravo, vytvořil Stefan Heilemann (Epica, Leaves' Eyes, Xandria); o další grafiku se pak postaral Gustavo Sazes (Amaranthe, Sonic Syndicate, Firewind). Produkce se ujal zkušený matador melodického metalu Sascha Paeth (Edguy, Avantasia, Rhapsody of Fire), s nímž Kamelot v minulosti spolupracovali již mnohokrát, a masteringu zase Jacob Hansen (Destruction, Volbeat, Aborted).

Mimoto se na desce objeví i několik hostů, jmenovitě Alissa White-Gluz (Arch Enemy, ex-The Agonist), Troy Donockley (Nightwish) a Charlotte Wessels (Delain).

V rámci turné na podporu "Haven" se Kamelot v létě opětovně podívají i do České republiky - 9. července vystoupí na festivalu Masters of Rock ve Vizovicích.

"Haven" bude druhým albem Kamelot, na němž se představí aktuální zpěvák Tommy Karevik. Navazovat bude na počin "Silverthorn" z října 2012.

Tracklist "Haven":
01. Fallen Star
02. Insomnia
03. Citizen Zero
04. Veil of Elysium
05. Under Grey Skies
06. My Therapy
07. Ecclesia
08. End of Innocence
09. Beautiful Apocalypse
10. Liar Liar (Wasteland Monarchy)
11. Here's to the Fall
12. Revolution
13. Haven

An Autumn for Crippled Children vydali pátou desku

24. února 2015 v 17:19 | H.
Nizozemští post-black metalisté An Autumn for Crippled Children právě vydali svou pátou dlouhohrající nahrávku. Novinka nese název "The Long Goodbye" a je k dostání od 23. února u čínského labelu Wicker Man Recordings jako limitované digipack CD. Obálka a tracklist se nacházejí vpravo a níže.

Celou nahrávku si můžete pustit na Bandcampu An Autumn for Crippled Children.

"The Long Goodbye" navazuje na desku "Try Not to Destroy Everything You Love", která vyšla v listopadu 2013 u firmy Aeternitas Tenebrarum Musicae Fundamentum, a na následné EP "Try Not to Love Everything You Destroy" z října loňského roku.

Tracklist "The Long Goodbye":
01. The Long Goodbye - 04:58
02. Converging Towards the Light - 04:13
03. A New Form of Stillness - 04:03
04. Only Skin - 05:01
05. When Night Leaves Again - 04:11
06. She's Drawing Mountains - 04:40
07. Endless Skies - 05:44
08. Gleam - 03:54
09. The Sleep of Rust - 04:22

Undersmile vydají druhou řadovku

24. února 2015 v 11:53 | Kaňour
Sludge/doom metalová kapela Undersmile oznámila vydání druhé dlouhohrající nahrávky. Novinka se bude jmenovat "Anhedonia" a pod Black Bow Records vyjde 1. dubna. Na artworku se podíleli dva autoři - fotografii Piera Corony do finální podoby upravil Jack Burley.

Jak prozradil samotný label, "Anhedonia" bude obsahovat sedm skladeb na celkové ploše přesahující 70 minut. Nové album kapelu údajně nachází "experimentujíc s širší zvukovou paletou a dynamickým rozsahem".

Undersmile mají na kontě jeden řadový zásek - "Narwhal" z května 2012. Posledními dvěma vydanými nahrávkami jsou však splity s Coma Wall a Bismuth. Oba neřadové počiny vyšly v roce 2013.

Nová deska Kommandant vyjde koncem dubna

23. února 2015 v 19:13 | H.
Zámořští black metalisté Kommandant vydají 27. dubna svou třetí dlouhohrající desku. Ta ponese názvem "The Architects of Extermination" a o její vydání se opětovně postará italská firma Aeternitas Tenebrarum Musicae Fundamentum. Novinka vyjde jako digipack CD striktně limitované na 600 kusů, jehož součástí bude i exkluzivní bonusová skladba "Killing World", a jako sběratelská edice.

Tracklist a obal "The Architects of Extermination" prohlížejte jako vždy okolo. Autorem artworku je Francesco Gemelli (Abigor, Janvs, Progenie Terrestre Pura). Ukázku v podobě skladby "And Nation Shall Rise Against Nation" poslouchejte na Soundcloudu.

"The Architects of Extermination" se stane následovníkem alba "The Draconian Archetype" z dubna 2012, které vyšlo taktéž u Aeternitas Tenebrarum Musicae Fundamentum na CD. Vinylová edice se objevila o rok později u německých Art of Propaganda jako rudo-černý splatter (100 kusů) a standardní černé LP (400 kusů).

Zároveň bylo ohlášeno, že "The Architects of Extermination" nebude jediným letošním počinem Kommandant - někdy v průběhu roku by měl vyjít ještě split s italskými black metalisty Absentia Lunae.

Tracklist "The Architects of Extermination":
01. Let Our Vengeance Rise - 05:20
02. The Architects of Extermination - 04:20
03. Oedipism - 04:59
04. Acquisition of Power - 05:02
05. Killing Word [bonus] - 05:18
06. And Nation Shall Rise Against Nation - 04:26
07. Rise and Fall of Empire - 07:40
08. Onward to Extinction - 06:47

Klipy od Diabulus in Musica a In Flames

23. února 2015 v 16:28 | H.
>>> Španělští symphonic metalisté Diabulus in Musica vydali v dubnu loňského roku své třetí dlouhohrající album s názvem "Argia", což nyní připomínají nový videoklipem, který byl pořízen k písničce "Spoilt Vampire". Výsledek sledujte tady:


>>> Obdobně jsou na tom i švédští In Flames, kteří taktéž připomínají svou loňskou nahrávku - jediný rozdíl je v tom, že jejich "Siren Charms" vyšlo v září a že v jejich případě šlo již o jedenáctou řadovku. Tak jako tak, nové video bylo natočeno ke skladbě "Paralyzed" pod taktovkou režiséra Patrica Ullaeuse (Lacuna Coil, Arch Enemy, Kamelot), přičemž to není ani zdaleka jejich první spolupráce. Sledujte tady:

Novinky u Kraake

23. února 2015 v 11:23 | H.
Čeští black metalisté Kraake, v jejichž řadách lze nalézt členy z kapel jako Sekhmet nebo Askeregn, ohlásili koncem loňského roku hned několik novinek ze svého tábora. Předně se jedná o již delší dobu připravovaný dlouhohrající debut s názvem "Fram", k němuž skupina odhalila obálku - viz vpravo.

Kraake dále ohlásili, že "Fram" konečně vyjde na jaře letošního roku. Další odklad nahrávky byl způsoben vytížením bubeníka Ragnara (Sekhmet), což kapela vyřešila tím, že do svých řad přijala dalšího bubeníka - Bálise z Wyrm. Odklad alba pak vyplynul z toho, že se Bális nejprve musel naučit všechny skladby.

Vyjma koncertní činnosti za sebou Kraake doposud mají jen jeden bezejmenný demosnímek, jenž vyšel v dubnu 2013 v limitovaném nákladu. Vzhledem k tomu, že je demo již kompletně vyprodáno, lze jej zadarmo stáhnout v playlistu na Bandzonu kapely.

Kylesa ve studiu

22. února 2015 v 18:11 | Kaňour
Sludgoví Američané Kylesa oznámili vstup do nahrávacího procesu. Kapela se již nyní nachází ve studiu, kde pracuje na novém materiálu. Na Facebooku si můžete prohlédnout několik fotografií, na nichž je zvěčněno nahrávání kytar a perkusí. Na detailní informace o plánovaném počinu si ovšem ještě nějakou dobu budeme muset počkat.

Nové album nahradí na pozici aktuální desky Kylesy "Ultraviolet", jež na svět přišlo 28. května 2013 prostřednictvím labelu Season of Mist. "Ultraviolet" vyšlo na mnoha formátech - mimo CD (včetně limitovaného digipacku) také na klasickém LP, gatefold LP a 2LP.

Architects of Chaoz nahrávají debut

22. února 2015 v 16:30 | H.
Architects of Chaoz je nová formace, v jejímž čele stojí britský zpěvák Paul Di'Anno známý především jako někdejší vokalista legendárních Iron Maiden, s nimiž svého času nazpíval jejich první dvě alba. V rámci Architects of Chaoz jej doplňuje sestava německé skupiny The Phantomz, která již s Paulem vystupovala jako doprovodná kapela na jeho sólových koncertech.

