Únor 2015

Marquee Records Set To Reissue Cult Classic - Sentinel Beast 'Depths of Death'

15. února 2015 v 14:37 | H. |  Tiskové zprávy
Marquee Records Set To Reissue Cult Classic - Sentinel Beast 'Depths of Death'

Originally released in 1986 via Metal Blade in USA and in The Netherlands via Roadrunner Records, Sentinel Beast's classic debut Depths of Death will emerge from the crypts of old school thrash. On 2nd March 2015 Irish label Marquee Records will unleash this thunderous beast of an album.

Check Out 'Dogs Of War' Here!
http://youtu.be/Za2nSMSvEfA

Although they have been largely overlooked by most mainstream-leaning heavy metal historians, the cultists who truly live and breathe the old-school stuff wave the flag of Sentinel Beast.

Led by female vocalist Debbie Gunn, Sentinel Beast formed in Sacramento, California, in 1984 with bassist Michael Spencer, drummer Scott Awes, and guitarists Greg Williams and Jerry Frazier fleshing out the lineup. The group wedded the melodic yet aggressive flair of NWOBHM bands such as Angel Witch and Cloven Hoof with the propulsive rhythmic attack favoured by the early thrash movement. After recording three demos in their first couple of years together, Sentinel Beast started gaining a buzz within the underground metal community, with Slayer's Kerry King and Omen's Kenny Powell becoming two of the group's loudest cheerleaders. But Sentinel Beast's biggest champion was Brian Slagel, the founder and CEO of Metal Blade Records, the Southern California-based label that helped launch the careers of heavy metal icons like Metallica, Voivod, Cannibal Corpse, and the aforementioned Slayer. Slagel would go on to sign Sentinel Beast to his then fledgling label, further cementing the already growing reputation as one of North America's most promising speed metal acts. With guitarists Barry Fischel and Mark Koyasako replacing Williams and Frazier, a revitalised Sentinel Beast entered Track Record studios in North Hollywood with famed producer Bill Meteyor (D.R.I., Sacred Reich) to record their debut album, Depths of Death.

Released in 1986, the album found the quintet delivering on the promise of their demos. Blistering thrash assaults like the opening title track and 'Evil Is the Night' compliment the moodier cuts that also appear on the album including the instantly memorable 'The Keeper.' A faithful cover of Iron Maiden's 'Phantom of the Opera' also proves to be a fine addition to the album, paying tribute to one of Sentinel Beast's spiritual brethren.

Despite sharing the stage with artists like Megadeth, Motörhead, and Exodus, Sentinel Beast would go on to break up after Spencer left the fold to replace Jason Newsted in Flotsam & Jetsam, who himself had quit his band to join Metallica after the death of Cliff Burton. After Sentinel Beast split up in 1987, Gunn moved to Chicago to front Znowhite, eventually relocating to Europe to join the all-female thrash outfit, Ice Age.

After lying dormant for 20 years, Sentinel Beast awoke in 2007 with Gunn again leading the charge. Since then, the band has toured Europe and Mexico, and released the RisenDemo EP (2009), and a compilation of material from the '80s called Up From The Ashesvia StormSpell Records. Still a commanding live act, Sentinel Beast continues to floor audiences throughout the world on both large festival stages and inside sweaty heavy metal clubs.

Pre-Order Depths of Death HERE

Sentinel Beast On Facebook

[tisková zpráva]

TASTE OF ANARCHY TOUR 2015 / 11. 3. 2015 / Eurocentrum Jablonec nad Nisou

15. února 2015 v 13:07 | H. |  Tiskové zprávy
TASTE OF ANARCHY TOUR 2015 / 11. 3. 2015 / Eurocentrum Jablonec nad Nisou

Nasty (B)
Lionheart (USA)
Cruel Hand (USA)
Desolated (GB)
Coldburn (D)
Havenside (USA)

Akce začíná ve 20 hodin.

Vstupenky na koncert jsou již v prodeji v pokladně Eurocentra: 290 Kč (http://www.eurocentrumjablonec.cz/akce/predprodej-vstupenek),
v síti Ticketstream: 313 Kč (http://www.ticketstream.cz/pls/czech/dls.dls_by_event_tr?event_id=110968&code=TICKET&language=2).
Vstupné na místě v den akce: 350 Kč, ZTP: 175 Kč.

Více informací naleznete zde: http://www.eurocentrumjablonec.cz/akce/program-akci/#news-4586
Plakát k akci je uveden jako příloha a také zde: http://www.eurocentrumjablonec.cz/images/toa_2015.jpg
Nový profil akce na Facebooku je uveden zde: https://www.facebook.com/events/1543954922529711/

[tisková zpráva pořadatele]

Tau Cross - nový projekt se členy Voivod nebo Amebix

15. února 2015 v 11:05 | H. |  Music News
Tau Cross je nový mezinárodní projekt, v jehož rámci se potkávají Rob Miller (ex-Amebix), Michel Langevin (Voivod), Andy Lefton (War//Plague) a Jon Misery (Misery). Kapela ve skutečnosti vznikla již v roce 2013 a během loňského roku postupně natočila svůj studiový debut, k jehož vydání se právě schyluje. Tau Cross totiž podepsali smlouvu s labelem Relapse Records, kteří počin chtějí vydat na konci jara.

A v jakém hudebním duchu se produkce Tau Cross ponese? Rob Miller říká: "Ta muzika se hodně vyvinula a teď už je docela obtížné ji charakterizovat. Určitě je v tom cítit hodně Amebix, ale taky jisté elementy gotiky, Joy Division, Pink Floyd, Black Sabbath, industrialu a taky tvrdého zkurveného oldschool punk rocku. Je to naprosto originální práce, která je přirozenou kombinací čtyř jedinečných lidí."

Tau Cross rovněž slibují, že se během letošního roku vydají materiál prezentovat i živě. Rádi by prý odjeli turné po Severní Americe i Evropě.

In tormentata quiete - Cromagia

14. února 2015 v 21:02 | H. |  Recenze
Když někdo mluví o metalu v Itálii, je docela přirozené a vlastně i poměrně logické, když člověku jako první na mysli vytane symfonický power metal, přesto je to k Italům trochu nespravedlivé, jelikož se na poloostrově ve tvaru vysoké boty ukrývá i velké množství nesračkovité muziky. Tedy ne, že bych měl a priori něco proti symfonickému power metalu… ale vlastně proti němu něco mám, protože mně ty klávesové zpívánky znějí všechny stejně (a bohužel stejně blbě). V případě skupiny In tormentata quiete však máme tu čest s diametrálně odlišnou hudbou - jak co do stylu, tak co do kvality.

Tato relativně početná kapela (sedm členů, pokud jsem napočítal správně) hraje něco, co není žánrově úplně vyhraněné a tím pádem ani úplně jednoznačně zařaditelné. Budeme-li ovšem pro utvoření jakési hrubé představy mluvit o koktejlu, jenž v sobě míchá avantgardní black metal, folk rock a progresi, aniž by nějaká ze tří jmenovaných složek výrazně převyšovala ty zbylé, snad to nebude tak daleko od toho, jak produkce In tormentata quiete v reálu zní. Asi je ale nutné dodat, že toho uslyšíte ještě víc než jen tyhle tři věci, protože Italové se místy nebojí sáhnout namátkou třeba po lehké elektronice, (pro metal) neobvyklých nástrojích a spoustě dalších věcí. Jak už tomu tak ale bývá, otázka nějakého stylového zařazení je ve skutečnosti čistě formální záležitostí, jež slouží víceméně jen k tomu, aby měl i nezasvěcený člověk možnost si utvořit jakýs takýs odhad toho, oč vlastně půjde. Jinak je však mnohem důležitější otázka "jaké to je?" ne ve smyslu žánru, ale ve smyslu kvality…

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


[K recenzi poskytl: My Kingdom Music]

Detaily o comebackové desce Coal Chamber

14. února 2015 v 18:48 | H. |  Music News
Znovuobnovení nu-metalisté Coal Chamber v čele s Dezem Fafarou (dále DevilDriver) odtajnili kompletní informace o své nadcházející desce, jež bude prvním studiovým počinem kapely po obnově její činnosti v roce 2011. Novinka ponese název "Rivals" a vyjde 19. května pod značkou rakouských Napalm Records. Tracklist a obal okolo.

Novinka byla natočena ve studiu Audiohammer na Floridě pod dohledem producenta Marka Lewise (Six Feet Under, Death Angel, The Black Dahlia Murder).

"Rivals" bude v diskografii Coal Chamber navazovat na album "Dark Days" z roku 2002.

Tracklist "Rivals":
01. I.O.U. Nothing
02. Bad Blood Between Us
03. Light in the Shadows
04. Suffer in Silence
05. The Bridges You Burn
06. Orion
07. Another Nail in the Coffin
08. Rivals
09. Wait
10. Dumpster Dive
11. Over My Head
12. Fade Away (Karma Never Forgets)
13. Empty Handed
14. Worst Enemy

AC/DC mají (staro)nového bubeníka

14. února 2015 v 16:04 | H. |  Music News
Vzhledem k tomu, že Phil Rudd, dosavadní bubeník australských hard rockových titánů AC/DC, aktuálně řeší spíše své problémy se zákony, musela se kapela porozhlédnout po náhradníkovi. Australanům na nadcházejících koncertech vypomůže staronový bubeník Chris Slade, jenž v AC/DC působil již v letech 1989-1994 a natočil s nimi desku "The Razors Edge" (1990).

Chris Slade se v řadách AC/DC poprvé nově představil na ceremoniálu udílení cen Grammy, který proběhl 8. února v Los Angeles v Kalifornii. Skupina zde zahrála dvě písničky - singl "Rock or Bust" ze stejnojmenné nové desky a klasiku "Highway to Hell". Na záznam z vystoupení se můžete podívat na YouTube.

Co se týče Phila Rudda, toho čeká 21. dubna soudní přelíčení, kde se bude řešit jeho obvinění z vyhrožování zabitím a držení drog. Když byl muzikant v listopadu zatčen, byl původně obviněn ještě z přípravy vraždy, ale toto obvinění bylo brzy staženo. Stále mu však hrozí několik let ve vězení, bude-li uznán vinným z ostatních dvou věcí.

Nové album projektu Kiske / Somerville

14. února 2015 v 12:42 | H. |  Music News
Mezinárodní projekt Kiske / Somerville, v jehož čele už jen podle názvu stojí Michael Kiske (Unisonic, Place Vendome, ex-Helloween) a Amanda Somerville (Trillium, Avantasia), ohlásil nové album. To ponese název "City of Heroes" a vyjde 17. dubna v Evropě a 21. dubna v Severní Americe pod hlavičkou Frontiers Records.

Kromě ústřední pěvecké dvojice se na albu představí ještě jedna dvojice známých matadorů melodického metalu - kytarista Magnus Karlsson (Primal Fear, ex-Allen / Lande) a baskytarista Mat Sinner (Primal Fear, Sinner, Voodoo Circle), přičemž druhý jmenovaný obstaral i produkci. Sestavu pak kompletuje česká bubenice Veronika Lukešová.

Kromě toho na desku přispěl skladatelsky ještě Sander Gommans (Trillium, ex-After Forever). Masteringu se ujal Jacob Hansen (Volbeat, Destruction, Amaranthe).

"City of Heroes" naváže na první eponymní desku ze září 2010.

Tracklist "City of Heroes":
01. City of Heroes
02. Walk on Water
03. Rising Up
04. Salvation
05. Lights Out
06. Breaking Neptune
07. Ocean of Tears
08. Open Your Eyes
09. Last Goodbye
10. After the Night Is Over
11. Run with a Dream
12. Right Now


INFERNAL WAR detail first album in 8 years, "Axiom"

14. února 2015 v 10:41 | H. |  Tiskové zprávy
INFERNAL WAR detail first album in 8 years, "Axiom"

After revealing the new album cover in December, Polish extreme black/death metal beasts INFERNAL WAR have unveiled further details on their long-awaited 3rd studio instalment entitled "Axiom". Featuring 11 new tracks, the release will be launched on April 17th in Europe and April 21st in North America via Agonia Records.

"Axiom" was recorded, mixed and mastered in No Solace Studio with M. (Mgła/Kriegsmaschine), who also guest appears on the album on vocals. The 11 new songs on "Axiom" clock in at around 42 minutes. The album cover was created by Mentalporn.

Tracklist:
I. Coronation
II. Militant Hate Church
III. Into Dead Soil
IV. Paradygmat
V. Nihil Prayer
VI. The Parallel Darkness
VII. Transfigure
VIII. Eater Of Hope
IX. Camp 22
X. No Forgiveness
XI. Axiom

On the new material, the band commented: "Axiom is the essence of Infernal War. At the same time, it's not a copy of our previous works. The new material is more mature, diversified and bloody uncompromising. It's very grim, both musically and lyrically. We have no doubt, that Axiom is our crowning achievement".

"Axiom" will be available in slipcase CD, 12" gatefold LP with booklet, limited to 150 hand-numbered copies silver vinyl, limited to 300 hand-numbered copies 12" die-cut picture LP with booklet and digitally.

Pre-orders are available HERE.

Line-up:
Herr Warcrimer - vocals
Zyklon - guitars
Triumphator - guitars
Godcrusher - bass
Stormblast - drums


[tisková zpráva]

Fen - Carrion Skies

13. února 2015 v 20:36 | Kaňour |  Recenze
Fen sice nepatří k těm úplně prvním, kteří do blackové atmosfériky začali včleňovat post-rockové nálady, relativní nevýhoda však pro toto anglické duo nepředstavovala sebemenší problém. Poměrně krátký pobyt na scéně (jen pro připomenutí - debut "The Malediction Fields" vyšel v roce 2009) kapele bohatě postačil k tomu, abych dnes mohl mluvit o žánrové špičce. Kapela vyrukovala s vlastním zvukem, který nikdy nezastagnoval a s každou řadovkou se posouvá dál a dál. Ovšem rozhodně ne průhlednými a bez problému odhadnutelnými kroky. Jednou ve svém progresu zrychlí, podruhé zvolní nebo odbočí a prostřednictvím "Carrion Skies" se dokonce podíváme tak trochu zpět.

Během dychtivého pátrání po aktuálních náladách v táboře Fen jsem narazili na zajímavý rozhovor, v němž jeden ze členů kapely (teď vám bohužel neřeknu, o koho šlo, nejsem s to se rozhovoru dohledat) nebyl úplně spokojen s jejím posledním vývojem. Já jeho rozhořčení poměrně chápu. Britské trio začalo hrát muziku, která se časem proměnila v poměrně populární záležitost a snaha vymanit se ze sevření veškerých trendů, do kterých Fen mohli být nemístně začleňováni, je v případě zavedeného jména pochopitelná. Cílem Britů tedy pro letošní rok nebylo pokračovat ve vývoji dejme tomu změkčování (i když zrovna zde používám to hodně slovo nerad, tady to zdánlivé "vyměknutí" rozhodně nebylo popularizační) a vytvořit nahrávku, která potvrzuje, že i v roce 2014 tíhne srdce Fen k black metalu.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


[K recenzi poskytl: Aural Music / Code666]

DECLINE OF THE I share third taste of new album

13. února 2015 v 17:28 | H. |  Tiskové zprávy
DECLINE OF THE I share third taste of new album

French experimental/post-black metal band DECLINE OF THE I have revealed a new taste of their upcoming "Rebellion" album, today premiering a new song "Le rouge, le vide et le tordu" (eng. "The red, the emptiness, the twisted one"). "Rebellion", band's second studio album, will be available on February 27th in Europe and March 10th in North America via Agonia Records. The track is streaming via the following magazines:

US - No Clean Singing
http://www.nocleansinging.com/2015/02/12/an-ncs-premiere-decline-of-the-i-le-rouge-le-vide-et-le-tordu/

Portugal - Ponto Alternativo
http://pontoalternativo.com/noticia/2015/02/13/exclusivo-pa-decline-the-i-le-rouge-le-vide-et-le-tordu

Italy - Metal Italia
http://metalitalia.com/articolo/decline-of-the-i-ascolta-le-rouge-in-anteprima-su-metalitalia-com/

Greece - Rocking.gr
http://www.rocking.gr/news/Deite-se-apokleistikotita-to-neo-tragoudi-twn-Decline-Of-The-I/23227/

UK - Heavy Metal Artwork
http://heavymetalartwork.com/news/streaming/3135-decline-of-the-i-hma-premiere-le-rouge-le-vide-et-le-tordu.html

Norway - Metal Hammer
http://metal-hammer.no/decline-of-the-i-le-rouge-le-vide-et-le-tordu/6020/

Finland - Inferno Magazine
http://www.inferno.fi/uutiset/kokeilullisen-black-metalin-ytimessa-kuuntele-uusi-decline-kappale/

Hungary - Hammerworld
http://hammerworld.hu/2015/02/13/decline-of-the-i-dalpremier-a-parizsi-post-black-csapattol/

Iceland - Andfari
http://andfari.com/2015/02/13/decline-of-the-i-le-rouge-le-vide-et-le-tordu

India - Metal Wani
http://www.metalwani.com/2015/02/premiere-stream-decline-of-i-new-single.html

France - Thrashocore
http://www.thrashocore.com/news/news/4102-les-news-du-13-fevrier-2015-news.html

Benelux - Lords Of Metal
http://www.lordsofmetal.nl/en/nieuws

"Rebellion" features seven new tracks maintained in an imaginative post-black metal environment; tracks that are multifaceted, and full of motion. The album was recorded in Studio de Chine with Khatchik Hovikian (L'odeur du Tchaman), while Xort (Seth, Alcest, Vorkreist, Anorexia Nervosa) took care of the mastering. Layout and artwork were created by the French photographer and filmmaker David Fitt (Aosoth, Secrets of the Moon, Svart Crown). "Rebellion" includes guest appearance by Olivier from Eros Necrospique.

The follow-up to 2012's "Inhibition" album will be available in: digipack CD, 12" black vinyl, limited 12" red vinyl and digitally.

Tracklist:
1.Lower degree of God's might
2.Hexenface
3.Le rouge, le vide et le tordu
4.The end of prostration
5.Pieces of a drowned motion
6.Deus Sive Musica
7.On est bien peu de chose

The band is led by the multi-instrumentalist A.K. who has been active in the metal scene for over 15 years and played in bands such as Vorkreist, Merrimack, Neo Inferno 262, Malhkebre and Diapsiquir. The project is his "personal approach on dark music". He's accompanied by musicians of Merrimack, Anus Mundi, Temple of Baal, Eibon and Drowning fame.

A.K. commented: "With this album, I wanted to express something more twisted and violant than the first one, but in a personnal way. I'm kind of sick of hearing all these bands that copy each others over and over... It's so pointless. It's obvious that more and more people are trying to follow a trend in order to exist somehow... With Decline of the I, you can be sure that you deal with my own neurosis, my own way of expressing my guts... I know it doesn't "speak" to everyone's ears. But I surely know that my art can really be intimate with ears that know how to listen. Eyes to see, ears to hear".

The concept of band is inspired by the works of the biologist Henri Laborit.

Line-up:
A.K. - guitars, keyboards, programming, samples, bass, vocals, drums
S. - drums
V. - vocals
G. - vocals


[tisková zpráva vydavatele]

Faith No More pojmenovali album

13. února 2015 v 15:18 | H. |  Music News
Není žádným tajemstvím, že legendární alternativní metalisté Faith No More už nějakou dobu pracují na svém novém albu, jež bude první studiovou nahrávkou kapely od roku 1997, kdy vyšel počin "Album of the Year". Nyní Američané odhalili první detailnější informace o novince - ta se tedy bude jmenovat "Sol Invictus" a vyjde 19. května. Vydání zaštítí Reclamation Recordings, což je nově vzniklá značka samotných Faith No More. O distribuci se pak postarají Ipecac Recordings, jejichž vlastníkem je zpěvák Mike Patton. Mimoto je venku také tracklist alba, který naleznete níže.

Již dříve vyšel první singl ze "Sol Invictus", jímž byl song "Motherfucker" - ten si stále můžete pustit na Soundcloudu. Druhým singlem z novinky bude písnička "Superhero" - tento singl vyjde 17. března jako limitované 7'' EP a 31. března jako download.

Tracklist "Sol Invictus":
01. Sol Invictus
02. Superhero
03. Sunny Side Up
04. Separation Anxiety
05. Cone of Shame
06. Rise of the Fall
07. Black Friday
08. Motherfucker
09. Matador
10. From the Dead

SUFFERING, FEAR, LUCIFER by Turkish Experimental Metal Act VIRANESIR is out today through Merdumgiriz Records

13. února 2015 v 13:32 | H. |  Tiskové zprávy
SUFFERING, FEAR, LUCIFER by Turkish Experimental Metal Act VIRANESIR is out today through Merdumgiriz Records

VIRANESIR is an experimental musical project created by the YAYLA mastermind Emir Toğrul. Originally created to be the solo project of the fictional main character in the film "Drink From The Fountain Of Uncertainty", the project is releasing its fifth album "Suffering, Fear, Lucifer" through Merdumgiriz Records February 10th.

The 28-minute album, recorded recorded by Emir, Merdümgiriz and the obscure artist Ruhan, presents a raw and powerful journey through the minds of three libertines. Furious melodies rise over intense blast beats in a vicious swell of distortion. Chanted vocals, slow breaks and clean guitar parts and solos add textural variety. From the moment after the first utterance of Ruhanathanas' inspirational statement "Political correctness is European ignorance," all lyrics emerge through improvisation. "Suffering, Fear, Lucifer" intends not only social commentary on a society whose hands are bloodstained, but also a sublimated therapy for the same society in its autumn days.

As with his work on YAYLA, Emir Toğrul's grand vision, each copy of the "Raping Lesbians For Freedom" CD will be made by hand in the artisanal style. Emir paints the discs, cuts and inserts the prints for the jewel case and jacket, making all non-machined parts from scratch. All current and upcoming merch comes to fans direct from the hand of the creator himself; there is no limit to the number of "Raping Feminists For Freedom" CDs, as long as the man is alive. Toğrul is also co-owner of Merdumgiriz.

1. Fuck You Vermin
2. I Love Torturing Defenseless Creatures and Eating Them
3. Whenever I See a German Girl, I Want To Infect Her Genes With My Worthless Semen and Mock Her With A Swastika
4. Middle East Should Be Wiped Out The World, Kill Us Too If You Have To
5. Murder Citation Guide
6. War Is A Political Language
7. If They Are So Equal, Then Why Aren't They Better?


[tisková zpráva]

Unleashed: detaily o novince

13. února 2015 v 10:32 | H. |  Music News
Švédští death metalisté Unleashed odhalili kompletní informace o svém nadcházejícím dvanáctém studiovém albu, které se bude jmenovat "Dawn of the Nine". Deska bude k mání od 24. dubna prostřednictvím firmy Nuclear Blast jako digipack CD a LP ve čtyřech různých barvách - černé, bílé (300 kusů), tmavě zelené (200 kusů) a zlaté (100 kusů).

Obálka "Dawn of the Nine" se nachází napravo a jejím autorem je legendární Pär Olofsson (Exodus, Immortal, Immolation, Winds of Plague). Produkce se pak již klasicky ujal kytarista Fredrik Folkare (dále například Necrophobic, kde rovněž hraje na kytaru).

"Dawn of the Nine" bude navazovat na nahrávku "Odalheim" z dubna 2012.

Tracklist "Dawn of the Nine":
01. A New Day Will Rise
02. They Came to Die
03. Defenders of Midgard
04. Where Is Your God Now?
05. The Bolt Thrower
06. Let the Hammer Fly
07. Where Churches Once Burned
08. Land of the Thousand Lakes
09. Dawn of the Nine
10. Welcome the Son of Thor!

Spectral Darkwave Announce Debut 'Last First Contact' & Release Single

12. února 2015 v 23:42 | H. |  Tiskové zprávy
Spectral Darkwave Announce Debut 'Last First Contact' & Release Single

London's Symphonic Death/Doom outfit Spectral Darkwave have announced the release of their debut album Last First Contact due out on 30th March 2015. And what can fans expect? Well, 'a hi-def tour of human horror in sonic Technicolor' is what.

The band comments: "Last First Contact will unleash a journey into the many hells of mankind, with each song forming an exhibit in the grotesque gallery of human endeavour. The album weaves a tapestry of horror wrought on the cries of bereft mothers, nuclear strikes and epic orchestral flourishes."

The band have also released first single from the album, 'Under Ebon Lash' which you can shove into your eager ears by heading here.

https://soundcloud.com/spectral-darkwave/under-ebon-lash


Formed as a trans-continental pact by twin brothers Dan and Steve Kennedy in 2012 to fuse the limitless possibilities outlined in early computer music, European and doom metal, the band's grinding rhythms and twisted melodies deliver a crushing reminder of the depravities carried out in the name of human progress. With the departure of long-term collaborator and bassist Ben Bueno, Jon Stokes took up the mantle and Spectral Darkwave was complete.

Last First Contact was recorded over the course of two years using the best home equipment the band could get, and vocals were recorded in La La Land Studio in London under the watchful eye of engineer Fred Lagergren.

Last First Contact is set for release on 30th March 2015.

Dark Adventure Awaits...

Track Listing
1) A Distant Dawn
2) Retake Mars!
3) The Occident
4) Under Ebon Lash
5) My Hand The Gavel
6) At Midnight...Alchemy
7) Compound Vengeance
8) I Am Shadow
9) Mors Technica
10) To Feast On Milk And Oil

www.facebook.com/SpectralDarkwave

[tisková zpráva]

FORGOTTEN TOMB reveal new album details

12. února 2015 v 22:25 | H. |  Tiskové zprávy
FORGOTTEN TOMB reveal new album details

"Hurt Yourself and The Ones You Love" is the title of the new album by Italy's notorious purveyors of black/doom metal, FORGOTTEN TOMB. The band's highly anticipated 8th studio opus is scheduled for release via Agonia Records, on April 17th in Europe and April 21st in North America. Album cover is available below.

The new album is a "mix of melancholy, groove and pure malignancy" - as put by the band's leader, Ferdinando "Herr Morbid" Marchisio. "We kept the sound very organic and natural, kinda old-fashioned but still very fresh. The new songs are heavy as fuck and they feature our classic trademark plus some new elements. I can't wait for people to listen to it, 'cause it's a really special album for us and probably the most extreme we did in quite a while, both musically and conceptually".

Marchisio also referred to working with producer Terje Refsnes (Carpathian Forest, Novembre, Gehenna, Destroyer 666) for the first time: "We worked really hard, like never before. Terje Refsnes is a really experienced producer and he managed to get the best out of us. We are extremely proud of how this new album came out".

"Hurt Yourself and The Ones You Love" was recorded and mixed in Sound Suite Studios (Marseille, France) with mentioned Terje Refsnes behind the knobs. Brad Boatright of Audiosiege Studio (Corrosion Of Conformity, Nails, Vallenfyre, Beastmilk, High On Fire) took care of the mastering in Portland (Oregon, USA).

The forthcoming installment will be available in:
- digipack CD;
- box CD with jewelcase CD, bullet pendant and armband with band's logo (limited to 500 numbered copies);
- picture disc limited to 300 hand-numbered copies;
- transparent white vinyl with red splatter (limited to 150 hand-numbered copies);
- black vinyl;
- digital formats.

Pre-orders are available HERE.

"Hurt Yourself and The Ones You Love" tracklist:
1- Soulless Upheaval
2- King Of The Undesirables
3- Bad Dreams Come True
4- Hurt Yourself And The Ones You Love
5- Mislead The Snakes
6- Dread The Sundown
7- Swallow The Void

Line-up:
Ferdinando "Herr Morbid" Marchisio - guitar, vocals
Andrea "A." Ponzoni - lead guitar
Alessandro "Algol" Comerio - bass
Kyoo Nam "Asher" Rossi - drums

Upcoming shows:
- 14/02/2015 - Midian, Cremona (ITALY)
- 28/02/2015 - Under The Doom Festival, Lisbon (PORTUGAL)
- 14/03/2015 - Comunità Giovanile, Busto Arsizio [Va] (ITALY)
- 03/04/2015 - Doom Over London Festival, London (UK)
- 15/05/2015 - Tapper Club, Tallinn (ESTONIA)
- 16/05/2015 - Melna Piektdiena, Riga (LATVIA)
- 17/05/2015 - Kablys, Vilnius (LITHUANIA)


[tisková zpráva vydavatele]

Thurisaz To Release 'The Pulse Of Mourning' Album In March; Cover Artwork, Track Listing Revealed

12. února 2015 v 20:39 | H. |  Tiskové zprávy
Thurisaz To Release 'The Pulse Of Mourning' Album In March; Cover Artwork, Track Listing Revealed

Belgian atmospheric doom metallers THURISAZ will release their fourth full-length album, "The Pulse Of Mourning", on March 31 via Sleaszy Rider Records. The cover artwork was created by bandmember Mattias Theuwen in cooperation with Jeroen Mylle (AMENRA) and can be seen below.

THURISAZ's follow-up to 2011's "The Cimmerian Years" was produced by the band's guitarist Peter Theuwen together with Nik Mettez and Kris Belaen at the CCR studios (AXAMENTA, IN-QUEST, SUHRIM) in Zulte and mastered at the Tailor Made Studio.

The band has the following to say about "The Pulse Of Mourning": "The Pulse of Mourning is a logical next step for Thurisaz after 2011's "The Cimmerian Years", but also a return to the rawness of 2007's "Circadian Rhythm". Once again we tried to create a very diverse album in which the many aspects of desillusion and bitterness are passing by."

''The Pulse Of Mourning" track listing:
01. Longing...
02. ...For A Change
03. Patterns Of Life
04. Tangram
05. Rays Of Light
06. One Final Step
07. Enslaved Dreams
08. In All Remembrance
09. Stargaze

Earlier this year THURISAZ released "Thurisaz: Live & Acoustic". The CD/DVD was recorded and filmed in front of a live audience and with a string-ensemble on the 1st of March 2014 at a sold-out show in 'GC Forum' in Wervik, the band's hometown. "Thurisaz: Live & Acoustic" was released on January 30 through Sleaszy Rider Records.

THURISAZ's current line-up:

Peter Theuwen: Grunts, clean voice, guitars
Mattias Theuwen: Screams, guitars
Pepijn De Raeymaecker: Drums
Kobe Canniere: Keys, clean voice
Nick Meganck: Bass

[tisková zpráva]

Novinky u projektu Silver Ghost Shimmer

12. února 2015 v 17:50 | H. |  Music News
Silver Ghost Shimmer je (relativně nový - vznik 2013) projekt, za nímž stojí legendární producent John Fryer (Depeche Mode, Nine Inch Nails, Fields of the Nephilim, Cocteau Twins; jako aktivní muzikant v současné době působí i v české EBM kultovce Vanessa) a zpěvačka Pinky Turzo. Kapela nyní vydala nový videoklip k písničce "Soft Landing", který byl natočen v Oslu v Norsku (kde John Fryer aktuálně žije) a v Praze v České republice - výsledek si můžete pustit na konci článku.

Skladba se objeví na chystaném dlouhohrajícím albu, jež se bude jmenovat rovněž "Soft Landing". Kromě titulního tracku je venku ještě jeden song "This Mortal Shimmer", který si můžete zdarma stáhnout na Bandcampu (kde ostatně naleznete ke stažení i "Soft Landing").


Klipy od Negură Bunget a Voices

12. února 2015 v 15:11 | H. |  Music News
>>> Rumunští black/folk metalisté Negură Bunget vydají svou očekávanou novinku "Tău", jež bude navazovat na pět let staré album "Vîrstele pămîntului", koncem tohoto měsíce pod značkou Lupus Lounge (další detaily tady). A právě to nyní Rumuni připomínají zveřejněním nového videoklipu k písni "Nămetenie", na který se můžete podívat zde:


>>> Nový klip uveřejnili taktéž Britové Voices, v jejichž řadách najdeme většinu někdejší sestavy dnes již nefungujících Akercocke. Skladba "Last Train Victoria Line" pochází z loňské desky "London" a její obrazové ztvárnění dopadlo následovně:


Kompletní info o dalším albu Psycroptic

12. února 2015 v 12:40 | H. |  Music News
Tasmánští technical death metalisté Psycroptic vydají svou šestou studiovou náhravku 10. března pod značkou firmy Prosthetic Records. Obal a tracklist této eponymní desky naleznete okolo.

Produkce a mixu "Psycroptic" se opětovně ujal kytarista Joe Haley. Mastering pak dostal na starost Alan Douches (Cannibal Corpse, Belphegor, Baroness, Ephel Duath). Výše zmiňovaný přebal vytvořil Valnoir (Alcest, The Black Dahlia Murder, Peste noire, Blut aus Nord).

Psycroptic nyní nově zveřejnili videoklip k písničce "Cold", o jehož zrežírování se postaral Wilson Bambrick (Deafheaven, Black Breath). Výsledek sledujte na konci článku

"Cold" ovšem není první vypuštěnou ukázkou z "Psycroptic". Již dříve byl zveřejněn klip "Echoes to Come" a lyric video "The World Discarded".

Minulé album Psycroptic se jmenovalo "The Inherited Repression" a vyšlo v únoru 2012 u Nuclear Blast.

Tracklist "Psycroptic":
01. Echoes to Come
02. Ending
03. A Soul Once Lost
04. Cold
05. Setting the Skies Ablaze
06. Ideals That Won't Surrender
07. Sentence of Immortality
08. The World Discarded
09. Endless Wandering


Debut projektu Sorcerer se blíží

12. února 2015 v 10:02 | H. |  Music News
Doom metalový projekt Sorcerer ze Švédska, v jehož sestavě najdeme kupříklad Johnnyho Hagela (Order of Isaz, ex-Tiamat) nebo Kristiana Niemanna (ex-Therion), sice funguje již od konce 80. let, avšak až nyní se začíná schylovat k vydání jeho debutové dlouhohrající desky. Ta ponese název "In the Shadow of the Inverted Cross" a na trhu se objeví s příchodem 20. března, kdy ji vydá label Metal Blade v podobě CD, LP a downloadu.

Obálku a tracklist "In the Shadow of the Inverted Cross" najdete vpravo a níže. Na úplném konci novinky si pak můžete pustit oficiální videoklip k písničce "The Dark Tower of the Sorcerer".

Tracklist "In the Shadow of the Inverted Cross":
01. The Dark Tower of the Sorcerer
02. Sumerian Script
03. Lake of the Lost Souls
04. Excorcise the Demon
05. In the Shadow of the Inverted Cross
06. Prayers for a King
07. The Gates of Hell
08. Pagans Dance


Centinex - Redeeming Filth

11. února 2015 v 21:13 | Ježura |  Recenze
Jak známo, švédské podzemí z kraje 90. let ovládla death metalová mánie, která dala vzniknout celé řadě legendárních spolků a žánrových průkopníků, kteří se dodnes těší z neutuchající přízně fanoušků smrtícího kovu. Centinex mezi takové kapely zapadají bez nejmenší odchylky. Dobře, o tom legendárním statutu si to tvrdit netroufám, protože švédský oldschool zase tolik nevedu, ale jinak to platí do puntíku.

Pokud jste ale stejně jako já v posledních letech o Centinex neslyšeli ani zmínku, nemusíte hned vracet metalovou průkazku. V roce 2006 totiž kapela po 16 letech ukončila činnost a na scénu se vrátila až v loni, a to ve značně obměněné sestavě, v níž ze zakládající sestavy zbyl už jen basák Martin Schulman. Když se ale podíváte na další působiště zbylé trojice Kennet Englund, Sverker Widgren a Alexander Högbom (tedy kapely jako Demonical, Diabolical nebo třeba Interment), minimálně těm obeznámenějším z vás asi začne pomalu docházet, že personální tornádo v sestavě asi jen sotva nějak ovlivnilo hudební směřování kapely, a vskutku - comebacková deska "Redeeming Filth" je prostě oldschool death metalový zásek se vším všudy.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


[K recenzi poskytl: Agonia Records]

Metalovou Grammy vyhráli Tenacious D

11. února 2015 v 18:23 | H. |  Music News
V kategorii Best Metal Performance 57. ročníku cen Grammy uspěla komediální dvojice Tenacious D, kterou tvoří Jack Black a Kyle Gass. Kapela vyhrála s předělávkou skladby "The Last in Line" původně od Ronnieho Jamese Dia. Song se objevil na loňském tributu "Ronnie James Dio - This Is Your Life".

Tenacious D vyhráli v konkurenci Anthrax (ti byli rovněž nominováni za cover - "Neon Knights" ze stejného tributu jako Tenacious D), Mastodon ("High Road" z alba "Once More 'Round the Sun"), Motörhead ("Heartbreaker" z alba "Aftershock") a Slipknot ("The Negative One" z alba ".5: The Gray Chapter").

Co se týče dalších rockových kategorií, cenu za Best Rock Performance si odnesl Jack White za píseň "Lazaretto"; Best Rock Song vyhráli Paramore s "Ain't It Fun" a Best Rock Album zase zpěvák Beck s deskou "Morning Phase", s níž vyhrál i jednu z hlavních kategorií - Album of the Year. Z dalších zajímavých interpretů uspěla třeba St. Vincent se svou eponymní deskou v kategorii Best Alternative Music Album. Kompletní výsledky naleznete například tady.

Na předávání cen, které proběhlo 8. února v Los Angeles v Kalifornii, vystoupili mimo jiné třeba AC/DC, Madonna nebo Katy Perry.

Nové album :Wumpscut: se blíží

11. února 2015 v 15:37 | H. |  Music News
Německý elektronický projekt :Wumpscut: pod vedením DJe Rudolfa Ratzingera opětovně hodlá dodržet svou kadenci jednoho alba ročně. Letošní počin se bude jmenovat "BlutSpukerTavern" a měl by vyjít začátkem dubna. Obal a tracklist se nacházejí okolo.

"BlutSpukerTavern" bude opětovně k dostání ve větším množství formátů, mezi nimiž nebude chybět standardní CD verze, limitovaný 2CD box (1515 kusů) nebo LP (500 kusů).

"BlutSpukerTavern" naváže na loňský počin "Bulwark Bazooka", který vyšel rovněž v dubnu.

Tracklist "BlutSpukerTavern":
01. Wish I Was a Failure
02. That Was the Life That Was
03. Oh mein Kuemmerling
04. Gangraen
05. Bucket of Perceptions
06. Rattengift
07. Das deutsche Schwert
08. Kamerad kaputt
09. Basilius Fleischlein
10. The Grim Reaper

Druhý Dirkschneider v sestavě U.D.O.

11. února 2015 v 13:23 | Kaňour |  Music News
Legendární heavy metalisté U.D.O. pod vedením Udo Dirkschneidera představili nového bubeníka. Za soupravu usedne Udův 21letý syn Sven, jenž momentálně působí také v koncertní sestavě neméně legendárních Saxon.

Kapela vysvětluje, že za Svenovým angažováním ani zdaleka nestojí jen jeho rodinná příslušnost: "Jeho bubnování nás prostě nejvíce přesvědčilo. Jeho styl hraní na bicí je čerstvý a opravdu těžce chytlavý. Je to přesně to, co potřebujeme pro U.D.O.. Taktéž víme, že se Sven perfektně hodí do kapelní rodiny. Pracoval pro nás jako bicí technik přes čtyři roky a z několika světových turné víme, že ho má každý rád a perfektně s ním vychází."

Pro úplnost přinášíme i vyjádření samotného Svena Dirkschneidera: "Je to velmi zvláštní pocit být členem kapely svého otce. Nějakým způsobem jsem se okolo skupiny pohyboval, kam až mi paměť sahá. Nikdy jsem ale nesnil o tom, že jednou budu jejím opravdovým členem."

Sven Dirkschneider si svůj koncertní debut v řadách U.D.O. odbude 6. března ve Würzburgu v Německu.

Kapele v současné době vychází nová řadová nahrávka. Jmenuje se "Decadent" a k dostání je od 23. ledna u AFM Records. V diskografii dostává z pozice aktuální desky album "Steelhammer", které vyšlo před dvěma lety.

Pain of Salvation: nový videoklip a prvotní info o chystané desce

11. února 2015 v 10:49 | Kaňour |  Music News
Švédští progresivci Pain of Salvation již necelý půlrok po vydání akustického "Falling Home" naznačili plány do blízké budoucnosti. Nejde sice o žádné konkrétní informace, nicméně, jak sami Švédové poznamenávají, nová řadová deska "zachytí kapelu při návratu zpět k tvrdším kořenům prvních alb". Více ale známo není a fanoušci si budou muset na podrobnosti ještě nějakou dobu počkat.

Své čekání si však mohou zpříjemnit díky novému videoklipu, jejž Pain of Salvation vypustili do světa. Zveřejněný klip je hudebně poháněn titulní skladbou "Falling Home" z loňské desky. Obrazový záznam se natáčel na Islandu pod taktovkou režiséra Hilmira Berg Ragnarssona, o produkci se pak postaral právě Ragnarsson a Soley Asprtudottir.

Akustické "Falling Home" je k dispozici od 10. listopadu 2014 prostřednictvním InsideOut Music. Album vyšlo jako standardní jewelcase CD, limitovaný digipack, limitované gatefold LP a digitální download.