Blog News

4) Deska týdne

4. srpna 2012 v 15:42 | Monsterfuck
6. srpen se již nezadržitelně blíží, proto jsme se rozhodli vám představit jeden z dalších zlepšováků nové verze. Pokud nás sledujete na jedné ze sociálních sítí Facebook, Google+ nebo Bandzone, nejspíš jste si již všimli, že v neděli nebo v pondělí pravidelně probíhá shrnutí právě uplynulého týdne v podobě zopakování všech velkých článků, které v průběhu oněch sedmi dnů vyšly. Z recenzí je následně vybráno album, jemuž se dostalo nejvyššího hodnocení, a to je poté slavnostně za zvuku vítězných fanfár a mohutného ohňostroje (tedy... ne doslova) vyhlášeno deskou týdne. Od nové verze se tohle bude objevovat i na samotné stránce Sicmaggot v podobě odkazu v levém sloupci, kde bude nahrávka viset celý týden, aby byla něčím odměněna za dobré hodnocení. Pravidelní návštěvníci i náhodní kolemjdoucí si tak budou moci den co den opakovat, resp. zjišťovat, které kapely si v redakci Sicmaggot stojí nejlépe :)

A na co se můžete těšit zítra? Rozhodli jsme se, že v poslední den staré verze vám představíme jednu malou ukázku toho, jak bude vypadat verze nová! Těšte se!

3) Jak je to dobré a kdo to vyráběl?

3. srpna 2012 v 15:08 | Monsterfuck
V první ze série novinek, v nichž představujeme 6. verzi Sicmaggot, jsme si položili zásadní otázku, jak to bude vypadat, nyní přidáme druhou, svým způsobem ještě zásadnější (neplést se zásaditější, milý chemiku) - bude to vůbec dobré? To jsou mi tedy dotazy... samozřejmě, že bude, to je jasná věc. Je asi vcelku jasné, že jen těžko můžeme říct, že to vypadá draka, i kdyby to byla pravda, nicméně nám asi budete věřit, že pokud bychom podobou nového designu nebyli přesvědčeni, asi bychom ho nepouštěli ven. Všichni v redakci (tedy všichni, kteří ten design viděli - informační embargo je natolik přísné, že někteří redaktoři se o nové verzi dovídají z těchto novinek stejně jako vy) jsou z jeho podoby nadšení a popravdě řečeno, stávající 5. verze - ačkoliv doposud sloužila dobře, nikdo netvrdí, že ne - nám vedle šestky připadá docela ošklivá (smích).

Abyste ale neřekli, že si jenom vymýšlíme, můžeme prozradit, že jsme nový design ukázali několika lidem mimo redakci kvůli zpětně vazbě. Všichni až na jednoho, který představuje onu pověstnou výjimku potvrzující pravidlo, svorně prohlásili, že 6. verze Sicmaggot vypadá opravdu skvěle a že je mnohem lepší než pětka. Mimochodem... víte, že samochvála nesmrdí? To jen tak na okraj (smích).

Zajímavá otázka je ale jistě i to, kdo se tentokrát objeví v hlavičce. Ačkoliv jsme původně chtěli opustit styl nějakých konkrétních hudebníků, nakonec jsme zůstali u tradice. Konkrétní jméno vám ovšem samozřejmě neřekneme, a to ani po samotném spuštění nové verze, aby to bylo trochu tajemné. Můžeme vám ale dát alespoň malou nápovědu... v aktuální hlavičce můžete vidět Limp Bizkit, Satyricon a Machine Head. Řekněme, že skupina, jež se objeví na nové hlavičce, má stylově i geograficky nejblíže ke druhým zmiňovaným. Dál už je to na vás, jestli to pak sami poznáte... A komu se po nahození 6. verze podaří uhodnout i to, která kapela se skrývá na zápatí, toho prohlásíme mistrem v poznávání muzikantů :)

Možná by vás také mohlo zajímat, kdo z redakce má vlastně design na svědomí a na čí hlavu se pak má snášet případná kritika. Hlavní díl práce udělali Monsterfuck a Zajus (oba dva se podíleli na konceptu nové podoby a každý udělal část designu), pomáhal jim Ježura v roli toho, kdo všem do všeho kecá, ale sám nic neudělá...

2) Hlas lidu

2. srpna 2012 v 15:30 | Monsterfuck
Hned zkraje jsme se rozhodli vám představit jednu z největších inovací 6. verze Sicmaggot - zbrusu novou rubriku s názvem Hlas lidu. Důvod k tomu pochopíte ihned záhy...

Jak již název napovídá, Hlas lidu je tu především od toho, abyste se do chodu stránky mohli více zapojit i vy, čtenáři. Základní idea je velice prostá. Byli jste na nějakém zajímavém koncertě? Slyšeli jste nějakou výbornou desku? A chcete se o své zážitky podělit se světem? Od toho je tu Hlas lidu! Sepište své vzpomínky či poznatky, expresem je odešlete na redakční email redakce@sicmaggot.cz a my je zveřejníme!

Možná vás napadne, co z toho bude plynout pro vás. Inu, rozhodně nečekejte finanční ohodnocení, to nemá ani samotná redakce (i když já pořád říkám, že je to špatně, nicméně zbylí redaktoři z nějaké pochybného důvodu nesouhlasí s tím, aby mi dávali peníze...), hlavní benefit tedy tkví spíše - vznešeně řečeno - v té duševní rovině, v možnosti veřejně prezentovat svůj názor před - dovolíme si tvrdit - ne zrovna zanedbatelným počtem lidí. A kromě toho nám uděláte radost - a to se taky počítá jako dobrý skutek!

Vzhledem k tomu, že celá záležitost není jen tak, sepsali jsme několik málo pravidel, abychom se vyhnuli případným nedorozuměním. Pravidla budou ještě jednou zopakována po spuštění rubriky. Zasláním textu s nimi automaticky souhlasíte.

1) Zaslání textu automaticky neznamená jeho zveřejnění, pokud se článek nebude dát číst. Samozřejmě požadavky nijak vysoké nebudou a prakticky bude zveřejněno téměř vše, co bude alespoň zdánlivě připomínat spisovný jazyk a bude delší než tři řádky, nicméně v případě velmi nedobré kvality může dojít k neuveřejnění.

2) Redakce Sicmaggot si vyhrazuje právo v textu opravit případné gramatické chyby a upravit jej tak, aby korespondoval s formátem ostatních článků na webu. Považujeme ovšem za naprosto automatické, že úpravy se budou týkat jenom a pouze formy, do obsahové stránky samozřejmě nikdo ani nesáhne.

3) Zasílat nám můžete především recenze a reporty z koncertů. V případě recenzí se může jednat o album novinkové, ale i archivní, podmínkou však je, aby již daný počin oficiálně vyšel. Recenze na album, které vychází za měsíc, ale před měsícem uteklo na internet, zveřejňovány z vcelku logických důvodů nebudou. Pozor, je možné recenzovat i nahrávky, o kterých již v sekci Hlas lidu psal někdo před vámi, nebo se na Sicmaggot objevily jako klasické redakční recenze. To samé platí i o reportech. U koncertních reportů však prosím dbejte na to, aby nešlo o akci, která proběhla před více jak dvěma kalendářními měsíci.

4) Pokud byste chtěli napsat jiný článek než recenzi či report, možné to samozřejmě je, nebráníme se ničemu. V tomto případě nám ale před samotným zaslaním prosím dejte vědět, oč by se mělo jednat, abychom se mohli domluvit, zdali bude zveřejnění možné.

5) K článkům nemusíte přidávat obrázky či videa. Plně postačí samotný text a v případě recenzí ještě seznam skladeb a hodnocení.

6) Zaslané články musí být v českém nebo slovenském jazyce.

7) Vaše příspěvky musí být samozřejmě původní. Dále bychom také dali přednost tomu, aby text nikde jinde nebyl zveřejňován (pokud jej chcete zveřejnit i jinde, je to nakonec také možné, prosíme ale konzultaci předem).

8) Své texty posílejte jako emailovou přílohu v nějakém z běžně používaných formátů, například dokument Microsoft Word atp.

9) Texty zasílejte na adresu redakce@sicmaggot.cz. Pokud byste měli nějaké otázky, či zde byly nějaké nejasnosti, neváhejte se obrátit taktéž sem.

Rubrika sice bude spuštěna až společně s novým designem 6. sprna, články však můžete začít zasílat již nyní. Zveřejněny budou po spuštění nové verze Sicmaggot.

Vidíte sami, že ty rádoby podmínky nic těžkého není a jsou tu jen pro sichr. Budeme se těšit na vaše příspěvky a doufáme, že budete této možnosti využívat, abychom rubriku nemuseli za dva měsíce potichounku zrušit (smích).

1) Jak to bude vypadat a co všechno čekat?

1. srpna 2012 v 15:29 | Monsterfuck
U nového designu samozřejmě vyvstává jedna zásadní otázka - jak to bude vypadat? Za šest let Sicmaggot (všímáte si té symboliky? šestá verze bude spuštěna 6. srpna po šesti letech fungování... k dokonalosti už chybí jen to, aby měl šéfredaktor šest varlat) se tu již vystřídaly dvě temnější podoby, nějaká ta červená se objevila, nechyběl ani nádherně modrý úlet - ve všech případech povětšinou hodně tmavé zabarvení. Vzhledem k tomu, že bychom se neradi opakovali (zvlášť když právě opakování je věc, kterou s oblibou kritizujeme v recenzích), je asi vcelku jasné, kam naše grafické kroky vedly tentokrát - očekávejte poněkud světlejší podobu. Ne přímo bílou, spíše elegantní šedočerný look, který možná nevyhraje cenu za největší vizuální orgie na světě, nicméně vám garantujeme, že i tak vypadá vskutku krutopřísně (smích).

A co všechno vlastně bude nové? Nemám pochyb o tom, že vás moje tlachy již nudí, proto to nyní vezmeme telegraficky - kompletně nový vzhled, což zahrnuje hlavičku, zápatí, nové menu, vnější i vnitřní texturu, logo a reklamní bannery; dále se můžete těšit na novou rubriku, mnohem vymakanější sloupec nalevo, který toho bude obsahovat opravdu hodně, a pár dalších malých či větších, leč v žádném případě ne bezvýznamných vychytávek a zlepšováků. Co však rozhodně zůstane při starém, to je kadence a kvalita článků!

Šestá verze Sicmaggot za dveřmi!

31. července 2012 v 15:08 | Monsterfuck
Ano, je to tak. Stávající 5. verze Sicmaggot sice až doposud sloužila velice dobře, všechna čest, a také velice dlouho - dokonce tak dlouho, že se to i stydíme napsat a tiše doufáme, že to nikoho nenapadne hledat v archivu, natožpak to následně šířit v komentářích -, ale již nadešel na změnu, takže jsme dali hlavy dohromady (ale ne zas tolik, abychom nevypadali jako homosexuálové) a za pomoci všech myslitelných vulgarismů světa vytvořili fungl nový design. Vše je již kompletně připravené, vyhřívá se to na mém harddisku a nedočkavě vyčkává, až to bude spuštěno pod krycím názvem 6. verze Sicmaggot. Kdy se tak stane? Den D byl stylově stanoven na pondělí 6. srpna!

Proč až za týden, ptáte se? Inu, odpověď lehká... aby to bylo to správně vzrůšo, rozhodli jsme se, že od zítřka každý den až do spuštění vám představíme jednu novinku, která na vás se spuštěním nového designu bude čekat, a možná přihodíme i nějakou malinkou ukázečku, jak to bude vypadat, abyste měli alespoň nějakou představu, co se na vás chystá. Nicméně asi není nutné dodávat, že nějaká esa si v rukávech ponecháme, aby zbylo i nějaké to překvapení.

A proč takový humbuk, ptáte se znovu? I zde je odpověď lehká... když už převlékáme kabát, tak s velkou parádou, což v překladu znamená, že rozhodně nepůjde jen o nový vzhled Sicmaggot. Chystá se i nejedno velice zajímavé vylepšení, co nám jen systém Blog.cz dovolí. Základní kostra i forma samozřejmě zůstanou na svém místě, o to se nemusíte bát, jsme však přesvědčeni, že všechny změny jsou změny jak jinak než k lepšímu - jinak bychom je nedělali, že ano. Každopádně některé inovace jsou velmi zajímavé, tudíž jistě bude stát za to si je představit předem...

To je prozatím vše. Nezapomeňte si každý den naladit stanici Sicmaggot, která bude servírovat zmiňované pikanterie ohledně šesté verze webu, ke čtení však samozřejmě bude i spousta klasických novinek a recenzí. Těšte se!

Google plus a další sociálně-síťové záležitosti

21. července 2012 v 14:23 | Monsterfuck
Možná jste si už všimli, že se před nějakými dvěma týdny mírně proměnily ikonky sociálních sítí v levém sloupci hned pod menu. Jednak byl vyhozen MySpace, který je už delší dobu absolutně nepoužitelný a také jej už vůbec nikdo nepoužívá, tudíž by bylo naprosto zbytečné jej nadále vydržovat, ale především přibyla ikonka G+, což je asi vcelku jasné, že značí profil Sicmaggot na síti Google plus. Pokud jste tedy uživateli, určitě nezapomeňte si nás přidat. Profil je pravidelně (každý den) aktualizovaný, tudíž se to rozhodně vyplatí Mrkající

Kromě toho samozřejmě nadále funguje i Facebook, kde to taktéž jede ve velkém stylu, tudíž pokud nás zde ještě nemáte "nalajkované", jistě neprohloupíte, pokud to napravíte. Usmívající se

Mimoto jsou ještě v provozu profily Bandzone a Last.fm. První z je pravidelně aktualizovaný týdenními přehledy, s tím druhým už je to poněkud horší, ale i tak se můžete přidat.

Nová anketa

6. července 2012 v 14:24 | Monsterfuck
Anketa, kterou jste až do nynějška mohli vídat v levém menu, již začínala lehce zapáchat hnilobou a chytala se na ní plíseň - pohled to věru nevábný. Nikoho tedy nejspíš neudiví, že není divu, že jsme se sešli v naší redakční kuchyni, naklonili se nad náš nechvalně proslulý kotlík, nasypali do něj trochu toho literárního fištrónu, jímž sice nikdo z nás neoplývá, ale namlouvat si to můžeme, a začali kuchtit novou anketu. Než se k ní ovšem dostaneme, dejme si jako předkrm výsledky té předcházející...

Otázka byla tentokrát vcelku jasná, přočež k ní netřeba dalšího komentáře. Ptali jsme se: Kolik je vám let? A jak to dopadlo? Redakční sázky ponejvíce padaly na to, že vyhrají kategorie okolo 20 let, což se sice vesměs potvrdilo, ale další výsledky už byly trochu překvapivější - například takové procento benjamínků ve věku od jednoho do devíti let jsme opravdu nečekali. Pokud si tedy nějací staří pardálové nedělali humor a neklikali to tam, tak jen houšť, metalová mládeži! Hlasování se zúčastnilo lehce přes 600 lidí a výsledky jsou následující:

Kolik je vám let?
15-19 - 22%
1-9 - 19%
20-24 - 18%
30-39 - 14%
40-49 - 9%
25-29 - 8%
10-14 - 5%
50 a více - 4%

Nyní už však k hlavnímu chodu, který bude sytit žaludky všech anketních klikačů nějaký ten pátek, než si zase někdo z redakce vzpomene, že by bylo záhodno ukuchtit něco nového. Otázka je následující: Posloucháte i jiné hudební žánry kromě metalu a rocku? Na výběr jsou tyto možnosti:

ambient, avantgarda, blues, country, folk, hip-hop, industrial, jazz, klasika, pop, reggae, taneční hudba, více možností, žádné

Jsme si vědomi toho, že je to samozřejmě dost hulvátské a značně obecné rozdělení, ale vyjmenovat vše dost dobře nejde. Snad se ale všichni z vás, kteří cosi nerockového poslouchají, do nějaké z těchto škatulek vejdou Usmívající se

Anketu naleznete klasicky v levém menu mezi odběrem novinek a archivem článků!

Fungování v průběhu letních prázdnin

2. července 2012 v 16:44 | Monsterfuck
Ti z vás, kteří jsou stále ještě školou povinní, si už asi nejspíš všimli, že začaly letní prázdniny. Ti z vás, kteří jsou již prací povinní, to možná v rámci Televizních novin zaregistrovali také. Ať už ale patříte do jakékoliv z těchto dvou kategorií, rozhodně nezapomínejte na to, že i v průběhu následujících dvou letních měsíců bude Sicmaggot nadále fungovat. Plán je takový, že kulometná kadence článků by rozhodně neměla polevovat, takže si nás určitě nalaďte, najdete-li si mezi dovolenými a relaxací chvilku čas Mrkající

Menší utlumení aktivity by mělo nastat jen v průběhu konání festivalů Masters of Rock a Brutal Assault (zejména v případě druhého jmenovaného, v počas Masters of Rock budou vycházet minimálně recenze), kam se zdejchne vždy drtivá většina redaktorů. Nicméně půjde vždy jen o několik málo dní a navíc mnozí z vás tam budou jistě také, takže to snad nebude konec světa. Budete-li mít štěstí (nebo spíš smůlu?), možná zde některou část naší redakce i potkáte... nebo spíš asi ne, jelikož nejspíš nevíte, jak vypadáme (smích).

Každopádně se máte na co těšit, neboť článků je naplánováno tolik, že to ani zveřejňovat nestačíme.

Druhý díl Na co se nedostalo již zítra

29. června 2012 v 16:50 | Monsterfuck
Již zítra se objeví online slibovaný druhý díl speciálu Na co se nedostalo, v jehož rámci mají redaktoři Sicmaggot možnost vypíchnout zajímavé nahrávky, na něž se z nějakého důvodu nedostalo v rámci samotných recenzí. Mnohdy se jedná i o desky, které jsou žánrově mimo běžný rámec Sicmaggot - ale i pro takové tu slouží NCSN slouží. Jediným omezením je, aby CD vyšlo v letošním roce. Podrobnější informace o tom, oč se jedná, najdete zde a zde, pokud byste si chtěli osvěžit paměť Usmívající se

Druhý díl bude ještě šťavnatější než ten první, který vyšel 31. března. Tentokrát jsme měli velký problém se vůbec vejít do maximální délky čláku, která je na blogu povolena, takže toho bude hodně na čtení. Těšte se na spoustu tipů na další kvalitní muziku Mrkající

Konec hitparády

27. května 2012 v 16:50 | Monsterfuck
Je to tak, vážení. Nic netrvá věčně, ani Sicmaggot hitparáda, od níž jsme se rozhodli po celých 64 kolech a téměř 70 týdnech upustit. Důvod je opravdu prostý - její příprava byla časově příliš náročná a hlasovalo v ní příliš málo lidí na to, aby se to dle našeho názoru vyplatilo. Kromě toho jsme přesvědčeni, že 70 týdnů je přece jenom dost dlouhá doba a hnát to ještě dál by možná bylo spíše kontraproduktivní, zároveň si však myslíme, že to rozhodně nebyla zbytečná práce, jelikož když nic jiného, jisté závěry lze z výsledku vypozorovat a o lecčems vypovídají.

Nicméně, příznivci pravidelného hlasování zoufat nemusí. Jsou-li mezi vámi tací, kteří čtou Sicmaggot od jeho počátků, jistě víte, že hitparáda se nám čas od času vrací jako bumerang (ostatně, toto byla již její třetí inkarnace, jestli nás paměť nešálí), takže kdo ví, jestli ještě něco podobného nespácháme někdy v budoucnu...Usmívající se

Když už tedy hitparáda končí, jistě bude stát za to i nějaká menší rekapitulace. K dvěma výše zmíněným cifrám tedy přidáme informaci, že svými hlasy jste do Síně slávy poslali celkem 15 klipů. Jde o následující kousky (v pořadí, v jakém se do Síně dostaly):


Celou Síň slávy včetně starých výsledků si můžete prohlédnout v Infu o blogu (úplně dole)! Na závěr ještě videoklip, který se tam probojoval jako poslední:

Nová Kniha návštěv

24. dubna 2012 v 22:52 | Monsterfuck
Z mnoha rozličných důvodů, s nimiž vás nebudeme zatěžovat, byla spuštěna zbrusu nová Sicmaggot kniha návštěv! Nebo také, vznešeněji řečeno, takového menší rádoby fórum... ale to už je jen detail. Každopádně, je určena k tomu, aby se do ní psalo, takže se do ní psát rozhodně nebojte - nekouše!

Témata, o čem sem psát, jsou samozřejmě naprosto volná a v podstatě to záleží jen na vás. Pokud se chcete na něco zeptat (a nechce se vám psát email), zde máte možnost; pokud se chcete s ostatními podělit o nějaký svůj názor, o tip na novou nahrávku nebo o objev zajímavé kapely, Kniha návštěv je tu právě pro vás! Samozřejmě uvítáme i třeba tipy na zlepšení Sicmaggot, návrhy, s kým byste si chtěli přečíst rozhovor atp. Prostě co vás napadne, šup tam s tím! Jenom se prosím vyvarujte spamů nebo odkazů na nelegální stahování - příspěvky tohoto typu budou samozřejmě smazány. Ale jinak sem můžete psát takřka cokoliv! Doufáme, že se vám bude Kniha líbit a že sem budete přispívat! Mrkající

Do Knihy návštěv se dostanete přes hlavní menu v levém sloupci (tlačítko "Kniha návštěv") nebo odkazem níže!

Apríl zítra nebude

31. března 2012 v 16:25 | Monsterfuck
Jak jistě víte, zítra bude opět jakýsi ten Apríl, kdy se všichni předhánějí v tom, aby vymysleli co nejdebilnější rádoby vtípek, což platí i o internetových stránkách, které v tento den pálí jeden chachacha článek za druhým. Pokud byste těch srandiček měli už po krk, nezapomeňte si nalistovat Sicmaggot, jelikož my pojedeme dále, jako by se nechumelilo, a žádné zaručeně vtipné, z prstu vycucané novinky se tu stejně jako loni neobjeví. Zato se ale můžete těšit na tradiční redakční eintopf, několik novinek, které máme nasyslené z předchozích dnů, a také na recenzi na sólovou prvotinu Daniela Kroba, bývalého kytaristy Arakain a Kreyson, takže rozhodně bude číst Mrkající

Na co se nedostalo

31. března 2012 v 12:01 | Monsterfuck
Speciální článek Na co se nedostalo, který si jistě všichni pamatujete z loňského roku, se bude konat i letos, avšak s jednou podstatnou změnou. Samotný model zůstává neměnný (viz tu a tu, kdo by potřeboval osvěžit paměť), ale změní se periodicita. Aby se neopakovala obludná délka z loňska, nevyjde letos Na co se nedostalo jednou ročně, ale bude vycházet čtvrtletně. Data vydání budou vždy v poslední den čtvrtletí (tj. 31. března, 30. června, 30. září a 31. prosince).

Každý redaktor se nutně nemusí zúčastnit všech čtyř dílů, ale nebojte se, flákat to nebudeme a pokud budeme mít v záloze něco zajímavého, na co jinde nezbylo místo, jistě se to tu objeví. Není pravidlem, aby alba, která do Na co se nedostalo někdo napíše, musela vyjít pouze v tom daném čtvrtletí, Na co se nedostalo bude fungovat i zpětně. Takže pokud například v listopadu redaktor najde desku, která vyšla v lednu, klidně bude možné ji napsat do prosincového dílu. Omezení je pouze v rámci jednoho roku (letos tedy 2012).

Pro zopakování ještě doplníme, co že to Na co se nedostalo vlastně je. Náš pořadník je aktuálně narvaný k prasknutí (asi jste si všimli, že den co den vychází recenze), ale i tak stále není místo na úplně všechny desky, které by si prostor zasloužily. Každý redaktor má v rámci Na co se nedostalo možnost vypíchnout právě takové počiny, na něž nebyla (a ani není v plánu) recenze a které mnohdy ani nebyly zmíněny v novinkách. Mnohdy se jedná i o desky, které jsou žánrově mimo běžný rámec Sicmaggot - i pro ty tu bude místo v rámci této rubriky. Jediným omezením je, jak již bylo řečeno, aby CD vyšlo v letošním roce.

Hlavním kritériem pro výběr alb do Na co se nedostalo by pak nemělo být vysoké hodnocení, ale zajímavost z pohledu toho daného redaktora. Technicky vzato by sem někdo mohl zařadit i desku s nejnižším hodnocením, když mu přijde tak špatná, až je zajímavá. Je pravda, že ve skutečnosti do takového extrému ještě nikdo nezašel, ale kdyby na to přišlo, mohl by.

Na první letošní díl Na co se nedostalo se můžete těšit už v průběhu dneška. Čtyři redaktoři si připravili celkem 19 nahrávek, takže jistě bude co číst, a pokud vás popis nějakého z těchto počinů zaujme natolik, abyste si jej sami poslechli (i to je jeden z účelů, nebudeme tvrdit, že ne), tím lépe Usmívající se Článek můžete očekávat v odpoledních až večerních hodinách.

-----------------

Mimochodem, když už se píše zase jednou něco do Blog News, možná by za zmínku stála ještě jedna věcička. Před měsícem jsme trhli rekord v počtu článků za měsíc, ale příliš dlouho nevydržel, protože už nyní jsme jej opět navýšili - a to ještě před sebou máme celý den! To jen tak pro zajímavost Usmívající se

Prapodivné barvičky

25. března 2012 v 13:45 | Monsterfuck
Možná jste si všimli, že se v poslední době v novinkách na Sicmaggot začaly objevovat části textu hezky vyblitou světle modrou barvou (konkrétně touhle). Oč jde? Je to takový malý zlepšovák, aby byly na první pohled lépe rozpoznatelné odkazy. Spousta z nich mimo jiné odkazuje nejen na nějaké downloady, poslechy písniček, videa atp., ale i na předcházející novinky o té dané kapele a v neposlední řadě nově i na starší recenze jejích alb, abyste to měli pohodlnější, kdybyste čistě náhodou dostali chuť se začíst :-)

[Pozn. 2014 - vzhledem ke změně designu v červnu 2014 byla barva u odkazů zpětně odstraněna, jelikož s novým vzhledem nebyla téměř vidět]

Další rozhovor už dnes

15. března 2012 v 18:47 | Monsterfuck
Obvykle tu sice ani na rozhovory takto explicitně neupozorňujeme, v některých případech ovšem stojí za to udělat výjimku. Ještě dnes vyjde jeden speciální rozhovor se subjektem, který je doposud suverénně tím největším, koho jsme tu prozatím na Sicmaggot zpovídali. Rozhodně se máte na co těšit!

Aby byla nějaká sranda, přesně v 19:30 zveřejníme v komentářích u tohoto článku a na našem Facebook profilu nějakou menší nápovědu, o koho se jedná, takže jestli chcete, budete moct hádat. Samotný rozhovor pak vyjde mezi osmou hodinou večerní a půlnocí :-)

Změna redakčního emailu!

3. března 2012 v 14:15 | Monsterfuck
Došlo ke změně kontaktu na Sicmaggot - ode dneška funguje zcela nový redakční email redakce@sicmaggot.cz, takže pokud byste nám chtěli cokoliv napsat, směřujte své kroky prosím právě sem.

Starou schránku budeme samozřejmě stále sem tam kontrolovat, ale v případě potřeby prosím využívejte nový email. Děkujeme.

2012 - rok rekordů

1. března 2012 v 19:00 | Monsterfuck
Ten nadpis je nejspíš trochu moc expresivní, jelikož za sebou máme teprve dva měsíce roku 2012, přesto jsme již na Sicmaggot stihli zbořit dva rekordy, kterou stojí za povšimnutí...

První z nich se týká nejvyššího počtů článků za jeden měsíc. Dosavadní rekord pocházel z března 2010 a činil 104 kousků, nyní však byl počet navýšen na celých 110. A co je paradox, povedlo se nám to v únoru, což je - jak jistě všichni vědí - nejkratší měsíc. Kromě toho je to teprve potřetí za celou historii webu, co byla pokořena magická hranice stovky článků za měsíc (to třetí překročení se odehrálo v březnu 2011 - 101). Ale nebojte se ničeho, tímhle rozhodně nekončíme - meteorologové předpovídají v horách Sicmaggot článkovou průtrž mračen ještě na celý březen a i měsíce následující! Abychom vás trochu navnadili, můžeme prozradit, že už nyní se v průběhu března můžete těšit nejen na nálož všech zajímavých novinek, které se objeví, ale i na recenze například na novinky Master's Hammer, Napalm Death, Rage (a mnohých dalších), některé reporty a pokud vše klapne, měl by se objevit i nějaký ten rozhovor...

Druhý rekord je spíše z oboru těch vtipnějších a nutno uznat, že to v podstatě ani není naše zásluha - jedná se o největší počet spamů v co nejkratším čase. Tato vpravdě historická událost se uskutečnila 13. ledna krátce po půl jedné hodině ráno, kdy náš web vzal útokem spambot s rozpustilým jménem Veštec a během dvou minut nasázel cca 60 spamů, za což mu děkujeme, protože to se nám ještě nestalo a speciálně šéfredaktor bude s láskou vzpomínat na to, jak to po něm další hodinu promazával. Takovou kadenci kurev a prdelí jste ještě neslyšeli a nejspíš už nikdy neuslyšíte Smějící se

Na závěr ještě jedna záležitost mimo téma. Z několika stran jsem zaslechl, že bychom si na Sicmaggot měli pořídit nějaké vyhledávání... Takže, pokud to někdo neví a chtěl by vědět, vyhledávání tu je a vždy bylo - najdete jej v levém menu dole mezi archivem článků a statistikou návštěvnosti Mrkající

Nová anketa

2. února 2012 v 16:32 | Monsterfuck
Obvykle mám ve zvyku anketní otázky uvozovat nějakými infantilními kecmy (např. posledně jsem tu plácal cosi o nějakém redakčním sabatu či co), tak to protentokrát, aby byla nějaká změna, vezmeme ve vší vážnosti...

Klasicky si ponejprve řekněmež výsledky předchozího anketního počínání, jehož středobodem bylo zjišťování objemu vašich nákupů hudebních nosičů, kterýmiž byly zamýšleny LP alias vinyly, CD alias kompaktní disky, MC alias kazety a DVD alias audio-vizuální kompaktní disky. Otázka byla zaopatřena následující oficiální podobou: Kolik hudebních nosičů si v průměru koupíte za měsíc?, z vašich kliků pomocí myšítkového přístroje pak byly sestaveny následující výsledky:

Kolik hudebních nosičů si v průměru koupíte za měsíc?
Žádné - 60% (124 hlasů)
1-3 - 26% (53 hlasů)
4-6 - 7% (14 hlasů)
10 a více - 5% (10 hlasů)
7-9 - 3% (7 hlasů)

Ouha, ouha, moc tu scénu tedy nepodporujeme. Téměř dvě třetiny ze tří třetin přítomných svou hudební sbírku odmítají rozmnožovat. Co naplat, alespoň dotyční oplývají čestností sobě vlastní a jako správní Mirkové Dušínové se k porušování prvního zákonu hudbotiky přiznali. Ale dosti bylo omáčky, vrhněmež se na novou anketní otázku...

Pro dnešek padlo rozhodnutí zjišťovat věkový koeficient návštěvníků, jakožto velice zajímavou, byť lehce intimní veličinu. Doufáme však, že i přesto (či snad právě proto?) vezmete záležitost zodpovědně, čímž nenápadně naznačujeme, abyste ze sebe zbytečně nedělali batolata či stařečky, neb kategorie 1-9 a 50 a více je zde spíše pro úplnost a očekáváme, že zůstanou vesměs prázdné. Kromě toho rovněž svatosvatě slibujeme, že poskytnuté informace o věkové struktuře návštěvníků Sicmaggot nebudou předány žádné třetí straně a že v našich plánech na ovládnutí světa je využijeme pouze částečně. A teď už hybaj klikat, by vás neskolila ukrutánská klatba redakčního šamana!

P.S.: Anketu najdete v levém menu dole mezi odběrem novinek a archivem článků Mrkající

600 000 za námi

1. února 2012 v 20:03 | Monsterfuck
Za necelých deset měsíců od pokoření půl milionu padla včera v nočních další stotisícovka v návštěvnosti, což tedy znamená celých 600 000 návštěv (plus nějaké drobné, teď už). To nás samozřejmě velmi těší a děkujeme vám za vaši přízeň. Zároveň tak trochu doufáme, že ve čtení naší skromné stránečky hodláte pokračovat i nadále, protože bez vás by to přece jenom nebyla taková sranda :-)

Co se týče nějaké té budoucnosti Sicmaggot, věřte nám, že nápadů a plánů máme opravdu přehršel, neradi bychom však prozrazovali něco víc, protože jeden nikdy neví, co se nakonec povede a co ne. Každopádně pokud by nám toho vyšla alespoň půlka, i tak se jistě máte na co těšit. Pokud byste třeba měli sami nějaký nápad, jak Sicmaggot vylepšit, nebo pokud vám zde něco chybí či naopak přebývá, určitě se nebojte nám to napsat na redakční email redakce@sicmaggot.cz - za jakékoliv vaše připomínky či návrhy budeme opravdu vděční :-)

Na závěr ještě jedna menší věcička - pokud jste ta ještě neučinili, určitě se nebojte si nás přidat na některých sociálních sítích. Obzvláště Facebook se vyplatí "olajkovat", jelikož tam to jede ve velkém, takže můžete být plně v obraze :-)

Do nového roku s úsměvem

1. ledna 2012 v 4:37 | Monsterfuck
Čím lepší lze asi tak odpálit nový celoroční maraton novinek, recenzí a všech ostatních možných i článků než malým přáním? Ačkoliv to nejspíš bude znít malinko pateticky (zvláště od dobytka, jako jsem já), ale nějaké to přání by asi nebylo na škodu, neb nám to praví bonton, tudíž... vše nejlepší do nového roku přeje redakce Sicmaggot!

Když už jsme u toho, rád bych také využil příležitosti poděkovat všem, kteří nás navštívili či navštěvovali v roce 2011 a zároveň doufáme, že nám zachováte přízeň i v roce s pořadovým číslem 2012. 2011 byl pro náš malý web v jistém ohledu zlomový, neboť značně nakynul redaktorský tým, jenž vás bude po příštích 365 dnů (a snad i ještě dále!) zásobovat aktualitami, recenzemi, reporty, rozhovory a spoustou dalších věcí.

Loni také padl nový rekord v počtu článků, jichž bylo celkem 933, a můžete nám věřit, že i letos rozhodně hodláme toto číslo nepodlézt :-) Možná, že první dva až tři týdny v lednu to až takové terno nebude, jelikož téměř celou redakci čeká zkouškové období, ale i tak uděláme vše pro to, aby byl dodržen limit minimálně jeden článek v průběhu 24 hodin, tudíž se nemusíte bát, že by nebylo co číst :-)

Mimochodem, když už máme začátek toho nového roku, pojďme udělat jednu menší anketu - jaké album/song jste si letos pustili jako první? Pište své odpovědi v komentářích!

Sicmaggot na sociálních sítích (pokud tam ještě nejste, napravte to:-)):

Veselé Vánoce...

23. prosince 2011 v 16:36 | Monsterfuck
Ačkoliv je nám jasné, že přání veselých Vánoc a všeho s tím spojeného se na vás v posledních dnech valí ze všeh možných stran a úhlů, takže už to možná bude malilinko únavné, nedá se svítit, dobré mravy nám velí tuto formalitku nevynechávat, tudíž vám celá (tedy alespoň doufám, že celá) redakce Sicmaggot oficiálně přeje šťastné a veselé vánoční svátky, málo kostí v kaprovi, málo tuku v cukroví, hodně dárků (především v podobě kvalitní muziky!) pod stromkem, jakožto i vše ostatní, co od pořádných Vánoc vy sami očekáváte! To samé samozřejmě platí i pro oslavy Nového roku - hodně jídla, hodně kořalky, málo kocoviny atd. atd., však už to znáte :-)

Když už jsme u toho (a když já jsem zrovna v ráži s tím psaním), není možné neupozornit ještě na jednu věc - Sicmaggot samozřejmě pojede jak nezastavitelná mašina i mezi svátky, dokonce i během nich, tudíž se mezi dlabáním cukroví občas nezapomeňte na nás podívat, co se tu děje :-) Recenzí bude habaděj (a žádní chcípáci, ale i tuze očekáváné desky - mimo jiné se ještě dnes můžete těšit na KoRn, za pár dní na Nightwish), novinky dle situace, na Štědrý den přijde klasický Vánoční eintopf, tudíž se nemusíte obávat, že by nebylo co číst :-)

Zdar a sílu, soudruzi!

Vánoční eintopf

23. prosince 2011 v 13:37 | Monsterfuck
Zítra se na Štědrý den objeví již tradiční Vánoční speciál redakčního eintopfu, v němž každý redaktor vypíchne to nejzásadnější, co se za letošní rok událo. Pokud si správně pamatuji, prozatím ještě nikdy nebyla potřeba na tento článek uvozovovat samostatnou novinkou, ale v letošním roce proběhlo pár inovací, jelikož ten původní model již začínal být lehounce zatuchlý. Po jednotlivých kapitolách to vypadá následovně:

1) Na svém místě zůstává kategorie Top5, která - jak již její název říká - má za úkol vyzdvihnout pět nejlepších alb za letošní rok. Původní idea byla omezit to pouze na zahraniční počiny, aby se to neduplovalo s následující kategorií, ale někteří členové redakce to stejně nevzali na vědomí (resp. jeden člen, ale nechtěl jsem nK_! takhle veřejně jmenovat :-)) a s klidem tam hodili i něco českého. Budiž, je to tedy pět nejlepších alb celkově.

2) Druhá hodnocená položka má název CZ/SVK, což je vylepšená obdoba již známé kategorie Česká deska roku z předchozích let. Změny jsou následující - nyní do tohoto chlívečku patří alba nejen česká, ale i slovenská, a jejich počet byl navýšen z jednoho na dvě.

3) Neřadový počin roku zůstává na svém místě - jde o výběr nejlepšího nedlouhohrajícího nosiče, pod čímž se rozumí například live album, EP, singl, demo atp. Oproti minulým letům sem však už nebylo možné zařadit videoklip.

4) Nechybí samozřejmě opět i Zklamání roku, což je docela volná položka - může tu být vše od vydání nějakého alba, přes konkrétní událost až po obecnější stav na scéně. Jako protiváha této kategorie je však letos poprvé Potěšení roku. Jedná se vesměs o to samé v bleděmodrém, jen na opačnou stranu, ale už jen název snad hovoří sám za sebe.

5) Další novou kategorií je Videoklip roku, k čemuž snad ani není co dodávat. U posledního Koncertu roku se nic nemění, zde zůstává vše při starém.

Kromě toho s sebou Vánoční eintopf v letošním roce přinese ještě jednu podstatnou změnu - vůbec poprvé bude muset být díky své obsáhlosti rozdělen do dvou částí. Větší počet redaktorů holt dělá svoje...

Na Vánoční eintopf se můžete těšit někdy v průběhu zítřka, abyste měli co číst mezi čučením na pohádky, posloucháním koled a konzumací cukroví :-)

Na co se nedostalo

19. prosince 2011 v 18:41 | Monsterfuck
Pro letošní rok jsme se rozhodli připravit pro vás nový celoroční speciál s názvem "Na co se nedostalo". O co půjde, to lze asi dost dobře odhadnout už jenom z jeho názvu - každý redaktor prostřednictvím článku dostane možnost ještě zpětně vypíchnout nějaká alba, na která - a to je ten hlavní smysl! - nebyly recenze a mnohdy dokonce nebyly zmíněny ani v novinkách. Takové tahání kostlivců ze skříně, dalo by se s nadsázkou říct. Nebo prostě jenom upozornění na poslechu-hodné počiny, na něž v průběhu "regulérního" roku z nějakého důvodu nevyzbylo místo, i když by si jej zasloužily. Základní podmínky pro zařazení nějakého počinu do Na co se nedostalo byly tři:

1) Album muselo vyjít v průběhu roku 2011
2) Album nesmělo být na Sicmaggot recenzováno a jeho recenze nesmí být ani naplánována
3) Album musí přijít redaktorovi zajímavé

Velice zajímavý je poslední bod - kritériem totiž nebylo dobré hodnocení, nýbrž zajímavost z pohledu toho daného redaktora. Technicky vzato sem tedy někdo mohl zařadit i album s hodnocením 1/10, jež mu přijde natolik špatné, až je zajímavé. Prakticky to do takových extrémů samozřejmě nešlo, ale kdyby na to přišlo, mohlo jít.

Za pár dní se ještě objeví druhý celoroční speciál, Vánoční eintopf. Všimněte si prosím rozdílu mezi oběma články, jelikož se jedná o úplně odlišné věci - zatímco u Vánočního eintopfu každý redaktor dělá žebříček toho nejlepšího, co z jeho pohledu letos vyšlo, u Na co se nedostalo může zařadit jakékoliv album jakékoliv kvality, které na Sicmaggot nebylo recenzováno - a to v neomezeném počtu. Čili záleží na každém konkrétním redaktorovi, kolik desek a proč sem zařadil. Z toho je také jistě zřejmé, že se třeba jedna konkrétní nahrávka může v obou speciálních článcích opakovat - a v nejednom případě se tak i stalo (z vašeho pohledu vlastně teprve stane:-)). Stejně tak je samozřejmé, že dva redaktoři mohou do Na co se nedostalo zařadit oba stejnou placku.

Z důvodu velké obsáhlosti bylo nakonec Na co se nedostalo rozděleno na tři části, přičemž všechny se objeví v průběhu zítřka (úterý 20. 12.) - první někdy dopoledne, druhá odpoledne, třetí v noci. Máte se tedy na co těšit :-)

SICMAGGOT OPĚT FUNKČNÍ !!!

3. prosince 2011 v 13:21 | Monsterfuck
Po menších (ale nepříjemných) technických problémech, které bohužel trvaly delší dobu, než jsme předpokládali, je SICMAGGOT opět plně funkční!

Celý problém vznikl tím, že mezi výměnnými odkazy v menu byl i odkaz na jednu zavirovanou stránku (v době výměny zavirována samozřejmě nebyla), o čemž jsme se dozvěděli až v době, kdy jsme díky tomu byli zablokováni taktéž. Tento podezřelý odkaz byl okamžitě smazán, naneštěstí však trvalo delší dobu, než prohlížeč Google Sicmaggot opět zkontroloval a přestal vést jako "závadnou" stránku. Na samotném Sicmaggot samozřejmě nikdy žádný vir nebyl.

V průběhu těchto problémů neustále vycházely recenze (např. na novinky od Megadeth, Root, Cynic, Krisiun a další), reporty (Phantoms of Pilsen 5), eintopf na prosinec, ale i historicky první příspěvek do rubriky články. Určitě si dejte práci si vše zpětně pročíst, protože věříme, že jde o zajímavé čtení :-)

Od nynějška opět pojedou i další rubriky jako novinky nebo hitparáda. Na nové, už 46. kolo hitparády se můžete těšit zítra. Všechny novinky, které se v počas "nefunkčnosti" objevily, jsme shromažďovali a ještě dnes vyjdou ve dvou velkých souhrnných článcích, tudíž ani zde nebudete o nic ochuzeni!

Doufáme, že vás tato nepříjemná epizodka neodradí a nadále nám zachováte přízeň. Pokud tuto zprávičku o naší opětovné funkčnosti rozšíříte dál, budeme vám opravdu vděční :-)

Sicmaggot Rock & Metal Blog team

Vir na Sicmaggot?

11. listopadu 2011 v 22:09 | Monsterfuck
Možná se někteří z vás v posledních pár dnech při pokusu o vstup na Sicmaggot setkali s chybovou hláškou o přítomnosti malware na našem webu. Ačkoliv jsme se vzniklou situaci snažili intenzivně řešit, stále jsme nemohli přijít na to, kde je chyba, načež jsme se rozhodli o pomoc kontaktovat adminy serveru Blog.cz, kteří nám poskytli následující odpověď:

"Problémem se zabýváme - kromě vás se ozvalo několik dalších uživatelů, jejichž blog byl rovněž Googlem vyhodnocen jako závadná stránka. Pravděpodobně se jedná o problém na straně Googlu - v tuto chvíli není v našich silách tento problém vyřešit, nezbývá tedy než doufat, že jde o nějaký dočasný problém, který se brzy vyřeší."

Co to znamená, to si asi každý z vás dokáže domyslet sám. Redakce Sicmaggot je v tomto případě absolutně mimo hru a těžko můžeme cokoliv dělat. Z naší strany tedy opravdu není jiná možnost, než pouze čekat, dokud se to nějak nevyvrbí a dokud vše zase nezačně opět fungovat tak, jak má. Do té doby Sicmaggot pojede v úsporném režimu s méně aktualizacemi. Nemusíte se ovšem bát, že byste přišli o nějaké novinky, neboť vše bude po vyřešení onoho problému shrnuto v jednom článku.

Výhodu v tomto případě budou mít uživatelé Facebooku, kteří budou novinkami zásobováni neustále a bez omezení.

Děkujeme za pochopení!
 
 

Reklama