Březen 2015

Leaves' Eyes ve studiu

5. března 2015 v 14:31 | Kaňour |  Music News
Symfoničtí metalisté Leaves' Eyes upozornili na vstup do německého Mastersound Studio, kde by se měl v následujících týdnech nahrávat nástupce "Symphonies of the Night". Na přesnější informace si budeme muset ještě nějaký čas počkat, datum vydání se odhaduje na konec tohoto roku.

Leaves' Eyes svým fanouškům sdělují: "Jsme uprostřed nahrávání nového dlouhohrajícího alba Leaves' Eyes. Koncept desky má kořeny ve velmi významné kapitole historie Norska. Ságy o norských králích a středověku mě vždy velice zajímaly, a je tudíž radost komponovat a nahrávat tento velkolepý soundtrack s mým vysněným týmem zde v Mastersound Studio."

Již zmíněná poslední řadovka Leaves' Eyes, "Symphonies of the Night", vyšla 15. listopadu 2013 prostřednictvím Napalm Records. K jejímu nahrávání, mixingu i masteringu došlo rovněž v Mastersound Studio.

Bureviy | Debut album details revealed

5. března 2015 v 12:44 | H. |  Tiskové zprávy
Bureviy | Debut album details revealed

November rain... lingering. Obscure and humid air percolates into the depths of consciousness imbuing the whole essence with damp despair and utter grief. Only chaotic cries of nomadic flocks of rooks lift one's look at morose sky, rippled with heralds of winter...

Blizzard ... Here it is - the long-awaited shroud. ... And the snowstorm veils one's eyes so that one could hear in the silent freezing air stiffened echoes of distant images... of the Universe.

The debut album from Bureviy, "Concealed Beyond The Space" will be released via DARKER THAN BLACK RECORDS on March 22nd 2015.

Lineup: White Fury (vocals), Raven (guitars), Jotuhammer (drums), Winterheart (guitars), Nemesis (vocals), ValkyriAnn (bass).

Tracklisting for Bureviy's Concealed Beyond The Space

1. Time
2. In bonds of waves
3. Eclipse
4. Concealed beyond the space
5. The lace of the Norns
6. Darradarljod
7. Gravsted

MORE INFO:

[tisková zpráva]

Cd split Le Bain de Maid / Hadem pro mého Munga

5. března 2015 v 9:41 | H. |  Tiskové zprávy
Cd split Le Bain de Maid / Hadem pro mého Munga

Nezvyklým hudebním formátem se ohlašují chebští post rockoví screamaři LE BAIN DE MAID. Po kritikou vysoce hodnoceném albu "Mlčím, zapomínám" (Venus Flag / 2012) vychází CD split s chodovskou ryze instrumentální post hardcoreovou kapelou Hadem pro mého Munga. CD split s nádherným artworkem vychází na Venus Flag Records.

Více na:

[tisková zpráva vydavatele]

Rotting Christ, Varathron: Praha - Nová Chmelnice, 28.2.2015

4. března 2015 v 21:23 | H. / Ježura |  Reporty

První pohled [H.]


Před dvěma lety se v Praze odehrála jedna akce, pro niž by sice označení festival (ve smyslu opravdu klasického festivalu) bylo asi příliš honosné, přesto zde byl cítit jasný dramaturgický záměr - jak už přímo z názvu Hellenic Darkness plyne, šlo o koncert řeckých kapel. Tehdy se tu představili Rotting Christ po boku smeček Dead Congregation a Ravencult plus nějaký ten český support k tomu. A právě po dvou letech se tato akce dočkala svého pokračování se vcelku nepřekvapivým názvem Hellenic Darkness 2015, jehož hlavním tahákem byli opětovně Rotting Christ, tentokrát ovšem v doprovodu Varathron a Kawir - a samozřejmě i toho českého supportu navrch.

Rozjezd večera obstarávaly dvě domácí kapely, přičemž tou první z nich byli Desire for Sorrow, kteří v loňském roce vydali svůj velký debut "At Dawn of Abysmal Ruination", jímž vzbudili poměrně slušný rozruch a také poměrně protichůdné reakce od těch hodně nadšených až po ty absolutně odmítavé, které kapelu označovaly za sice solidně hrající a profesionálně se tvářící, přesto pořád jen kopírku muziky Cradle of Filth. Nemám důvod nějak tajit, že se řadím spíš do toho druhého tábora a živé provedení na mém názoru nezměnilo zhola nic - až doposud jsem se totiž koncertnímu počínání Desire for Sorrow vyhýbal a na Hellenic Darkness jsem je viděl poprvé. Jasně, rozhodně kapele neupírám, že umí hrát, že se snaží, aby to na tom pódiu k něčemu vypadalo, obecně je z jejich počínání cítit sebejistota a sebedůvěra, jenže ani cool plachty nebo vlajky na pódiu podle mě průměrnou muziku prostě nezachrání. Navíc ať si říká kdo chce co chce, ta Krejdl of Filcka z toho fakt smrdí tak mocným způsobem, že mluvit o obšlehu je prostě na místě. Proti samotnému koncertnímu přednesu nemám víceméně nic, protože je na tom vidět, že se chlapci fakt snaží, ale je asi jasné, že když člověku ta hudba přijde jako kravina, ani ty koncerty jej nebudou moc bavit. Vydržet se to dalo, někoho to možná i bavilo, mě osobně to však moc nebralo…

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


The Faceless mají nového kytaristu

4. března 2015 v 19:02 | Kaňour |  Music News
Technicky death metalový projekt The Faceless ze Spojených států amerických ohlásil příchod nového člena. Na pozici kytaristy byl dosazen Justin McKinney, jenž v současné době působí také například v sestavě The Zenith Passage.

The Faceless řeší problémy se sestavou poměrně pravidelně. V loňském roce kapelu dokonce opustili všichni členové až na Michaela Keeneho, který v kapele hraje již od jejího založení a na starost má obsluhu kytar, kláves a vokály. Příchod dalších členů prozatím ohlášen nebyl, nicméně nedošlo ani k jeho vyloučení.

Američané za svou kariéru, jež započala v roce 2004, vydali tři dlouhohrající nahrávky. Poslední z nich se jmenovala "Autotheism" a vyšla 14. srpna 2012 u Sumerian Records. O jejím následovníkovi se toho prozatím příliš neví, Keene však slíbil, že bude "již brzy".

Best Czech Vinyl Disk 2014

4. března 2015 v 16:49 | H. |  Tiskové zprávy
Best Czech Vinyl Disk 2014

1. března byla vyhlášena a do 31. 3. 2015 včetně probíhá anketa o nejlepší český vinyl roku 2014.

Zúčastnit se může každý, kdo alespoň trochu aktivně sleduje českou vinylovou scénu.

Hlasující musí vyplnit pořadí pěti LP/mini LP, zatímco hlasování pro maximálně tři SP/EP je nepovinné.

Přehledy veškerých námi evidovaných gramodesek tuzemských autorů vydaných v roce 2014 jsou k dispozici včetně náhledů všech obalů společně s detailními instrukcemi a jednoduchými pravidly na adrese

František Březina (Berry) & Vinyl Disk Musick | http://www.srpuls.cz/vdmusick

[tisková zpráva]

Hellsaw končí

4. března 2015 v 14:14 | Ježura |  Music News
Rakouští black metalisté Hellsaw definitivně ukončili činnost. Stalo se tak tři roky poté, co si kapela vybrala časově neomezenou pauzu. Tato zpráva se k fanouškům dostala skrze Facebook profil kapely. Poslední příležitost vidět Hellsaw živě bude na konci března, kdy Rakušané vystoupí na festivalu Black'n'Thrash Inferno v Německu.

Kompletní vyjádření z pera frontmana Ariese vypadá následovně: "Drazí přátelé a fanoušci! Musíme vám oznámit, že Black'n'Thrash Inferno bude naším posledním vystoupením. Dva dříve potvrzené koncerty na Dark Easter Metal Meeting a Kaltenbach Open Air se ruší. Pro tohle rozhodnutí je mnoho důvodů. Tím hlavní je, že ze sebe nebudeme dělat blbce, protože black metal je styl, kterým se musí žít. V našich životech se stalo mnoho různých věcí. Pozitivní stejně jako negativní. Vždycky jsme za svými postoji a činy stáli na 100 %. V životě jsou ale chvíle, kdy se musíte rozhodnout. My jsme se teď rozhodli s důstojností poděkovat za 13 úžasných let a můžeme to ukončit. Děkujeme všem našim loajálním fanouškům za to, že za námi celé ty roky stáli. Pořád můžete poslouchat a užívat si naše hudební dílo. V tom je krása hudby, je tu navždy. Na té skvělé akci nás můžete vidět naposledy. Buďte sami sebou a zůstaňte věrní. Aries, Hellsaw."

Hellsaw stihli za svoji třináctiletou kariéru nahrát jedno demo, jeden split a čtyři plnohodnotná alba. Poslední z nich se jmenuje "Trist" a v únoru 2012 jej vydali rakouští Napalm Records.


Hell Hammer Festival 2015

4. března 2015 v 11:02 | H. |  Tiskové zprávy
HELLBLAST promotion a ROCKFASHION uvádí:

HELLHAMMER FESTIVAL 2015

SEBASTIEN (melodic power/progressive metal)

Jejich debutové album "Tears Of White Roses" obdrželo mnoho skvělých reakcí jak od fanoušků, tak i od hudebních kritiků z celého světa. Dalším milníkem pro kapelu je rok 2012, kdy vyráží na evropské turné s americkými CIRCLE II CIRCLE, nahrává videoklip ke skladbě Dorian a hraje na hlavním pódiu největšího českého festivalu MASTERS OF ROCK.

http://bandzone.cz/sebastien

WELICORUSS (symphonic pagan/black metal)

Sibiřská metalová kapela působící již od roku 2005. Od letošního roku po přijetí několika nových členů, mezi kterými jsou Čech a Srb, se faktický stává mezinárodním projektem. Zatímco zvuk a obraznost kapely s jejich tmou a intenzitou bezpochybně patří k black metalu, Welicoruss ve své tvorbě také používá tradiční lidové melodie a symfonické prvky.

http://bandzone.cz/welicorussofficial

MEAN MESSIAH (thrash/death/progressive metal)

Mean Messiah, původně jako one man projekt, založil hudebník a producent Dan Friml, bývalý člen kapel Sebastian, Apostasy a mnoha dalších projektů a skupin.

Stylově by se hudba Mean Messiah dala popsat jako směs thrash a death metalu s progresivními a industriálními prvky. Album "Hell" je postavené na jednoduchém konceptu "cesty lidských osudů jsou spletité, ale všechny vedou do pekla", který je rozveden v textové části jednotlivých skladeb. Ty na sebe svým obsahem navzájem navazují a tvoří tak výslednou, čtyřiceti minutovou jízdu těmi nejtemnějšími zákoutími lidské mysli. 20. října se Mean Messiah stali tipem týdne serveru Bandzone.cz a právě v těchto dnech začínají i práce na druhém albu, které by mělo světlo světa spatřit na přelomu let 2015 a 2016.

http://bandzone.cz/meanmessiah

MELTDOWN (melodic/death/metal)

Mladá melo-death metalová parta, jejichž hudba vás určitě osloví, zvlášť pokud máte rádi kapely typu Norther či Kalmah. Energické skladby a technicky propracovaná sóla jsou hlavní charakteristikou této nové nadějné kapely.

http://bandzone.cz/meltdownband

Doors open: 19:00
Start: 19:30

Klub EXIT-US
Sokolovská 195 Praha 9

Vstupné: na místě za 150,- Kč.

[tisková zpráva]

Paganland | New album details revealed

4. března 2015 v 8:17 | H. |  Tiskové zprávy
PAGANLAND's second album "Fatherland", the follower of debut "Wind of Freedom" released back in 2013, is dedicated to all Patriots of Ukraine fighting against Russian aggression. Being one of the oldest Ukrainian Pagan Metal bands, PAGANLAND carries over the love for their Land and authentic atmosphere of Carpathians into their sincerely crafted music.

"Fatherland" would be interesting for fans of old BORKNAGAR and FALKENBACH but with a Slavonic touch. The album will be released on April 27th 2015 by Svarga Music.

Tracklisting for PAGANLAND's Fatherland
1. Світанок Нової Доби [The Dawn Of A New Era]
2. Голос Карпат [The Voice Of The Carpathians]
3. Крізь Холод Зими [Through The Winter Coldness]
4. Зоряний Шлях [Stellar Path]
5. Слово Рідне, Орле Скутий [Native Word! Shackled Eagle!]
6. Незгасле Полум'я Слави [The Eternal Fire of Fame]
7. Вітчизна [Fatherland]

MORE INFO:

[tisková zpráva]

Minirecenze #94

3. března 2015 v 21:36 | H. |  Minirecenze
Agos - Irkalla Transcendence (30. ledna 2015, III Damnation Productions)
black / death metal, Řecko

Agos (anebo také ΑΓΟΣ, chcete-li) je úplně nové jméno na řecké black metalové scéně, přesto však není bez zajímavosti - a není to jen proto, kdo za tímto projektem stojí. Agos totiž nemají na svědomí žádná ucha - všech nástrojů i vokálů se ujal Van Gimot z kapely Virus of Koch (dříve působil i třeba v Acherontas), zatímco celý koncept kapely a texty obstarává Astrous, zpěvák Aenaon a jinak také majitel kazetového labelu Archetapes Industries. Dvojice koncem ledna vydala své debutové EP "Irkalla Transcendence", jehož nemalé ambice potvrzuje i zajímavý způsob vydání - žádné CD, ale jen na černém LP v limitaci 200 kusů (vrchní obal) a barevném LP v limitaci 50 kusů (spodní obal).

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Tracklist:
Side A:
01. Akkadian Cenotaph - 07:12

Side B:
02. Of Salt and Blood: The Rabisu's Rebellion - 07:03
03. Irkalla Transcendence - 05:32

Autor: H.
[K recenzi poskytl: Against PR]

Crest of Darkness - Evil Messiah (23. února, My Kingdom Music)
black metal, Norsko

Crest of Darkness je kapela, která se na scéně pohybuje už spousty let a má za sebou poměrně velké množství desek, tudíž asi nikdo nebude proti, když tyto Nory označím jako veterány. Přesto se téhle partě okolo Ingara Amliena nikdy nepodařilo nějak výrazně prosadit, a to ani v rámci toho undergroundu. Nějaké jméno sice Crest of Darkness bezesporu mají, ale že by šlo o obecnou známost, to ani omylem.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Tracklist:
01. Evil Messiah - 04:30
02. Armageddon - 03:50
03. Abandoned by God - 06:38
04. Sick Things [Alice Cooper cover] - 05:33

Autor: H.
[K recenzi poskytl: My Kingdom Music]

De profundis - Frequencies (19. června 2014, selfrelease)
progressive extreme metal, Velká Británie

Se jménem britské kapely De profundis jsem se poprvé setkal už na jejím druhém albu "A Bleak Reflection" z roku 2010. To oproti svému předchůdci, jenž se nesl spíš v doom metalovém duchu, stočilo kormidlo směrem k extrémnímu progresivnímu metalu, který sice nebyl vysloveně úžasný, ale jistá zajímavost mu upřít nešla. Důležité však bylo to, že jsem si De profundis zařadil do sorty kapel s potenciálem, které se vyplatí sledovat i v budoucnu, protože je možné, že jednou vytvoří skutečně skvělou muziku.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Tracklist:
01. A Strange Awakening - 05:09
02. Illumination - 05:41
03. Singularity - 04:58
04. Crystal Mountain [Death cover] - 04:46

Autor: H.
[K recenzi poskytl: Imperative PR]

Reaction - Kill the Parasite (prosinec 2013, selfrelease)
thrash / progressive metal, Itálie

První, čeho si asi všimneme na debutové desce italských Reaction, bude možná trochu úsměvný obal, jenž přehnanou důvěru zrovna nebudí. I přesto ovšem nemáme právo dosuzovat samotný obsah - koneckonců od kapely, jež svou hudbu označuje za progresivní thrash metal se přece jen nějaký úplný amatérismus moc očekávat nedá (nebo si alespoň nejsem moc schopen představit onu progresivitu nebýt minimálně slušných instrumentálnách výkonů). Pochybnosti, jak je na tom kapela po stránce zvukové produkce, když vizuální forma je diplomaticky řečeno slabší, byly na místě tak částečně. Na poměry žánru je neobvykle měkký zvuk, kde namísto hutné kytary dominuje spíš harmonie bicích a basy, kytarová sóla pak občas zní až podezřele krotce. Díky tomuto faktu mám spíš občas pocit, že poslouchám nějakou trochu techničtější NWOBHM bandu, což by ani tak nevadilo, kdyby byl zvuk adekvátně vyrovnaný, což tak úplně není. Na rozdíl od Voivod či Vektor tedy Reaction evokují spíš hybrida Megadeth se sólovkou Stevea Harrise.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Tracklist:
01. Intro - 01:54
02. Behind Your Mask - 06:14
03. Betray the Time - 05:05
04. Lost - 07:14
05. Criminal Pride - 05:45
06. Your Flaws - 05:26
07. Cage of Freedom - 06:43
08. Resistance - 03:20
09. Human Race - 04:55
10. Kill the Parasite - 05:14

Autor: Onotius
[K recenzi poskytl: GlobMetal Promotions]

Wömit Angel - Maggotmouth (6. února 2015, Inverse Records)
black / thrash metal / punk, Finsko

O finských perverzně-blasfemických řeznících Wömit Angel si tu nebudeme povídat poprvé - jednou jsme je tu totiž již recenzovali, a to ku příležitosti vydání jejich loňského fošny "Holy Goatse". Ačkoliv album vyšlo v září, Finové nijak nelení a ani ne o půl roku později nám servírují další počin, jímž je kraťoučké ípko s názvem "Maggotmouth". To je také zároveň poslední počinem Wömit Angel, na němž se podílel dosavadní bubeník Vile Anarchy, jenž těsně před vydáním této nahrávky kapelu opustil.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Tracklist:
01. Maggotmouth - 01:49
02. Children of Moon - 02:54
03. King-SM (2014) - 02:47

Autor: H.
[K recenzi poskytl: Inverse Records]

KoRn čelí žalobě od bývalého bubeníka

3. března 2015 v 19:54 | Ježura |  Music News
David Silveria, původní bubeník nu-metalových průkopníků KoRn, žaluje své bývalé parťáky. Staví na svém tvrzení, že jeho odchod, který proběhl v roce 2006, byl stěží přestávkou, a když se chtěl do sestavy KoRn vrátit, byl odpálkován. Silveria říká, že má stále zájem na vlastnických právech KoRn, a žádá soudce, aby zveřejnil informaci o tom, kolik kapela vydělala od doby, co odešel, aby mohl dostat svůj podíl.

Silveria projevil svou rozmrzelost nad tím, že se nadále nepodílí na aktivitách KoRn, v rozhovoru pro magazín Rolling Stone: "Cítím, že bylo špatné hrát tu desku [debut 'Korn', který kapela k jeho výročí na několika koncertech zahrála v celé délce - pozn. redakce] beze mě, protože jsem na ní měl během psaní stejný kreativní podíl jako ostatní. Takže si myslím, že to bylo špatně udělat to beze mě, ale vlastně mi to nepřijde divné. Hráli beze mě roky. Zkrátka si myslím, že mě měli požádat, abych na tom turné zahrál."

