Únor 2015

THE UNCHAINING got signed again with Behemoth Productions!

20. února 2015 v 13:34 | H. |  Tiskové zprávy
THE UNCHAINING got signed again with Behemoth Productions!

THE UNCHAINING after the release of the second album "Ruins at Dusk" under Behemoth Productions (2014) rejoin with Behemoth Productions for the release of the new fourth album "Ithilien".

"Ithilien" out on CD and digital worldwide next 6 Aprile 2015.

The Unchaining is a one-man band of Gorizia (Italy) dedicated to epic / atmospheric black metal.

The stylistic evolution of the project takes shape in this fourth album entitled "Ithilien", characterized by soft but also epic and disruptive atmospheres.

This album is inspired by the novels of Tolkien, clear source of inspiration for some of the band's previous work.

Another, but no less important component of inspiration is nature, teacher and metaphor of introspection.

Musically the inspiration comes from the modal music and medieval, that merging with black metal sound transports the listener to ancient scenarios, accompanies him through mythological lands and unspoiled nature.

Produced, Mixed and Mastered By Giovanni Indorato at Cyber Ghetto Studio.

Tracklist:
1. The Thousand Caves
2. The Eyes of the Forest
3. Fires Upon the Peaks
4. Through the Wild Lands
5. Defending the Citadel
6. Dawn
7. Towards Ithilien


[tisková zpráva]

Světová hudební legenda Lynyrd Skynyrd poprvé v ČR!

20. února 2015 v 11:39 | H. |  Tiskové zprávy
Světová hudební legenda Lynyrd Skynyrd poprvé v ČR!

Slavná floridská kapela Lynyrd Skynyrd vystoupí v Plzni. Stane se tak v pátek 1. května 2015 v rámci oslav 70. výročí osvobození Plzně americkými vojsky. Před samotným koncertem vystoupí nejlepší česká kapela tohoto žánru, kterou je Žlutý pes. Že jde o opravdový hudební svátek, o tom svědčí i fakt, že se jedná o historicky první vystoupení Lynyrd Skynyrd nejen v ČR, ale také v celé východní Evropě. Koncert je zároveň dárkem fotbalového klubu Viktoria městu Plzni.

Půl století si museli čeští fanoušci počkat, aby mohli vidět svou oblíbenou kapelu naživo. Ta vznikla v Jacksonville na Floridě v létě 1964 a do povědomí celého světa se dostala v sedmdesátých letech díky hitům jako "Free Bird" (jedno z nejlepších kytarových sól světa) nebo "Sweet Home Alabama". Skladby kapely Lynyrd Skynyrd zazněly i v kultovním filmu "Forrest Gump" nebo oblíbeném sitcomu "Jmenuji se Earl".

Dva významné okamžiky

A proč zrovna 2015? Letos jsou nasnadě hned dva velké důvody. Plzeň se stala Evropským hlavním městem roku a zároveň letos oslaví 70. výročí osvobození města americkou armádou. To jsou pádné důvody k výjimečnému programu. A tím koncert Lynyrd Skynyrd rozhodně bude!

Předprodej vstupenek v sítích Ticketportal, Ticketpro, Tickertart, Eventim, Plzeňská vstupenka a na webu www.mastersofrock.cz.

O Lynyrd Skynyrd

Všechno začalo v létě 1964 v Jacksonville na Floridě. Studenti Ronnie Van Zant (zpěv), Allen Collins (kytara), Gary Rossington (kytara), Larry Junstrom (baskytara) a Bob Burns (bicí) začali hrát pod názvem "My Backyard". Inspirací jim byly britské legendy jako The Rolling Stones nebo The Beatles a vliv na jejich tvorbu mělo i jižanské blues. Cesta k dnešnímu a světově proslavenému jménu Lynyrd Skynyrd nebyla jednoduchá. Od "My Backyard" přes "Percent" či "Noble Five" až po "Leonard Skinnerd".

Poslední zmíněné vychází ze jména basketbalového trenéra členů skupiny, který je šikanoval kvůli dlouhým vlasům. Tehdy totiž jejich škola zakazovala studentům vlasy dotýkající se školní uniformy. A to už byl jen krok k současnému jménu, typicky jižanské verzi ve tvaru "Lynyrd Skynyrd".

Následovalo hvězdné období, které talentované muzikanty vyneslo mezi světové kapely. V sedmdesátých letech vznikly jejich nejznámější hity - "Free Bird" a "Sweet Home Alabama". "Free Bird" se dokonce dostala na třetí příčku v seznamu nejlepších kytarových sól časopisu "Guitar World".

V roce 1977 však došlo k tragédii, která kapelu na deset let umlčela. Dne 20. října zemřeli při leteckém neštěstí v Mississippi tři členové Lynyrd Skynyrd - Ronnie Van Zant, Steve Gaines a Cassie Gaines.

Na hudební scénu se kapela vrátila v roce 1987 a vystřídala se v ní celá řada hudebníků. Jejich písně zazněly v kultovním oscarovém filmu "Forrest Gump" nebo oblíbeném sitcomu "Jmenuji se Earl". V roce 2006 se kapela dočkala uvedení do hudební síně slávy - Rock and Roll Hall of Fame.

[tisková zpráva]

DEMONICAL detail new EP

20. února 2015 v 9:29 | H. |  Tiskové zprávy
DEMONICAL detail new EP

Unstoppable Swedish death metal unit DEMONICAL, return this spring with a brand new EP. Titled "Black Flesh Redemption", the release is scheduled for April 24th in Europe and May 5th in North America via Agonia Records. The cover artwork created by Kontamination Design is available for viewing below.

Produced and mastered by vocalist Sverker Widgren, the four-track new EP was recorded in two studios: Amplified (drums) and Wing (rest of the instruments) between January and February, 2015.

The first new tracks since the release of the acclaimed "Darkness Unbound" album (2013), deliver the ravishing sounds of HM-2 and razorsharp chants of Stockholm-style death metal darkness.

DEMONICAL commented further on the new EP by saying: "Basically the new material continues where Darkness Unbound left us, however, with a slightly new course to explore when it comes to the musical and visual formula of the band. But all you loyal followers - old and new - rest assure, we are still talking about the finest form of pitch black old-school Stockholm-style death metal that will hit you viciously and victoriously bringing you one step closer to a cleansing redemption".

"Black Flesh Redemption" will be available in:
- digipack MCD;
- 12" black MLP (limited to 700 copies);
- 12" silver MLP (limited to 200 hand-numbered copies);
- 12" gold MLP (limited to 100 hand-numbered copies);
- digital formats.

"Black Flesh Redemption" tracklist:
1. Cursed Liberation
2. Drown in Flames
3. Throne of Perdition
4. To Become the Weapon

DEMONICAL tour dates:
30.04 (GER) Greifswald - Klex (with Gehenna)
01.05 (GER) Bitterfeld - Festung (with Gehenna)
02.05 ((NL) Leeuwarden - Poppodium Romein (with Gehenna)
03.05 (NL) Rotterdam - Baroeg (with Gehenna)
04.05 (BEL) Waregem - Gasolina (with Gehenna)
05.05 (GER) Weinheim - Cafe Central (with Gehenna)
06.05 (GER) Aalen - Rock It (with Gehenna)
07.05 (CZE) Prague - Modra Vopice (with Gehenna)
08.05 (POL) Poznan - Club U Bazyla (with Gehenna)
09.05 (GER) Erfurt - From Hell (with Gehenna)
13.06 (RO) Bucharest - Metalhead Meeting Festival
04.07 (AT) Scharnstein - Sick Midsummer Festival
12.08 (GER) Dinkelsbühl - Summer Breeze Festival
13.08 (GER) Barth - Barther Metal Open Air


[tisková zpráva vydavatele]

Stíny plamenů, Cruadalach, Llyr, Self-hatred - 20.2. - Papírna Plzeň

19. února 2015 v 23:52 | H. |  Tiskové zprávy
Tento pátek by vaší pozornosti neměla uniknout následující událost plzeňského kulturního života. Zrekonstruovaná budova bývalé Papírny dává o sobě vědět stále více, v poslední době byla dějištěm velmi zajímavých akcí a koncertů různých žánrů. To se nezmění ani do budoucna, ba naopak. První ze série metalových akcí vypukne již 20. února. Hrát se bude v patře tohoto jedinečném prostoru. Koncertní sál je ohraničen černými závěsy, které ve svých útrobách přivítá kapely LLYR, CRUADALACH, STÍNY PLAMENŮ a SELF-HATRED.

Plzeňskou stálici LLYR, která prošla dlouhým vývojem, není třeba domácímu publiku vůbec představovat. K death/doomovému základu postupem času přibyly i progresivnější prvky. Ty pramení hlavně z příchodu bubeníka Mártyho a následně i Luboše Samka na postu kytary. Znát ho můžete i jako bubeníka ve skvělém progresivním hard rocku HIGH GAIN. Pokud nechcete čekat na jejich vystoupení v rámci CZECH DEATH FESTU, neměli byste přijít do Papírny pozdě - začnou krátce před osmou hodinou. Hrací časy se celý večer budou striktně dodržovat.

Po dlouhé době se do Plzně vrátí pražská smečka CRUADALACH. Tenhle živelný mix folku a metalu má na kontě aktuální desku "Rebel Against Me". Ta je podpořena i výborným klipem Life-Worshipping Bastards. Klan CRUADALACH má za sebou spoustu turné po celé Evropě, hraní na prestižních festivalech a jejich živá extempore dokáží nechat chladným jen málokoho.

STÍNY PLAMENŮ jsou bezesporu kultovním jménem plzeňského metalového undergroundu. Osobnost Lorda Morbivoda je dobře známa i z UMBRTKY, TROLLECH, WAR FOR WAR, či QUERCUS. Nejen proto je jeho osobnost zachycena na plakátu této akce přímo v koncertním prostoru Papírenského patra. Těšit se můžete i na skladby z poslední desky "Propadlé vody", kterou bude možné koupit i přímo u stánku jejího vydavatele Nasphyr.

Celý večer zakončí doom/depressive blackoví SELF-HATRED. Kapela je složená z části členů personálně propojených s ET MORIEMUR a muzikantů, kteří se objevili v kapelách, jako jsou třeba DISSOLVING OF PRODIGY, SILENT STREAM OF GODLESS ELEGY, či GOLD OF ATHANOR. Jde o zachování odkazu staré české doom metalové školy a vytvoření pohlcující atmosféry, která je v jejich hudbě tím nejdůležitějším prvkem.

Nenechte si ujít toto představení plzeňské scény s podporou pražských Cruadalach. Tímto se začíná éra koncertů, které by neměly ujít vaší pozornosti.

FB Událost:

Nejbližší chystané akce v Papírně:
28.02.2015 - BREATHING THE BOTTOM, EXPECT ANYTHING (FRA), BURIED SIDE (CHE)
03.04.2015 - NEGURA BUNGET (ROM), PANYCHIDA, GRIMEGOD (ROM), NORTHERN PLAGUE (PL)
27.04.2015 - ACID WITCH (USA), BONEHUNTER (FIN), ACID ROW

[tisková zpráva]

Asmodeus - Past na Davida Kleinera

19. února 2015 v 20:29 | Kaša |  Recenze
Když skupina vydává nové album po dlouhých osmi letech, jsou očekávání a požadavky na výsledný materiál daleko přísnější, než když se daná kapela nachází v pravidelném rytmu album/turné. A platí to dvojnásob, jedná-li se o jednu z legend českého thrash metalu, Asmodeus, kteří na následovníka "Řetězu kritických událostí" z roku 2006 nechali čekat právě oněch osm let. Od posledního alba nezůstal v sestavě této party, jejíž vznik je datován k roku 1986, kámen na kameni a její hlavní pilíř Miloš Bešta se v posledních letech musel nejednou rozhodnout, jestli má cenu tuhle káru táhnout dál, nicméně vydání loňského opusu s podivným názvem "Past na Davida Kleinera" je jasným znamením, že to smysl mělo, protože Asmodeus model 2014 znějí zatraceně silně a přesvědčivě.

Nemůžu o sobě tvrdit, že bych měl dosavadní tvorbu této party nastudovanou do poslední minuty a považovat se tak za znalce předešlých alb, ovšem jakési obecné povědomí mám a před prvním poslechem jsem tak byl zvědavý, kam se Asmodeus vydali. Základ zůstal neměnný, takže základní ingrediencí "Pasti na Davida Kleinera" je technický thrash metal, jenž je ředěn progresivně metalovými prvky, heavy metalovými melodiemi a v odlehčených momentech je cítit odér klasické rockové hudby. Přesto je výsledek dostatečně semknutý a v dobrém smyslu barvitý. Svůj podíl na tom má jistě i silný koncept, který album drží pohromadě a díky němuž jsem měl nejednou pocit, že poslouchám rockový muzikál ("Tanec s mrtvou labutí", "Dar vzkříšení").

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


[K recenzi poskytl: Magick Disk Musick]

American Head Charge pod křídly nové stáje

19. února 2015 v 19:03 | Prdovous |  Music News
Americká alternative metalová kapela American Head Charge v úterý oznámila podpis smlouvy s rakouským labelem Napalm Records. Pod jeho křídly vyjde během tohoto roku připravovaná deska "Tango Umbrella", což bude následovník deset let starého počinu "The Feeding", který vyšel v únoru 2005 u DRT Entertainment. Připravovaná novinka byla nahrána loni v létě pod dohledem producenta Davea Fortmana, který v minulosti spolupracoval s takovými jmény jako Eyehategod nebo Slipknot.

Kapela podpis smlouvy komentuje takto:

"Chtěli bychom poděkovat všem fanouškům, přátelům a rodině, kteří umožnili nahrávku vytvořit, jsme velmi pyšní na to, že vám všem budeme moci dodat DIY album! Spolupráce s Napalm Records nám umožní širší dosah propagace a distribuce alba a také nám umožní soustředit se na to, co milujeme a děláme nejlépe: tvorbu muziky a hraní na koncertech. Očekáváme, že rok 2015 pro nás bude velmi rušný a produktivní a ještě jednou vám všem děkujeme za vaši nepřestávající a fanatickou podporu!"

"Žil jsem v New Yorku několik let a byl jsem tu, když vyšla epická alba jako 'The War of Art' [2001 - pozn. redakce] a "The Feeding" [2005] a viděl jsem ten obrovský dopad, který tehdy měla ve světě hudby. V Napalm Records jsme připraveni vydat nové album American Head Charge po téměř desetileté hibernaci... a říkám vám, že nové songy vyhodí vaši hlavu do povětří," dodal Sebastian Muench, A&R představitel Napalm Records.

Magrudergrind vydají třetí řadovku

19. února 2015 v 12:47 | Kaňour |  Music News
Američtí grindcoristé Magrudergrind ohlásili podepsání smlouvy s vydavatelstvím Relapse Records. S tím souvisí i vydání nové desky, na kterou se čeká již šestým rokem. A vypadá to, že bychom se jí mohli dočkat v dohledné době.

Kapela totiž vstoupila do God City Studios, kde začne očekávanou novinku nahrávat pod dohledem producenta Kurta Balloua, zakládajícího člena mathcorových Converge. O mastering se postará Scott Hull z Pig Destroyer, grafické zpracování pak bude dílem Clinta Nicolase. Vydání bylo předběžně stanoveno na konec tohoto roku.

Magrudergrind za svou kariéru vydali dvě dlouhohrající nahrávky, "Rehashed" z roku 2007 a eponymní "Magrudergrind", která vyšla o dva roky později.

Divided, Vogjetgraik: Praha - Café V lese, 11.2.2015

18. února 2015 v 20:46 | Prdovous / Ježura |  Reporty
O ústecko-frýdecké kapele Divided jsem se tu zmiňoval celkem nedávno. Dokonce hned dvakrát - jednou v minirecenzi, podruhé mezi nejlepšími domácimi počiny v resumé uplynulého roku. Svým velmi osobitým pojetím shoegazu mi učarovala doslova na první poslech a já si jen říkal, že zažít je na vlastní oči a uši na takovém místě, jako je třeba Pilot, by byla paráda. Netrvalo dlouho a mé přání bylo vyslyšeno, a to takřka doslova, protože Café V lese, kde se koncert odehrál, se nachází od mnou oblíbeného Pilotu pouhých pár metrů. V roli předskokanů se mělo představit folkové duo Mulholland Blue a sólový projekt bubeníka post-rockových Ufajr, Vogjetgraik. Bohužel, zpěvačce Mulholland Blue zdraví nepřálo a celý večer se tak smrskl na pouhá dvě jména - nepočítám-li DJe, kteří se postarali o afterparty.

Při příležitosti koncertu Divided jsem Café V lese přes všechnu jeho pověst i parádní koncerty, které se v něm v minulosti konaly (přinejmenším podle jmen), navštívil teprve poprvé. Na první pohled mě uvítala v zásadě běžná hospoda s příjemnou obsluhou a slušným pivem, zato klub v přízemí, to už bylo jiné Cafe - řádně alternativní. Neučesaný, přesto přívětivý prostor nabídl svou atmosférou a uspořádáním, z nějž tak nějak vypadlo pódium, dost nevšední zážitek.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Nightwish a Rome mají nové videoklipy

18. února 2015 v 16:35 | Kaňour |  Music News
>>> Mocně vyhlížená deska "Endless Forms Most Beautiful" finských symfoniků Nightwish má svůj první videoklip. Skladba "Élan", na jejíž tóny byl klip pod taktovkou režiséra Ville Lipiäinena natáčen, vychází rovněž jako singl - více informací zde. Vydání "Endless Forms Most Beautiful" bylo pro Evropu stanoveno na 27. březen. Více se dočtete pro změnu na tomto odkazu.


>>> Nový videoklip odhalil rovněž martial industrial/neofolkový projekt Rome z Lucemburska. Nyní již jednočlenný počin Jérôme Reutera zveřejnil obrazovou podobu skladby "Hate Us and See If We Mind", která pochází z aktuálního alba "A Passage to Rhodesia". K jeho vydání došlo v srpnu loňského roku u německého vydavatelstvím Trisol.


My Own Ghost: New music video "Silence" out now!

18. února 2015 v 12:03 | H. |  Tiskové zprávy
My Own Ghost: New music video "Silence" out now!

Since the release of their debut album LOVE KILLS, My Own Ghost have kept busy. The songwriting and recording for their second album is already in progress and they've recently signed with Red Lion Music, a booking agency from Germany.

A few days ago they've released their very first, official videoclip to their second single SILENCE. The video was filmed and edited by Tom Jungbluth, a young and talented Luxembourgish photographer who's already worked with Sean Paul, Kendrick Lamar, Snoop Dogg... to name just a few. In the video the actors Anouck Leuchter, Yannick Stein and Morgane Bidaine tell the story of a seemingly happy family on the edge of break-up. A story of betrayal, hurt, loneliness and unspoken words, that is seen and lived everyday over the whole world. The members of My Own Ghost do not appear in the video, because they wanted to put forward the message and the atmosphere of SILENCE. Furthermore the video is kept in black and white to accentuate the emotions.

Video can be seen in this location http://youtu.be/48Qgw8V6fF4

More info:

[tisková zpráva vydavatele]


Lychgate - New Track Released, New Album Announced

18. února 2015 v 8:01 | H. |  Tiskové zprávy
Lychgate - New Track Released, New Album Announced

The apocalyptic black metal unit Lychgate has unveiled a new track, entitled "Letter XIX" from their impending new album. The song is track 5 from the band's second effort, An Antidote For The Glass Pill, which will debut on deluxe vinyl, CD, and digital formats through Finnish/USA label Blood Music in early 2015.


From the label: "An Antidote For The Glass Pill is the ceremonial, liturgical brother of Esoteric and features Greg Chandler (Esoteric's frontman and founding member) on guitar, vocals, and engineering duties. The record is also perhaps the only black metal album in history that features full accompaniment by a professional church pipe organist throughout.

"We've been tracking the progress of this album from raw demos to polished finale and can attest that this was an incredible labour-of-love and also a work of painstaking genius. This is the rare kind of album that will actually give you goosebumps."


[tisková zpráva]


Minirecenze #93

17. února 2015 v 21:02 | H. |  Minirecenze
Selene - Paradise Over (17. října 2014, selfrelease)
symphonic metal, Velká Británie

Symfonický metal je pro jednoho posluchače ráj, zatímco pro jiného je to neposlouchatelné peklo, kterého by se nedotknul ani dvoumetrovou větví. Jsou však i případy, které jsou tak ukrutně špatné, že tím snad nemohou vzít za vděk ani zapálení fandové tohoto stylu… pokud tedy nejsou absolutně nekritičtí k čemukoliv. Britská formace s názvem Selene, která vznikla v roce 2013 a od té doby stačila vyprdět slušné množství singlů a dvě ípka, bohužel patří právě k takovým. Aktuální EP s názvem "Paradise Over" toho budiž důkazem.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Tracklist:
01. Facing the Mirror - 05:08
02. Not Enough - 05:03
03. Still Dreaming - 04:35
04. Paradise Over - 03:30
05. Fade Away - 05:06
06. Hourglass Fading - 03:17

Autor: H.
[K recenzi poskytl: Selene]

Sguaguarahchristis - Der Nacht (10. února 2014, This Winter Will Last Forever)
black metal, Itálie

Na začátek této minirecenze si dáme menší školu. Dnešní lekce se jmenuje následovně: Co nemám dělat, když chci hrát syrový black metal a chci, aby mě někdo bral vážně?

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Tracklist:
01. Act I : Under the Moon We Are the Hunters - 04:45
02. Act II : Transparent Tears from Saturnus - 07:05
03. Act III : Black Waves of Thy Winter - 04:40
04. Act IV : My Sideral Journey - 02:09
05. Act V : The Howling Wind Whispers My Destiny - 05:45
06. Act VI : Mother Night, Eternal Labyrinth - 05:26
07. Act VII : Der Nacht (Your World Is Covered by Lies) - 12:08

Autor: H.
[K recenzi poskytl: Against PR]

The Furor - Impending Revelation (1. března 2014, selfrelease)
black / death metal, Austrálie

Chcete říct jedno malé tajemství? Hned tak někomu bych to neřekl, ale že jste to vy, tak vám to prozradím. Víte, co udělá redaktor, když má recenzovat album, o jehož náplni se toho nedá moc napsat? Že ne? Udělá následující - začne kecat o historii kapely. Dobrý, ne? Abyste neřekli, že jsem sketa, vysvětlím to na názorném příkladě…

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Tracklist:
01. Hammer Hierarchy - 05:49
02. Inferno Fortificaion - 04:29
03. Summoned Obscurity - 03:51
04. Seven Trumpets (Ceaseless Armageddon) - 04:35
05. Corpse Eclipse - 06:21
06. Diabolic Liberation - 05:43
07. Black Sorcerer of Sadism - 04:24
08. Show No Mercy - 03:04
09. The Pentagran Prevails - 05:37

Autor: H.
[K recenzi poskytl: Transcending Obscurity PR]

Thy Serpent's Cult - Sedition, Sorcery and Blasphemy (30. srpna 2014, Ordo MCM)
death metal, Chile

Když se řekne extrémní metal v Chile a konkrétně death metal, většině lidí jako první na mysli vytanou asi veteráni Pentagram (Chile) nebo třeba Unaussprechlichen Kulten, ale jak už tomu tak bývá, i zde se toho skrývá mnohem více a nyní (a nutno říct, že to není poprvé) se na jednu takovou méně známou death metalovou smečku z téhle země podíváme.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Tracklist:
01. Intro: The Devil Rides Out / The Eyes of Lucifer - 03:35
02. Demonic Ways - 02:17
03. Seven Headed Serpent - 03:10
04. Put the Doom Inside - 03:11
05. United in Sins - 03:02
06. Black Wizard / The Order of the Black Flame - 04:14
07. Legion of the Ghouls - 02:10
08. Dead Rolling to Hell - 02:57
09. The Coven of Horrors - 03:10
10. Carnivorous Souls - 02:24
11. Sedition, Sorcery and Blasphemy - 02:33
12. Outro: The Beast Awake - 02:53
13. Voodoo [Black Sabbath cover] - 04:24

Autor: H.
[K recenzi poskyl: Clavis Secretorvm]

Zaklon - Nikoli... (18. ledna 2014, selfrelease)
pagan black metal, Bělorusko

O tom, že Zaklon nepatří k nejznámějším black metalovým uskupením, zřejmě není třeba debatovat. Patrně nejzajímavější je na tomto jednočlenném projektu, vedeném jistým Temnarodem, jeho původ. Bělorusko není destinací, ve které by bylo metalu obecně přáno, a tudíž je dost možné, že se Zaklon na zdejší scéně těší výsadnímu postavení. Ne díky kvalitě, kterou v hudbě Temnaroda nejsem s to najít, ale kvůli solidní dávce let, jež na scéně strávil. Zlo Zaklon šíří počínaje letopočtem 1999, respektive pak rokem 2004, kdy projektu vychází první veřejný demáč. Demo dává demo a přichází rok 2010, který se nakonec ukazuje jako zlomový. Zaklonu vychází první řadovka a začíná nesmírně potentní období, kdy v pětiletém rozmezí vychází hned čtyři plnohodnotné desky. "Nikoli…", o které bude v následujících řádcích řeč, je tou poslední z nich.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Tracklist:
01. Atruta - 14:05
02. Dołu - 09:52
03. Nikoli - 08:29
04. Šliach - 08:39
05. Ahni - 11:20
06. Dym - 05:30

Autor: Kaňour
[K recenzi poskytl: Against PR]

HYPOTHERMIA reveal cover artwork and details of new album "Svartkonst"

17. února 2015 v 20:21 | H. |  Tiskové zprávy
HYPOTHERMIA reveal cover artwork and details of new album "Svartkonst"

Swedish occult rock/black metal outfit HYPOTHERMIA, featuring ex-members of Lifelover and members of Kall, have revealed details of their upcoming studio album. The recording is titled "Svartkonst" and it will be released on May 15th in Europe and May 19th in North America via Agonia Records. Cover artwork can be seen below.

"Svartkonst" has been recorded with the intention of giving more depth to the music itself, and allowing the listener to engage with the album's escalating atmosphere on a more personal level.

The offering has been divided over five compositions and features a guest appearance of the violinist, E.B.

Tracklist:
01 - Invokation
02 - Svartkonst
03 - Efterglöd
04 - Regnvals
05 - Vy

The new album will be released in: regular jewelcase CD, ekopack CD (limited to 1000 copies), gatefold black LP, gatefold picture disc LP (limited to 200 hand-numbered copies), green/black haze LP (limited to 150 hand-numbered copies) and in digital formats.

HYPOTHERMIA was founded in 2001 as a means to channel negativity and manifest it in audial form. "Following ancient traditions carried in spirit and blood, through wanderings and introspective journeys a communion with a deity of the void is formed" - comments the band.

The mysticism of HYPOTHERMIA is characterized by its highly ritualistic compositions, which are conducted in shamanistic trances of minimalism, and binding their followers in its meditative spell. Always recorded live, sharing with the world something honest and unique.

After being active for thirteen years the constellation of HYPOTHERMIA that has evolved through the years from a duo to a trio, will be stepping further out of obscurity by slowly evolving to an orchestra.

The band is:
Kim Carlsson - vocals/guitars
Richard Abrams - drums
Hans Cools - guitars

Upcoming shows:
Helvete Metal Club, Oberhausen (GER) - Feb 20th
JUZ, Moormerland (GER) - Feb 21st
Vera, Groningen (NL) - Feb 22nd
Bunker, Sala de Conciertos, San Luis Potosi (MEX) - April 10th
Multiforo Cultural Alicia, Mexico City (MEX) - April 11th


[tisková zpráva vydavatele]

Videoklipy od Heidevolk a The Agonist

17. února 2015 v 18:39 | Kaňour |  Music News
>>> Nizozemští folk metalisté Heidevolk finišují s přípravou novinkové desky "Velua". U této příležitosti kapela vypustila videoklip na skladbu "Winter woede". V rámci celého alba si ji budete moci vyslechnout od 20. března, kdy "Velua" pod Napalm Records vychází. Pátá dlouhohrající nahrávka Heidevolk bude obsahovat v základní verzi 12 songů, limitovaný deluxe box pak bude o tři skladby - covery písní Led Zeppelin, The Nits a Billy Idol - bohatší.


>>> Nové album vychází také kanadským The Agonist, kteří vydávají první řadovku od odchodu Alissy White-Gluz. Formace, nově vedená zpěvačkou Vicky Psarakis, v rámci podpory nové desky představuje videoklip "A Gentle Disease". Pro úplnost dodejme, že deska, z níž skladba pochází, se jmenuje "Eye of Providence" a vychází již 23. února pod Century Media Records.


Novinky u Lychgate

17. února 2015 v 16:59 | H. |  Music News
Black metalisté Lychgate zveřejnili první informace o svém nadcházejícím druhém studiovém počinu. Následovník eponymního debutu z dubna 2013 ponese název "An Antidote for the Glass Pill". Datum jeho vydání doposud není známo, ale ví se, že počin zaštítí finský label Blood Music a že bude k mání CD, LP a download.

Firma o počinu prohlásila, že jde "nejspíš o jediné black metalové album v historii, jehož součástí je plnohodnotný doprovod profesionálního kostelního varhaníka", a dále dodává: "Toto je výjimečná deska, z níž vám dozajista naskočí husí kůže."

Jestli se podobná silná prohlášení alespoň trochu zakládají na pravdě, to můžete již nyní zčásti posoudit díky uvolněné ukázce, kterou obstarává skladba "Letter XIX". Poslouchat lze na YouTube.

V sestavě Lychgate se nachází i několik relativně známých hudebníků jako například Aran z Lunar Aurora nebo Greg Chandler z Esoteric.

Vychází 62. číslo Pařátu

17. února 2015 v 9:34 | H. |  Tiskové zprávy
Vychází 62. číslo Pařátu

Výdrž, dlouhověkost, odhodlání, kvalita… dvacet dalších superlativů by nestačilo k popisu NAPALM DEATH. Prostě legenda, kterou konečně vítáme i na titulní straně Pařátu.

