Blog News

Omluva za nečinnost

29. listopadu 2008 v 10:09 | Speedy
Zdravím, určitě jste si všichni všimli, že poslední dobou na blog přidává pouze Monsterfuck. Důvodem je, že chodím do školy a poté do práce jako každý, ale na mě přišlo období, kdy nemám na nic náladu. Samozřejmě blog kontroluji každý den, ale prostě poslední týdny mě nějak opustilo nadšení a dávám si chvilinku pauzu... Monstrefuckovi patří můj dík, že blog aspoň trochu aktualizuje... Omlouvám se a doufám, že to pochopíte.

Na závěr jen chci říct, že do budoucna se můžete těšit na několik reportů z koncertů a dovolím prozradit, že je v plánu nějaká ta malá soutěž. Takže STAY TUNED a ještě jednou se omlouvám.

Pátá verze Sicmaggot blogu na cestě!

1. listopadu 2008 v 23:00 | Corey(8)
Zhruba po čtyřech měsících oprašuji klávesnici i admin Blog.cz s jednoduchým sdělením - dnes jsem začal pracovat na 5. verzi Sicmaggot Blogu, která by měla být spuštěna během nejbližších dnů (počítám týden až dva). Před prázdninami jsem pověsil redaktořinu na hřebík - zájemcům můžu vyprávět mé zkušenosti z domova důchodců a urologických zařízení - a zatím se na tom nic nemění, ale řekl jsem si, že už by tahle bárka potřebovala novou fasádu, protože modrá je dobrá, ale všeho moc škodí. Základem je samozřejmě nový design a na zbytku (obsahová část) se budu muset domluvit se Speedym, protože jsem teď holt malý pán :)

No, a to bude asi tak všechno, nemám nejmenší tušení, co víc psát, a to mě jenom utvrzuje v názoru, že v tom důchodu nejsem zbytečně. Tak si zatím užívejte tuto verzi, těšte se na tu novou a konečného výsledku se nelekněte :)

S pozdravem, veterán Corey(8)

Nová sekce

25. října 2008 v 10:42 | Monsterfuck
Po delší době se Sicmaggot dočkal nové rubriky s názvem Koncerty & akce. Již podle názvu vám všem zřejmě došlo, co od ní očekávat. Najdete zde kompletní servis informací o všech koncertech a festivalech na poli metalu chystaných u nás (a pokud mi nějaké uniknou, tak jen o většině :)). Doufám, že se bude líbit.

Znovuzrození!

21. července 2008 v 10:59 | Speedy
Zpráva, na kterou jste čekali, je tady! Sicmaggot nekončí a jeho vedení se po domluvě s Corey(8) ujímám já. Chtěl bych mu poděkovat, že mi důvěřuje, a doufám, že ho nezklamu. Neváhal jsem a oslovil jsem pár přátel, jestli by mi nechtěli pomoct, a jelikož jsou to přátelé, tak souhlasili, že mi pomohou. Chtěl bych vám tedy představit Kakaa a KoRnouTa. Kakao mi bude pomáhat se psaním novinek a KoRnouT se ujme psaní recenzí na nová alba. Jsem velice zvědavý, jak jim tato práce půjde. Jelikož je zde i sekce "Videa", chtěl bych vypsat i takový malý konkurz na post uploadera. Pokud budete mít tedy zájem, kontaktujte mne na ICQ: 343-477-518 [toto číslo již neplatí, v případě zajmů piště na ICQ 646-443-113 nebo na email redakce@sicmaggot.cz - pozn. 2012]. Doufám tedy, že nás nepřestanete sledovat a my vás nezklameme. STAY TUNED!

150 000 a jedeme dál!

6. června 2008 v 15:31 | Corey(8)
Máme zde další kulatou cifru, tentokrát naše počítadlo návštěv ukazuje cifru s pořadovým číslem 150 000, přičemž pořadové číslo 200 000 už se nezadržitelně blíží! Když už jsme u těch pořadových čísel, právě se díváte na verzi blogu s pořadovým číslem čtyři, přičemž na prázdniny chystám pořadové číslo pět. Přesný počet novinek sice nemám spočítán, ale už to bude někde okolo pořadového čísla 500, to jen tak na okraj, kdyby nás (tedy hlavně mě, co si budeme povídat) někdo podezříval z flákačství. Pořadově nesčetněkrát jsem tu psal o tom, že hledám nějakého redaktora, přičemž se stejně nesčetné množství redaktorů opravdu našlo a zase vyfičelo do neznáma, nicméně dva zůstali. Pak jsem chtěl celý blog nesčetněkrát zabalit a nesčetněkrát si to rozmyslel. Těch pořadových a nesčetných čísel je opravdu nesčetně, takže příště z toho udělám nějakou statistiku.

Díky za podporu! Stay tuned!

Hlasovat pro vaší oblíbenou kapelu v naší Sicmaggot hitparádě můžete zde!

Překlady

16. března 2008 v 10:51 | FieldyX
Pravě se rozjíždí další novinková věc na blogu, která je jen pro vás a budete do ní vlastně přispívat hlavně vy. Jde o překlady textů vašich oblíbených skladeb. Celý systém bude poměrně jednoduchý, na e-mail kubelex6x@seznam.cz [email již neplatí! - pozn. 2012] napište, ke které písni byste chtěli překlad, a já se pokusím co nejrychleji vám překlad poskytnout. Nepočítejte ovšem s tím, že nebudu dělat nic jiného než překládat od rána do večera, tudíž buďte trpěliví. Tempo překladů bude zhruba dva týdně, což by mohlo pro začátek stačit. Pokud někdo najde v překladech chybu či gramatickou nesrovnalost, budu moc rád, když se mi ozvete v komentařích či na výše uvedený e-maila a chyba bude opravena. Takže pokud vás nebaví překládat či neumíte anglicky, tak víte, kam se ozvat!

Hitparáda hlásí zpoždění!

6. března 2008 v 17:05 | Corey(8)
Blog.cz po několika týdnech bezproblémového chodu znovu "mírně" hapruje - možnost přidávání smajlíků do novinek je asi natolik důležitá, že nějakých pár dní výpadků je maličkost - a tak se dočkáte dalšího dílu hitparády trochu později, než bylo v plánu. Fieldy má sice článek připraven, ale současný stav administrace článků je takový, že novinky už jdou sice přidávat a editovat, nicméně nejde k nim přikládat obrázky a celkově se administrační systém chová dosti vachrlatě. Novinky však přidáváme trochu provizorním způsobem i nadále, takže není důvod k panice, brzy se vrátíme silnější, než kdy předtím..

Rekordní návštěvnost!

3. března 2008 v 16:47 | Corey(8)
Včera poprvé v historii blogu počítadlo silně atakovalo hranici 450 návštěv za den, přičemž za celý víkend se nám podařilo nasbírat téměř 900 návštěv, což je na blog podobného typu a zaměření velice vysoké číslo. Za podporu děkuji všem, kteří náš blog pravidelně navštěvují, diskutují v komentářích a G/Booku a stojí při nás. Podpora znamená mnoho a často dodává síly k další práci. Díky! :)

Stále také platí redaktorská nabídka, pokud má někdo zájem, může se ozvat na e-mail redakce@sicmaggot.cz! Když jsme u těch redaktorů, děkuji Fieldymu a Speedymu za pomoc s vedením blogu, snad se povedlo najít konečně někoho, kdo s tím nesekne po dvou týdnech. ;)

V podobných novinkách většinou také oznamuji plánované novinky na blogu. V poslední době to byla například nová (modrá) verze blogu, kterou osobně hodnotím jako zatím nejlepší ze všech, v nejbližší době bych pak chtěl rozjet na blogu i soutěže o hodnotné ceny. Snad všechno klapne...

Modrá je dobrá!

17. února 2008 v 21:19 | Corey(8)
Dost bylo červené, která náš blog provázela poslední rok a půl. Modrá je dobrá, a tak i Sicmaggot blog počínaje dnešním dnem začíná oblékat modrý dres. Snad se vám trochu netradiční změna líbí a budete i s novou vizáží blog navštěvovat v tak hojném počtu jako doposud. :)

Verze 4 je tedy online. K obsahové stránce - stále se budeme věnovat hlavně novinkám, občas to okoření recenze a možná se vrátí i hitparáda. Stay tuned! ;)

Hledá se redaktor - pokus č. 358

15. února 2008 v 17:43 | Corey(8)
Radši ani nechci vzpomínat, kolikrát jsem na tento blog psal podobnou novinku, ale budu pokoušet štěstěnu dál a doufat, že tentokrát se konečně ozve někdo, koho to po několika novinkách neomrzí a kdo má seriózní zájem. Pokud máte zájem o spolupráci na Sicmaggot blogu, ozvěte se na mail redakce@sicmaggot.cz nebo na ICQ 646-443-113.

Kreativitě se meze nekladou, můžete psát novinky, recenze, přidávat videa, nebo přijít s úplně novou sekcí, kterou si budete spravovat čistě podle svého. :)

100 000 návštěv + problémy pokračují

4. ledna 2008 v 17:51 | Corey(8)
Před pár dny váš milovaný blog přesáhl magickou hranici 100 000 návštěv, za což vám nesmírně děkuji a doufám, že nás budete podporovat i nadále, i když to v posledních dnech není rozhodně ideální a zažili jsme už i lepší časy. Ale když je přidávání novinek díky "rychlosti" systému Blogu.cz téměř nemožné, to se pak holt dělají zázraky složitě. Nicméně vydržte, uvidím, jak se bude situace vyvíjet nadále, a pokud by nedošlo k nápravě, přebuduji tento blog na klasický web a bude po problémech. :)

Veselé Vánoce a zkurvený blog.cz

24. prosince 2007 v 20:08 | Corey(8)
Asi jste si všimli, že v posledních několika dnech (skoro týden) nebyl blog vůbec aktualizován, což nebývá zrovna zvykem. Na vině není naše lenost ani předvánoční shon, ale znovu Blog.cz, konkrétně jeho servery, které zřejmě o Vánocích odjíždějí na dovolenou, tudíž je naprosto nemožná jakákoliv aktualizace. Dnes se situace mírně zlepšila, takže jsem nahodil aspoň dvě novinky a tuto zprávičku - jak dlouho podobný stav potrvá, to opravdu netuším, možná budeme v plné síle už zítra, možná za týden, možná za patnáct let. Aspoň vám popřeji klidně strávené Vánoce a šťastný Nový rok!

Mírné změny...

1. prosince 2007 v 0:46 | Corey(8)
Jak jste si už asi všimli, blog zaznamenal několik kosmetických a pár razantnějších úprav (proto označení této verze - 3.1). K těm menším patří ty designové - úprava loga a nové textury. K těm výraznějším pak zrušení několika sekcí, které jsem prostě nestíhal aktualizovat, a protože se nenašel nikdo, kdo by mi pomohl, musel jsem je, ač s těžkým srdcem, smazat. Pomalu se blíží magická hranice 100 000 návštěv, a tak je docela symbolické, že se blog vrací zpět ke svým kořenům (více novinek, méně všeho ostatního). Jediná věc, kterou tak blog ještě potřebuje, je odsranění té **** (dosaďte libovolnou vulgaritu) reklamy, která se rozvaluje pod touto novinkou.

Hledá se nová pracovní síla

6. listopadu 2007 v 15:44 | Corey(8)
Opravdu nevím, kolikrát jsem už podobný článek na tomto blogu psal, a taky by mě docela zajímalo, kolik lidí by mělo s vedením stránky tolik trpělivosti jako já. Blog má prostě svá lepší a horší období, přičemž nyní to stojí, alespoň z mého pohledu, za starou bačkoru, protože jsem na vedení blogu zůstal znovu sám (až na recenze). Zároveň se mi potvrdila správnost rozhodnutí, zrušit redakční tým, protože přepisovat měsíc po měsíci jednotliva jména, z toho by mě trefil šlak. Pokud se tedy chcete podílet na chodu blogu (potřebuji hlavně člověka, který by se specialozoval na klasické novinky), stačí se ozvat na mail redakce@sicmaggot.cz. Na nějaké "podmínky přijetí" už jsem taktéž rezignoval, takže mi stačí, když víte, co je to klávesnice a nepodepisujete se křížkem (moudřejší pochopí). Jedna podmínka tu však je - pokud už teď víte, že po dvou týdnech vaše nadšení z práce na blogu opadne, radši mi vůbec nepište, protože bych vás s takovým přístupem vyhodil rychlostí světla. Věřím tedy, že se někdo ozve, protože rozhodně nemám čas na to, abych tento blog udržoval solidně aktualizován sám, tudíž bych jej musel zrušit a to by byla docela škoda.

Situaci mi navíc komplikuje (nyní už to musím říct) opravdu naprosto debilní systém Blog.cz, který funguje podle mých představ ve středu a v dubnu.

Slavíme 1. narozeniny!

30. července 2007 v 11:57 | Corey(8)
Zdá se to být neuvěřitelné, ale Sicmaggot Blog dnes slaví své první narozeniny! Ani nevím, co psát, protože při jeho zakládání jsem opravdu nečekal, že podobný článek budu někdy psát. Co se tedy za ten rok stalo? Prvně se mi trochu rozplynula idea o čistě novinkovém blogu, ale s odstupem času můžu říct, že zařazení dalších sekcí byl správný krok. Také jsem prostřídal tři verze a celkově se to tu nějak rozrostlo do rozměrů, o kterých jsem původně ani neuvažoval, za což vděčím i ostatním lidem, kteří mi s tvorbou blogu v současné době pomáhají. Snad budu mít důvod, psát podobný článek i za rok! :)

Nová verze je tady!

22. července 2007 v 23:34 | Corey(8)
Druhá verze našeho blogu tady, stejně jako ta první, strašila zhruba půl roku, a tak je čas na změnu. Spouštíme tedy verzi třetí, která je snad znovu o kousek lepší a pro vás, naše milé návštěvníky, o něco příjemnější. Kromě upraveného designu zde máme i dvě nové rubriky - Hitparádu a Hudební objevy. Pojem hitparáda snad vysvětlovat nemusím, já nominuji písně a vy budete hlasovat (první kolo začíná už zítra). Hudební objevy by měla být sekce pro vás a vaše hudební projekty, které se touto sekcí budeme snažit trochu zpopularizovat. Více informací najdete v příslušných sekcích.

Doufám tedy, že se vám upravený Sicmaggot blog líbí a budete jej navštěvovat i nadále v tak hojné míře, jako verzi minulou!

Hitparáda

22. července 2007 v 23:30 | Corey(8)
S třetí verzí přicházíme s další výraznou inovací našeho blogu, kterou je metalovo/rocková hitparáda, kde spolu budou zápolit písně od nejrůznějších interpretů a celý její průběh bude jenom ve vašich rukou! Pravidla jsou velmi jednoduchá, a pokud někdo sleduje (on je nesleduje téměř nikdo, ale zná je každý) hitpošky typu Eso nebo T-Music, má je určitě v malíku a obšírnější komentář k nim tedy není potřeba. Ale lepší bude, když vše uvedu na pravou míru, takže:

>> V hitparádě bude vždy šest písní, přičemž na jednu skupinu připadá maximálně jeden song!
>> Jedno kolo trvá jeden týden!
>> Na konci týdne budou vyřazeny dvě písně s nejmenším počtem hlasů a na jejich místa zařadíme dvě novinky!
>> Pokud vydrží píseň v hitparádě 5 týdnů, dostane se do naší Síně Slávy, která je součástí tohoto článku!

Síň Slávy:

Machine Head /// KoRn /// Soulfly /// Limp Bizkit /// System Of A Down /// Static-X
Nejvyšší počet hlasů:
Stone Sour - 33 hlasů

Pokud se do hitparády dostane i váš oblíbený interpet, neváhejte a informujte o tom i ostatní. Nejenom, že tím podpoříte svého oblíbence, ale ukážete světu, že si právě on zaslouží místo na hudebním výsluní!

Hudební objevy

22. července 2007 v 23:27 | Corey(8)
Ne, neděláme si legraci. Je to sice pěkně dementní název, ale tuto sekci charakterizuje dokonale, což pochopíte sami. Tato sekce by měla být ekvivalentem sekce New Shit, kde prezentujeme zahraniční kapely, které teprve začínají nebo u nás ještě neprorazily. Chytřejším už asi došlo, že o to samé půjde i zde, akorát se zaměříme na české, potažmo slovenské kapely a nebudeme je vyhledávat my, ale budou se nám, pokud chtějí, aby se dostaly do podvědomí aspoň těch několika stovek lidí, kteří navštěvují náš blog, nabízet samy.

Pokud tedy máte vlastní skupinu a chcete udělat první krůček, který může být sice bezvýznamný, ale také může změnit úplně vše, neváhejte a kontaktujte nás! Stačí, když nám pošlete stručnou charakteristiku a odkaz na nějakou vaší skladbu - příklad hledejte znovu v sekci New Shit. Závěrem bych rád dodal, že tuto sekci nebudu mít pod palcem já, ale můj redakční kolega a novinkář ENT3R, takže mu můžete napsat na mail pavel.hyldebrant@seznam.cz [tento email je v současné době již nefunkční - pozn. 2012] zbytek už nechat na něm. :)

Nová verze se blíží!

20. července 2007 v 18:16 | Corey(8)
Ano, váš oblíbený (samochvála nesmrdí) blog se během nejbližších několika dnů dočká své třetí verze! Původně jsem ji chtěl spustit už začátkem prázdnin, ale z časových důvodů jsem od svého záměru upustil, takže se dočkáte o několik týdnů později, než jsem původně zamýšlel. S blogem žádné zázraky dělat nejdou, takže nečekejte nic převratného - spíš nadstavbu toho, co můžete vidět teď. To znamená upravený design, několik nových sekcí a pár dalších vychytávek k tomu. Což mě přivádí na myšlenku, že každý pár rukou je dobrý, takže pokud byste se chtěli na nové verzi podílet a rozšířit tak řady našeho týmu, stačí mi napsat na e-mail redakce@sicmaggot.cz!

Užívejte (nebo přežívejte, jak je libo) tedy úmorná vedra a s novou verzí na shledanou! :)

50 000 návštěv!

23. června 2007 v 13:53 | Corey(8)
Naše počítadlo se sice přes cifru přesahující 50 000 návštěv přehouplo už zhruba před týdnem, ale jelikož jsem v poslední době příliš nesledoval statistiky, trochu mi to uniklo. S mírným zpožděním tedy děkuji za sebe i zbytek našeho útlého redakčního týmu za stále vzrůstající podporu z baší strany. Vzhůru na 100 000! :)

P.S: Počítadlo nyní najdete v levém panelu.

Jak hodnotíme?

19. června 2007 v 15:25 | Tommy
Nedávno se zde v jedné diskuzi objevila připomínka jednoho našeho čtenáře, že se mu nezdá hodnocení jednoho alba, to mě dovedlo na myšlenku, jak můžeme dávat čísla procent, když vy, naši čtenáři nevíte, co si pod tím máte představit. Proto zde máme takou legendu, co jaké procento znamená. Pokud má nějaké album "mezi", tedy třeba 75%, tak je to prostě něco mezi dvěmi stupni. Toto hodnocení bude nadále k nalezení v levém informačním sloupci. A jak tedy hodnotím jednotlivé alba?

100% - Revoluční album, které vejde do historie a definuje svůj žánr. Toto hodnocení musí být přijato jednomyslně celou redakcí.
90% - Geniální album, na které se bude dlouho vzpomínat, jeden z hlavních favoritů roku. Nahrávky s tímto hodnocením mohu doporučit každému bez ohledu na věk, barvu kůže a víru.
80% - Alba s tímto hodnocením jsou skvělé a jejich chyby nijak neovlivňují jejich celkovou kvalitu. Jsou špičkou svého žánru a zaujmou jak fanoušky, ale i zela nové posluchače.
70% - Velmi kvalitní nahrávky, které ale spíše zaujmou fanoušky, ostatním se až tak líbit nemusí. Takové alba mají několik chyb, které zabraňují tomu, aby šlo o opravdový hit.
60% - Stále mírně nadprůměrná alba, mají dobrý potenciál, který však nebyl dotažen až do konce. Stále je ovšem doporučuji aspoň zkusit.
50% - Průměrná, šedivá nahrávka, která sice neurazí, ale jinak výrazně nevyčnívá. Nepřináší nic nového a jen se veze na vytvořených standardech.
40% - Obyčejné album, které ovšem není vůbec dotažené a na poslech je velmi nudné.
30% - Velmi slabá nahrávka, obsahuje velmi mnoho chyb. Poslouchat vás bavit nebude. Nedotažené nápady a celkově špatné album.
20% - Jen pro masochisty, které k dané kapele váže něco jako mateřský pud.
10% - Přesný opak 100% - naprostá hrůza a děs, album pro které vás nenapadne jediný důvod, proč to vůbec poslouchat.

Pár slov webmastera...

29. května 2007 v 16:26 | Corey(8)
Včera jsme překonali další metu, tentokrát jde o překonání 300 unikátních návštěv za den, což je číslo, na které bych při zakládání tohoto blogu rozhodně ani nepomyslel. Předevčírem to bylo 311 a včera dokonce už 343 unikátních návštěv! Velké poděkování za tyto výsledky patří mým kolegům, kterými jsou ENT3R (novinky) a Tommy (recenze). Jde vidět, že jste si větší přísun informací a zařazení recenzí oblíbili, a i když jsem se zprvu tvorby blogu trochu bál, nakonec se to ukázalo jako správná volba, protože se nenajde téměř nikdo, kdo by dělal něco podobného, což se o klasických hudebních webzinech, kde je vcelku velká konkurence, říct nedá. V tomto trendu hodláme pokračovat i nadále, takže se nemusíte obávat, že se jedná pouze o nějaké přechodné období. Pokud by měl někdo zájem o uploadování videí, které jsou v poslední době jedinou částí blogu, která docela vázne, není žádný problém jej zařadit do našeho týmu. Stačí se ozvat na e-mail redakce@sicmaggot.cz, do komentářů k této novince nebo do Knihy návštěv.

More to come soon! :)

Návštěvnost roste!

6. května 2007 v 12:27 | Corey(8)
S radostí oznamuji, že včera tento blog zaznamenal 229 unikátních návštěv, za což vám samozřejmě děkuji a doufám, že v nastoleném trendu budeme (nebo spíš budete) pokračovat. Sluší se také dodat, že zmíněné číslo je nejvyšší, které od července loňského roku náš blog zaznamenal, takže radost je rozhodně na místě. Blog plánuji nadále vylepšovat, možná se brzy dočkáte i nějakých recenzí koncertů, takže rozhodně zůstaňte naladěni! Mrkající

Výměna ikonek!

10. března 2007 v 20:12 | Corey(8)
Jak už jste si asi všimli v levém menu, s několika weby jsem už bannerky vyměnil. Tedy lépe řečeno - kolegové umístili banner na svůj web a já zde umístil textový odkaz. Proč textový odkaz? Je to velmi jednoduché, Blog.cz totiž nepodporuje umisťování obrázků do menu, což mi docela zkomplikovalo situaci. Pokud tedy chcete vyměnit s mým blogem ikonky (já ikonku, vy odkaz), stačí si tu mou umístit na svůj web a informovat mě o tom. Pište buď na e-mail sicmaggot@seznam.cz [tento e-mail již neplatí - aktuální schránka je redakce@sicmaggot.cz!!! - pozn. Monsterfuck] nebo do komentářů k této novince. Nemám žádné omezení, co se týče návštěvnosti vašeho webu, ale samozřejmě by měl být primárně zaměřen na hudbu. Stačí si tedy vybrat jednu z těchto dvou ikonek:
button2bannerek
Pozn. 2014: Ikonky už jsou nové, najdete je v Infu o blogu!

Nová verze spuštěna!

19. ledna 2007 v 19:33 | Corey(8)
Dnes byla oficiálně spuštěna nová verze Sicmaggot blogu. Snad se vám líbí, i když i tentokrát to byla otázka spíše několika hodin, takže nečekejte nic zázračného. Kromě nového designu přibyly i dvě sekce:

Site History - Historie blogu od jeho počátků až po současnost. Historie bude průběžně aktualizována, takže se občas nezapomeňte podívat.

New Shit - Každý měsíc jedna nová nebo i déle fungující kapela, která zatím příliš neprorazila v našich končinách.

Znovu připomínám, že pokud by měl někdo zájem o spolupráci, rád mu nabídnu příležitost. Je však nutné obstojně ovládat češtinu a angličtinu.
 
 

Reklama