Saint Vitus vyjedou na evropské turné s jiným zpěvákem

25. února 2015 v 16:26 | H. |  Music News
Legendární doom metaloví veteráni Saint Vitus ze Spojených států amerických se na své chystané evropské turné vydají bez svého vokalisty Scotta "Wino" Weinricha (na fotce úplně vpravo). Za mikrofonem jej ovšem nezastoupí nikdo jiný než Scott Reagers, někdejší zpěvák Saint Vitus, jenž v kapele působil v letech 1980-1986 a následně 1994-1996 a natočil s ní celkem tři řadová alba - "Saint Vitus" (1984), "Hallow's Victim" (1985) a "Die Healing" (1995).

Saint Vitus rovněž vzkázali, že tím pádem na koncertní šňůře budou hrát speciální set, jenž se bude skládat především ze songů ze tří zmiňovaných desek. Konkrétní data prozatím nejsou známa - aktuálně jsou potvrzeny jen koncerty na německých festivalech Rockavaria (29.-31. května) a Der Ring - Grüne Hölle Rock (29.-31. května) a na francouzském Hellfestu (19.-21. června). Důvod, proč se na turné nevydá Scott Weinrich, zveřejněn nebyl.

Právě Scott "Wino" Weinrich způsobil skupině menší problémy na její předchozí evropské šňůře loni na podzim, kde Saint Vitus přehrávali svou legendární desku "Born Too Late" (1986) v celé její délce. Když však kapela přijela do Norska, Wino byl zadržen místními úřady za držení ilegálních látek a následně byl deportován zpátky do USA. Zbytek Saint Vitus nakonec turné dokončil pouze ve třech - většiny vokálů se ujal kytarista Dave Chandler.

Saint Vitus se původně rozpadli v roce 1996. V roce 2003 proběhl krátký koncertní reunion, aby se o pět let později skupina vrátila na plný úvazek. V dubnu 2012 pak Saint Vitus vydali u Season of Mist comebackovou nahrávku "Lillie: F-65", což bylo první řadové album po dlouhých 17 letech.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama