Březen 2015

Zemřel bubeník Twisted Sister

22. března 2015 v 16:29 | H. |  Music News
Neveselé zprávy přicházejí z tábora glam/heavy metalové legendy Twisted Sister - 20. března zemřel ve věku 55 let její bubeník Anthony Jude Pero. Stalo se tak na turné s jeho další kapelou Adrenaline Mob - zemřel v tourbusu ve spánku na infarkt.

Adrenaline Mob v pátek napsali následující prohlášení: "Náš drahý bratr AJ Pero zemřel dnes ráno v poklidu ve spánku v autobuse. Je to pro nás šok, naše srdce a modlitby jsou s jeho rodinou. Byla to obrovská čest sdílet pódium s takovou milou duší a legendou! Milujeme tě, AJ, odpočívej v pokoji."

"Členové Twisted Sister jsou nesmírně zarmoucení, že musí oznámit předčasnou smrt našeho bratra A.J. Pera. Skupina, personál a v neposlední řadě i rodina A.J. Pera vám děkují za vaše modlitby," napsali Twisted Sister ve svém oficiálním prohlášení.

A.J. Pero byl známý především jako bubeník Twisted Sister, kde působil v letech 1982-86, 1997-98 a nakonec od roku 2003 až do nynějška. Od roku 2013 byl také členem Adrenaline Mob a dále si zahrál kupříkladu s Blazem Bayleym (Wolfsbane, ex-Iron Maiden) nebo na sólovém albu Dee Snidera z Twisted Sister.

Leaves' Eyes podepsali novou smlouvu

22. března 2015 v 14:10 | Kaňour |  Music News
Německo-norští symfonici Leaves' Eyes v čele s Liv Kristine podepsali novou smlouvu s vydavatelstvím AFM Records. To tak zřejmě zaštítí vydání nového alba, které se nahrává v německých Mastersound Studios.

Sama Liv Kristine komentuje úpis novému labelu takto: "Nemohli jsme být šťastnější naší volbou podepsat s AFM Records. Chtěli jsme důvěryhodného a skutečného partnera, což cítíme v Jochenovi [výkonný ředitel AFM Records - pozn. redakce] a celém jeho týmu."

Poslední řadovka Leaves' Eyes, "Symphonies of the Night", vyšla 15. listopadu 2013 prostřednictvím Napalm Records. K jejímu nahrávání, mixingu i masteringu došlo rovněž v Mastersound Studios.

Amon Amarth se rozešli s bubeníkem

22. března 2015 v 11:12 | Kaňour |  Music News
Po oznámení počátku prací na nové nahrávce přichází z tábora švédských Amon Amarth méně pozitivní zprávy. Kapela se rozešla s dlouholetým bubeníkem Fredrikem Anderssonem.

Důvody odchodu známy nejsou a Amon Amarth si vystačili pouze s krátkým prohlášením: "Fredrik byl důležitou součástí vývoje Amon Amarth od doby, co se v roce 1998 připojil ke kapele, a my mu přejeme vše nejlepší do budoucna. V současné době jsme v procesu psaní nového alba, ale současně nemáme jeho náhradu."

Andersson v Amon Amarth působil dlouhých 17 let a podílel se na vzniku osmi dlouhohrajících desek kapely včetně té poslední - "Deceiver of the Gods" z června 2013.

Jørn Lande & Trond Holter - Dracula: Swing of Death

21. března 2015 v 18:46 | Kaša |  Recenze
Příběh o hraběti Drákulovi z pera Brama Stokera asi netřeba nijak obšírně představovat, protože alespoň jakési obecné povědomí o této upírské legendě má každý, koho zasáhla školní docházka. Záměrně bych nezačínal letmým výletem do literární historie, kdyby to nebyl právě známý hrabě s Transylvánie, kdo povstává ze své rakve a ožívá prostřednictvím alba "Dracula: Swing of Death" projektu kytaristy Tronda Holtera a Jørna Landeho. Ačkoliv je jméno prvně uvedeného širšímu posluchačstvu zřejmě nepříliš povědomé, tak vězte, že o úplně neznámého týpka se nejedná. Trond Holter působil třináct let (až do loňského rozpadu) v norské formaci Wig Wam, která sice velkou díru do světa neudělala, ale zkušenosti se počítají. A jak že se spolu s Jørnem dal dohromady? Pánové se znají z nahrávání poslední sólové desky norského pěvce, "Traveller", takže o tak překvapivé spojení se z personálního hlediska nejedná, ovšem z toho kvalitativního už "Dracula: Swing of Death" překvapilo o poznání více.

Když v loňském roce dvojice oznámila, že chystá pod záštitou Frontier Records rockovou operu o Drákulovi, byl jsem přesvědčený, že dostanu do uší nálož melodické rock/metalu, jenž bude plný zvučných hostů, preludií, meziher, inter, rozmluv a kdo ví čeho všeho. Prostě ve všech ohledech pokus o čistokrevnou rockovou operu, které sice bude vládnout Jørn Lande se svým nezaměnitelným vokálem, ale kde forma zvítězí nad obsahem a výsledek tak skončí daleko za možnostmi zúčastněných. Hudební náplň, která je mocně zakořeněna v hloubi klasického hard rocku a melodického heavy metalu, až na několik momentů nepřekvapí, ale absence jakýchkoli "operních" prvků je potěšující. Hlavní skladatel Drákuly, Trond, se nepokouší o operu ve smyslu epické masturbace a velikášství, ale deska je pojata sympaticky písničkově a lyricky koncepčně, takže Jørn, coby hrabě Drákula, prostřednictvím desítky písní představuje posluchačům svůj příběh.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


O chystané novince Disarmonia Mundi

21. března 2015 v 16:19 | Kaňour |  Music News
Melodicky death metaloví Italové Disarmonia Mundi odkryli detaily o plánované desce. Album, které ponese název "Cold Inferno", vyjde skrze Coroner Records 9. června. Přebal novinky je k zhlédnutí na pravé straně, tracklist potom na konci textu.

Velkou oporou byl pro kapelu Ettore Rigotti, který se ve studiu The Metal House podílel na všech nahrávacích procesech. Jako host se na novince objeví Björn Strid, známý především díky působení v Soilwork. A není to příliš překvapivé - Strid si totiž zahostoval i na posledních dvou řadovkách Disarmonia Mundi.

"Cold Inferno" se stane pátým dlouhohrajícím zařezem na pažbě Italů. Na pozici aktuání desky střídá "The Isolation Game" z prosince 2009.

Tracklist "Cold Inferno":
01. Creation Dirge
02. Stormghost
03. Behind Closed Doors
04. Coffin
05. Oddities from the Ravishing Chasm
06. Slaves to the Illusion of Life
07. Blessing from Below
08. Magma Diver
09. Clay of Hate
10. Toys of Acceleration

KING PARROT announce album details and premiere new video featuring Phil Anslemo

21. března 2015 v 14:12 | H. |  Tiskové zprávy
KING PARROT announce album details and premiere new video featuring Phil Anslemo

Unique Australian thrash metal/grindcore/punk group, KING PARROT, have released the first track from their upcoming new album "Dead Set", along with a video starring Phil Anselmo of Pantera fame. The "Like A Rat" video is available for viewing exclusively via Metal Hammer UK, at this link:

http://metalhammer.teamrock.com/news/2015-03-19/king-parrot-teams-up-with-phil-anselmo-for-new-video

"Dead Set" - the band's sophomore album - is due for release on May 15th in Europe via Agonia Records, May 19th in North America via Housecore Records and May 15th in Australia via Rocket/EVP. The album is available for pre-orders now (see the links below).

"Dead Set" is the follow-up to 2012 "Bite Your Head Off" effort, which gained high praise from critics and musicians, including the likes of Max Cavalera (Sepultura), Chuck Billy (Testament) and Phil Anselmo (Pantera). The effort allowed the 5-piece to travel acrosss seas and electrify fans, during extensive touring in North America (with Origin, Orange Goblin and Down), Europe (with Weedeater) and performing at festivals such as Soundwave, SXSW and Housecore Horror Festival. KING PARROT's video to the track "Shit On The Liver" was a finalist in the Australian Music Video Awards.

Speaking about the sound of the new material, vocalist Matt 'Youngy' Young commented: "The great thing about this record is that it actually sounds like a real band and is a reflection of where we are at right now. In my eyes, that is everything a record should be. We are super proud of this and can't wait to show everyone what we have in store".

He also stated: "King Parrot are proud to release our new album 'Dead Set' via Agonia records this May. It's been a long process but we happy to say that we are ready to move ahead and get this sucker out. We wanted to work together with the best people in the business to make this a great record and when Phil (Anselmo) said he wanted to be involved it was a no-brainer".

"Dead Set" was produced by Phil Anselmo with colleagues Michael Thompson and Steve Berrigan handling engineering duties at Nodferatu's Lair Studio (Down, Eyehategod, Superjoint Ritual) in Louisiana, USA and will feature the following tracks:

1. Anthem Of The Advance Sinner
2. Need No Savior
3. Hell Comes Your Way
4. Like A Rat
5. Tomorrow Turns To Blood
6. Home Is Where The Gutter Is
7. Sick In The Head
8. Punisher
9. Reject
10. Dead Set

The new instalment will be available in Europe in:

- slipcase CD,
- 12" black vinyl with insert and poster,
- 12" clear vinyl with insert and poster (limited to 100 hand-numbered copies),
- 12" picture disc with insert nad poster (limited to 200 hand-numbered copies),
- digital formats.

Pre-orders are available via the following links:

EUROPE: https://www.agoniarecords.com/index.php?pos=shop&lang=en
NORTH AMERICA: http://www.thehousecorestore.com/
AUSTRALIA: http://www.nervegas.com.au/king-parrot/dead-set/

KING PARROT is:
Mr. White - Guitars
Squiz - Guitars
Slatts - Bass
Toddy - Drums
Youngy - Vocals

KING PARROT w/ WEEDEATER (NORTH AMERICA)
3/20/2015 SXSW Tone Deaf Touring Showcase @ Dirty Dog - Austin, TX
3/21/2015 The Lost Well - Austin, TX
3/24/2015 Launchpad - Albuquerque, NM
3/25/2015 Pub Rock Live - Scottsdale, AZ
3/26/2015 Casbah - San Diego, CA
3/27/2015 The Complex - Los Angeles, CA
3/28/2015 Catalyst - Santa Cruz, CA
3/29/2015 DNA - San Francisco, CA
3/30/2015 Starlite Lounge - Sacramento, CA
3/31/2015 Dante's - Portland, OR
4/01/2015 Studio Seven - Seattle, WA
4/02/2015 The Pin - Spokane, WA
4/03/2015 Neurolux - Boise, ID
4/04/2015 In The Venue - Salt Lake City, UT
4/05/2015 Bluebird Theater - Denver, CO
4/07/2015 Riot Room - Kansas City, MO
4/08/2015 Wooly's - Des Moines, IA
4/09/2015 Rock Island Brewing - Rock Island, IL
4/10/2015 Pyramid Scheme - Grand Rapids, MI
4/11/2015 Subterranean - Chicago, IL
4/12/2015 Grog Shop - Cleveland, OH
4/13/2015 Saint Vitus - Brooklyn, NY
4/14/2015 Nectars - Burlington, VT
4/15/2015 T.T. The Bear's Place - Boston, MA
4/16/2015 Kung Fu Necktie - Philadelphia, PA
4/18/2015 Ziggy's By The Sea - Wilmington, NC
4/19/2015 The Earl - Atlanta GA
4/20/2015 Blue Nile - New Orleans, LA "Housecore Records Signing Party"

Follow the band at:
https://www.facebook.com/kingparrotband
https://www.youtube.com/KINGPARROTBAND
https://twitter.com/kingparrotband
http://www.reverbnation.com/kingparrot
http://www.instagram.com/kingparrotband

Agonia Records:
http://agoniarecords.com
https://facebook.com/agoniarecords
https://twitter.com/agoniarecords
https://soundcloud.com/agoniarecords
http://youtube.com/AgoniaRec

[tisková zpráva vydavatele]

Skeletonwitch pracují na další fošně

21. března 2015 v 11:26 | H. |  Music News
Zámořští black/thrash metalisté Skeletonwitch hlásí, že začínají pracovat na svém dalším studiovém počinu, který by podle všeho mohl vyjít ještě v letošním roce. Další detaily však prozatím nejsou k dispozici.

Skeletonwitch se také zanedlouho vydají na evropské turné, kde je budou doprovázet ještě Goatwhore a Mortals. Šňůra se podívá i do České republiky - 2. května trio skupin zahraje v pražském klubu Exit-Us.

Nadcházející počin se stane následovníkem fošny "Serpents Unleashed", jež vyšla v říjnu 2013.

Scorpions - Return to Forever

20. března 2015 v 19:44 | nK_! |  Recenze
Scorpions měli celé to své padesátileté muzicírování dávno pověsit na hřebík a užívat si zaslouženého odpočinku. Ne proto, že by v současnosti hráli tak otřesně a v hudební branži pro ně nebylo místo. Spíše proto, že je tomu již více než pět let od prohlášení, že už nás čeká jen jedna deska, následné několikaleté turné a pak prostě šmitec. A realita? Zatím se očividně nikdo nikam nechystá. Rozumím, že se dědulům ještě nechce opustit koncertní prkna a euforickou přízeň fanoušků, ale dříve nebo později prostě přijde čas skončit. Scorpions tento fakt oddalují co to jde, a důkazem je zbrusu nová deska jménem "Return to Forever", na kterou logicky navazuje další koncertní turné. Stojí to ještě za to?

Musím říci, že stojí. Je tedy potřeba uvědomit si, že s muzikou Scorpions se to má stejně jako třeba u hard rockových kolegů AC/DC. Je posledních několik desetiletí naprosto totožná, a pokud čekáte obrat o 180 stupňů libovolným směrem, měli byste po loňském Silvestru už konečně vystřízlivět. Přeci jen, proč měnit něco, co dlouhodobě funguje a fanoušci jsou téměř bezvýhradně spokojeni? Komu se tento přístup nelíbí, nemusí Scorpions poslouchat. "Return to Forever" je tedy pravidelnou dávkou škorpioních rockových vypalovaček a především pomalejších balad (co si budeme povídat, právě díky nim se Němci proslavili). Překvapilo mě, jak se Scorpions i po více než pěti dekádách fungování dokázali vypořádat s vlastní bohatou minulostí a nahráli desku, která sice není jejich nejlepším opusem, ale přinejmenším mu šlape na paty.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Powerwolf: obal dalšího alba

20. března 2015 v 17:54 | H. |  Music News
Němečtí power metalisté Powerwolf i tentokrát dodrží svou tradici nového alba každé dva roky, kterou praktikují již od svého debutu "Return in Bloodred" z roku 2005. Letošní novinka ponese název "Blessed & Possessed" a vyjde v červenci pod záštitou rakouských Napalm Records.

Obálka, jejímž autorem je již tradičně kytarista Matthew Greywolf, se nachází napravo.

Nahrávání "Blessed & Possessed" je už u konce a v současné době se Powerwolf věnují mixování desky. S tím jim pomáhá Fredrik Nordström (HammerFall, Arch Enemy, In Flames).

"Blessed & Possessed" bude navazovat na fošnu "Preachers of the Night" z července 2013.

Goatwave rituály očarují pražskou Sedmičku

20. března 2015 v 14:14 | H. |  Tiskové zprávy
Goatwave rituály očarují pražskou Sedmičku

Jarní rovnodennost. Sobota 21. března. Oslava hudebního okultismu s The Devil and The Universe a Subpop Squeeze Vladimíra Hirsche na strahovské Sedmičce. Buďte tam.

Už jsou to dva roky, co rakouští okultisté The Devil & The Universe poprvé a naposledy vystoupili v Praze. Od té doby se toho ale událo mnoho. Ashley Dayour a David Pfister vzali do sestavy "na plný úvazek" původně hostujícího Stefana Elsbachera, odehráli spoustu koncertů (i na moravských Hradbách Samoty) a neflákali se ani co do studiové práce.

Výsledkem jejich loňského pobytu v opuštěné lesní kapli ve štýrských lesích je vynikající nové album "Haunted Summer" (recenzi si můžete přečíst tady), inspirované skutečnými událostmi dekadentného léta zhýralých romantiků Byrona, manželů Shelleyových a dalších. A nebyli by to The Devil & The Universe, aby si i tady nepomohli netradičními skladatelskými postupy - tarotem , automatickým psaním a různými magicko/náboženskými technikami.

O živou prezentaci tak silného materiálu jsme zkrátka Prahu nemohli ochudit. Navíc když Rakušané přearanžovali i své původní skladby a okořenili je kytarou. A existuje snad vhodnější datum pro věci magické než jarní rovnodennost?

Goatwave obřady podpoří i hudební mág mnoha tváří - avantgardní skladatel, multiinstrumentalista, industriální matador a zvukový alchymista Vladimír Hirsch, který pro tento večer oživí svou hudební inkarnací Subpop Squeeze.

Kousavý projekt zaměřený na "electronic subpop entertainments" s kořeny v roce 1996 má za sebou tři tématická alba - debutové "Arsenica / Less Than Nothing" z roku 1996, "Dream, Monster, Exorcism" z roku 1999 a předloňskou "The Sheep Barn Entertainment", na které si zahostovala i holandská experimentální zpěvačka Nadya Feir.

Živou prezentaci této Hirschovy polohy si budete moci vychutnat po delší době 21. března v klubu 007.

Po skončení živé produkce se můžete těšit na stylovou afterparty, kterou si vezme na starost matador české temné scény, DJ Jaeger. A pozor - vzhledem k policejní hodině v klubu 007 začíná akce již v 19:00 hodin!

THE DEVIL & THE UNIVERSE (A), Subpop Squeeze + DJ Jaeger
21. března (první vystoupení začíná už ve 20:00 !)
Praha, Klub 007 Strahov (Chaloupeckého 1903)
Vstup: 220 Kč (+ poplatky) předprodej Eventim a Ticketstream / 290 Kč na místě

[tisková zpráva pořadatele]


Enablers (USA), Dead Western (USA) - Praha, 24. března

20. března 2015 v 12:33 | H. |  Tiskové zprávy
ENABLERS (usa)
support: DEAD WESTERN (usa)
24. března 2015
Praha - Klub 007 Strahov
start 20.00, vstup 300 Kč

Vždycky, když se povede dát dohromady dvě výjimečný kapely, který mají nezávisle na sobě turné, máme sváteční pocit. Jako že hvězdy a elementálové jsou nám nakloněni a že to tak prostě má bejt. No a spojení Enablers a Dead Western tohle splňuje bezezbytku. Přestože jsme cynici a neznabohové, troufáme si tvrdit, že v muzice obou aktérů je něco… něco víc. Jako že hvězdy a elementálové jsou nám nakloněni. Enablers a Dead Western 24. března na 007!

Plíživý vybrnkávání, který se omotává kolem těla a kolem krku, naprosto uhrančivá atmosféra, opakující se motivy, z kterejch postupně roste naprosto psycho atmosféra - ale bez nějakýho zběsilýho třeštění - ano, Enablers! Kytarista a známej zvukovej inženýr Joe Goldring spolupracoval se Swans i se Steve Von Tillem z Neurosis, baskytarista Kevin Thomson hrál v Nice Strong Arm a Timco a s Goldringem hrál už v Morning Champ a Touched By A Janitor. A "recitátor" (protože v muzice Enablers se fakt nezpívá) Pete Simonelli? Obrovská osobnost, jejíž zvláštní, monotónní vokál dodává skladbám Enablers neopakovatelnej nádech tichýho šílenství. Kapela letos vydává novou desku "The Rightful Pivot" a vyplatí se vidět jí živě. Rozhodně.

Hudba ze světa duchů, hlas hlubokej jak Mariánskej příkop - za tajemným názvem Dead Western se skrejvá písničkář Troy Mighty. Představte si hlas Michaela Giry, zpomalenej o třetinu, a zasazenej do starýho obrazu v rozpadajícím se domě. Troy Mighty před lety působil v avantgardním jazzovým spolku Antennas Erupt!, ale teď se plně věnuje Dead Western. Na kontě má dva singly a tři dlouhohrající desky, zatím poslední "Everything, Eternally" vyšla v roce 2012. Zvuk Dead Western osciluje zhruba mezi Boduf Songs a Current 93, ale Troy si dokázal najít vlastní cestu k originálnímu výrazu. Další koncerty Dead Western v Česku:

20. března: České Budějovice
21. března: Písek
22. března: Plzeň
24. března: Praha (+ Enablers)
25. března: Brno
29. března: Slavičín (+ Calvera)
31. března: Ostrava
2. dubna: Jihlava
3. dubna: Pardubice
2. května: Broumov

Silver Rocket: www.silver-rocket.org

[tisková zpráva pořadatele]

Lindemann: info o debutu

20. března 2015 v 9:07 | H. |  Music News
Nový projekt Lindemann, v jehož rámci se potkávají Till Lindemann z Rammstein a Peter Tägtgren z Hypocrisy a Pain, zveřejnil detaily o své chystané debutové nahrávce. Ta se bude jmenovat "Skills in Pills" a vyjde v květnu. Přebal a seznam skladeb prohlížejte okolo textu. Na úplném konci článku se pak nachází krátká upoutávka k počinu.

Till Lindemann vydal s Rammstein poslední album v roce 2009 pod názvem "Liebe ist für alle da" a v současné době doposud není příprava další desky v plánu, pouze se chystá několik živých DVD (přinejmenším podle slov kytaristy Richarda Kruspeho). Hypocrisy Petera Tägtgrena vydali svou poslední nahrávku "End of Disclosure" v březnu 2013.

Tracklist "Skills in Pills":
01. Skills in Pills
02. Ladyboy
03. Fat
04. Fish On
05. Children of the Sun
06. Home Sweet Home
07. Cowboy
08. Golden Shower
09. Yukon
10. Praise Abort


Holotropic - Permeate

19. března 2015 v 19:12 | Prdovous |  Recenze
Pokud mi na československé scéně něco chybělo, byla to progresivní extrémní muzika, která by měla nápad, nezaváněla na sto honů amatérismem a zároveň nebyla jen zbytečnou onanií, progresí pro progresi. Ne, že bych se k takovým žánrům uchyloval nějak zvlášť často, nicméně čas od času mě přepadne chuť na technické ujetosti ražení kanadských Unexpect. Upřímně nevím, jestli můj dojem z domácí scény není způsoben tím, že zrovna tuhle hudební škatuli nesleduji nijak intenzivně, nicméně to nic nemění na tom, že mě debutovka slovenských Holotropic velmi příjemně překvapila.

Už během prvních vteřin od pomyslného představení to na vás "Permeate" vybalí se vší parádou. Úvodní skladba se sice na pár vteřin tváří, že by mohla být atmosférickým otevírákem s příchutí orientu, nicméně vzápětí se přelije do zběsilé, značně komplikované rubanice. V zásadě pro posluchače definuje ráz zbytku alba, což se potvrzuje s každou následující skladbou. Pro tuhle prvotinu je charakteristická brutální hravost v tom nejlepším slova smyslu. Holotropic s lehkostí střídají bluesové vyhrávky a suverénní, občas těžko stravitelný náklep. A jestli mě na "Permeate" něco skutečně baví, pak je to právě očividná vyzrálost.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


[K recenzi poskytl: Holotropic]

Secrets of the Moon pojmenovali novinku

19. března 2015 v 18:09 | H. |  Music News
Němečtí black metalisté Secrets of the Moon odtajnili první informace o svém nadcházejícím šestém dlouhohrajícím albu. Novinka, která vyjde během letošního roku pod značkou Lupus Lounge (sub-label Prophecy Productions), ponese název "Sun". Mimoto již byl zveřejněn i její tracklist - naleznete jej níže.

"Sun" bude navazovat na tři roky starou nahrávku s názvem "Seven Bells", jež vyšla rovněž u Lupus Lounge jako jewelcase CD, limitované digipack CD, limitovaný box (1000 kusů) a černé LP (500 kusů). O něco později se objevila ještě reedice vinylu, tentokrát na rudém LP (opět 500 kusů).

Tracklist "Sun":
01. No More Colours
02. Dirty Black
03. Man Behind the Sun
04. Hole
05. Here Lies the Sun
06. I Took the Sky Away
07. Mark of Cain

Novinka Between the Buried and Me za dveřmi

19. března 2015 v 16:00 | Kaňour |  Music News
Američtí progresivci Between the Buried and Me postupně rozkrývají podrobnosti o chystané desce. Po informacích ze studia (kapela nahrávala společně s Jamiem Kingem) jsou tu Američané především s názvem novinky - "Coma Ecliptic".

K jejímu vydání dojde celosvětově 7. července, kdy kapela po boku Animals as Leaders a The Contortionist vyrazí na turné po Severní Americe.

"Coma Ecliptic" opět ponese nosný koncept. Album se bude točit kolem muže uvedeného do kómatu, v jehož rámci cestuje zpět do svých minulých životů.

Nový opus naváže na "The Parallax II: Future Sequence", které vyšlo 9. října 2012 na labelu Metal Blade Records. Pod ním vyjde rovněž i nadcházející deska.Výměna na postu bubeníka Scale the Summit

19. března 2015 v 14:16 | Kaňour |  Music News
Američtí progresivní metalisté Scale the Summit oznámili výměnu na bubenickém postu. Z kapely odešel zakládající člen Pat Skeffington, jehož odchod kapela příliš nevysvětlila - "Pat je fantastický bubeník a bude velmi chybět. Přejeme mu jen to nejlepší do budoucna!" Namísto sáhodlouhých vysvětlování Scale the Summit ihned zveřejnili jméno Skeffingtonova následovníka. Za bicími usedne J.C. Bryant, o jehož umění se můžete přesvědčit ve videoklipu na konci textu.

Scale the Summit v blízké době vydají novou, doposud nepojmenovanou řadovku. K ní byl právě během posledního víkendu zřízen i záznam bicích. Novinkové album, které naváže na "The Migration" z roku 2013, by mohlo vyjít už toto léto.True Metal Crush

19. března 2015 v 12:30 | H. |  Tiskové zprávy
True Metal Crush

Aprílový měsíc s sebou přinese i nekompromisní nářez na oblíbená podia. Sušický Tradiční kloub pohostí v rámci akce True Metal Crush trojici kapel rozličných žánrů, které spojuje jediné - ostrost a síla metalu. Za lidovou stokorunu si tak můžete vychutnat svižný nátěr od Colp, БУТ nebo Return To Innocence. To vše 18. dubna od sedmi večer v již zmíněném Tradičním kloubu v Sušici.

Colp
Nezavadit o jméno Colp by se našinci snad nemělo povést. Přes dvacet let na scéně, kdy tito pánové stále drhnou tvrdší formu metalu s neustále se vyvíjející tendencí. Že to těmhle nadšencům hraje stále dobře, se můžete přesvědčit na vlastní kůži.
http://bandzone.cz/colp

БУТ
Nelekejte se azbuky a vězte, že se za třemi nenápadnými písmeny skrývá svižná rachotící úderka But z Jižních Čech, slyšíte? Jižních Čech! Co to znamená? No přece, záruku grindové kvality, kterou tahle banda rozhodně je. Kámen na kameni po nich ještě nezůstal.
http://bandzone.cz/but

Return To Innocence
Jak hladí metalová symfonická hudba, máte možnost okusit s pražskou smečkou Return To Innocence. Ani oni nejsou žádnými nováčky na českých podiích a dobře vědí, jak se do toho opřít. Melodie vzpomínající na pohanský věk v kombinaci s úderným současným metalovým vyzněním je příslibem působivého koncertu.
http://bandzone.cz/returntoinnocence

Nezapomeňte:
True Metal Crush
18. 4. 2015 / 19.00
Sušice - Tradiční Kloub / 100,-
Colp - metal-core
БУТ - grind-core
Return To Innocence - symphonic metal


[tisková zpráva]

Black Cobra se upsali Season of Mist

19. března 2015 v 10:21 | Kaňour |  Music News
Sludge/doomoví Američané Black Cobra oznámili podpis smlouvy se Season of Mist, která zajistí vydání nové řadovky. Vstup dua do studia je takřka na spadnutí, a deska by tak mohla vyjít již na konci tohoto roku.

To ostatně sami Black Cobra komentují: "Jsme velmi rádi, že jsme u Season of Mist s takovou skvělou skupinou lidí a úžasnou soupiskou různorodých umělců. Ve studiu pobudeme v dalších měsících, abychom nahráli naše nové album. Jsme našeni z nových skladeb a nemůžeme se dočkat, až je uslyšíte."

Black Cobra za svou kariéru vydali čtyři dlouhohrající nahrávky. Poslední z nich - "Invernal" - vyšlo 11. října prostřednictvím Southern Lord Recordings. Tehdy kapela nahrávala v God City Studio společně s Kurtem Ballouem, kytaristou Converge.

Hour of Penance, Beheaded: Praha - Modrá Vopice, 10.3.2015

18. března 2015 v 20:59 | Ježura |  Reporty
Hour of Penance u mě mají poměrně zvláštní postavení. Za poslední roky mě stačili jak totálně odstřelit, tak docela zklamat a výsledkem byl akorát trochu neucelený názor, který na tuhle italskou partu extrémistů mám - nebo jsem alespoň měl, neboť návštěva jejich pražského koncertu totiž podle očekávání tento můj názor přitesala do znatelně konkrétnějších tvarů. To už ale předbíhám, takže radši pěkně popořadě...

Navzdory tomu, že nejde o žádné neznámé fidlaly, o Hour of Penance se určitě nedá tvrdit, že by byli velkou kapelou. Nebylo tedy žádným překvapením, že se koncert konal v osvědčené žižkovské kůlně známé pod jménem Modrá Vopice, která v minulosti hostila i podstatně věhlasnější spolky. Tu kůlnu ale prosím neberte nijak špatně - od dob, kdy se o Vopici dalo říct leccos, ale důstojný podnik byste mezi tím hledali jen těžko, naštěstí už něco vody uplynulo a v současnosti jde sice o svérázný, ale jinak veskrze pohodový klub, který je pro undergroundové akce přímo stvořený. A mluvit o undergroundu je v tomto případě určitě na místě.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Pyramaze s novým zpěvákem vydají album

18. března 2015 v 18:57 | Kaňour |  Music News
Dánští power metalisté Pyramaze mají před vydáním novinkového alba, které pojmenovali "Disciples of the Sun". Deska se bude v Evropě prodávat od 22. května, Velká Británie a Spojené státy americké si na počin počkají ještě o tři, respektive čtyři dny déle. Vydání zaštítí vydavatelství Inner Wound Recordings.

Na albu se představí nový zpěvák Terje Harøy (dále také Teodor Tuff, ex-Memorized Drams), který se k Pyramaze přidal teprve letos a v sestavě tak nahradil Švéda Urbana Breeda, jenž v kapele zpíval od roku 2008.

Mimo artworku, jehož podobu si můžete prohlédnout vpravo, Pyramaze zveřejnili trailer, který je k přehrání na tomto odkazu. "Disciples of the Sun" se stane čtvrtou řadovou nahrávkou kapely a v diskografii naváže na "Immortal" z roku 2008.

Metal Madness Tour 2015

18. března 2015 v 17:49 | H. |  Tiskové zprávy
Metal Madness Tour 2015

Začátek dubna budou mít fanoušci české metalové scény možnost zhlédnout opravdu skvostné Metal Madness Tour! Pětice kapel v čele s Polskou Hardcorovu mašinou ToteM!! doplněnou dále českými špičkovými kapely Madgod, Bethrayer, Arch of Hell a Follow zamíří celkem do 4 klubů v následujícím pořadí!!

2.4 - Opava Jam Club
3.4 - Brno Melodka
4.4 - Šumperk H-Club
5.4 - Uherské Hradiště klub Mír

Lístky jsou k dostání prostřednictvím SMS ticket!!

Totem - Polsko / Bukowno

MadGod - Šumperk

Bethrayer - Kojetín

Arch of Hell - Brno

Fellow - Polička

-----

Facebook události


-----

Videoklipy kapel

[tisková zpráva]

HYPOTHERMIA premiere new track "Svartkonst"

18. března 2015 v 12:31 | H. |  Tiskové zprávy
HYPOTHERMIA premiere new track "Svartkonst"

Swedish trio HYPOTHERMIA, known for its ethereal black metal/rock output, have premiered a brand new song, "Svartkonst". The track features on the band's upcoming new album under the same title, set to be released on May 15th in Europe and May 19th in North America via Agonia Records. The act, whose ranks include musicians of Lifelover and Kall fame, have made the song available at this location:

https://soundcloud.com/agoniarecords/hypothermia-svartkonst

"Svartkonst" has been recorded with the intention of giving more depth to the music itself, and allowing the listener to engage with the album's escalating atmosphere on a more personal level.

The offering has been divided over five compositions and features a guest appearance of the violinist, E.B.

01 - Invokation
02 - Svartkonst
03 - Efterglöd
04 - Regnvals
05 - Vy

The new album will be released in:
- regular jewelcase CD;
- ekopack CD (limited to 1000 copies);
- gatefold black LP;
- gatefold picture disc LP (limited to 200 hand-numbered copies);
- green/black haze LP (limited to 150 hand-numbered copies);
- digital formats.

HYPOTHERMIA was founded in 2001 as a means to channel negativity and manifest it in audial form. "Following ancient traditions carried in spirit and blood, through wanderings and introspective journeys a communion with a deity of the void is formed" - comments the band.

The mysticism of HYPOTHERMIA is characterized by its highly ritualistic compositions, which are conducted in shamanistic trances of minimalism, and binding their followers in its meditative spell. Always recorded live, sharing with the world something honest and unique.

After being active for thirteen years the constellation of HYPOTHERMIA that has evolved through the years from a duo to a trio, will be stepping further out of obscurity by slowly evolving to an orchestra.

The band is:
Kim Carlsson - vocals/guitars
Richard Abrams - drums
Hans Cools - guitars

Upcoming shows:
Bunker, Sala de Conciertos, San Luis Potosi (MEX) - April 10th
Multiforo Cultural Alicia, Mexico City (MEX) - April 11th
Turku Saatanalle IV Festival, Turku (FIN) - Feb 12th


[tisková zpráva vydavatele]

The Howling Void - Runa

17. března 2015 v 19:34 | H. |  Recenze
"Runa" je nahrávka, která si svým charakterem přímo říká o to, aby se s ní člověk neobtěžoval na "dlouhohrající" recenzi a na férovku ji napálil mezi minirecenze, kam rádi dáváme právě neřadové počiny. Jenže aby toho náhodou nebylo málo, nebudeme se zde bavit jen o pouhém minialbu, ale rovnou jen o jeho reedici. Přesto mě muzika na této nahrávce zaujala takovým způsobem, že si myslím, že si vlastní článek rozhodně zaslouží.

The Howling Void je jednočlenný projekt pocházející ze zámoří, konkrétněji řečeno z amerického státu Texas, nicméně jeho hudební náplň je diametrálně odlišná od toho, co člověk od muziky z Texasu běžně čeká. Ryan Wilson, což je právě ten jediný člověk, jenž za The Howling Void stojí, totiž produkuje bravurní funeral doom se znatelným symfonickým nádechem, a kdybych neměl bližší informace, ani by mě nenapadlo, že to není hudba odněkud z Evropy (což není myšleno ve zlém).

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


[K recenzi poskytl: Against PR]

"Není se kam skrýt" od V.A.R. po 25 letech v reedici na CD

17. března 2015 v 17:30 | H. |  Tiskové zprávy
"Není se kam skrýt" od V.A.R. po 25 letech v reedici na CD

Po nedávném vydání řadového alba "Level 6" chystá Pařát i na letošní rok spolupráci s nestory tuzemské metalové scény, kapelou V.A.R. Ta loni oslavila čtvrtstoletí své existence a letos se do stejné věkové skupiny dostává její první demo z roku 1990 "Není se kam skrýt", které je pochopitelně už asi sto let :) vyprodáno a kapela tak nemůže uspokojit zájem fanoušků.

Nicméně nepůjde pouze o "obyčejné vydání" starého dema. Ve studiu Miloše "Dodo" Doležala projde kompletním remasteringem, některé skladby V.A.R. nahrají znovu a především dojde i na několik bonusů. V archívu loni zemřelého kytaristy a spoluzakladatele V.A.R. Šneka byl objeven rozpracovaný song z kraje devadesátých let, na jehož dokončení kapela pracuje. Kapacita CD bude naplněna na maximum, z čehož vyplývá, že dojde i na další rarity. Nový obal (booklet) je samozřejmostí.

Výroční reedice dema "Není se kam skrýt" vyjde pod Pařátem v druhé polovině letošního roku. Další informace kolem tohoto počinu budeme odkrývat průběžně.

[tisková zpráva]

Jediná česká zástavka evropského turné NEGURĂ BUNGET v Plzeňské Papírně

17. března 2015 v 15:18 | H. |  Tiskové zprávy
Jediná česká zástavka evropského turné NEGURĂ BUNGET v Plzeňské Papírně

Další událost v unikátních prostorách patra Plzeňské Papírny bude zcela jedinečná. V útrobách černých závěsů se vám představí rumunská NEGURĂ BUNGET, která odehraje jediný koncert v ČR během jejich aktuálního evropského turné, personálně provázaní GRIMEGOD, pagan/blacková PANYCHIDA a death/blackoví NORTHERN PLAGUE z Polska.

Nejslavnější tvrdě metalová formace NEGURĂ BUNGET z transylvánských hvozdů představí během svého tříměsíčního evropského turné novou desku "TĂU". Na albu dostaly větší prostor ambientní vlivy, naleznete na ní i pečlivě vystavené atmosférické kompozice, které jsou dobře známy i z předchozích počinů. Utvrdit se o tom můžete v jejich náladotvorném novinkovém klipu ke skladbě "Nametenie". Přijďte se přesvědčit o tom, že současná sestava patří k těm nejsilnějším v jejich historii.

Personálně provázaní GRIMEGOD s NEGUROU BUNGET se na scéně pohybují už čtrnáct let. Po dvou demonahrávkách a třech dlouhohrajících deskách vydali v minulém roce skvělé album "Wrong Roads". Kromě death/doomových kořenů kladou důraz na silnou atmosféru a i v jejich hudbě je cítit vliv jejich rodné země.

Plzeňskou pagan/blackovou formaci PANYCHIDA a pořadatele festu PHANTOMS OF PILSEN není zrovna nutné představovat. Jejich poslední počin "Grief for an Idol" byl příznivě přijat kritikou a mají za sebou spousty koncertů po Čechách i Evropě. V současnosti se připravují na novou desku, o jejich současné formě se můžete přesvědčit na místě.

Posledním jménem na soupisce jsou NORTHERN PLAGUE z Polska. Jejich aktuální deska "Manifesto" představuje vyzrálý materiál stavící převážně na střednětempém death metalu s blackmetalovým odérem. Nelze je nedoporučit příznivcům Vader, či Decapitated, se kterými NORTHERN PLAGUE jeli turné.

Vstupné lze zakoupit za 180Kč přes Plzeňskou vstupenku, za 200Kč přímo na místě. Nenechte si ujít jedinečný večer a jako jedni z mála si přijďte vychutnat jedinnou zastávku v české republice během evropského turné kapely NEGURĂ BUNGET!

Předprodej:
FB Událost:

Nejbližší chystané akce:
10.04.2015 - SKYFORGER (LAT), BORNHOLM (HUN), SOL - PARLAMENT CLUB

25.04.2015 - ACID WITCH (USA), BONEHUNTER (FIN), ACID ROW

27.04.2015 - OBSCURE SPHINX (PL), THY DISEASE (PL) + SUPPORT

[tisková zpráva]