Architects of Chaoz nedávno v Německu začali nahrávat svůj dlouhohrající debut, který by podle všeho mohl vyjít někdy začátkem léta. Dále byly odhaleny názvy několika skladeb, které se na počinu objeví:

* Apache Falls
* When Murder Comes to Town
* Je suis Charlie
* AOC
* Switched Off

Paul Di'Anno se v posledních letech věnuje spíše koncertní činnosti,v jejímž rámci čerpá především z desek Iron Maiden, které s nimi natočil, tedy "Iron Maiden" (1980) a "Killers" (1981), s menším zastoupením písniček z jeho dalších projektů. Stálou koncertní skupinu však nemá a většinou vystupuje s lokálními formacemi na pozici doprovodné kapely. Nejnovějším vydaným počinem Paula Di'Anno je živé DVD "The Beast Arises", jehož záznam byl pořízen v dubnu loňského roku v Polsku. Placka pak vyšla začátkem října 2014 pod Metal Mind Productions.

Blíží se nová deska Clandestine Blaze

22. února 2015 v 13:33 | H.
Jednočlenný black metalový projekt Clandestine Blaze z Finska chystá nové album. To se bude jmenovat "New Golgotha Rising" a mělo by vyjít ještě před začátkem léta. O vydání se postará label Northern Heritage Records. Co se hudebního směřování týče, hovoří krátká zprávička jasně: "Neočekávejte nic jiného než totální black metal."

"New Golgotha Rising" bude navazovat na desku "Harmony of Struggle" z května 2013. Počin vyšel taktéž u Northern Heritage Records, a to jako CD, MC a LP.

Za Clandestine Blaze stojí finský muzikant Mikko Aspa, který by měl podle všeho zároveň obstarávat i vokály u avantgardně black metalové skupiny Deathspell Omega, ačkoliv toto nebylo doposud nikdy oficiálně potvrzeno. Mikko dále je (popř. v některých případech byl) vlastníkem hned několika labelů, mezi nimiž nechybí právě ani Northern Heritage Records. Kromě toho se angažuje i v erotickém průmyslu jakožto vlastník společnosti CF Productions, která vydává pornografické magazíny a natáčí pornografické snímky.

Obscura vstoupí v dubnu do studia

22. února 2015 v 10:21 | Kaňour
Progresivně death metaloví Obscura z německého Mnichova ohlásili vstup do studia. Nahrávat se bude v Dreamsound Studios, do jehož bran Němci vstoupí v dubnu. Kapela se na spolupráci opět domluvila s producentem V. Santurou (jako aktivní muzikant Triptykon a Dark Fortress), s nímž spolupracuje již od vydání debutového alba "Retribution" z roku 2006. Doba vydání prozatím nepojmenované nahrávky byla předběžně stanovena na konec roku 2015.

Nahrávat měli Obscura již před delší dobou. Kapelu však opustili hned dva členové a Němci se tak museli místo prací na nové desce soustředit především na příchod nových členů. Do řad Obscury byli přijati bubeník Sebastian Lanser (Edenbridge, živá sestava Chthonic) a kytarista Tom Geldschläger. Novou sestavu si můžete prohlédnout na obrázku vpravo.

Obscura také připravili digitální 368stránkovou tabulaturu předchozího alba "Omnivium" z roku 2011. Ke stažení je za vámi stanovenou cenu na webu kapely.

O dalších plánech Voivod

21. února 2015 v 19:12 | Kaňour
Kanadští thrash metaloví velikáni Voivod počínají přípravy kolem svého 14. dlouhohrajícího záseku. V rozhovoru, jenž byl pořízen před minnesotským koncertem, to prozradil dlouholetý bubeník kapely, Michel "Away" Langevin. V něm taktéž poodhalil vydání několika splitů.

Langevin plány Voivod rozvádí takto: "Chceme prvně vydat spoustu sedmipalců. Máme mnoho sedmipalcových splitek k letošnímu vydání - první s At the Gates v dubnu a poté chceme udělat také s Napalm Death, další s Corrections House a tak dále. Ale nakonec budeme psát celou skupinu písní a sestavíme vše do alba, řekl bych, na začátku příštího roku."

Voivod také vyšel nový singl "We Are Connected". K jeho vypuštění došlo na počátku turné po Spojených státech amerických. V digitální podobě si ho můžete poslechnout na konci textu, fyzicky pak bude k dostání právě na 7" splitu s At the Gates.

Čtráctá řadová deska kapely naváže na velmi kladně přijaté "Target Earth", jež vyšlo 22. ledna 2013 prostřednictvím Century Media Records.


 
 

Reklama