Music News

Info o dalším albu Entrails

26. března 2015 v 17:15 | H.
Švédští death metalisté Entrails mají na programu vydání nové fošny - ta se bude jmenovat "Obliteration" a vyjde 15. května u Metal Blade Records. Obal a tracklist můžete prohlížet okolo. Mimoto byl rovnou zveřejněn i jeden nový song - jmenuje se "Beyond the Flesh" a poslechnout si jej můžete v YouTube videu na konci článku.

"Obliteration" bude k dostání jako digipack CD, černé LP a jako dvě barevné LP verze (300 a 200 kusů).

Novinka byla natočena v Bloodshed Studios, jejichž vlastníkem je kytarista Jimmy Lundqvist. O mastering se pak postaral Dan Swanö (Asphyx, Katatonia, Centinex).

"Obliteration" bude navazovat na placku "Raging Death" z roku 2013.

Tracklist "Obliteration":
01. No Cross Left Unturned
02. Epitome of Death
03. Beyond the Flesh
04. The Grotesque
05. Obliterate
06. Skulls
07. Midnight Coffin
08. Bonestorm
09. Abyss of Corpses
10. Re-Animation of the Dead

Info o albu Luca Turilli's Rhapsody

26. března 2015 v 11:40 | H.
Italská symphonic power metalová formace Luca Turilli's Rhapsody (což je už jen podle názvu ta verze Rhapsody, kterou má pod palcem kytarista Luca Turilli) zveřejnila detaily o svém nadcházejícím druhém a již nějakou dobu odkládaném dlouhohrajícím počinu s názvem "Prometheus, Symphonia ignis divinus" - přebal a tracklist prohlížejte okolo. Prvním singlem z novinky se stane píseň "Rosenkreuz (The Rose and the Cross)", jež se objeví k poslechu 24. dubna.

Samotné album nakonec vyjde 19. června v Evropě, 22. června ve Velké Británii a 30. června v USA - všude pod hlavičkou Nuclear Blast.

O vytvoření obálky se postaral Stefan Heilemann (Epica, Kamelot, Leaves' Eyes). Na nahrávce se objeví i několik hostů, mimo jiné třeba Ralf Scheepers z Primal Fear nebo David Readman z Pink Cream 69.

"Prometheus, Symphonia ignis divinus" bude navazovat na album "Ascending to Infinity" z června 2012.

Tracklist "Prometheus, Symphonia ignis divinus":
01. Nova Genesis (Ad splendorem angeli triumphants)
02. Il cigno nero
03. Rosenkreuz (The Rose and the Cross)
04. Anahata
05. Il tempo degli dei
06. One Ring to Rule Them All
07. Notturno
08. Prometheus
09. King Solomon and the 72 Names of God
10. Yggdrasil
11. Of Michael the Archangel and Lucifer's Fall Part II: Codex Nemesis
I. Codex Nemesis Alpha Omega
II. Symphonia ignis divinus (The Quantum Gate Revealed)
III. The Astral Convergence
IV. The Divine Fire of the Archangel
V. Of Psyche and Archetypes (System Overloaded)
12. Thundersteel (Cinematic Version) [digipack bonus]

Nové EP Nuclear Assault na cestě

25. března 2015 v 18:15 | H.
Zámořská thrashová smečka Nuclear Assault, v jejíž sestavě mimo jiné najdeme třeba Dana Lilkera (Venomous Concept, NunFuckRitual, ex-Brutal Truth), chystá nové minialbum. Ípko ponese název "Pounder", jeho obal je vpravo a vyjde 1. června. Nacházet se zde budou celkem čtyři písničky.

Doposud poslední deskou Nuclear Assault stále zůstává "Third World Genocide", které vyšlo v srpnu 2005.

Kataklysm: detaily o novince

25. března 2015 v 16:24 | H.
Už nějakou dobu se , že kanadští death metalisté Kataklysm pracují na svém další albu, že se toto bude jmenovat "Of Ghosts and Gods" a že vyjde 31. července pod značkou labelu Nuclear Blast. Kanaďané nově odhalili přebal a seznam písniček počinu, které najdete jako vždy okolo. Zajímavostí je, že obálku vytvořila Surtsey Castaño Iacono, což je manželka zpěváka Maurizia Iacona.

Na nahrávání nástrojů klasicky dohlížel kytarista Jean-François Dagenais, který jako producent pracoval na všech deskách Kataklysm od počinu "Temple of Knowledge (Kataklysm Part III)" z roku 1996. Produkce vokálů se ovšem ujal Mark Lewis (Cannibal Corpse, Deicide, Death Angel), jenž pro Kataklysm svého času mixoval album "Prevail" z roku 2008. O mix a mastering novinky se pak postaral Andy Sneap (Accept, Megadeth, Arch Enemy; jako aktivní muzikant Hell, ex-Sabbat).

Chystaná novinka bude už druhým albem Kataklysm se současným bubeníkem Olivierem Beaudoinem, jenž v sestavě nahradil dlouholetého člena Maxe Duhamela. Ten ze své pozice odstoupil na jaře 2013, aby se mohl vyléčit ze své závislosti na alkoholu. První deska bez jeho účasti se jmenovala "Waiting for the End to Come" a vyšla v říjnu 2013.


Tracklist "Of Ghosts and Gods":
01. Breaching the Asylum
02. The Black Sheep
03. Thy Serpents Tongue
04. Soul Destroyer
05. Vindication
06. Marching Through Graveyards
07. Shattered
08. Hate Spirit
09. Carrying Crosses
10. The World Is a Dying Insect

Klipy od Killer Be Killed a Sigh

25. března 2015 v 13:13 | H.
>>> Metalová superkapela Killer Be Killed, v jejíž sestavě najdeme třeba Maxe Cavaleru (Soulfly, Cavalera Conspiracy, ex-Sepultura), Grega Puciata (The Dillinger Escape Plan) nebo Troye Sanderse (Mastodon), uveřejnila nový videoklip. Písnička "Curb Crusher", k níž bylo video pořízeno, se samozřejmě objevila na loňské eponymní desce. Klip se skládá ze záběrů ze zákulisí a živých záznamů, které vznikly během koncertů v Austrálii, kde Killer Be Killed vystupovali vůbec poprvé. Sledujte tady:


>>> S novým videoklipem přicházejí taktéž avantgardně black metaloví Japonci Sigh, kteří již zanedlouho (konkrétně 13. dubna) vydají svou další desku "Graveward" (více detailů tady). Právě na její podporu bylo video pořízeno, a to ke skladbě "Out of the Grave". Výsledek je následující:

Další God Is an Astronaut v červnu

25. března 2015 v 10:30 | H.
Irští post-rockeři God Is an Astronaut na letošní ohlásili své nové album. To ponese název "Helios | Erebus" a k mání bude od 21. června. Dále již byla vypuštěna obálka, která se nachází napravo, a také kraťoučká ochutnávka, již najdete na YouTube.

Už za měsíc se God Is an Astronaut vydají na další evropské turné, které však Českou republiku mine hodně velkým obloukem - Irové totiž budou hrát jen ve Francii, Španělsku a Portugalsku.

"Helios | Erebus" bude celkově sedmým řadovým počinem God Is an Astronaut a navazovat bude na nahrávku "Origins", jež vyšla v září roku 2013.

Blíží se druhá deska Human Serpent

24. března 2015 v 17:15 | H.
Řečtí misantropičtí black metalisté Human Serpent sice vydali svůj debut "The Gradual Immersion in Nihilism" v loňském roce, ale už na letošek mají nachystanou další desku. Novinka ponese název "Inhumane Minimalism" a vyjde 25. června v Americe a 1. července v Evropě jako digipack CD v limitaci 500 kopií u labelů Self Mutilation Services a Nebular Winter Productions. 25. června vyjde také kazetová verze u Funeral Chants Productions v nákladu 200 kusů.

O přebal "Inhumane Minimalism" se postaral Němec Moornebheym (Weltschmerz, debut Human Serpent) a nachází se napravo. Tracklist je níže a pod ním naleznete ukázku v podobě songu "The World in Coffins".

Tracklist "Inhumane Minimalism":
01. The World in Coffins - 04:11
02. Messiah for Parasites - 03:04
03. Trees of Flesh - 02:49
04. Starving Void Upon Earth - 02:58
05. Decay - 03:15
06. Bottomless Fall - 03:29
07. Funeral Grimness - 03:03
08. The Lament - 03:49
09. Mother of Depression - 05:33

Zakk Wylde chystá druhé "Book of Shadows"

24. března 2015 v 13:30 | H.
V době, kdy hrával v kapele Ozzyho Osbournea, ještě předtím, než rozjel svou vlastní kapelu Black Label Society, vydal slavný kytarista Zakk Wylde také jeden sólový počin s názvem "Book of Shadows" - to se stalo v červenci roku 1995. Zakkova manželka a zároveň manažerka Barbaranne nyní v rozhovoru prozradila, že Zakk na tuto doposud ojedinělou sólovou nahrávku po dvaceti letech naváže novou deskou, jež by se měla jmenovat "Book of Shadows Volume II".

Natáčení "Book of Shadows Volume II" by mělo začít, až Black Label Society dokončí své aktuální turné. Výsledek by pak podle všeho měl spatřit světlo světa začátkem roku 2016. Další detaily prozatím nejsou k dispozici.

Doposud poslední deskou Black Label Society je "Catacombs of the Black Vatican", které vyšlo v dubnu loňského roku.

Nové EP Malthusian

24. března 2015 v 9:18 | H.
Irští black/death metalisté Malthusian budou 6. dubna vydávat nové EP s názvem "Below the Hengiform" - počin vyjde u Invictus Productions jako CD, LP i MC. Obal vpravo, tracklist níže. Song "Forms Become Vapour" si můžete pustit na Bandcampu.

Malthusian doposud vydali jen jeden demosnímek - "MMXIII" vyšlo v listopadu 2013 na kazetě taktéž pod hlavičkou Invictus Productions. O rok později pak přišla reedice na CD, LP a repress MC.

Malthusian se již tento týden představí živě v České republice - Irové totiž figurují v pozici supportu na rozlučkovém turné Altar of Plagues. Obě skupiny vystoupí v sobotu 28. března v Praze v klubu 007.

Tracklist "Below the Hengiform":
01. The Gasless Billows
02. Slouching Equinox
03. Forms Become Vapour

Detaily o novince Ereb Altor

23. března 2015 v 17:30 | H.
Švédští viking/black metalisté Ereb Altor (což je ve skutečnosti vedlejší projekt několika členů doom metalové skupiny Isole) vydají 24. dubna svou další desku. Celkově již pátý studiový počin bude k mání u vydavatelství Cyclone Empire jako CD, LP a download.

Obal a tracklist "Nattramn" se nacházejí jako vždy okolo tohoto textu. Uvolněné lyric video k titulní písničce "Nattramn" pak najdete na konci článku.

"Nattramn" se stane následovníkem počinu "Fire Meets Ice", který vyšel rovněž pod hlavičkou Cyclone Empire, a to v červenci 2013 jako CD a bílé LP v limitaci 500 kusů.

Ereb Altor vznikli v roce 2003 původně jako pocta legendární skupině Bathory - právě ve stylu vikinských desek Bathory se nesla první dvě alba Ereb Altor. Na pozdějších počinech se Švédové posunuli spíše k viking black metalu.

Tracklist "Nattramn":
01. The Son of Vindsvalr - 02:15
02. Midsommarblot - 05:02
03. Nattramn - 05:37
04. The Dance of the Elves - 06:37
05. Dark Waters - 08:59
06. Across the Giant's Blood - 05:50
07. The Nemesis of Frei - 08:02

Steve Von Till vydá další sólovku v květnu

23. března 2015 v 15:13 | H.
Steve Von Till, zpěvák a kytarista alternativně metalové veličiny Neurosis, si na letošní rok přichystal své nové, celkově již čtvrté sólové album. Novinka nese název "A Life Unto Itself" a vyjde klasicky u Neurot Recordings (label patřící samotným členům Neurosis) 8. května v Německu, 11. května v Evropě a 12. května v Severní Americe.