V předchozích čtyřech číslech jsme vydali alba kapel majících na zádech minimálně dva křížky. Tentokrát dochází na "neposkvrněnou" formaci GUTTER SLUT, hrající svižný a taneční grindcore. Ke dvaceti letům se dopracovali SILENT STREAM OF GODLESS ELEGY, ještě dál jsou LIVIDITY, PRIMORDIAL, ANCIENT RITES nebo koneckonců také IN THE WOODS…, kteří na letošek ohlásili comeback. Dvacet let si také připomínáme od edice prvotiny MOONSPELL. Jejímu původnímu obalu na velkém formátu jsme nemohli odolat. Stejně tak zpěvačce THE AGONIST nebo představě, že R-E-T svoje místo na plakátu pojmou také jako setkání s bývalými spoluhráči. Plakát SEPTICFLESH pro vás vytvořil přímo Seth, jemuž "ukrást" čas na rozhovor nebylo vůbec jednoduché.

Opět jsme se vypravili i do pro metal netypických zemí. Zástupce metalové scény z Botswany a Pakistánu vítáme na stránkách Pařátu poprvé. To Brazílie rozhodně není "exotickou zemí", ale uznejte, tři pohledné dívky řezající thrash metal, to tady dlouho nebylo. Pokud vůbec kdy bylo. NERVOSA! Původem z Brazílie je také Iggor Cavalera, který v našem "horkém křesle" vystřídal svého bratra.

Kompletní obsah nového Pařátu a veškeré další informace najdete na www.paratmagazine.com

[tisková zpráva vydavatele]

Grisâtre - Paroxystique

16. února 2015 v 20:56 | H. |  Recenze
Se jménem jednočlenného black metalového projektu Grisâtre z Francie jsem se já osobně poprvé setkal na nahrávce "Esthaetique" z roku 2012. Počin mne tehdy zaujal hned na první pohled velmi zajímavou obálkou, díky níž jsem byl svého času na samotnou hudební náplň zvědavý (a pak, že nejsou obaly důležité!). Nyní s odstupem však mohu o "Esthaetique" říct jen to nejnutnější minimum, na které jsem schopen si vzpomenout, a sice že šlo o monotónní black metal… a také že onen přebal byl ve finále vlastně tím nejzajímavějším a že jinak mě to příliš nezaujalo. Což je ostatně také ten důvod, proč si dnes nevybavuji nic víc než to, že jsem to album kdysi slyšel.

Musím uznat, že když jsem si nyní kvůli této recenzi "Esthaetique" pustil znovu, přišlo mi o poznání lepší než tenkrát, nicméně vzhledem k tomu, že jsem se z desky tehdy na zadní kapsy kalhot neposadil, za normálních okolností bych asi neměl potřebu se k ní vracet nebo snad nějak pátrat po další tvorbě Grisâtre. Vývoj událostí tomu ale chtěl nakonec jinak. Rokkr - jak se onen jediný člen skupiny jmenuje - totiž na začátku října loňského vydal své další, celkově třetí album, jehož název zní "Paroxystique". Jeho přebal již ani zdaleka není tak zajímavý, ale na rozdíl od minulé nahrávky novinka vysílá na stejné vlnové délce jako já již od prvních poslechů.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


[K recenzi poskytl: Dusktone]

UK Death Thrashers Arceye Premiere New Video 'The Storm'

16. února 2015 v 18:34 | H. |  Tiskové zprávy
UK Death Thrashers Arceye Premiere New Video 'The Storm'

2013 saw UK death thrashers make waves with the release of their second album At First Light but with things slowing down late last year the band have struck again out of the blue with a premiere of a brand new music video, 'The Storm', taken from At First Light.

Check It Out Right Here!
http://youtu.be/sbMVO4b7T1c

'The Storm' was shot in a barley field in the bands home stamping ground on the Shropshire/Powys borders and directed by Tom Bohan and vocalist/bass player Al Llewellyn.

Al comments, "We chose a field in this location purely for the tree being the main focus of the shoot. It was filmed by Tom Bohan and Andrew McKee. 'The Storm' is our take on the end of the world/apocalypse theme based on the 21/12/12 (XXI XII MMXII) Mayan Calendar prediction (which never happened). It also talks about our fascination as a race in our own extinction and if it's coming the fact we can't do anything about it except 'take our chance to whisper in the calm before the storm'."

At First Light was released 7th August via Hostile Media and gained the band mass attention from the media. Hailed as "...something special, different and brilliant..." and, "the start of something very big!" by Metal Rules.

Thrash, death and a hint of prog; Arceye have pulled out all the stops delivering a record that is not only extreme but melodic, interesting and very accessible.

Kerrang Magazine said, "Arceye play fresh thrash on their own terms", while Metal Hammer added, "The entire band seem to be firing on all cylinders!!!"

Watch 'I Silently Wait'
http://youtu.be/948HK10llUE

Watch 'Brother Disarmed'
http://youtu.be/Fm4iMAxaMkQ

www.arceye.co.uk
www.facebook.com/arceye

[tisková zpráva]

Nová deska Abhor v březnu

16. února 2015 v 16:43 | H. |  Music News
Okultní black metalisté Abhor z Itálie vydají svou další desku v poslední březnový den pod značkou zámořského labelu Moribund Records. Novinka, jež bude celkově šestou studiovou nahrávkou skupiny, ponese název "Ritualia stramonium" a její přebal a tracklist najdete vpravo a níže. Na úplném konci článku se pak nachází upoutávka na album.

