Blog News

Sicmaggot.blog.cz končí... Sicmaggot.cz začíná

28. března 2015 v 9:36 | H.
Ano, skutečně je tomu tak, ten nadpis článku není vtip. Po mnoha letech přemýšlení a odkladů jsme se konečně dokopali k tomu, že jsme se rozhodli povýšit Sicmaggot z blogísku na webíček. Zároveň vám můžeme říct i přesné datum, kdy svou činnost přesuneme na novou adresu - právě teď. Sicmaggot.cz je již hotový a od nynějška už budeme všechny články publikovat právě tam.

Blog sice rušit nebudeme a budeme se jej snažit udržet online co nejdéle, hodláme však na web postupně přesunout veškeré velké články (recenze, rozhovory, reporty, minirecenze, eintopfy, tématické články) - aktuálně tam již je kompletní letošní rok a konec loňska. Nová stránka si však samozřejmě žádá i nový obsah, tudíž tam již teď najdete několik článků, které na se na blogu neobjevily - kromě pár novinek ještě recenzi na debutové EP francouzského electro projektu Cape noire a report z pražského koncertu britské kapely Archive.

S přesunem se pojí i několik větších či menších novinek (z nichž některé - kupříkladu zrušení hodnocení v recenzích nebo mírnou změnu eintopfu - jsme zavedli už na blogu). O tom už je ale povídání přímo na samotném webu.

Tak či onak, snad se vám na našem novém působišti bude líbit... a jestli ne, snad alespoň nebudete znechuceni natolik, abyste to přestali číst :)

Na závěr ještě jedna poznámka - stránka by aktuálně měla bez problémů šlapat na počítačích a tabletech. Na mobilech je to ještě o něco horší, ale nebojte, myslíme na to a vychytání i tohohle už jsme zařadili do svého denního plánu (hned po naučit se portugalsky).

Na zítra...

27. března 2015 v 8:00 | H.
...máme jedno menší překvapení...

Pár keců o ničem a vlastně o všem

18. ledna 2015 v 21:08 | H. (MF)
Občas nastane chvíle, kdy si člověk řekne, že to všechno stojí totálně za hovno, že to, co dělá, nejspíš ani nemá cenu a jestli by nebylo lepší se na to prostě a jednoduše vybodnout. Upřímně řečeno, nám se tohle na Sicmaggot stávalo docela často a vlastně nás to za ty roky přepadávalo docela pravidelně. Že bychom to však někdy mysleli skutečně vážně, to asi ne... až do nynějška...

Netuším, jak to vypadalo zvenčí, ale uplynulý rok pro nás asi nebyl úplně nejlepší. Trochu nám ten náš blogísek přerostl přes hlavu, nabrali jsme skutečně brutální skluz takřka ve všem, takové to nadšení, které je pro tvorbu podobné stránky zcela zásadní, lehce ochablo a ani v redakci to nebyla stoprocentní pohoda... ne, že bychom se snad nějak hádali, ale občas to nebylo úplně ono. Zjednodušeně řečeno, dostali jsme se do bodu, kdy musela přijít nějaká stopka, od níž se všechno začne odvíjet malinko jiným způsobem.

Nakonec se tímhle momentem stal můj odchod na začátku prosince, který byl vlastně docela náhlý. Když jsem se ten den vzbudil, ani mě nenapadlo, že se na to vyseru, ale když jsem šel večer spát, už byl Sicmaggot minulost. Důvodů bylo víc, vlastně jich bylo docela hodně, ale nebudu je vysvětlovat, vlastně jsem je doteď pořádně nevysvětlil ani kolegům, i když to někteří z nich musí minimálně tušit.

Výsledkem tohoto odchodu pak bylo rozhodnutí ostatních Sicmaggot ukončit. Nejdřív dopsat pár zbývajícíh recenzí a pak to zabalit - úplně a definitivně. Ještě minulé pondělí nikdo nepochyboval o tom, že příští týden už tu bude viset úmrtní oznámení, ale nakonec se to vyvinulo trochu jinak. Původně jsem měl v plánu začít znova, od nuly, v docela jiném pojetí a úplně sám na nové stránce... na druhou stranu jsem si za ty roky k tomuhle úchylnému blogísku vypracoval něco jako sentimentální vztah, tudíž mi bylo dost líto to všechno jen tak nechat plavat v podstatě ze dne na den. A právě tohle - a uznávám, že jsem se tím projevil jako měkkota - nakonec zvítězilo. Pivo dalo pivo, slovo dalo slovo a těsně předtím, než se to tu zabalilo, jsem se do redakce vesral zpátky.

Nicméně podle toho, co jsem řekl výše, je asi docela jasné, že aby se mohlo skutečně pokračovat i nadále, musí - a to je to hlavní, co má tenhle písmenkový výlev sdělovat - nevyhnutelně dojít k nějakým změnám, z nichž některé budou dost citelné, bez přehánění až zásadní. Ve skutečnosti se Sicmaggot přetaví do podoby, jakou jsem ještě před pár dny plánoval pro svojí novou stránku, akorát na to teď nebudu úplně sám a bude to pod starou značkou. Aktuálně se nacházíme v jakémsi vakuu, kdy ještě dojíždíme postaru, ale už se pomalu začínáme chystat na nové pojetí. Zatím je ještě předčasné říkat, jak přesně to bude vypadat a kdy přesně to nastane, protože to tak úplně nevíme ani my sami, ale je jisté, že to bude ještě letos, že s tím určitě nebudeme čekat až na prosinec a že rozhodně nepůjde jen o to, že jsem se zase přejmenoval.

Jako taková předzvěst se pár věciček změnilo už teď. Něco jsou drobnosti a ani nemá cenu je tu pitvat (jestli si toho všimnete, nevadí; jestli nevšimnete, taky nevadí), ale asi nejcitelnější okamžitou změnou je to, že u recenzí není (a už nikdy nebude) číselné hodnocení - odteď čistě jenom text. Ne všichni kolegové s tímhle souhlasili, ale já osobně jsem to považoval za zcela nutné - a snad to nebude trvat dlouho, než se ukáže proč.

Jsou-li mezi vámi tací, kteří mají tenhle sračkovitý blogísek alespoň trochu rádi - jestli vás po všem, co jsem tady právě řekl, napadlo něco o tom, že až ty změny přijdou, tak už to tu nebude tak úplně ono, nemusíte se bát. Vtip je právě v tom, že až se to stane, mělo by to být (a bude!) zábavnější jak pro ty, co Sicmaggot píšou, tak pro ty, co Sicmaggot čtou.

H.

Pár drobností a novinek

19. listopadu 2014 v 20:22 | MF
Design jsme sice změnili už před více jak čtvrt rokem, ale nějaké drobné úpravy tak nějak probíhají neustále a za pochodu, jak nás co napadne. Sice se nejedná o nic vysloveně zásadního, vlastně jsou to jen detaily, ale za zmínku to nejspíš stojí, tak se na to pojďme v rychlosti podívat.

První věc se týká novinek. Možná už někteří z vás zaregistrovali, že se v nich tu a tam začaly objevovat i zprávičky o nemetalových a nerockových interpretech. Ono už jen z toho, co jsme tu již za ty roky všechno recenzovali, je asi jasné, že máme rádi hudbu i jiných žánrů, tak jsme si jednoho krásného dne řekli (resp. já jsem si řekl) - a proč o tom vlastně neinformovat i v novinkách? Nemusíte se bát, o metalové a rockové scéně se budeme snažit i nadále informovat ve stejné míře jako doposud a co se týče všech věcí mimo ni, tak zde se omezíme jen na střípek, protože je jasné, že to pokrýt všechno jaksi není v našich silách. Jaké novinky z ostatních žánrů se tu objeví, to bude záležet čistě na našem subjektivním vkusu - co někomu z redakce přijde zajímavé, o tom prostě napíše novinku, když ta kapela bude třeba vydávat album. Pokud vás jiné žánry nezajímají a chodíte sem jen kvůli rocku a metalu, snad nám tenhle náš vrtoch odpustíte - přeskočit na další článek snad není příliš velký problém :)

Druhá věc se týká reportů. I v tomto případě už jste mohli zaregistrovat jednu drobnost, a sice že u reportů z koncertů, na nichž byl někdo z redakce na novinářskou akreditaci, je uvedeno, že nám byla akreditace poskytnuta a kým. Je to stejné jako u recenzí, kde také uvádíme, jaká alba nám kdo poslal. Jednoduše nám to přijde férové, aby bylo řečeno, na co jsme se vydali sami za vlastní peníze a na co jsme dostali akreditaci.

Třetí věc se pak týká vánočního eintopfu. Ten se poprvé objevil v roce 2009 a od té doby se každým rokem nějakým způsobem měnil, některé kategorie jsme přidávali, jiné zase ubírali a jeho podoba se ustálila až před dvěma lety. Letos se opět bude měnit, ale ne co do obsahové formy - změní se totiž datum. Vánoční eintopf už jednoduše nebude vánoční. Co si budeme povídat, vydávat roční bilanci už na Vánoce byla pěkná kravina. Vzniklo to ještě za éry původní šéfredaktora a tak nějak jsme to tak po následující roky nechali, aby v tom nebyl brajgl. Nyní jsme si to ale rozmysleli a konečně jsme se rozhoupali to změnit. Speciál redakčního eintopfu tedy vyjde někdy až ve druhé půlce ledna, aby i prosincové desky měly případně možnost do pořadí promluvit a aby bylo víc času a klidu ty žebříčky nějakým způsobem dát dohromady a uspořádat.

Co se chystá

31. srpna 2014 v 18:37 | MF
Jednou jsme to tu již nesměle nakousli v průběhu minulé blogové novinky, která však vyšla v době konání Brutal Assaultu, takže ji možná někteří z vás nezachytili. Tím pádem si to povíme znovu, protože teď už je to aktuální a také je to (pro nás) relativně důležité... A co že jde? Inu, nic složitého - jednoduše co zrovna chystáme...

Předně, jak už jsme v té minulé novince řekli, uděláme tu a tam nějakou retro recenzi. Přemýšleli jsme o tom už delší dobu, ale znáte nás, jsme prostě líné lemry. Každopádně, teď už na to konečně dojde... někdy to bude metal, někdy nebude; někdy to bude nějaké zapadlé a zapomenuté album, někdy naopak legendární; někdy to bude třeba jen pár let staré, jindy zase půjde o retro v doslovném slova smyslu. Pár kousků již máme napsaných, ale chceme tím trochu šetřit, takže tyhle vzpomínkové recenze rozhodně nebudou chodit ven každý týden... Nicméně, první z nich se objeví ve středu večer a můžeme prozradit, že zamíříme do hlubokých 70. let v Československu :)

Kromě toho jsme ještě posledně vyhrožovali, že máme v plánu i nějaké další věci. Jedna z nich už se také začala hýbat, takže nebude od věci si povědět, oč půjde. Dříve jsme do sekce "články" dávali recenze a reporty mimo oblast metalu... možná jste si všimli, že jsme je před časem zpětně přesunuli do klasických příslušných rubrik, díky čemuž nám ona volnější sekce trochu zeje prázdnotou. Co s ní? Naprosto jednoduše to, k čemu měla být určena původně - k článkům všeho druhu a na volné téma.

To vám asi nic moc neřeklo, takže konkrétně. Jednou z těchto věcí (ono toho bude víc, ale dokud se k tomu dalšímu nedokopeme, radši nebudeme nic neslibovat) budou jakési úvahy, zamyšlení nebo prostě taková uvolněnější povídání na různá témata, která se samozřejmě budou nějak dotýkat muziky, protože traktáty o tom, jak si šel Ježura koupit rohlíky do konzumu, vás opravdu obtěžovat nebudeme. Kromě té spojitosti s hudbou v tom však nebude žádné omezení... i když, možná ani ta hudba nebude nakonec zas tak striktní, ale aspoň ze začátku se toho budeme držet. Zatím jsem se do toho vrhnul jen já sám, nicméně doufám, že kolegové také časem nějakých pár písmenek vyplodí, a jsem zvědavý, s čím případně přijdou. Tak jako tak, ono první povídání vyjde už dnes přesně v devět hodin večer. První článek tohoto druhu pak bude správně sebestředný a egocentrický, protože se bude týkat něčeho, co jsme už asi měli napsat dávno - jak ke tvorbě Sicmaggot přistupujeme, jakou máme motivaci a za koho se vlastně považujeme...

Fungování během Brutal Assaultu a další blbůstky

6. srpna 2014 v 17:14 | MF
I když se tam třeba nechystáte, nejspíš jste už zaslechli, že právě dnes začíná Brutal Assault - právě v těchto chvílích už v Josefovské pevnosti hrají první kapely a festival se pomalu rozjíždí. Vzhledem k tomu, že letos tam výjimečně nebude komplet celá redakce a jsou mezi námi i kacíři, kteří tam nejedou, Sicmaggot i v průběhu Brutal Assaultu pojede v neměnném tempu pro ty z vás, co zůstávají doma.

Novinky budeme sypat pořád stejně takovým tempem, jakým nám je budou kapely, labely, promotéři a další servírovat. Akorát recenze budeme do konce týdne zveřejňovat jen jednu denně (nejspíš jste si všimli, že poslední dobou byly většinou dvě za den) a spíš na menší skupiny, z těch velkých interpretů dáme max jednu... nejspíš Sonic Syndicate nebo Anathemu, uvidím podle nálady :)

Když už jednou za xx měsíců píšu něco z naší kuchyně, rovnou to vezmeme i s pár dalšími drobnostmi, jelikož další příspěvěk do rubriky Blog News bych viděl zas tak za půl roku nejdřív, jak se znám. Předně jsme nedávno ještě lehounce poupravili pár detailů na novém designu. Už během jeho tvorby byli v redakci někteří, jimž se tak úplně nezdála textura na pozadí textu. Nakonec jim dal i zbytek za pravdu, takže texturu zpod textu jsme zrušili a dali jsme ji namísto té okolní.

Dále do menu napravo přibyly dvě kravinky - antikampaň na blogovou reklamu (hehe) a poznámka, že kdybyste v nějakém článku našli kiks, budeme rádi, abyste nám to napsali, ať už třeba na mail do komentářů k příslušnému článku (i kdyby byl třeba pět roků starý, všimneme si toho, nebojte). Sice každý článek někdo zkontroluje, než se vypustí online, ale všechno se prostě zachytit nedá a nějaký šotek sem tam zaúřaduje :)

Ohledně oprav je ještě jedna zajímavost. Nevím, kolik je tu mezi vámi veteránů, kteří nás sledují od úplného počátku, ale začátky Sicmaggotu byly trochu krušné a to, co tu občas vycházelo, bylo regulérně na vyblití. Zpětně proběhla korektura kompletního archivu - do znění původních textů se samozřejmě nijak nesahalo (i když občas to byly sračky, že bych to nejradši smazal, o tom žádná - i já sám jich mám bohužel pár na svědomí), ale opravili jsme gramatické chyby. Tedy, snad... přece jen to dělal jeden člověk (konkrétně já), tak jsem určitě něco přehlédl, ale snad už by se to mělo dát číst. Mimoto byla sjednocena úprava článků, opraveny obrázky, videa atd. atd. Jednoduše řečeno, trochu se ten archiv zkulturnil.

To by bylo k tomu, co už bylo, a nyní pár slov k tomu, co teprve bude. Rozhodli jsme se, že rubriku recenzí tu a tam ozvláštníme nějakou historickou kritikou. Většinou půjde o klasická alba legendárních interpretů, ale ne úplně vždy - někdy to třeba bude naopak trochu zapadlé album legendárního interpreta. Všimněte si prosím toho, že nikde nepadlo slovíčko "metalový" - sice i na nějaký ten metal dojde, ale ve většině případů půjde spíš o rockovou klasiku. Tyhle články nebudou vycházet pravidelně, spíš to bude jednou za delší dobu, ale sem tam se něco objeví. Pokud vše klapne, první by měl vyjít již brzy ("brzy" však při naší lenosti může znamenat klidně i měsíc :)).

Dá-li panbíček, snad se objeví i nějaké rozhovory... víme, že už žádný nějakou dobu nevyšel, ale jaksi nemůžeme za to, že pošleme otázky a kapely se nám na to pak vyprdnou :) V přípravě už jsou další, tak snad se tentokrát poštěstí... V neposlední řadě se chystají ještě nějaké další věci, ale o tom radši budeme mluvit, až to bude hotové, protože nápadů je spousta, ale času je málo a lenost je obrovská :)

Seznamy podle data spuštěny

11. června 2014 v 1:26 | MF
Doteď platilo, že když jste klikli na jednu z rubrik v horním menu, vyjely vám články jedině v abecedním pořadí. Při spouštění nového designu jsme slibovali, že se zanedlouho objeví možnost řadit články jak podle abecedy, tak podle data vydání... no, a už je to tady :)

Nyní se klikem na příslušnou rubriku přesunete rovnou do seznamu podle data vydání, odkud se ovšem lze přepnout do seznamu podle abecedy... a odtud zase zpátky podle data... a klidně zase zpátky, není problém se takhle přepínat, dokud vás to bude bavit Smějící se Tak nebo tak, seznamy podle abecedy i podle data jsou už oba v provozu :)

Mimochodem, kdybyste v tom někde objevily nějaké boty, budeme rádi když nám to dáte vědět, abychom to mohli opravit... vyráběl to všechno jeden jediný člověk, konkrétně já, takže není vyloučené, že jsem se někde ustřelil nebo překouknul. Ostatně, neplatí to jen o těch seznamech.... kdybyste kdekoliv viděli nějaký kiks, klidně nám to napište, abychom zjednali nápravu :)

P.S.: Omlouváme se, že teď ty abecední seznamy smrdí na úvodní stránce, ale někdy se to zveřejnit musí... během jednoho, maximálně dvou dnů by tu už neměly být vidět...

Novinky

8. června 2014 v 12:27 | MF
Vzhled Sicmaggot se sice proměnil už pár dnů zpátky, ale některé další změny stále postupně probíhají, jak nás to zrovna napadá. Co se tedy během aktuálně změnilo?

Věc první - možná si pamatujete, že dříve jsme recenze a reporty, které se týkaly alb a koncertů mimo rockové a metalové vody, umisťovali do sekce články. S odstupem nám to však začalo připadat jako blbost a nejspíš to bylo asi i trochu matoucí, takže jsme zpětně všechny tyhle věci přesunuli mezi normální recenze a reporty. Stejně jako posluchači postupně míříme k čím dál tím větší nadžánrovosti a Sicmaggot s námi (byť se samozřejmě stále snažíme držet našeho základního zaměření a i nadále budeme), takže už nemá cenu to alibisticky schovávat do speciální rubriky. Recenze je prostě recenze, ať už se týká metalu, elektroniky, rapu nebo čehokoliv jiného...

Mimochodem, klidně nám napište, co si o článcích z ostatních žánrů myslíte vy sami... jestli byste třeba uvítali větší počet podobných recenzí, sem tam dokonce i nějakou novinku nebo výjimečně i rozhovor, nebo jestli by vám víc vyhovovalo, kdyby Sicmaggot zůstal zaměřený primárně na metal/rock a počet článků o dalších žánrech se přinejmenším nezvětšoval...

Věc druhá - vzhledem k tomu, že neustále roste počet zahraničních kapel, firem, promotérů atd., s nimiž komunikujeme a nějakým způsobem spolupracujeme, rozhodli jsme se jim alespoň v recenzích vyjít malinko vstříc, aby měli trochu představu, co o jejich muzice píšeme. To znamená, že se právě z tohoto důvodu začalo pod každou velkou recenzí objevovat krátké shrnutí v angličtině... minirecenzí, reportů, tematických článků a recenzí na české/slovenské kapely se to týkat nebude. Rozhovorů také ne, protože ty v případě zahraničních kapel vydáváme v originále celé už dávno. Aby to fungovalo od nového designu, k těm pár recenzím, které už stačily vyjít, se to zpětně doplnilo...

Nemusíte se bát, v žádném případě to není krok k přechodu na angličtinu... jinak než česky by nás psát nebavilo, takže rozhodně i nadále zůstáváme stránkou v českém jazyce :)

Věc třetí - jen pro informaci, společně s novou verzí Sicmaggot prošlo vydatnou aktualizací (a také poangličtěním) Info o blogu.

Věc čtvrtá - pokud byste měli nějaké připomínky, rady či nápady, jak něco zlepšit nebo udělat jinak, klidně neváhejte nám to dát jakkoliv vědět (email, komentáře, zprávy na Facebooku... to je úplně jedno), budeme upřímně rádi!

Věc pátá - pořád a neustále platí, že máme zájem rozšířit redakční řady, takže jestli by vás bavilo psát o muzice, nestyďte se nám napsat. Na nějaké velké požadavky jsme dávno rezignovali... stačí, abyste měli rádi hudbu a váš psaný projev nebyl ve stylu elity zvláštní školy. Více informací najdete tady!

P.S.: Pokud vás rozčiluje ta zpocená blogová reklama pod tímhle článkem, doporučujeme Adblock! Samozřejmě nefunguje jen na Sicmaggotu, ale zbavíte se reklam i na všech dalších stránkách :)

Vítejte na Sicmaggot verzi 7

4. června 2014 v 3:18 | MF
Jak jste si už asi všimli, když jste sem vstoupili, Sicmaggot dnes vypadá úplně jinak, než jak vypadal ještě například včera. Nelekejte se, problém není na vašem přijímači - opravdu jsme se totiž změnili. Ani nevíme proč, ale nějak jsme se zničehonic rozhodli, že by nebylo od věci udělat menší změnu - a tohle je výsledek.

Nejspíš to asi nevyhraje cenu za design století, upřímně jsme na tohle docela trubky a pořádně umíme jen psát (a i to dost pochybně), ale snad to takhle bude lepší než drátem do oka. Kdyby vám ta předchozí podoba přišla lepší, budeme rádi, když nám to odpustíte a sem tam si u nás něco přečtete i tak.

Co se týče nějakých změn vyjma samotného vzhledu, asi nejvíce to odneslo menu, které se nyní částečně přesunulo nahoru. Když si na jedno z těch pěti horních tlačítek zkusíte kliknout, hned uvidíte, co se změnilo - oproti předchozí verzi nyní odkazy nemíří do rubrik, ale do seznamu článků, jenž by snad měl být o něco přehlednější. Aktuálně se zde nacházejí abecední seznamy, ale máme v plánu (a nutno podotknout, že v dohledné době, nikoliv až naprší a uschne) dodělat i seznamy podle data vydání, aby šlo mezi nimi přepínat.

Kromě toho jsme se kompletně zbavili horních bannerů upozorňujících na recenze, protože způsob, jak se tu poslední dobou měnily, už nám přišel o ničem. Nyní se upozorňovačky na recenze přesunuly do postranního bloku k reportům, minirecenzím a dalším. Jo a mimochodem, ten postranní blok se přesunul z levé strany na pravou, ale to už jste nejspíš také zaregistrovali sami. Nějaký zvláštní důvod to snad ani nemá... prostě jsme to po x letech chtěli trochu jinak, to je všechno (smích).

Budeme rádi, když nám napíšete, jak se vám nová verze líbí (popř. nelíbí, samozřejmě). Stejně tak budeme rádi, pokud byste třeba měli nějaké připomínky nebo nápady, jak něco vylepšit... klidně ještě něco můžeme změnit už za chodu, případně si to schováme do další verze :)

Cesta do hlubin redaktorovy duše

19. května 2014 v 22:18 | MF
Když jsme tu kdysi dávno zaváděli sekci s názvem Články, původně jsme ji zamýšleli tím způsobem, že se v ní budou objevovat i různé tematické jednorázové články většího rozsahu... vzhledem k tomu, že jsme parta poměrně dost líných dobytků, nakonec to dopadlo tak, že do téhle rubriky sypeme spíš jenom recenze a reporty nemetalových žánrů. Nyní jsme se ovšem projednou vyhecovali a jeden takový tematický článek udělali...

Přesně jak praví nadpis této novinky, název tohoto článku bude znít "Cesta do hlubin redaktorovy duše". Oč půjde? S nápadem na něco podobného přišel jeden z redakčních kolegů, tudíž si dovolím použít přesně jeho slova pro vysvětlení:

"V podstatě jde o to, že by každý redaktor napsal článek o (třeba) pěti albech, která nejvíc ovlivnila jeho vkus. Tzn. ne jeho dnes nejoblíbenější alba, ale alba, co ve své době miloval a někam ho posunula, i když je dneska už třeba nemusí mít rád. Myslím, že kdyby to bylo třeba v délce minirecenze na album, tak by to mohlo být zajímavé čtení. Teď se tu točí hromada recenzí od kupy lidí, tak proč jim nedat prostor napsat něco o sobě, skrz ty alba samozřejmě."

Toť základní premisa článku. Každý člen naší skromné redakce dal dohromady seznam pěti desek, o nichž si myslí, že hrály nějakou zásadní roli v jeho posluchačském vývoji, a něco málo o nich sepsal. Délka jednotlivých textíků je nakonec o malinko delší než minirecenze, alba číselně nehodnotíme (známky by nejspíš byly dost zkreslené, když půjde o nahrávky, k nimž máme nějaký třeba i sentimentální nebo nostalgický vztah) a samozřejmě nebyla žádná omezení co do žánrů nebo typu počinu.

Jeden díl článku bude obsahovat vždy příspěvek dvou redaktorů, takže ve finále se objeví čtyři díly, každý týden jeden. Startujeme už zítra s povídáním od MF a Ježury...

Hledáme nové redaktory

30. března 2014 v 21:51 | MF
Tohle je už pomalu takový evergreen a mě to moc nebaví sepisovat, tudíž to vezmeme stručně - jednoduše řečeno, rádi bychom do redakce přijali nějaké nové redaktory.

Požadavky nejsou vůbec složité - prostě byste měli být fandové hudby (ani netrváme na čistě rock/metalovém vymezení, i když samozřejmě aspoň částečně byste tohle nejspíš poslouchat měli), psaný projev by měl být čitelný a v ideálním případě ještě pohodová komunikace.

Stydět se rozhodně nemusíte. Jsme jenom obyčejní hudební fanoušci, kteří rádi píšou o muzice, určitě nejsme nějací profesionální kritici nebo samozvaní velcí literáti, takže nic podobného samozřejmě nečekáme ani od vás. Jak píšeme, to se můžete podívat všude okolo, takže +/- podobná úroveň bude úplně v pohodě.

Docela by se nám hodil někdo, kdo poslouchá death metal/grind, nějaký heavy metalista a případně někdo s bydlištěm na Ostravsku (ne nutně zároveň!), ale ani jedno z toho není to podmínka. Obecně je nám jedno, kde bydlíte, jaký subžánr je váš nejoblíbenější, kolik vám je let, jaké máte pohlaví, kolik máte prstů na nohou atd., přednější je ten psaný projev.

Pokud byste to chtěli zkusit, dejte nám vědět na email redakce@sicmaggot.cz (v případě, že byste s tímhle měli problém, lze psát i na náhradní otis666@seznam.cz) nebo třeba do zpráv na Facebooku, to je úplně jedno, a domluvíme se na dalších podrobnostech.

Budeme se těšit na vaše emaily a na případnou spolupráci!

P.S.: Pokud byste vy osobně zájem neměli, ale znáte někoho, kdo by jej mít mohl, budeme vděční, když mu tuhle výzvu nějakým způsobem předáte! Díky!

P.P.S.: Výzva samozřejmě platí i v případě, že na ni narazíte až zpětně!

Pár novinek

16. února 2014 v 19:42 | MF
Dlouho jsme tu neměli žádné novinky z naší interní kuchyně, ale to jen proto, že se nedělo nic, co by stálo za řeč. To se nedávno změnilo, tak se na to pojďme podívat...

První věc... nejspíš jste si už všimli, že jsme malinko upravili vzhled Sicmaggot. Především se zvětšila velikost písma, mírně jsme celou stránku roztáhli a dále jsme taky začali zarovnávat text do bloku a zvětšili odsazení obrázků od textu. Poslední dvě věci ještě nejsou úplně všude, protože se to musí udělat v každém článku zvlášť, což už při počtu víc jak 6500 článků není sranda na půl hodinky, ale pomalu už to srovnáváme...

Druhá věc... konečně jsme se vyhecovali ke spuštění nové ankety. Možná si pamatujete, že když tu byla poslední anketa, trochu nám ji začali prznit spamboti, takže jsme ji zrušili s tím, že po čase dáme novou. Klasicky jsme malinko zachrápali, takže to trvalo skoro tři čtvrtě roku, ale lepší pozdě než vůbec. Každopádně, nová anketní otázka je velice jednoduchá: "Jakou rubriku máte na Sicmaggot nejradši?"

Pokud patříte mezi čtenářské veterány a náš skromný plátek sledujete už delší dobu, možná si vzpomenete, že přesně tahle anketa tu už x let zpátky byla, dokonce to byla jedna z prvních anketních otázek vůbec. Nicméně vzhledem k tomu, že od té doby se až na jednoho člověka obměnila kompletní redakce, z velké části jistě i čtenářské osazenstvo, několik tehdejších rubrik bylo zrušeno, jiné přibyly a o těch, které zůstaly, si neskromně myslíme, že jsou v současnosti na úplně jiné (myšleno lepší, jen pro jistotu :)) úrovni, jistě bude stát za to se na to zeptat znovu...

Anketu najdete jednak pod tímto článkem, jednak také v levém menu mezi sekcí spolupráce a odběrem novinek. Tak hurá hlasovat!

Twitter a konec soutěže

27. června 2013 v 16:49 | Monsterfuck
Možná jste si už všimli, že se v menu nalevo přeskupily ikonky sociálních sítí a že jedna přibyla - je to tak, sice nám to chvíli trvalo, ale už jsme i na Twitteru. Lepší pozdě, nežli vůbec. Sice mě tam trochu štve omezení zprávy na ubohých 140 znaků, takže člověk napíše jednu větu a má limit vyplácaný, ale i tak to tam budeme aktualizovat stejně jako na Facebooku a Google+, tak pokud jste uživateli Twitteru, určitě nás nezapomeňte follownout (nebo jak se to říká, jsem Twitterový panic, tak ještě nemám ten správný slang).

Kromě toho stále samozřejmě jedeme na Facebooku, Google+ a také domácím Bandzonu, takže jestli jste to ještě neudělali a máte zájem, určitě si nás nalajkujte, okroužkujte, spřátelte...


Dále ještě jedna aktuální zprávička - už dnes o půlnoci odzvodní naší soutěži o volný vstup na velmi zajímavý festival Hradby Samoty na hradě Veveří u Brna. Otázka je primitivní a najít odpověď na ní je otázka asi tak 30 vteřin, takže pokud jste nám nic ještě neposlali, rozhodně neváhejte, protože vám garantujeme, že tohle určitě bude stát za vidění!

Proměna rubriky Na co se nedostalo

10. června 2013 v 20:58 | Monsterfuck
Koncem roku 2011 jsme poprvé spustili rubriku s názvem Na co se nedostalo, v jejímž rámci - jak už samotný název napovídá - jednotliví redaktoři psali o deskách, na něž nezbylo místo v klasických recenzích a které tomu danému redaktorovi nějakým způsobem přišly zajímavé, ať co do kvality, nebo co do nekvality. Jejím smyslem bylo tímto způsobem uporozňovat na alba, na která by jednoduše jinak nebylo místo, jelikož více jak jednu recenzi denně jsme vydávat nechtěli a prozatím stále nechceme. První díl shrnoval celý rok, nicméně vzhledem k obludné délce začala rubrika již v následujícím roce vycházet čtvrtletně. Nicméně i zde jsme velmi brzy narazili na problém s kapacitou článku, protože těch desek, které by za zmínku stály a do klasických velkých recenzí se nedostaly, je prostě obrovské množství. Aktuální rok jsme sice ještě nakousli se čtvrtletním modelem, ale nakonec jsme dospěli k názoru, že ani tato forma není úplně to pravé ořechové. Nasypat 20+ desek do jednoho článku, o každé jen několik málo řádků, které toho ani moc říct nemůžou, už nám nepřišlo jako úplně nejlepší řešení; navíc jsme tak trochu s hrůzou zjistili, že díky vydávání jednou za dlouhou dobu o rubrice dost lidí ani neví. Ze všech těchto důvodů jsme se rozhodli Na co se nedostalo přebudovat do nové podoby, která podle nás snad bude atraktivnější pro případného čtenáře i pro nás samotné a také trochu důstonější i pro samotná alba...

Úplný základ zůstává v jádru stejný, tedy upozorňovat na desky, na něž není místo v klasických recenzích. Nyní však články budou vycházet po pěti albech, přičemž o každém vyjde text trochu delšího rozsahu, než tomu bývalo v původní verzi Na co se nedostalo, každé s vlastním obalem, tracklistem atd. Bude se tedy jednat o cosi jako pět minirecenzí v jednom článku. Datum vydávání bude nepravidelné - jednoduše až se nám sejde pět desek, půjde to ven. To je vesměs všechno a na první pohled to nemusí vypadat tak zásadně, když jsme to popsali ve dvou větách, ale konečná podoba článku se dost promění - ostatně již brzy to sami uvidíte, jelikož první díl nového Na co se nedostalo vyjde zanedlouho Usmívající se

Několik novinek

4. května 2013 v 18:45 | Monsterfuck
Dlouho jsme tu neměli žádné novinky ohledně samotného fungování Sicmaggot, ačkoliv se rozhodně nedá tvrdit, že by se nic nedělo, tudíž se na to pojďme v rychlosti podívat...

1) Ankety
Možná jste si již všimli, že před časem z menu zmizela anketa. Důvod je jednoduchý - začala nám ji bez milosti prznit armáda spambotů, tudíž nějaké výsledky jaksi přestaly být relevantní. Nicméně vzhledem k tomu, že už je to nějaký ten pátek, brzy zkusíme opět nějakou spustit...

2) Vyhledávání
Další věcí, která zmizela z menu, je vyhledávání. I zde je důvod jednoduchý - prostě nefungovalo. Nebo přesněji řečeno fungovalo, ale dosti pochybně a výsledky vyhazovalo poměrně náhodně. A je vcelku logické, že vyhledávač, který nevyhledává, je tak trochu k ničemu, tudíž nemá cenu jej tu mít. Bohužel se jedná o záležitost mimo naši kontrolu - když jsme problém hlásili "nahoru" adminům našeho poskytovatele Blog.cz, bylo nám řečeno, že "vývoj vyhledávače byl ukončen před dlouhou dobou a vyhledově očekávám, že bude zavřen zcela". Pokud tedy budete chtít/potřebovat něco u nás najít, musíme vás odkázat na Google (klíčové slovo + "sicmaggot") - sami to tak děláme.

3) Seznamy článků
Poslední dobou jsme nezávisle na sobě zaznamenali několik výtek, že díky blogovému formátu nelze nějak přehledně zobrazit recenze a další velké články. Dříve, dokud těch článků ještě nebyl takový počet, to nebyl moc velký problém, ale nyní, když už je recenzí více jak 800, tak uznáváme, že to příliš košer není. Rozhodli jsme se tedy příslušné seznamy recenzí, reportů a rozhovorů vyrobit ručně jako samostatné články, na něž bude trvalý odkaz v menu a budou tak moci sloužit jakožto seznamy. Po menší interní diskuzi, jestli zvolit seznam podle abecedy nebo podle data vydání, jsme se nakonec uchýlili k první možnosti, tak snad poslouží dobře. Seznam budeme aktualizovat nejspíš týdně společně s pravidelnými přehledy. Seznamy spustíme již brzy, nejspíše v neděli v noci nebo během pondělka.

4) Oprava archivu
S předchozím tak trochu souvisí i další záležitost. Sicmaggot funguje od roku 2006, což už je nějaká doba, a u starších článků se postupem času jaksi zmrvilo formátování, navíc dříve jednotlivé texty nikdo neopravoval, korektura prostě nebyla, každý redaktor si to vesměs plácal podle sebe. Už před časem jsme se tedy rozhodli zrenovovat kompletní archiv všech článků, které kdy na Sicmaggot vyšly, opravit rozházené obrázky, obnovit nefungující videa, opravit gramatické chyby a překlepy, sjednotit úpravu atd. Je to trochu zdlouhavá práce, protože se o to stará jen jeden člověk, tudíž zdaleka ještě není hotovo, nicméně několik prvních roků už by mělo být více či méně v pořádku. Do samotných textů se samozřejmě nezasahuje (ačkoliv přiznáváme, že rozhodně ne za vším, co kdy vyšlo, jsme ochotni si dnes stát - některé výtvory bychom nejradši smazali, ale když už to jednou vyšlo, nedá se svítit), jde čistě jen o formální podobu, aby se na to dalo dívat.

To je v rychlosti vše, snad provedené změny (jimiž tedy máme na mysli především seznam článků a opravu archivu) aspoň trochu přispějí k lepšímu fungování Sicmaggot Usmívající se


Hledáme posily

20. ledna 2013 v 14:33 | Monsterfuck
Opět nastal čas, kdy bychom potřebovali rozšířit naše stávající redakční řady. Nejedná se o nic složitého - stačí jen umět trochu psát, mít zájem a ozvat se nám na redakční email redakce@sicmaggot.cz, kde se dozvíte další podrobnosti. Vaše žánrové zaměření je víceméně jedno, musí jít pouze o nějaký druh metalu či rocku, což je asi vcelku logické; rubriky, do nichž byste případně přispívali, jsou rovněž čistě na vašem rozhodnutí, pokud byste přišli s novou rubrikou, také není žádný problém, iniciativě meze neklademe. Čím větší aktivita, tím samozřejmě budeme radši, ale je to čistě na vás, kolik času budete schopni a ochotni věnovat. Jediné podmínky, které bychom měli, jsou vcelku jasné a jsou následující:

 • Slušný psaný projev (to snad není třeba dále komentovat)
 • Nadšení a výdrž (máme zájem spíše o dlouhodobější spolupráci)
 • Spolehlivost (k tomu snad také není co dodat)

A co na oplátku můžeme nabídnout my vám? Jaké mají redaktoři výhody? Nebudeme chodit kolem horké kaše a řekneme narovinu to, co vás zajímá především - ano, sem tam dostaneme nějaký ten nosič na recenzi nebo akreditaci a ano, pokud se stanete redaktory, také budete mít tu možnost. Kromě toho předpokládáme, že by vás psaní mělo bavit, takže lze svým způsobem brát za výhodu jednoduše možnost prezentovat svůj názor.

Pokud byste tedy měli zájem, nebo se jen potřebovali zeptat na další podrobnosti, stačí se ozvat na již jednou zmiňovaný email redakce@sicmaggot.cz. Na závěr by se slušelo dodat, že věk, pohlaví i místo bydliště jsou v podstatě vedlejší, vlastní psaný projev je přednější Usmívající se

P.S.: Pokud budete mít rovnou po ruce nějakou ukázku psaného projevu, bylo by to super Mrkající

Nová anketa

11. ledna 2013 v 20:04 | Ježura
Vánoce jsou už nějaký ten pátek minulostí, a proto přišel čas nahradit anketu, která byla tentokrát velmi tématická a která v první polovině ledna už drobátko postrádá smysl (pokud bychom tedy nechtěli tvrdit, že se příslušná otázka vztahuje i k těm nadcházejícím vánočním svátkům, což tvrdit rozhodně nechceme). Než ale vyhlásíme otázku novou, slušelo by se zveřejnit, jak se to má s výsledky té dosavadní. Na velmi prostou otázku "Těšíte se na Vánoce?" odpovědělo k dnešnímu dni rovných 261 hlasujících s výsledkem 130 pro ANO a 131 pro NE. Rozdíl tedy činí jediný hlas a pouhopouhé 0,4 %, což je dle skromného redakčního odhadu jeden z nejtěsnějších rozdílů v historii blogu, ne-li vůbec ten nejtěsnější. Důležité je však zdůraznit, že k datu 24. prosince o nepatrně větší rozdíl jednoho procenta vítězila volba ANO, takže záleží jen a jen na vás, co si z této ankety vyvodíte.

Teď už ale k anketě nové. Po důkladném redakčním brainstormingu (kecám, Monsterfuck to nechal všechno na mně [to opravdu kecá, ale kraviny - pozn. MF]) jsme se rozhodli zjistit, jak se vy, naši čtenáři, stavíte k živé hudební produkci. Dávate přednost festivalům se vším, co k tomu patří (rozmary počasí, kempování, hromada kapel za příznovou cenu, ...), nebo samostatným koncertům s jejich přednostmi i zápory (klubová atmosféra, bližší kontakt kapely s publikem, občas ne až tak příznivé ceny, ...)? Navštěvujete případně oba druhy akcí, nebo vám naopak živá vystoupení nemají co nabídnout a jdou úplně mimo vás? Nestyďte se a podělte se s námi i ostatními. A poznámka na závěr - vypovídající je samotný přístup k tomuto tématu, takže se nebojte hlasovat, i když jste se zatím na koncert nebo festival nedostali. Stačí když máte něco takového v plánu.

Hlasovat můžete v levém menu mezi odběrem novinek a archivem!

Na co se nedostalo a Desítková revize

31. prosince 2012 v 13:21 | Monsterfuck
Konec roku se na Sicmaggot dle tradice nese ve znamení větších bilančních článků. Vánoční eintopf je už sice za námi, přesto na nás/vás čekají ještě další dva kousky, z nichž jeden bude letos úplnou novinkou...

Ještě během dneška vyjde čtvrtý, poslední letošní díl Na co se nedostalo, čili čtvrtletní rubriky, v jejímž rámci vypichujeme alba, na která nám z nějakého důvodu nezbylo místo v klasických velkých recenzích. Článek je opět našlapaný po okraj; obzvláště Monsterfuck se se svými 21 tipy zejména z oblasti black metalu činil, Kaša zase poskytne pár zajímavých doporučení na různé rockové desky a svou troškou do mlýny přispěl ještě Ježura. Na co místo nevyzbylo ani v rámci NCSN (přece jenom tu to není nafukovací), to už je bohužel pasé a příští rok jedeme zase od nuly.

Druhý zmiňovaný článek, který se objeví vůbec poprvé, vyjde zítra, tj. 1. ledna, a bude se jmenovat Desítková revize. Oč se jedná, nejspíš plyne už z názvu, nicméně v rámci nepsaných konvencí si to přece jen povíme. Vysoká hodnocení se snažíme nestřílet příliš často, v případě té nejvyšší možné známky to platí obzvlášť, díky čemuž se tu verdikt 10/10 neobjevuje každý druhý den - sem tam se ovšem přece jenom něco nejde. Nicméně protože ani my nejsme úplně neomylní (byť si to někteří členové redakce naivně myslí), občas se může stát, že to malinko ulítne. Desítková revize slouží právě k tomu, abychom měli možnost zhodnotit desky, které dostaly 10/10, ještě jednou s odstupem a čistší hlavou, aby se ukázalo, jestli to fakt jakože stálo za to...

Samozřejmě tím nechceme zpochybňovat své vlastní recenze, protože v době vydání byly upřímné a k udělené desítce měl ten dotyčný vždy důvod, ale znáte to... s časem se může názor na některé nahrávky trochu poupravit, a právě to je cílem tohoto článku - věříme, že deska s hodnocením 10/10 musí přežít i zkoušku časem, a tohle je takový test, zdali se tak opravdu stalo, byť je to odstup jen několika měsíců. Samolibě nás těší, že drtivá většina alb, jimž byla udělena nejvyšší známka, si to své průměrné hodnocení zachovala, popř. jej změnila pouze minimálně - jsou tu ale i takové kusy, které si v průměru dokonce ještě polepšily! To už si ovšem přečtete až zítra, kdy se celý článek se zpětným ohodnocením a okomentováním celkem devíti počinů objeví online.

-----

A když už je ten Silvestr, tak se prý sluší napsat i nějaké to přání do dalšího roku. Protože nás na podobné kraviny moc neužije, omezíme se pouze na stručné: Zdar a sílu, soudruzi!

P.S.: Příští rok tahle přání nechám napsat někoho z poddaných, tak!

Vánoční přání, koleda a eintopf

24. prosince 2012 v 13:03 | Monsterfuck
Sorry, ale letos na vymýšlení nějakých vtipných vánočních přání není nálada, takže to shrneme pouze trapnou prupovídkou, abyste si ty svátky užili tak, jak sami uznáte za vhodné. Aby někdo neřekl, že takhle kazíme tu vánoční náladu, spravíme si reputaci alespoň jednou koledou:


Nyní už k tomu důležitějšímu. Dnes odpoledne vyjde již tradiční Vánoční eintopf, ve kterém hodnotíme právě (téměř) uplynulý rok. Opět došlo k menším změnám a přibylo pár kategorií. Od loňska zůstala samozřejmě královská Top5, čili pětice nejlepších zahraničních desek, dále dvě nejlepší české/slovenské desky, nejlepší neřadovka, videoklip, koncert a také potěšení a zklamání roku.

V letošním roce jsme přidali shit roku (zatímco zklamání slouží pro to, co nás zklamalo, do této kategorie patří opravdu ta největší žumpa, co jsme letos slyšeli), artwork roku a nakonec také slovní shrnutí. Kromě toho jsme také poprvé redakční chutě sesumírovali a vyhlásíme absolutní vítěze v jednotlivých kategoriích.

Nová anketa

6. prosince 2012 v 18:57 | Monsterfuck
Po čase opět přišel čas (všimli jste si toho extrémně nápaditého spojení?) na novou anketu. Ta stávají nám již totiž pomalu začínala trochu zahnívat... a hlavně už dávno byla zaspamovaná jako prase, když třeba přes noc na každou odpověď přibylo 200 kliků. Nicméně poměr hlasů zůstal nadále zachován (to jsme kontrolovali :)) a musíme uznat, že nás velmi mile překvapil - ptali jsem se, zdali Posloucháte i jiné hudební žánry kromě metalu a rocku?, přičemž na základě výsledků šlo usoudit, že jednoznačně ano, posloucháte! A co víc, v podstatě všechny žánry, které byly na výběr, měly přibližně stejný počet hlasů a rozdíly v podstatě všech možností se vešly do nějakého jednoho procenta. Upřímně nás to dost potěšilo, že nás návštěvují žánrově otevřenější lidé, takže díky! Vzhledem k těsným rozdílům a také kvůli oněm spamům si však protentokrát odpustíme konkrétní výsledky a hurá na novou anketu!

Nová anketní otázka bohužel není moc originální, zato je však velice prostá a hlavně aktuální - Těšíte se na Vánoce? Možnost samozřejmě ano nebo ne, žádné "je mi to jedno" nevedeme - alespoň se ukáže, kdo je opravdový tvrďák a jako správný antikrist Vánoce nevede (smích).

Anketu najdete jako obvykle v levém menu mezi odběrem novinek a archivem článků!

Redakční email opět funguje

15. listopadu 2012 v 18:24 | Monsterfuck
Možná jste si již všimli, že se do kontaktů v levém menu a do infa o webu vrátil zpátky náš původní redakční email redakce@sicmaggot.cz, který od nynějška opět funguje. Veškeré své zprávy tedy můžete směřovat zase sem.

Bohužel jsme ve schránce přišli o veškerou dosavadní korespondenci, přičemž na některé zprávy jsme nestačili odpovědět, takže pokud jste nám za poslední cca měsíc cokoliv na tuto adresu posílali a nedostali jste odpověď, pošlete to prosím znovu. Děkujeme za pochopení.

Problémy s emailem

10. října 2012 v 21:04 | Monsterfuck
Z důvodu technických problémů je náš redakční email redakce@sicmaggot.cz bohužel aktuálně mimo provoz a podle všeho ještě chvíli bude. Veškeré své zprávy tudíž prosím nyní směřujte na naši záložní adresu otis666@seznam.cz!

Kdokoliv nám psal jakýkoliv email v průběhu posledního týdne až čtrnácti dní a dosud nedostal odpověď, ať nám prosím všechny zprávy pošle znovu taktéž na otis666@seznam.cz. Teoreticky je možné, že o veškerou korespondenci z dosavadní redakční schránky přijdeme, tudíž kdo nám nepošle email znovu, nemusí dostat odpověď už nikdy.

Děkujeme za pochopení.

Hledá se redaktor-novinkář

5. září 2012 v 17:02 | Monsterfuck
Nic netrvá věčně, což platí i pro redakce hudebních plátků, nás nevyjímaje; redaktoři přicházejí a někteří zase odcházejí, tak to prostě je. Vzhledem k tomu, že v nedávné době opět došlo k měnšímu zredukování našich řad, rozhodli jsme se, že by stálo za zkoušku naši malou armádu redaktorů opět trochu rozšířit...

Jak již název napovídá, tentokrát hledáme kolegu, který by trochu provětral především sekci metalových novinek. Samozřejmě není vyloučeno ani přispívání do dalších sekcí, ale představovali bychom si, že právě novinky by měly být hlavním polem působnosti. Co se týče nějakých požadavků, rádi bychom:

 • Solidní psaný projev v českém jazyce - k tomu snad netřeba nic dodávat.
 • Slušnou znalost anglického jazyka - při práci na novinkách pochopitelně nutnost.
 • Hlavně nadšení, spolehlivost a výdrž - máme zájem o dlouhodobější spolupráci; pokud byste do toho chtěli jít s tím, že vás to nejspíš za dva týdny přestane bavit, nemá to cenu.
 • Hodilo by se také, abyste poslouchali nějaký ten metal či rock Usmívající se

A nějaké benefity pro vás? Především předpokládáme, že člověka, který se přihlásí, by mělo bavit psát, tudíž samotná možnost psaní; dále je také obrovskou výhodou práce v kolektivu mladých, inteligentních a pohledných jinochů (smích). Jinak kromě toho může ještě sem tam - po nějaké té zkušební době - kápnout třeba akreditace na koncert či CD na recenzi (přispívat lze i do ostatních rubrik, vzpomínáte?).

Pokud byste měli zájem se na Sicmaggot podílet, nebo třeba jen měli nějaké další otázky, na jejichž základě byste se mohli rozhodnout, pište na redakční email redakce@sicmaggot.cz!

P.S.: Ne věku a místě bydliště nezáleží, důležitější schopnosti; výzva o redaktorování platí samozřejmě i pro něžné pohlaví!

6. verze Sicmaggot spuštěna!

6. srpna 2012 v 4:16 | Monsterfuck
Inu, je to tak, tolikráte slibovaná 6. verze Sicmaggot je již online - i když toho jste si už asi všimli sami, nejste-li tu poprvé :) Pojďme si nyní v rychlosti probrat, co všechno se změnilo:

 • Samozřejmostí je nový vzhled
 • Od základů bylo překopáno Info o blogu do trochu reprezentativnější podoby
 • Změnily se oficiální bannery
 • Změnily se ikonky u komentářů
 • Přibyla nová sekce Hlas lidu, bohužel je prozatím prázdná, neboť ještě žádný příspěvěk nepřišel. Nestyďte se a ukažte své literární nadání! :)
 • Malých změn doznala taktéž naše redakce. Především můžeme přivítat nového externistu, o němž se v zákulisí šuškalo jako o velkém talentu, takže jsme rádi, že přijal naši nabídku, a doufáme, že splní očekávání a že se vám jeho články budou líbit.
 • Řádné inovace doznal taktéž levý sloupce, mimo jiné:
 • Trochu zpřeházené menu
 • Deska týdne - Odkaz na recenzi alba, jež v uplynulém týdnu dostalo nejvyšší hodnocení
 • Eintopf - Odkaz na aktuální Redakční eintopf
 • Přehlednější kontakty

Doufáme, že se vám bude nový vzhled líbit a že vám bude sloužit lépe než ten předchozí. Pokud ne, tak doufáme, že si na něj zvyknete alespoň do té míry, abyste vydrželi číst samotné články. Počítejte s tím, že minimálně do konce roku to tu bude vypadat takhle :)

Nezapomeňte svůj názor na 6. verzi Sicmaggot vyjádřit v komentářích!

5) Nové logo

5. srpna 2012 v 16:09 | Monsterfuck
Dnes je oficiálně poslední den 5. verze Sicmaggot, která někdy v průběhu zítřka vyklidí své pozice a přenechá místo 6. verzi Sicmaggot. Jako ochutnávku jsme se ale rozhodli, že už dnes vám představíme nové logo Sicmaggot! Dalších komentářů netřeba, tady je:


Užívejte si tedy dosytosti poslední den s aktuální podobou Sicmaggot a zítra se těšte na 6. verzi. Pořádně se na ni vyspěte, jelikož to bude nářez (smích). Doufáme, že se vám bude líbit stejně jako nám, protože jestli ne, bude to docela trapas po tom, co jsem tu o ní nakecal za ódy (smích).
 
 

Reklama