Goatwave rituály očarují pražskou Sedmičku

20. března 2015 v 14:14 | H. |  Tiskové zprávy
Goatwave rituály očarují pražskou Sedmičku

Jarní rovnodennost. Sobota 21. března. Oslava hudebního okultismu s The Devil and The Universe a Subpop Squeeze Vladimíra Hirsche na strahovské Sedmičce. Buďte tam.

Už jsou to dva roky, co rakouští okultisté The Devil & The Universe poprvé a naposledy vystoupili v Praze. Od té doby se toho ale událo mnoho. Ashley Dayour a David Pfister vzali do sestavy "na plný úvazek" původně hostujícího Stefana Elsbachera, odehráli spoustu koncertů (i na moravských Hradbách Samoty) a neflákali se ani co do studiové práce.

Výsledkem jejich loňského pobytu v opuštěné lesní kapli ve štýrských lesích je vynikající nové album "Haunted Summer" (recenzi si můžete přečíst tady), inspirované skutečnými událostmi dekadentného léta zhýralých romantiků Byrona, manželů Shelleyových a dalších. A nebyli by to The Devil & The Universe, aby si i tady nepomohli netradičními skladatelskými postupy - tarotem , automatickým psaním a různými magicko/náboženskými technikami.

O živou prezentaci tak silného materiálu jsme zkrátka Prahu nemohli ochudit. Navíc když Rakušané přearanžovali i své původní skladby a okořenili je kytarou. A existuje snad vhodnější datum pro věci magické než jarní rovnodennost?

Goatwave obřady podpoří i hudební mág mnoha tváří - avantgardní skladatel, multiinstrumentalista, industriální matador a zvukový alchymista Vladimír Hirsch, který pro tento večer oživí svou hudební inkarnací Subpop Squeeze.

Kousavý projekt zaměřený na "electronic subpop entertainments" s kořeny v roce 1996 má za sebou tři tématická alba - debutové "Arsenica / Less Than Nothing" z roku 1996, "Dream, Monster, Exorcism" z roku 1999 a předloňskou "The Sheep Barn Entertainment", na které si zahostovala i holandská experimentální zpěvačka Nadya Feir.

Živou prezentaci této Hirschovy polohy si budete moci vychutnat po delší době 21. března v klubu 007.

Po skončení živé produkce se můžete těšit na stylovou afterparty, kterou si vezme na starost matador české temné scény, DJ Jaeger. A pozor - vzhledem k policejní hodině v klubu 007 začíná akce již v 19:00 hodin!

THE DEVIL & THE UNIVERSE (A), Subpop Squeeze + DJ Jaeger
21. března (první vystoupení začíná už ve 20:00 !)
Praha, Klub 007 Strahov (Chaloupeckého 1903)
Vstup: 220 Kč (+ poplatky) předprodej Eventim a Ticketstream / 290 Kč na místě

[tisková zpráva pořadatele]

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama