close
Vážení uživatelé,
16. 8. 2020 budou služby Blog.cz a Galerie.cz ukončeny.
Děkujeme vám za společně strávené roky!
Zjistit více

Vážení uživatelé,
16. 8. 2020 budou služby Blog.cz a Galerie.cz ukončeny.
Děkujeme vám za společně strávené roky!

Battle Beast - Unholy Savior

26. února 2015 v 21:21 | H. |  Recenze
Jistě existují lidé, kteří jsou co do hudebních žánrů otevření, na nějakou ortodoxnost si nehrají, mají široký rozhled a líbí se jim kdeco i ze zdánlivě opačných konců spektra. Nicméně ani těm nejotevřenějším z nás se zákonitě asi nemůže líbit úplně všechno a také nemohou znát úplně všechno (což ostatně ani není technicky možné, aby měl jeden konkrétní jedinec přehled o všem). Já osobně nejsem natolik domýšlivý, abych si věřil na to, že bych mohl patřit mezi lidi s tím nejširším rozhledem, to skutečně ne, přesto si trochu ješitně myslím, že úplné jednožánrové dřevo nejsem, naopak se mi toho líbí relativně dost z odlišných žánrů. A přesto jsou věci, které diplomaticky řečeno zrovna nemusím…

Jednou z těchto věcí, k nimž chovám spíše negativní vztah, je i muzika, jež by šla zasunout do poměrně abstraktního a ve velké míře i spíš jen pocitového šuplíčku s názvem agro metal. Nechápejte mě špatně, nemám tím na mysli obecně heavy, power nebo speed metal… naopak bych se nebál tvrdit, že klasický heavy metal mám vlasntě docela rád (ostatně, právě na něm jsem vyrostl); stejně tak i v obou dvou dalších zmiňovaných žánrech mám své oblíbence. Většinou však jde o záležitosti staršího data, jelikož za poslední roky (přičemž těch roků už je vlastně docela dost) se tahle scéna dostala do podoby, již už nejsem schopen následovat… možná se jen špatně rozhlížím, ale zdá se mi, že většina toho je jen tupý balast postavený na tuně klišé a hudební stupiditě. A právě to je pro mě to agro, onen metal pro vidláky.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 sharpy sharpy | 27. února 2015 v 14:41

Vidim to stejně, prostě jim došly nápady a je to jenom odvar předchozích alb. Navíc se objevila zpráva, že vyhodili kytaristu, kterej byl zároveň výhradním skladatelem. Za tohle album bych ho vyhodil taky, otázka ale je, jestli ho někdo dokáže nahradit..

2 H. H. | E-mail | Web | 27. února 2015 v 15:22

Jo jo, ten vyhazov jsem zachytil taky (už mám napsanou newsku a brzo půjde ven). Navíc mi to přišlo, že to byl takovej vyhazov ne zrovna po dobrym, takže jim to tam asi dost skřípalo. A ještě navíc ohlásili, že už teď dělají na novym albu... trochu to smrdí provarem :D

3 Angaroth Angaroth | 1. března 2015 v 13:41

Taky jsem se po předchozí celkem sympatické desce těšil na novinku, ale výsledek je takový průměr až to bolí. Jediný song, který mě baví je I Want The World... And Everything In It. Na desce je hodně nudných balad, které jsou si navíc dost podobné. Tohle se prostě nepovedlo.

4 H. H. | E-mail | Web | 3. března 2015 v 12:14

Jsem rád, že nejsem jedinej, kdo to vidí stejně :)

Komentáře jsou uzavřeny.


Aktuální články

Reklama