Blog News

Pár drobnůstek...

8. listopadu 2011 v 17:32 | Monsterfuck
Změna je život, jak se říká, tak proč si toto rčení nevyzkoušet také v praxi? Na Sicmaggot aktuálně proběhlo pár menších změn, ale nelekejte se, nejedná se o nic zásadního, za zmínku to ovšem stojí...

1) Asi nejvýraznější změna se týká rubrik. Do toaletní mísy dějin byly spláchnuty dvě dávno neaktualizované, to jest Videa (ta nám už přišla zbytečná) a Tapety (ty zase neměl kdo vyrábět). Na jejich místo však nastupuje rubrika nová, která nese prapodivný název Články. S nadsázkou řečeno půjde o jakési "volné téma". Budou sem patřit třeba tematické články většího rozsahu, které se nehodí ani do jedné z ostatních sekcí (např. může jít o historii nějaké skupiny s recenzí všech desek či pojednání/zamyšlení o nějaké události na hudební scéně), ale i report z nemetalového a nerockového koncertu atp. Rubrika nebude záměrně příliš aktualizovaná (maximálně jeden článek měsíčně, možná ještě míň), nyní je dokonce ještě prázdná, ale to se už zanedlouho změní. Rozsah bude každopádně celkem široký, tak se nechte překvapit :)

2) Další záležitost se týká expanze Sicmaggot na sociální sítě. Jak jste si již možná všimli při pohledu na menu vlevo, přibyl nám do rodiny čtvrtý profil - Bandzone. Pokud jste jeho uživately, neváhejte si nás přidat :-) K sociálním sítím se vážou ještě další dvě věcičky: a) MySpace je již po poslední extrémně zprasené změně dávno nepouživatelný a také nikým nepoužívaný (což si ostatně můžete všimnout sami, že poslední aktualizace na našem profilu zde proběhla před rokem a půl), tudíž jej pomalu opouštíme, ačkoliv ikonka prozatím na svém místě v menu zůstane; b) naopak největší aktivita je vyvíjena na Facebook profilu, kde zodpovědně informujeme o každé aktualizaci na Sicmaggot, takže pokud tuto populární stránku používáte, rozhodně se nestyďte nás "olajkovat" a budete v obraze :-)

3) Info o blogu prošlo menší aktualizací. Již před nějakou dobou přibylo pár (snad zajímavých) zajímavostí, nebylo na to ale nikde upozorněno, proto to říkáme alespoň teď. Nově však bylo ke každému členovi redakce přidáno počítadlo jeho článků (týká se to pouze novinek, recenzí, reportů, rozhovorů a bude i zmiňované nové rubriky). Přepočítávání bude probíhat v měsíčním intervalu vždy k poslednímu dni měsíce, přičemž příslušné hodnoty budou změněny vždy v první den měsíce následujícího, a to bez upozorňování (snad možná jen na tom Facebooku to vždy proběhne), takže se občas nezapomeňte podívat, jak si vede váš oblíbený redaktor(ka) :-) V současnosti tam jsou uvedeny hodnoty k 31. říjnu 2011, tudíž redaktoři, kteří nastoupili až od listopadu, zde ještě nemají nic...

Nová anketa

28. srpna 2011 v 17:22 | Monsterfuck
Na nedávném redakčním sabatu, kde kromě obětovávání ovcí, požírání malých dětí a pořádání sexuálních orgií rokujeme i o budoucnosti našeho infernetového plátku, jsme se usnesli, že jednou za sto let opět nastala ta správná konstelace planet, abychom vyměnili anketní otázku. Nejprve si ale pojďme zopakovat výsledky té předchozí...

Ptali jsme se vás Jaké hudební médium je vaše nejoblíbenější? Zcela jasně a s obrovským náskokem u vás vyhrává formát MP3, který je upřednostňován více jak 60% čtenářů. Na druhém místě se umístily kompaktní disky alias CD, jimž holduje přibližně čtvrtina z vás. Další dvě média už jsou evidentně pouze pro fajnšmekry, protože klasický asfalt má v lásce pouze 11% a co se týče MC kazet, našel se pouze jeden jediný znalec! Výsledky v číslech jsou následující:

Jaké hudební médium je vaše nejoblíbenější?
MP3 - 62% (77 hlasů)
CD - 26% (32 hlasů)
LP - 11% (14 hlasů)
MC - 1% (1 hlas)

Ale teď už honem k novému anketnímu dotazu. Tentokrát jsem se rozhodli se vás zeptat na jednu velice intimní záležitost - Kolik hudebních nosičů si v průměru koupíte za měsíc? Samozřejmě že přesná čísla po vás nechceme, vždyť kdo by to počítal, vezměte to tedy odhadem. Na formát nehleďte - počítáme CD, LP, MC i DVD dohromady, ale pozor, uznáváme pouze fyzické nosiče, žádné download (a nelegální už tuplem ne)... to aby byla větší sranda :-) Anketu naleznete jako vždy v levém menu mezi odběrem článků a archivem článků...

Hodnocení recenzí 30.7.2006-30.7.2011

2. srpna 2011 v 23:00 | Monsterfuck
Původně se měl tento článek objevit už včera, ale nakonec jsme se jej přesunuli z různých důvodů až na dnešek. A o co se vlastně jedná? Rozhodli jsme se zpětně znovu ohodnotit všech 355 alb, které tu byly za celých 5 roků fungování Sicmaggot zrecenzovány.

Důvodem rozhodně není to, že bychom chtěli starší verdikty opravovat. Co se stalo, stalo se, i když ne se všemi hodnoceními jsou jejich autoři dnes spokojeni. Stává se ale, že s odstupem času se názory na to dané album mění, tudíž to má posloužit mimo jiné jako srovnání "dnes vs. tehdy". Kromě toho ani jeden ze současných redaktorů není u Sicmaggot od úplných počátků, tudíž došlo i k ohodnocení alb, jejichž recenze vyšly v době, kdy tu ten daný redaktor nebyl. V neposlední řadě tabulka slouží i jako přehledný seznam všech dosud vydaných recenzí.

V tabulce najdete kromě hodnocení všech současných redaktorů i průměrná hodnocení každé desky. Do původních průměrných hodnocení jsou započítány verdikty všech redaktorů, kteří v době zveřejnění recenze hodnotili; u nových průměrných hodnocení jsou samozřejmě jen čísla aktuální. Pro srovnání je přidán i sloupeček s hodnotami, o které si to dané album polepšilo či pohoršilo.

Kromě toho je ještě přidán přehled pěti nejlépe a nejhůře hodnocených desek vůbec (v tomto případě sem byly kvůli zachování alespoň nějaké objektivnosti zařazeny jen ty fošny, které hodnotilo dva a více redaktorů) a žebříček pěti alb, která si nejvíce polepšila, resp. pohoršila (pokud jsou uvedeny jen čtyři nahrávky, je to z toho důvodu, že dále následovalo několik stejných hodnot). Na samotném konci pak najdete tabulku recenzentů v pořadí od nejaktivnějšího po nejlínějšího, včetně počtu recenzí, jež onen redaktor za dobu svého působení na Sicmaggot napsal.

Samozřejmě je jasné, že čím novější recenze, tím méně se verdikty liší. Stejně tak se mnohá průměrná hodnocení výrazně změnila jen díky proměně redaktorského týmu. Ale i tak si myslíme, že tabulka pro vás může být zajímavá. Když nic jiného, alespoň z ní vyčtete, kdo je v redakci nejpilnější posluchač, kdo nejlínější, kdo má jaký vkus apod.

Původně se vše mělo objevit rovnou zde, na blogu, ale potom, co jsme zjistili, jakým způsobem jsou řešeny blogové tabulky, radši jsme zvolili jinou možnost. Celou tabulku hodnocení najdete v Microsoft Excelu; soubor si můžete stáhnout na odkazu níže na ulož.to. Pro jistotu jsme vybrali starší verzi Excelu (Office 2000), aby nikdo neměl s otevřením problém.

5 let Sicmaggot!

30. července 2011 v 4:49 | Monsterfuck
30. července 2006, čili na chlup přesně před pěti lety, byla na rozsáhlé vody internetové poprvé spuštěna kocábka jménem Sicmaggot. Ano, je to tak, Sicmaggot funguje už celých pět roků! A dnešním dnem načínáme šestý rok naší existence! Jak se tomu říká? Ano - historická událost!

Protože psaní patetických článků není zrovna moje hobby a kromě toho, že mě to nebaví, mi to ani nejde, pojďme radši dělat užitečnějšího - bilancovat! Pět let je přece jenom dlouhá doba, tudíž si to snad můžeme dovolit. Veškeré údaje jsou datovány k dnešnímu dni (30.července 2011), někdy okolo tři čtvrtě na pět ráno.
 • Sicmaggot funguje celých 1 826 dní.
 • Blog navštívilo více 544 000 návštěvníků.
 • Právě funguje 5. verze Sicmaggot.
 • Na chodu se stránky se v současné době podílí 5 redaktorů a 1 externista. Za celou dobu svou stopu na blogu zanechalo 23 lidí.
 • Na Sicmaggot vyšlo už 3 009 článků.
 • Všichni redaktoři dohromady pro vás napsali celkově 739 939 slov! A to počítáme jen čisté texty, nikoliv nadpisy. Jen pro zajímavost, je to celých 3 883 480 znaků!
Když už jsme nakousli to bilancování... ještě v něm budeme zanedlouho pokračovat. Na jednu menší libůstku se můžete těšit v pondělí 1. srpna.

Pět roků za námi a jedeme dál!

Nová anketa

15. června 2011 v 19:37 | Monsterfuck
Jednou za určitě období - a to mi věřte, že to není zrovna často - nastane jakýsi magický okamžik, jediný správný čas, kdy lze slavnostně vyměnit Sicmaggot anketu. Neptejte se nás, podle čeho to určujeme, ani se ten klíč nesnažte nalézt, jelikož i kdyby se vám ho i přes přísná bezpečnostní opatření podařilo najít, jedná se o tak složitý algoritmus, že jej běžný lidský mozek nedokáže vstřebat. Jediné, co potřebujete vědět, je to, že ta chvíle nastala právě nyní...

V poslední anketě jsme se vás ptali Na který festival v létě vyrazíte? Největší část z vás se v našem malém průzkumu vyjádřila, že své kroky budete směřovat do Josefova na místní Brutal Assault. Za ním se umístil Masters of Rock z Vizovic a bronzovou medaily si vysloužil již proběhnuvší pražský Sonisphere. Celkem hlasovalo 172 lidí. Kompletní výsledky jsou následující:

Na který festival v létě vyrazíte?
Brutal Assault - 23% (40 hlasů)
Masters of Rock - 19% (32 hlasů)
Sonisphere - 15% (26 hlasů)
na žádný - 9% (16 hlasů)
Obscene Extreme - 8% (14 hlasů)
Metalfest Open Air - 7% (12 hlasů)
Hellfast Attack - 4% (7 hlasů)
Metalfest Volyně - 3% (5 hlasů)
Metalgate Czech Death Fest - 3% (5 hlasů)
Basinfirefest - 2% (4 hlasy)
na žádný český, ale na zahraniční ano - 2% (4 hlasy)
Noc plná hvězd - 2% (3 hlasy)
Apocalyptic Form of Death - 1% (2 hlasy)
Benátská noc - 1% (2 hlasy)

Ještě jedna životně důležitá věc nám zbývá zodpovědět - jaká je nová anketní otázka? Tentokrát to nebude nic složitého. Ptáme se vás Jaké hudební médium je vaše nejoblíbenejší? Vidíte, nic zas tak zlého to není. Jen si neodpustíme malé upozornění - nejoblíbenější formát nemusí být nutně ten, na němž posloucháte nejčastěji; zajímá nás opravdu ten, který máte nejradši a na němž si poslech oblíbené muziky vyloženě užíváte. Ale rozhodněte se samozřejmě podle svého :) Anketu naleznete v levém menu (mezi odběrem novinek a archivem článků).

Závěrem ještě několik drobností, když už jednou za půl roku píšu článek spadající do šuplíku Blog News. Sicmaggot samozřejmě pojede neustále i v letních měsících, tak nás nezapomeňte sem tam navštívit, ať už prázdniny máte nebo ne.

Dále, pokud jste tak ještě neučinili, se můžete přidat do některé z našich skupin na sociálních sítích, budeme jenom rádi. Konkrétně jde především o Last.fm a zejména Facebook, kde to frčí ostošest, takže jestli chcete být v obraze o nejnovějších aktualizacích, nezapomeňte si nás přidat :-)

Neodpustíme si ani klasickou výzvu o shánění nových redaktorů. Pokud byste čistě náhodou měli zájem na Sicmaggot přispět svým literárním umem, stačí se ozvat na e-mail uvedený v Infu o blogu. Uvítali bychom v našich řadách hlavně odborníky na moderní metalové styly a na death metal, grind a příbuzné žánry.

Nová anketa

1. května 2011 v 17:20 | Monsterfuck
Poslední anketa s krycím názvem Jaká je největší rocková kapela všech dob? už pomalu začínala zapáchat hnilobou, což ostatně není nic překvapicého vzhledem k tomu, že zde smrděla mnohem déle, než bylo původně v plánu, za což si sypeme (dobře, já si sypu) popel na palici. Ale co, musíme to brát z té lepší stránky - alespoň se stihlo nasbírat více hlasů. Těch se v konečném součtu nastřádalo celkem 238, přičemž nejvíce z nich - 52 - připadlo australským hard rockovým velikánům AC/DC. Na druhé pozici skončila odpověď jiná, čili skupina, která nebyla ve výběru, a na třetí maskovaní záškodníci Kiss. Konečná tabulka je následující:

Jaká je největší rocková kapela všech dob?
AC/DC - 22% (52 hlasů)
jiná - 18% (42 hlasů)
Kiss - 16% (39 hlasů)
Pink Floyd - 15% (35 hlasů)
Led Zeppelin - 11% (26 hlasů)
Deep Purple - 8,5% (20 hlasů)
Queen - 6% (15 hlasů)
Aerosmith - 2% (5 hlasů)
The Rolling Stones - 1,5% (4 hlasy)

Otázka pro novou anketu se přímo nabízí - stačí se podívat z okna, kde svítící sluníčko (alespoň tady u nás, hehe) navozuje letní atmosféru, a když to propojíme s muzikou, vychází nám jedině dotaz, týkající se letních hudebních festivalů. Ano, uznávám, není to zrovna vrchol originality, ale vem to čert. Tentokrát se vás tedy ptáme Na který festival v létě vyrazíte? A pokud se čistě náhodou chystáte na víc, zaškrtněte ten, na nějž se těšíte nejvíce;-)

Hlasovat můžete v levém menu!

Hranice půl miliónu prolomena!

20. března 2011 v 19:13 | Monsterfuck
Další magická hranice padla. Včera jsme (samozřejmě za vydatné pomoci vás, čtenářů :)) prosvištěli v počtu návštěvníků okolo zastávky zvané 500 000, alias půl miliónu, a pořád jedeme dál! Děkujeme moc za přízeň a pokud nás budete navštěvovat i nadále, budeme jen rádi :)

Při této příležitosti (to víte, půl milión se neslaví každý den) bychom rádi také poodhalili něco málo z budoucnosti Sicmaggot. Jasnovidci sice nejsme, ale nějaké plány přece jenom máme... rok 2011 by měl být pro naši malou stránku rokem velkých změn. Vysokou kadenci článků nebo denní aktualizace už nějaký ten pátek považujeme za samozřejmost, ale v jiných oblastech je stále co dohánět. Jistě jste si všimli navýšeného počtu rozhovorů, jejichž situace byla u nás tak trochu tristní, což se budeme snažit napravit; stejně tak reporty by měly přibývat častěji než jednou za uherský rok. Co je však to nejhlavnější, plánujeme letos konečně spustit sakumprásk novou verzi, tudíž se jistě máte na co těšit!

Nová anketa

3. února 2011 v 19:11 | Monsterfuck
Poslední anketní otázka - Jaká kapela je největší metalová kapela všech dob? - se mezi čtenářstvem evidentně chytla, jelikož hlasujících bylo takřka dvakrát tolik než v anketě předchozí. Není tedy důvod nepokračovat ve stejném duchu a nepředhodit vám otázku obdobnou - Jaká je největší rocková kapela všech dob? Věříme, že boj to bude vskutku tuhý, neboť co jméno, to pojem. Rozhodnout o vítězi můžete v levém menu!

A teď již přistupme k výsledkům předchozího hlasování, kde jste, jak již bylo zmíněno, rozhodovali o tom, jaká skupina má v metalovém žánru jen ta nej. Zúčastnilo se celkem 173 lidí, z nichž více jak třetina hlasovala pro thrash metalové titány Metallica. Konečná tabulka je následující:

Jaká kapela je největší metalová kapela všech dob?
Metallica - 38% (67 hlasů)
Iron Maiden - 24% (43 hlasů)
jiná - 17% (30 hlasů)
Black Sabbath - 10% (18 hlasů)
Judas Priest - 5% (9 hlasů)
Motörhead - 3% (6 hlasů)

Mimo toho se dále můžete začít těšit ještě na jednu další libůstku. Nedávno skončená dekáda přímo vybízí k nějakému tomu většímu bilancování, a tak jsme se rozhodli, že vám přineseme speciální Eintopf, v němž postupně každý z redakce vypíchne ty z jeho pohledu nejvýznamnější, počiny, které vyšly v rozmezí let 2000-2010. Na první díl, v němž svůj vkus poodkryje má maličkost, Monsterfuck, můžete očekávat již tuto sobotu!

Nová anketa

1. ledna 2011 v 16:53 | Monsterfuck
Netradičně anketní novinku začneme tím, čeho se bude týkat anketa nová. Tentokrát jsme se rozhodli pátrat po odpovědi na otázku, která pálí lidstvo již od počátků věků - Jaká kapela je ta největší metalová kapela všech dob? Kritéria na tento titul si stanovte sami, ať už by to měl být počet prodaných desek, jméno skupiny v obecném povědomí lidí (tj. i nemetalistů) nebo zásluhy, které kapela udělala pro metalovou scénu - je to jen na vás. Svůj verdikt každopádně můžete vyřknout v levém sloupci této stránky!

A teď již k anketě minulé, která se týkala znovuobnovení či neznovuobnovení hitparády. Hlasování nabralo hned několik málo hodin po svém spuštění jasný směr, když se do čela jednoznačně dostala možnost ANO, pro níž se nakonec rozhodlo celkem 92% hlasujících, tudíž není co řešit. Byla to vaše volba, od teď vás kromě mírně přijeblých článků budeme terorizovat i hitparádou…

Co to hitparáda je, to snad nikomu objasňovat nemusíme. Možná vás ale bude zajímat, jakým způsobem bude celá věc probíhat. Pamětníci možná ve své prošedivělé mozkovně vyhrabají, že tu kdysi dávno bývaly dvě verze hitparády - my se formátem vrátíme spíše k té starší, tzn. šest soutěžních klipů, z nichž do dalšího kola postoupí čtyři s tím největším počtem hlasů, zbylé dva budou nahrazeny stejným počtem novinek; cyklus bude týdenní, a kdo si vaši přízeň udrží po celých 7 týdnů, dostane se do Síně slávy a vyhraje akorát tak dobrý pocit :-) Není ale samozřejmě vyloučeno, že se ještě něco málo bude měnit za pochodu, však uvidíte sami, neboť první kolo startuje již zítra!

Veselé Vánoce!

24. prosince 2010 v 12:59 | Monsterfuck
Já osobně mám sice Vánoce u řiti (Gorgoroth si budu pouštět stejně jako kdykoliv jindy ;)), ale nač si hrát na kazišuka, stejně se nějakému tomu patetickému přání nedá vyhnout. Užijte si tudíž tyto časy obžerství, hořících stromků a červeného pedofila podle vlastní chuti, na Silvestra si nenablinkejte do bot a ať na Nový rok nemáte moc velkou kocovinu! Šťastné a veselé!

P.S.: Sicmaggot pojede samozřejmě i o prázdninách Mrkající

Nová anketa

13. prosince 2010 v 19:14 | Monsterfuck
Měsíc se s měsícem sešel a přichází nová anketní otázka. Té poslední - Kolik desek si v průměru poslechnete za jeden den? - se zdaleka nezúčastnilo tolik lidí jako té předchozí. I když... možná to bude dáno tím, že tu nesmrděla více jak rok, ale pouhý měsíc. Každopádně výsledky, podle nichž si většina z vás pouští 3-5 fošen denně, jsou následující (ankety se zúčastnilo 92 lidí):

Kolik desek si v průměru poslechnete za jeden den?
3-5 - 40.2% (37)
1-2 - 27.2% (25)
6-9 - 13% (12)
žádnou - 10.9% (10)
10 a více - 8.7% (8)

Anketa střídá anketu, náš nový kousek však nebude z ranku "otázka, která je jenom na ozdobu", tentokrát jsme totiž sáhli do šuplíku s nadpisem "užitečné ankety" a vyštrachali odsud otázku, jejímž zodpovězením můžete ovlivnit obsah samotného blogu - Chcete zpátky hitparádu? Někteří z vás si ji možná z pravěkých dob Sicmaggot pamatují, jiní ne, každopádně jen v rychlosti: nepůjde samozřejmě o nic kdovíjak originálního, klasické schéma typu Eso nebo t-music chart... akorát v mnohem lepším a profesionálnějším provedení. Každý týden vám předhodíme nálož několika videoklipů a budete to právě vy, kdo rozhodne, který z nich postoupí do dalšího kola a který bude spláchnut do toaletní mísy dějin. V anketě v levém menu teď můžete hlasovat, jestli hitparádu zpátky chcete nebo ne. A pozor, hlasování bude probíhat pouze do 31. prosince 2010!

A na závěr ještě jedna poznámka - Info o blogu se dočkalo další aktualizace. Můžete zde najít profily všech členů redakce a jmenný seznam všech bývalých členů redakce.

anketa jak cyp

Novinky...

2. prosince 2010 v 19:51 | Monsterfuck
V táboře Sicmaggot došlo nedávno k několika malým změnám a obměnám, které si v rámci této novinky sesumírujeme. Aby to bylo přehlednější, trochu si to očíslujeme...

1) Byl vytvořen nový Facebook profil Sicmaggot, který nahradí ten stávající spojený s Rockmetalem. Pokud chcete být pravidelně informováni o aktualizacích na našem webu či diskutovat s redaktory, rozhodně nezapomeňte si nás přidat :-)

Zcela nově naše malá stránka expanduje na další sociální síť - Last.fm.


A na závěr okupujeme svůj prostor taktéž na MySpace. Tento profil je zaměřený především na komunikaci se samotnými kapelami, pokud jste však uživatelé i této sociální sítě a budete mít zájem se s námi spřátelit, rozhodně budeme jenom rádi:-)


Odkazy na všechny tři profily najdete také v levém menu těsně pod rozcestníkem rubrik.

2) Po dlouhé době bylo taktéž aktualizováno už lehce zatouchající Info o blogu. S tím je spojena i změna redakčního emailu na otis666@seznam.cz. Pokud máte jakékoliv dotazy, připomínky či zájem o spolupráci, směřujte se maily právě sem!

3) Rovněž připomínáme naši Knihu návštěv, která je již notně opředena pavučinami, kde můžete živě diskutovat takřka o čemkoliv. Stejně tak i komentáře u samotných článků nejsou na ozdobu, ale na diskuzi a vaše názory o daném tématu. Klidně můžete napsat, co vás pálí na jazyku a klávesnici, my vám hlavu neutrhneme, právě naopak - budeme jen rádi za jakékoliv reakce :-)

4) I když to nejspíše bude jako vždy zbytečné, připomínáme, že pokud byste měli zájem se na Sicmaggot podílet jako redaktoři, není nic snadnějšího, než se přihlásit na již zmiňovaném emailu otis666@seznam.cz pro více informací. Stačí umět česky, disponovat alespoň základní znalosti angličtiny, gramatiky, schopností dát dohromady nějakou tu smyslplnou větu a hlavně chutí psát. A samozřejmě také není na škodu poslouchat metalovou, potažmo rockovou muziku :-)

To by mělo být prozatím v rychlosti vše. Doufáme, že nám zachováte svou přízeň a budete nás navštěvovat i nadále. Hranice půl milionu návštěv se nezadržitelně blíží, tak s chutí do toho!

Monsterfuck & Sicmaggot team

Nová anketa

14. listopadu 2010 v 23:15 | Monsterfuck
Minulá - a nutno říct, že extrémně originální - anketa "Kterou sekci máte nejradši?" nám tu na blogu hnila tak dlouho, až to pěkné nebylo. Dobrou zprávou však je, že to už není nic jiného než pouhopouhá minulost, neboť nadchází éra ankety nové - tentokráte s názvem "Kolik desek si v průměru poslechnete za jeden den?", aneb, jinak řečeno, máte možnost na sebe prásknout, jak moc pilní posluchači jste (případně jak moc jste na muzice závislí). Tak s chutí do toho! Anketu naleznete v levém menu!

Na závěr si ještě zrekapitulujme výsledky oné ankety předchozí. Podle ní máte na Sicmaggot nejradši hudební novinky, pak dlouho, dlouho nic a pak následují recenze. Ankety se zúčastnilo celkem 502 hlasujících.

Kterou sekci máte nejradši?
Novinky - 69.1% (347)
Recenze - 12.9% (65)
Reporty - 7.8 % (39
Videa - 6% (30)
Jinou - 4.2% (21)

Brutl Asalt, aneb Sicmaggot táhne na Josefov

12. srpna 2010 v 13:00 | Monsterfuck
Vzhledem k tomu, že se přibližně v těchto chvílích takřka kompletní redakce Sicmaggot už nachází v Josefově, aby si zde ve vší počestnosti užila festival Brutal Assault, nemusíte během několika příštích dní očekávat jakékoliv aktualizace (leda snad že by redaktoři, kteří již dávno zahodili flintu do žita, opět oprášili své psavecké střevo [pokud by nebylo střevo, postačí jakýkoliv libovolný orgán] a chopili se nějaké té newsky, čímž nenápadně házím rukavici jistému panu E. a panu S. :)).

Netřeba dodávat, že veškerý novinkový deficit bude dohnán v neděli, potažmo v pondělí.

Děkujeme za pochopení.

Veselé Vánoce!

24. prosince 2009 v 14:09 | Corey(8)
Nač to natahovat - redakce Sicmaggot blogu vám přeje krásné a veselé Vánoce, hodně metalu pod stromečkem, málo hořících stromečků, hodně kostí v kaprovi (haha, máte se dlabat řízky) a vůbec všechno, co od Vánoc očekáváte :)

krysmas

Hledá se redaktor! Značka: rocker!

26. října 2009 v 18:23 | Corey(8)
question
Máš rád black metal? Odhazují při pohledu na tebe v průchodu lidé peněženky? Jsi opásán větším množstvím nábojnic než rakouský dub v Komandu? Splňuješ-li všechny tři podmínky, přesně tebe nepotřebujeme. Zkus si ale představit svůj pravý opak - zavilý romantik v nejlepších letech, který za vrchol extravaganze považuje otrhané džíny s plackou Zeppelínů (mladší ročníky třeba Billy Talentů). Ano, to je on, našeho srdce žampión! Pokud ti je druhá osoba povahově bližší, můžeš nyní zkusit své štěstí a připojit se k našemu redakčnímu týmu!

Krom zmiňované charakteristiky to chce hromadu odhodlání, špetku znalostí angličtiny, neplavat ve slohu a nenosit pětky z gramatiky (příběhy o vyjmenovaných slovech snad můžu nechat na příště). Prostě žádná zdravověda, stačí se podívat na úroveň zdejšího pisatelství, on to žádný Ústav pro jazyk český není. Obavy tedy nejsou na místě.

Stále to vidíš nadějně? Pak se ozvi na e-mail redakce@simaggot.cz a rockový vývoj našeho blogu může být svěřen právě do tvých rukou!

P.S.: Výzva platí samozřejmě i pro něžnou část čtenářstva!

Výpadek galerie na Blog.cz

23. října 2009 v 13:05 | Seda
Poskytovatel našeho blogu, Blog.cz, má momentálně problém s galerií na nahrávání obrázků. Kolega Monsterfuck již vedoucím o této zapeklité situaci zaslal e-mail (a rozhodně nebyl sám), jelikož obrázky tvoří podstatnou část našich novinek, recenzí atd. Do té doby, než Blog.cz tento problém spraví, odkládají se recenze a i některé novinky. Prosíme o trpělivost, my za to nemůžeme.

Hodnocení recenzí? Hodnocení recenzí!

13. října 2009 v 23:18 | Monsterfuck
Nejednou se už zde probíralo věčná téma hodnocení recenzí, povětšinou se jednalo o nadsazování oblíbené kapely a tím pádem přepálenou výslednou hodnotu. Konečně jsme se rozhodli to nějak řešit - pevným nastavením hodnotící laťky, a to pomocí tabulky, kterou se od teď budou všichni recenzenti řídit podle svého nejlepšího svědomí. Kvality daného alba tudíž musí v očích redaktora odpovídat slovnímu hodnocení v tabulce. Tabulka by měla být zároveň pomocnou rukou i pro vás, aby každému bylo jasné, co které procento znamená. Na první pohled se tím teoreticky nezmění nic, tabulka má však význam takové "pomůcky", jež by měla sloužit ke spravedlivějším verdiktům. K hodnocení každé recenze bude připojen link odkazující na tuto tabulku (= na tento článek). Aby to celé ve své podstatě mělo smysl, došlo k celkovému zpřísnění.

Pamětníci mezi vámi si možná pamatují, že se zde kdysi dávno jedna taková tabulka už objevila. Nová vznikla z důvodu, že oné původní si v podstatě nikdo nevšímal a byla zde jen na ozdobu. Tou současnou se všichni psavci recenzí zavázali striktně řídit, tudíž to snad už bude fungovat Usmívající se

Co se týče již zveřejněných recenzí, u těch se samozřejmě nic měnit nebude. Co bylo, bylo. Podle současných pravidel by se stejně změnilo maximálně číslo na konci článku, samotný obsah však ani v nejmenším.

A jak tedy nová tabulka vypadá? Následovně:
10/10 - Arcidílo nadpozemského a božského rozměru, jaké by člověk jen těžko dokázal stvořit. Je velice nepravděpodobné, že by něco takového vůbec někdy vzniklo.

9,5-9/10 - Opus jen těžko popsatelný slovy. Snad jen výraz "genialita" by mohl obsáhnout hloubku takové desky. Alba s takovým hodnocením se rovnají malému zázraku, zároveň jsou však "velmi ohroženým druhem".

8,5-8/10 - Něco jako malá vodíková bomba, nasazená do ušního ústrojí posluchače. Naprostá špice ve svém oboru, jakou by měl dokázat ocenit každý bez sluchové poruchy. Většinou se jedná o opravdové klenoty.

7,5-7/10 - Naprosto skvělá deska, na jejíž stvoření může být autor náležitě hrdý. Někomu se možná nemusí zamlouvat, přesto je takové hodnocení zárukou vysokých kvalit.

6,5-6/10 - Nadprůměrná a kvalitní nahrávka, při níž minimálně fandové žánru/kapely budou slintat blahem.

5,5-5/10 - Album, které už by se dalo označit za průměrné. Některé písničky můžou být nudné či vycpávkové, na druhou stranu může stále obsahovat výborné pecky. Po poslechu takových desek určitě nebudete mít žaludeční potíže.

4,5-4/10 - Tady už poslech bude po podstatnou část hrací délky nudit, pořád ale ještě probleskují slibné momenty se slušným potenciálem. Psychická újma nehrozí ani v nejmenším.

3,5-3/10 - U takového hodnocení už slušně začíná přituhovat. Většinou jsou desky daleko za očekáváním. Pořád se to dá skousnout, ale poslech se rozhodně nerovná extázi. Záležitost pro opravdu skalní příznivce.

2,5-2/10 - Tohle už je těžký průser. Pokud náhodou nejste příznivci masochismu, sáhněte radši po něčem jiném. Dalo by se to přirovnat k pornu 80leté senilní učitelky občanské výchovy.

1,5-1/10 - Zlo! Jestli máte byť jen minimální pud sebezáchovy, tak ruce pryč. O takovém albu se dá jen těžko mluvit pomocí slušných slov.

0,5-0/10 - Tady už se nejedná o hudbu, ale o zbraň hromadného ničení. Hirošima byla jenom slabým odvarem. Po poslechu vám pukne hlava. Zachraň se kdo můžeš!

P.S. Očekáváme vaše názory, postřehy a připomínky v komentářích Usmívající se

Srpen a novinková smršť na blogu!

30. srpna 2009 v 21:24 | Corey(8)
Od sexy metalistek přes recenze nejočekávanějších desek léta až po kvanta hudebních aktualit a zajímavostí z hudebního světa, aneb přesně tak, jak to máte rádi. V srpnu navíc v míře více než vrchovaté - překonali jsme totiž fousatý rekord v počtu článků za jeden měsíc, který po dlouhá léta činil 58 článků. Nyní se novinkový účet zastavil na číslovce 84 (a to máme ještě celý zbytek dneška a zítřek), což je, na to, kolik lidí se na tomto blogu AKTIVNĚ podílí, celkem solidní cifra. Někteří psali jako s hranostajem v trenýrkách (Monsterfuck s ním údajně i spí), někteří hranostaje občas vytáhli, někteří místo rozvíjení svého literárního talentu utápěli svůj život v hektolitrech vodky, benzínu, rumu a jiných alkoholických nápojů... no a to je vše. Přichází září, tedy období, kdy většina z nás usedne zpět do školních lavic (kecy o harantech ze základky si vetkněte za klobouk), což znamená, že s blogem bude celkem svízel, ale snad se těmito temnými časy nějak protlučeme. Abych ale nekončil tak pesimisticky, rád bych poděkoval všem tvrdě pracujícím kolegům, ať se jim i nadále práší od klávesnice a splodí ještě mnoho povedených článků. Tak tedy do toho! :)

P.S.: Do ruky se mi dostala zajímavá petice, více informací o celé podpisové akci najdete zde! Hlasovat můžete také v anketě o nejlepší hudební blog(.cz) na českém internetu, kde najdete i Sicmaggot. V levém panelu pak nově najdete malou anketku, která nabízí zajímavou úvahu na téma "Jak internet zneškodnil prodej hudebních nosičů". Tak a to by bylo zatím asi vše, užijte si poslední hodiny prázdnin! :)

Ankety & spol.

26. srpna 2009 v 22:14 | Monsterfuck
Hoši z vedení blogu se nám pochlapili a připravili novou vychytávku v podobě anket v menu. Nevidíme jediný důvod, proč toho nevyužít, takže se občas můžete podívat na dolní konec našeho levého menu a zahlasovat si. Už teď tam na sebe můžete prásknout, kolik originálních CDček si průměrně pořídíte za měsíc.

Stále také probíhá hlasování o nejlepší hudební blog, do kterého někdo omylem zařadil i náš malý Sicmaggot. Hlasovat můžete tady.

Dále bychom vás rádi upozornili, že máme v provozu (už asi tak tři roky) Knihu návštěv, kde můžete vesele rozmlouvat o čemkoliv, co vás napadne. Vzhledem k tomu, že nám tato knížečka poslední dobou mírně stagnuje, uvítáme jakékoliv příspěvky, vaše návrhy na nějaká vylepšení, žádosti o videa, tipy na zajímavé kapely nebo jen pořádnou debatu o hudbě, prostě cokoliv...

Mnozí z vás si také už určitě všimli, že ty, kteří jsou stále ještě školou povinní, čeká zanedlouho nový školní rok, což se týká i některých členů naší redakce. To nás ale nezastaví a i nadále vám budeme servírovat aktuální novinky, recenze, koncertní reporty, jakož i další slátaniny, které z nás vypadnou. Stay tuned!

Vybírejte nejlepší hudební blog!

21. srpna 2009 v 21:58 | Corey(8)
Našeho blogu si po několika letech žadonění, vyhrožování a posílání obálek s vánočními kapříky konečně někdo všiml a zařadil jej do poměrně zajímavého hlasování o nejzajímavější hudební blog(.cz) na internetu. Co je ještě lepší, Sicmaggot blog si v této anketě vede bez jakéhokoliv proma, které přichází až nyní, velmi dobře a zatím okupuje solidní třetí příčku. Pokud tedy máte naše nařachané hudební zpravodajství rádi, můžete nás podpořit zde! A nebo klidně hlasujte pro konkurenci, nejsem přece žádný despota... jaktože tu sakra ještě není ta recenze, Monsterfucku? - týden pravidelného článkování navíc!

P.S.: Jedná se samozřejmě jenom o vtip, vztahy v naší redakci jsou maximálně přátelské a kolegiální. Nováčkům v našem týmu například házíme suché zbytky chleba, aby jim u toho leštění bot nevyhládlo.

3 roky na vodách internetu!

31. července 2009 v 19:27 | Corey(8)
"No, už ani nevím, co mám psát, a to s tímto blogem teprve začínám." - takto úchylně 30. července léta Páně 2006 začala pohádka o jednom zcela obyčejném, avšak svým způsobem mimořádně neobyčejném blogu. Bez stupidních hádek o délce Billíškova ochlupení, bez přehnaného mrvení jazyka českého (občas to ujede každému, o tom žádná) a bez stupidní kombinace barviček, z které se obrací kufr a dere šavle do krku i barvoslepým. A hle, ono to i bez těchto, pro obyčejný blog naprosto nezbytných, věcí jde. Občas to sice trochu dře - jako naposledy, když nám soudruzi z Blogu.cz tak trochu nepochopitelně smazali půlku designu blogu, který zřejmě nesplňoval záverečný bod mého "bez čeho to nejde" výčtu - ale jinak se plavíme docela bezpečně a do 4. roku naší existence vstupujeme s poměrně čistým štítem. Tak nám fanděte a navštěvujte nás i nadále, ať se společnými silami doplavíme minimálně k první pětiletce. :)

birthday

Máte report? Sem s ním!

8. května 2009 v 21:15 | Corey(8)
Sekce Reporty se nám v posledních několika dnech (eh, měsících?) trochu zasekla. Redakce blogu je holt líná chamrať, která radši sedí doma a na velké akce vyráží pouze v létě, kdy se navíc na většině akcí nepěkně zrichtuje, načež pak reporty skládá ze svých koncertních zážitků mezi pádem do komatu a pumpováním žaludku. Zbytek redakce (rozuměj Speedy) koncerty navštěvuje v průběhu celého roku, ale má příliš líné prsty na to, aby něco sepsal (radši za mrzký peníz dělá jakési účetnictví, no fuj).

Tolik tedy neplánované představení našeho redakčního týmu a nyní k věci - jelikož chci, aby se sekce Reporty zase trochu rozjela, žádám o pomoc vás, naše věrné i nevěrné návštěvníky. Byli jste na zajímavé rockové akci? Máte fotky, o které se chcete podělit? Pak neváhejte a všechny své zážitky mi v elektronické podobě pošlete na e-mail redakce@sicmaggot.cz! Zveřejním naprosto všechno (co bude mít víc jak dvě věty)!

Pár kosmetických úprav na blogu

10. dubna 2009 v 16:04 | Corey(8)
Blog.cz po delší době znovu trochu inovoval svůj systém, a i když to není žádné terno, pár změn pro náš blog to s sebou nese. Tak si pojďme těch pár novinek blíže představit:

 • u zveřejněných článků se nyní zobrazují doplňující informace o tom, kdy byl článek zveřejněn a případně i aktualizován
 • u archívu v menu se nyní zobrazuje počet článků, které v daném měsíci vyšly
 • z menu a anket zmizely dřívější odrážky
 • u anket se nově zobrazují počet hlasů i jejich procentuální vyjádření
 • výrazné změny doznaly komentáře: nově se u nich objevila možnost reagovat na konkrétní komentář, dlouhé komentáře se zobrazují pouze částečně s možností rozbalit je do plné délky, jednotlivé komentáře jsou odděleny tenkou linkou, která by měla zajistit větší přehlednost, přibyla také možnost přidávání smajlíků (pokud se smajlíci nebudou líbit, není problém je zase odstranit)

Tolik ty, z mého pohledu, příjemnější změny. Teď k těm méně pozitivním - jakýsi vykuk zrušil u obrázků tenký šedý rámeček, který obrázky přehledně odděloval od textu, a také se nám na celém blogu trochu pořachalo písmo. Nejhorší na tom je, že žádná z těchto změn nejde vrátit do původního stavu, takže nám zbývá jenom doufat v nějakou změnu nebo si začít zvykat. :)

Sicmaggot hlásí 5. verzi!

22. prosince 2008 v 11:47 | Corey(8)
Ok, s přípravou nové verze blogu jsem si dal sice trochu víc na čas, než jsem původně sliboval, ale i přes všechny porodní bolesti se nakonec 5. verze Sicmaggot Blogu dostala na světlo světa a nyní už vesele okupuje monitory vašich obrazovek (nebo i naopak). Jestli si na ni zvyknete, to je jen na vás, nicméně kreativní tým (rozuměj já) je s výsledkem spokojen, a to je hlavní.

Všechno se zatím upravuje, takže se nebojte vyjádřit v diskuzi svůj názor. Některé věci chci ještě doplnit, poupravit, smazat, vylepšit, vyleštit nebo je nechat na svém místě. Základní kostra už se ale měnit nebude.

K redakčním změnám nedochází - snad jen bývalý vedoucí blogu občas přihodí něco ze své literární kapsy. To ale asi nikoho nezajímá, takže si zatím užívejte design a těšte se na příval informací a aktualit. :)
 
 

Reklama