Minirecenze #94

3. března 2015 v 21:36 | H. |  Minirecenze
Agos - Irkalla Transcendence (30. ledna 2015, III Damnation Productions)
black / death metal, Řecko

Agos (anebo také ΑΓΟΣ, chcete-li) je úplně nové jméno na řecké black metalové scéně, přesto však není bez zajímavosti - a není to jen proto, kdo za tímto projektem stojí. Agos totiž nemají na svědomí žádná ucha - všech nástrojů i vokálů se ujal Van Gimot z kapely Virus of Koch (dříve působil i třeba v Acherontas), zatímco celý koncept kapely a texty obstarává Astrous, zpěvák Aenaon a jinak také majitel kazetového labelu Archetapes Industries. Dvojice koncem ledna vydala své debutové EP "Irkalla Transcendence", jehož nemalé ambice potvrzuje i zajímavý způsob vydání - žádné CD, ale jen na černém LP v limitaci 200 kusů (vrchní obal) a barevném LP v limitaci 50 kusů (spodní obal).

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Tracklist:
Side A:
01. Akkadian Cenotaph - 07:12

Side B:
02. Of Salt and Blood: The Rabisu's Rebellion - 07:03
03. Irkalla Transcendence - 05:32

Autor: H.
[K recenzi poskytl: Against PR]

Crest of Darkness - Evil Messiah (23. února, My Kingdom Music)
black metal, Norsko

Crest of Darkness je kapela, která se na scéně pohybuje už spousty let a má za sebou poměrně velké množství desek, tudíž asi nikdo nebude proti, když tyto Nory označím jako veterány. Přesto se téhle partě okolo Ingara Amliena nikdy nepodařilo nějak výrazně prosadit, a to ani v rámci toho undergroundu. Nějaké jméno sice Crest of Darkness bezesporu mají, ale že by šlo o obecnou známost, to ani omylem.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Tracklist:
01. Evil Messiah - 04:30
02. Armageddon - 03:50
03. Abandoned by God - 06:38
04. Sick Things [Alice Cooper cover] - 05:33

Autor: H.
[K recenzi poskytl: My Kingdom Music]

De profundis - Frequencies (19. června 2014, selfrelease)
progressive extreme metal, Velká Británie

Se jménem britské kapely De profundis jsem se poprvé setkal už na jejím druhém albu "A Bleak Reflection" z roku 2010. To oproti svému předchůdci, jenž se nesl spíš v doom metalovém duchu, stočilo kormidlo směrem k extrémnímu progresivnímu metalu, který sice nebyl vysloveně úžasný, ale jistá zajímavost mu upřít nešla. Důležité však bylo to, že jsem si De profundis zařadil do sorty kapel s potenciálem, které se vyplatí sledovat i v budoucnu, protože je možné, že jednou vytvoří skutečně skvělou muziku.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Tracklist:
01. A Strange Awakening - 05:09
02. Illumination - 05:41
03. Singularity - 04:58
04. Crystal Mountain [Death cover] - 04:46

Autor: H.
[K recenzi poskytl: Imperative PR]

Reaction - Kill the Parasite (prosinec 2013, selfrelease)
thrash / progressive metal, Itálie

První, čeho si asi všimneme na debutové desce italských Reaction, bude možná trochu úsměvný obal, jenž přehnanou důvěru zrovna nebudí. I přesto ovšem nemáme právo dosuzovat samotný obsah - koneckonců od kapely, jež svou hudbu označuje za progresivní thrash metal se přece jen nějaký úplný amatérismus moc očekávat nedá (nebo si alespoň nejsem moc schopen představit onu progresivitu nebýt minimálně slušných instrumentálnách výkonů). Pochybnosti, jak je na tom kapela po stránce zvukové produkce, když vizuální forma je diplomaticky řečeno slabší, byly na místě tak částečně. Na poměry žánru je neobvykle měkký zvuk, kde namísto hutné kytary dominuje spíš harmonie bicích a basy, kytarová sóla pak občas zní až podezřele krotce. Díky tomuto faktu mám spíš občas pocit, že poslouchám nějakou trochu techničtější NWOBHM bandu, což by ani tak nevadilo, kdyby byl zvuk adekvátně vyrovnaný, což tak úplně není. Na rozdíl od Voivod či Vektor tedy Reaction evokují spíš hybrida Megadeth se sólovkou Stevea Harrise.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Tracklist:
01. Intro - 01:54
02. Behind Your Mask - 06:14
03. Betray the Time - 05:05
04. Lost - 07:14
05. Criminal Pride - 05:45
06. Your Flaws - 05:26
07. Cage of Freedom - 06:43
08. Resistance - 03:20
09. Human Race - 04:55
10. Kill the Parasite - 05:14

Autor: Onotius
[K recenzi poskytl: GlobMetal Promotions]

Wömit Angel - Maggotmouth (6. února 2015, Inverse Records)
black / thrash metal / punk, Finsko

O finských perverzně-blasfemických řeznících Wömit Angel si tu nebudeme povídat poprvé - jednou jsme je tu totiž již recenzovali, a to ku příležitosti vydání jejich loňského fošny "Holy Goatse". Ačkoliv album vyšlo v září, Finové nijak nelení a ani ne o půl roku později nám servírují další počin, jímž je kraťoučké ípko s názvem "Maggotmouth". To je také zároveň poslední počinem Wömit Angel, na němž se podílel dosavadní bubeník Vile Anarchy, jenž těsně před vydáním této nahrávky kapelu opustil.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Tracklist:
01. Maggotmouth - 01:49
02. Children of Moon - 02:54
03. King-SM (2014) - 02:47

Autor: H.
[K recenzi poskytl: Inverse Records]
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře jsou uzavřeny.


Aktuální články

Reklama