Únor 2015

Lydia Ainsworth, To: Praha - 007, 9.2.2015

10. února 2015 v 21:34 | H. |  Reporty
Deska "Right from Real" patří na poli chytrého popu, respektive - vyhovuje-li vám tohle pojmenování více - experimentálního popu k těm nejzajímavějším počinům loňského roku. Je pravda, že muzika kanadské zpěvačky Lydii Ainsworth asi není úplně pro každého a hlavně její jemný a přesto pronikavý (ačkoliv se to tak nemusí zdát, není to protimluv) hlas a neustálé "uh-uh" vám musí sednout, abyste si to užili. Jakmile se tak ovšem stane, je o zábavu na delší dobu postaráno - a vzhledem k tomu, že v mém případě se tak stalo, bylo jasné, že když se Lydia vydala na své první evropské turné, v jehož rámci nechyběla ani pražská zastávka, tak se na té pražské zastávce také zastavím…

Během zvukové zkoušky to znělo docela strašidelně a Lydia měla větší volume než industriální Author & Punisher na témže místě minulý týden, takže už jsem si pomalu začínal myslet, že to bude poprvé, co na strahovské Sedmičce uslyším neposlouchatelný sound, ale nakonec bylo přece jen zdárně nazvučeno, hlavní protagonistka i oba její doprovodní muzikanti řekli, že jsou spokojeni, a na pódium pustili domácí předkapelu…

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Korpiklaani odkryli obal novinky

10. února 2015 v 20:05 | Kaňour |  Music News
Finští folk metalisté Korpiklaani odhalili vizuální podobu nadcházející řadovky "Noita". O obal se postaral dlouholetý spolupracovník kapely Jan Yrlund. Ten má na svědomí nejen všechny artworky Korpiklaani, ale dále také obaly Amberian Dawn nebo Manowar.

"Noita" se rovněž dočkala zveřejnění jednotlivých dat vydání. Pro Evropu mimo Velké Británie bylo datum stanoveno na 1. květen. Ve Spojeném království a v USA se pak bude "Noita" prodávat o tři, respektive čtyři dny později.

Korpiklaani nahráli "Notia" v Petrax Studio opětovně za dozoru producenta Aksu Hanttu (Poisonblack, Shade Empire, Kiuas), jenž dostal na starost i mix. Korpiklaani už s ním v minulosti spolupracovali na albech "Karkelo" (2009), "Ukon wacka" (2011) a "Manala" (2012).

"Notia" vyjde po vůbec nejdelší studiové přestávce v historii Korpiklaani, kteří byli dříve známí vysokou kadencí dlouhohrajících nahrávek. Novinka se stane nástupcem již zmiňované desky "Manala", jež vyšla v srpnu 2012 u Nuclear Blast. Zároveň bude "Notia" první řadovkou Korpiklaani, na níž se představí současný akordeonista Sami Perttula.

Down a Steven Wilson představují videoklipy

10. února 2015 v 18:25 | Kaňour |  Music News
>>> Down, metalová cháska pod vedením Phila Anselma (ex-Pantera), zveřejnila nový videoklip. Kapela obdařila obrazovým materiálem skladbu "Conjure", která vyšla na EP "Down IV - Part II" z května 2014. V témže roce Down rovněž zavítali do České republiky, konkrétně šlo o josefovský Brutal Assault.


>>> Steven Wilson podporuje vydání svého nadcházejícího alba, seč mu síly stačí, a produktem jeho snažení je tentokrát nový videoklip "Perfect Life", jehož režie se chopil Youssef Nassar. Připomeňme, že novinka nazvaná "Hand. Cannot. Erase." vyjde 2. března a naváže na desku "The Raven That Refused to Sing (and Other Stories)" z před dvou let. A komu by snad nestačil Steven Wilson studiový, určitě váží cestu na blížící se koncert. Ten se koná 5. dubna v pražském divadle Hybernia.


ARCADIA got signed with Beyond...Prod.!

10. února 2015 v 16:11 | H. |  Tiskové zprávy
ARCADIA got signed with Beyond...Prod.!

Beyond productions proudly communicates the signing of the Italy/Norway based band Arcadia.

Arcadia play and spread the "BastardCore" trademark all over the planet, costantly touring Europe, USA, Asia since 1996.

They've been on tour with Obituary, Testament, Body Count, Henry Rollins, Extrema, Raw Power, Agnostic Front, Six Feet Under, Illdisposed, Raunchy, Mnemic, Napalm Death, Clawfinger and played festivals as Sonisphere '13 in Milano, warming up for Iron Maiden and Megadeth...

Still sticking at the BastardCore style, they're currently producing their 5th upcoming album "Adhorrible and Deathlicious".

Further details about it are coming soon...

[tisková zpráva vydavatele]

Drudkh pojmenovali další album

10. února 2015 v 12:47 | H. |  Music News
Další album ukrajinských black metalistů Drudkh se začíná blížit. Celkově desátá dlouhohrající nahrávka ponese název "A Furrow Cut Short" a vyjde 20. dubna pod hlavičkou Season of Mist. Další detaily by měly být prozrazeny někdy koncem února, kdy bude rovněž spuštěn předprodej.

"A Furrow Cut Short" bude navazovat na album "Вічний оберт колеса", jež vyšla v únoru 2012 u Season of Mist jako jewelcase CD, digipack CD a LP.

Old Thunder – Slings & Arrows

9. února 2015 v 21:05 | Prdovous |  Recenze
Zmar. Pod tímhle krásným emocionálně zabarveným slovem si každý z vás určitě něco představí. Někdo apokalyptickou vizi zániku, někdo naopak osobní tragédii, rozpad člověka, jeho hodnot, osobnosti. Někdo jiný prostě třeba jen smrt. Dnes si tu budeme povídat (nebo alespoň já vám budu povídat), jak si tohle slovo vyložil Dustin Grooms v rámci debutu svého one-man projektu Old Thunder. Mladý Američan pro svoji prvotinu zvolil formu EP, nicméně bych se v případě "Slings & Arrows" nebál mluvit i o plnohodnotné řadovce.

Deska totiž splňuje takřka vše, co bych od řadovky očekával. Délkou se blíží sympatické půl hodině, což už je na EP relativně dost. Především ale přináší plnohodnotný, nový materiál. Nejde o žádné zbytky z nahrávání předchozí řadovky, které by náhodou mohlo ocenit pár skalních fandů, ani o žádné předělávky nebo materiál podobného charakteru. Naopak, na "Slings & Arrows" najdete docela propracovanou strukturu alba i a skladbám nechybí tematické zaměření - když ne myšlenkově (texty se ke mně nedostaly), tak přinejmenším po stránce zvukové a kompoziční. Čtveřice skladeb je velmi úzce semknutá a tvoří propojený celek. A když jsem úvod recenze začal tak pozitivním slovem, jistě asi tušíte, na jakou notu se bude hrát. O tom, že tahle deska nebude procházka růžovým sadem, vás přesvědčí již první vteřiny, kdy se na vás vyvalí mohutný kytarový bzukot a žalostný řev.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


[K recenzi poskytl: Against PR]

Lifelover odehrají ještě jeden koncert

9. února 2015 v 19:47 | H. |  Music News
Švédští black metalisté Lifelover jsou nefunkční již čtyři roky od doby, kdy byla jejich činnost ukončena po smrti hlavního skladatele Jonase Bergqvista (známého též pod jmény Nattdal nebo B), jenž zemřel 9. září ve spánku po předávkování se předepsanými léky. Kapela odehrála poslední koncert o dva dny později v nizozemském Rotterdamu na jeho památku a další původně plánované vystoupení o měsíc později nakonec zrušila.

Nyní se ovšem Lifelover opětovně jednorázově vrátí na pódium - byla totiž potvrzena jejich účast na německém Prophecy Festu, který se koná pod patronátem vydavatelství Prophecy Productions. Akce se odehraje 19. září 2015 v jeskyni Balver (spolková země Severní Porýní-Vestfálsko), což je největší jeskyně využívaná pro kulturní akce v Evropě. Kromě Lifelover jsou prozatím potvrzeni Amber Asylum, kteří zde vystoupí poprvé v Evropě od roku 2011, a Empyrium, kteří zase odehrají speciální set složený ze skladeb z alb "A Wintersunset...", "Songs of Moors and Misty Fields" a "The Turn of the Tides".

Poslední deska Lifelover se jmenuje "Sjukdom" a vyšla v únoru 2011 právě u Prophecy Productions jako jewelcase CD, digipack CD, box CD (1000 kusů) a rudo-bílé splatter LP (500 kusů). Po konci Lifelover zformovala část členů novou skupinu Kall, jíž vyšel v říjnu 2014 eponymní debut "Kall".

Rozpad současné sestavy Rage

9. února 2015 v 16:41 | H. |  Music News
Vypadá to, že německým heavy/power metalovým veteránům Rage se kompletně rozsypala sestava a že v kapele zůstal pouze zpěvák a baskytarista Peter "Peavy" Wagner. Skupina vydala následující prohlášení:

"Po pečlivém rozmyšlení se Peavy a Victor [Smolski, kytarista - pozn. redakce] rozhodli spolu v budoucnu nadále nespolupracovat. Důvodem jsou hudební a osobní změny. V posledních letech jsme se vyvinuli každý jiným směrem, a to tak moc, že se nedokážeme dále ztotožnit se současnou podobou kapely. Za této situace se rozejdeme i s bubeníkem André Hilgersem. Za posledních 15 let jsme zažili spoustu významných událostí a skvělých alb, ale tahle éra je teď u konce. Jejím nastavováním bychom lhali sami sobě i fanouškům. Navzájem si přejeme jen to nejlepší! Děkujeme všem příznivcům za vaši důvěru a podporu!"

Sám Victor Smolski dodal: "Drazí přátelé, po fantastických 15 letech, deseti nahrávkách a nepočítaně živých vystoupeních s Rage jsem se rozhodl se zaměřit na jiné hudební výzvy. Opravdu bych rád poděkoval všem fanouškům Rage, kteří mě po všechny ty roky podporovali. V budoucnosti se soustředím na nové CD LMO [Lingua Mortis Orchestra, vedlejší projekt členů Rage - pozn. redakce]. Tento orchestrální projekt, který jsem založil a zformoval v roce 2013, bude pokračovat se stejnou sestavou, jen bez Peavyho. Noví hudebníci, kteří do této kreativní skupiny přispějí, i nové jméno budou odhaleny brzy. Skládání a produkování poslední desky pro mě byla obrovská zábava a chci poděkovat všem, kdo mě v tom podporovali. Po zkušenostech z koncertů LMO jsem si docela jistý, že další album bude ještě více vzrušující. Očekávejte neočekávané!"

Krátce po vydání prohlášení se zdálo, že činnost Rage bude ukončena, jelikož label Nuclear Blast, jenž zprávu vydal, do nadpisu uvedl, že Rage ohlašují "konec kapely". Brzy byl však nadpis upraven na "konec současné sestavy" a Peavy na svém Facebooku uvedl věci na pravou míru. To znamená, že Rage budou pokračovat s novou sestavou, souběžně s nimi bude Peavy pokračovat i ve vedlejším projektu Refuge s někdejší sestavou Rage a že Peavy bude pokračovat i pod hlavičkou projekt Lingua Mortis Orchestra (naopak z prohlášení Victora Smolskiho plyne, že jeho verze Lingua Mortis Orchestra bude pojmenována jinak - viz výše).

Doposud posledním albem Rage a evidentně i úplně posledním albem v dosavadní sestavě stále zůstává počin "21" z února 2012.

Author & Punisher, Calvera: Praha - 007, 4.2.2015

9. února 2015 v 13:03 | H. |  Reporty
4. února 2015, Praha, Strahov, koleje, blok č. 7 (nebo spíš ten sklep pod ním), venku trochu sněžilo… anebo možná ne, už si to vlastně nepamatuju, ale ono to je jedno, jelikož hlavní není to, co se dělo venku, ale to, co se dělo uvnitř. Na programu byl totiž koncert, který byl žánrově možná trochu rozhádaný, ale to nemusí být nutně špatně. Přesto měly obě přítomné kapely (to asi nebylo nejlepší pojmenování) něco společného - že to vlastně nejsou kapely, ale záležitosti čistě o jednom člověku. Dvě ukázky toho, jak lze pojmout one-man show? Hurá na věc!

Již padlo, že oba vystupující byli žánrově docela jinde, ale kdybyste se mě zeptali, co za žánr že je Calvera, tak vám to asi neřeknu, protože "baskytara" mi jako oficiální škatulku asi nikdo neuznáte. Je to ale škoda, protože přesně tak to je! Calvera je prostě "onemanpičus s basou", jenž se na Sedmičce jal představit svůj neskutečně parádní (fakt!) dlouhohrající debut, který byl v té době akorát čerstvě venku. Jestli si ale někdo myslí, že jedna basa a jeden zpěv musí být trochu nuda, tak to ani omylem. Ta muzika je vážně skvělá a byla i na koncertě. Je úplně jedno, že stál Michal alias Calvera na tom pódiu sám (pouze na jednu nebo dvě písničky - teď už nevím jistě - se dostavil host na "zvuky a pazvuky"), protože to prostě a jednoduše fungovalo na jedničku.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Autorka fotek: Pavla Doupalová
Děkujeme za zapůjčení!

[Akreditaci na koncert poskytl: Silver Rocket]

Walls of Jericho vydají nové album

9. února 2015 v 11:04 | Kaňour |  Music News
Zámořská metalcorová kapela Walls of Jericho oznámila vydání nového alba a s ním související podpis smlouvy. Američané se upsali Napalm Records, u kterých by doposud nepojmenovaná novinka měla vyjít ještě v tomto roce.

Bubeník Dustin Schoenhofer podpis smlouvy komentuje takto: "Všichni z nás ve Walls of Jericho jsme hrdí a velmi potěšeni, že jsme podepsali smlouvu s Napalm Records, a těšíme se, že konečně nalezneme správné partnery na vydávání nové muziky."

První ukázku nové tvorby Američané představili na začátku minulého roku. Tehdy šlo o uvolnění demo verze songu "Relentless", jenž je k dispozici zde.

Walls of Jericho působí na scéně od roku 1998. Za tuto dobu stihli vydat čtyři řadové nahrávky, přičemž poslední z nich, "The American Dream", byla vydána v roce 2008.

Et moriemur - Ex nihilo in nihilum

8. února 2015 v 20:57 | H. |  Recenze
Na úplném začátku svojí cesty se Et moriemur blýskli debutovým minialbem "Lacrimae rerum", které se mi svého času - nebojím se říct - opravdu strefilo do vkusu. Sice nenabízelo nijak zvlášť originální přístup k doom metalu, zvukově nebylo ošetřené úplně nejlépe, díky čemuž znělo (zvláště při zpětném srovnání s dalšími počiny kapely) poměrně neučesaně a neohrabaně, ale přesto všechno z něj sálala silná atmosféra a především uvěřitelnost. A snad i díky tomu mě to EP skutečně bavilo a Et moriemur jsem si tím pádem takřka okamžitě zařadil mezi skupiny, jež hodlám do budoucna sledovat.

Od té doby se toho docela dost změnilo a Et moriemur již nejsou novým a neokoukaným jménem na scéně, naopak se během poměrně krátké doby stihli relativně lehce začlenit do nepříliš rozsáhlého doom metalového podhoubí v Čechách. V roce 2011 také vydali svůj dlouhohrající debut "Cupio dissolvi", na nějž jsem se svého času hodně těšil a také jsem toho od něj po skvělém "Lacrimae rerum" dost očekával, ale navzdory vynaložené snaze jsem si k němu nedokázal v době vydání najít cestu… a nikdy poté už jsem neměl potřebu či náladu se o to pokoušet znovu. A to i přesto, že formálně byl ten počin vlastně lepší než jeho předchůdce. To už však nyní samozřejmě není nic důležitého - tím spíš, že i "Cupio dissolvi" je dnes minulost.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


[K recenzi poskytl: Et moriemur]

Novinka Ancient Rites se blíží

8. února 2015 v 18:58 | H. |  Music News
O belgických black metalových veteránech Ancient Rites nebylo v posledních rocích příliš slyšet, nyní se ovšem kapela konečně probouzí k větší aktivitě. První deska po dlouhých devíti letech se bude jmenovat "Laguz" a vyjde již 20. února pod hlavičkou Massacre Records.

Přebal a tracklist alba se nacházejí jako vždy okolo. Mimoto však byla uvolněna i ukázka v podobě písně "Carthago delenda est", kterou si můžete pustit v YouTube videu na konci článku.

"Laguz" bude navazovat na devět let starou nahrávku "Rubicon", jež vyšla v květnu 2006 jako digipack CD pod značkou Season of Mist.

Tracklist "Laguz":
01. Golden Path to Samarkand - 01:48
02. Carthago delenda est - 05:39
03. Under the Sign of Lagoz - 05:23
04. Von Gott entfernt (bij nacht en ontij) - 05:03
05. Apostata (Imperator fidelis) - 06:15
06. Legio V Alaudae (Fifth Larks Legion) - 05:12
07. Mind Unconquered - 04:17
08. Umbra sumus (We Are Shadows) - 06:06
09. Frankenland - 04:20
10. Fatum (Ill Fate/Noodlot) - 02:48


Royal Thunder s detaily o nové desce

8. února 2015 v 16:50 | Kaňour |  Music News
Je to již více rok, kdy jsme vás informovali o tom, že američtí hard rockeři Royal Thunder, pracují na nové desce. Nyní je zpráv ohledně novinky "Crooked Doors" o poznání víc. Album vyjde u Relapse Records 3. dubna (Německo, Benelux a Finsko) a 6. dubna ve zbytku světa mimo Severní Ameriky, kde "Crooked Doors" vychází ještě o den později.

Kapela zveřejnila také artwork, jehož podobu si můžete prohlédnout napravo, a tracklist, který je k mání na konci textu. Uvolněn byl rovněž kratičký trailer, jejž si můžete přehrát na tomto odkazu.

"Crooked Doors" se stane druhou dlouhohrající deskou Royal Thunder. Ti debutovali s albem nazvaným "CVI" v květnu roku 2012.

Tracklist "Crooked Doors":
01. Time Machine
02. Forget You
03. Wake Up
04. Floor
05. The Line
06. Forgive Me, Karma
07. Glow
08. Ear on the Fool
09. One Day
10. The Bear I
11. The Bear II

Kurhan - news from Arachnophobia Records

8. února 2015 v 14:18 | H. |  Tiskové zprávy
When in 1790 Johann Wolfgang von Goethe hath visiteth Friedrich-Wilhelm-Grube to witnesse ye Steam Machine in ye labour of digging silver ore from ye womb of ye Earth, little did he knowe that meagre miles away and a mere two hundred and fifteen years later, savage Kurhan shall beginne to operate, and verily the audiophonic tapes "Szlam" (2009, Skeleton Plague Rec.) and "Cel" (2011, Demented Omen Of Masochism) were conceived, followede by a cruel live appearance abreast BLOODTHIRST and FURIA et al. and so ye maiden. Compact Disc album "Głód" ["The Hunger"] releasede by ye almighty Arachnophobia Rec. in the Year of 2015. "Głód" is 8 tracks of devastating, thick and yet elaborate black/death metal with a certain thrashy twist. The album was recorded in Czysciec Studio under a hearful ear of Nihil and with Ntr (of Furia / Massemord's fame) on drums. For fans of SODOM, MARDUK and ANGELCORPSE.


[tisková zpráva vydavatele]

Novinka Árstíðir již za měsíc

8. února 2015 v 12:14 | H. |  Music News
Islandští folkaři Árstíðir vydají již za měsíc své třetí album. Novinka se jmenuje "Hvel" a k dostání bude od 6. března jako download, digipack CD a LP. Přebal, jehož autorem je český umělec Vladimír Půlpán, a tracklist najdete okolo textu.

V podobě videoklipů již byly vypuštěny i dvě ukázky z "Hvel" - klip ke skladbě "Things You Said" si můžete pustit na konci novinky, video k písničce "You Again" pak najdete přímo na YouTube.

"Hvel" bude navazovat na desku "Svefns og vöku skil", jež vyšla v roce 2011.

Tracklist "Hvel":
01. Himinhvel
02. Things You Said
03. Someone Who Cares
04. Moonlight
05. Vetur að vori
06. Friðþægingin
07. Ró
08. Cannon
09. Silfurskin
10. Shine
11. You Again
12. Unfold
13. Things You Said (Radio Edit)


HYPOTHERMIA finished recording new album

8. února 2015 v 10:17 | H. |  Tiskové zprávy
HYPOTHERMIA finished recording new album

Swedish occult rock/metal mavericks HYPOTHERMIA, have revealed that they have recently finished recording their new album entitled "Svartkonst". The release date, which is expected to happen in spring 2015, will be announced along with other details shortly. The follow up to the 2010 longplay "Skogens hjärta", will be the band's first release under Agonia Records.

Speaking about the sound of the new material, guitarist Kim Carlsson (ex-Lifelover/Kall) said that the new album will be "a conceptual offering divided over five compositions", and that it will feature a guest appearance of the violinist E.B. "More in-depth information will follow along the first ritual. Prepare for the invocation..." - he added.

The mysticism of HYPOTHERMIA is characterized by its highly ritualistic compositions, which are conducted in shamanistic trances of minimalism, and binding their followers in its meditative spell. Always recorded live, sharing with the world something honest and unique. HYPOTHERMIA was founded in 2001 as a means to channel negativity and manifest it in audial form. "Following ancient traditions carried in spirit and blood, through wanderings and introspective journeys a communion with a deity of the void is formed" - comments the band.

After being active for thirteen years the constellation of HYPOTHERMIA that has evolved through the years from a duo to a trio, will be stepping further out of obscurity by slowly evolving to an orchestra.

The band is:
Kim Carlsson - vocals/guitars
Richard Abrams - drums
Hans Cools - guitars

Upcoming shows:
Helvete Metal Club, Oberhausen (GER) - Feb 20th
JUZ, Moormerland (GER) - Feb 21st
Vera, Groningen (NL) - Feb 22nd
Bunker, Sala de Conciertos, San Luis Potosi (MEX) - April 10th
Multiforo Cultural Alicia, Mexico City (MEX) - April 11th

Follow HYPOTHERMIA at:
https://www.facebook.com/Vemodsorkestern
http://www.unjoy.com/

Agonia Records:
http://agoniarecords.com
https://facebook.com/agoniarecords
https://twitter.com/agoniarecords
https://soundcloud.com/agoniarecords
http://youtube.com/AgoniaRec

[tisková zpráva vydavatele]

Scott Walker / Sunn O))) - Soused

7. února 2015 v 21:02 | Prdovous |  Recenze
Dronoví velikáni Sunn O))) se v krátké době připletli k další kolaboraci. Není to tak dávno, co spolu s Ulver dali dohromady velmi solidní desku "Terrestrials", která vyšla na začátku loňského roku. O pár měsíců později pak přišel na svět další počin - tentokrát se Sunn O))) však spojil síly Scott Walker. A pokud jsem se u předchozího počinu alespoň odvážil odhadovat, co by ze spojení obou jmen mohlo vzejít (což se nesetkalo s úspěchem), tentokrát mě něco takového ani nenapadlo, a nechal jsem se prostě překvapit. Hlavně proto, že mi jméno Scotta Walkera takřka nic neříká, a to i přesto, že se tahle persóna ve druhé polovině svého života podle všeho dost orientovala na experimentální hudbu.

Nicméně na tom v zásadě nijak zvlášť nezáleží, protože "Soused" na to jde vlastně docela na rovinu a velkou část ze svých kontur vám spolu s pár detaily na férovku odhalí již v první skladbě. Chaotický zvonivý pohádkový úvod podtržený Walkerovým, takřka operním zpěvem velmi rychle změní barvy a z prosvětlených zítřků se během několika chvil stává černé nebe. Občas z oblak zašlehne blesk. V popředí je charakteristický, deklamující vokál, všude kolem tíživý, dronem nasáklý vzduch, jenž se plní napětím. Na pár okamžiků vysvitne slunce. Pak již opět jen šero a dusivá atmosféra. S další skladbou se na situaci příliš mnoho nemění - pouze se rozšiřuje seznam použitých hluků. Občasné zášlehy bicích zcela ustupují, namísto toho sílí monotónní nátlak, jenž v polovině skladby "Herod 2014" vrcholí.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Shining: detaily o novince

7. února 2015 v 20:12 | H. |  Music News
Švédští Shining před nedávnem prozradili, že se jejich nadcházející devátá deska bude jmenovat "IX - Everyone, Everything, Everywhere, Ends" a že vyjde 20. dubna skrze Season of Mist, a nyní doplňují další detaily. Předně se jedná o obálku a tracklist, které najdete vpravo a dole.

V druhé řadě už je také známo, v jakých formátech bude "IX - Everyone, Everything, Everywhere, Ends" k dostání. Vybírat lze mezi standardním CD, boxem (obsahuje digipack CD, zrcátko a koženou nášivku), černou kazetou (50 kusů, připínáček jako bonus), bílou kazetou (50 kusů, připínáček jako bonus), černým 2LP a rudým 2LP (230 kusů, velká zádová nášivka jako bonus). Oba vinyly a box navíc obsahují dvě bonusové písničky.

V neposlední řadě byla zveřejněna i první ukázka z alba - song "Vilja & dröm" můžete poslouchat na Soundcloudu.

Ještě dodejme, že autorem přebalu je italský ilustrátor Daniele Serra (z muziky dělal obal například pro německý EBM projekt :wumpscut:). Do artworku alba přispěl i Nor Kim Holm (Sólstafir, Vinterbris).

"IX - Everyone, Everything, Everywhere, Ends" naváže na počin "Redefining Darkness" z roku 2012.

Tracklist "IX - Everyone, Everything, Everywhere, Ends":
01. Den påtvingade tvåsamheten
02. Vilja & dröm
03. Framtidsutsikter
04. Människotankens vägglösa rum
05. Inga broar kvar att bränna
06. Besök från i(ho)nom
07. Ohne dich [bonus; Rammstein cover]
08. Black Industrial Eleven [bonus]

Nové album thrash/deathových NAHUM na obzoru!

7. února 2015 v 17:48 | H. |  Tiskové zprávy
Nové album thrash/deathových NAHUM na obzoru!

Konec minulého roku NAHUM zcela věnovali přípravě následovníka úspěšného debutu. K jeho realizaci si vybrali úplně nové studio The Barn, kam se na začátku tohoto roku odebrali. Za jeho pulty nesedí nikdo jiný, než Dan Friml, kormidelník dravých MEAN MESSIAH.

Kytarista Tomash k tomu říká: "S Danem jsme v kontaktu již delší dobu. Novince jsme chtěli zajistit absolutní zvukovou péči bez kompromisů. Jelikož se při diskuzi nad novým materiálem naše představy stále více spojovaly, rozhodli jsme se nakonec pro něj. Přestože jsme očekávali určitý standard, realita nás absolutně zaskočila. Skvělé zázemí a hlavně absolutně profesionální přístup spolu s Danovými zkušenostmi činí ze studia úplné zjevení. Jsme nadšeni a poctěni zároveň."

Dan Friml se na albu podílí také producentsky. Během prvních dvou dní ve studiu nejprve vzniklo demo, od kterého se další práce odpíchly. Po doladění aranží se 3 dny natáčely bicí, 4 dny kytary a 2 dny baskytara. V tuto chvíli zbývají 3 dny na zpěvy. Následovat bude důkladný mix a mastering, o který se Dan postará také.

Celý proces mohou fanoušci sledovat na FB události, kde se budou postupně publikovat i další podrobnosti, jako právě zpracovávaný cover, název a tracklist alba. Na stejné adrese se fans v brzké době dozví datum vydání a také se uskuteční poslechové premiéry alba. Zatím zde najdete bohatou fotogalerii z natáčení i několik videoreportů: https://www.facebook.com/events/497550487051042/

http://www.facebook.com/nahummetal
http://bandzone.cz/nahum
http://nahum.cz/

[tisková zpráva kapely]

Francouzská Dagoba chystá další placku

7. února 2015 v 16:03 | H. |  Music News
Francouzská smečka Dagoba ohlásila, že v letošním roce vydá své další, celkově již šesté studiové album. Příliš informací prozatím k dispozici není, Francouzi však alespoň prozradili název počinu - "Tales of the Black Dawn".

Novinka bude navazovat na pátou desku "Post mortem nihil est", jež vyšla koncem května 2013 pod značkou Verycords ve Francii a u earMUSIC ve zbytku Evropy.

NORYLSK Signs With Selfmadegod Records; New Album Coming Soon

7. února 2015 v 13:59 | H. |  Tiskové zprávy
NORYLSK Signs With Selfmadegod Records; New Album Coming Soon

We are proud to announce that NORYLSK from Wloclawek, Poland has just signed a deal with Selfmadegod Records to release their second full length. The grind four piece is currently in the studio to record "Catholic Dictatorship". The album is slated for summer 2015 release.

Lukass (drums) comments on the new album: "'Catholic Dictatorship' includes 14 new songs of solid grindcore right in the face of clergy. Like the previous album we are recording this one in the studio that belongs to Michal Grabowski (FETO IN FETUS)."

NORYLSK plays pure and ferocious grindcore in the vein of early AGATHOCLES, early NAPALM DEATH, WARSORE, INSECT WARFARE and the likes.

The band has started mid 2008 when Kwiat, Budyn and Tv met LukaSS. They had an idea to create grindcore band. With heads full of ideas, they managed to record few songs at Michał Grabowski's recording studio in the end of 2009. The songs were released on the split "The Strange Case of The Missing Corpse" by German label Angel Aids Records. January 2010 the band recorded their first full album entitled "Political Pollution" at the same recording studio. At first it was released D.I.Y. by the band but Let It Bleed Records reissued it eventually on CD. For this entire period NORYLSK has been promoting "Political Pollution" and writing new songs. November 2014 the band has completed writing process for "Catholic Dictatorship" and is currently in the studio to record the sophomore full length.

Discography:
The Strange Case of the Missing Corpse - 3-Way Split (2010)
Political Pollution (2011)
Catholic Dictatorship (2015)

https://www.facebook.com/norylsk
http://www.selfmadegod.com
http://www.youtube.com/user/SelfmadegodRecords
http://www.facebook.com/selfmadegod

[tisková zpráva]

Debut Eximperituserqethhzebibšiptugakkathšulweliarzaxułum na cestě

7. února 2015 v 10:30 | H. |  Music News
Běloruští technical death metalisté s jednoduchým jménem Eximperituserqethhzebibšiptugakkathšulweliarzaxułum hlásí, že mají kompletně složený svůj dlouhohrající debut. Kapela v současnosti hledá label, který by počin vydal, přičemž vydání by prý mohlo proběhnout někdy v létě nebo na podzim letošního roku.

Napravo se nachází přebal desky, jehož autorem je známý death metalový kreslíř Pär Olofsson (Immolation, Exodus, Winds of Plague, Job for a Cowboy). Album už má i svůj název, nicméně vzhledem k tomu, že je ještě šílenější než jméno samotné kapely, dáme si jej na zvláštní odstavec:

"Prajecyrujučy Sinhuliarnaje Wypramieńwańnie Daktryny Absaliutnaha J Usiopahłynaĺnaha Zła Skroź Šaścihrannuju Pryzmu Sîn-Ahhī-Erība Na Hipierpawierchniu Zadyjakaĺnaha Kaŭčęha Zasnawaĺnikaŭ Kosmatęchničnaha Ordęna Palieakantakta, Najstaražytnyja Ipastasi Dawosiewych Cywilizacyj Prywodziać U Ruch Ręzanansny Transfarmatar Časowapadobnaj Biaskoncaści Budučyni U Ćwiardyniach Absierwatoryi Nwn-Hu-Kek-Amon, Uwasabliajučy Ŭ Ęfirnuju Matęryju Prach Ałulima Na Zachad Ad Ękzapłaniety PSRB 1620-26b"

Eximperituserqethhzebibšiptugakkathšulweliarzaxułum doposud vydali jen jeden demosnímek s názvem "Promo 2013". Kapela si jej vydala sama v listopadu 2013 na CD-R v nákladu 20 kusů a nacházely se zde dvě skladby.

Abusiveness - Bramy Nawii

6. února 2015 v 20:32 | H. |  Recenze
Muzika Abusiveness se mi za poslední roky z přehrávače vytratila takovým způsobem, až by se s nadsázkou dalo říct, že se s touhle polskou smečkou setkávám na jejím aktuálním albu vůbec poprvé. Což ovšem nemusí vadit, protože všechno je jednou poprvé, ačkoliv v tomhle případě je to poprvé vlastně podruhé. Předpokládám však, že tyhle osobní výlevy vás nezajímají ani poprvé, ani podruhé a dokonce ani potřetí, tak se radši pojďme podívat na to, co si Poláci nachystali tentokrát…

Klasicky začneme sprškou nudných, leč nutných faktů. Sice se rozhodně nedá tvrdit, že by snad Abusiveness byli neznámým pojmem, protože je tomu vlastně naopak a kapela má na polské undergroundové scéně docela jméno, pro nezasvěcené však můžeme zmínit, že skupina hraje přes dvacet let (ačkoliv první deska "Krzyk świtu" vyšla až v roce 2002) a že v jejích řadách najdeme lidi, kteří se angažující v dalších poměrně zavedených jménech polského black metalu, například Moon, Blaze of Perdition, Xaos Oblivion nebo Biały viteź. Nová deska se jmenuje "Bramy Nawii", je čtvrtá dlouhohrající a Abusiveness ji vydali v září loňského roku, čtyři léta po předchozím záseku "Trioditis".

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


[K recenzi poskytl: Arachnophobia Records]

Klipy od A Forest of Stars a The Body / Thou

6. února 2015 v 18:57 | H. |  Music News
>>> Britští avantgardně black metaloví gentlemani A Forest of Stars vypustili do světa videoklip k písni "Drawing Down the Rain". Ta se samozřejmě objeví na nadcházejícím albu "Beware the Sword You Cannot See", jež vychází 27. února u Prophecy Productions a které se nedávno stalo suverénně nejočekávanější deskou měsíce v redakci. Stejně jako v případě klipu "Gatherer of the Pure" k minulé desce "A Shadowplay for Yesterdays" se o veškeré vizuální zpracování postaral Ingram Blakelock. Sledujte tady:


>>> Zámořští sludgeři The Body právě vydali novou kolaboraci se svými kolegy Thou, která se jmenuje "You, Whom I Have Always Hated". Nyní byl počin doplněn i o klip, který vznikl k písni "Beyond the Realms of Dream, That Fleeting Shade Under the Corpus of Vanity" a o jehož režii se postaral baskytarista Mitch Wells z Thou. Výsledek je následující:


Awrizis: nový videoklip

6. února 2015 v 17:41 | H. |  Music News
Domácí metalová formace Awrizis, v jejímž čele stojí Marek "Frodys" Pytlík (Postcards from Arkham, ex-Dissolving of Prodigy ad.), zveřejnila nový videoklip ke svému aktuálnímu singlu "Endangered Uniqueness". Video prý "mapuje koncertní život kapely". Skupina dále dodává: "Živá vystoupení jsou pro nás tou největší motivací tvořit hudbu a vždy se snažíme, aby to bylo patřičně vidět." Klip sledujte tady: