close
Vážení uživatelé,
16. 8. 2020 budou služby Blog.cz a Galerie.cz ukončeny.
Děkujeme vám za společně strávené roky!
Zjistit více

Vážení uživatelé,
16. 8. 2020 budou služby Blog.cz a Galerie.cz ukončeny.
Děkujeme vám za společně strávené roky!

Sigh informují o novince

2. března 2015 v 17:37 | Ježura |  Music News
Japonští avantgardní black metalisté Sigh zveřejnili první ucelené info o své chystané desáté řadové nahráce. Novinka se bude jmenovat "Graveward" a objeví se na ní hosté jako třeba Matt Heafy (Trivium), Frédéric Leclercq (Dragonforce), Niklas Kvarforth (Shining), Sakis Tolis (Rotting Christ) nebo Metatron (The Meads of Asphodel). Obal zpracoval stále vytíženější umělec Costin Chioreanu (At the Gates, Dordeduh, Einherjer, Oranssi Pazuzu, Vulture Industries); datum vydání a další detaily by měly být doplněny brzy.

Kapela o "Graveward" pověděla toto: "Dokončení 'Graveward', desátého řadového alba Sigh, trvalo dva a půl roku a výsledek obsahuje všechno od starých kláves jako Minimoog a Fender Rhodes až po skutečné orchestrální nástroje. Každá skladba má více než 100 zvukových stop a celkový objem hudebních dat přesáhl 100 GB. 'Cinematic Horror Metal', to je nejlepší výraz k popsání tohoto grandiozního a nejvrstevnatějšího alba v historii Sigh. Díky inspirujícímu rozhovoru s Fabiem Frizzim známým pro svou legendární práci na filmech Lucia Fulciho jako 'The Gates of Hell' a 'The Beyond' (česky 'Pastor Thomas' a 'Brána do záhrobí') bylo 'Graveward' skládáno jako pocta klasickým italským zombie bijákům, Hammer Horror Films a Kingu Diamondovi. Hudební inspirace je samozřejmě široká jako obvykle a patří k ní autoři soundtracků zmíněných hororů (Fabio Frizzi, Goblin, James Bernard, Jerry Gold Smith a John Carpenter) a jejich kořeny (Schoenberg, Webern, Stravinsky, Bartok a Charles Ives), inovativní rockoví/metaloví umělci (Celtic Frost, King Diamond, The Beach Boys, Magma a Frank Zappa), free jazz (Sun Ra, Albert Ayler a Peter Brotzmann) a trocha tradiční středoasijské hudby."

Sigh fungují 25. rokem a jejich zatím poslední deska vyšla v roce 2012. Nese název "In Somniphobia", její CD verzi vydali Candlelight Records a o vinylové vydání se postarali Back on Black.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama