Světová hudební legenda Lynyrd Skynyrd poprvé v ČR!

20. února 2015 v 11:39 | H. |  Tiskové zprávy
Světová hudební legenda Lynyrd Skynyrd poprvé v ČR!

Slavná floridská kapela Lynyrd Skynyrd vystoupí v Plzni. Stane se tak v pátek 1. května 2015 v rámci oslav 70. výročí osvobození Plzně americkými vojsky. Před samotným koncertem vystoupí nejlepší česká kapela tohoto žánru, kterou je Žlutý pes. Že jde o opravdový hudební svátek, o tom svědčí i fakt, že se jedná o historicky první vystoupení Lynyrd Skynyrd nejen v ČR, ale také v celé východní Evropě. Koncert je zároveň dárkem fotbalového klubu Viktoria městu Plzni.

Půl století si museli čeští fanoušci počkat, aby mohli vidět svou oblíbenou kapelu naživo. Ta vznikla v Jacksonville na Floridě v létě 1964 a do povědomí celého světa se dostala v sedmdesátých letech díky hitům jako "Free Bird" (jedno z nejlepších kytarových sól světa) nebo "Sweet Home Alabama". Skladby kapely Lynyrd Skynyrd zazněly i v kultovním filmu "Forrest Gump" nebo oblíbeném sitcomu "Jmenuji se Earl".

Dva významné okamžiky

A proč zrovna 2015? Letos jsou nasnadě hned dva velké důvody. Plzeň se stala Evropským hlavním městem roku a zároveň letos oslaví 70. výročí osvobození města americkou armádou. To jsou pádné důvody k výjimečnému programu. A tím koncert Lynyrd Skynyrd rozhodně bude!

Předprodej vstupenek v sítích Ticketportal, Ticketpro, Tickertart, Eventim, Plzeňská vstupenka a na webu www.mastersofrock.cz.

O Lynyrd Skynyrd

Všechno začalo v létě 1964 v Jacksonville na Floridě. Studenti Ronnie Van Zant (zpěv), Allen Collins (kytara), Gary Rossington (kytara), Larry Junstrom (baskytara) a Bob Burns (bicí) začali hrát pod názvem "My Backyard". Inspirací jim byly britské legendy jako The Rolling Stones nebo The Beatles a vliv na jejich tvorbu mělo i jižanské blues. Cesta k dnešnímu a světově proslavenému jménu Lynyrd Skynyrd nebyla jednoduchá. Od "My Backyard" přes "Percent" či "Noble Five" až po "Leonard Skinnerd".

Poslední zmíněné vychází ze jména basketbalového trenéra členů skupiny, který je šikanoval kvůli dlouhým vlasům. Tehdy totiž jejich škola zakazovala studentům vlasy dotýkající se školní uniformy. A to už byl jen krok k současnému jménu, typicky jižanské verzi ve tvaru "Lynyrd Skynyrd".

Následovalo hvězdné období, které talentované muzikanty vyneslo mezi světové kapely. V sedmdesátých letech vznikly jejich nejznámější hity - "Free Bird" a "Sweet Home Alabama". "Free Bird" se dokonce dostala na třetí příčku v seznamu nejlepších kytarových sól časopisu "Guitar World".

V roce 1977 však došlo k tragédii, která kapelu na deset let umlčela. Dne 20. října zemřeli při leteckém neštěstí v Mississippi tři členové Lynyrd Skynyrd - Ronnie Van Zant, Steve Gaines a Cassie Gaines.

Na hudební scénu se kapela vrátila v roce 1987 a vystřídala se v ní celá řada hudebníků. Jejich písně zazněly v kultovním oscarovém filmu "Forrest Gump" nebo oblíbeném sitcomu "Jmenuji se Earl". V roce 2006 se kapela dočkala uvedení do hudební síně slávy - Rock and Roll Hall of Fame.

[tisková zpráva]
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama