Music News

Pyramaze s novým zpěvákem vydají album

18. března 2015 v 18:57 | Kaňour
Dánští power metalisté Pyramaze mají před vydáním novinkového alba, které pojmenovali "Disciples of the Sun". Deska se bude v Evropě prodávat od 22. května, Velká Británie a Spojené státy americké si na počin počkají ještě o tři, respektive čtyři dny déle. Vydání zaštítí vydavatelství Inner Wound Recordings.

Na albu se představí nový zpěvák Terje Harøy (dále také Teodor Tuff, ex-Memorized Drams), který se k Pyramaze přidal teprve letos a v sestavě tak nahradil Švéda Urbana Breeda, jenž v kapele zpíval od roku 2008.

Mimo artworku, jehož podobu si můžete prohlédnout vpravo, Pyramaze zveřejnili trailer, který je k přehrání na tomto odkazu. "Disciples of the Sun" se stane čtvrtou řadovou nahrávkou kapely a v diskografii naváže na "Immortal" z roku 2008.

Další album Muse v červnu

17. března 2015 v 11:35 | H.
Angličané Muse vydají za tři měsíce své nové album - novinka se jmenuje "Drones" a vyjde 5. června. Obal a tracklist okolo.

Autorem obálky je Matt Mahurin, který v minulosti dělal videoklipy například pro U2, Metallicu nebo Alice in Chains. O produkci "Drones" se pak postaral Robert John "Mutt" Lange (AC/DC, Bryan Adams, Def Leppard).

"Drones" bude k dostání jako CD, CD+DVD, 2LP a deluxe edice, jejíž součástí bude LP, CD i DVD.

Oficiální lyric video se songem "Psycho" sledujte níže.

Novinka bude navazovat na desku "The 2nd Law", jež vyšla v září 2012.

Tracklist "Drones":
01. Dead Inside
02. [Drill Sergeant]
03. Psycho
04. Mercy
05. Reapers
06. The Handler
07. [JFK]
08. Defector
09. Revolt
10. Aftermath
11. The Globalist
12. Drones

Novinka Godspeed You! Black Emperor koncem měsíce

16. března 2015 v 12:01 | H.
Kanadská post-rocková veličina Godspeed You! Black Emperor vydá už na konci tohoto měsíce svou novou, celkově pátou studiovou desku. Novinka se jmenuje "Asunder, Sweet and Other Distress" a k mání bude u Constellation Records jako CD a LP.

Obal a tracklist "Asunder, Sweet and Other Distress" se nacházejí okolo. Mimoto již byla do světa vypuštěna první ukázka v podobě úryvku skladby "Peasantry or 'Light! Inside of Light!'" - poslouchejte na Soundcloudu.

"Asunder, Sweet and Other Distress" bude navazovat na nahrávku "'Allelujah! Don't Bend! Ascend!" z října 2012.

Tracklist "Asunder, Sweet and Other Distress":
01. Peasantry or "Light! Inside of Light!" - 10:28
02. Lambs' Breath - 09:52
03. Asunder, Sweet - 06:13
04. Piss Crowns Are Trebled - 13:50

Tank informují o albu

15. března 2015 v 11:00 | H.
Britští heavy metaloví veteráni Tank (tedy ta verze pod vedením kytaristů Micka Tuckera a Cliffa Evanse) vydá 9. června svou novou nahrávku "Valley of Tears". Počin se objeví pod značkou firmy MVD a jeho obal a tracklist najdete okolo tohoto textu.

Kromě ústřední kytarové dvojice, která působila i v původních Tank před jejich rozštěpení na dvě formace v roce 2007, se na novince představí další tři muzikanti, pro něž to bude premiéra v řadách kapely - zpěvák ZP Theart (I Am I, ex-Dragonforce), baskytarista Barend Courbois (Blind Guardian, Vengeance) a bubeník Konrad Schottkowski (ex-Sodom, ex-Onkel Tom).

"Valley of Tears" bude v diskografii Tank navazovat na počin "War Nation" z roku 2012. Celkově půjde o třetí album této inkarnace Tank po rozdělení původní kapely.

Tracklist "Valley of Tears":
01. War Dance
02. Valley
03. Of Tears
04. Eye of a Hurricane
05. Hold On
06. Make a Little Time
07. Heading For
08. Eternity
09. Living a Fantasy
10. World on Fire
11. Hold Your Fire

Druhá řadovka Celtachor se blíží

15. března 2015 v 8:30 | H.
Irští folk/black metalisté Celtachor si na letošek připravili své druhé studiové album s názvem "Nuada of the Silver Arm". Novinka bude k mání od 24. dubna u vydavatelství Trollzorn Records. Obálka a tracklist alba se jako vždy nacházejí vpravo a níže. Autorem přebalu je Anaïs Chareyre, bubeník kapely.

"Nuada of the Silver Arm" se stane následovníkem debutové desky "Nine Waves from the Shore", jež vyšla v listopadu 2012 vlastním nákladem.

Tracklist "Nuada of the Silver Arm":
01. Arrival of the Tuatha
02. The Mighty Sreng
03. King Eochaid's Fall
04. Bres
05. Nuada of the Silver Arm
06. The Gathering at Teamhair
07. Second Battle of Magh Tuireadh
08. Nuada's Burial
09. Uaithne: The Dagda's Harp

Tau Cross: detaily o debutu

14. března 2015 v 17:30 | H.
Možná si vzpomenete, že tu před časem proběhla zprávička o novém projektu Tau Cross, v jehož rámci se potkávají Rob Miller (ex-Amebix), Michel Langevin (Voivod), Andy Lefton (War//Plague) a Jon Misery (Misery). Vydání eponymní debutové desky se již blíží, tudíž je čas na konkrétnější informace.

Obal a tracklist alba se nacházející napravo a níže. Počin bude k dostání u Relapse Records od 19. května. Dvouminutovou upoutávku pak naleznete na konci článku.

Tau Cross se rovněž nechali slyšet, že se během letošního roku vydají materiál prezentovat i živě. Rádi by prý odjeli turné po Severní Americe i Evropě.

Tracklist "Tau Cross":
01. Lazarus
02. Fire in the Sky
03. Stonecracker
04. Midsummer
05. Hangmans Hyll
06. We Control the Fear
07. You People
08. Prison
09. Sons of the Soil
10. The Lie
11. Our Day
12. The Devil Knows His Own

Nomans Land budou vydávat album

14. března 2015 v 16:00 | H.
Ruská viking metalová stálice Nomans Land vydá v letošním roce své první studiové album po šesti letech. Nový přírůstek do diskografie se jmenuje "Last Crusade" a vyjde 24. dubna pod hlavičkou labelu Massacre Records.

Obal "Last Crusade" se nachází napravo, tracklist níže a na úplném konci článku najdete k poslechu song "Strain at the Oars" v podobě oficiálního videoklipu.

Nadcházející novinka bude navazovat na šest let starou desku s názvem "Farnord", jež vyšla u Einheit Produktionen v CD podobě. Celkově bude "Last Crusade" pátou dlouhohrající nahrávkou Nomans Land.

Tracklist "Last Crusade":
01. Right to Luck
02. Sons of the Nord
03. Victory Horns
04. Strain at the Oars
05. Dragons
06. Last Crusade
07. Warrior's Path
08. Bereza

Novinka Ordoxe vyjde v dubnu

14. března 2015 v 11:00 | H.
Black/death metaloví Kanaďané Ordoxe vydají v dubnu své další album. Novinka se bude jmenovat "May Death Be My Shepherd" a k dostání bude u labelu Galy Records jako standardní CD edice a die hard fan pack (25 kusů), jehož součástí bude kromě alba ještě plakát, samolepka a připínáček.

Přebal a tracklist "May Death Be My Shepherd" najdete okolo tohoto textu. Písničku "God Doesn't Care" si pak můžete pustit na konci článku.

"May Death Be My Shepherd" bude navazovat na fošnu "Beyond Mankind", která vyšla loni v březnu.

Tracklist "May Death Be My Shepherd":
01. God Doesn't Care
02. Every Man for Himself
03. Shards of Glass
04. These Broken Wings
05. You Against You
06. Death Is my Shepherd
07. A Light So Dark
08. Le temps nous Guette
09. Since the Dawn of Time
10. Into Deadly Fog
11. Tie It Around My Neck

Klipy od AC/DC a Devil You Know

14. března 2015 v 8:45 | H.
>>> Legendární rockeři AC/DC z Austrálie vydali koncem loňského roku svou dlouho očekávanou novinku "Rock or Bust", na jejíž podporu už sice dva klipy natočili, nyní však přidávají další. Tentokrát padla volba na písničku "Rock the Blues Away" a výsledek je následující:


>>> Novým klipem se připomíná rovněž zámořská parta Devil You Know, v jejíchž řadách mimo jiné působí třeba Howard Jones (ex-Killswitch Engage), Francesco Artusato (All Shall Perish) nebo Ryan Wombacher (ex-Bleeding Through). Kapela loni vydala svůj debut "The Beauty of Destruction", který nyní doplňuje nové video k songu "As Bright as the Darkness":

Civil War chudší o dva členy

13. března 2015 v 17:15 | Kaňour
Švédští heavy metalisté Civil War, v jejichž řadách působí několik ex-členů populárních Sabaton, oznámili dvě změny v sestavě. S Civil War se rozchází kytarista Oskar Montelius a basák Stefan Eriksson, známý taktéž pod přezdívkou "Pizza".

Na svých stránkách Švédové objasňují, že poté co se Montelius rozhodl kapelu opustit, se Civil War rozhodli ukončit spolupráci právě i s Erikssonem.

Zde je část reakce Oskara Monteliuse: "Dospěl jsem k rozhodnutí, že opustím kapelu. Ztratil jsem jiskru a cítím, že už pro mě není zábavou hrát hudbu. Miluju poflakování se s klukama, ale nejsem ochoten kapele dát práci, kterou vyžaduje. Takže je nejlepší pro všechny zúčastněné, že odcházím. Možná kytaru v budoucnu zase opráším, možná ne."

Civil War neplánují hledat za odejité členy náhradu, a pokračují tak v pětičlenné sestavě bez plnohodnotného baskytaristy. Zda se tohoto nástroje ujme jeden z dosavadních kytaristů známo není. Švédové mají v současné době před vydáním druhého řadového alba - "Gods and Generals" vychází pod hlavičkou Napalm Records 6. května. Obal se nachází vpravo, další detaily najdete ve starší novince.

Debut Crom Dubh právě vyšel

13. března 2015 v 14:03 | H.
Britští black metalisté Crom Dubh právě vydali svůj dlouhohrající debut - počin s názvem "Heimweh" je k mání od 13. března u německých Ván Records. Přebal a tracklist okolo.

Crom Dubh vznikli již v roce 2003, avšak až doposud měli na kontě pouze několik demosnímků a EP "Deifr", jež vyšlo v prosinci 2009 a které lze stáhnout zdarma na Bandcampu.

Tracklist "Heimweh":
01. Cutting Teeth I
02. Cutting Teeth II
03. The Invulnerable Tide
04. Kings I
05. Kings II
06. Sedition
07. Heimweh
08. Fathorn
09. Sailing to Byzantium

Další deska Zatokrev za dveřmi

13. března 2015 v 12:16 | H.
Švýcarská sludgová formace Zatokrev vydá 13. dubna své nové, celkově již čtvrté dlouhohrající album. Novinka ponese název "Silk Spiders Underwater...", měla by trvat přibližně 65 minut a půjde o první ze dvou koncepčně provázaných desek. Vydání zaštítí Candlelight Records. Obal a tracklist okolo.

"Silk Spiders Underwater..." bylo natočeno v Rec Studiu v Ženevě pod dohledem Sergeho Morattela (Year of No Light, Unhold, minulé album Zatokrev). Mix a mastering pak obstaral Raphaël Bovey z Kruger.

"Silk Spiders Underwater..." se stane následovníkem desky "The Bat, the Wheel and a Long Road to Nowhere", která vyšla v srpnu 2012 u Candlelight Records na CD. V roce 2013 se pak pod značkou Pelagial Records, což je firma patřící členům skupiny The Ocean, objevila vinylová reedice jako 2LP v průhledné podobě a s novým obalem. Limitace činí 300 kopií.

Tracklist "Silk Spiders Underwater...":
01. Runaway Soul
02. Bleeding Island
03. The Phantom
04. Loom
05. Brick in the Sky
06. Discoloration
07. Swallow the Teeth
08. They Stay in Mirrors

Majestic Downfall podepsali novou smlouvu

13. března 2015 v 10:00 | Kaňour
Mexičtí death/doom metalisté Majestic Downfall oznámili podpis smlouvy s vydavatelem Pulverised Records, pod jehož hlavičkou v minulosti vydávali třeba Amon Amarth, Centinex, Master či Watain.

Lídr kapely Jacobo Córdova podpis komentuje takto: "Sledoval jsem Pulverised Records od nejranějších let, tudíž je opravdovou ctí vydat nové Majestic Downfall s jedním z předních metalových undergroundových labelů na světě. Mnozí z vás, kteří již kapelu znají, budete překvapeni mnoha novými elementy, které byly přidány do naší muziky, ale jádro zůstává stejné jako vždy."

Konkrétní informace o nové nahrávce kapely známy nejsou, a tak si prozatím budeme muset vystačit s připomínáním. Majestic Downfall za svou kariéru vydali tři dlouhohrající alba, přičemž poslední z nich, "Three", vyšlo u Chaos Records v červenci 2013. Posledním neřadovým počinem zůstává split album s The Slow Death, vydané v loňském roce.

Ancient: obal novinky

12. března 2015 v 17:45 | H.
Melodic black metaloví veteráni Ancient původem z Norska (lídr Zel však aktuálně sídlí v Řecku) ukázali obálku své dlouho připravované a dlouho slibované sedmé dlouhohrající desky - artwork se nachází napravo.

Mimoto došlo ještě k mírné úpravě názvu alba - namísto původně ohlášeného "Back from the Land of the Dead" se počin bude jmenovat "Back to the Land of the Dead". Objevit by se zde mimo jiné měly písně jako "Born in the Land of the Dead", "The Sempiternal Haze" nebo "The Ancient Disarray".

Deska by podle všeho měla vyjít někdy "okolo května". Ancient slibují, že další detaily budou prozrazeny brzy.

Vznik Ancient se datuje do roku 1992, kdy kapela začala původně jako jednočlenný projekt Aphazela (aktuálně vystupujícího pod zkráceným jménem Zel). Dlouhohrající debut "Svartalvheim" se objevil v roce 1994. Od té doby Ancient vydali několik neřadových počinů a dalších pět desek, z nichž ta poslední se jmenovala "Night Visit" a vyšla v červenci 2004 u Metal Blade Records jako jewelcase CD a digipack CD. Poté se nad Ancient na mnoho let zavřela voda a skupina fungovala velmi sporadicky. Chystaná novinka by tedy měla vyjít po dlouhých jedenácti letech.

Xandria nahrává nové EP

12. března 2015 v 15:00 | H.
Německá symphonic metalová formace Xandria hlásí, že se aktuálně nachází ve studiu SandLane v Nizozemsku, kde nahrává své nové EP. To by se na trhu mělo objevit v létě.

Na tomto doposud nepojmenovaném minialbu se objeví tři zbrusu nové písničky, dva znovunahrané starší songy Xandria a dvě předělávky.

Doposud poslední deskou skupiny je "Sacrificium" z května loňského roku.

Blindead opouští zpěvák

11. března 2015 v 17:30 | Prdovous
Polskou sludge/doom metalovou kapelu Blindead opouští po 12 letech zpěvák Patryk Zwoliński, jeden ze zakládajících členů. Jeho hlas jste mohli slyšet na všech čtyřech albech, která kapela za dobu své dosavadní existence vydala: "Devouring Weakness" (2006), "Autoscapia/Murder in Phazes" (2008), "Affliction XXIX II MXMVI" (2010ú a "Absence" (2013). Patryk i kapela postupně zveřejníli svá vyjádření skrze Facebookovou stránku kapely.

Patrykovo vyjádření: "Nastal čas podělit se s vámi o několik novinek: Rozhodl jsem se opustit Blindead. Je to mé vlastní, samostatné rozhodnutí, ačkoliv není vůbec jednoduché jej učinit po všech těch letech fantastické a produktivní spolupráce. S touhle kapelou jsem strávil mnoho úžasných let. Po ten čas se skupina odhodlaných lidí podílela na tvorbě hudby, která, doufám, zasáhla srdce a mysli mnohých lidí. Nahráli jsme pár skvělých alb, odehráli tucty koncertů, získali respekt fanoušků, který nelze vyjádřit žádnými penězi… získali jsme víc, než jsme kdy vůbec snili, když jsme začínali naše hudební dobrodružství 12 let nazpět.

I přesto všechno jsem se rozhodl opustit kapelu, protože jsem již neviděl své místo v Blindead. Není to náhlé rozhodnutí ani žádný rozmar. Všechno to souvisí s mými aktivitami mimo kapelu. Za poslední rok se vztahy v kapele změnily. Pro mě osobně k horšímu. Ztratil jsem kontakt se zbytkem kapely a naopak. Hlavním důvodem je pravděpodobně vzdálenost. Jsem jediný, kdo má práci a rodinu ve Varšavě, zatímco zbytek kapely je v Trojměstí [Gdaňsk, Gdyně, Sopoty - pozn. redakce]. Není to samozřejmě jediný důvod. Něco mezi námi vyhořelo a bez toho něčeho nepojmenovaného, oné jiskry vzájemného pochopení, mi bytí v kapele nepřinášelo zadostiučinění, kterého se mi dostávalo v minulosti.

Hádám, že část viny - ačkoliv nechci hledat viníky - je na mojí straně. Blindead si zaslouží frontmana, který je 100% součástí kapely, a já nejsem schopný dát ze sebe tolik, kolik po mně ostatní členové chtěli. I přesto, že opouštím Blindead, necítím žádnou zlost nebo vztek. Tak prostě věci chodí. Jsem hrdý, čeho všeho tahle kapela dosáhla i přes četné potíže, se kterými jsme se na naší cestě potkali. Na závěr bych chtěl poděkovat všem fanouškům za všechny ty roky, během nichž nás oddaně podporovali. Uvidíme se, nebo uslyšíme, v budoucnu!"

Vyjádření kapely k Patrykově odchodu: "Drazí fanoušci, nastal čas na velmi vážnou změnu v Blindead. Po 12 letech přátelství a práci na tom, čím tato kapela dnes je, po nahrání čtyř alb, jednoho EP a jednoho živého alba a odehrání nespočtu živých vystoupení, se rozcházíme s naším zpěvákem Patrykem Zwolińskim. Obě strany, my i Patryk, jsme už delší dobu cítili, že věci přestaly fungovat tak, jak bychom chtěli. Naše očekávání vzrostla, protože chceme posunout kapelu vpřed, hrát více koncertů a intenzivněji pracovat na hudbě. Vzdálenost a různé životní situace začaly působit komplikace. Největší problém byl, že v posledních několika letech jsme Patryka vídali doslova jen na koncertech nebo ve studiu. Nechceme nikoho vinit, protože plně porozumíme, že ne každý si může dovolit závazky související s hraním v kapele, jako je Blindead.

To vše způsobilo, že jsme se začali uvažovat o smyslu další spolupráce a nakonec dosáhli bodu, v němž bohužel není žádná další možnost. Jsme však Patrykovi velmi vděční za všechno, co jsme společně vytvořili a přejeme mu vše nejlepší!

Rovněž vám chceme dát vědět, že intenzivně pracujeme na naší páté řadové desce. Nový materiál je v současnosti dost pokročilý a bude výjimečný. V současnosti pracujeme dohromady s naším přítelem Janem Galbasem (Ampacity, Octopussy), který se podílí na skládání alba a bude mít na starosti jeho nahrávání v létě 2015."

Warbringer představují sestavu a vydávají se na tour

11. března 2015 v 12:30 | Prdovous
Americká thrash metalová smečka Warbringer se vrací s novým line-upem. Po loňském odchodu zakládajícího kytaristy Johna Lauxe a bubeníka Carlose Cruze se kapela opět dala dohromady a vyrazila na jarní turné, které začala 8. března na Hammersonic festivalu v indonéské Jakartě. Soupisku doplnil kytarista Noah Young, baskytarista Vicken Hovsepian (ex-NovaReign) a bubeník Alex Malmquist.

Situaci v kapele vysvětluje zpěvák John Kevill následovně:

"Pamatuji si, že na poslední show, kterou jsme hráli během turné v USA, ke mně přišel kytarista Adam Carroll a řekl mi, že bychom měli držet pochodeň vysoko a uvědomit si plný potenciál kapely. Odehráli jsme následující evropské turné s dočasnými členy, protože skutečně nesnášíme, když musíme rušit koncerty a zklamat naše fanoušky, ale skutečně to vypadalo jako náš konec. I když to trvalo nějaký čas, byl jsem naštěstí schopný najít muzikanty v našem okolí, kteří nám pomohou nést pochodeň destrukce, intenzivní muziky, za kterou tahle kapela stojí. Proto přivítejte Vickena Hovsepiana za bicími, kytaristu Noaha Younga a baskytaristu Alexe Malmquiesta. Od doby, kdy jsme začali společně zkoušet, je naším posláním co nejtěsnější inkarnace naší kapely a posun vpřed, nikdy zpátky. Náš dosavadní vývoj je skvělý a nemůžu se dočkat, až vypustíme tuhle novou zbraň proti světu."

Saor s novou sestavou a dvojicí vinylů

10. března 2015 v 19:00 | Prdovous
Jednočlenná kapela Saor (dříve známá jako Ársaidh) rozšiřuje svou sestavu o tři nové členy. K zakládajícímu Andymu Marshallovi se přidali kytaristé Martyn Moffat a Reni McDonald a bubeník Bryan Hamilton. Všichni tři se budou podílet na nahrávání budoucích alb i živém hraní, zda ale budou mít vliv i na skládání hudby, se Andy nezmiňuje.

13. března zároveň vychází obě dosavadní alba na double vinylu pod Northern Silence Production - "Roots" (2013) jako "Lion Rampant" edice v červené nebo žluté barvě s bonusovým coverem "Pictish Pride" od Ainshval a "Aura" jako "Saltire" edice v modré nebo bílé barvě s bonusovou skladbou "Tombs".

Armored Saint pojmenovali další album

10. března 2015 v 16:30 | H.
Zámořští heavy metaloví veteráni Armored Saint letos vydají své další album - novinka se bude jmenovat "Win Hands Down" a vyjde 2. června v režii labelu Metal Blade Records.

"Když jsme začali mluvit o nové nahrávce, řekl jsem Joeymu Verovi [baskytara - pozn. redakce], abychom předstírali, že jsme opravdu velká kapela a že můžeme udělat cokoliv chceme. Tohle byl alespoň přístup, který jsme měli mít, od skládání až po produkci. Vylezlo z toho 'Win Hands Down', naše první album po pěti letech," říká zpěvák John Bush. "Je tu všechno od klasických rockových songů Armored Saint až po epičtější kusy, všichni jsme se opravdu snažili přijít s něčím speciálním. Kdybychom to tak nedělali, nemuseli bychom se vůbec obtěžovat. A jsem rád, že jsme to tak udělali."

Doposud posledním albem kapely je "La Raza", které vyšlo v březnu 2010 rovněž pod Metal Blade. "Win Hands Down" bude celkově sedmým dlouhohrajícím počinem Američanů.

Chystá se novinka Mortis mutilati

10. března 2015 v 11:45 | H.
Francouzský black metalový projekt Mortis mutilati má nedaleko do vydání svého třetího řadového počinu s názvem "Mélopée funèbre". Nahrávka se na trhu objeví 31. května u Naturmacht Productions jako standardní jewelcase CD a limitované digipack CD s podepsaným plakátem. Obálka a tracklist jsou okolo. Celková hrací doba alba by měla být těsně pod 45 minut.

Ukázku z "Mélopée funèbre" v podobě písničky "Reliquiae" můžete poslouchat na Soundcloudu.

"Mélopée funèbre" bude navazovat na desku "Nameless Here for Evermore" z července 2013.

Tracklist "Mélopée funèbre":
01. Mélopée funèbre
02. Vénus anadyomène
03. Ophélia
04. Oraison du soir
05. Reliquiae
06. Morte
07. Eros & Thanatos
08. Fingers of Death

Malevolent Creation dokončili album

9. března 2015 v 19:25 | H.
Zámořšká death metalová stálice Malevolent Creation hlásí, že dokončila práce na svém nadcházejícím dvanáctém albu. To se bude jmenovat "Dead Man's Path" a vyjde někdy v průběhu letošního roku.

Novinka bude k dostání pod křídly labelu Century Media Records, s nímž Malevolent Creation loni na podzim podepsali novou smlouvu.

"Dead Man's Path" bude navazovat na fošnu "Invidious Dominion", jež vyšla v srpnu 2010 pod hlavičkou Nuclear Blast.

Třetí deska Svadilfare vyjde tento měsíc

9. března 2015 v 15:44 | H.
Jednočlenný black metalový projekt Svadilfare vydá 22. března svou třetí desku, a to pod značkou německého labelu Naturmacht Productions. Novinka se jmenuje "Krig i kunst" a k mání bude jako jewelcase CD a limitované digipack CD. Obal a tracklist se nacházejí okolo.

Z novinky již byly k poslechu uvolněny dvě skladby - "Naar det indre svartner" najdete na Soundcloudu, "Foedt i feil tid" si zase můžete pustit v YouTube videu na konci článku.

"Krig i kunst" bude navazovat na nahrávku "Makt til uskyld", jež vyšla v říjnu 2013 rovněž u Naturmacht Productions.

Tracklist "Krig i kunst":
01. Fordoemt av den svake normal
02. Naar det indre svartner
03. Evig motstand i eit dyrerike
04. Alt vinden stryker
05. Foedt i feil tid
06. Total hjernevask
07. All Religion Must Die
08. Den er slaktet, men ei foraktet
09. Liket i svartediket
10. Soga
11. Despair, Depression and Contempt [CD bonus]

Druhé album Öxxö Xööx se blíží

9. března 2015 v 12:32 | H.
Francouzský projekt Öxxö Xööx vydá již zanedlouho své druhé dlouhohrající album. To se bude jmenovat "Nämïdäë" a vyjde v květnu pod hlavičkou finského labelu Blood Music jako CD, LP a download.

Obálka a tracklist "Nämïdäë" se nacházejí napravo respektive níže. Hrací doba alba by měla dosahovat 75 minut. Videoklip ke skladbě "LMDLM" (což je zkratka "Le marécage de la mélancolie") si můžete pustit na konci článku.

"Nämïdäë" se stane nástupcem debutové nahrávky "Rëvëürt", jež vyšla v říjnu 2011 jako digipack CD. Blood Music, kteří budou vydávat novinku, zároveň chystají i reedici "Rëvëürt" na LP.

Tracklist "Nämïdäë":
01. Därkäë
02. LMDLM
03. Ländäë
04. Dä Ï Lün
05. Lör
06. Lücï
07. Äbÿm
08. Dälëïth
09. Ü

Skyforger: informace o novince

9. března 2015 v 10:41 | H.
Folk metalisté Skyforger z Lotyšska letos konečně vydají následovníka pět let staré nahrávky "Kurbads". Jejich celkově šestý řadový počin se jmenuje "Senprūsija" a k dostání bude od 6. dubna. Obal a tracklist se nacházejí okolo.

O tématice nahrávky se rozhovořil zpěvák a kytarista Pēteris "Peter" Kvetkovskis: "Naše nové album 'Senprūsija' ('Staré Prusko') je věnováno Prusům, dnes již vymřelému třetímu baltskému národu. Pro nás Lotyše a Litevce, dva zbývající baltské národy, je velmi důležité nezapomenout na tuto část naší společné historie, což je důvod, proč jsme udělali tuto desku. (Všimněte si, že Němci, kteří dobyli Prusko, sami sebe také začali nazývat Prusy, se skutečným baltským lidem dávného Pruska však neměli nic společného.) Myšlenka za obálkou alba je taková, že ze starých Prusů již nezbylo nic kromě archeologických nalezišť a pár dalších artefaktů a že zbytek je ztracen v temnotě minulosti."

Tracklist "Senprūsija" (v závorkách anglické překlady):
01. Ei skīja, skīja (Oh Rise, Rise)
02. Senprūsija (Old Prussia)
03. Sudāvu jātnieki (Sudovian Horsemen)
04. Tagad vai nekad (Now or Never)
05. Herkus Monte
06. Rāmava (Romuve)
07. Lepnums un spīts (Pride and Defiance)
08. Divi brāļi (Two Brothers)
09. Melnās buras (The Black Sails)
10. Nekas nav aizmirsts (Nothing Is Forgotten)
11. Rituāls (The Ritual)
12. Zem Lietuvas karogiem (Under Lithuanian Banners)

Další fošna Motörhead ještě letos

8. března 2015 v 20:01 | H.
Další album legendárních Motörhead by se podle všeho mělo objevit ještě v letošním roce. Novinku opětovně produkuje dlouholetý parťák kapely Cameron Webb (Megadeth, Sister Sin), s nímž formace okolo ikonického frontmana Lemmyho Kilmistera pravidelně spolupracuje již od alba "Inferno" z roku 2004. Pokud vše půjde podle plánu, nové album by mělo vyjít na podzim.

Nadcházející deska se stane nástupcem dva roky starého počinu "Aftershock".
 
 

Reklama