David Silveria byl po Brianu "Head" Welchovi druhým zakládajícím členem KoRn, který kapelu opustil. Welch se však na rozdíl od něj v roce 2013 po osmi letech sólové kariéry do sestavy KoRn vrátil. Ve stejném roce pak s kapelou nahrál stále aktuální desku "Paradigm Shift", kterou vydali Universal Music.

Nové klipy od The Gentle Storm a Wolfheart

3. března 2015 v 16:45 | Ježura |  Music News
>>> Nizozemský projekt The Gentle Storm, za nímž stojí dvojice Arjen Lucassen (Ayreon, Star One) a Anneke van Giersbergen (ex-The Gathering) připomíná chystané vydání svého debutu "The Diary" videoklipem ke skladbě "Heart of Amsterdam". Deska "The Diary" vyjde 23. března pod hlavičkou InsideOut Music.


>>> Finská kapela Wolfheart pod vedením veterána Tuomase Saukkonena zveřejnila videoklip ke skladbě "The Hunt". Ta se objevila na debutu "Winterborn" z roku 2013, který se však dočkal nového vydání u Spinefarm Records, a to s dvěma bonusovými skladbami. Klip má na svědomí režisér Valtteri Hirvonen.


Klipy od Apocalypticy a Whitechapel

3. března 2015 v 10:55 | H. |  Music News
>>> Finští cellisté Apocalyptica nevydali žádné nové album již pět let, ale to se v dubnu změní, protože konečně vyjde nástupce počinu "7th Symphony" z roku 2010 - novinka se jmenuje "Shadowmaker" a více informací o ní najdete ve starší novince. Nově kapela do světa vypustila videoklip k již dříve zveřejněnému songu "Cold Blood", podívat se můžete tady:


>>> Druhé video dnešní novinky pochází z trochu jiného soudku - na svědomí jej totiž mají zámořští deathcoristé Whitechapel. Jejich aktuální placka se jmenuje "Our Endless War", vyšla v dubnu 2014 a mimo jiné se na ní objevil i track "Let Me Burn". Právě k němu Whitechapel společně s režisérem Mitchem Massiem (The Dillinger Escape Plan, Cattle Decapitation) klip natočili a dopadlo to takto:


Alexanred - Always Active

2. března 2015 v 20:40 | H. |  Recenze
Se jménem finského industrial metalové projektu Alexanred se na našich stránkách nesetkáváme poprvé - navzdory faktu, že právě recenzované album "Always Active" je prvním počinem kapely, který skutečně stojí za řeč. Právě tomuhle řadovému debutu ovšem předcházely dva singly "Non-Stop Non-Stop" a "Rest After Result" (tento se dvěma songy - kromě titulního ještě "Effective"), na něž jsme si už svého času posvítili v minirecenzích. A právě na konci té první minirecenze jsem prohlásil, že kdyby vyšlo album, jež by se - vzhledem k náplni muziky hudby Alexanred - vešlo do rozmezí 30-40 minut a jež by se neslo v podobně solidní kvalitě, mohlo by jít o poměrně slušnou zábavu. Délka byla splněna do puntíku, jelikož "Always Active" trvá 31 minut a nějaké drobné, takže nám zbývá si povědět, jestli se desce podařilo udržet laťku nastavenou poměrně zábavnými písničkami ze singlů…

No, vlastně nám toho zbývá říct o trochu víc - například co že jsou ti Alexanred vlastně zač. Sice jsem to tu už psal dvakrát, ale pokud by se vám nechtělo klikat na dvě výše linkované minirecenze, tak jen v rychlosti: Za tímhle jménem stojí jistý Aleksi Susi z finské kapely 2 Wolves. V rámci Alexanred se ovšem oproti produkci své domovské skupiny, která hraje cosi na pomezí gothic/doom metalu a melodického death metalu (jinými slovy řečeno - typická finská melancholie v pomalém vydání), vydal poměrně jiným směrem, a to - jak již ostatně padlo - do industrial metalu. Pozitivní je ovšem to, že je v té muzice skutečně takový elektronický feeling, což se mi líbí, protože nesnáším, když někdo tvrdí, že hraje industrial metal a přitom veškerý "industrial" znamená jen jeden laciný sampl někde na začátku každého tracku.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


[K recenzi poskytl: Inverse Records]

Sigh informují o novince

2. března 2015 v 17:37 | Ježura |  Music News
Japonští avantgardní black metalisté Sigh zveřejnili první ucelené info o své chystané desáté řadové nahráce. Novinka se bude jmenovat "Graveward" a objeví se na ní hosté jako třeba Matt Heafy (Trivium), Frédéric Leclercq (Dragonforce), Niklas Kvarforth (Shining), Sakis Tolis (Rotting Christ) nebo Metatron (The Meads of Asphodel). Obal zpracoval stále vytíženější umělec Costin Chioreanu (At the Gates, Dordeduh, Einherjer, Oranssi Pazuzu, Vulture Industries); datum vydání a další detaily by měly být doplněny brzy.

Kapela o "Graveward" pověděla toto: "Dokončení 'Graveward', desátého řadového alba Sigh, trvalo dva a půl roku a výsledek obsahuje všechno od starých kláves jako Minimoog a Fender Rhodes až po skutečné orchestrální nástroje. Každá skladba má více než 100 zvukových stop a celkový objem hudebních dat přesáhl 100 GB. 'Cinematic Horror Metal', to je nejlepší výraz k popsání tohoto grandiozního a nejvrstevnatějšího alba v historii Sigh. Díky inspirujícímu rozhovoru s Fabiem Frizzim známým pro svou legendární práci na filmech Lucia Fulciho jako 'The Gates of Hell' a 'The Beyond' (česky 'Pastor Thomas' a 'Brána do záhrobí') bylo 'Graveward' skládáno jako pocta klasickým italským zombie bijákům, Hammer Horror Films a Kingu Diamondovi. Hudební inspirace je samozřejmě široká jako obvykle a patří k ní autoři soundtracků zmíněných hororů (Fabio Frizzi, Goblin, James Bernard, Jerry Gold Smith a John Carpenter) a jejich kořeny (Schoenberg, Webern, Stravinsky, Bartok a Charles Ives), inovativní rockoví/metaloví umělci (Celtic Frost, King Diamond, The Beach Boys, Magma a Frank Zappa), free jazz (Sun Ra, Albert Ayler a Peter Brotzmann) a trocha tradiční středoasijské hudby."

Sigh fungují 25. rokem a jejich zatím poslední deska vyšla v roce 2012. Nese název "In Somniphobia", její CD verzi vydali Candlelight Records a o vinylové vydání se postarali Back on Black.

Nader Sadek opustila sestava

2. března 2015 v 15:18 | Ježura |  Music News
Americký death metalový projekt Nader Sadek opustila kompletní sestava, ze které zbyl jen lídr, Nader Sadek původem z Egypta. Travis Ryan (Cattle Decapitation), Martin Rygiel (ex-Decapitated, ex-Lux Occulta), Flo Mounier (Cryptopsy) a Rune Eriksen (Aura Noir, ex-Mayhem) se k tomuto kroku rozhodli poté, co vztahy v kapele "dostoupily úrovně, ve které se rozhodli věnovat svůj čas raději svým vlastním projektům".

Samotný Nader Sadek k tomu pověděl toto: "Nader Sadek není kapela, nikdy nebyla a nikdy nebude, nikdy nebude mít stálou sestavu, bude se vždy vyvíjet, mutovat a deformovat výhradně podle mé vůle. JÁ jsem Nader Sadek a tady je obrázek mě na vrcholu pyramidy - díky Marcusovi Zakariovi za zachycení tohoto skvělého momentu osvobození a sebeuvědomění! Lidé rostou a mění se, přečtěte si moje předchozí příspěvky, prostě s těmi lidmi už nechci dál pracovat. Chci dát příležitost talentovanějším, ale přitom ne tak známým umělcům."

Projekt Nader Sadek na scéně funguje od roku 2011, kdy pod jeho hlavičkou vyšla deska "In the Flesh". O dva roky později následoval živák "Living Flesh" a loni pak EP "The Malefic: Chapter III".

MIST: New EP details revealed

2. března 2015 v 13:38 | H. |  Tiskové zprávy
Slovenian Doom Metal band MIST will release a new EP (cd/lmt.12"/digital) on May 8th though Soulseller Records. The 4-tracker entitled »Inan'« will include 3 new songs and one from the »Demo 2013«, recorded anew with the influence of the band's current lead guitarist, Blaž Tanšek.

MIST formed in July 2012, originally as an all-female band, and build their music on the legacy of legendary bands like Black Sabbath, Pentagram, Candlemass, Coven, Saint Vitus and others.

»Inan'« was recorded in the fall of 2014, produced, mixed and mastered by Benjamin Kic from BK Mastering. The brilliant cover art was created by drummer Mihaela Žitko.

Tracklist:

1. Inan'
2. Frozen Velvet
3. Phobia
4. Under The Night Sky

Line-up:

Nina Spruk - lead vocals
Ema Babošek - rhythm guitar & backing vocals
Blaž Tanšek - lead guitar
Neža Pečan - bass
Mihaela Žitko - drums

[tisková zpráva]

Whitesnake informují o novém albu

2. března 2015 v 11:01 | H. |  Music News
Hard rockoví veteráni Whitesnake pod vedením Davida Coverdalea vydají v letošním roce své nové, celkově 12. album, které se bude jmenovat "The Purple Album". Ve skutečnosti se na něm ale nebudou nacházet nové písničky - půjde o "přetvoření" vybraných skladeb Deep Purple z doby, kdy v této skupině David Coverdale zpíval (což bylo v letech 1973-1976).

David Coverdale popsal "The Purple Album" následovně: "Je to vzdání holdu. Poklona. Můj brovský dík Deep Purple za příležitost, kterou jsem dostal před 40 lety.

"The Purple Album" vyjde 15. května v Evropě a 19. května v Severní Americe u Frontiers Music jako standardní a deluxe edice. Oficiální videoklip k songu "Stormbringer" najdete na konci článku.

Doposud poslední deskou Whitesnake je "Forevermore" z března 2011.

Tracklist "The Purple Album":
01. Burn
02. You Fool No One
03. Love Child
04. Sail Away
05. The Gypsy
06. Lady Double Dealer
07. Mistreated
08. Holy Man
09. Might Just Take Your Life
10. You Keep on Moving
11. Soldier of Fortune
12. Lay Down Stay Down
13. Stormbringer
14. Lady Luck [bonus]
15. Comin' Home [bonus]


Andy LaPlegua z Combichrist pracuje na dalším videoherním soundtracku

2. března 2015 v 9:07 | H. |  Music News
Andy LaPlegua, hlavní postava americko-norské aggrotechové smečky Combichrist, která ovšem v novější tvorbě směřuje spíše do industriálního metalu, pracuje na dalším videoherním soundtracku. Tentokrát se jedná o hru "Hellblade", kterou vyvíji studio Ninja Theory a která by měla vyjít ještě v letošním roce. Téměř osmiminutové video o natáčení hudby ke hře včetně několika krátkých ukázek najdete na konci novinky.

"Hellblade" není první hrou, jejíž součástí bude hudba, na níž se členové Combichrist podíleli - kapela tvořila již muziku ke hře "DmC: Devil May Cry" z roku 2013. Soundtrack vyšel v lednu téhož roku pod názvem "No Redemption".

Poslední regulérní deskou Combichrist je počin "We Love You" z března 2014.


Sage Francis - Copper Gone

1. března 2015 v 20:30 | Prdovous |  Recenze
Sage Francis je bezesporu zajímavá postava. Dalo by se říci, že tenhle mírně zavalitý švihák je mužem mnoha činností, a pokud bych měl vypíchnout jednu postavu nezávislé hip-hopové scény, byl by to právě on. Jeho přístup k hudbě, životu, hodnotám i scéně samotné je jedinečný, a i když to takhle napsané vypadá jako přehnané adorování, vážně mě nenapadá nikdo další, kdo by to na poli alternativy a nezávislých rapperů táhnul takovým stylem. A navrch k tomu dělal parádní muziku. Já sám se k Sageově tvorbě krátce po vydání jeho předešlé desky "Li(f)e", což bylo zhruba v době, kdy jsem taje rapu a přísné dikce začínal teprve objevovat. Asi vám nemusím dlouho vyprávět, že to je jedna z těch věcí, která mi přirostla k srdci na první poslech, protože spojení hip-hopu, rockových prvků a country mi prostě uhranula. O její kvalitě může svědčit to, že ji poctivě protáčím dodnes - nikoliv pro nostalgické vzpomínky, ale prostě proto, že mi má pořád co říct.

"Copper Gone" tak byla v tomto světle deska tuze očekávaná. Popravdě jsem ale vůbec netušil, co očekávat, snad kromě kvality, která je v případě Sage těžko zpochybnitelná. Nicméně s čím se skutečně vytasí, to bylo ve hvězdách, protože tenhle člověk se změn ve své hudbě nebojí. Hlavně když to jde od srdce a je to upřímné tak, že vás občas až mrazí - to je společné snad všem jeho deskám bez ohledu na to, kdy vznikly. Je blbost o nějakém jeho albu tvrdit, že je jeho nejosobnější nebo nejupřímnější, protože všechny jdou opravdu hodně do morku kostí, Sage se zkrátka nebojí jít se svojí kůží (nebo duševní nahotou, chcete-li) na trh. Musím ale uznat, že celá novinka na mě působí ještě silněji jako dialog mezi ním a jednotlivými osobami z jeho okolí, popřípadě mezi jím a samotným posluchačem. To je do jisté míry charakteristické i pro předešlá alba, ale třeba právě "Li(f)e" mi přijde víc pojaté jako monolog a rozhodně během jeho poslechu nemám potřebu vzít Sage kolem ramen a jít s ním krafat na bar. Ale jak jsem napsal výše, v upřímnosti si mohou obě alba podat ruce.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Redakční eintopf #74 - březen 2015

1. března 2015 v 19:15 | H. |  Redakční eintopf
Žádné blafy, přátelé. Naši redakční všehochuť připravujeme s láskou sobě vlastní a její gró tvoří jenom ty nejvybranější suroviny! Začátkem každého měsíce vám Sicmaggot tým představí sérii alb, která byste si v jeho průběhu neměli nechat projít mezi prsty! Jaké delikatesy tedy skrývá rockovo-metalový rendlík tentokrát?

Přijde mi to, jako kdyby nový rok sotva začal, a o on už je tu jeho třetí měsíc známý pod kódovým označením březen. Tak jako tak, je nutno uznat, že letošní rok je v něčem skutečně výjimečný - snad poprvé v životě se mi nestalo, abych si při psaní data pletl letopočty a psal tam předchozí verzi, naopak jsem si na 2015 zvykl takřka okamžitě. Uznejte sami, že tohle je informace, bez níž byste se skutečně neobešli!

Dosti vtipů, pojďme radši na to, kvůli čemu jsme se tu dnes sešli, čímž samozřejmě nemám na mysli nic jiného než nový eintopf. Redakce tentokrát pro tento měsíc vypíchla celkem desítku počinů, přičemž tři nejočekávanější pocházejí ze severní Evropy - což dá rozum, protože sever je na mapě nahoře, takže je jasné, že severské počiny musí být v tabulkách očekávání taky nahoře, nebo ne? Každopádně, úplně nejvýše vystoupali progresivní Norové Enslaved se svou novou deskou "In Times", jež by opětovně měla potvrdil jejich vysoký standard. V těsném zavěsu za nimi jsou další Norové, opětovně hudebně netradiční, tentokrát však na poli industriálního a avantgardního black metalu - samozřejmě je řeč o Dødheimsgard, kteří se vracejí po dlouhých osmi letech s nahrávkou "A Umbra Omega". Oproti tomu třetí seveřani do party jsou z Finska a naopak reprezentují ten největší metalový mainstream - ano, podle všeho máme v redakci i frajery, kteří se nebojí přiznat, že těší na "Endless Forms Most Beautiful" od Nightwish...

H.:

Březen je sice oproti natřískanému únoru trochu slabší, pár pozornosti-hodných kousků se zde však jistě najde. Nade všemi však pro mě ční jeden jediný a není jím nic jiného než dlouho očekávaná "A Umbra Omega" od norských maniaků Dødheimsgard. Na novou desku se čekalo (no, vlastně ještě čeká) dlouhých osm roků, ale zrovna tahle kapela svá alba nikdy nepálila ve vysoké kadenci a zatím pokaždé to čekání stálo za to. Dødheimsgard rozhodně mají na co navazovat, protože šílená jízda "Supervillain Outcast" i stylotvorné "666 International" jsou extrémně silné nahrávky, věřím však, že Vicotnik a jeho kumpáni opětovně ukážou, že jméno Dødheimsgard nemá status kultu jen tak pro srandu králíkům.

1. Dødheimsgard - A Umbra Omega

Ježura:

Letošní březen zdá se pokračuje v únorem nastoleném trendu a během jeho 31 dní se na nás sesype celá řádka zajímavých počinů. Naštěstí se však neopakuje bratrovražedný souboj mezi dvěma potenciálně skvostnými deskami, a tak o svém eintopfovém favoritovi nemusím ani trochu přemýšlet. "In Times" od Enslaved je pro mě jednou z vůbec nejočekávanějších desek roku a v rámci březnového edičního plánu ji zkrátka nemůže porazit vůbec nic a to se přitom můžeme těšit na celou řadu zajímavých věcí... Za všechny zmiňme třeba portugalské veterány Moonspell, jejichž novinka "Extinct" má vzhledem ke kvalitám svých předchůdců rozhodně na co navazovat, nebo naopak zbrusu nový projekt The Gentle Storm, jehož prvotina "The Diary" může asi jen těžko dopadnout jinak než výtečně vzhledem k tomu, jaká dvojice muzikantů za jeho vznikem stojí. To ale není zdaleka všechno, takže i kdyby snad nějakým nekonečně smolným řízením osudu ani jeden z mých žhavých tipů nedopadl dle očekávání, stále nebudeme na suchu - a to je fajn.

1. Enslaved - In Times
2. Moonspell - Extinct
3. The Gentle Storm - The Diary

Kaša:

I navzdory faktu, že si svou cestu na březnové zařazení do regálů hudebních obchodů pomalu a jistě brázdí obrovské množství počinů, tak počet pro mou maličkost zajímavých nahrávek by se dal s přehledem spočítat na prstech jedné ruky, takže se pojďme podívat na tři zástupce z této nepočetné skupiny. Za takovou sázku na jistotu považuji hlavně dvojici Enslaved a Moonspell, jejichž novinky "In Times", respektive "Extinct", vyhlížím vcelku netrpělivě. Moonspell zní po prvních ukázkách slibně, Enslaved mě příliš neoslovili, nicméně i tak čekám od obou zajímavé věci. Nemůžu si však pomoct, ale i když Nightwish nepatří mezi mé oblíbence, tak na první album s Floor Jansen u mikrofonu jsem docela zvědavý. Doufám, že singlovka "Élan" je jen důkazem, že Holopainen za první ukázky rád vybírá ty nejslabší kousky z alba, protože na prdel jsem si z této průhledné hitovky nesedl. Nevím sice, co přesně od "Endless Forms Most Beautiful" očekávat, ale na jeho poslech jsem ze jmenovaných tří počinů asi nejzvědavější, tak se nechám (ne)překvapit na konci března.

1. Nightwish - Endless Forms Most Beautiful
2. Moonspell - Extinct
3. Enslaved - In Times

nK_!:

Že bude letos březen v mých očích takhle smutný a hudebně prázdný jsem nečekal. O to méně jsem čekal, že do eintopfu na první místo zvolím Nightwish. Nightwish, které poslouchám spíše z nostalgie, a to jen málokdy. Nicméně nové zpěvačce Floor Jansen to v řadách finských snílků docela sekne a její hlasový projev mi imponuje více než v případě Anette Olzon. Klipovka "Élan" se také povedla, tak uvidíme, co ještě uslyšíme. Ještě jsem zvědavý co nového nahraje Celldweller, ale to opravdu jen proto, že nevím, na co jiného se zaměřit.

1. Nightwish - Endless Forms Most Beautiful
2. Celldweller - End of an Empire (Chapter 03: Dreams)

Prdovous:

Naštěstí stejně jako v únoru, tak ani v březnu není moc o čem diskutovat. Stačí projet nadcházející alba a tři jména jsou pro mě naprosto jasná: V prvé řadě stojí norští Dødheimsgard s deskou "A Umbra Omega". Povinnost naprosto bez debat. Avantgardní zběsilost navazující na věčnost starý počin "Supervillain Outcast" už stihla odhalit první plody a ty signalizují, že březnová sklizeň bude už jen z tohohle důvodu zatraceně stát za to. Další v pořadí jsou progresivní vikingové a krajané Enslaved. Je neuvěřitelné, že i po dvanácti zářezech do diskografie udržují laťku zatraceně vysoko a chuť dál pokračovat, takže na ten třináctý v podobě "In Times" jsem vážně zvědavý. Na závěr svého skrovného výčtu ovšem zamířím do zcela jiných, podstatně teplejších vod. Italská psychedelická stálice Ufomammut se chystá těsně před koncem měsíce vydat album "Ecate" a je jasné, že i když jejich kadence taky nepatří mezi nejdelší, novinku nesmím minout, protože tihle pánové jen tak nezklamou.

1. Dødheimsgard - A Umbra Omega
2. Enslaved - In Times
3. Ufomammut - Ecate

Zajus:

Březnový seznam alb je, alespoň na metalové scéně, hodně dlouhý. Po úvodním potěšení, že bude z čeho vybírat, jsem však zjistil, že si ani tak téměř nevyberu. Mezi záplavou nezajímavých jmen nakonec naštěstí jedno vystupuje: Barren Earth. Tuhle superkapelku jsem si dosud vždy dost užil, a tak není důvod předpokládat, že by tomu tentokrát snad bylo jinak. Abych však nebyl nudný, přihodím ještě jednu záležitost. The Prodigy pro mě existovali naposledy někdy po roce 1997, kdy vydali skvělé "The Fat of the Land". Když už jsem však letos zjistil, že stále fungují a zjevně se jim daří víc než dobře, nedá mi to, abych jim nedal další šanci. Žádné zázraky popravdě ale nečekám.

1. Barren Earth - On Lonely Towers
2. The Prodigy - The Day Is My Enemy

Kaňour:

Jmenovat můžu nespočet kapel, které po úspěšných začátcích usnuly na vavřínech, vývoj ponechaly stranou a s obročním intervalem pravidelně krmí své nenáročné posluchačstvo. To Enslaved jako jedni z mála píší 24. rokem kariéry úplně jiný příběh. Pětice bergenských hudebníků přichází s každou vydanou řadovkou s obměněnou tváří, jež přirozeně posouvá po krůčcích celou diskografii kupředu. Já doufám, že z extrémního nadstandardu Enslaved ani tentokrát nesleví a "In Times" opět ukáže něco nového a neokoukaného. Norům se to takřka pokaždé povedlo, tak proč teď ne? Pod velkou firmou kapela vydává již roky a jiné nebezpečí mě nenapadá, možná ani neexistuje. Významnou událostí je nepochybně taktéž návrat nepředvídatelných Dødheimsgard. Po dlouhých osmi letech je aktivita kapely díky novince "A Umbra Omega" opět hmatatelná a já u toho rozhodně nebudu chybět. Netuším, kam se toto těleso za opravdu slušnou dávku let vyvinulo, ale čert to vem, cítím, že to bude hodně dobré. Za třetí do party volím Francouze Porta Nigra, kteří mě zaujali až při průzkumu, co že nás v březnu čeká. Debutové "Fin de siècle" jsem propásnul, nicméně již teď vím, že v případě "Kaiserschnitt", jak se novinka jmenuje, toto nehrozí.

1. Enslaved - In Times
2. Dødheimsgard - A Umbra Omega
3. Porta Nigra - Kaiserschnitt

PořadíInterpret - AlbumPočet bodů
1.Enslaved - In Times9
2.Dødheimsgard - A Umbra Omega8
3.Nightwish - Endless Forms Most Beautiful6
4.Moonspell - Extinct4
5.Barren Earth - On Lonely Towers3
6.-7.Celldweller - End of an Empire (Chapter 03: Dreams)2
6.-7.The Prodigy - The Day Is My Enemy2
8.-10.Porta Nigra - Kaiserschnitt1
8.-10.The Gentle Storm - The Diary1
8.-10.Ufomammut - Ecate1

Deska měsíce dle redakce: Enslaved - In TimesVýměna kytaristů u Sanctuary

1. března 2015 v 18:31 | H. |  Music News
Americká kapela Sanctuary, v jejíchž řadách se nacházejí i někteří členové již nefungujících Nevermore, hlasí změnu na postu kytaristy. Kapela se rozloučila s Bradem Hullem, na jehož místo nastupuje Nick Cordle (ex-Arch Enemy, ex-Arsis).

Nový kytarista se v řadách Sanctuary představí již na nejbližším evropském turné, které proběhne v březnu a na němž Američané budou hrát po boku thrash metalových veteránů Overkill a supportu v podobě Italů Methedras a Švýcarů Suborned. Do České republiky se šňůra nepodívá.

Sanctuary vydali v loňském roce počin "The Year the Sun Died", což bylo první album skupiny po obnově její činnosti v roce 2010 a také první deska od "Into the Mirror Black" z roku 1989.

Sanctuary původně fungovali v 80. a začátkem 90. let, aby se v roce 1992 rozpadli, načež se část sestavy přesunula do nového projektu Nevermore. V roce 2010, jak již bylo řečeno, skupina obnovila činnost souběžně za chodu Nevermore... o rok později však z obou kapel odešel kytarista Jeff Loomis, díky čemuž se Nevermore rozpadli a zbylí členové pokračují právě jako Sanctuary. Zajímavostí je, že Jeff Loomis před nedávnem nahradil v sestavě Arch Enemy právě Nicka Cordla, jenž nyní nastoupil do Sanctuary.

Act of Defiance: nová kapela s ex-členy Megadeth

1. března 2015 v 16:07 | H. |  Music News
Act of Defiance je nová kapela, v jejíchž řadách ovšem najdeme známé muzikanty z metalové scény. Ve skupině se totiž potkávají dva ex-členové Megadeth, bubeník Shawn Drover a kytarista Chris Broderick, kteří thrash metalovou legendu opustili loni na podzim, zpěvák Henry Derek Bonner (ex-Scar the Martyr) a baskytarista Matt Bachand (Shadows Fall).

Kapela v současnosti natáčí své první album, které by mělo být venku v létě letošního roku. O vydání se postarají Metal Blade Records. Produkce debutu se ujal Chris "Zeuss" Harris (Soulfly, Sanctuary, Carnifex).

Co se týče hudebního směřování Act of Defiance, Chris Broderick prohlásil, že půjde o "zabijácký mix thrashe a moderního metalu". První ochutnávku v podobě úryvku demo verze písničky "Throwback" najdete na YouTube.

Helloween: název a obal alba

1. března 2015 v 13:45 | H. |  Music News
Legendární speed/power metalisté Helloween z Německa zveřejnili první detaily o svém nadcházejícím albu. Novinka se bude jmenovat "My God-Given Right" a na trhu se objeví s příchodem 29. května pod hlavičkou Nuclear Blast, pod jejichž křídla se kapela loni na jaře vrátila.

O přebal "My God-Given Right", který se nachází napravo, se postaral Martin Häusler (U.D.O., Unisonic, Primal Fear).

Na albu se mimo jiné objeví i písničky jako "Swing of a Fallen World", "Lost in America" nebo "Battle's Won".

Klasicky se natáčelo ve studiu Mi Sueño na Tenerife (jehož vlastníkem je jen tak mimochodem zpěvák Andi Deris), kde vzniklo už několik alb kapely. Produkce se pak opětovně ujal matador melodického metalu Charlie Bauerfeind (Saxon, HammerFall, Rage, Gamma Ray), s nímž Helloween již v minulosti spolupracovali na šesti deskách a množství dalších neřadových počinů.

Peklo nad Otavou 10

1. března 2015 v 11:00 | H. |  Tiskové zprávy
PEKLO NAD OTAVOU 10 - info
Sobota 14.3.2015, 20.00, Strakonice - Music bar Křemelka

BRUTALLY DECEASED, EXORCIZPHOBIA, NAURRAKAR, HIROSHIMA NIGHTMARE

Malé jubileum oslaví v sobotu 14. března 2015 tradiční klubová strakonická akce Peklo nad Otavou. Příznivci extrémních žánrů se sejdou již podesáté na stejném místě a k tanci a poslechu jim opět zahrají čtyři kapely, každá z trochu jiného ranku, aby to bylo pestré a na své si přišel každý.

BRUTALLY DECEASED
Death metal
Jestli lze o nějaké tuzemské partě prohlásit, že měla raketový start, tak jsou to právě BRUTALLY DECEASED. Kapela složená ze zkušených muzikantů se prezentuje špinavým staroškolským death metalem, jehož kořeny byly kdysi dávno zapuštěny ve Švédsku formacemi ENTOMBED, UNLEASHED, DISMEMBER nebo GRAVE, po jejichž songu si BRUTALLY DECEASED vybrali jméno.. Vedle splitu se Švéďáky INTERMENT mají na kontě dvě řadová alba, přičemž loňské dílo "Black Infernal Vortex" sklidilo zaslouženě nadšenou odezvu. Na koncertech je kapela možná ještě lepší než z nahrávek, takže se těšte na opravdové deathmetalové peklo!

EXORCIZPHOBIA
Thrash metal
I EXORCIZPHOBIA se může pyšnit slušným startem, s debutem sice přišla až po několika letech od založení, ale zato jím hned zabodovala. Takže do roka a do dne (úsměv) si užila komfort vinylového split alba s tuzemskou thrashovou jedničkou LAHAR. Z obou oficiálních nahrávek EXORCIZPHOBIE zní Amerikou ovlivněný crossover/thrash, tedy hudba melodická, ale energická, s lehkými náznaky hardcore a se specifickým zpěvem kytaristy Skořího.

NAURRAKAR
Black metal
Pražská skupina NAURRAKAR přiveze do Strakonic zlo, nenávist a rouhání. Ač podle stylového připodobnění a třeba i fotek vypadá kapela jako ortodoxní černěkovové komando, v jejich černém umění dostávají prostor i zajímavé melodie a skladby nepůsobí monotónním dojmem, naopak jsou plné zvratů. Předloňské album "Epilog lidstva" představilo kapelu jako svébytný soubor mající nakročeno do tuzemské žánrové špičky.

HIROSHIMA NIGHTMARE
Thrash metal / punk
Mladá kapela, která svou "práci" bere opravdu vážně. Po demu a miniCD splitku vydali jihočeští thrash/punk/deathers povedené split LP/CD s AZID, kterým na sebe výrazněji upozornili a zařadili se mezi nadějné smečky, o nichž se v podzemí začíná mluvit. Loni pak následoval 7" split singl, na kterém kapela přesvědčila, že se neustále zlepšuje. Trumfem kapely je zpěvačka Mařenka, jedna z mála dívek, která na tuzemské scéně vykřikuje do mikrofonu.

Vstupné: 100 Kč,-

Info:

P.S. S předstihem oznamujeme termín jedenáctého Pekla nad Otavou, které proběhne ve čtvrtek 2. července 2015 na stejném místě a zahrají dvě srbské party - THE STONE a MURDER, se kterými se představí našinci AVENGER.

[tisková zpráva pořadatele]