Březen 2015

Další album Muse v červnu

17. března 2015 v 11:35 | H. |  Music News
Angličané Muse vydají za tři měsíce své nové album - novinka se jmenuje "Drones" a vyjde 5. června. Obal a tracklist okolo.

Autorem obálky je Matt Mahurin, který v minulosti dělal videoklipy například pro U2, Metallicu nebo Alice in Chains. O produkci "Drones" se pak postaral Robert John "Mutt" Lange (AC/DC, Bryan Adams, Def Leppard).

"Drones" bude k dostání jako CD, CD+DVD, 2LP a deluxe edice, jejíž součástí bude LP, CD i DVD.

Oficiální lyric video se songem "Psycho" sledujte níže.

Novinka bude navazovat na desku "The 2nd Law", jež vyšla v září 2012.

Tracklist "Drones":
01. Dead Inside
02. [Drill Sergeant]
03. Psycho
04. Mercy
05. Reapers
06. The Handler
07. [JFK]
08. Defector
09. Revolt
10. Aftermath
11. The Globalist
12. Drones


U.D.O. - Decadent

16. března 2015 v 21:07 | Kaša |  Recenze
Nabízí se to lacině a skoro samo, nicméně věřím, že mi dáte za pravdu, když prohlásím, že recenze nového alba heavy metalových matadorů U.D.O. by se dala shrnout do jedné věty založené na známém tvrzení, že starého psa novým kouskům nenaučíš. Ono totiž v pořadí již patnácté studiové album této stálice německého těžkého kovu nijak nevybočuje z kolejí, jež si kapela kolem legendárního Uda Dirkschneidera položila již na svých prvních albech a následuje tak dlouhou linii předchůdců, které přinášejí osvědčenou formulku šlapavého metalu, kdy se jednotlivé zářezy na časové ose liší jen kvalitativní úrovní, jež se jim dá přisoudit.

O tom, že Udo Dirkschneider je jako stroj a nic ho nezastaví, svědčí i změny v sestavě, které jeho U.D.O. v posledních letech sužují. Před vydáním předešlého počinu se mu rozpadla dlouholetá kytarová dvojice Kaufmann-Gianola, takže na "Decadent" se vůbec poprvé ve studiové formě společně představuje duo Smirnov a Heikkinen. Rozdíl oproti starším počinům je sotva znatelný, protože novicové povinnosti svých předchůdců zmákli celkem s přehledem a dvanáctka nových skladeb tak dodržuje základní kodex heavy metalu německé školy, na nějž přísahaly počiny předešlé. Když už jsme u té sestavy, tak nesmím opomenout poslední akvizici za bubenickou stoličkou, jíž se stal Udův syn Sven, jenž za bicí artilerií nahradil Francesca Jovina, který sice novinku ještě stihl nabouchat, nicméně pakoval kufry ještě před vydáním, a "Decadent" je tak jeho labutí písní v řadách kapely.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


F.O.B. vydává nové album

16. března 2015 v 17:24 | H. |  Tiskové zprávy
F.O.B. vydává nové album

Rok 2015 není pro táborskou smečku F.O.B. důležitý jen z hlediska jubilejního dvacátého výročí existence kapely, ale rovněž ponese na bedrech i nově vydanou desku. Ta vychází už na konci tohoto měsíce a nese název ...and foes have become our masters.

Nová deska s tradičními death metalovými riffy s corovým podtextem se točila v Kocis studiu v Táboře. I toto CD si pod křídla vzal Metalgate Records.

Těšit se můžete na celkem 10 skladeb, z nichž jedna je klipová záležitost, kterou již znáte - Debts of Imperfection

Tracklist:
The Adult Toys / Where the Spirits of the Dead Wander in the Living World / Infinite Cloud /The Hallway to Nowhere / Debts of Imperfection / Sons of Oblivion / My Failures Your Pleasures / Point of View / In the Name of the Good We Spread Evil / The Grand Collapse

Mrkněte rovněž na již zveřejněný frontcover z pera Karla Kříže, frontmana Gorgonea Prima.

Studio report

co můžete čekat od nové desky?

Debts of Imperfection

[tisková zpráva]

Deadly Storm 9

16. března 2015 v 15:51 | H. |  Tiskové zprávy
Již deváté pokračování smrtelné bouře vypukne v Plzni 21.3.2015 v 16 hodin. Kdo už tento tradiční festival navštívil, moc dobře ví, že se odehrává v pohodovém prostředí Hospody pod Kopcem v Plzni. Dobré pivo, tradičně skvělý zvuk a příjemná obsluha dodává této extrémní seanci až rodinnou atmosféru. Jedná se o jednu z nejlepších metalových akcí, která se v plzeňském undergroundu odehrává a tak by na ní neměl chybět žádný poctivý fanoušek pořádného rachotu v muzice. Na DEADLY STORM se letos představí tito umělci:

Majster Kat (Slovensko) - thrash metal
Radiation (Slovensko) - violence/thrash metal
Trollech (Plzeň) - lesní black metal
Cuttered Flesh (Karlovy Vary) - death metal
Mallephyr (Rokycany) - black/death metal
1000 Bombs (Plzeň) - thrash
Antigod (Havířov) - thrash /death
Smashing Dumplings (Ústí nad Labem) - grind
Averze (Žďár nad Sázavou) - thrash punk

info:
kdy: 21.3.2015 v 16 hodin
kde: Hospoda pod Kopcem, Plzeň
vstupné: 250,- kč


[tisková zpráva]

Novinka Godspeed You! Black Emperor koncem měsíce

16. března 2015 v 12:01 | H. |  Music News
Kanadská post-rocková veličina Godspeed You! Black Emperor vydá už na konci tohoto měsíce svou novou, celkově pátou studiovou desku. Novinka se jmenuje "Asunder, Sweet and Other Distress" a k mání bude u Constellation Records jako CD a LP.

Obal a tracklist "Asunder, Sweet and Other Distress" se nacházejí okolo. Mimoto již byla do světa vypuštěna první ukázka v podobě úryvku skladby "Peasantry or 'Light! Inside of Light!'" - poslouchejte na Soundcloudu.

"Asunder, Sweet and Other Distress" bude navazovat na nahrávku "'Allelujah! Don't Bend! Ascend!" z října 2012.

Tracklist "Asunder, Sweet and Other Distress":
01. Peasantry or "Light! Inside of Light!" - 10:28
02. Lambs' Breath - 09:52
03. Asunder, Sweet - 06:13
04. Piss Crowns Are Trebled - 13:50

Electronic Beats: Praha - Divadlo Archa, 13.3.2015

15. března 2015 v 20:49 | H. |  Reporty
Ačkoliv obecně vzato nemám zrovna moc sympatií k hudebním akcím, které se konají pod patronátem tak nehudební organizace jako T-Mobile, na letošní pražské vydání festivalu Electronic Beats jsem nakonec přece jenom vyrazil. Důvod je jasný - možnost vidět Warpaint. Nemá cenu nijak zastírat, že zbytek účinkujících mě příliš nezajímal, avšak navzdory očekávání jsem se nakonec docela dobře bavil skoro celý večer…

Jako první se slova ujala izraelská zpěvačka Adi Ulmansky se svou kombinací jakési modernější elektroniky (trochu glitch, možná trochu dubstep a trochu ještě něco jiného) a hip-hopu. Když jsem to zkoušel před samotnou akcí poslouchat, hudebně mi to přišlo diplomaticky řečeno nic moc (nediplomaticky řečeno jako debilita), ale živě ta vyhrazená třičtvrtěhodinka uběhla docela rychle a příjemně - čemuž jistě napomohl i fakt, že koukat se na pěknou holku prostě bývá zábava. Na pódiu se nacházela pouze tři velká svítící písmena ADI, jinak si ale Adi Ulmansky vystačila jen s pomocí notebooku, synťáků a pultíku, které na střídačku ovládala, a samozřejmě také mikrofonu, do nějž občas zazpívala, občas zarapovala. Navíc nebyla úplně statická a tu a tam se neváhala trochu zavlnit do rytmu nebo jít s mikrofonem na jednu stranu pódia blíž k lidem (druhá strana publika měla smůlu, protože tam jí v cestě stál stůl s hračkami), takže nuda to určitě nebyla. Poslouchat tohle asi fakt nezačnu, ale i tak musím říct, že nakonec se mi to skoro i líbilo.
Zaznělo: "Chinatown", "Snow"

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Fotky byly vypůjčeny z oficiálních stránek Electronic Beats (autor: Jannik Schaefer)

Ecnephias - Ecnephias

15. března 2015 v 18:20 | Kaša |  Recenze
Uplynuly takřka dva roky od vydání předchozího alba "Necrogod" italských metalistů Ecnephias a vida, máme v redakci jeho přímého následníka, jímž je eponymní počin "Ecnephias", který v diskografii kapely získal pořadové číslo pět mezi řadovými alby. Nebudu lhát a přiznám, že ačkoli mě v době svého vydání "Necrogod" docela slušně bavilo, tak od sepsání recenze jsem jej ani jednou neslyšel a na skupinu vlastně celkem úspěšně zapomněl, a protože nečekám, že byste na tom vy, čtenáři našeho blogu, byli jinak, tak mi dovolte osvěžit alespoň základní fakta spojená s historií skupiny.

Ecnephias vznikli v roce 1996 v italské Potenze, avšak této pětici kolem zakládajícího člena a zpěváka Mancana trvalo osm let, než se představila studiově prostřednictvím debutového alba "Domíníum noctís". Od té doby je evidentně při chuti, protože v celkem pravidelných intervalech servíruje jedno album za druhým. A soudě dle posledních dvou počinů, které jsem měl možnost slyšet, jim to nejde vůbec špatně. Stejně jako minule je pro pětici škatulka "dark occult metal" vcelku spravedlivá. Přijde mi, že od minula ubylo čistokrevných death metalových pasáží a naopak přibylo více melodií, přičemž je jedno jestli tím myslím obšírněji pojaté vokály Mancana nebo klávesy v pozadí, jež si probily cestu skrze parádně ozvučené kytary, u kterých si milovníci krystalicky čitelných riffů užijí každý kontakt trsátka se strunami.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


[K recenzi poskytl: My Kingdom Music]

Tank informují o albu

15. března 2015 v 11:00 | H. |  Music News
Britští heavy metaloví veteráni Tank (tedy ta verze pod vedením kytaristů Micka Tuckera a Cliffa Evanse) vydá 9. června svou novou nahrávku "Valley of Tears". Počin se objeví pod značkou firmy MVD a jeho obal a tracklist najdete okolo tohoto textu.

Kromě ústřední kytarové dvojice, která působila i v původních Tank před jejich rozštěpení na dvě formace v roce 2007, se na novince představí další tři muzikanti, pro něž to bude premiéra v řadách kapely - zpěvák ZP Theart (I Am I, ex-Dragonforce), baskytarista Barend Courbois (Blind Guardian, Vengeance) a bubeník Konrad Schottkowski (ex-Sodom, ex-Onkel Tom).

"Valley of Tears" bude v diskografii Tank navazovat na počin "War Nation" z roku 2012. Celkově půjde o třetí album této inkarnace Tank po rozdělení původní kapely.

Tracklist "Valley of Tears":
01. War Dance
02. Valley
03. Of Tears
04. Eye of a Hurricane
05. Hold On
06. Make a Little Time
07. Heading For
08. Eternity
09. Living a Fantasy
10. World on Fire
11. Hold Your Fire

Druhá řadovka Celtachor se blíží

15. března 2015 v 8:30 | H. |  Music News
Irští folk/black metalisté Celtachor si na letošek připravili své druhé studiové album s názvem "Nuada of the Silver Arm". Novinka bude k mání od 24. dubna u vydavatelství Trollzorn Records. Obálka a tracklist alba se jako vždy nacházejí vpravo a níže. Autorem přebalu je Anaïs Chareyre, bubeník kapely.

"Nuada of the Silver Arm" se stane následovníkem debutové desky "Nine Waves from the Shore", jež vyšla v listopadu 2012 vlastním nákladem.

Tracklist "Nuada of the Silver Arm":
01. Arrival of the Tuatha
02. The Mighty Sreng
03. King Eochaid's Fall
04. Bres
05. Nuada of the Silver Arm
06. The Gathering at Teamhair
07. Second Battle of Magh Tuireadh
08. Nuada's Burial
09. Uaithne: The Dagda's Harp

The Dead - Deathsteps to Oblivion

14. března 2015 v 19:45 | H. |  Recenze
Existuje hned několik způsobů, jak se dostat k nějaké nové muzice. Člověk může dát na doporučení nějakého známého, jehož vkus zná a jemuž věří, může si sám něco cíleně vyhledat, například další projekty členů jeho oblíbených skupin, také si lze něco pustit i na základě recenze… Anebo si něco také může pustit úplně náhodně bez žádného většího důvodu. V takových případech člověk většinou nic moc nečeká a také se většinou ničeho zvláštního ani nedočká - věci jako statistika totiž skutečně fungují i v reálném životě, nikoliv jen na školní tabuli, a většina nahrávek, které k vám přijdou náhodně, musí být zákonitě průměrná… většina, ale ne nutně všechny. A tak se občas stává - a skutečně je to spíše výjimka, o tom se nikdo nepře - že od desky, od níž jste nečekali vůbec, ale vůbec nic, dostanete fakt povedenou záležitost.

Přesně tohle se mi stalo s jistými The Dead z Austrálie. Skupina sice funguje již dekádu, ale až donedávna jsem o ní nikdy neslyšel, tudíž jsem toho moc nečekal. Už jen ten absolutně neobjevný název v kombinaci s death metalovou škatulkou vzbuzuje dojem, že půjde o (v tom lepším případě) průměrnou nebo (v tom horším) podprůměrnou žánrovku, která to drhne úplně stejně jak další tisíce podobných kapel všude okolo. Jenže chyba lávky, dámy a pánové, protože fošna s názvem "Deathsteps to Oblivion" je ve skutečnosti nářez jako prase!

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


[K recenzi poskytl: Transcending Obscurity]

Tau Cross: detaily o debutu

14. března 2015 v 17:30 | H. |  Music News
Možná si vzpomenete, že tu před časem proběhla zprávička o novém projektu Tau Cross, v jehož rámci se potkávají Rob Miller (ex-Amebix), Michel Langevin (Voivod), Andy Lefton (War//Plague) a Jon Misery (Misery). Vydání eponymní debutové desky se již blíží, tudíž je čas na konkrétnější informace.

Obal a tracklist alba se nacházející napravo a níže. Počin bude k dostání u Relapse Records od 19. května. Dvouminutovou upoutávku pak naleznete na konci článku.

Tau Cross se rovněž nechali slyšet, že se během letošního roku vydají materiál prezentovat i živě. Rádi by prý odjeli turné po Severní Americe i Evropě.

Tracklist "Tau Cross":
01. Lazarus
02. Fire in the Sky
03. Stonecracker
04. Midsummer
05. Hangmans Hyll
06. We Control the Fear
07. You People
08. Prison
09. Sons of the Soil
10. The Lie
11. Our Day
12. The Devil Knows His Own


Nomans Land budou vydávat album

14. března 2015 v 16:00 | H. |  Music News
Ruská viking metalová stálice Nomans Land vydá v letošním roce své první studiové album po šesti letech. Nový přírůstek do diskografie se jmenuje "Last Crusade" a vyjde 24. dubna pod hlavičkou labelu Massacre Records.

Obal "Last Crusade" se nachází napravo, tracklist níže a na úplném konci článku najdete k poslechu song "Strain at the Oars" v podobě oficiálního videoklipu.

Nadcházející novinka bude navazovat na šest let starou desku s názvem "Farnord", jež vyšla u Einheit Produktionen v CD podobě. Celkově bude "Last Crusade" pátou dlouhohrající nahrávkou Nomans Land.

Tracklist "Last Crusade":
01. Right to Luck
02. Sons of the Nord
03. Victory Horns
04. Strain at the Oars
05. Dragons
06. Last Crusade
07. Warrior's Path
08. Bereza


Brazil's Claustrofobia Announce Headline European Tour!

14. března 2015 v 14:30 | H. |  Tiskové zprávy
Brazil's Claustrofobia Announce Headline European Tour!

"Get ready for brutal metal with real feeling from the fucking third world! We are gonna put the mosh pit on fire so pay attention and join us!"

Heady advice from vocalist and guitarist Marcus D'Angelo on what Europe can expect when Brazilian thrash heavyweights Claustrofobia come crashing into town on their headline Visceral European Tour.

The band announce a 29 date tour taking in eleven different countries over nearly two months on the road, and include appearances alongside the likes of Primordial and Fleshgod Apocalypse at Portugal's SWR Festival [01/05/15]. More dates will be added in the coming weeks.

For now to give you a taste of what to expect on the tour, watch the band's video for track 'Bastardos do Brasil' from most recent album release, Peste [2011/2014]
https://youtu.be/N9q6B7R5dZo

Claustrofobia has been causing brutal thrash mayhem in Brazil and beyond for the past twenty years and the band is looking forward to celebrating their anniversary with their European fans!

Comments Marcus, "To play live is the real ambition of bands like us. We don't like 'internet bands'; we prefer to play face to face. We will play gigs almost everyday so we will spread our music around."

The band has also released an exclusive DVD entitled Visceral 20 Years showcasing Claustrofobia's journey to the well-oiled thrash machine that it is today.

And it's not just about the celebration of the past twenty years, it's about looking to the future too as the band is only recently out of the recording studio with none other than producer Russ Russell [Napalm Death, The Exploited, Evile] at the helm.

"We are very excited with the results!", states Marcus. "It is gonna be a great album with a futurist vibe and it will hopefully open up our own sound in a new way.'

The untitled album, which as of yet does not have any label attachment, can be expected nearer the end of 2015.

On Fire Booking Agency Presents
Claustrofobia 'Visceral' European Tour

02/04/15 - Bambi Galore - Hamburg - DE
03/04/15 - Koepi 137 - Berlin - DE
04/04/15 - Club Buben - Praga - CZ
09/04/15 - Crossroads - Drachten - NL
10/04/15 - Simplon Poppodium - Groningen - NL
11/04/15 - Flatertheek - Naaldwijk - NL
12/04/15 - Twilight - Oostende - BE
15/04/15 - Vort n Vis - Ieper - BE
17/04/15 - Hexenhaus - Ulm - DE
18/04/15 - Irish Pub - Markgröningen - DE
22/04/15 - Thunderbird Lounge - Saint Etienne - FR
23/04/15 - Secret Place - Montpellier - FR
24/04/15 - La Grange - Manlleu - ES
25/04/15 - El Sentinel - Erandio - ES
26/04/15 - Nave: At Mosh Phera Zero - Palencia - ES
28/04/15 - Bunker - Salamanca - ES
29/04/15 - Frenopátiko - Vigo - ES
30/04/15 - Fenix - Viseu - PT
01/05/15 - SWR Barroselas Fest - Barroselas - PT
02/05/15 - Side B - Benavente - PT
03/05/15 - Solar dos Chorões - Elvas - PT
08/05/15 - Tolmin - Mink - SL
09/05/15 - Comunita Giovanile - Busto Arsizio - IT
13/05/15 - W.I.P - Terranova - IT
15/05/15 - Renchen - DE
16/05/15 - Express Pub - Shinsheim - DE
22/05/15 - Motor Rock Pub - Slupsk - PL
23/05/15 - Alter Ego Club - Szczecin - PL
24/05/15 - Wydzial Remontowy - Gdańsk- PL

"Claustro is here to stay. See you on the road."

www.facebook.com/claustrofobiaofficial
www.claustrofobia.com.br

[tisková zpráva]

Novinka Ordoxe vyjde v dubnu

14. března 2015 v 11:00 | H. |  Music News
Black/death metaloví Kanaďané Ordoxe vydají v dubnu své další album. Novinka se bude jmenovat "May Death Be My Shepherd" a k dostání bude u labelu Galy Records jako standardní CD edice a die hard fan pack (25 kusů), jehož součástí bude kromě alba ještě plakát, samolepka a připínáček.

Přebal a tracklist "May Death Be My Shepherd" najdete okolo tohoto textu. Písničku "God Doesn't Care" si pak můžete pustit na konci článku.

"May Death Be My Shepherd" bude navazovat na fošnu "Beyond Mankind", která vyšla loni v březnu.

Tracklist "May Death Be My Shepherd":
01. God Doesn't Care
02. Every Man for Himself
03. Shards of Glass
04. These Broken Wings
05. You Against You
06. Death Is my Shepherd
07. A Light So Dark
08. Le temps nous Guette
09. Since the Dawn of Time
10. Into Deadly Fog
11. Tie It Around My Neck


Klipy od AC/DC a Devil You Know

14. března 2015 v 8:45 | H. |  Music News
>>> Legendární rockeři AC/DC z Austrálie vydali koncem loňského roku svou dlouho očekávanou novinku "Rock or Bust", na jejíž podporu už sice dva klipy natočili, nyní však přidávají další. Tentokrát padla volba na písničku "Rock the Blues Away" a výsledek je následující:


>>> Novým klipem se připomíná rovněž zámořská parta Devil You Know, v jejíchž řadách mimo jiné působí třeba Howard Jones (ex-Killswitch Engage), Francesco Artusato (All Shall Perish) nebo Ryan Wombacher (ex-Bleeding Through). Kapela loni vydala svůj debut "The Beauty of Destruction", který nyní doplňuje nové video k songu "As Bright as the Darkness":


Band of Spice - Economic Dancers

13. března 2015 v 19:12 | Kaša |  Recenze
"Economic Dancers" je sice teprve druhé album, které parta jménem Band of Spice vydává, nicméně pokud se prohrabeme historií této švédské čtveřice trochu podrobněji, tak zjistíme, že v letech 2007-2010 fungovala pod jménem Spice and the RJ Band. Proč ta změna? Skupina se k tomuto kroku rozhodla po příchodu druhého kytaristy Anderse Linussona, protože tehdy aktuální jméno, které jasně odkazovalo na sestavu ve složení Spice u mikrofonu s kytarou v ruce a rytmická dvojice Ruben-Johann, což znamenalo právě na ono RJ Band, se stalo s příchodem Anderse neaktuální. Celkově se tedy jedná už o čtvrtý počin, který vzývá 70. léta, kdy byl na výsluní klasický hard rock, který Band of Spice okořeňují stonerově vyprahlými riffy a letmým závanem psychedelie, jenž stojí v opozici k přímočaře líbivým melodiím.

Přestože by se mohlo zdát, že se jedná o kapelu zjevně neznámou, tak minimálně jméno Spice (v civilní podobě Christian Sjöstrand) by mohlo některým příznivcům stoner metalu něco napovědět. Vzpomínáte na první alba hvězdných Spiritual Beggars, v jejichž řadách v současné době působí bývalí či současní členové kapel Arch Enemy, Opeth nebo Grand Magus? No jasně, je to ten samý Spice, který ve skupině Michaela Amotta zpíval na prvních čtyřech albech včetně přelomového "Ad astra" z roku 2000. Nebudu ze sebe dělat rozumbradu a tvrdit, že mám starší alba naposlouchaná stejně poctivě jako novější kousky, na nichž zpíval JB nebo nověji Apollo, ale přesto můžu po poslechu "Economic Dancers" říct, že jeho hlas se s výjimkou větší chraplavosti takřka vůbec nezměnil. Pořád je to ten správně nakřáplý Spice, který zní strašně přirozeně a nenuceně, čímž dodává do Band of Spice nemalou porci uvěřitelnosti v tom, co pánové předvádějí.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


[K recenzi poskytl: Scarlet Records]

Civil War chudší o dva členy

13. března 2015 v 17:15 | Kaňour |  Music News
Švédští heavy metalisté Civil War, v jejichž řadách působí několik ex-členů populárních Sabaton, oznámili dvě změny v sestavě. S Civil War se rozchází kytarista Oskar Montelius a basák Stefan Eriksson, známý taktéž pod přezdívkou "Pizza".

Na svých stránkách Švédové objasňují, že poté co se Montelius rozhodl kapelu opustit, se Civil War rozhodli ukončit spolupráci právě i s Erikssonem.

Zde je část reakce Oskara Monteliuse: "Dospěl jsem k rozhodnutí, že opustím kapelu. Ztratil jsem jiskru a cítím, že už pro mě není zábavou hrát hudbu. Miluju poflakování se s klukama, ale nejsem ochoten kapele dát práci, kterou vyžaduje. Takže je nejlepší pro všechny zúčastněné, že odcházím. Možná kytaru v budoucnu zase opráším, možná ne."

Civil War neplánují hledat za odejité členy náhradu, a pokračují tak v pětičlenné sestavě bez plnohodnotného baskytaristy. Zda se tohoto nástroje ujme jeden z dosavadních kytaristů známo není. Švédové mají v současné době před vydáním druhého řadového alba - "Gods and Generals" vychází pod hlavičkou Napalm Records 6. května. Obal se nachází vpravo, další detaily najdete ve starší novince.

Nové album Spreading Dread

13. března 2015 v 16:00 | H. |  Tiskové zprávy
Pražská metalová kapela SPREADING DREAD se chystá vydat druhé album AGE OF AQUARIUS. V současné chvíli jsou hotové studiové nahrávky včetně grafiky na obal desky a probíhají jednání s vydavateli. V sobotu 14. 3. 2015 se bude konat koncert v rámci festivalu Žižkovská noc, na kterém Spreading Dread pokřtí prototyp jediného předvýrobního kusu a jako raritu ho hodí do publika. Ve středu 1. 4. 2015 bude zveřejněn klip k úvodní skladbě DEVOLUTION.

[tisková zpráva kapely]

Debut Crom Dubh právě vyšel

13. března 2015 v 14:03 | H. |  Music News
Britští black metalisté Crom Dubh právě vydali svůj dlouhohrající debut - počin s názvem "Heimweh" je k mání od 13. března u německých Ván Records. Přebal a tracklist okolo.

Crom Dubh vznikli již v roce 2003, avšak až doposud měli na kontě pouze několik demosnímků a EP "Deifr", jež vyšlo v prosinci 2009 a které lze stáhnout zdarma na Bandcampu.

Tracklist "Heimweh":
01. Cutting Teeth I
02. Cutting Teeth II
03. The Invulnerable Tide
04. Kings I
05. Kings II
06. Sedition
07. Heimweh
08. Fathorn
09. Sailing to Byzantium

Další deska Zatokrev za dveřmi

13. března 2015 v 12:16 | H. |  Music News
Švýcarská sludgová formace Zatokrev vydá 13. dubna své nové, celkově již čtvrté dlouhohrající album. Novinka ponese název "Silk Spiders Underwater...", měla by trvat přibližně 65 minut a půjde o první ze dvou koncepčně provázaných desek. Vydání zaštítí Candlelight Records. Obal a tracklist okolo.

"Silk Spiders Underwater..." bylo natočeno v Rec Studiu v Ženevě pod dohledem Sergeho Morattela (Year of No Light, Unhold, minulé album Zatokrev). Mix a mastering pak obstaral Raphaël Bovey z Kruger.

"Silk Spiders Underwater..." se stane následovníkem desky "The Bat, the Wheel and a Long Road to Nowhere", která vyšla v srpnu 2012 u Candlelight Records na CD. V roce 2013 se pak pod značkou Pelagial Records, což je firma patřící členům skupiny The Ocean, objevila vinylová reedice jako 2LP v průhledné podobě a s novým obalem. Limitace činí 300 kopií.

Tracklist "Silk Spiders Underwater...":
01. Runaway Soul
02. Bleeding Island
03. The Phantom
04. Loom
05. Brick in the Sky
06. Discoloration
07. Swallow the Teeth
08. They Stay in Mirrors

Majestic Downfall podepsali novou smlouvu

13. března 2015 v 10:00 | Kaňour |  Music News
Mexičtí death/doom metalisté Majestic Downfall oznámili podpis smlouvy s vydavatelem Pulverised Records, pod jehož hlavičkou v minulosti vydávali třeba Amon Amarth, Centinex, Master či Watain.

Lídr kapely Jacobo Córdova podpis komentuje takto: "Sledoval jsem Pulverised Records od nejranějších let, tudíž je opravdovou ctí vydat nové Majestic Downfall s jedním z předních metalových undergroundových labelů na světě. Mnozí z vás, kteří již kapelu znají, budete překvapeni mnoha novými elementy, které byly přidány do naší muziky, ale jádro zůstává stejné jako vždy."

Konkrétní informace o nové nahrávce kapely známy nejsou, a tak si prozatím budeme muset vystačit s připomínáním. Majestic Downfall za svou kariéru vydali tři dlouhohrající alba, přičemž poslední z nich, "Three", vyšlo u Chaos Records v červenci 2013. Posledním neřadovým počinem zůstává split album s The Slow Death, vydané v loňském roce.

Calvera - Calvera

12. března 2015 v 19:56 | H. |  Recenze
Zakládání vedlejších projektů je věc naprosto běžná a lze na ni narazit jak mezi velkými kapelami, tak i v tom nejhlubším undergroundu. Takřka ve všech případech ovšem platí, že tyto vedlejší projekty získávají pozornost právě díky zavedenosti těch hlavních skupin "projektujících" muzikantů. Ne vždy je to ale nutným pravidlem a občas se prostě stane, že se člověk nějakou náhodou dostane nejdříve právě k tomu vedlejšímu projektu. Co nás čeká v dnešní recenzi, to je myslím zřejmé - pohádka o tom, jak byl jednou nejdřív vedlejšák.

Projekt Calvera má na svědomí Michal T. z kapely Fetch!, o jejíž existenci jsem až do nedávné vlastně vůbec netušil. Právě ona je tím hlavním Michalovým působištěm, nicméně jsem se k ní dostal právě skrze Calveru. V rámci Fetch! Michal zpívá a hraje na kytaru, v rámci Calvera však počet strun snížil z šesti na čtyři a chopil se baskytary. Možná vás napadne otázka, kdo má na svědomí ostatní nástroje, nicméně odpověď je velice prostá - nikdo. Calvera je totiž baskytara. Jenom. Tyhle dvě slova (Calvera-baskytara) jsou vlastně synonyma.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Ancient: obal novinky

12. března 2015 v 17:45 | H. |  Music News
Melodic black metaloví veteráni Ancient původem z Norska (lídr Zel však aktuálně sídlí v Řecku) ukázali obálku své dlouho připravované a dlouho slibované sedmé dlouhohrající desky - artwork se nachází napravo.

Mimoto došlo ještě k mírné úpravě názvu alba - namísto původně ohlášeného "Back from the Land of the Dead" se počin bude jmenovat "Back to the Land of the Dead". Objevit by se zde mimo jiné měly písně jako "Born in the Land of the Dead", "The Sempiternal Haze" nebo "The Ancient Disarray".

Deska by podle všeho měla vyjít někdy "okolo května". Ancient slibují, že další detaily budou prozrazeny brzy.

Vznik Ancient se datuje do roku 1992, kdy kapela začala původně jako jednočlenný projekt Aphazela (aktuálně vystupujícího pod zkráceným jménem Zel). Dlouhohrající debut "Svartalvheim" se objevil v roce 1994. Od té doby Ancient vydali několik neřadových počinů a dalších pět desek, z nichž ta poslední se jmenovala "Night Visit" a vyšla v červenci 2004 u Metal Blade Records jako jewelcase CD a digipack CD. Poté se nad Ancient na mnoho let zavřela voda a skupina fungovala velmi sporadicky. Chystaná novinka by tedy měla vyjít po dlouhých jedenácti letech.

AUGURS & DEATHGRAVE about to drop devastating sludge/grind split 7"

12. března 2015 v 16:30 | H. |  Tiskové zprávy
AUGURS & DEATHGRAVE about to drop devastating sludge/grind split 7"

San Francisco Bay Area darkness-obsessed DIY indie label Sentient Ruin Laboratories is extremely proud and honored to bring you a double whammy of pure concentrated violence, in the form of the split 7" from Oakland's Augurs and Deathgrave, two bands that have made of grindcore and downtuned sonic aggression a way of life, and of total auditive devastation an absolute dogma.

To be released on March 17th 2015 as digital product through Sentient Ruin and as 500 vinyl 7"'s as a co-release between Sentient Ruin, Trill Kommand (US), Shove Records (IT/EU) and The Path Less Traveled Records (US), a pre-order of the digital format and of the 7" can be found on our Bandcamp page.

SIDE A:
1. AUGURS - From Maggots To Flies

SIDE B:
2. DEATHGRAVE - Brutal
3. DEATHGRAVE - Hugged in Half
4. DEATHGRAVE - Inquisitive Apathy

Total running time: 9 minutes

Augurs hail from Oakland and play some of the most grimy, vile and heavy blackened grindcore/sludge you will ever hear. Aided by a humongous and crushing guitar tone, pulverizing d-beat drumming, bulldozer-like bass lines and and absolutely gut-twisting vocals, Augurs are nothing short of a musical cataclysm. One of those bands that are so full of hateful rage that they will just lay to waste anything daring to stand in their path of destruction. Standing somewhere between Corrupted, Coffinworm, Nasum, His Hero is Gone and Discharge, Augurs can simply not be fucked with. Fuck with them and you will be fucked with. Fuck with them, and you will be destroyed...

Deathgrave are known for being the band of Oakland-based sound engineer and owner of Earhammer Studios Greg Wilkinson. Greg is a fucking legend in the bay area having recorded, mixed and mastered a shit load of amazing bands like High on Fire, Noothgrush, Pallbearer, Atriarch and many more and having played in bands like Laudanum and Graves at Sea. But what Greg is probably most known for his his role as vocalist and bassist of the sludge metal war machine Brainoil. In Deathgrave Greg has explored his love for grindcore and powerviolence, handling guitar duties and teaming up with members of Disinhibition, Bird, Cyanic and Amber Asylum to create some of the most rampaging, demolishing and obliterating punk-infested speed metal you will ever hear. Standing somewhere between Infest, Iron Lung, Insect Warfare and Charles Bronson, Deathgrave can drain the listener of all life in a matter of seconds with their overbearing and mauling brand of ultra-violent powerviolence/grind.

The Augurs / Deathgrave 7" split was (of course) entirely recorded and mixed by Greg himself at his own Earhammer Studios here in Oakland and mastered by the legendary James Plotkin. Artwork was handled by Rotting Graphics (Plague Widow's Hal Rotter).

https://augurs.bandcamp.com
https://deathgrave.bandcamp.com

[tisková zpráva]

Xandria nahrává nové EP

12. března 2015 v 15:00 | H. |  Music News
Německá symphonic metalová formace Xandria hlásí, že se aktuálně nachází ve studiu SandLane v Nizozemsku, kde nahrává své nové EP. To by se na trhu mělo objevit v létě.

Na tomto doposud nepojmenovaném minialbu se objeví tři zbrusu nové písničky, dva znovunahrané starší songy Xandria a dvě předělávky.

Doposud poslední deskou skupiny je "Sacrificium" z května loňského roku.