Calvera - Calvera

12. března 2015 v 19:56 | H. |  Recenze
Zakládání vedlejších projektů je věc naprosto běžná a lze na ni narazit jak mezi velkými kapelami, tak i v tom nejhlubším undergroundu. Takřka ve všech případech ovšem platí, že tyto vedlejší projekty získávají pozornost právě díky zavedenosti těch hlavních skupin "projektujících" muzikantů. Ne vždy je to ale nutným pravidlem a občas se prostě stane, že se člověk nějakou náhodou dostane nejdříve právě k tomu vedlejšímu projektu. Co nás čeká v dnešní recenzi, to je myslím zřejmé - pohádka o tom, jak byl jednou nejdřív vedlejšák.

Projekt Calvera má na svědomí Michal T. z kapely Fetch!, o jejíž existenci jsem až do nedávné vlastně vůbec netušil. Právě ona je tím hlavním Michalovým působištěm, nicméně jsem se k ní dostal právě skrze Calveru. V rámci Fetch! Michal zpívá a hraje na kytaru, v rámci Calvera však počet strun snížil z šesti na čtyři a chopil se baskytary. Možná vás napadne otázka, kdo má na svědomí ostatní nástroje, nicméně odpověď je velice prostá - nikdo. Calvera je totiž baskytara. Jenom. Tyhle dvě slova (Calvera-baskytara) jsou vlastně synonyma.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Sedlo Sedlo | 19. března 2015 v 13:33

Potvrzuji slova autora. Těch poslechů sice ještě nemám za sebou tolik, ale brzy to doženu. A naživo Calvera funguje ještě lépe.

2 H. H. | E-mail | Web | 19. března 2015 v 18:13

Jsem rád, že se shodneme :) Jinak souhlas, živě je to taky super... sice jsem zatím bohužel viděl jen jednou, ale bavilo mě to fakt hodně...

Komentáře jsou uzavřeny.


Aktuální články

Reklama