Březen 2015

ANIMA, Feanor Omega's debut album DETAILS REVEALED

12. března 2015 v 13:30 | H. |  Tiskové zprávy
ANIMA, Feanor Omega's debut album DETAILS REVEALED

ANIMA, Feanor Omega's debut album will be released on 4th of May via CURSED RECORDS.

It features 9 tracks of pure atmosphere at a total playing time of 52 minutes. The project renounces genre limitations. The tracks range from instrumental and/or acoustic ballads to ground-breaking atmospheric Black Metal.

PREVIEW TRACKS:
II. OTHERWORLD: http://youtu.be/mXjPMCdl44A
III. RISEN: http://youtu.be/ciOlzEICiiA

Tracklisting for FEANOR OMEGA's Anima
1. Waiting
2. Otherworld
3. Risen
4. Drowning
5. Die Sonne Weint
6. Noir
7. Epos: Anima
8. Missing Home (OUTRO)
9. Not All Those Who Wander Are Lost (BONUS TRACK)

MORE INFO:

[tisková zpráva]


Fata Morgana vydali nové album

12. března 2015 v 11:30 | H.
Plzeňští veteráni Fata Morgana právě vydali své nové album - jeho název zní "Devět bran" a vyšlo v podobě digipack CD, jehož náhled se nachází napravo (klik na obrázek pro zvětšení). Ukázku v podobě songu "Dračí krev" si můžete pustit na YouTube.

Ačkoliv Fata Morgana vznikla již hluboko v 80. letech a má na kontě množství demosnímků a také jednu kompilaci, regulérní debut "Spalovač mrtvol" vyšel až v roce 2003. A přesně na ten také novinka navazuje.

Cold Blue Mountain - Old Blood

11. března 2015 v 21:04 | Prdovous |  Recenze
Je jedna ráno a já se dobrého půl dne snažím vymyslet, jak tuhle recenzi začít. Tradiční historizující okénko představující prakticky neznámou bandu? Další adoraci sludge a stoneru? Nebo něco jiného? Když ji začínám takovou větou, nemusíte být filosof, aby vám bylo jasné, že se mi nelíbí ani jedno. Všechno je to okoukané, klasické, nezáživné. Rozhodně nic, čím byste chtěli plnit první odstavce vašich článků častěji, než je zdrávo. V případě americké party Cold Blue Mountain je na tomto dilematu nejvíc paradoxní fakt, že pokud bych měl volit úvod podle okoukanosti hudby, kterou kapela prezentuje, musel bych asi zvolit to největší klišé.

Sludge, stoner, post-metal a další post-core žánry si mě získaly dvěma vlastnostmi. Na jedné straně silnou emoční stránkou, která je z člověka schopná vyždímat takové pocity, jaké nikde jinde nezažijete. Na druhé straně úžasnou variabilitou, otevřeností vůči dalším žánrům, prakticky neomezenými možnostmi křížení a vývoje, z nějž lezou často tak neuvěřitelné věci, že to bere dech. Obecně příliš nerozumím uzavírání do mantinelů žánrů a škatulí, které díky nejasným obrysům v podstatě ztrácí smysl a slouží spíš k hrubému popisu toho, co kapela vlastně drhne, protože obšírnější popis by mohl vydat i na několik odstavců, ne-li stran. Bohužel, tohle přesně je případ druhé řadovky Cold Blue Mountain, "Old Blood".

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


[K recenzi poskytl: The Black Birch]

Minirecenze #95

11. března 2015 v 19:06 | H. |  Minirecenze
Blakk Old Blood - Wrath (únor 2015, selfrelease)
black metal, Švýcarsko

Svým způsobem je to docela zajímavé, že se ještě dnes najde někdo, kdo si řekne, že je na světě pořád málo špinavého a oldschoolového black metalu a že právě on je ten jediný vyvolený, kdo oživí a opětovně zažehne onen true plamen - a začne hrát hoblovačku, která zní úplně stejně jak muzika tisícovky dalších kořenů, jež rovněž obdobným způsobem osvítil duch nesvatý. Ano, Švýcaři Blakk Old Blood patří právě mezi takové.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Tracklist:
01. Disaster of the World - 03:36
02. Burning Churches - 05:17
03. Ancient Serpent - 05:31
04. Die and Join the Void - 05:09
05. Might of Wrath - 04:16

Autor: H.
[K recenzi poskyl: Clavis Secretorvm]

Hornwood Fell - Hornwood Fell (22. října 2014, Avantgarde Music)
black metal, Itálie

Na světě existují tisíce, možná spíš desetitisíce vydavatelských firem z různých hudebních scén, od indie záležitostí až po major labely, nicméně firem, o nichž by šlo říct, že je jejich činnost výjimečná, že vydávají skutečně zajímavou muziku a že se na jejich vkus dá spolehnout, je naprosté minimum, v podstatě jen hrstka a směšné promile z toho obrovského počtu. Pro mě osobně mezi takové jistě patří kupříkladu italští Avantgarde Music, protože takřka vše, co pod jejich patronátem vyjde, mě opravdu oslovuje a přijde mi to jako úžasná muzika. I v takových případech však platí jen "takřka vše", nikoliv "úplně vše"…

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Tracklist:
01. Cerqua - 05:37
02. Tempesta - 04:46
03. Meca - 09:03
04. L'ira - 05:24
05. Mutavento - 07:26
06. VinterFresa part 1 - 07:00
07. VinterFresa part 2 - 02:45

Autor: H.
[K recenzi poskytl: Against PR]

Lykaion - Heavy Lullabies (6. února 2015, Inverse Records)
hard rock, Itálie

"Heavy Lullaby" je asi nejnaivnější album plné písniček o lásce, jaké jsem kdy slyšel, a to není titul zrovna snadno dosažitelný. Byl to ostatně už první nepozorný poslech, který ve mně vyvolal podezření, že poslouchám kopii Avenged Sevenfold, tedy jakousi druhou kopírovací mocninu dobrých kapel. A v takové situci je třeba se obrnit, podobně jako když víte, že za chvíli šlápnete do něčeho ošklivého, ale již nemáte čas se překážce vyhnout.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Tracklist:
01. Heavy Lullaby - 03:55
02. For Love - 04:27
03. Anthem - 04:10
04. I Don't Love You Anymore - 05:10
05. Waitin' - 03:55
06. Smile - 04:04
07. End of Time - 03:54
08. Out of My Heart - 04:20
09. Animals - 03:41
10. Accept Yourself - 04:46
11. Till the End - 05:06

Autor: Zajus
[K recenzi poskytl: Inverse Records]

Rise of Avernus - Dramatis personæ (30. března 2015, Code666 Records)
gothic death metal, Austrálie

Když jsem před rokem sepisoval recenzi debutového alba Rise of Avernus, "L'appel du vide", nešetřil jsem chválou. Tehdy naprosto neznámá parta si mne svým počinem získala natolik, že je čas od času v přehrávači otočím a stále se dobře bavím, což se mi v případě promáčů, jež k nám do redakce přicházejí, zas tak často nestává. Jejich letošní EP tak ve mně vzbuzovalo docela jiné pocity a hlavně jsem očekával minimálně pokračování cesty, jak ji nyní už jen čtveřice předloni započala.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Tracklist:
01. In the Absence of Will - 05:16
02. Path to Shekinah - 05:34
03. Acta Est Fabula - 06:00
04. An Alarum of Fate - 05:54
05. In Hope We Drown - 06:23

Autor: Kaša
[K recenzi poskytl: Aural Music / Code666]

Torturerama - It Begins at Birth (únor 2014, selfrelease / 8. září 2014, Dolorem Records)
death metal, Belgie

Torturerama se na první pohled tváří jako mladá a nezkušená kapela, ve skutečnosti ji však tvoří muzikanti, kteří se na belgické undergroundové scéně již nějaký ten pátek pohybují. Asi nejznámějším z nich je kytarista Raf Meukens, který hrával na basu u dnes již bohužel nefungujících progresivních black metalistů Gorath a nově baskytaru drhne i u Death Penalty, což je nedávno rozjetý projekt Garyho Jenningse z Cathedral.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Tracklist:
01. Sheppard of a Secret Realm - 03:42
02. Territorial Darkness - 03:36
03. Necromantical Tendencie - 03:50
04. Flesh Ripping Sounds - 04:16

Autor: H.
[K recenzi poskytl: Dolorem Records]

Blindead opouští zpěvák

11. března 2015 v 17:30 | Prdovous |  Music News
Polskou sludge/doom metalovou kapelu Blindead opouští po 12 letech zpěvák Patryk Zwoliński, jeden ze zakládajících členů. Jeho hlas jste mohli slyšet na všech čtyřech albech, která kapela za dobu své dosavadní existence vydala: "Devouring Weakness" (2006), "Autoscapia/Murder in Phazes" (2008), "Affliction XXIX II MXMVI" (2010ú a "Absence" (2013). Patryk i kapela postupně zveřejníli svá vyjádření skrze Facebookovou stránku kapely.

Patrykovo vyjádření: "Nastal čas podělit se s vámi o několik novinek: Rozhodl jsem se opustit Blindead. Je to mé vlastní, samostatné rozhodnutí, ačkoliv není vůbec jednoduché jej učinit po všech těch letech fantastické a produktivní spolupráce. S touhle kapelou jsem strávil mnoho úžasných let. Po ten čas se skupina odhodlaných lidí podílela na tvorbě hudby, která, doufám, zasáhla srdce a mysli mnohých lidí. Nahráli jsme pár skvělých alb, odehráli tucty koncertů, získali respekt fanoušků, který nelze vyjádřit žádnými penězi… získali jsme víc, než jsme kdy vůbec snili, když jsme začínali naše hudební dobrodružství 12 let nazpět.

I přesto všechno jsem se rozhodl opustit kapelu, protože jsem již neviděl své místo v Blindead. Není to náhlé rozhodnutí ani žádný rozmar. Všechno to souvisí s mými aktivitami mimo kapelu. Za poslední rok se vztahy v kapele změnily. Pro mě osobně k horšímu. Ztratil jsem kontakt se zbytkem kapely a naopak. Hlavním důvodem je pravděpodobně vzdálenost. Jsem jediný, kdo má práci a rodinu ve Varšavě, zatímco zbytek kapely je v Trojměstí [Gdaňsk, Gdyně, Sopoty - pozn. redakce]. Není to samozřejmě jediný důvod. Něco mezi námi vyhořelo a bez toho něčeho nepojmenovaného, oné jiskry vzájemného pochopení, mi bytí v kapele nepřinášelo zadostiučinění, kterého se mi dostávalo v minulosti.

Hádám, že část viny - ačkoliv nechci hledat viníky - je na mojí straně. Blindead si zaslouží frontmana, který je 100% součástí kapely, a já nejsem schopný dát ze sebe tolik, kolik po mně ostatní členové chtěli. I přesto, že opouštím Blindead, necítím žádnou zlost nebo vztek. Tak prostě věci chodí. Jsem hrdý, čeho všeho tahle kapela dosáhla i přes četné potíže, se kterými jsme se na naší cestě potkali. Na závěr bych chtěl poděkovat všem fanouškům za všechny ty roky, během nichž nás oddaně podporovali. Uvidíme se, nebo uslyšíme, v budoucnu!"

Vyjádření kapely k Patrykově odchodu: "Drazí fanoušci, nastal čas na velmi vážnou změnu v Blindead. Po 12 letech přátelství a práci na tom, čím tato kapela dnes je, po nahrání čtyř alb, jednoho EP a jednoho živého alba a odehrání nespočtu živých vystoupení, se rozcházíme s naším zpěvákem Patrykem Zwolińskim. Obě strany, my i Patryk, jsme už delší dobu cítili, že věci přestaly fungovat tak, jak bychom chtěli. Naše očekávání vzrostla, protože chceme posunout kapelu vpřed, hrát více koncertů a intenzivněji pracovat na hudbě. Vzdálenost a různé životní situace začaly působit komplikace. Největší problém byl, že v posledních několika letech jsme Patryka vídali doslova jen na koncertech nebo ve studiu. Nechceme nikoho vinit, protože plně porozumíme, že ne každý si může dovolit závazky související s hraním v kapele, jako je Blindead.

To vše způsobilo, že jsme se začali uvažovat o smyslu další spolupráce a nakonec dosáhli bodu, v němž bohužel není žádná další možnost. Jsme však Patrykovi velmi vděční za všechno, co jsme společně vytvořili a přejeme mu vše nejlepší!

Rovněž vám chceme dát vědět, že intenzivně pracujeme na naší páté řadové desce. Nový materiál je v současnosti dost pokročilý a bude výjimečný. V současnosti pracujeme dohromady s naším přítelem Janem Galbasem (Ampacity, Octopussy), který se podílí na skládání alba a bude mít na starosti jeho nahrávání v létě 2015."

Timber Rattle (USA), Dimitar (CZ) - Praha, 19. březen

11. března 2015 v 16:30 | H. |  Tiskové zprávy
TIMBER RATTLE (usa)
support: DIMITAR (cz)
19. března 2015
Praha - dejvická Klubovna

Na internetu toho o nich moc nenajdete, s Googlem se hledají blbě, žádnej hype kolem nich nepanuje. Pojďme se ale spolehnout na svoje instinkty a poslech MUZIKY. Oba záchytný body hovoří poměrně jasně: Timber Rattle jsou pozoruhodná kapela a jejich koncert 19. března v dejvický Klubovně by mohl bejt výbornej. "Předkapelou" bude Dimitar, akustickej one-man pičus kytaristy z Or (ano, toho, co rozmlátil na koncertě kytaru a nikdo mu nepřinesl novou!).

Timber Rattle v sobě mají něco z Lungfish, i když v jejich muzice nenajdete skoro žádný rockový prvky. Nicméně opakující se motivy a soustředěnost jednoznačně odkazujou ke škatulce "lungfishmusic". Poslední nahrávka "Phantoms Of Place" má v sobě mystickou náladu Pillars & Tongues, temnou krásu Nico a tušení blízkýho konce Current 93. Je evidentní, že Timber Rattle jsou doma na hraně mezi světy a ten náš navštěvujou jen zřídka. Vůbec netušíme, jak to může živě vypadat a co můžeme očekávat - ale nejsou nakonec přesně takový koncerty ty nejzajímavější? Zkuste to. Timber Rattle a Dimitar 19. března v dejvický Klubovně.

Silver Rocket: www.silver-rocket.org

[tisková zpráva pořadatele]

INFERNAL WAR reveal second new song "Transfigure"

11. března 2015 v 15:00 | H. |  Tiskové zprávy
INFERNAL WAR reveal second new song "Transfigure"

Polish extreme black/death metal unit INFERNAL WAR have offered up a second taste of their upcoming album, "Axiom". In conspiracy with Terrorizer Magazine, the band have made available the track "Transfigure", which can be listened to here:

http://www.terrorizer.com/news/infernal-war-stream-new-track-transfigure-terrorizer-com

Featuring 11 new tracks, "Axiom" will be launched on April 17th in Europe and April 21st in North America via Agonia Records.

"Axiom" was recorded, mixed and mastered in No Solace Studio with M. (Mgła/Kriegsmaschine), who also guest appears on the album on vocals. The 11 new songs on "Axiom" clock in at around 42 minutes. The album cover was created by Mentalporn.

Tracklist:
I. Coronation
II. Militant Hate Church
III. Into Dead Soil
IV. Paradygmat
V. Nihil Prayer
VI. The Parallel Darkness
VII. Transfigure
VIII. Eater Of Hope
IX. Camp 22
X. No Forgiveness
XI. Axiom

On the new material, the band commented: "Axiom is the essence of Infernal War. At the same time, it's not a copy of our previous works. The new material is more mature, diversified and bloody uncompromising. It's very grim, both musically and lyrically. We have no doubt, that Axiom is our crowning achievement".

"Axiom" will be available in: slipcase CD, 12" gatefold LP with booklet, 12" silver LP (limited to 150 hand-numbered copies), 12" die-cut picture LP with booklet (limited to 300 hand-numbered copies) and digital formats.

Pre-orders are available HERE.

Line-up:
Herr Warcrimer - vocals
Zyklon - guitars
Triumphator - guitars
Godcrusher - bass
Stormblast - drums


[tisková zpráva vydavatele]

Warbringer představují sestavu a vydávají se na tour

11. března 2015 v 12:30 | Prdovous |  Music News
Americká thrash metalová smečka Warbringer se vrací s novým line-upem. Po loňském odchodu zakládajícího kytaristy Johna Lauxe a bubeníka Carlose Cruze se kapela opět dala dohromady a vyrazila na jarní turné, které začala 8. března na Hammersonic festivalu v indonéské Jakartě. Soupisku doplnil kytarista Noah Young, baskytarista Vicken Hovsepian (ex-NovaReign) a bubeník Alex Malmquist.

Situaci v kapele vysvětluje zpěvák John Kevill následovně:

"Pamatuji si, že na poslední show, kterou jsme hráli během turné v USA, ke mně přišel kytarista Adam Carroll a řekl mi, že bychom měli držet pochodeň vysoko a uvědomit si plný potenciál kapely. Odehráli jsme následující evropské turné s dočasnými členy, protože skutečně nesnášíme, když musíme rušit koncerty a zklamat naše fanoušky, ale skutečně to vypadalo jako náš konec. I když to trvalo nějaký čas, byl jsem naštěstí schopný najít muzikanty v našem okolí, kteří nám pomohou nést pochodeň destrukce, intenzivní muziky, za kterou tahle kapela stojí. Proto přivítejte Vickena Hovsepiana za bicími, kytaristu Noaha Younga a baskytaristu Alexe Malmquiesta. Od doby, kdy jsme začali společně zkoušet, je naším posláním co nejtěsnější inkarnace naší kapely a posun vpřed, nikdy zpátky. Náš dosavadní vývoj je skvělý a nemůžu se dočkat, až vypustíme tuhle novou zbraň proti světu."

Abysmal Grief (Ita) / SaturninE (Ita) - Praha, 6. května

11. března 2015 v 10:30 | H. |  Tiskové zprávy
Abysmal Grief (Ita) / SaturninE (Ita)

6. květen
Modrá Vopice - Praha


ABYSMAL GRIEF (it)

ABYSMAL GRIEF hrají ten nejpoctivější a nejopravdovější tradiční doom metal.

Jakožto jedny z nejlepších současných představitelů specifické italské doomové školy, navazují především na takové kulty, jako Paul Chain, Death SS nebo Black Hole, což v praxi znamená: syrový sound, monumentální repetitivní riffy, démonický zpěv a nenapodobitelné hammondy, které celé věci přidávají lehce progový (ano, opět Italie) a místy až soundtrackový nádech, a tu nejtemnější, slovy nepopsatelnou atmosféru, odkazující ke "giallo" horrorům. S těmi je propojená i lyrická tematika, která pojednává o mystice a okultismu.

Ojedinělým, přesto dokonalým živým vystoupením nechybí jistá teatrálnost, která perfektně zapadá to celého konceptu. Proto nepromarněte tuto téměř unikátní příležitost vidět kapelu takovéhoto formátu v naších krajinách!

www.abysmalgrief.com
www.horrorrecords.bandcamp.com
www.elektroplasmamusik.eu

SaturninE (Ita/Bel)

Jaku support pro veterány ABYSMAL GRIEF se můžete tešit na pořádnou ponurost, mrazivé melodie a nezanedbatelnou dávku vzteku která ač u kapel tohoto stylu není příliš častá, je celkem pochopitelná, protože členky tohohle pekelnýho uskupení jste mohli vidět v skvělejch crustovkách jako LAST LEGION ALIVE nebo CHILDREN OF TECHNOLOGY...

http://saturninewitches.bandcamp.com/
http://avantgardemusic.bandcamp.com/album/mors-vocat https://www.facebook.com/pages/SaturninE/122895697798357

[tisková zpráva pořadatele]

GALADRIEL oslaví 20 let vinylem pod Pařátem

11. března 2015 v 8:30 | H. |  Tiskové zprávy
GALADRIEL oslaví 20 let vinylem pod Pařátem

Bratislavská kapela GALADRIEL vznikla v červenci 1995, z čehož je patrné, že tento rok oslaví dvacáté narozeniny. Jelikož se jedná o významný milník v její historii, rozhodla se při této příležitosti nahrát speciální EP s názvem "Lost In The Ryhope Wood", které bude obsahovat skladby se sjednocenou tématikou inspirovanou dílem Roberta Holdstocka. Na vinylovém EP (s realizací CD se nepočítá) najdete dohromady šest skladeb, z toho tři znovu nahrané ze starších alb. "Lost In The Ryhope Wood" se bude nahrávat v průběhu května a června v Grindhouse Studio (Atény) a Pulp Studio (Bratislava) pod dohledem George Bokose a Michala Kolejáka. O vydání vinylového EP se 1. září 2015 postará Pařát.

Další informace o tomto počinu budou zveřejňovány průběžně.

[tisková zpráva vydavatele]

Aphonic Threnody - When Death Comes

10. března 2015 v 20:25 | H. |  Recenze
All-star kapela - osobně tohle spojení nemám příliš v lásce, protože je to takový poměrně zprofanovaný výraz, který je zbytečně a ve většině případů naprosto bezúčelně nadužíván. Osobně bych totiž řekl, že by měl být na místě jen v případech, kdy vznikne nový projekt, který - přinejmenším z té větší části - tvoří skutečné "hvězdy". V uvozovkách proto, že třeba v rámci undergroundové scény není hvězda v pravém slova smyslu takřka nikdo, ale tvoří-li nově vzniknuvší projekt hudební z kapel, které jsou kultovní či legendární, stále může být takové pojmenování na místě. Na druhou stranu, pokud bychom přistoupili na hru, že je pojem all-star projekt definován jako projekt, v němž se prostě sešli hudebníci z různých alespoň trochu zavedených kapel, pak tento výraz obhajitelný asi je (byť to nejsou žádné "stars") a pak by se tímto způsobem dala pojmenovat i formace známá pod jménem Aphonic Threnody.

Co jsou Aphonic Threnody vlastně zač? Je to mezinárodní funeral doom metalový projekt, v němž se potkává několik muzikantů, jejichž vlastní domovské kapely bez zajímavosti určitě nejsou. Namátkou zde v současné době najdeme třeba hned dva členy výtečných italských funeral doomařů Arcana Coelestia nebo instrumentalistu britských post-black metalistů Tomorrowillbeworse. Dříve zde působil taktéž klávesák Kostas Panagiotou známý z funeral doom metalové stálice Pantheist nebo z projektů jako Wijlen Wij, Landskap či Clouds, nicméně ten již Aphonic Threnody opustil, aby se mohl věnovat právě svým vlastním skupinám, především tedy Pantheist a Landskap. Na jeho místo však nově nastoupil jiný velmi zajímavý hudebník, a sice Juan Escobar z dnes již nefungujících chilských doomařů Mar de grises, jejichž jméno svého času hodně stoupalo, dokud nebyl onen vzestup utnut ohlášením konce činnosti. Abychom to tedy shrnuli, v současné době tvoří sestavu Aphonic Threnody muzikanti z Velké Británie, Itálie, Maďarska a Chile. Jak a jestli vůbec kapela zkouší, to skutečně netuším.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


[K recenzi poskytl: Transcending Obscurity PR]

Saor s novou sestavou a dvojicí vinylů

10. března 2015 v 19:00 | Prdovous |  Music News
Jednočlenná kapela Saor (dříve známá jako Ársaidh) rozšiřuje svou sestavu o tři nové členy. K zakládajícímu Andymu Marshallovi se přidali kytaristé Martyn Moffat a Reni McDonald a bubeník Bryan Hamilton. Všichni tři se budou podílet na nahrávání budoucích alb i živém hraní, zda ale budou mít vliv i na skládání hudby, se Andy nezmiňuje.

13. března zároveň vychází obě dosavadní alba na double vinylu pod Northern Silence Production - "Roots" (2013) jako "Lion Rampant" edice v červené nebo žluté barvě s bonusovým coverem "Pictish Pride" od Ainshval a "Aura" jako "Saltire" edice v modré nebo bílé barvě s bonusovou skladbou "Tombs".

Madgod vyráží na turné po Moravě!

10. března 2015 v 17:45 | H. |  Tiskové zprávy
Madgod vyráží na turné po Moravě!

Parta thrash-metalcore drtiček z Madgod vyráží na turné po Moravě! Můžete se těšit na masivní podporu ze strany spřátelených Totem z Polska v čele s Werou - dredatou frontmankou s nekompromisním projevem, stálice české metalové scény Bethrayer, výborných brněnských symfo-metalových Arch of Hell a energických metalcore Fellow! Podrobnosti naleznete zde:

[tisková zpráva]

Armored Saint pojmenovali další album

10. března 2015 v 16:30 | H. |  Music News
Zámořští heavy metaloví veteráni Armored Saint letos vydají své další album - novinka se bude jmenovat "Win Hands Down" a vyjde 2. června v režii labelu Metal Blade Records.

"Když jsme začali mluvit o nové nahrávce, řekl jsem Joeymu Verovi [baskytara - pozn. redakce], abychom předstírali, že jsme opravdu velká kapela a že můžeme udělat cokoliv chceme. Tohle byl alespoň přístup, který jsme měli mít, od skládání až po produkci. Vylezlo z toho 'Win Hands Down', naše první album po pěti letech," říká zpěvák John Bush. "Je tu všechno od klasických rockových songů Armored Saint až po epičtější kusy, všichni jsme se opravdu snažili přijít s něčím speciálním. Kdybychom to tak nedělali, nemuseli bychom se vůbec obtěžovat. A jsem rád, že jsme to tak udělali."

Doposud posledním albem kapely je "La Raza", které vyšlo v březnu 2010 rovněž pod Metal Blade. "Win Hands Down" bude celkově sedmým dlouhohrajícím počinem Američanů.

Whispering Woods - new video released, Demon Blood!

10. března 2015 v 15:15 | H. |  Tiskové zprávy
Whispering Woods - new video released, Demon Blood!

Romania based Symphonic Gothic Doom Metal band WHISPERING WOODS are proud to present their first official video, Demon Blood: http://youtu.be/taEJnmPPIj0

Demon Blood is taken off the band's recently released second full-length album, Perditus et Dea, available in all major digital stores Worldwide since the 26th of February and soon available in physical format (CD) via Loud Rage Music, with official distribution byWormHoleDeath / Aural Music.

"Perditus et Dea" was mixed and mastered by World-known Finnish producer Hiili Hiilesmaa (HIM, Amorphis, Swallow The Sun, etc.)

Pre-order Perditus et Dea:

Perditus et Dea teaser:

Perditus et Dea's tracklist is as follows:

1. Perditus
2. Original Sin
3. Demon Blood
4. Călușarii
5. Autumnal
6. My Altar
7. Farewell Ladybug
8. Poetica
9. If Ever
10. Timeless
11. Circle Complete
12. Dea

[tisková zpráva]

Pozor třetí vlna předprodeje festivalu Deathnoise winter edition je již v plném proudu!!

10. března 2015 v 14:15 | H. |  Tiskové zprávy
Pozor třetí vlna předprodeje festivalu Deathnoise winter edition je již v plném proudu!!

Druhý ročník zimní edice festivalu Deathnoise se nezadržitelně blíží a s ním se také den co den krátí možnost zakoupení vstupenek!! Jak jste již mohli zaznamenat, festivalová kapacita je omezena na pouhých 250 fans... a v kombinaci s nabitou sestavou, která bude drtit festivalový line up (vystoupí Rotten Sound, Malignant Tumour, Fleshless, Nahum, Primary Resistance a další..), doporučujeme s nákupem vstupenek neotálet...

Třetí vlna vstupenek je k dostání prostřednictvím sítí SMS Ticket a Ticket art a to za cenu 330 Kč, která platí do 15.3!!


[tisková zpráva pořadatele]

Chystá se novinka Mortis mutilati

10. března 2015 v 11:45 | H. |  Music News
Francouzský black metalový projekt Mortis mutilati má nedaleko do vydání svého třetího řadového počinu s názvem "Mélopée funèbre". Nahrávka se na trhu objeví 31. května u Naturmacht Productions jako standardní jewelcase CD a limitované digipack CD s podepsaným plakátem. Obálka a tracklist jsou okolo. Celková hrací doba alba by měla být těsně pod 45 minut.

Ukázku z "Mélopée funèbre" v podobě písničky "Reliquiae" můžete poslouchat na Soundcloudu.

"Mélopée funèbre" bude navazovat na desku "Nameless Here for Evermore" z července 2013.

Tracklist "Mélopée funèbre":
01. Mélopée funèbre
02. Vénus anadyomène
03. Ophélia
04. Oraison du soir
05. Reliquiae
06. Morte
07. Eros & Thanatos
08. Fingers of Death

Katakombi's 'Väärä Kuu' music video released

9. března 2015 v 22:41 | H. |  Tiskové zprávy
Katakombi's 'Väärä Kuu' music video released

The Finnish band Katakombi's 'Väärä Kuu'-titled music video is can now be viewed in youtube at http://youtu.be/ixuzxC2pZAQ

The song is from the band's self titled MLP released in 2014.

[tisková zpráva]


Caïna - Setter of Unseen Snares

9. března 2015 v 21:12 | Kaňour |  Recenze
Nejspíš to znáte sami - před vámi je skvělá nahrávka na první pohled i poslech. Nic podobného jste ani v nejmenším neočekávali - deska vyzařuje přitažlivou auru neznáma, koukáte na ní jak puk a dolní čelist vám padá každou minutou o číslo níže. Pocit ohromení se zdá být věčný, narůžovělý plyn - optimismus - se vám mohutně valí odevšad, a tu náhle přichází zlom. Studená sprcha, která z vás prchající optimismus důrazně smívá. Pocity rozčarování jsou všudypřítomné a ve vás okamžitě začíná hlodat sakra tvrdý ořech, co že je vlastně špatně. V tomto bodě přichází zásadní odluka. Jednou pátráte po příčině, která se vám nakonec odhalí jen v matné nebo zcela nespecifikovatelné podobě, podruhé si bohatě vystačíte s metodou kouknu (poslechnu) a vidím (slyším). Příběh končící druhou variantou zasáhl také anglické Caïna na nové řadovce "Setter of Unseen Snares". Nejsou první, ani poslední, nicméně v jejich případě je mnou zmiňovaný pocit natolik markantní, že jsem jím celý text musel začít.

Dosavadní tvorba Caïna mi byla doposud odpírána, což rozhodně nejde na vrub kapely, která po 11 letech fungování (a jednoroční pouze na pomezí let 2011 až 2012) jistě nepatří k těm nejméně známým. Není se však složité dopátrat žánrové rozmanitosti, jejíž cestu Caïna hezkou řádku let razí. Za hlavní výrazivo sice podle všeho zůstával black metal, ale nejednou se hrálo i v čistě nemetalových vodách. Na "Temporary Antennae" z roku 2008 to byl v souvislosti s black metalem obligátní post-rock, "Litanies of Abjection" z před dvou let potom mířilo do sfér ponuré elektroniky (ukázka zde, nezačínat prosím pasáží v páté minutě). Nutno dodat, že druhému jmenovanému záseku nebylo dopřáno příliš kladných ohlasů, tudíž konzervativnější žánrové ustájení, které se koná na "Setter of Unseen Snares", může mít i toto opodstatnění. Pro úplnost je třeba poznamenat, že vydání "Litanies of Abjection" a aktuální řadovky proložilo několik dalších počinů, singly počínaje, minialby a splitem konče. Za dva roky se produkce neřadových nahrávek zastavila na čísle osm, což je věru úctyhodná porce.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


[K recenzi poskytl: The Black Birch]

Malevolent Creation dokončili album

9. března 2015 v 19:25 | H. |  Music News
Zámořšká death metalová stálice Malevolent Creation hlásí, že dokončila práce na svém nadcházejícím dvanáctém albu. To se bude jmenovat "Dead Man's Path" a vyjde někdy v průběhu letošního roku.

Novinka bude k dostání pod křídly labelu Century Media Records, s nímž Malevolent Creation loni na podzim podepsali novou smlouvu.

"Dead Man's Path" bude navazovat na fošnu "Invidious Dominion", jež vyšla v srpnu 2010 pod hlavičkou Nuclear Blast.

ZEROES by Turkish Black Metal Act BLLIIGGHHTTED is to be released March 31st through Merdumgiriz Records

9. března 2015 v 17:24 | H. |  Tiskové zprávy
ZEROES by Turkish Black Metal Act BLLIIGGHHTTED is to be released March 31st through Merdumgiriz Records

The 45-minute album is by far the most progressive and chaotic material recorded by the prolific Turkish musicians. At once dissonant and mighty like Melkor's chants in timeless halls. Recorded in a conducted fashion helmed by Ruhanathanas, this dark journey has come to fuse together a variety of influences that one can get through high doses of hermetic Extreme Metal and Dark music. From Ambient driven Doom undertone to Psychedelic Synthesizers to relentless Black Metal melodies and chanting Death Metal vocals the album presents chaos of dark reality trying to break free of its cosmic shell.

Metal-Temple have offered and exclusive stream of one of the two songs here:

Formed by Ruahanathanas known for her work in VIRANESIR. BLLIIGGHHTTED is a psychodrama for exploring the history and philosophy of dark spirituality through correlations and juxtapositions of tradition and degeneration in essence and form. Current members include filmmaker-musician Emir Togrul of YAYLA and the idiosyncratic drummer Merdümgiriz. The project is releasing the debut album "Zeroes" through Merdumgiriz Records March 31st.

As with his work on YAYLA, Emir ToğŸrul's grand vision, each Zeroes CD, Tape, t-shirt and patch is handmade; Emir sprays the discs, cuts and inserts the prints for the jewel case, jacket and tape making all non-machined parts from scratch. All current and upcoming merch comes to fans direct from the hand of the creator himself; there is no limit to the number of "Zeroes" merch, as long as the man is alive. Toğrul is also co-owner of Merdumgiriz.

Tracklist:
Purge Me Satan
Seven Zeroes

[tisková zpráva vydavatele]

Třetí deska Svadilfare vyjde tento měsíc

9. března 2015 v 15:44 | H. |  Music News
Jednočlenný black metalový projekt Svadilfare vydá 22. března svou třetí desku, a to pod značkou německého labelu Naturmacht Productions. Novinka se jmenuje "Krig i kunst" a k mání bude jako jewelcase CD a limitované digipack CD. Obal a tracklist se nacházejí okolo.

Z novinky již byly k poslechu uvolněny dvě skladby - "Naar det indre svartner" najdete na Soundcloudu, "Foedt i feil tid" si zase můžete pustit v YouTube videu na konci článku.

"Krig i kunst" bude navazovat na nahrávku "Makt til uskyld", jež vyšla v říjnu 2013 rovněž u Naturmacht Productions.

Tracklist "Krig i kunst":
01. Fordoemt av den svake normal
02. Naar det indre svartner
03. Evig motstand i eit dyrerike
04. Alt vinden stryker
05. Foedt i feil tid
06. Total hjernevask
07. All Religion Must Die
08. Den er slaktet, men ei foraktet
09. Liket i svartediket
10. Soga
11. Despair, Depression and Contempt [CD bonus]


Druhé album Öxxö Xööx se blíží

9. března 2015 v 12:32 | H. |  Music News
Francouzský projekt Öxxö Xööx vydá již zanedlouho své druhé dlouhohrající album. To se bude jmenovat "Nämïdäë" a vyjde v květnu pod hlavičkou finského labelu Blood Music jako CD, LP a download.

Obálka a tracklist "Nämïdäë" se nacházejí napravo respektive níže. Hrací doba alba by měla dosahovat 75 minut. Videoklip ke skladbě "LMDLM" (což je zkratka "Le marécage de la mélancolie") si můžete pustit na konci článku.

"Nämïdäë" se stane nástupcem debutové nahrávky "Rëvëürt", jež vyšla v říjnu 2011 jako digipack CD. Blood Music, kteří budou vydávat novinku, zároveň chystají i reedici "Rëvëürt" na LP.

Tracklist "Nämïdäë":
01. Därkäë
02. LMDLM
03. Ländäë
04. Dä Ï Lün
05. Lör
06. Lücï
07. Äbÿm
08. Dälëïth
09. Ü


Skyforger: informace o novince

9. března 2015 v 10:41 | H. |  Music News
Folk metalisté Skyforger z Lotyšska letos konečně vydají následovníka pět let staré nahrávky "Kurbads". Jejich celkově šestý řadový počin se jmenuje "Senprūsija" a k dostání bude od 6. dubna. Obal a tracklist se nacházejí okolo.

O tématice nahrávky se rozhovořil zpěvák a kytarista Pēteris "Peter" Kvetkovskis: "Naše nové album 'Senprūsija' ('Staré Prusko') je věnováno Prusům, dnes již vymřelému třetímu baltskému národu. Pro nás Lotyše a Litevce, dva zbývající baltské národy, je velmi důležité nezapomenout na tuto část naší společné historie, což je důvod, proč jsme udělali tuto desku. (Všimněte si, že Němci, kteří dobyli Prusko, sami sebe také začali nazývat Prusy, se skutečným baltským lidem dávného Pruska však neměli nic společného.) Myšlenka za obálkou alba je taková, že ze starých Prusů již nezbylo nic kromě archeologických nalezišť a pár dalších artefaktů a že zbytek je ztracen v temnotě minulosti."

Tracklist "Senprūsija" (v závorkách anglické překlady):
01. Ei skīja, skīja (Oh Rise, Rise)
02. Senprūsija (Old Prussia)
03. Sudāvu jātnieki (Sudovian Horsemen)
04. Tagad vai nekad (Now or Never)
05. Herkus Monte
06. Rāmava (Romuve)
07. Lepnums un spīts (Pride and Defiance)
08. Divi brāļi (Two Brothers)
09. Melnās buras (The Black Sails)
10. Nekas nav aizmirsts (Nothing Is Forgotten)
11. Rituāls (The Ritual)
12. Zem Lietuvas karogiem (Under Lithuanian Banners)

Napalm Death - Apex Predator - Easy Meat

8. března 2015 v 21:18 | Kaša |  Recenze
Existuje spousta kapel, jejichž hudební portfolio není třeba do detailu přibližovat a přesto běžný posluchač vytuší, co od nich čekat. Kapel, u kterých stačí znát k rozluštění hudební náplně jméno a takřka okamžitě víte, odkud vítr vane. Jedním z takových seskupení je bezesporu britská grindová legenda Napalm Death, protože jestli se v souvislosti s jejich novinkovým albem "Apex Predator - Easy Meat" dá něco říct s jistotou a v předstihu, tak je to fakt, že se s čerstvým materiálem můžete připravit na opravdu poctivou porci zničujícího grindcoru té nejvyšší kvality, jak jej tito birminghamští pionýři žánru produkují již léta.

Dovolím si totiž tvrdit, že zhruba posledních deset let, nebo přesněji řečeno od vydání famózního alba "Smear Campaign", jsou Napalm Death v opravdu působivé kondici a sází mezi hladové posluchače jednu lepší desku za druhou, což vyvrcholilo vydáním minulého "Utilitarian", který považuji za jeden z jejich nejlepších počinů vůbec. Právě proto byla očekávání, jež jsem do "Apex Predator - Easy Meat" vkládal, dosti velká. Napalm Death sice servírují prostřednictvím letošního, již patnáctého zářezu svůj klasický materiál, nicméně i přesto se nedá říct, že by se vyloženě opakovali nebo že by nová tvorba postrádala to ničivé kouzlo, jímž předchozí počiny překypovaly, takže v tomto ohledu je všechno v pořádku a při starém.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!