Wovenhand mapují české reálie: na jaře vystoupí v Brně

24. února 2015 v 15:34 | H. |  Tiskové zprávy
Wovenhand mapují české reálie: na jaře vystoupí v Brně

Málokdy se vidí tak zarputilá ignorace hlavního města: po loňském vystoupení v Jablonci se coloradský poltergeist Wovenhand chystá do Brna. Ve Flédě představí v pondělí 20. dubna 2015 loňskou desku Refractory Obdurate. Lístky jsou k dispozici v předprodeji za 300 Kč přes www.goout.cz nebo fyzicky ve Flédě, na místě bude vstupenka o stovku dražší.

Sedmé studiové album Refractory Obdurate vydali Wovenhand - vedle tradiční evropské distribuce u Glitterhouse - na labelu Deathwish Inc. (design vytvořil Jacob Bannon), čímž znovu potvrdili svůj příklon k zatím nejtvrdší a nejtemnější podobě, jakou kapela pod důrazným vedením charismatického kazatele Davida Eugena Edwardse měla. Aktuálně jej doprovází bubeník a perkusista Ordy Garrison, kytarista Chuck French a baskytarista Neil Keener (Planes Mistaken for Stars, Git Some) a rejstřík zvuků nejen studiových skladeb, ale především živých koncertů se i díky nim rozšířil o punk rock i metalové riffy.

Wovenhand mají velmi bohatou a dlouhou historii. Vznikli z prachu legendárních 16 Horsepower na konci 90. let, úspěšný eponymní debut vyšel v roce 2002. Žánrově zůstali nezařaditelní - do neofolkových a denversky temných, gotických country podkladů nechávali proniknout mystiku world music a vlivy industriálu, post-rocku i kultury starých národů. Nepřehlédnutelná je také Edwardsova inspirace Biblí a náboženskými texty. Záhy po debutu překvapili experimentálním "soundtrackem" Blush Music, diskografii pak co dva roky doplňovali novou studiovou deskou: vždy trochu jinou, než byla ta předchozí. The Laughing Stalk (2012) produkoval Alexander Hacke z Einstürzende Neubauten (se kterým se Edwards podílel na návratu post-punkového kultu Crime and the City Solution) a předznamenal tak výrazný žánrový posun; Wovenhand dnes nemají potíž vystupovat na festivalech typu Roadburn nebo Hellfest. Dodnes však David E. Edwards neodložil loutnu ani silný spirituální nádech svých písňových textů.


Wovenhand (usa)
po 20. 4. 2015 20:00
Fléda, Brno[tisková zpráva pořadatele]
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama