Únor 2015

Pre Orders and clips of the new albums of TARAN (Pl) and NIGREDO (Gr)

6. února 2015 v 14:23 | H. |  Tiskové zprávy
Pre Orders and clips of the new albums of TARAN (Pl) and NIGREDO (Gr)

15th of February Odium Records is going to release 2 albums:

TARAN - "Taran" - A kult horde in the Polish underground is back after a decade. You can see and listen to promotional clip "Dominus Muscarum":

The album was recorded in September 2014 at eXe Labolatories and mastered at Necromorbus Studio. It includes 7 songs + intro and outro + cover of Immortal "Unsilent Storm in the North Abyss". You can expect Radical and Extreme Black Metal in its purest form.

The second release is a debut album of NIGREDO from Greece entitled "Faces of Death". You can already check out the preview track "Nihilistic Iniquity":

Despite the fact that the band is new, the line-up consists of experienced musicians like Maelstrom form Thou Art Lord, Ravencult or Dodsferd. The mini-album will be released as a limited digipack with booklet and will include the music for fans of Celtic Frost, Mayhem, Watain or Deathspell Omega. The production took place in 210 Studios (Keep of Kalessin, Solefald) in Berlin. The band favors the orthodox Cult of Death.

Under the link below you can pre-order the stuff:
www.odiumrex.com/webshop

Price of a copy is 7 pounds/8 euro/10 $ + shipping cost. If you take both titles there is a big discount.

Lately Odium Records has moved the office and distribution from Poland to UK - London.


[tisková zpráva vydavatele]

Novinka Djevel vyjde v dubnu

6. února 2015 v 11:27 | H. |  Music News
Norští black metalisté Djevel, v jejichž řadách lze najít členy kapel jako Kvelertak, Koldbrann nebo Tortorum, pojmenovali svou třetí desku "Saa raa og kald". Album by mělo vyjít v dubnu a jeho obal se nachází napravo.

Dvouminutovou ukázku z nahrávky najdete na Soundcloudu. Zde pak následují názvy několika skladeb, jež se na "Saa raa og kald" objeví (seznam však podle všeho není kompletní):

* Saa raa og kald
* Norges land og rike
* Ut fra moerket
* Om prest og pest
* Salmesang og knokkelklang

"Saa raa og kald" naváže na fošnu "Besatt av maane og natt", která vyšla v květnu 2013.

Norští Pigeon Lake vyrazí v únoru na československé turné

6. února 2015 v 8:47 | H. |  Tiskové zprávy
Norští Pigeon Lake vyrazí v únoru na československé turné

Mladá norská krev se chystá do České republiky a na Slovensko! Na týdenní turné za několik dní vyrazí kapela Pigeon Lake, která slibuje pořádnou rockovou nálož.

Pigeon Lake se pohybují v teritoriích alternativního rocku, čímž by mohli zaujmout například fanoušky Queens of the Stone Age. Nečekejte však žádnou lacinou kopii rockových dinosaurů, nýbrž hladovou partičku, která se snaží najít osobitý výraz a vlastní směr. Jak napovídá deska Tales of a Madman, kapela je na dobré cestě!

Turné Pigeon Lake, které se uskuteční pod patronací agentury Black Cloud Picture, odstartuje 7. února na Slovensku - ve městě Strážske. Do Čech kapela dorazí 12. února. Nejdříve zahraje v pražském klubu Exit-us a o den později v Black Rocku ve Slatině nad Zdobnicí.

ČR a SK tour:

07. 2. - SK - Strazske @Park Pub
08. 2. - SK - Banska Bystrica @Tirish
09. 2. - DAY OFF
10. 2. - SK - Stropkov @U Fila
11. 2. - SK - Kosice @Cass Bar
12. 2. - CZ - Praha @Exit-us
13. 2. - CZ - Slatina nad Zdobnici @Black Rock

ODKAZY A KONTAKTY:

BLACK CLOUD PICTURE - www.blackcloudpicture.com
E-MAIL - palatinusbooking@gmail.com (Black Cloud Picture)

[tisková zpráva]

Arcana Coelestia - Nomas

5. února 2015 v 21:26 | H. |  Recenze
Jsem si vědom toho, že už jsem to tu při různých příležitostech nejednou říkal, ale když člověk napsal skoro už 600 recenzí tak sem tam něco chtě nechtě zopakuje. Zrovna nyní se však docela hodí opětovně říct, že doom metal - a upozorňuji, že jej mám jinak rád - patří mezi žánry, v nichž se na originalitu příliš nehledí a sound většiny kapel je takřka totožný. Většinou to říkám v případě, že píšu o další skupině, pro niž tato ne úplně lichotivá věc platí, ne však dnes. U Arcana Coelestia to říkám proto, aby bylo vidět, že přece jenom existují formace, jež k tomu doom metalu přistupují stále doomově a přesto po svém…

Předně od Arcana Coelestia neočekávejte klasický obstarožní doom metal, který by kopíroval rané fošny Black Sabbath. Tihle Italové se totiž pohybují v extrémnější formě žánru, jíž se v odborných kruzích říká funeral doom metal. Na první pohled to může vypadat, že z řady svých stylových souputníků Arcana Coelestia nijak zvlášť nevystupují, protože z obecného hlediska jejich muzika vykazuje stejné formální znaky, jako je tomu u kterékoliv jiné formace z oblasti funerálního doom metalu. Čekáte-li tedy, že nyní prohlásím něco o šnečím tempu, mohutné riffové stěně, hlubokém murmuru a značně neveselé atmosféře, pak rozhodně dočkáte, protože to právě prohlašuji. Stejně tak asi nikoho zvlášť nevytrhne poznámka o přítomnosti melodií. Jenže, jak nám praví jedno známé pořekadlo, když dva dělají totéž, výsledek nemusí být ani zdaleka totožný a právě zde to sedí jak pověstná prdel na neméně pověstném hrnci. Arcana Coelestia zdánlivě používají konvenční žánrové prostředky, maximálně je místy koření stopovým množstvím black metalového nádechu, ale to, co jim leze z nástrojů, má prostě svůj ksicht a nezní to stejně jako všichni okolo.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


[K recenzi poskytl: Against PR]

Porta Nigra: informace o druhém albu

5. února 2015 v 19:27 | H. |  Music News
Němečtí black metalisté Porta Nigra ohlásili vydání svého druhého alba. Následovník debutu "Fin de siècle" z roku 2012 ponese název "Kaiserschnitt" a jeho obálku a tracklist si můžete prohlédnout okolo. Deska bude k mání od 9. března u francouzského labelu Debemur Morti Productions jako digibook CD (limitace 500 kusů) a download.

Téma "Kaiserschnitt" se bude zabývat 1. světovou válkou. Firma hovoří, že je počin "věnován všem obětem megalomanství Viléma II. Pruského" a že "posluchače vezme na cestu do starého Německého císařství roku 1914".

Na závěr ještě dodejme, že autorem přebalu je francouzský umělec Valnoir (Blut aus Nord, Alcest, Peste noire, Secrets of the Moon).

Tracklist "Kaiserschnitt":
01. Die Mensur
02. Femme Fatale
03. Kaiserschnitt
04. In Stahlgewittern
05. Kein schönerer Tod
06. Mata Hari
07. Hepatitis Libido
08. Ich-Zerfall
09. Der letzte Ton

Nové EP The Monolith Deathcult

5. února 2015 v 17:53 | H. |  Music News
Nizozemští death metalisté The Monolith Deathcult zanedlouho vydají nové minialbum. EP se jmenuje "Bloodcvlts" a vyjde 23. března u Season of Mist jako digipack CD. Obal s tracklistem prohlížejte okolo, na konci novinky si pak můžete poslechnout song "Reign of Hell".

Vydáním nového materiálu však novinky z tábora The Monolith Deathcult nekončí. Kapela hlásí, že její řady opustil bubeník Sjoerd Visch a kytarista Ivo Hilgenkamp. První jmenovaný prý byl prodán do otroctví ("za dobrou cenu, samozřejmě"), ten druhý pak podle slov kapely "propadl hipsterskému hnutí djentu".

Poslední deska The Monolith Deathcult se jmenuje "Tetragrammaton" a vyšla v květnu 2013 taktéž u Season of Mist.

Tracklist "Bloodcvlts":
01. Reign of Hell
02. I Conquistador
03. Der Hexenhammer
04. Doom of the Tawusê Melek
05. Hangmen Also Die
06. GeneSYS
07. Die Waffe Mensch RMX
08. Den ensomme nordens dronning


Burweed to release debut album "Hide", a new music video out now!

5. února 2015 v 16:31 | H. |  Tiskové zprávy
Burweed to release debut album "Hide", a new music video out now!

Nearly two years in the making, Burweed's debut album HIDE presents the most interesting new act to follow in the Finnish metal scene.

After receiving praise for two EP-length releases, the process of making the first Burweed full-length did not turn out to be as easy. Writing the album was a long and difficult task. Confidence in the material and the band were completely buried at the end of the recording sessions.

The album was finished in early 2014, however, it laid untouched for over six months. The distance gained during this period showed the album in a new light. The difficulties faced, the frustration, and the dedication to the album are heard in an uncompromising, passionate, and an overwhelmingly cathartic whole. "Hide" had risen from the ashes.

Burweed was formed in 2009 in the midst of a creative outburst. The trio found their own voice on the praised "Eyes Down South EP" in 2012. What does Burweed sound like? Try combining the groove of Deftones with the gritty riffs of Mastodon and top the mix with some melodies size of a tidal wave.

Burweed's debut full-length HIDE comes out February 20th, 2015 on Inverse Records. Hide was recorded in 2013 at Korkeakoski Studios (Insomnium, Bob Malmström). The record was mixed by Antti Loponen, the mastermind behind Consciousness Removal Project, and mastered at Audiosiege by Brad Boatright (responsible of mastering Converge, Sleep. Sunn O))) among others).

A brand new music video "lie" can be seen in this location http://youtu.be/yK37qBusAXE

Track list:
1. Swallow
2. Lye
3. Lie
4. Dilate
5. Tire Iron
6. Hide / Defend

Line-Up:
Lauri Tattari: drums
Toni Raukola: guitars & voc
Eetu Lehtinen: bass & voc

More info:
facebook.com/burweed
burweed.bandcamp.com

[tisková zpráva vydavatele]


BEAUTALITY premiere new track at Metal Hammer UK's website

5. února 2015 v 15:17 | H. |  Tiskové zprávy
BEAUTALITY premiere new track at Metal Hammer UK's website

London-based post-black metallers BEAUTALITY are premiering a new track exclusively with Metal Hammer!

Entitled "Unreality", the song is taken from the band's upcoming Einfallen: A Tale Ov Torment & Triumph album, which is already available to pre-order now from Bandcamp.

Speaking about the song, vocalist David Ravengarde told Metal Hammer: "Unreality is the end of the journey. A visceral, near spiritual tour de force through blinding lights and stygian sights. The astral road to redemption lies ahead- but it won't be easy."


Einfallen: A Tale Ov Torment & Triumph is released 16th March via Nordavind Records as a double-CD.

[tisková zpráva vydavatele]

Novinka Fortíð vyjde v březnu

5. února 2015 v 13:10 | H. |  Music News
Původem islandští, nyní už však spíš norští viking/black metalisté Fortíð odhalili detaily o svém nadcházejícím pátém albu. To se bude jmenovat prostě "9" a vyjde 27. března pod hlavičkou německých Schwarzdorn Production. Obálku a tracklist prohlížejte okolo.

Kromě toho již byla do světa vypuštěna první ukázka, kterou obstarává písnička "Hrafnar" - tu si můžete pustit na konci článku.

Fortíð byl původně islandský jednočlenný projekt, který svou diskografii začal trilogií "Völuspá", jejíž tři díly postupně vyšly v letech 2003, 2007 a 2010. V době, kdy vycházela třetí část, už však Eldur, lídr Fortíð, žil v Norsku, kde dal také dohromady stálou sestavu. "9" bude přímým nástupcem nahrávky "Pagan Prophecies" z roku 2012.

Tracklist "9":
01. Hrafnar
02. Hugur
03. Nornir
04. Viska
05. Leit
06. 9
07. Galdur
08. Rúnir
09. Hof


CODE release video for new track "affliction"

5. února 2015 v 11:39 | H. |  Tiskové zprávy
CODE release video for new track "affliction"

British progressive post-rock band CODE have released a video for their new track "affliction", taken off their forthcoming album "mut". The album is set to be released on February 27th in Europe and March 10th in North America via Agonia Records, and the video can be watched via the following magazines:

UK - Terrorizer Magazine
http://www.terrorizer.com/news/code-release-lyric-video-for-new-track-affliction/

Germany - Metal.de
http://www.metal.de/black-metal/special/code/60135-metalde-praesentiert-die-premiere-des-neuen-videos-zu-affliction-vom-kommenden-album-mut/

France - VS Webzine
http://www.vs-webzine.com/InfoVS-Avant+premi%C3%A8re+VSCODE+%28Avantgarde+Metal-76674.html

Netherlands - Lords Of Metal
http://www.lordsofmetal.nl/nl/nieuws

Finland - Inferno Magazine
http://www.inferno.fi/uutiset/postia-kohti-kuuntele-uusi-code-single/

Greece - Metal Hammer
http://www.metalhammer.gr/2014-01-18-10-42-36/hammer-tv-2/6268-code-affliction-video-clip

Italy - Metallus.it
http://www.metallus.it/news/esclusiva-code-il-video-di-affliction/

Iceland - Andfari
http://andfari.com/2015/02/03/frumsyning-code-affliction/

India - Metal Wani
http://www.metalwani.com/2015/02/premiere-experimental-metallers-code.html

On the new album, the band commented: "mut is the sound of us as a band freeing ourselves not just from the confines of what CODE is, but from genre conventions of any description. The time for conforming has past and we have created an album that is the purest distillation of our creative ambition. This is the first time in the history of the band that we have created music with no reference points and as a result, this is our most stark, intimate and emotional album".

"mut" was recorded in the famed Brighton Electric Studios (The Cure, Foals, Nick Cave, Royal Blood) with engineer and producer Paul 'Win' Winstanley. Cover artwork and layout have been created by the Austrian designer Thomas Neulinger.

Band's fourth album, the follow-up to 2013 effort "Augur Nox", will be available in: slipcase CD, limited grey vinyl, hand-numbered transparent vinyl and digital formats. Pre-orders are available HERE.

"mut" tracklist:

1. on blinding larks
2. undertone
3. dialogue
4. affliction
5. contours
6. inland sea
7. cocoon
8. numb, an author
9. the bloom in the blast

CODE are:
Aort - Guitars
Andras - Guitars
LORDt - Drums
Syhr - Bass
Wacian - Vocals

CODE begun life in London in 2002 and have developed a reputation for delivering some of the most fresh and innovative progressive black metal around with their previous three albums; the debut "Nouveau Gloaming" (2005), the Spellemann award nominated "Resplendent Grotesque" (2009) and the acclaimed "Augur Nox" (2013).

CODE on-line:
https://facebook.com/codeblackmetal

Pre-orders:
https://www.agoniarecords.com/index.php?pos=shop&lang=en

Listen to "dialogue" at:
http://youtu.be/7S2IpHkHp90

Listen to "undertone" at:
https://soundcloud.com/agoniarecords/code-undertone

Agonia Records:
http://agoniarecords.com
https://facebook.com/agoniarecords
https://twitter.com/agoniarecords
https://soundcloud.com/agoniarecords
http://youtube.com/AgoniaRec

[tisková zpráva vydavatele]

Deathnoise Winter Edition 27.3.2015 Brno, Eleven club

5. února 2015 v 9:40 | H. |  Tiskové zprávy
Deathnoise Winter Edition 27.3.2015 Brno, Eleven club

Finská grindová kapela Rotten Sound zavítá na Deathnoise Winter Edition, který se koná v brněnském klubu Eleven. V roce 1993 dává kapelu dohromady kytarista Mika Aalto ve městě Vaasa. Jejich poslední deska "Cursed" vyšla v roce 2011. Poslední novinkou je EP Species at War, které vyšlo v roce 2013. U nás se v posledních letech objevili například na festivalech Brutal Assault, Obscene Extreme nebo Fekal Party. Zběsile rychlý a šílený gridncore, takto se dá pospat tempo Rotten Sound. Do popředí scény se dostali LP "Exit" v roce 2005. Tato deska komentuje sociální a politická témata a zařazuje se do síně slávy grindcorové scény. Na svém kontě mají již 6 studiových alb, spousty singlů a nějaký ten Split CD. Pokud chcete zažít šílenství, nesmíte na Rotten Sound chybět.

Fleshless, death-grindová banda banda z Děčína, která shodou okolností vzniká v roce 1993, stejně jako Rotten Sound. Jejich první CD Grindgod vychází v roce 1999 u Obscene Production. Posledním počinem je CD Slaves Of The God Machine z roku 2011, vychází u Metal Age Production. Jejich zpěvák Vladimír má vydavatelství Nice to Eat You Records a sám je aktivním promotérem na extrémní metalové scéně. U Fleshless si můžeme všimnout na podiu dekorací s originální grafikou. Tato česká grindová legenda nemůžeme nechat vaše nohy na stát na místě.

Malignant Tumor, jedna z prvních kapel, co dávala v Česku podobu extrémnímu metalu. Fungující jsou od roku 1991 a dnes hrají takzvaný crust-rock'n'rol. Původně kapela však hrála (gore) grind. Dnes vytvářejí rychlý, špinavý rock and roll s prvky crustu. Jejich album Earthshaker z roku 2010 vzbudilo zájem v kategorii Hard and Heavy v cenách Anděl, kde bylo oceněno soškou. Na podiu vytvářejí show, která zaujme každého.

Nahum, vznikají v roce 2004. Svůj styl popisují sami jako death-thrash s občasnými prvky black metalu. Na přelomu roku 2011 a 2012 kapela nahrává debutové album "The Gates Are Open". Během roku 2013 pravidelně koncertují. Momentálně nahrávají další počin ve studiu.

Bad Face v roce 2004 zakládají bratři RAD a Skull, mimo jiné známí například z legendárních kapel Krabathor či Hypnos. "Sami členové skromně tvrdí, že hudba BAD FACE citlivě balancuje na hraně mezi metalem a ještě větším metalem." Tuto kapelu jsme mohli zaznamenat, jako předskokany legendy Annihilator. Zajímavý mix metalu a pořádným řevem. Kdo rád experimentuje, přijde si na své.

Primary Resistance metal-HC mašina, kde můžeme najít členy kapel jako Disfigured Corpse, CEREBRAL TURBULENCY, RUBUFASO MUKUFO, BoycoTT, Awrizis, Deaf1culto nebo Deaf99. První zmínka o kapele se datuje v roce 2012. Kluci dělali předskokany Napalm Death a Hatebreed minulý rok. O této ostravské kapele ještě určitě uslyšíme. Nenechte si je ujít, určitě se máme na co těšit!

Deathnoise Winter Editon 27.3.2015 - Eleven club, Dominikánská 11, Brno.
Start: 16:00
Vstupné: 250,- do 15.2. k dostání s smsticket.cz
Kapacita je omezena na 250 lidí.

Autor: Vilém (Deadly zone)

[tisková zpráva pořadatele]

Thaw - Earth Ground

4. února 2015 v 20:58 | Prdovous |  Recenze
O eponymní prvotině černokovových hlukařů Thaw jste si u nás již něco málo přečíst mohli. Tenkrát jsem byl celý paf z toho, jakým způsobem tahle polská čtveřice smíchala odlidštěný black metal, hluk a dark ambient. Oznámení druhé desky "Earth Ground" po méně než roce od vydání však nutně vzbudilo otázky směřující ke kvalitě, hudebnímu posunu a dalším vlastnostem. Nedával jsem přílišnou naději tomu, že by mě pokračování usadilo na zadnici tak, jako se tomu stalo před cirka rokem a půl. Doufal jsem však alespoň v udržení standardu, kvality a pestrosti nápadů, která mě baví pokaždé, když se k "Thaw" vrátím.

"Earth Ground" otevírá, stejně jako předchůdce, atmosférické intro. Ticho před bouří rušené jen brumlající kytarou se po minutě a půl přelije v poctivý black metalový vál a rozjíždí antihumánní mašinerii. "Afterkingdom", která vyšla již dříve samostatně, je solidním otevírákem alba a moc se s posluchačem nemaže. Plive jeden jedovatý riff z druhým a vokály jsou stoprocentním koncentrátem zloby, hněvu a bolesti. S následující "Sun" se stupňuje atmosféra a zahušťuje se. K mírnému překvapení jde brutální elektronika i ambient stranou a skladba je i v neklidnější částech takřka čistě kytarová. Jen v pozadí v poklidu tepe syntetizátor a tu a tam nějakou pasáž přibarví. Až v samém závěru se syrovost kytarových strun na pár okamžiků střídá s pohlcující temnotou ambientu.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


[K recenzi poskytl: Against PR]

Novinky u Terra Tenebrosa

4. února 2015 v 18:24 | H. |  Music News
Avantgardně black metaloví Švédové Terra Tenebrosa podepsali novou smlouvu s francouzskou firmou Debemur Morti Productions, která se tím pádem postará o vydání nadcházejícího třetího alba, na němž aktuálně The Cuckoo a spol. pracují. Více informací prozatím není k dispozici, další detaily však prý budou "včas" prozrazeny.

Doposud posledním albem Švédů je "The Purging", jež vyšlo v únoru 2013 pod hlavičkou Trust No One Recordings jako CD a LP. Po něm Terra Tenebrosa vydala ještě EP "V.I.T.R.I.O.L. - Purging the Tunnels", jež uzavíralo celý ucelený koncept první a druhé desky a obsahovalo dvě skladby natočené během nahrávání "The Purging" a debutu "The Tunnels" (2011). "V.I.T.R.I.O.L. - Purging the Tunnels" vyšlo v dubnu 2014 u Apocaplexy Records na 12'' vinylu v limitaci 500 kopií, z nichž 400 bylo v černé barvě a 100 v bílé.

Debutové album Calvera právě vychází

4. února 2015 v 16:45 | H. |  Music News
Jednočlenný baskytarový projekt Calvera, který má na svědomí Michal z kapely Fetch!, právě vydává svou debutovou eponymní desku. Počin vyšel u firmy Silver Rocket jako LP a download. Přebal a tracklist najdete okolo.

Venku už jsou také dvě ukázky z nahrávky, konkrétně skladby "Hlína" a "Kafe".

Label o desce hovoří následovně: "Basovej monolog, mířící do několika stran najednou. Tam, kde se linky spojujou, pak nastává Velkej třesk. Album obsahuje tolik spodních proudů, až vám to pocuchá kořeny, pevně vězící v 70. letech, kdy Calvera nosil knír za světovej mír. Ani my jsme před tím netušili, co dovede vytvořit jeden muž a jedna baskytara."

Tracklist "Calvera":
01. BBBBlues
02. Noční běžec
03. Hlína
04. Mapy Evropy
05. Kafe
06. 70
07. Sakury
08. Karlovka
09. Se Satanem

Nová sestava Witch Mountain

4. února 2015 v 14:24 | H. |  Music News
Po odchodu zpěvačky a baskytaristy v loňském roce hlásí zámořští doomaři Witch Mountain doplnění své sestavy. Mikrofonu se ujme 19letá Kayla Dixon, baskytaru pak převezme Justin Brown. Fotka napravo je již v nové sestavě (jen pro zajímavost - autorkou fotky je Veleda Thorsson, snoubenka Johna Haughma z Agalloch).

Aktuální album Witch Mountain se jmenuje "Mobile of Angels" a vyšlo v září loňského roku u Profound Lore Records na CD a u Mountastic Records na LP. O evropské vydání alba se postarali finští Svart Records v říjnu na CD a LP. Produkce nahrávky se ujal Billy Anderson, který má za sebou spolupráci například s Neurosis, Swans, Brutal Truth nebo Sleep.

Pagan metalový RAMCHAT vydal EP Karpaty

4. února 2015 v 11:27 | H. |  Tiskové zprávy
Pagan metalový RAMCHAT vydal EP Karpaty

Martinská pagan metalová kapela RAMCHAT hlási dvoj druhý EP album. Volá sa Karpaty a obsahuje štyri skladby. A čom sú? Gitarista a textár Hirax v jednej osobe odpovedá: "Titulnú Karpaty je venovaná nádhernému kraju, v ktorom sme sa narodili. Song V ríši vlkov pojednáva o hrdzavom vlčiskovi Čubarsovi, ktorý sa vzpriečil Svarogovi a nakoniec musel boh lunného svetla, Chors, zobrať na seba podobizeň vlka, zostúpiť na Zem a spraviť s Čubarsom poriadok. Pieseň Žalm bola venovaná v prvom slede starému ocovi speváka Toma, neskôr aj synovi gitaristu Viťa, Adamovi, ktorý tragicky zahynul v čase, keď sme pieseň donahrávali. Je to žalm za milovanou bytosťou zo slovanského pohľadu. No a posledná vec Večné Jarilo, živ nás! je textová pocta Slnku, kolu, bez ktorého by na tejto nádhernej planéte nič nežili."

Štýlovo sa album Karpaty dá zaradiť do škatuľky death/ black metalu a vyšiel v obmedzenom náklade a nebude sa nikdy dotláčať. Dá sa zohnať výhradne iba cez HIRAX Shop a to na linke:

Kto by si chcel piesne najprv vypočuť, je to možné na bandzone stránke RAMCHAT:

Všetky novinky ohľadne skupiny sa vždy dozviete na oficiálnej facebookovskej stránke skupiny https://www.facebook.com/ramchatband

Najbližšie koncerty:
10. 4. (piatok), 20.33, Bratislava, British Rock Stars: RAMCHAT (pagan metal, Martin) + KRAHULEC (folk metal) + hľadáme ešte jednu bratislavskú black, death alebo pagan kapelu.
Vstupné: 5 eur

11. 4. (sobota), 19.07, Brno, SÍDHE FEST vol. IV.: ARKONA (Polsko) - black metal, RAMCHAT (Slovensko, Martin) - pagan metal, SILVA NIGRA - black metal, TORC - black core, BLOODY OBSESSION (Orlová) - death metal.
Vstupné: 2.-28.2. 160 KČ, 1.3.-8.4. 200 KČ, na místě 250 KČ

[tisková zpráva kapely]

Nové album Heaving Earth k poslechu

4. února 2015 v 8:46 | H. |  Tiskové zprávy
Nové album Heaving Earth k poslechu

Druhé album Heaving Earth Denouncing the Holy Throne, které vychází 6. února u Lavadome productions, si nyní můžete poslechnout na stránkách Decibel magazínu.

http://www.decibelmagazine.com/featured/full-album-stream-heaving-earths-denouncing-the-holy-throne/

CD s 20 stránkovým bookletem je již k dispozici u Lavadome nebo v digitální formě na bandcampu kapely a labelu. V plánu na měsíc únor jsou také trika.

[tisková zpráva vydavatele]

Einherjer - Av oss, for oss

3. února 2015 v 21:51 | H. |  Recenze
Nejspíš už je trochu otravné to omílat pořád dokola, zvlášť u nás na Sicmaggot, protože my jsme tu vždycky měli tunu keců na moderní pohansky metalové trendy a prudili jsme s tím při každé jen trochu vhodné příležitosti… Přesto by asi bylo slušné recenzi na kapelu jako Einherjer kvůli případným nezasvěcencům (to nemyslím pejorativně - vždyť nikdo nemůže znát úplně všechno) začít tím, že v případě těchto Norů se nebavíme o žádných pozérech, kteří naskočili do rozjetého vlaku, jenž vezl všechnu tu vikinskou, pohanskou a folkovou havěť v době největšího boomu těchto druhů metalu. Naopak, Einherjer totiž v tomto oboru patří mezi veterány, dalo by se říct až pionýry viking metalu, kteří své první nahrávky začali vydávat jen nedlouho poté, co celému tomuto subžánru položil dodnes neotřesitelné základy Quorthon v rámci vikinské éry Bathory na přelomu 80. a 90. let.

Já osobně se nijak netajím tím, že jsem měl tvorbu Einherjer vždy rád… netvrdím, že je to skrz naskrz geniální skupina nebo že patří do nejužšího okruhu srdcových záležitostí, to zase ne, ale přesto mě hudba téhle kapely vždy oslovovala a její staré věci mám opravdu rád. Snad s výjimkou trochu slabší, přesto však stále dobré druhé desky "Odin Owns Ye All" z roku 1998 po sobě Einherjer v první éře svého působení zanechali skutečně skvělé počiny, ať už jde o fantastický debut "Dragons of the North" (1996), třetí počin "Norwegian Native Art" (2000) nebo svého času labutí píseň "Blot" z roku 2003. Avšak jen rok poté, co vyšlo "Blot", došlo k ukončení činnosti Einherjer a vlastně kompletní jádro kapely se vydalo hrát thrash metal do nově vzniknuvšího projektu Battered. Ačkoliv i to jediné album, které za sebou tato skupina zanechala, je určitě zajímavé, já jsem vždy doufal, že konec Einherjer přece jen není definitivní…

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Další deska Tsjuder na cestě

3. února 2015 v 19:21 | H. |  Music News
Norští black metalisté Tsjuder vydají své další album už letos. Kapela se aktuálně nachází ve studiu, kde počin natáčí. O vydání se stejně jako v případě předchozích dvou desek postarají Season of Mist, s nimiž Norové aktuálně prodloužili smlouvu.

Tsjuder vzkazují, že se nový materiál nese ve stejném duchu jako starší alba: "syrový a brutální black metal bez jakýchkoliv kompromisů". Pokud prý vše půjde podle plánu, počin by měl být hotový v březnu. Kapela zároveň slibuje, že na chystaných koncertech už některé nové skladby rovnou představí živě.

Chystaná novinka bude navazovat na nahrávku "Legion Helvete", jež vyšla v říjnu 2011 u Season of Mist jako standardní CD, digipack CD a LP. Šlo o první album skupiny po obnově činnosti v roce 2010 a celkově o čtvrtý dlouhohrající počin.

Další fošna Azaghal vyjde už tento měsíc

3. února 2015 v 17:47 | H. |  Music News
Finští black metalisté Azaghal vydají už tento měsíc svou dlouhohrající novinku, která byla pojmenována "Madon sanat" a která bude celkově jedenáctým řadovým počinem kapely. Album bude k dostání od 24. února u Hammer of Hate Records, vinylová verze pak vyjde někdy během jara pod značkou labelu Night in Terrors.

Obal s tracklistem najdete jako vždy okolo tohoto textu. Na Soundcloudu si pak můžete pustit titulní song "Madon sanat".

Další zprávou z tábora Azaghal je odchod dlouholetého kytaristy JL Nokturnala, jenž byl podle slov kapely "nucen odstoupit". Na nejbližším živém vystoupení jej nahradí Ruho (Lathspell, Hautakammio).

"Madon sanat" bude navazovat na album "Nemesis", jež vyšlo v lednu roku 2012.

Tracklist "Madon sanat":
01. VSKP (Intro)
02. Thanatos
03. Madon sanat
04. Ruton enkeli
05. Kielletty sakramentti
06. Rutto Saatanan aseena tätä maailmaa vastaan
07. Ziggurat
08. Kanavoija
09. Varjokuninkaat
10. Uusi maailma, uusi mahti
11. Käärmeen riitti

Klipy od Grausame Töchter a Wovenwar

3. února 2015 v 15:56 | H. |  Music News
>>> Německé úchylačky Grausame Töchter vypustily do světa další videoklip ke svému poslednímu albu "Glaube Liebe Hoffnung", které vyšlo v září loňského roku. Tentokráte padla volba na skladbu "Solipsismus" a dopadlo to následovně:


>>> Američané Wovenwar, v jejichž sestavě se nacházejí všichni někdejší členové As I Lay Dying s výjimkou zpěváka Tima Lambesise, který si aktuálně odpykává šestiletý trest odnětí svobody, zveřejnili video k písničce "Death to Rights". Ta se samozřejmě objevila na eponymní debutové nahrávce ze srpna loňského roku. Výsledek sledujte tady:


Terror Empire streaming new album in full on PureGrainAudio.com

3. února 2015 v 14:46 | H. |  Tiskové zprávy
Terror Empire streaming new album in full on PureGrainAudio.com

PureGrainAudio.com is streaming the debut full-length from Portuguese thrashers Terror Empire in full!

The host of this exclusive premiere comments: "The Empire Strikes Black is 12 tracks of blistering thrash metal that will leave 1000s of sore necks everywhere. Since their 2012 debut with the EP Face The Terror, Terror Empire have solidified their status as a brutal and up-and-coming force in the thrash metal scene."


The Empire Strikes Black is set for release on February 23, 2015 and be pre-ordered via Nordavind Records here (free shipping worldwide).

[tisková zpráva vydavatele]

JINJER (UA) 23.5. v Praze

3. února 2015 v 12:04 | H. |  Tiskové zprávy
JINJER - ukrajinská metalová smršť 23.5. opět v Praze

Z průmyslového města Horlivka, z válkou zmítaného Donbasu přijede do Prahy asi nejpopulárnější ukrajinská metalová kapela současnosti. Ani loňský vážný úraz jejich bubeníka, ani dlouho trvající krize na Ukrajině téhle ostřílené partičce nebrání v tom jezdit po Evropě a nahlas do světa křičet svůj názor, svoji muziku.

Jinjer vznikli v roce 2009 v nehostinné průmyslově založené oblasti nedaleko Donětsku, kde má metalová subkultura velmi silné postavení. Trvalo téměř dva roky, než se ustálila sestava kapely v podobě, jakou známe nyní. Fenomenální zpěvačka Tatiana Schmailyuk, která svým mohutným řevem strčí do kapsy většinu chlapů, v mžiku zvládá s přehledem přepnout na bezchybný čistý vokál. Ukázkově sehrané duo kytaristů Dmitriy Oksen a Roman Ibramkhalilov, energický a charismatický basák Eugene Abduhanov a Alexander Kozyichuk, kterého v roce 2013 nahradil nadpozemsky rychlý a strojově přesný bubeník Eugene Mantulin

Teprve rok 2012 znamenal pro kapelu raketový vzestup: První videoklip (Exposed as Liar - odkaz níže), koncerty po celé ukrajině, hraní na největším ukrajinském rockovém festivalu Best City UA, ke konci roku také další video k songu Scissors (odkaz rovněž níže). V roce 2013 se kapela vydala na svoji první tour po Ukrajině, Rumunsku a Moldávii. Také vyšla první oficiální deska Jinjer s názvem Inhale, Don't Breathe, která obsahuje i největší hity Exposed as Liar a Scissors. V Kyjevě se zúčastnili a zvítězili v soutěži BEST METAL ACT a získali ocenění Best Ukrainian Metal band of the year #2013. Kapela také ukazuje první singl z nadcházející desky, nese název No Hoard of Value a na YouTube jej kapela dává s vydařeným lyric videem (níže).

