Březen 2015

Další fošna Motörhead ještě letos

8. března 2015 v 20:01 | H. |  Music News
Další album legendárních Motörhead by se podle všeho mělo objevit ještě v letošním roce. Novinku opětovně produkuje dlouholetý parťák kapely Cameron Webb (Megadeth, Sister Sin), s nímž formace okolo ikonického frontmana Lemmyho Kilmistera pravidelně spolupracuje již od alba "Inferno" z roku 2004. Pokud vše půjde podle plánu, nové album by mělo vyjít na podzim.

Nadcházející deska se stane nástupcem dva roky starého počinu "Aftershock".

Gorgoroth: detaily o nové desce

8. března 2015 v 18:14 | H. |  Music News
O přípravách dalšího alba Gorgoroth se mluvilo již někdy v roce 2011, nicméně až nyní se konečně začíná k vydání novinky schylovat. Deska ponese název "Instinctus bestialis" a s definitivní platností vyjde 8. června pod značkou nizozemských Soulseller Records. K mání bude digipack CD (limitace na první press), černé LP, picture LP (oba vinyly také limitované) a download.

Dále byl odhalen přebal a tracklist, které najdete vpravo a níže. Na obálce je použit malý výřez obrazu "A Violent Forcing of the Frog" od holandského renesančního malíře Hieronyma Bosche.

O dozor nad nahráváním a mix se postaral bubeník Tomas Asklund, produkci si svorně rozdělili Asklund a kytarista Infernus. Zároveň půjde o první album Gorgoroth, na němž se představí nový vokalista Atterigner (Triumfall).

"Instinctus bestialis" bude druhou deskou Gorgoroth po personálním zemětřesení a následných soudních tahanicích o jméno, které se táhly od roku 2007 do roku 2009. Tou první byl počin "Quantos possunt ad Satanitatem trahunt" (2009), na nějž bude "Instinctus bestialis" navazovat.

Tracklist "Instinctus bestialis":
01. Radix malorum
02. Dionysian Rite
03. Ad omnipotens aeterne diabolus
04. Come Night
05. Burn in His Light
06. Rage
07. Kala Brahman
08. Awakening

Klipy od Kiske / Somerville a Moonspell

8. března 2015 v 16:03 | H. |  Music News
>>> Melodic metalový projekt Kiske / Somerville, v jehož čele už jen podle jména stojí pěvecká dvojice Michael Kiske (Unisonic, Place Vendome, ex-Helloween) a Amanda Somerville (Trillium, Avantasia), letos vydá své druhé album "City of Heroes" (detaily tady) a nyní k němu bylo zveřejněno nové video, a to k titulní písničce. Sledujte tady:


>>> Těsně před vydání nového alba "Extinct" (podrobnosti opět ve starší novince) mají rovněž portugalští veteráni Moonspell a i v jejich případě byl nový klip natočen pro titulní skladbu. Výsledek dopadl následovně:


Druhé album Nettlecarrier ještě tento měsíc

8. března 2015 v 13:41 | H. |  Music News
Norská black metalová smečka Nettlecarrier, v jejíchž řadách se potkávají Ciekals (Djevel, ex-Ljå), Mannevond (Koldbrann, Djevel, ex-Urgehal) a Dirge Rep (Orcustus, Djevel, Tortorum, ex-Gehenna, ex-Enslaved), vydá 20. března svou druhou dlouhohrající desku "Black Coffin Rites", jejíž obálku najdete napravo. Počin bude k dostání u Aftermath Music jako LP v limitaci 100 kopií a CD.

Tracklist "Black Coffin Rites" prozatím není znám, byly však odhaleny alespoň názvy dvou songů, které se zde objeví - "Bloodmoon" a "The Flesh and Bones of Hanged Men". První jmenovanou si můžete pustit na YouTube.

"Black Coffin Rites" bude navazovat na eponymní debut "Nettlecarrier", který vyšel v září roku 2012 pod hlavičkou Indie Recordings.

Další album Six Feet Under na obzoru

8. března 2015 v 11:31 | H. |  Music News
Floridští death metalisté Six Feet Under nelení a dva roky po předchozím dlouhohrajícím zářezu "Unborn" letos svým fanouškům naservírují další studiovou fošnu. Novinka se jmenuje "Crypt of the Devil" a k mání bude od 5. května u firmy Metal Blade Records. Obal a tracklist prohlížejte jako vždy okolo tohoto textu.

Zajímavostí je, že ze současné stálé sestavy Six Feet Under, jež kromě zpěváka Chrise Barnese čítá ještě dlouholetého kytaristu Stevea Swansona a dva novice v rytmické sekci, Jeffa Hughella na baskytaře a Marco Pitruzzella za bicími, se na natáčení "Crypt of the Devil" podílel pouze Barnes.

Materiál na novinku totiž Chris Barnes skládal společně s Philipem Hallem z Cannabis Corpse, který na album nahrál i baskytaru a část kytar. Bicí obstaral jeho bratr Josh Hall. Zbytek kytar pak natočil třetí člen Cannabis Corpse - Brandon Ellis.

První vypuštěný song z novinky se jmenuje "Open Coffin Orgy" a můžete si jej pustit na konci článku.

Tracklist "Crypt of the Devil":
01. Gruesome
02. Open Coffin Orgy
03. Broken Bottle Rape
04. Break the Cross in Half
05. Lost Remains
06. Slit Wrists
07. Stab
08. The Night Bleeds
09. Compulsion to Brutalize
10. Eternal in Darkness


Thurisaz: 'Patterns Of Life' Video Released

8. března 2015 v 10:49 | H. |  Tiskové zprávy
Thurisaz: 'Patterns Of Life' Video Released

Belgian atmospheric doom metallers THURISAZ will release their fourth full-length album, "The Pulse Of Mourning", on March 31 via Sleaszy Rider Records. The cover artwork was created by bandmember Mattias Theuwen in cooperation with Jeroen Mylle (AMENRA) and can be seen below.

The new single 'Patterns Of Life' can now be streamed through Youtube.


The band has the following to say about 'Patterns Of Life': "Patterns Of Life was the first song written for The Pulse Of Mourning. The main riff has been around for 2 years but until now the song remained unfinished. It has all the key elements of Thurisaz: diversity, agressivity and beauty."

THURISAZ's follow-up to 2011's "The Cimmerian Years" was produced by the band's guitarist Peter Theuwen together with Nik Mettez and Kris Belaen at the CCR studios (AXAMENTA, IN-QUEST, SUHRIM) in Zulte and mastered at the Tailor Maid Studio.

The band has the following to say about "The Pulse Of Mourning": "The Pulse of Mourning is a logical next step for Thurisaz after 2011's "The Cimmerian Years", but also a return to the rawness of 2007's "Circadian Rhythm". Once again we tried to create a very diverse album in which the many aspects of desillusion and bitterness are passing by."

''The Pulse Of Mourning" track listing:
01. Longing...
02. ...For A Change
03. Patterns Of Life
04. Tangram
05. Rays Of Light
06. One Final Step
07. Enslaved Dreams
08. In All Remembrance
09. Stargaze

Earlier this year THURISAZ released "Thurisaz: Live & Acoustic". The CD/DVD was recorded and filmed in front of a live audience and with a string-ensemble on the 1st of March 2014 at a sold-out show in 'GC Forum' in Wervik, the band's hometown. "Thurisaz: Live & Acoustic" was released on January 30 through Sleaszy Rider Records.

THURISAZ's current line-up:

Peter Theuwen: Grunts, clean voice, guitars
Mattias Theuwen: Screams, guitars
Pepijn De Raeymaecker: Drums
Kobe Canniere: Keys, clean voice
Nick Meganck: Bass

[tisková zpráva]


Další album Dhampyr právě vychází

8. března 2015 v 9:09 | H. |  Music News
Zámořská black metalová kapela Dhampyr vydává v těchto dnech svou novou desku - počin s názvem "Oceanclots" oficiálně vychází 10. března u Acephale Winter Productions jako MC, limitované CD a 2MC (limit 20 kopií). Obálka a tracklist se nacházejí jako vždy okolo tohoto textu.

"Oceanclots" v celé jeho délce můžete streamovat na této adrese.

"Oceanclots" bude navazovat na album "Withdrawals & Candy Heavens", které vyšlo loni v únoru taktéž u Acephale Winter Productions jako modrá audiokazeta v limitaci 50 kusů.

Tracklist "Oceanclots":
01. Mine Isabella of Frosts & Poppypins
02. Waltz of the Salivating Avalanche
03. Dissipate, My Beloved
04. A Kodak of Guncotton Shipwrecks
05. This Nirvana of Tangled Bullets
06. A Cholera Meditation For Scylla
07. Alyssum (Easterland White)
08. The Sewer Epiphanies
09. What Blessed Springs Pass Me By
10. Her Cloudless Shoulders & All Our Smoke
11. Sea-Eclogue for Genevieve

Madgod - Madgod

7. března 2015 v 20:51 | Kaša |  Recenze
Přestože šumperská čtveřice Madgod funguje již relativně dlouhou dobu (vlastně již od roku 2006, pokud budu za vznik počítat první pokusy v garáži), tak debutové album "Madgod" na sebe nechalo čekat až do konce minulého roku, kdy v listopadu spatřilo světlo světa. Když už jsem začal tou biografií, tak se sluší říct, že Madgod během své aktivní činnosti, která začala v roce 2008, prošli několika změnami v sestavě, jež se ustálila až v roce 2012 v současném čtyřčlenném složení. Dost už ale bylo nezbytných úvodních řečí, takže se pojďme podívat na jejich debutové výtvor pěkně z blízka.

Hned na první pohled mě upoutalo grafické zpracování bookletu. Ten je vyveden v černobílém provedení, jež ruku v ruce s kresbami a způsobem zobrazení textů evokuje komiks, ovšem je to jen dojem, protože žádný koncept a příběh album nesvazuje a na kotoučku tak najdete sedmičku skladeb, které bez problémů fungují jako jednotlivé kousky finální skládačky "Madgod", jejíž hrací doba se zastavila za velmi příjemnou půlhodinkou.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


[K recenzi poskytl: Madgod]

Dimmu borgir pracují na dalším albu

7. března 2015 v 19:11 | H. |  Music News
O tom, že by norští symfoničtí black metalisté Dimmu borgir měli chystat své nové, celkově již deváté dlouhohrající album, se hovoří už delší dobu. Až doposud se ovšem práce příliš nehýbala kupředu, přestože to původně vypadalo, že by počin měl vyjít začátkem roku 2014. Loni na podzim ale kytarista a hlavní skladatel Silenoz v rozhovoru prohlásil, že "ve skutečnosti toho moc napsaného ještě nemáme".

Nyní už to však vypadá, že se další deska konečně začíná blížit - frontman Shagrath totiž prozradil, že se Dimmu borgir již aktuálně nacházejí ve fázi předprodukce. Vydání novinky je prozatím předběžně stanoveno na konec letošního roku. Další informace prozatím nejsou k dispozici.

I kdyby nadcházející počin opravdu stihl vyjít ještě letos, bude to znamenat doposud nejdelší přestávku mezi studiovými deskami v historii kapely. Posledním albem Dimmu borgir totiž stále zůstává "Abrahadabra", které vyšlo v září 2010.

Kataklysm pojmenovali album

7. března 2015 v 17:28 | H. |  Music News
Kanadští death metalisté Kataklysm na podzim loňského roku oznámili, že již nějakou dobu pracovali na svém dalším albu a že jej na začátku letoška začnou nahrávat. Nyní kapela přihazuje konkrétnější detaily - novinka se bude jmenovat "Of Ghosts and Gods" a vyjde 31. července u firmy Nuclear Blast.

Na nahrávání nástrojů klasicky dohlíží kytarista Jean-François Dagenais, který jako producent pracoval na všech deskách Kataklysm od počinu "Temple of Knowledge (Kataklysm Part III)" z roku 1996. Produkce vokálů se ovšem ujme Mark Lewis (Cannibal Corpse, Deicide, Death Angel), jenž pro Kataklysm svého času mixoval album "Prevail" z roku 2008. O mix a mastering novinky se pak postará Andy Sneap (Accept, Megadeth, Arch Enemy; jako aktivní muzikant Hell, ex-Sabbat).

Chystaná novinka bude už druhým albem Kataklysm se současným bubeníkem Olivierem Beaudoinem, jenž v sestavě nahradil dlouholetého člena Maxe Duhamela. Ten ze své pozice odstoupil na jaře 2013, aby se mohl vyléčit ze své závislosti na alkoholu. První deska bez jeho účasti se jmenovala "Waiting for the End to Come" a vyšla v říjnu 2013.

Nové album DOBYTČÍHO MORU v červnu pod Pařátem

7. března 2015 v 15:56 | H. |  Tiskové zprávy
Nové album DOBYTČÍHO MORU v červnu pod Pařátem

DOBYTČÍ MOR, jedna z nejstarších tuzemských extrémně metalových kapel, byla založena už v roce 1991 s touhou hrát co nejtvrdší muziku bez sebemenších omezení, čemuž také odpovídalo chlívácky zaměřené pojmenování. Pod anglickým názvem MURRAIN, který si vyžádala tehdejší nahrávací společnost, se "Dobytci" v roce 1993 prezentovali albem "The Famine" a následně se rozpadli. Definitivní druhý dech chytli až o mnoho let později a vy jste mohli být u toho prostřednictvím dvou alb vydaných v Pařátu "Syndrom (2011) a "Plague" (2013). Na nich už hrnuli old school grindcore. Letošní červen bude datem jejich nové fošny "Penury Eats Handly", která bude podle kytaristy a zpěváka Dana více riffová, s vlivem moderny, ale zároveň sypačková s typickým ksichtem DOBYTČÍHO MORU.

Nahrává se opět u Mroše v Ostravě a v klasickém tříčlenném obsazení s tím rozdílem, že k Danovi a bubeníkovi Rostičovi se loni přidal na baskytaru Hary, dřívější kytarák PATHOLOGIST.

Nové album DOBYTČÍHO MORU vyjde 11. června společně s 64. číslem Pařátu.

[tisková zpráva vydavatele]

VolumeMax Fest IV: Čtyři šarmantní zpěvačky a sympatický vokalista

7. března 2015 v 14:57 | H. |  Tiskové zprávy
VolumeMax Fest IV: Čtyři šarmantní zpěvačky a sympatický vokalista

Číslo čtyři je pro čtvrté pokračování VolumeMax Festu opravdu příznačné. Čtyři měsíce dělí nejnovější pokračování od svého předchozího, progresivně pojatého kola. Tentokrát vám představíme další čtyři kapely, v jejichž čele stojí čtyři půvabné zpěvačky…a v jednom případě ještě sympatický vokalista :)

Hlavní kapela k nám nyní zavítá z jihu Evropy. Mladí a nadějní Italové SLEEPING ROMANCE se na naší akci představili již v roce 2013, kdy zahráli po boku amerických THEOCRACY. Nyní vyráží na své první evropské turné v pozici headlinera a chystají se představit i svůj nový materiál. Ten i tentokrát bude sázet především na mohutné kompozice, v nichž důležitou roli hrají symfonické prvky. Nosným pilířem tvorby je však především kytarová práce a samozřejmě také emotivní projev zpěvačky Federicy Lanny. Jsme si jistí, že jejich tvorbu ocení všichni příznivci symfonicky laděného metalu.


Osmičlenná, symphonic-folk metalová smečka, kterou vedou dva kontrastující hlasy - hrubý mužský growl a jemný ženský zpěv. To jsou WOLFARIAN. Jejich hudbu tvoří něžné, lehce středověké melodie, jež jsou poskládány, mimo typických nástrojů, také z medového zvuku houslí a výrazných tónů fléten. Jsou zaměření na historii, konkrétně dobu vikingskou, pohanská božstva a bitvy. Skupina dokončila nahrávání svého prvního dlouhohrajícího alba, které ponese název "Far Away In North". Deska již brzy spatří světlo světa, a tak se jistě můžeme těšit i na písně z chystaného debutu.


Kapela ANDRAGONA hrající melodický metal se začala pod svým názvem prezentovat od prosince 2011. Kapelu založil kytarista Jiří Kozelský, který spolu se zpěvačkou Veronikou Plškovou hledali další muzikanty pro založení kapely. Po dlouhém hledání vhodného baskytaristy se sestava ustálila v prosinci 2010. Kapela začíná aktivně koncertovat v roce 2012. Repertoár tvoří vlastní tvorba převážně rychlých melodických písní, s důrazem na výraznou zpěvovou linku. V prosinci 2013 pak skupině vychází debutové EP "End Of The Prophesied Dawn", se kterým vyráží na mini-promotour. Ihned po jeho skončení se kapela vrhá na tvorbu materiálu pro svoji dlouhohrající desku.


ALIA TEMPORA je modern-symphonic metalová kapela z Brna a okolí. Charakteristickým prvkem jejich hudby jsou výrazné kytary, melodické linky a ženský vokál. Ve své tvorbě se spoléhají na své instinkty a tak vzniká zajímavá směsice melodických žánrů, k čemuž dopomáhá např. irská flétna nebo různé prvky elektronické hudby.


V rámci akce proběhne tombola o ceny věnované vystupujícími kapelami a webzinem Volumemax.

Info o akci

Datum: 15. března 2015
Místo: Brno - Melodka
Start: 18:30
Vstupné: 150 Kč (pouze na místě)

Připomeňme, že aktuální informace o akci najdete na Facebookovém profilu akce. Neváhejte jej využít pro vaše dotazy, poslech skladeb, komunikaci s přáteli. Těšíme se na Vás jak na Facebooku, tak 15. března naživo!


Odkazy:


[tisková zpráva]

Faith No More: obal novinky

7. března 2015 v 13:42 | H. |  Music News
Nová deska "Sol Invictus" legendárních alternativních metalistů Faith No More se pomalu, ale jistě začíná blížit a kapela postupně odhaluje nové informace, k nimiž nyní přibyla asi poslední z těch nejdůležitějších - přebal. Prohlédnout si jej můžete napravo.

"Sol Invictus" vyjde 19. května skrze Reclamation Recordings, což je nově vzniklá značka samotných Faith No More. O distribuci se pak postarají Ipecac Recordings, jejichž vlastníkem je zpěvák Mike Patton.

Z novinky již byly uvolněny dvě skladby - "Motherfucker" si můžete pustit na Soundcloudu a novější "Superhero" v YouTube videu na konci článku.

"Sol Invictus" bude první deskou Faith No More po obnově jejich činnosti v roce 2009 a také první studiovou nahrávkou kapely od "Album of the Year" z roku 1997.

Tracklist "Sol Invictus":
01. Sol Invictus
02. Superhero
03. Sunny Side Up
04. Separation Anxiety
05. Cone of Shame
06. Rise of the Fall
07. Black Friday
08. Motherfucker
09. Matador
10. From the Dead


Fortíð "9" CD - comming soon 27./30.03.2015

7. března 2015 v 11:56 | H. |  Tiskové zprávy
Fortíð "9" CD - comming soon 27./30.03.2015
Epic Pagan-Black-Metal

The first song is online

In 2010 FORTÍÐ finished the trilogy with "Völuspá part III: Fall of the Ages", with the main purpose being to put one of the most important Ásatrú literature; Völuspá, into a musical form.

After finishing the Völuspá trilogy, Einar "Eldur" Thorberg Guðmundsson has returned with a new full line up. Three new members which equal three new elements applied to the soundscapes of FORTÍÐ. This has already resulted in numerous live shows across Europe. A new era of FORTÍÐ began and in 2012 the band released the album "Pagan Prophecies", which caused enormous positive feedback worldwide.

With their new and fifth studio album FORTÍÐ created their masterpiece. On "9" you can find a mix of Nordic Pagan-Black-Metal and epic and anthemic song structures. With the vocals being in Eldur's native Icelandic, these nine tracks have a unique and recognizable atmosphere that will delight any Pagan-Metal fan. Highly recommended for fans of Enslaved and Solstafir.

Tracklist:
1. Hrafnar
2. Hugur
3. Nornir
4. Viska
5. Leit
6. 9
7. Galdur
8. Rúnir
9. Hof

[tisková zpráva vydavatele]


Stone Sour chystají EP předělávek

7. března 2015 v 9:59 | H. |  Music News
Zámořská rocková kapela Stone Sour, v jejímž čele stojí zpěvák Corey Taylor ze Slipknot, vydá 18. dubna nové EP s názvem "Meanwhile in Burbank…". Nebude se však na něm nacházet nová muzika, protože půjde o minialbum předělávek - konkrétně se zde objeví pět písniček původně od Alice in Chains, Judas Priest, Kiss, Metallicy a Black Sabbath.

Je tomu měsíc, co Stone Sour vydali jako singl ještě jednu předělávku - šlo o song "The Dark" původně od Metal Church. Tento cover byl natočen pro hororový film "Fear Clinic", v němž si zahrál i Corey Taylor.

"Meanwhile in Burbank…" bude také prvním počinem Stone Sour, na němž se představí hned dva noví členové - kytarista Christian Martucci (Black President, ex-The Chelsea Smiles) a baskytarista Johny Chow (ex-Cavalera Conspiracy).

Tracklist "Meanwhile in Burbank…":
01. We Die Young [Alice in Chains cover]
02. Heading Out to the Highway [Judas Priest cover]
03. Love Gun [Kiss cover]
04. Creeping Death [Metallica cover]
05. Children of the Grave [Black Sabbath cover]

FORGOTTEN TOMB premiere first track from new album

7. března 2015 v 8:27 | H. |  Tiskové zprávy
FORGOTTEN TOMB premiere first track from new album

Italian black/doom metallers FORGOTTEN TOMB will release their new album "Hurt Yourself and The Ones You Love" on April 17th in Europe and April 21st in North America via Agonia Records. In anticipation, the band unveiled the album's title track (and music video). It's available at this location:

http://youtu.be/9jDguGDaxm8

In a recent interview with Musiclegends.ca, the band's mastermind Ferdinando "Herr Morbid" Marchisio commented that: "[recording the new album] was hard work but at the same time it has been a rewarding experience. Producer Terje Refnses is a skilled and experienced guy, and he managed to get the best out of us and guide us towards the best choices for the sound on the album. We took a "old-fashioned" approach to the recording, limiting the use of softwares to a minimum and mostly trying to play as tight and live as possible. We also worked on our own overnight doing some overdubs and stuff like that. It was good to get those 2 weeks off and focus only on the album without too many distractions. we wanted to have a more natural and organic sound compared to the last 2 albums and I think we succeeded".

Earlier this year Marchisio said that the new opus is "a mix of melancholy, groove and pure malignancy". An organic and natural sound embraces seven new tracks, featuring the band's classic trademark style, along with some new ideas.

"Hurt Yourself and The Ones You Love" serves as the follow-up to 2012's "...And Don't Deliver Us From Evil" album. The new album cover is available below.

"Hurt Yourself and The Ones You Love" was recorded and mixed in Sound Suite Studios (Marseille, France) with Terje Refsnes (Carpathian Forest, Novembre, Gehenna, Destroyer 666) behind the knobs. Brad Boatright of Audiosiege Studio (Corrosion Of Conformity, Nails, Vallenfyre, Beastmilk, High On Fire) took care of the mastering in Portland (Oregon, USA).

The album will be available in:
- digipack CD;
- box CD with jewelcase CD, bullet pendant and armband with band's logo (limited to 500 numbered copies);
- picture disc (limited to 300 hand-numbered copies);
- transparent white vinyl with red splatter (limited to 150 hand-numbered copies);
- black vinyl;
- digital formats.

Pre-orders are available here.

"Hurt Yourself and The Ones You Love" tracklist:
1- Soulless Upheaval
2- King Of The Undesirables
3- Bad Dreams Come True
4- Hurt Yourself And The Ones You Love
5- Mislead The Snakes
6- Dread The Sundown
7- Swallow The Void

Line-up:
Ferdinando "Herr Morbid" Marchisio - guitar, vocals
Andrea "A." Ponzoni - lead guitar
Alessandro "Algol" Comerio - bass
Kyoo Nam "Asher" Rossi - drums

Upcoming shows:
- 14/03/2015 - Comunità Giovanile, Busto Arsizio [Va] (ITALY)
- 03/04/2015 - Doom Over London Festival, London (UK)
- 15/05/2015 - Tapper Club, Tallinn (ESTONIA)
- 16/05/2015 - Melna Piektdiena, Riga (LATVIA)
- 17/05/2015 - Kablys, Vilnius (LITHUANIA)


[tisková zpráva vydavatele]


Revenge Division - The New Generation

6. března 2015 v 20:28 | nK_! |  Recenze
Partu mladých slovenských muzikantů pocházejících z Považské Bystrice, kteří si říkají Revenge Division, netřeba v naší kotlině asi nikterak zvlášť představovat. Kluci mají za sebou několik úspěchů v různých hudebních soutěžích, hromadu koncertů a v listopadu loňského roku jim pod hlavičkou labelu MetalGate vyšla debutová deska "The New Generation".

Hudba Revenge Division by se dala popsat jako mix melodic death metalu a metalcoru s prvky thrashe. Něco podobného dneska hraje každá začínající kovová kapela a přiznávám bez mučení, že jsem k novému materiálu Revenge Division přistupoval nejprve s despektem a obavou z další průměrné metalcorové desky. Naštěstí se slovenští muzikanti nezaměřují pouze na vypiplané melodie a písně na "The New Generation" neoplývají jen náloží energie, ale mají také hlavu a patu. Na ploše více než 50 minut se jim daří udržet posluchačovu pozornost a co je nejdůležitější - celou tu dobu baví a nezabředávají do tradičních žánrových klišé.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


[K recenzi poskytl: Metal Promotions]

CAPE NOIRE ... Fire ... Coming Soon

6. března 2015 v 19:40 | H. |  Tiskové zprávy
Well. Here's the thing. Who is Cape Noire? The question isn't who it is, but rather what it is. Sinister, electronic and unadulterated. A fractured spirit within the beats that punish this treacherous piano. And a voice. One that breaks in suffocating air. Now you can seek out what is hiding behind the veil, but all you will find is a thousand lost souls. All sheltered under the heavy mantle.

Soon ... "FIRE"
First CAPE NOIRE's Video
Extract From "AD NAUSEAM" EP


[tisková zpráva]


Surgical Meth Machine: nový projekt Ala Jourgensena z Ministry

6. března 2015 v 18:37 | H. |  Music News
Industrial metalová legenda Ministry se v posledních letech neustále rozpadá a zase dává dohromady a aktuálně to vypadá, že hodlá nadále koncertovat, avšak už nevydávat další alba, takže posledním dlouhohrajícím zářezem v diskografii by podle všeho mělo zůstat "From Beer to Eternity" ze září 2013. Al Jourgensen, hlavní postava Ministry, však nehodlá pověsit tvorbu nové hudby na hřebík - ohlásil totiž vznik nového projektu, jehož název zní Surgical Meth Machine.

Kromě samotného Jourgensena by v sestavě Surgical Meth Machine měl figurovat ještě Samuel D'Ambruoso, jenž se v roli producenta podílel na posledních dvou albech Ministry (kromě zmiňovaného "From Beer to Eternity" ještě "Relapse" z března 2012).

Al Jourgensen se již v rozhovoru pro Metal Hammer nechal slyšet, že chce se Surgical Meth Machine udělat "nejrychlejší album v historii". Prý se zde neobjeví žádný song, který bude mít méně jak 220 BPM (beats per minute). Kompletní rozhovor sledujte tady.

V Českých Budějovicích v květnu vystoupí kytarový mág Victor Smolski

6. března 2015 v 17:04 | H. |  Tiskové zprávy
V Českých Budějovicích v květnu vystoupí kytarový mág Victor Smolski

Velká hudební událost se uskuteční 2. května v Českých Budějovicích! V kultovním klubu Highway 61 vystoupí kytarový mág a bývalý člen německé legendy Rage Victor Smolski. Společnost mu budou dělat táborští Procrastination a místní Blamage, kteří do jihočeské metropole Victora pozvali.

"Tomáš (kytara) jednoho dne napsal Victorovi mail, zda by si nechtěl v Českých Budějovicích zahrát. A on souhlasil! Ale jenom tehdy, pokud si s ním zahrajeme," usmívají se členové Blamage. "Rage máme moc rádi, zvláště Victora, tak jsme hned souhlasili."

Victor Smolski vystoupí se svojí show na jihu Čech vůbec poprvé. Jeho dechberoucí techniku, osobitý styl hry, divoký a zároveň procítěný přednes obdivují kytaristé po celém světě. Málokdo ale může jeho finty sledovat z takové blízkosti, jako se v květnu naskytne Jihočechům.

Victor Smolski hrál v několika projektech a kapelách, přesto je fanoušky nejvíce spojován s Rage, od kterých ale v letošním roce odešel. Společně natočili mnoho kultovních alb, jako jsou například Unity či Soundchaser. Jeho jedinečný zvuk byl pro kapelu charakteristický.

Českobudějovičtí Blamage jsou již tuzemskou metalovou stálicí, která se pohybuje v mantinelech melodického thrash metalu. Kluci momentálně propagují svoji novou desku Bez Pravidel. Novinku v zádech mají i Procrastination, kteří osobitě propojují metal s grunge a dalšími styly.

Vstupné bude 199 korun. Koncert odstartuje ve 20 hodin. "Bude to velkolepá akce, našlapaná kytarovým uměním tohoto excelentního hudebníka, kterého jste mohli spatřit po boku skupiny Rage na koncertech a festivalech jako Wacken, Masters of Rock, Metalfest a tak dále," zvou organizátoři z kapely Blamage.

KONTAKTY A ODKAZY:
E-mail: milan.cernoch@kontaktservis.cz (Milan Černoch)

[tisková zpráva]

Klipy od Halestorm a Suicide Commando

6. března 2015 v 14:40 | H. |  Music News
>>> Čím dál tím populárnější americká kapela Halestorm vydá v dubnu svou novinku "Into the Wild Life" (detaily tady), na jejíž podporu se nyní objevuje již druhý videoklip. Formace se zpěvačkou Lzzy Hale v čele si tentokrát vybrala písničku "Amen" a dopadlo to následovně:


>>> Nové video má na kontě i kultovní elektronická mlátička Suicide Commando z Belgie. Song "Evacuate (Where's the Exit Remix)" se objevil na dva roky staré nahrávce "When Evil Speaks" a výsledek najdete níže.


God Dethroned pracují na novém materiálu

6. března 2015 v 12:51 | H. |  Music News
Nizozemští death metaloví veteráni God Dethroned sice svou činnost ukončili v roce 2011, ale v půli loňského roku ohlásili návrat na scénu. Zpočátku to vypadalo, že půjde pouze o koncertní reunion, protože o přípravě případného dalšího alba nepadlo ani slovo, kapela však nyní potvrdila, že nakonec přece jenom pracuje na novém materiálu. Na Facebooku God Dethroned se objevilo následující:

"Je to přibližně pět let, co jsme napsali poslední song God Dethroned. Možná si někteří z vás říkali, jestli pořád máme na to, abychom napsali něco nového, a odpověď je určitě ano, máme na to! První riffy už jsou hotové a máme inspiraci k napsání spousty dalších. Jistě víte, že nikdy neděláme dvakrát stejné album, a ani tentokrát neuděláme v tomto pravidle výjimku. Ještě vám nebudu říkat, co můžete očekávat, zatím je pro nás příliš brzo, abychom mohli říct, jaký bude výsledek, ale snažíme se o něco úplně odlišného. Tohle bude třetí a poslední kapitola o 1. světové válce; doufáme, že budeme mít nahrávání hotové před koncem roku."

God Dethroned se již při ohlášení obnovy činnosti nechali slyšet, že hodlají vystupovat spíše sporadicky a pouze na vybraných akcích. Jednou z nich letos bude i český festival Brutal Assault v Jaroměři, kde by se skupina měla objevit 7. srpna.

Doposud poslední deskou God Dethroned je "Under the Sign of the Iron Cross" z listopadu 2010.

V.A.R. - Level 6

5. března 2015 v 20:26 | Kaša |  Recenze
Liberecká skupina V.A.R. vznikla již na konci 80. let, a z této pozice je tak možné považovat ji za jednoho z pionýrů tvrdého metalu v našich končinách, když ještě za minulého režimu prezentovala fanouškům přesně to, po čem byl hlad. Přestože se tato parta se zkratkovitým jménem, který v plném znění znamená "Vratislavický alkoholický rachot", nikdy nedostala na stejnou úroveň jako třeba souputníci Törr či Debustrol, tak to nutně neznamená, že by jejich hudba byla méně kvalitní. Od debutového alba "Personal Destruction" z roku 1992 uplynula dlouhá doba, a přestože kapela v mezidobí fungovala, tak o sobě příliš nahlas vědět nedávala a nebýt loňského počinu "Level 6", tak jsem vlastně neměl o její existenci ani zdání.

Novinka je věnována památce jednoho ze zakladatelů V.A.R. a kytaristy Jana "Sznega" Brtky, jenž loni zemřel, ačkoli se na tvorbě "Level 6" podílel a zúčastnil se i nahrávání. Stejně jako předchozí alba by se i následník "Za pět minut po smrti", jež vyšlo v roce 2007, dal zařadit do thrash metalové škatulky, ačkoli toho thrashe s přibývajícími léty ubývá a v podání V.A.R. nepopírá vliv domácího bigbítu ohlodaného na kost. Žádné příkrasy (pokud pominu letmé využití kláves) a dodělávky; "Level 6" je album agresivní, explozivní a na nic si nehrající, což je na něm velmi sympatické. Přičtěte k tomu vcelku povedené texty plné agrese a skvělý zvuk z domácího studia Hacienda Miloše "Doda" Doležala a máme na stole album, které by papírově mělo zabíjet. A taky, že ano! Jednou z hlavních devíz V.A.R. je nabroušený vokál Beruna, jenž zní sebejistě jak v nižších polohách, které sluší hutným kytarovým spodkům, tak při výše položeném řevu, k němuž zase skvěle pasují řezavé kytary, jako to V.A.R. předvádějí ve "Vránami rozklován".

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


[K recenzi poskytl: Against PR]

Novinka Amorphis se blíží

5. března 2015 v 18:55 | H. |  Music News
Finská stálice melodického metalu Amorphis chystá své další, celkově již 13. studiové album. Kapela v březnu začne předprodukci pod dohledem producenta Jense Bogrena (Kreator, Amon Amarth, Opeth), v jehož studiu Fascination Street proběhne i vlastní natáčení, které začne o měsíc později. Dosud nepojmenovaná novinka by se měla na trhu objevit v září.

Po vydání nahrávky se Amorphis vydají na evropské turné, nikoliv však jako headliner - společně s Arch Enemy totiž budou dělat support finským hvězdám Nightwish. 7. prosince se tato sestava představí i v Praze v Tipsport Aréně.

Doposud poslední deska Amorphis nese název "Circle" a do obchodů dorazila v dubnu 2013.

Dan Capp novým kytaristou Winterfylleth

5. března 2015 v 16:45 | Kaňour |  Music News
Britští atmosféričtí black metalisté Winterfylleth našli nedlouho po odchodu kytaristy Marka Wooda jeho náhradu. Post kytaristy je nově obsazen Danem Cappem, jenž je známý spíše jako výtvarník, přičemž za zmínku stojí především práce na obalech pro nové nahrávky Burzum.

Capp svůj výtvarný um prezentoval i prostřednictvím Winterfylleth. To už kapela dodává sama v následujícím prohlášení: "Dan byl blízkým přítelem kapely od jejích raných let, kdy s námi úzce spolupracoval na vytváření většiny našich artworků. Je to extrémně talentovaný hudebník a sdílí naši kolektivní tvůrčí vizi. Mnoho z vás vidělo Dana hrát s námi na našem nedávném turné po Velké Británii s Primordial a během našeho představení na Blastfestu v Norsku. Doufáme, že se k nám přidáte v přivítání Dana do Winterfylleth."

Kapela má za sebou vydání čtvrtého dlouhohrajícího alba "The Divination of Antiquity", jež vyšlo pod záštitou Candlelight Records konkrétně 7. října. Winterfylleth zavítají během letní festivalové sezóny i na český Brutal Assault, který se koná mezi 5. a 8. srpnem.