Přebal a seznam skladeb se nacházejí vpravo a níže. Obal vytvořil další známý muzikant Aaron Turner z Old Man Gloom a House of Low Culture a dříve i z Isis či Twilight. První uvolněnou písní se stala titulní "A Life Unto Itself" - poslouchejte na Soundcloudu.

Steve Von Till vydal svou předchozí sólovou desku v roce 2008 - jmenovala se "A Grave Is a Grim Horse". Doposud posledním albem samotných Neurosis stále zůstává "Honor Found in Decay" z října 2012.

Tracklist "A Life Unto Itself":
01. In Your Wings
02. A Life Unto Itself
03. A Language of Blood
04. Night of the Moon
05. Birch Bark Box
06. Chasing Ghosts
07. Known But Not Named

Další album Khors již za měsíc

23. března 2015 v 12:47 | H.
Ukrajinští black metalisté Khors vydají již přibližně za měsíc svou další desku. Novinka se v anglickém překladu bude jmenovat "Night Falls onto the Fronts of Ours" a vyjde 20. dubna pod značkou Candlelight Records. Přebal a tracklist se nacházejí okolo.

Celkově půjde o šestou studiovou nahrávku Khors - ta předchozí, na niž bude novinka navazovat, se jmenovala "Мудрість століть" a vyšla v září 2012 taktéž u Candlelight Records.

U Khors ovšem v poslední době není rušno jen ohledně vydání "Night Falls onto the Fronts of Ours". 6. dubna vychází pod značkou Svarga Music reedice druhého alba "Cold" původně z roku 2006, a to jako digipack CD. Letošní edice bude vybavena novým obalem, mixem i masteringem.

22. ledna také Khors vydali digitální singl "Шляхом кривавих доріг" (neboli "Following the Ways of Blood") k výročí dne sjednocení Ukrajiny (v roce 1919). Skladba se objeví i na "Night Falls onto the Fronts of Ours" - poslechnout si ji můžete na Soundcloudu.

Tracklist "Night Falls onto the Fronts of Ours":
01. No Oaths, No Tears, No Knees!
02. Dead Birds Valley
03. Following the Ways of Blood
04. Night Falls onto the Fronts of Ours
05. 1664
06. For the Last Time
07. Slight Web Solitude
08. My Cossack Way

Novinka Satan ještě letos

23. března 2015 v 9:27 | H.
Heavy metaloví veteráni Satan z Velké Británie vydají ještě letos své další album, které bude celkově teprve čtvrté dlouhohrající v jejich dlouholeté kariéře. Kapela se již pustila ve First Avenue Studios v Newcastlu do nahrávání. Přebal opětovně nakreslí Eliran Kantor (Testament, Hatebreed, Sodom). Pokud vše půjde podle plánu, novinka by měla vyjít v září u Listenable Records.

Počátky Satan sahají až do roku 1979. Debutové LP "Court in the Act" vyšlo o čtyři roky později, po jeho vydání se kapela přejmenovala a pod názvem Blind Fury pokračovala s novým vokalistou Lou Taylorem, který již dříve zpíval i v Satan. V tomto složení vyšlo v roce 1985 "Out of Reach", následně bylo obnoveno jméno Satan a se zpěvákem Michaelem Jacksonem (ne, opravdu to není ten slavný Michael Jackson, jde jen o shodu jmen) vznikla dvojka "Suspended Sentence" (1987). Poté přišlo další přejmenování na Pariah - pod tímto názvem vyšly nahrávky "The Kindred" (1988), "Blaze of Obscurity" (1989) a po pár letech nečinnosti (od začátku 90. let do roku 1997 byla formace nefunkční) ještě "Unity" (1998).

První obnovení Satan v původní sestavě, která nahrála "Court in the Act", přišlo v roce 2004, kdy si Satan zahráli v Německu na slavném festivalu Wacken Open Air - šlo o první vystoupení původní sestavy od roku 1984. Definitivní obnova činnosti nastala v roce 2011 a o dvě léta později Britové vydali svou comebackovou desku "Life Sentence".

Další zprávy o novince Paradise Lost

22. března 2015 v 18:34 | Kaňour
Britská legenda Paradise Lost odtajnila další podrobnosti ohledně svého nového, v pořadí již 14. studiového alba "The Plague Within". Do prodeje bude uvedeno prostřednictvím Century Media 1. června v Evropě a o den později v Severní Americe.

Produkce se ujal v britských Orgone Studios Jaime Gomez Arellano (Ulver, Cathedral). Napravo je pak k nahlédnutí artwork, o jehož podobu se postaral polský umělec Zbigniew M. Bielak, který v minulosti vytvořil obaly pro nahrávky Watain nebo Ghost.

Zde je část Bielakova prohlášení: "Bylo výjimečně potěšující sledovat, jak se dříve klidné a přemýšlivé arcimboldské [zřejmě myšleno v tom smyslu, že šlo o podobný styl jako obrazy italského malíře Giuseppe Arcimbolda - pozn. redakce] dílo postupně stávalo temnější a zlověstnější pod Nickovou [Holmes, zpěv] a Gregovou [Mackintosh, kytara klávesy] kontrolou, aby se nakonec stalo tím, co vidíte na aktuálním přebalu."

"The Plague Within" naváže na album "Tragic Idol", které vyšlo 23. dubna 2012 u Century Media.

Zemřel bubeník Twisted Sister

22. března 2015 v 16:29 | H.
Neveselé zprávy přicházejí z tábora glam/heavy metalové legendy Twisted Sister - 20. března zemřel ve věku 55 let její bubeník Anthony Jude Pero. Stalo se tak na turné s jeho další kapelou Adrenaline Mob - zemřel v tourbusu ve spánku na infarkt.

Adrenaline Mob v pátek napsali následující prohlášení: "Náš drahý bratr AJ Pero zemřel dnes ráno v poklidu ve spánku v autobuse. Je to pro nás šok, naše srdce a modlitby jsou s jeho rodinou. Byla to obrovská čest sdílet pódium s takovou milou duší a legendou! Milujeme tě, AJ, odpočívej v pokoji."

"Členové Twisted Sister jsou nesmírně zarmoucení, že musí oznámit předčasnou smrt našeho bratra A.J. Pera. Skupina, personál a v neposlední řadě i rodina A.J. Pera vám děkují za vaše modlitby," napsali Twisted Sister ve svém oficiálním prohlášení.

A.J. Pero byl známý především jako bubeník Twisted Sister, kde působil v letech 1982-86, 1997-98 a nakonec od roku 2003 až do nynějška. Od roku 2013 byl také členem Adrenaline Mob a dále si zahrál kupříkladu s Blazem Bayleym (Wolfsbane, ex-Iron Maiden) nebo na sólovém albu Dee Snidera z Twisted Sister.

Leaves' Eyes podepsali novou smlouvu

22. března 2015 v 14:10 | Kaňour
Německo-norští symfonici Leaves' Eyes v čele s Liv Kristine podepsali novou smlouvu s vydavatelstvím AFM Records. To tak zřejmě zaštítí vydání nového alba, které se nahrává v německých Mastersound Studios.

Sama Liv Kristine komentuje úpis novému labelu takto: "Nemohli jsme být šťastnější naší volbou podepsat s AFM Records. Chtěli jsme důvěryhodného a skutečného partnera, což cítíme v Jochenovi [výkonný ředitel AFM Records - pozn. redakce] a celém jeho týmu."

Poslední řadovka Leaves' Eyes, "Symphonies of the Night", vyšla 15. listopadu 2013 prostřednictvím Napalm Records. K jejímu nahrávání, mixingu i masteringu došlo rovněž v Mastersound Studios.

Amon Amarth se rozešli s bubeníkem

22. března 2015 v 11:12 | Kaňour
Po oznámení počátku prací na nové nahrávce přichází z tábora švédských Amon Amarth méně pozitivní zprávy. Kapela se rozešla s dlouholetým bubeníkem Fredrikem Anderssonem.

Důvody odchodu známy nejsou a Amon Amarth si vystačili pouze s krátkým prohlášením: "Fredrik byl důležitou součástí vývoje Amon Amarth od doby, co se v roce 1998 připojil ke kapele, a my mu přejeme vše nejlepší do budoucna. V současné době jsme v procesu psaní nového alba, ale současně nemáme jeho náhradu."

Andersson v Amon Amarth působil dlouhých 17 let a podílel se na vzniku osmi dlouhohrajících desek kapely včetně té poslední - "Deceiver of the Gods" z června 2013.

O chystané novince Disarmonia Mundi

21. března 2015 v 16:19 | Kaňour
Melodicky death metaloví Italové Disarmonia Mundi odkryli detaily o plánované desce. Album, které ponese název "Cold Inferno", vyjde skrze Coroner Records 9. června. Přebal novinky je k zhlédnutí na pravé straně, tracklist potom na konci textu.

Velkou oporou byl pro kapelu Ettore Rigotti, který se ve studiu The Metal House podílel na všech nahrávacích procesech. Jako host se na novince objeví Björn Strid, známý především díky působení v Soilwork. A není to příliš překvapivé - Strid si totiž zahostoval i na posledních dvou řadovkách Disarmonia Mundi.

"Cold Inferno" se stane pátým dlouhohrajícím zařezem na pažbě Italů. Na pozici aktuání desky střídá "The Isolation Game" z prosince 2009.

Tracklist "Cold Inferno":
01. Creation Dirge
02. Stormghost
03. Behind Closed Doors
04. Coffin
05. Oddities from the Ravishing Chasm
06. Slaves to the Illusion of Life
07. Blessing from Below
08. Magma Diver
09. Clay of Hate
10. Toys of Acceleration

Skeletonwitch pracují na další fošně

21. března 2015 v 11:26 | H.
Zámořští black/thrash metalisté Skeletonwitch hlásí, že začínají pracovat na svém dalším studiovém počinu, který by podle všeho mohl vyjít ještě v letošním roce. Další detaily však prozatím nejsou k dispozici.

Skeletonwitch se také zanedlouho vydají na evropské turné, kde je budou doprovázet ještě Goatwhore a Mortals. Šňůra se podívá i do České republiky - 2. května trio skupin zahraje v pražském klubu Exit-Us.

Nadcházející počin se stane následovníkem fošny "Serpents Unleashed", jež vyšla v říjnu 2013.

Powerwolf: obal dalšího alba

20. března 2015 v 17:54 | H.
Němečtí power metalisté Powerwolf i tentokrát dodrží svou tradici nového alba každé dva roky, kterou praktikují již od svého debutu "Return in Bloodred" z roku 2005. Letošní novinka ponese název "Blessed & Possessed" a vyjde v červenci pod záštitou rakouských Napalm Records.

Obálka, jejímž autorem je již tradičně kytarista Matthew Greywolf, se nachází napravo.

Nahrávání "Blessed & Possessed" je už u konce a v současné době se Powerwolf věnují mixování desky. S tím jim pomáhá Fredrik Nordström (HammerFall, Arch Enemy, In Flames).

"Blessed & Possessed" bude navazovat na fošnu "Preachers of the Night" z července 2013.

Lindemann: info o debutu

20. března 2015 v 9:07 | H.
Nový projekt Lindemann, v jehož rámci se potkávají Till Lindemann z Rammstein a Peter Tägtgren z Hypocrisy a Pain, zveřejnil detaily o své chystané debutové nahrávce. Ta se bude jmenovat "Skills in Pills" a vyjde v květnu. Přebal a seznam skladeb prohlížejte okolo textu. Na úplném konci článku se pak nachází krátká upoutávka k počinu.

Till Lindemann vydal s Rammstein poslední album v roce 2009 pod názvem "Liebe ist für alle da" a v současné době doposud není příprava další desky v plánu, pouze se chystá několik živých DVD (přinejmenším podle slov kytaristy Richarda Kruspeho). Hypocrisy Petera Tägtgrena vydali svou poslední nahrávku "End of Disclosure" v březnu 2013.

Tracklist "Skills in Pills":
01. Skills in Pills
02. Ladyboy
03. Fat
04. Fish On
05. Children of the Sun
06. Home Sweet Home
07. Cowboy
08. Golden Shower
09. Yukon
10. Praise Abort

Secrets of the Moon pojmenovali novinku

19. března 2015 v 18:09 | H.
Němečtí black metalisté Secrets of the Moon odtajnili první informace o svém nadcházejícím šestém dlouhohrajícím albu. Novinka, která vyjde během letošního roku pod značkou Lupus Lounge (sub-label Prophecy Productions), ponese název "Sun". Mimoto již byl zveřejněn i její tracklist - naleznete jej níže.

"Sun" bude navazovat na tři roky starou nahrávku s názvem "Seven Bells", jež vyšla rovněž u Lupus Lounge jako jewelcase CD, limitované digipack CD, limitovaný box (1000 kusů) a černé LP (500 kusů). O něco později se objevila ještě reedice vinylu, tentokrát na rudém LP (opět 500 kusů).

Tracklist "Sun":
01. No More Colours
02. Dirty Black
03. Man Behind the Sun
04. Hole
05. Here Lies the Sun
06. I Took the Sky Away
07. Mark of Cain

Novinka Between the Buried and Me za dveřmi

19. března 2015 v 16:00 | Kaňour
Američtí progresivci Between the Buried and Me postupně rozkrývají podrobnosti o chystané desce. Po informacích ze studia (kapela nahrávala společně s Jamiem Kingem) jsou tu Američané především s názvem novinky - "Coma Ecliptic".

K jejímu vydání dojde celosvětově 7. července, kdy kapela po boku Animals as Leaders a The Contortionist vyrazí na turné po Severní Americe.

"Coma Ecliptic" opět ponese nosný koncept. Album se bude točit kolem muže uvedeného do kómatu, v jehož rámci cestuje zpět do svých minulých životů.

Nový opus naváže na "The Parallax II: Future Sequence", které vyšlo 9. října 2012 na labelu Metal Blade Records. Pod ním vyjde rovněž i nadcházející deska.


Výměna na postu bubeníka Scale the Summit

19. března 2015 v 14:16 | Kaňour
Američtí progresivní metalisté Scale the Summit oznámili výměnu na bubenickém postu. Z kapely odešel zakládající člen Pat Skeffington, jehož odchod kapela příliš nevysvětlila - "Pat je fantastický bubeník a bude velmi chybět. Přejeme mu jen to nejlepší do budoucna!" Namísto sáhodlouhých vysvětlování Scale the Summit ihned zveřejnili jméno Skeffingtonova následovníka. Za bicími usedne J.C. Bryant, o jehož umění se můžete přesvědčit ve videoklipu na konci textu.

Scale the Summit v blízké době vydají novou, doposud nepojmenovanou řadovku. K ní byl právě během posledního víkendu zřízen i záznam bicích. Novinkové album, které naváže na "The Migration" z roku 2013, by mohlo vyjít už toto léto.


Black Cobra se upsali Season of Mist

19. března 2015 v 10:21 | Kaňour
Sludge/doomoví Američané Black Cobra oznámili podpis smlouvy se Season of Mist, která zajistí vydání nové řadovky. Vstup dua do studia je takřka na spadnutí, a deska by tak mohla vyjít již na konci tohoto roku.

To ostatně sami Black Cobra komentují: "Jsme velmi rádi, že jsme u Season of Mist s takovou skvělou skupinou lidí a úžasnou soupiskou různorodých umělců. Ve studiu pobudeme v dalších měsících, abychom nahráli naše nové album. Jsme našeni z nových skladeb a nemůžeme se dočkat, až je uslyšíte."

Black Cobra za svou kariéru vydali čtyři dlouhohrající nahrávky. Poslední z nich - "Invernal" - vyšlo 11. října prostřednictvím Southern Lord Recordings. Tehdy kapela nahrávala v God City Studio společně s Kurtem Ballouem, kytaristou Converge.
 
 

Reklama