Exposed as Liar (official video) - https://www.youtube.com/watch?v=lxwGWmFiu_w
Scissors (official live video) - https://www.youtube.com/watch?v=DZ_WDLA9i7c
No Hoard of Value (lyric video) - https://www.youtube.com/watch?v=k6mGOxzSVDU

V roce 2014 vyšla druhá deska s názvem Cloud Factory. Zajímavostí je, že autorkou grafiky na obalu a bookletu je sama zpěvačka Tatiana. Na YouTube se objevuje oficiální video k songu Cloud Factory. Kapela na jaře projela celou Evropu a poprvé zahrála také v České Republice, a to v Pražském Exit-u a v Brně. Do Čech se Jinjer pak vrátili ještě v létě a zahráli ve Velkém Meziříčí na FajtFestu. Další tour byla v plánu na podzim, k tomu však bohužel nedošlo kvůli vážnému zranění bubeníka Eugena Mantulina.

Cloud Factory (official video) - https://www.youtube.com/watch?v=LgFvXLbJMSE

Na přelomu let 2014 a 2015 už ale Jinjer opět koncertují. S tajemným ninjou jako náhradou za bicíma hrají pár koncertů v Rusku, Ukrajině a Rumunsku, veškterý výtěžek putuje na léčbu Mantulina, který musí po zlomenině páteře podstoupit dlouhou, náročnou a drahou rehabilitaci.

Zdroje: Facebook, ziny, oficiální web kapely http://jinjer-official.com

Na jaře 2015 mají Jinjer v plánu opět několik zastávek v České Republice. Mezi nimi i 23. května v pražském Exit-u! O support se postará v první řadě legenda českého nu-metalu a crossoveru, kapela Fourth Face. V nové sestavě, s novou energií a hlavně pekelně dobrou muzikou. Dále pak mladí a draví Beast Within the Sound, kteří mají za sebou přes relativně krátkou existenci kapely už účast na největším extreme metalovém festivalu v ČR, na věhlasném Brutal Assaultu, a také debutovou desku s názvem Eternal Conflict. Čtyřlístek uzavírají litoměřičtí We All Gonna Die, nekompromisní deathcorová nálož s velkým potenciálem.


Program:

19:00 - Vstup
19:30 - 20:05 - We All Gonna Die
20:30 - 21:10 - Beast Within the Sound
21:40 - 22:30 - Fourth Face
23:00 - ??:?? - JINJER

Vstupné v předprodeji (bude spuštěn běhen února): 200 Kč
Vstupné na místě: 250 Kč

Akci pořádá umělecké sdružení Infernalismus
http://www.infernalismus.com/

[tisková zpráva]

Klipy od Diligence a Hirax

3. února 2015 v 10:06 | H. |  Music News
>>> Domácí death metalisté Diligence před pár dny vydali nový singl "Moraine Corridors", k němuž pak vznikl i videoklip, o jehož režii i střih se postarala zpěvačka Daniela "Dahlien" Neumanová. Výsledek sledujte tady:


>>> Thrash metaloví veteráni Hirax do světa vypustili nový klip ke své aktuální fošně "Immortal Legacy", jež vyšla v únoru loňského roku u labelu Steamhammer. Pohyblivých obrázků se dočkal song "Hellion Rising" a zpěvák Katon W. de Pena jeho klipové zpracování nazval "vizuálním thrash metalovým zážitkem". Natáčelo se v bunkrech z roku 1942 v Kalifornii a dopadlo to následovně:


Khaøs - Risen

2. února 2015 v 21:07 | Ježura |  Recenze
Myslím, že se všichni shodneme na tom, že klasický rock nebo chcete-li hard rock, a to i ve své stadionové podobě, má nejlepší léta už nějakou dobu za sebou, ale přesto nelze tvrdit, že by upadl v zapomnění nebo dokonce nelibost. Pár klasických interpretů pořád vesele nahrává a koncertuje před vyprodanými halami nebo rovnou stadiony, stovky a tisíce dalších ať už více či méně známých pak dělají to samé, jen s o poznání menším úspěchem. Zkrátka a jednoduše platí, že poctivý rock si najde své publikum i v polovině druhé dekády 21. století a asi ani ten nejnihilističtější black metalista jím sem tam nepohrdne.

Samozřejmě to má pár podmínek - ta muzika musí být uvěřitelná, mít aspoň trochu koule, takovou tu rockovou chytlavost a v ideálním případě taky zpěváka, který svým projevem neodradí, ale naopak přitáhne. Podmínky jsou to vcelku jednoduché, ale právě ony většinou rozhodují, jestli dotyčná kapela stojí alespoň za pochvalné přikývnutí a nějaký ten zájem ze strany posluchače. No, a nejinak je tomu i v případě desky, k níž jsme se konečně dopracovali.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


[K recenzi poskytl: Future PR]