close
Vážení uživatelé,
16. 8. 2020 budou služby Blog.cz a Galerie.cz ukončeny.
Děkujeme vám za společně strávené roky!
Zjistit více

Vážení uživatelé,
16. 8. 2020 budou služby Blog.cz a Galerie.cz ukončeny.
Děkujeme vám za společně strávené roky!

Březen 2015

Sicmaggot.blog.cz končí... Sicmaggot.cz začíná

28. března 2015 v 9:36 | H. |  Blog News
Ano, skutečně je tomu tak, ten nadpis článku není vtip. Po mnoha letech přemýšlení a odkladů jsme se konečně dokopali k tomu, že jsme se rozhodli povýšit Sicmaggot z blogísku na webíček. Zároveň vám můžeme říct i přesné datum, kdy svou činnost přesuneme na novou adresu - právě teď. Sicmaggot.cz je již hotový a od nynějška už budeme všechny články publikovat právě tam.

Blog sice rušit nebudeme a budeme se jej snažit udržet online co nejdéle, hodláme však na web postupně přesunout veškeré velké články (recenze, rozhovory, reporty, minirecenze, eintopfy, tématické články) - aktuálně tam již je kompletní letošní rok a konec loňska. Nová stránka si však samozřejmě žádá i nový obsah, tudíž tam již teď najdete několik článků, které na se na blogu neobjevily - kromě pár novinek ještě recenzi na debutové EP francouzského electro projektu Cape noire a report z pražského koncertu britské kapely Archive.

S přesunem se pojí i několik větších či menších novinek (z nichž některé - kupříkladu zrušení hodnocení v recenzích nebo mírnou změnu eintopfu - jsme zavedli už na blogu). O tom už je ale povídání přímo na samotném webu.

Tak či onak, snad se vám na našem novém působišti bude líbit... a jestli ne, snad alespoň nebudete znechuceni natolik, abyste to přestali číst :)

Na závěr ještě jedna poznámka - stránka by aktuálně měla bez problémů šlapat na počítačích a tabletech. Na mobilech je to ještě o něco horší, ale nebojte, myslíme na to a vychytání i tohohle už jsme zařadili do svého denního plánu (hned po naučit se portugalsky).

Na zítra...

27. března 2015 v 8:00 | H. |  Blog News
...máme jedno menší překvapení...

Zola Jesus: Praha - MeetFactory, 16.3.2015

26. března 2015 v 19:27 | Prdovous |  Reporty
Naposledy jsem do smíchovských jatek zavítal při příležitosti pražské návštěvy These New Puritans dobře rok a půl nazpět. Důvodem druhé návštěvy měl být velmi svébytný Kanaďan TR/ST věnující se osmdesátkovému retro synth popu. Nicméně tak se, jak můžete tušit, nestalo a do MeetFactory jsem se vypravil až na začátku minulého týdne na delegaci ze sousedních Spojených států. Do Prahy totiž zavítala Američanka Nika Roza Danilova, kterou svět zná spíše pod jejím pseudonymem Zola Jesus. Tahle drobná slečna se už nějaký ten pátek věnuje omamnému elektronickému popu načichlému nelidskostí a šerem starých průmyslových hal, a sic se na poslední desce "Taiga" tak trochu uklidila z továren do hlubokých lesů, zasazení do prostoru MeetFactory bylo, alespoň vzhledem k charakteru hudby bez debat.

Večer otevřel Freddy Ruppert industriálně noisovým setem. Američan v současnosti sídlící v Praze začal vcelku nenápadně. Na plátně dva boxeři, kterak se rubají v ringu za konejšivého hluku strojů a nepravidelných kovových úderů. Jakmile došlo na páčidlo a první porci krve, atmosféra začala houstnout, hudba se z chladné rytmiky přelila do nejasných ploch, skřípění a šumu bez ostrých kontur. Boj se změnil v naturalistický zápas na život a na smrt. Těžko určit, zda to byl víc koncert, nebo výlet do světa obskurní kinematografie, neboť hluková stopa i projekce na velkém plátně fungovala v dokonalé koexistenci. Jedno bez druhého by ztratilo omamnou, hypnotizující sílu, která mě po celou dobu držela jako nejpevnější osidla.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Fotky byly vypůjčeny ze serveru Musicserver.cz (autor: Čestmír Jíra)

Info o dalším albu Entrails

26. března 2015 v 17:15 | H. |  Music News
Švédští death metalisté Entrails mají na programu vydání nové fošny - ta se bude jmenovat "Obliteration" a vyjde 15. května u Metal Blade Records. Obal a tracklist můžete prohlížet okolo. Mimoto byl rovnou zveřejněn i jeden nový song - jmenuje se "Beyond the Flesh" a poslechnout si jej můžete v YouTube videu na konci článku.

"Obliteration" bude k dostání jako digipack CD, černé LP a jako dvě barevné LP verze (300 a 200 kusů).

Novinka byla natočena v Bloodshed Studios, jejichž vlastníkem je kytarista Jimmy Lundqvist. O mastering se pak postaral Dan Swanö (Asphyx, Katatonia, Centinex).

"Obliteration" bude navazovat na placku "Raging Death" z roku 2013.

Tracklist "Obliteration":
01. No Cross Left Unturned
02. Epitome of Death
03. Beyond the Flesh
04. The Grotesque
05. Obliterate
06. Skulls
07. Midnight Coffin
08. Bonestorm
09. Abyss of Corpses
10. Re-Animation of the Dead


Catastrofy vydali debutové album

26. března 2015 v 15:30 | H. |  Tiskové zprávy
Thrash metaloví zbojníci Catastrofy vypustili na konci února pod hlavičkou labelu Support Underground debutové album s názvem "Zbojnícky tanec". Nahrávka, mix a mastering v legendárním studiu Shaark na přelomu listopadu a prosince loňského roku. O grafiku se i tentokrát postaral dvorní malíř Hrdlorez Boris. Dostupnost v podobě digipacku, LP jako klasický černý vinyl v prodeji od května.

01. Anciáša, zmráka sa!
02. Zbojnící apokalypsy
03. Sedlák
04. Kazimír
05. Bastardi spoločnosti
06. Ančine cecky
07. Žabomyšie vojny
08. Na detskej oslave
09. Zapadám prachom
10. Krik a beznádej

Hudba: Ľudo
Texty: Ondro
Kresba: BB Grafycs
Foto: Ivan Džugan
Grafika: Rudo

CATASTROFY:
Hrdlorez Boris - zpěv, fujara, drumbl'a, tamburína, ozembuch, párty píšťalka
Hrajruka Jano - kytara
Mastiflinta Beňo - kytara
Miesiželezo Mifo - basa
Kostilam Roman - bicí nástroje

Hosté:
Ela Ciesarová - intro (8)
Adam Hrubý - intro (8) Lukáš Kasprzyk - intro (4, 8)

http://bandzone.cz/catastrofy
https://sk-sk.facebook.com/catastrofy
www.supug.cz

[tisková zpráva vydavatele]

INFERNAL WAR premiere new track "No Forgiveness"

26. března 2015 v 13:34 | H. |  Tiskové zprávy
INFERNAL WAR premiere new track "No Forgiveness"

Poland-based extreme black/death metal band, INFERNAL WAR, will release their new album "Axiom" on April 17th in Europe and April 21st in North America via Agonia Records. In anticipation, the band premiered a new track "No Forgiveness" via Decibel Magazine. Listen to the song through the following link, to get a sample of what you can expect of "Axiom":

http://www.decibelmagazine.com/featured/streaming-infernal-wars-no-forgiveness/

"Axiom" was recorded, mixed and mastered in No Solace Studio with M. (Mgła/Kriegsmaschine), who also guest appears on the album on vocals. The 11 new songs on "Axiom" clock in at around 42 minutes. The album cover was created by Mentalporn.

Tracklist:
I. Coronation
II. Militant Hate Church
III. Into Dead Soil
IV. Paradygmat
V. Nihil Prayer
VI. The Parallel Darkness
VII. Transfigure
VIII. Eater Of Hope
IX. Camp 22
X. No Forgiveness
XI. Axiom

On the new material, the band commented: "Axiom is the essence of Infernal War. At the same time, it's not a copy of our previous works. The new material is more mature, diversified and bloody uncompromising. It's very grim, both musically and lyrically. We have no doubt, that Axiom is our crowning achievement".

"Axiom" will be available in: slipcase CD, 12" gatefold LP with booklet, 12" silver LP (limited to 150 hand-numbered copies), 12" die-cut picture LP with booklet (limited to 300 hand-numbered copies) and digital formats.

Pre-orders are available HERE.

Line-up:
Herr Warcrimer - vocals
Zyklon - guitars
Triumphator - guitars
Godcrusher - bass
Stormblast - drums


[tisková zpráva vydavatele]

Info o albu Luca Turilli's Rhapsody

26. března 2015 v 11:40 | H. |  Music News
Italská symphonic power metalová formace Luca Turilli's Rhapsody (což je už jen podle názvu ta verze Rhapsody, kterou má pod palcem kytarista Luca Turilli) zveřejnila detaily o svém nadcházejícím druhém a již nějakou dobu odkládaném dlouhohrajícím počinu s názvem "Prometheus, Symphonia ignis divinus" - přebal a tracklist prohlížejte okolo. Prvním singlem z novinky se stane píseň "Rosenkreuz (The Rose and the Cross)", jež se objeví k poslechu 24. dubna.

Samotné album nakonec vyjde 19. června v Evropě, 22. června ve Velké Británii a 30. června v USA - všude pod hlavičkou Nuclear Blast.

O vytvoření obálky se postaral Stefan Heilemann (Epica, Kamelot, Leaves' Eyes). Na nahrávce se objeví i několik hostů, mimo jiné třeba Ralf Scheepers z Primal Fear nebo David Readman z Pink Cream 69.

"Prometheus, Symphonia ignis divinus" bude navazovat na album "Ascending to Infinity" z června 2012.

Tracklist "Prometheus, Symphonia ignis divinus":
01. Nova Genesis (Ad splendorem angeli triumphants)
02. Il cigno nero
03. Rosenkreuz (The Rose and the Cross)
04. Anahata
05. Il tempo degli dei
06. One Ring to Rule Them All
07. Notturno
08. Prometheus
09. King Solomon and the 72 Names of God
10. Yggdrasil
11. Of Michael the Archangel and Lucifer's Fall Part II: Codex Nemesis
I. Codex Nemesis Alpha Omega
II. Symphonia ignis divinus (The Quantum Gate Revealed)
III. The Astral Convergence
IV. The Divine Fire of the Archangel
V. Of Psyche and Archetypes (System Overloaded)
12. Thundersteel (Cinematic Version) [digipack bonus]

Minirecenze #96

25. března 2015 v 19:12 | H. |  Minirecenze
Caelestia - Beneath Abyss (16. února, Inverse Records)
melodic death metal, Řecko

Mívám poněkud špatně zkušenosti s kapelami, které hrají nějakou tu přístupnější odnož death metalu a za mikrofonem se jim střídá chrčícího řvoun s něžnou slečnou. V podstatě existují dva scénáře. Buď se tyto kapely snaží tvářit vážně a výsledkem je gotikou zavánějící kýč, nebo se snaží tvářit přístupně, přičemž vše skončí jako bezduchá diskotéka v metalovém hávu. Jak asi tušíte, Caelestia má směřuje kamsi do popsaných vod, je tu však jedno ale: mladé řecké kapele se podařilo najít jakousi střední, sympatičtější cestu.

Tracklist:
01. Malleus maleficarum ''The Secret Cult'' - 07:07
02. Gate of Shadows - 06:26
03. The Grand Sublimation - 02:22
04. Blessing of Tragedy - 05:21
05. Beneath Abyss - 05:14
06. Mi ultima vida - 05:43
07. Sacret Rite - 05:15
08. Silent Despair - 01:20
09. Lake of Decay - 04:04
10. The Rise of the Hidden Nature - 06:19

Autor: Zajus
[K recenzi poskytl: Inverse Records]

Cvinger - The Enthronement ov Diabolical Souls (1. prosince 2014, selfrelease)
black metal, Slovinsko

Když člověk kapelu jako Cvinger před poslechem zlehka omrkne, nejspíš tak trochu přestane mít chuť si její album pustit, protože z prezentace téhle slovinské smečky prostě smrdí nejhorší black metalové klišé na sto honů a ještě dál. Bafomet v logu, rádoby zlé fotky, které působí spíš kinder black metalovým dojmem, silně digitální kozlík na obálce debutového alba "The Enthronement ov Diabolical Souls" a navrch magické "ov". Co si budeme povídat, jednoduše jsem čekal, že tahle věc bude těžká hovadina.


Tracklist:
01. Chapter I: Charons Passage to the World Beyond - 01:57
02. Anno inferni - 04:37
03. Summonig - 04:39
04. Eikmus Manifestation - 03:34
05. Bogs of the Ancient Ones - 03:39
06. Reclaim the Crown - 04:04
07. Chapter II: Pass the Seventh Gate - 01:32
08. Anguish in Ossuary - 05:31
09. Vile Flesh - 03:29
10. The Enthronement ov Diabolical Souls - 04:44
11. Chapter III: Amen II. - 02:08

Autor: H.
[K recenzi poskytl: Against PR]

Kav - Kav (16. ledna 2015, Narcoleptica Prod.)
raw black / death metal, Německo

Black metalu se spousta lidí posmívá, že je to žánr, který někteří jedinci hrají jen proto, aby mohli skrýt svou neschopnost pořádně hrát a pořádně vyprodukovat album, což je v reálu samozřejmě blbost. Přesto existují formace, jejichž zvuková a leckdy i hráčská úroveň skutečně je na pováženou (což lze ovšem najít asi v každém stylu a odpůrci black metalu navíc tyto "klenoty" beztak neznají), a dnes se na jeden takový kousek podíváme.


Tracklist:
01. I - 01:53
02. II - 02:37
03. III - 02:11
04. IV - 01:31
05. V - 04:41

Autor: H.
[K recenzi poskytl: Narcoleptica Prod.]

Nové EP Nuclear Assault na cestě

25. března 2015 v 18:15 | H. |  Music News
Zámořská thrashová smečka Nuclear Assault, v jejíž sestavě mimo jiné najdeme třeba Dana Lilkera (Venomous Concept, NunFuckRitual, ex-Brutal Truth), chystá nové minialbum. Ípko ponese název "Pounder", jeho obal je vpravo a vyjde 1. června. Nacházet se zde budou celkem čtyři písničky.

Doposud poslední deskou Nuclear Assault stále zůstává "Third World Genocide", které vyšlo v srpnu 2005.

Kataklysm: detaily o novince

25. března 2015 v 16:24 | H. |  Music News
Už nějakou dobu se , že kanadští death metalisté Kataklysm pracují na svém další albu, že se toto bude jmenovat "Of Ghosts and Gods" a že vyjde 31. července pod značkou labelu Nuclear Blast. Kanaďané nově odhalili přebal a seznam písniček počinu, které najdete jako vždy okolo. Zajímavostí je, že obálku vytvořila Surtsey Castaño Iacono, což je manželka zpěváka Maurizia Iacona.

Na nahrávání nástrojů klasicky dohlížel kytarista Jean-François Dagenais, který jako producent pracoval na všech deskách Kataklysm od počinu "Temple of Knowledge (Kataklysm Part III)" z roku 1996. Produkce vokálů se ovšem ujal Mark Lewis (Cannibal Corpse, Deicide, Death Angel), jenž pro Kataklysm svého času mixoval album "Prevail" z roku 2008. O mix a mastering novinky se pak postaral Andy Sneap (Accept, Megadeth, Arch Enemy; jako aktivní muzikant Hell, ex-Sabbat).

Chystaná novinka bude už druhým albem Kataklysm se současným bubeníkem Olivierem Beaudoinem, jenž v sestavě nahradil dlouholetého člena Maxe Duhamela. Ten ze své pozice odstoupil na jaře 2013, aby se mohl vyléčit ze své závislosti na alkoholu. První deska bez jeho účasti se jmenovala "Waiting for the End to Come" a vyšla v říjnu 2013.


Tracklist "Of Ghosts and Gods":
01. Breaching the Asylum
02. The Black Sheep
03. Thy Serpents Tongue
04. Soul Destroyer
05. Vindication
06. Marching Through Graveyards
07. Shattered
08. Hate Spirit
09. Carrying Crosses
10. The World Is a Dying Insect

Klipy od Killer Be Killed a Sigh

25. března 2015 v 13:13 | H. |  Music News
>>> Metalová superkapela Killer Be Killed, v jejíž sestavě najdeme třeba Maxe Cavaleru (Soulfly, Cavalera Conspiracy, ex-Sepultura), Grega Puciata (The Dillinger Escape Plan) nebo Troye Sanderse (Mastodon), uveřejnila nový videoklip. Písnička "Curb Crusher", k níž bylo video pořízeno, se samozřejmě objevila na loňské eponymní desce. Klip se skládá ze záběrů ze zákulisí a živých záznamů, které vznikly během koncertů v Austrálii, kde Killer Be Killed vystupovali vůbec poprvé. Sledujte tady:


>>> S novým videoklipem přicházejí taktéž avantgardně black metaloví Japonci Sigh, kteří již zanedlouho (konkrétně 13. dubna) vydají svou další desku "Graveward" (více detailů tady). Právě na její podporu bylo video pořízeno, a to ke skladbě "Out of the Grave". Výsledek je následující:


Další God Is an Astronaut v červnu

25. března 2015 v 10:30 | H. |  Music News
Irští post-rockeři God Is an Astronaut na letošní ohlásili své nové album. To ponese název "Helios | Erebus" a k mání bude od 21. června. Dále již byla vypuštěna obálka, která se nachází napravo, a také kraťoučká ochutnávka, již najdete na YouTube.

Už za měsíc se God Is an Astronaut vydají na další evropské turné, které však Českou republiku mine hodně velkým obloukem - Irové totiž budou hrát jen ve Francii, Španělsku a Portugalsku.

"Helios | Erebus" bude celkově sedmým řadovým počinem God Is an Astronaut a navazovat bude na nahrávku "Origins", jež vyšla v září roku 2013.

Timber Rattle, Dimitar: Praha - Klubovna, 19.3.2015

24. března 2015 v 19:28 | H. |  Reporty
"Čau, Dimitar." Těmito dvěma slovy začal večer v dejvické Klubovně ve čtvrtek 19. března léta Páně 2015. Jakkoliv to může být šokující, skutečně je pronesl člověk, který si říká Dimitar, což je však ve skutečnosti akustické alter ego kytaristy z Or. Dimitar se usadil na kraj pódia a s akustickou kytarou a s neučesaným vokálem začal v komorním prostředí sálu (poněkud honosné označení pro tak malý prostůrek) zavádět komorní atmosféru. Zahrál snad tuším sedm písniček, které sice byly poměrně jednoduché (asi žádné překvapení vzhledem k nástrojovému obsazení), rozhodně však ne hloupé - a to platí jak o hudbě, tak i o textech. Nepříliš početné publikum intimní náladu podporovalo jak svým počtem, tak i svým chováním, jelikož během vystoupení mezi lidmi panovalo takřka hrobové ticho a pouze mezi písničkami se vždy ozval potlesk.

Samozřejmě, nikdo netvrdí, že hudba Dimitar bude fungovat vždy a všude, třeba na mamutím open airu by to asi nebylo ono, ale zrovna tady (v malém prostoru Klubovny) a teď (v onen čtvrtek) to bylo velmi příjemné vystoupení, a i když fakt nešlo o nic jiného než jednoho týpka, který hrál na akustiku, bylo to zábavné - samozřejmě v tom smyslu, že se člověk nenudil, nikoliv že by to snad bylo vtipné. Snad jediné, co trochu narušovalo přinejmenším první polovinu vystoupení, byla dunící disco hudba od baru, která do sálu doléhala, a také stále sem a tam se trousící lidi (kteří skrz otvírané dveře pouštěli dovnitř srandu od baru ještě víc). Naštěstí to však nebylo až tak strašné, aby to vystoupení pohřbilo.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


[Akreditaci na koncert poskytl: Silver Rocket]

Blíží se druhá deska Human Serpent

24. března 2015 v 17:15 | H. |  Music News
Řečtí misantropičtí black metalisté Human Serpent sice vydali svůj debut "The Gradual Immersion in Nihilism" v loňském roce, ale už na letošek mají nachystanou další desku. Novinka ponese název "Inhumane Minimalism" a vyjde 25. června v Americe a 1. července v Evropě jako digipack CD v limitaci 500 kopií u labelů Self Mutilation Services a Nebular Winter Productions. 25. června vyjde také kazetová verze u Funeral Chants Productions v nákladu 200 kusů.

O přebal "Inhumane Minimalism" se postaral Němec Moornebheym (Weltschmerz, debut Human Serpent) a nachází se napravo. Tracklist je níže a pod ním naleznete ukázku v podobě songu "The World in Coffins".

Tracklist "Inhumane Minimalism":
01. The World in Coffins - 04:11
02. Messiah for Parasites - 03:04
03. Trees of Flesh - 02:49
04. Starving Void Upon Earth - 02:58
05. Decay - 03:15
06. Bottomless Fall - 03:29
07. Funeral Grimness - 03:03
08. The Lament - 03:49
09. Mother of Depression - 05:33


Necrosadist's new EP is out now

24. března 2015 v 15:30 | H. |  Tiskové zprávy
Necrosadist's new EP is out now

Sadistic black/thrash beast from southern Poland strikes back with five poisonous pieces of pure blasphemy. More than fifteen minutes of paying tribute to the Unholy Masters of Morbid Metal!!! Play and smell the infernal stench!

THRASH AND DIE!
OUT NOW in Under the Tyrant's Banner prod!

Necrosadist "Infernal Stench of Blasphemy" t-shirt PRE-ORDER starts now!
T-shirt will be limited to 30 copys!
Fruit of the Loom - Heavy Cotton, all sizes.


[tisková zpráva]


Zakk Wylde chystá druhé "Book of Shadows"

24. března 2015 v 13:30 | H. |  Music News
V době, kdy hrával v kapele Ozzyho Osbournea, ještě předtím, než rozjel svou vlastní kapelu Black Label Society, vydal slavný kytarista Zakk Wylde také jeden sólový počin s názvem "Book of Shadows" - to se stalo v červenci roku 1995. Zakkova manželka a zároveň manažerka Barbaranne nyní v rozhovoru prozradila, že Zakk na tuto doposud ojedinělou sólovou nahrávku po dvaceti letech naváže novou deskou, jež by se měla jmenovat "Book of Shadows Volume II".

Natáčení "Book of Shadows Volume II" by mělo začít, až Black Label Society dokončí své aktuální turné. Výsledek by pak podle všeho měl spatřit světlo světa začátkem roku 2016. Další detaily prozatím nejsou k dispozici.

Doposud poslední deskou Black Label Society je "Catacombs of the Black Vatican", které vyšlo v dubnu loňského roku.

Žižkův vraždící palcát XLI.

24. března 2015 v 11:34 | H. |  Tiskové zprávy
Žižkův vraždící palcát XLI.

11. 4. 2015 - TÁBOR - MILENIUM
  • Klub otevřen od 17:00, začátek od 18:00 hodin
  • Vstup: do 18:00 Kč 199,- potom Kč 249,-
  • Na místě již tradičně zajištěn velký výběr CD, MC, LP, triček a dalšího UG materiálu!
  • Otevřeno až do rána (zájmu) odjezdu ranních vlaků!


ROOT
Headlinerem pro jaro bude legenda ROOT. Musíme konstatovat, že budou mít na Žižkovi a možná i v Táboře premiéru! Tahle formace má za sebou mnohé a jen popis nejdůležitější bodů historie by byl na velmi dlouhý článek. Takže stručně - mají za sebou koncerty s Behemoth, Cradle of Filth, Amon Amarth a mnoho dalšími hvězdami. Na festu předvedou jejich poslední album z roku 2011 "Heritage of Satan", naneštěstí bez kytaristy Ashoka, který se zabydlel u Cradle Of Filth.
F.O.B.
Domácí death-metalcorová stálice bude mít na Žižkovi křest nového alba pod názvem "… and foes have become our masters", jež vyjde v březnu pod hlavičkou MetalGate Rec. Také zde přestaví nového bubeníka Filipa Ambrože, který vystřídal Hatyho. A jak bývá u F.O.B. zvykem, nevylučují nějaké to překvapení.

Attack the Hero
Pražská kapela Attack The Hero, která definuje svůj žánr jako "Numetal-metalcore- punk-hardcore-pop-rock-funky-crossover-posthardcore-emo-hiphop-dnb-jazz" a nakope koule každému, kdo to splete! (jinak hrajou metal/hardcore) Přestože patří mezi mladší metalové formace, mají toho už celkem dost za sebou. Na festu budou propagovat například svoje nové LP "As One We Stand" nebo zatím poslední singl "Anchor".

Gutalax
Po roce a půl se k nám vrací vyprávěči Toi Toi příběhů Gutalax. Pro ty kdo neví, o koho jde, tak vznikli na troskách kapely Lunetic revival. Ale po čase si řekli, že budou hrát vlastní hovna a vznikl Gutalax. Tato banda je zárukou veselé hnědé atmošky. Své Toi Toi příběhy šířili až v dalekých mexických končinách, kde se z toho místní pokakali a poslali nám je zpět, že se jim přeplnila kanalizace nebo co… Také připravují novou desku pod názvem "Shit Happens" a novou image, kterou budete moc shlédnout! Tak si připravte na koncert pořádné zásoby toaletního papíru, protože bude pořádně hnědo!

Anime Torment
Anime Torment jsou Litoměřic, odkud od roku 2007 okupují úspěšně Čechy, ale i Evropu na svých častých turné. Celkově už mají za sebou přes 200 koncertů a kluci vzpomínají především na společné koncerty s dánskými řezníky The Psyke Project. V roce 2007 vydali singl "Afterlife" a v roce 2012 jim vyšla první deska "Deathwish". Na tuhle úspěšnou placku v letošním roce naváže další zatím nepojmenovaná, kterou mají v plánu nahrát a vydat u Sundeath rec. V rámci turné ji pak 17.4.2015 pokřtí v Praze! Aby byl výčet aktivit téhle grupy úplný - nelze opomenout jejich časté koncerty v rámci benefice na podporu zvířat.

Deathstar
Mostečtí Deathstar se mravenčí prací propracovávají mezi špičku tuzemského extrémního metalu. Jejich podání death metalu je melodické i moderní, ale přesto se nedá zařadit mezi obvyklé žánrové odnože. Mají na kontě dvě studiová alba "Golden Feathers" z roku 2010 a "Beyond All Fears" z roku 2013, kterým dali o sobě pořádně znát. V současné době připravují nový materiál, ale na rok 2015 si připravili již nyní singl O-R-I-G-I-N, který je zveřejněn na jejich bandzone profilu. V rámci koncertů se Deathstar objevují ve všech koutech ČR v rámci jejich pravidelné "November Massacre tour", ale jsou často vidět i v sousedním Německu.

Proximity
Moderní, dynamická, metalová muzika okořeněná samply - tak definují svou muziku pražští Proximity. Inspirace hledají v Soilwork, In Flames, Dream Theater, Nevermore ad. Zmíněným In Flames se jim podařilo předskakovat v roce 2009 na jejich pražském koncertu. V listopadu a prosinci minulého roku se jim podařilo projet celou Českou republiku po boku finských Waltari a Support Lesbiens. Na scéně působí již 10 let a aktuálně pracují na nových skladbách - jedna je k vidění v podobě videoklipu https://youtu.be/CDL_ervrv4s.

[tisková zpráva]

Nové EP Malthusian

24. března 2015 v 9:18 | H. |  Music News
Irští black/death metalisté Malthusian budou 6. dubna vydávat nové EP s názvem "Below the Hengiform" - počin vyjde u Invictus Productions jako CD, LP i MC. Obal vpravo, tracklist níže. Song "Forms Become Vapour" si můžete pustit na Bandcampu.

Malthusian doposud vydali jen jeden demosnímek - "MMXIII" vyšlo v listopadu 2013 na kazetě taktéž pod hlavičkou Invictus Productions. O rok později pak přišla reedice na CD, LP a repress MC.

Malthusian se již tento týden představí živě v České republice - Irové totiž figurují v pozici supportu na rozlučkovém turné Altar of Plagues. Obě skupiny vystoupí v sobotu 28. března v Praze v klubu 007.

Tracklist "Below the Hengiform":
01. The Gasless Billows
02. Slouching Equinox
03. Forms Become Vapour

Ария - Через все временa

23. března 2015 v 19:21 | H. |  Recenze
Rusko není země, Rusko je životní styl, koluje v internetových vtipech. Jenže jak se říká - na každém šprochu pravdy trochu. Rusko je totiž nejen velká země, ale také poměrně specifická, v jistých oblastech snad dokonce uzavřená. A opravdu nyní nemám na mysli to, že Rusové moc nepoužívají Facebook, protože mají své vlastní, ruské sociální sítě, spíše jsem mířil na hudební a v tomto případě konkrétně metalovou scénu.

Říkává se, že ruská metalová scéna je silná, a já osobně si myslím, že je to pravda - a nejen silná, ale i poměrně velká. A zároveň podle mě i docela uzavřená. Když si totiž vezmete, kolik ruských metalových skupin si dokázalo vydobýt opravdu mezinárodní úspěch a věhlas, nepochybuji o tom, že z většiny lidí by jako odpověď na tuto otázku vypadlo maximálně tak: "err, Аркона?" Možná by vám někdo před nosem zamával ještě s Темнозорь, kteří přece jenom mají na undergroundové scéně dost zvučné jméno, ale to je asi tak všechno.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Detaily o novince Ereb Altor

23. března 2015 v 17:30 | H. |  Music News
Švédští viking/black metalisté Ereb Altor (což je ve skutečnosti vedlejší projekt několika členů doom metalové skupiny Isole) vydají 24. dubna svou další desku. Celkově již pátý studiový počin bude k mání u vydavatelství Cyclone Empire jako CD, LP a download.

Obal a tracklist "Nattramn" se nacházejí jako vždy okolo tohoto textu. Uvolněné lyric video k titulní písničce "Nattramn" pak najdete na konci článku.

"Nattramn" se stane následovníkem počinu "Fire Meets Ice", který vyšel rovněž pod hlavičkou Cyclone Empire, a to v červenci 2013 jako CD a bílé LP v limitaci 500 kusů.

Ereb Altor vznikli v roce 2003 původně jako pocta legendární skupině Bathory - právě ve stylu vikinských desek Bathory se nesla první dvě alba Ereb Altor. Na pozdějších počinech se Švédové posunuli spíše k viking black metalu.

Tracklist "Nattramn":
01. The Son of Vindsvalr - 02:15
02. Midsommarblot - 05:02
03. Nattramn - 05:37
04. The Dance of the Elves - 06:37
05. Dark Waters - 08:59
06. Across the Giant's Blood - 05:50
07. The Nemesis of Frei - 08:02


Steve Von Till vydá další sólovku v květnu

23. března 2015 v 15:13 | H. |  Music News
Steve Von Till, zpěvák a kytarista alternativně metalové veličiny Neurosis, si na letošní rok přichystal své nové, celkově již čtvrté sólové album. Novinka nese název "A Life Unto Itself" a vyjde klasicky u Neurot Recordings (label patřící samotným členům Neurosis) 8. května v Německu, 11. května v Evropě a 12. května v Severní Americe.

Přebal a seznam skladeb se nacházejí vpravo a níže. Obal vytvořil další známý muzikant Aaron Turner z Old Man Gloom a House of Low Culture a dříve i z Isis či Twilight. První uvolněnou písní se stala titulní "A Life Unto Itself" - poslouchejte na Soundcloudu.

Steve Von Till vydal svou předchozí sólovou desku v roce 2008 - jmenovala se "A Grave Is a Grim Horse". Doposud posledním albem samotných Neurosis stále zůstává "Honor Found in Decay" z října 2012.

Tracklist "A Life Unto Itself":
01. In Your Wings
02. A Life Unto Itself
03. A Language of Blood
04. Night of the Moon
05. Birch Bark Box
06. Chasing Ghosts
07. Known But Not Named

Další album Khors již za měsíc

23. března 2015 v 12:47 | H. |  Music News
Ukrajinští black metalisté Khors vydají již přibližně za měsíc svou další desku. Novinka se v anglickém překladu bude jmenovat "Night Falls onto the Fronts of Ours" a vyjde 20. dubna pod značkou Candlelight Records. Přebal a tracklist se nacházejí okolo.

Celkově půjde o šestou studiovou nahrávku Khors - ta předchozí, na niž bude novinka navazovat, se jmenovala "Мудрість століть" a vyšla v září 2012 taktéž u Candlelight Records.

U Khors ovšem v poslední době není rušno jen ohledně vydání "Night Falls onto the Fronts of Ours". 6. dubna vychází pod značkou Svarga Music reedice druhého alba "Cold" původně z roku 2006, a to jako digipack CD. Letošní edice bude vybavena novým obalem, mixem i masteringem.

22. ledna také Khors vydali digitální singl "Шляхом кривавих доріг" (neboli "Following the Ways of Blood") k výročí dne sjednocení Ukrajiny (v roce 1919). Skladba se objeví i na "Night Falls onto the Fronts of Ours" - poslechnout si ji můžete na Soundcloudu.

Tracklist "Night Falls onto the Fronts of Ours":
01. No Oaths, No Tears, No Knees!
02. Dead Birds Valley
03. Following the Ways of Blood
04. Night Falls onto the Fronts of Ours
05. 1664
06. For the Last Time
07. Slight Web Solitude
08. My Cossack Way

Novinka Satan ještě letos

23. března 2015 v 9:27 | H. |  Music News
Heavy metaloví veteráni Satan z Velké Británie vydají ještě letos své další album, které bude celkově teprve čtvrté dlouhohrající v jejich dlouholeté kariéře. Kapela se již pustila ve First Avenue Studios v Newcastlu do nahrávání. Přebal opětovně nakreslí Eliran Kantor (Testament, Hatebreed, Sodom). Pokud vše půjde podle plánu, novinka by měla vyjít v září u Listenable Records.

Počátky Satan sahají až do roku 1979. Debutové LP "Court in the Act" vyšlo o čtyři roky později, po jeho vydání se kapela přejmenovala a pod názvem Blind Fury pokračovala s novým vokalistou Lou Taylorem, který již dříve zpíval i v Satan. V tomto složení vyšlo v roce 1985 "Out of Reach", následně bylo obnoveno jméno Satan a se zpěvákem Michaelem Jacksonem (ne, opravdu to není ten slavný Michael Jackson, jde jen o shodu jmen) vznikla dvojka "Suspended Sentence" (1987). Poté přišlo další přejmenování na Pariah - pod tímto názvem vyšly nahrávky "The Kindred" (1988), "Blaze of Obscurity" (1989) a po pár letech nečinnosti (od začátku 90. let do roku 1997 byla formace nefunkční) ještě "Unity" (1998).

První obnovení Satan v původní sestavě, která nahrála "Court in the Act", přišlo v roce 2004, kdy si Satan zahráli v Německu na slavném festivalu Wacken Open Air - šlo o první vystoupení původní sestavy od roku 1984. Definitivní obnova činnosti nastala v roce 2011 a o dvě léta později Britové vydali svou comebackovou desku "Life Sentence".

Beautality - Einfallen: A Tale ov Torment & Triumph

22. března 2015 v 19:24 | Zajus |  Recenze
V metalu máme obvykle ve zvyku pracovat s pojmem kapela, jako by šlo o neměnnou hudbu produkující jednotku. V jiných žánrech jsou standardem hudebníci, kteří vydávají pod svým jménem skladby napsané a nahrané "doprovodnou kapelou", ale v metalu je taková záležitost prakticky nemyslitelná. I v tradičních kapelách však není situace tak sluníčkově demokratická a obvykle se najde jedna vůdčí osobnost, která ostatní skladatelsky táhne. Troufám si dokonce říct, že čím větší část zodpovědnosti drží v rukou jediný hudebník, tím odvážnější může výsledná hudba být, protože nepodléhá kompromisům a nutnému zprůměrování požadavků mnoha členů.

I v rámci metalu jsou žánry, v nichž mají kapely k "one-man band" (čímž nemyslím tohle) blíž než jiné, a jedním z těch, kde se tento trend projevuje hodně, je black metal. Postaven na osobnostech jako Thomas Gabriel Fischer, Quorthon, Varg Vikernes nebo třeba František Štorm lákal black metal jedince se silnou vizí vždy. Dnes recenzovaná kapela není výjimkou, jelikož za ní také stojí převážně jeden člověk. David Ravengarde v Beautality obstarává vše krom bicích, pod kterými je podepsaný pán s chlapáckým jménem Duke Machine. A protože je tedy "Einfallen: A Tale ov Torment & Triumph" záležitostí jediného autora, máme co dočinění s osobitým a zajímavým materiálem.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


[K recenzi poskytl: Nordavind Records]

Další zprávy o novince Paradise Lost

22. března 2015 v 18:34 | Kaňour |  Music News
Britská legenda Paradise Lost odtajnila další podrobnosti ohledně svého nového, v pořadí již 14. studiového alba "The Plague Within". Do prodeje bude uvedeno prostřednictvím Century Media 1. června v Evropě a o den později v Severní Americe.

Produkce se ujal v britských Orgone Studios Jaime Gomez Arellano (Ulver, Cathedral). Napravo je pak k nahlédnutí artwork, o jehož podobu se postaral polský umělec Zbigniew M. Bielak, který v minulosti vytvořil obaly pro nahrávky Watain nebo Ghost.

Zde je část Bielakova prohlášení: "Bylo výjimečně potěšující sledovat, jak se dříve klidné a přemýšlivé arcimboldské [zřejmě myšleno v tom smyslu, že šlo o podobný styl jako obrazy italského malíře Giuseppe Arcimbolda - pozn. redakce] dílo postupně stávalo temnější a zlověstnější pod Nickovou [Holmes, zpěv] a Gregovou [Mackintosh, kytara klávesy] kontrolou, aby se nakonec stalo tím, co vidíte na aktuálním přebalu."

"The Plague Within" naváže na album "Tragic Idol", které vyšlo 23. dubna 2012 u Century Media.