Novinka Satan ještě letos

23. března 2015 v 9:27 | H. |  Music News
Heavy metaloví veteráni Satan z Velké Británie vydají ještě letos své další album, které bude celkově teprve čtvrté dlouhohrající v jejich dlouholeté kariéře. Kapela se již pustila ve First Avenue Studios v Newcastlu do nahrávání. Přebal opětovně nakreslí Eliran Kantor (Testament, Hatebreed, Sodom). Pokud vše půjde podle plánu, novinka by měla vyjít v září u Listenable Records.

Počátky Satan sahají až do roku 1979. Debutové LP "Court in the Act" vyšlo o čtyři roky později, po jeho vydání se kapela přejmenovala a pod názvem Blind Fury pokračovala s novým vokalistou Lou Taylorem, který již dříve zpíval i v Satan. V tomto složení vyšlo v roce 1985 "Out of Reach", následně bylo obnoveno jméno Satan a se zpěvákem Michaelem Jacksonem (ne, opravdu to není ten slavný Michael Jackson, jde jen o shodu jmen) vznikla dvojka "Suspended Sentence" (1987). Poté přišlo další přejmenování na Pariah - pod tímto názvem vyšly nahrávky "The Kindred" (1988), "Blaze of Obscurity" (1989) a po pár letech nečinnosti (od začátku 90. let do roku 1997 byla formace nefunkční) ještě "Unity" (1998).

První obnovení Satan v původní sestavě, která nahrála "Court in the Act", přišlo v roce 2004, kdy si Satan zahráli v Německu na slavném festivalu Wacken Open Air - šlo o první vystoupení původní sestavy od roku 1984. Definitivní obnova činnosti nastala v roce 2011 a o dvě léta později Britové vydali svou comebackovou desku "Life Sentence".
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama