Music News

Gorgoroth: detaily o nové desce

8. března 2015 v 18:14 | H.
O přípravách dalšího alba Gorgoroth se mluvilo již někdy v roce 2011, nicméně až nyní se konečně začíná k vydání novinky schylovat. Deska ponese název "Instinctus bestialis" a s definitivní platností vyjde 8. června pod značkou nizozemských Soulseller Records. K mání bude digipack CD (limitace na první press), černé LP, picture LP (oba vinyly také limitované) a download.

Dále byl odhalen přebal a tracklist, které najdete vpravo a níže. Na obálce je použit malý výřez obrazu "A Violent Forcing of the Frog" od holandského renesančního malíře Hieronyma Bosche.

O dozor nad nahráváním a mix se postaral bubeník Tomas Asklund, produkci si svorně rozdělili Asklund a kytarista Infernus. Zároveň půjde o první album Gorgoroth, na němž se představí nový vokalista Atterigner (Triumfall).

"Instinctus bestialis" bude druhou deskou Gorgoroth po personálním zemětřesení a následných soudních tahanicích o jméno, které se táhly od roku 2007 do roku 2009. Tou první byl počin "Quantos possunt ad Satanitatem trahunt" (2009), na nějž bude "Instinctus bestialis" navazovat.

Tracklist "Instinctus bestialis":
01. Radix malorum
02. Dionysian Rite
03. Ad omnipotens aeterne diabolus
04. Come Night
05. Burn in His Light
06. Rage
07. Kala Brahman
08. Awakening

Klipy od Kiske / Somerville a Moonspell

8. března 2015 v 16:03 | H.
>>> Melodic metalový projekt Kiske / Somerville, v jehož čele už jen podle jména stojí pěvecká dvojice Michael Kiske (Unisonic, Place Vendome, ex-Helloween) a Amanda Somerville (Trillium, Avantasia), letos vydá své druhé album "City of Heroes" (detaily tady) a nyní k němu bylo zveřejněno nové video, a to k titulní písničce. Sledujte tady:


>>> Těsně před vydání nového alba "Extinct" (podrobnosti opět ve starší novince) mají rovněž portugalští veteráni Moonspell a i v jejich případě byl nový klip natočen pro titulní skladbu. Výsledek dopadl následovně:

Druhé album Nettlecarrier ještě tento měsíc

8. března 2015 v 13:41 | H.
Norská black metalová smečka Nettlecarrier, v jejíchž řadách se potkávají Ciekals (Djevel, ex-Ljå), Mannevond (Koldbrann, Djevel, ex-Urgehal) a Dirge Rep (Orcustus, Djevel, Tortorum, ex-Gehenna, ex-Enslaved), vydá 20. března svou druhou dlouhohrající desku "Black Coffin Rites", jejíž obálku najdete napravo. Počin bude k dostání u Aftermath Music jako LP v limitaci 100 kopií a CD.

Tracklist "Black Coffin Rites" prozatím není znám, byly však odhaleny alespoň názvy dvou songů, které se zde objeví - "Bloodmoon" a "The Flesh and Bones of Hanged Men". První jmenovanou si můžete pustit na YouTube.

"Black Coffin Rites" bude navazovat na eponymní debut "Nettlecarrier", který vyšel v září roku 2012 pod hlavičkou Indie Recordings.

Další album Six Feet Under na obzoru

8. března 2015 v 11:31 | H.
Floridští death metalisté Six Feet Under nelení a dva roky po předchozím dlouhohrajícím zářezu "Unborn" letos svým fanouškům naservírují další studiovou fošnu. Novinka se jmenuje "Crypt of the Devil" a k mání bude od 5. května u firmy Metal Blade Records. Obal a tracklist prohlížejte jako vždy okolo tohoto textu.

Zajímavostí je, že ze současné stálé sestavy Six Feet Under, jež kromě zpěváka Chrise Barnese čítá ještě dlouholetého kytaristu Stevea Swansona a dva novice v rytmické sekci, Jeffa Hughella na baskytaře a Marco Pitruzzella za bicími, se na natáčení "Crypt of the Devil" podílel pouze Barnes.

Materiál na novinku totiž Chris Barnes skládal společně s Philipem Hallem z Cannabis Corpse, který na album nahrál i baskytaru a část kytar. Bicí obstaral jeho bratr Josh Hall. Zbytek kytar pak natočil třetí člen Cannabis Corpse - Brandon Ellis.

První vypuštěný song z novinky se jmenuje "Open Coffin Orgy" a můžete si jej pustit na konci článku.

Tracklist "Crypt of the Devil":
01. Gruesome
02. Open Coffin Orgy
03. Broken Bottle Rape
04. Break the Cross in Half
05. Lost Remains
06. Slit Wrists
07. Stab
08. The Night Bleeds
09. Compulsion to Brutalize
10. Eternal in Darkness

Další album Dhampyr právě vychází

8. března 2015 v 9:09 | H.
Zámořská black metalová kapela Dhampyr vydává v těchto dnech svou novou desku - počin s názvem "Oceanclots" oficiálně vychází 10. března u Acephale Winter Productions jako MC, limitované CD a 2MC (limit 20 kopií). Obálka a tracklist se nacházejí jako vždy okolo tohoto textu.

"Oceanclots" v celé jeho délce můžete streamovat na této adrese.

"Oceanclots" bude navazovat na album "Withdrawals & Candy Heavens", které vyšlo loni v únoru taktéž u Acephale Winter Productions jako modrá audiokazeta v limitaci 50 kusů.

Tracklist "Oceanclots":
01. Mine Isabella of Frosts & Poppypins
02. Waltz of the Salivating Avalanche
03. Dissipate, My Beloved
04. A Kodak of Guncotton Shipwrecks
05. This Nirvana of Tangled Bullets
06. A Cholera Meditation For Scylla
07. Alyssum (Easterland White)
08. The Sewer Epiphanies
09. What Blessed Springs Pass Me By
10. Her Cloudless Shoulders & All Our Smoke
11. Sea-Eclogue for Genevieve

Dimmu borgir pracují na dalším albu

7. března 2015 v 19:11 | H.
O tom, že by norští symfoničtí black metalisté Dimmu borgir měli chystat své nové, celkově již deváté dlouhohrající album, se hovoří už delší dobu. Až doposud se ovšem práce příliš nehýbala kupředu, přestože to původně vypadalo, že by počin měl vyjít začátkem roku 2014. Loni na podzim ale kytarista a hlavní skladatel Silenoz v rozhovoru prohlásil, že "ve skutečnosti toho moc napsaného ještě nemáme".

Nyní už to však vypadá, že se další deska konečně začíná blížit - frontman Shagrath totiž prozradil, že se Dimmu borgir již aktuálně nacházejí ve fázi předprodukce. Vydání novinky je prozatím předběžně stanoveno na konec letošního roku. Další informace prozatím nejsou k dispozici.

I kdyby nadcházející počin opravdu stihl vyjít ještě letos, bude to znamenat doposud nejdelší přestávku mezi studiovými deskami v historii kapely. Posledním albem Dimmu borgir totiž stále zůstává "Abrahadabra", které vyšlo v září 2010.

Kataklysm pojmenovali album

7. března 2015 v 17:28 | H.
Kanadští death metalisté Kataklysm na podzim loňského roku oznámili, že již nějakou dobu pracovali na svém dalším albu a že jej na začátku letoška začnou nahrávat. Nyní kapela přihazuje konkrétnější detaily - novinka se bude jmenovat "Of Ghosts and Gods" a vyjde 31. července u firmy Nuclear Blast.

Na nahrávání nástrojů klasicky dohlíží kytarista Jean-François Dagenais, který jako producent pracoval na všech deskách Kataklysm od počinu "Temple of Knowledge (Kataklysm Part III)" z roku 1996. Produkce vokálů se ovšem ujme Mark Lewis (Cannibal Corpse, Deicide, Death Angel), jenž pro Kataklysm svého času mixoval album "Prevail" z roku 2008. O mix a mastering novinky se pak postará Andy Sneap (Accept, Megadeth, Arch Enemy; jako aktivní muzikant Hell, ex-Sabbat).

Chystaná novinka bude už druhým albem Kataklysm se současným bubeníkem Olivierem Beaudoinem, jenž v sestavě nahradil dlouholetého člena Maxe Duhamela. Ten ze své pozice odstoupil na jaře 2013, aby se mohl vyléčit ze své závislosti na alkoholu. První deska bez jeho účasti se jmenovala "Waiting for the End to Come" a vyšla v říjnu 2013.

Faith No More: obal novinky

7. března 2015 v 13:42 | H.
Nová deska "Sol Invictus" legendárních alternativních metalistů Faith No More se pomalu, ale jistě začíná blížit a kapela postupně odhaluje nové informace, k nimiž nyní přibyla asi poslední z těch nejdůležitějších - přebal. Prohlédnout si jej můžete napravo.

"Sol Invictus" vyjde 19. května skrze Reclamation Recordings, což je nově vzniklá značka samotných Faith No More. O distribuci se pak postarají Ipecac Recordings, jejichž vlastníkem je zpěvák Mike Patton.

Z novinky již byly uvolněny dvě skladby - "Motherfucker" si můžete pustit na Soundcloudu a novější "Superhero" v YouTube videu na konci článku.

"Sol Invictus" bude první deskou Faith No More po obnově jejich činnosti v roce 2009 a také první studiovou nahrávkou kapely od "Album of the Year" z roku 1997.

Tracklist "Sol Invictus":
01. Sol Invictus
02. Superhero
03. Sunny Side Up
04. Separation Anxiety
05. Cone of Shame
06. Rise of the Fall
07. Black Friday
08. Motherfucker
09. Matador
10. From the Dead

Stone Sour chystají EP předělávek

7. března 2015 v 9:59 | H.
Zámořská rocková kapela Stone Sour, v jejímž čele stojí zpěvák Corey Taylor ze Slipknot, vydá 18. dubna nové EP s názvem "Meanwhile in Burbank…". Nebude se však na něm nacházet nová muzika, protože půjde o minialbum předělávek - konkrétně se zde objeví pět písniček původně od Alice in Chains, Judas Priest, Kiss, Metallicy a Black Sabbath.

Je tomu měsíc, co Stone Sour vydali jako singl ještě jednu předělávku - šlo o song "The Dark" původně od Metal Church. Tento cover byl natočen pro hororový film "Fear Clinic", v němž si zahrál i Corey Taylor.

"Meanwhile in Burbank…" bude také prvním počinem Stone Sour, na němž se představí hned dva noví členové - kytarista Christian Martucci (Black President, ex-The Chelsea Smiles) a baskytarista Johny Chow (ex-Cavalera Conspiracy).

Tracklist "Meanwhile in Burbank…":
01. We Die Young [Alice in Chains cover]
02. Heading Out to the Highway [Judas Priest cover]
03. Love Gun [Kiss cover]
04. Creeping Death [Metallica cover]
05. Children of the Grave [Black Sabbath cover]

Surgical Meth Machine: nový projekt Ala Jourgensena z Ministry

6. března 2015 v 18:37 | H.
Industrial metalová legenda Ministry se v posledních letech neustále rozpadá a zase dává dohromady a aktuálně to vypadá, že hodlá nadále koncertovat, avšak už nevydávat další alba, takže posledním dlouhohrajícím zářezem v diskografii by podle všeho mělo zůstat "From Beer to Eternity" ze září 2013. Al Jourgensen, hlavní postava Ministry, však nehodlá pověsit tvorbu nové hudby na hřebík - ohlásil totiž vznik nového projektu, jehož název zní Surgical Meth Machine.

Kromě samotného Jourgensena by v sestavě Surgical Meth Machine měl figurovat ještě Samuel D'Ambruoso, jenž se v roli producenta podílel na posledních dvou albech Ministry (kromě zmiňovaného "From Beer to Eternity" ještě "Relapse" z března 2012).

Al Jourgensen se již v rozhovoru pro Metal Hammer nechal slyšet, že chce se Surgical Meth Machine udělat "nejrychlejší album v historii". Prý se zde neobjeví žádný song, který bude mít méně jak 220 BPM (beats per minute). Kompletní rozhovor sledujte tady.

Klipy od Halestorm a Suicide Commando

6. března 2015 v 14:40 | H.
>>> Čím dál tím populárnější americká kapela Halestorm vydá v dubnu svou novinku "Into the Wild Life" (detaily tady), na jejíž podporu se nyní objevuje již druhý videoklip. Formace se zpěvačkou Lzzy Hale v čele si tentokrát vybrala písničku "Amen" a dopadlo to následovně:


>>> Nové video má na kontě i kultovní elektronická mlátička Suicide Commando z Belgie. Song "Evacuate (Where's the Exit Remix)" se objevil na dva roky staré nahrávce "When Evil Speaks" a výsledek najdete níže.

God Dethroned pracují na novém materiálu

6. března 2015 v 12:51 | H.
Nizozemští death metaloví veteráni God Dethroned sice svou činnost ukončili v roce 2011, ale v půli loňského roku ohlásili návrat na scénu. Zpočátku to vypadalo, že půjde pouze o koncertní reunion, protože o přípravě případného dalšího alba nepadlo ani slovo, kapela však nyní potvrdila, že nakonec přece jenom pracuje na novém materiálu. Na Facebooku God Dethroned se objevilo následující:

"Je to přibližně pět let, co jsme napsali poslední song God Dethroned. Možná si někteří z vás říkali, jestli pořád máme na to, abychom napsali něco nového, a odpověď je určitě ano, máme na to! První riffy už jsou hotové a máme inspiraci k napsání spousty dalších. Jistě víte, že nikdy neděláme dvakrát stejné album, a ani tentokrát neuděláme v tomto pravidle výjimku. Ještě vám nebudu říkat, co můžete očekávat, zatím je pro nás příliš brzo, abychom mohli říct, jaký bude výsledek, ale snažíme se o něco úplně odlišného. Tohle bude třetí a poslední kapitola o 1. světové válce; doufáme, že budeme mít nahrávání hotové před koncem roku."

God Dethroned se již při ohlášení obnovy činnosti nechali slyšet, že hodlají vystupovat spíše sporadicky a pouze na vybraných akcích. Jednou z nich letos bude i český festival Brutal Assault v Jaroměři, kde by se skupina měla objevit 7. srpna.

Doposud poslední deskou God Dethroned je "Under the Sign of the Iron Cross" z listopadu 2010.

Novinka Amorphis se blíží

5. března 2015 v 18:55 | H.
Finská stálice melodického metalu Amorphis chystá své další, celkově již 13. studiové album. Kapela v březnu začne předprodukci pod dohledem producenta Jense Bogrena (Kreator, Amon Amarth, Opeth), v jehož studiu Fascination Street proběhne i vlastní natáčení, které začne o měsíc později. Dosud nepojmenovaná novinka by se měla na trhu objevit v září.

Po vydání nahrávky se Amorphis vydají na evropské turné, nikoliv však jako headliner - společně s Arch Enemy totiž budou dělat support finským hvězdám Nightwish. 7. prosince se tato sestava představí i v Praze v Tipsport Aréně.

Doposud poslední deska Amorphis nese název "Circle" a do obchodů dorazila v dubnu 2013.

Dan Capp novým kytaristou Winterfylleth

5. března 2015 v 16:45 | Kaňour
Britští atmosféričtí black metalisté Winterfylleth našli nedlouho po odchodu kytaristy Marka Wooda jeho náhradu. Post kytaristy je nově obsazen Danem Cappem, jenž je známý spíše jako výtvarník, přičemž za zmínku stojí především práce na obalech pro nové nahrávky Burzum.

Capp svůj výtvarný um prezentoval i prostřednictvím Winterfylleth. To už kapela dodává sama v následujícím prohlášení: "Dan byl blízkým přítelem kapely od jejích raných let, kdy s námi úzce spolupracoval na vytváření většiny našich artworků. Je to extrémně talentovaný hudebník a sdílí naši kolektivní tvůrčí vizi. Mnoho z vás vidělo Dana hrát s námi na našem nedávném turné po Velké Británii s Primordial a během našeho představení na Blastfestu v Norsku. Doufáme, že se k nám přidáte v přivítání Dana do Winterfylleth."

Kapela má za sebou vydání čtvrtého dlouhohrajícího alba "The Divination of Antiquity", jež vyšlo pod záštitou Candlelight Records konkrétně 7. října. Winterfylleth zavítají během letní festivalové sezóny i na český Brutal Assault, který se koná mezi 5. a 8. srpnem.

Leaves' Eyes ve studiu

5. března 2015 v 14:31 | Kaňour
Symfoničtí metalisté Leaves' Eyes upozornili na vstup do německého Mastersound Studio, kde by se měl v následujících týdnech nahrávat nástupce "Symphonies of the Night". Na přesnější informace si budeme muset ještě nějaký čas počkat, datum vydání se odhaduje na konec tohoto roku.

Leaves' Eyes svým fanouškům sdělují: "Jsme uprostřed nahrávání nového dlouhohrajícího alba Leaves' Eyes. Koncept desky má kořeny ve velmi významné kapitole historie Norska. Ságy o norských králích a středověku mě vždy velice zajímaly, a je tudíž radost komponovat a nahrávat tento velkolepý soundtrack s mým vysněným týmem zde v Mastersound Studio."

Již zmíněná poslední řadovka Leaves' Eyes, "Symphonies of the Night", vyšla 15. listopadu 2013 prostřednictvím Napalm Records. K jejímu nahrávání, mixingu i masteringu došlo rovněž v Mastersound Studio.

The Faceless mají nového kytaristu

4. března 2015 v 19:02 | Kaňour
Technicky death metalový projekt The Faceless ze Spojených států amerických ohlásil příchod nového člena. Na pozici kytaristy byl dosazen Justin McKinney, jenž v současné době působí také například v sestavě The Zenith Passage.

The Faceless řeší problémy se sestavou poměrně pravidelně. V loňském roce kapelu dokonce opustili všichni členové až na Michaela Keeneho, který v kapele hraje již od jejího založení a na starost má obsluhu kytar, kláves a vokály. Příchod dalších členů prozatím ohlášen nebyl, nicméně nedošlo ani k jeho vyloučení.

Američané za svou kariéru, jež započala v roce 2004, vydali tři dlouhohrající nahrávky. Poslední z nich se jmenovala "Autotheism" a vyšla 14. srpna 2012 u Sumerian Records. O jejím následovníkovi se toho prozatím příliš neví, Keene však slíbil, že bude "již brzy".

Hellsaw končí

4. března 2015 v 14:14 | Ježura
Rakouští black metalisté Hellsaw definitivně ukončili činnost. Stalo se tak tři roky poté, co si kapela vybrala časově neomezenou pauzu. Tato zpráva se k fanouškům dostala skrze Facebook profil kapely. Poslední příležitost vidět Hellsaw živě bude na konci března, kdy Rakušané vystoupí na festivalu Black'n'Thrash Inferno v Německu.

Kompletní vyjádření z pera frontmana Ariese vypadá následovně: "Drazí přátelé a fanoušci! Musíme vám oznámit, že Black'n'Thrash Inferno bude naším posledním vystoupením. Dva dříve potvrzené koncerty na Dark Easter Metal Meeting a Kaltenbach Open Air se ruší. Pro tohle rozhodnutí je mnoho důvodů. Tím hlavní je, že ze sebe nebudeme dělat blbce, protože black metal je styl, kterým se musí žít. V našich životech se stalo mnoho různých věcí. Pozitivní stejně jako negativní. Vždycky jsme za svými postoji a činy stáli na 100 %. V životě jsou ale chvíle, kdy se musíte rozhodnout. My jsme se teď rozhodli s důstojností poděkovat za 13 úžasných let a můžeme to ukončit. Děkujeme všem našim loajálním fanouškům za to, že za námi celé ty roky stáli. Pořád můžete poslouchat a užívat si naše hudební dílo. V tom je krása hudby, je tu navždy. Na té skvělé akci nás můžete vidět naposledy. Buďte sami sebou a zůstaňte věrní. Aries, Hellsaw."

Hellsaw stihli za svoji třináctiletou kariéru nahrát jedno demo, jeden split a čtyři plnohodnotná alba. Poslední z nich se jmenuje "Trist" a v únoru 2012 jej vydali rakouští Napalm Records.

KoRn čelí žalobě od bývalého bubeníka

3. března 2015 v 19:54 | Ježura
David Silveria, původní bubeník nu-metalových průkopníků KoRn, žaluje své bývalé parťáky. Staví na svém tvrzení, že jeho odchod, který proběhl v roce 2006, byl stěží přestávkou, a když se chtěl do sestavy KoRn vrátit, byl odpálkován. Silveria říká, že má stále zájem na vlastnických právech KoRn, a žádá soudce, aby zveřejnil informaci o tom, kolik kapela vydělala od doby, co odešel, aby mohl dostat svůj podíl.

Silveria projevil svou rozmrzelost nad tím, že se nadále nepodílí na aktivitách KoRn, v rozhovoru pro magazín Rolling Stone: "Cítím, že bylo špatné hrát tu desku [debut 'Korn', který kapela k jeho výročí na několika koncertech zahrála v celé délce - pozn. redakce] beze mě, protože jsem na ní měl během psaní stejný kreativní podíl jako ostatní. Takže si myslím, že to bylo špatně udělat to beze mě, ale vlastně mi to nepřijde divné. Hráli beze mě roky. Zkrátka si myslím, že mě měli požádat, abych na tom turné zahrál."

David Silveria byl po Brianu "Head" Welchovi druhým zakládajícím členem KoRn, který kapelu opustil. Welch se však na rozdíl od něj v roce 2013 po osmi letech sólové kariéry do sestavy KoRn vrátil. Ve stejném roce pak s kapelou nahrál stále aktuální desku "Paradigm Shift", kterou vydali Universal Music.

Nové klipy od The Gentle Storm a Wolfheart

3. března 2015 v 16:45 | Ježura
>>> Nizozemský projekt The Gentle Storm, za nímž stojí dvojice Arjen Lucassen (Ayreon, Star One) a Anneke van Giersbergen (ex-The Gathering) připomíná chystané vydání svého debutu "The Diary" videoklipem ke skladbě "Heart of Amsterdam". Deska "The Diary" vyjde 23. března pod hlavičkou InsideOut Music.


>>> Finská kapela Wolfheart pod vedením veterána Tuomase Saukkonena zveřejnila videoklip ke skladbě "The Hunt". Ta se objevila na debutu "Winterborn" z roku 2013, který se však dočkal nového vydání u Spinefarm Records, a to s dvěma bonusovými skladbami. Klip má na svědomí režisér Valtteri Hirvonen.

Klipy od Apocalypticy a Whitechapel

3. března 2015 v 10:55 | H.
>>> Finští cellisté Apocalyptica nevydali žádné nové album již pět let, ale to se v dubnu změní, protože konečně vyjde nástupce počinu "7th Symphony" z roku 2010 - novinka se jmenuje "Shadowmaker" a více informací o ní najdete ve starší novince. Nově kapela do světa vypustila videoklip k již dříve zveřejněnému songu "Cold Blood", podívat se můžete tady:


>>> Druhé video dnešní novinky pochází z trochu jiného soudku - na svědomí jej totiž mají zámořští deathcoristé Whitechapel. Jejich aktuální placka se jmenuje "Our Endless War", vyšla v dubnu 2014 a mimo jiné se na ní objevil i track "Let Me Burn". Právě k němu Whitechapel společně s režisérem Mitchem Massiem (The Dillinger Escape Plan, Cattle Decapitation) klip natočili a dopadlo to takto:

Sigh informují o novince

2. března 2015 v 17:37 | Ježura
Japonští avantgardní black metalisté Sigh zveřejnili první ucelené info o své chystané desáté řadové nahráce. Novinka se bude jmenovat "Graveward" a objeví se na ní hosté jako třeba Matt Heafy (Trivium), Frédéric Leclercq (Dragonforce), Niklas Kvarforth (Shining), Sakis Tolis (Rotting Christ) nebo Metatron (The Meads of Asphodel). Obal zpracoval stále vytíženější umělec Costin Chioreanu (At the Gates, Dordeduh, Einherjer, Oranssi Pazuzu, Vulture Industries); datum vydání a další detaily by měly být doplněny brzy.

Kapela o "Graveward" pověděla toto: "Dokončení 'Graveward', desátého řadového alba Sigh, trvalo dva a půl roku a výsledek obsahuje všechno od starých kláves jako Minimoog a Fender Rhodes až po skutečné orchestrální nástroje. Každá skladba má více než 100 zvukových stop a celkový objem hudebních dat přesáhl 100 GB. 'Cinematic Horror Metal', to je nejlepší výraz k popsání tohoto grandiozního a nejvrstevnatějšího alba v historii Sigh. Díky inspirujícímu rozhovoru s Fabiem Frizzim známým pro svou legendární práci na filmech Lucia Fulciho jako 'The Gates of Hell' a 'The Beyond' (česky 'Pastor Thomas' a 'Brána do záhrobí') bylo 'Graveward' skládáno jako pocta klasickým italským zombie bijákům, Hammer Horror Films a Kingu Diamondovi. Hudební inspirace je samozřejmě široká jako obvykle a patří k ní autoři soundtracků zmíněných hororů (Fabio Frizzi, Goblin, James Bernard, Jerry Gold Smith a John Carpenter) a jejich kořeny (Schoenberg, Webern, Stravinsky, Bartok a Charles Ives), inovativní rockoví/metaloví umělci (Celtic Frost, King Diamond, The Beach Boys, Magma a Frank Zappa), free jazz (Sun Ra, Albert Ayler a Peter Brotzmann) a trocha tradiční středoasijské hudby."

Sigh fungují 25. rokem a jejich zatím poslední deska vyšla v roce 2012. Nese název "In Somniphobia", její CD verzi vydali Candlelight Records a o vinylové vydání se postarali Back on Black.

Nader Sadek opustila sestava

2. března 2015 v 15:18 | Ježura
Americký death metalový projekt Nader Sadek opustila kompletní sestava, ze které zbyl jen lídr, Nader Sadek původem z Egypta. Travis Ryan (Cattle Decapitation), Martin Rygiel (ex-Decapitated, ex-Lux Occulta), Flo Mounier (Cryptopsy) a Rune Eriksen (Aura Noir, ex-Mayhem) se k tomuto kroku rozhodli poté, co vztahy v kapele "dostoupily úrovně, ve které se rozhodli věnovat svůj čas raději svým vlastním projektům".

Samotný Nader Sadek k tomu pověděl toto: "Nader Sadek není kapela, nikdy nebyla a nikdy nebude, nikdy nebude mít stálou sestavu, bude se vždy vyvíjet, mutovat a deformovat výhradně podle mé vůle. JÁ jsem Nader Sadek a tady je obrázek mě na vrcholu pyramidy - díky Marcusovi Zakariovi za zachycení tohoto skvělého momentu osvobození a sebeuvědomění! Lidé rostou a mění se, přečtěte si moje předchozí příspěvky, prostě s těmi lidmi už nechci dál pracovat. Chci dát příležitost talentovanějším, ale přitom ne tak známým umělcům."

Projekt Nader Sadek na scéně funguje od roku 2011, kdy pod jeho hlavičkou vyšla deska "In the Flesh". O dva roky později následoval živák "Living Flesh" a loni pak EP "The Malefic: Chapter III".

Whitesnake informují o novém albu

2. března 2015 v 11:01 | H.
Hard rockoví veteráni Whitesnake pod vedením Davida Coverdalea vydají v letošním roce své nové, celkově 12. album, které se bude jmenovat "The Purple Album". Ve skutečnosti se na něm ale nebudou nacházet nové písničky - půjde o "přetvoření" vybraných skladeb Deep Purple z doby, kdy v této skupině David Coverdale zpíval (což bylo v letech 1973-1976).

David Coverdale popsal "The Purple Album" následovně: "Je to vzdání holdu. Poklona. Můj brovský dík Deep Purple za příležitost, kterou jsem dostal před 40 lety.

"The Purple Album" vyjde 15. května v Evropě a 19. května v Severní Americe u Frontiers Music jako standardní a deluxe edice. Oficiální videoklip k songu "Stormbringer" najdete na konci článku.

Doposud poslední deskou Whitesnake je "Forevermore" z března 2011.

Tracklist "The Purple Album":
01. Burn
02. You Fool No One
03. Love Child
04. Sail Away
05. The Gypsy
06. Lady Double Dealer
07. Mistreated
08. Holy Man
09. Might Just Take Your Life
10. You Keep on Moving
11. Soldier of Fortune
12. Lay Down Stay Down
13. Stormbringer
14. Lady Luck [bonus]
15. Comin' Home [bonus]

Andy LaPlegua z Combichrist pracuje na dalším videoherním soundtracku

2. března 2015 v 9:07 | H.
Andy LaPlegua, hlavní postava americko-norské aggrotechové smečky Combichrist, která ovšem v novější tvorbě směřuje spíše do industriálního metalu, pracuje na dalším videoherním soundtracku. Tentokrát se jedná o hru "Hellblade", kterou vyvíji studio Ninja Theory a která by měla vyjít ještě v letošním roce. Téměř osmiminutové video o natáčení hudby ke hře včetně několika krátkých ukázek najdete na konci novinky.

"Hellblade" není první hrou, jejíž součástí bude hudba, na níž se členové Combichrist podíleli - kapela tvořila již muziku ke hře "DmC: Devil May Cry" z roku 2013. Soundtrack vyšel v lednu téhož roku pod názvem "No Redemption".

Poslední regulérní deskou Combichrist je počin "We Love You" z března 2014.

Výměna kytaristů u Sanctuary

1. března 2015 v 18:31 | H.
Americká kapela Sanctuary, v jejíchž řadách se nacházejí i někteří členové již nefungujících Nevermore, hlasí změnu na postu kytaristy. Kapela se rozloučila s Bradem Hullem, na jehož místo nastupuje Nick Cordle (ex-Arch Enemy, ex-Arsis).

Nový kytarista se v řadách Sanctuary představí již na nejbližším evropském turné, které proběhne v březnu a na němž Američané budou hrát po boku thrash metalových veteránů Overkill a supportu v podobě Italů Methedras a Švýcarů Suborned. Do České republiky se šňůra nepodívá.

Sanctuary vydali v loňském roce počin "The Year the Sun Died", což bylo první album skupiny po obnově její činnosti v roce 2010 a také první deska od "Into the Mirror Black" z roku 1989.

Sanctuary původně fungovali v 80. a začátkem 90. let, aby se v roce 1992 rozpadli, načež se část sestavy přesunula do nového projektu Nevermore. V roce 2010, jak již bylo řečeno, skupina obnovila činnost souběžně za chodu Nevermore... o rok později však z obou kapel odešel kytarista Jeff Loomis, díky čemuž se Nevermore rozpadli a zbylí členové pokračují právě jako Sanctuary. Zajímavostí je, že Jeff Loomis před nedávnem nahradil v sestavě Arch Enemy právě Nicka Cordla, jenž nyní nastoupil do Sanctuary.
 
 

Reklama