Počin je věnován památce klávesisty známého jako Errans Infernorum, jenž se jako host podílel na dvou deskách Abhor a který zemřel v březnu loňského roku.

"Ritualia stramonium" bude navazovat na desku "Ab luna lucenti, ab noctua protecti", jež vyšla v září 2011 taktéž u Moribund Records.

Tracklist "Ritualia stramonium":
01. Between Flames and Moon
02. Diabolus est qui id invocat
03. De exorcismis et supplicantionibus quibusdam
04. I... the Witch
05. Soul's Poison
06. Circle of Stones
07. The Chant of the Owl
08. Wine of Sabbath
09. Requiem for Errans Infernorum


Druhé album Ghost Bath za měsíc

16. února 2015 v 12:56 | H. |  Music News
Čínští black metalisté Ghost Bath (nebo také 鬼浴, chcete-li) vydali své první album "Funeral" v loňském roce, ale už za měsíc na něj navážou druhou deskou. Novinka se bude jmenovat "Moonlover" a k dostání bude od 13. března skrze Northern Silence Productions v podobě digipack CD striktně limitovaného na 900 kopií. Kapela upozorňuje, že jakmile bude vyprodáno, dolis digipacků už nebude. Každý pátý předobjednaný kus bude navíc podepsán.

Přebal a tracklist "Moonlover" najdete jako vždy okolo. Ukázky v podobě písní "Golden Number" a "Death and the Maiden" si můžete pustit na Bandcampu Ghost Bath. Na obálce desky se nachází fotografie "La luna" (1989) od guatemalského fotografa Luise Gonzáleze Palmy.

Zmiňovaný debut "Funeral" vyšel nejprve v únoru loňského roku digitálně a v červnu se pak objevil u čínských Pest Productions i jako digipack CD v limitaci 100 kusů.

Tracklist "Moonlover":
01. The Sleeping Fields
02. Golden Number
03. Happyhouse
04. Beneath the Shade Tree
05. The Silver Flower pt. 1
06. The Silver Flower pt. 2
07. Death and the Maiden

IUMENTA to release first studio album, tour announcement

16. února 2015 v 10:37 | H. |  Tiskové zprávy
Norwegian death metal band IUMENTA to release first studio album, and tour announcement.

Release date: 10th of April 2015
Genre: Death Metal
Album name: BLOOD RED
Country: Norway
Label: NONE
Released online and for worldwide shipping.

The album, BLOOD RED, is well balanced with brutallity and melodics, giving the nordic scene an album that does not soley rely on blast beats, and and black metal riffing. Since the release of the last EP, several members have been changed out in the band, and now the line-up is solid as ever. On top of that, members from legendary band TRAUMA features on the album.

TRAUMA will also be seen with IUMENTA at release concert 10th of April 2015. Location: TRIBUTE, Sandnes, Norway.

Tracklist:
Blood Red
Clone Creatures
Run
Ripper
Point Of Beauty
Outro
7 tracks, ~ 26 Min playtime

Tour announcement
IUMENTA will headline underground scenes throughout BELGIUM, FRANCE, SPAIN, PORTUGAL. Local support acts. Dates to be announced, but within September/October.

Extra notes:
IUMENTA was originally founded by Wojciech "Czyzyk" Czyzewski in Poland, 2008, as Silence of Death. Musicians from C-4, Corosion Of the Backbone, Radio-VIdeo, Opus Profanum, Astaroth, SAINC, could be assiciated with the band.

In 2010 Silence of Death turned into IUMENTA. Wojciech relocated to Norway, and a new line-up was arranged.

March 2013, debut EP "THREE RIFFS" was released independently. In 2014 second guitarist disbanded, and vocalist changed.

Current members:
Vocals - Kristian Vetland Wangberg
Guitar - Wojciech Czyzewski
Bass - Krisztián Kovác
Drums - Jorgen Thele

Contact: Iumentaband@gmail.com

[tisková zpráva kapely]

Pink Floyd - The Endless River

15. února 2015 v 20:34 | Kaša |  Recenze
Kdo by to byl před nějakými dvanácti měsíci řekl, že se fanoušci ještě někdy v budoucnu dočkají placky, která se bude honosit legendárním jménem Pink Floyd. Já tedy v žádném případě ne. Léta jsem měl otázku studiových alb této britské progresivně rockové legendy za definitivně uzavřenou, takže když už se v loňském roce objevila informace, že se kytarista a lídr David Gilmour nachází ve studiu, tak nebyl nikdo na pochybách, že se tak děje při příležitosti vzniku jeho nového sólového počinu, jenž by navázal na "On an Island" z roku 2006. Jak se však záhy ukázalo, ve studiu se spolu s ním nacházel i Nick Mason a (staro)nová studiová etapa této veličiny, kterou nejspíš už definitivně můžeme považovat za poslední, tak byla započata.

Předpokládám, že nemá smysl se tady nějak podrobně nořit do hlubin historie a objasňovat, kdo že to Pink Floyd jsou a jaký měli vliv na utváření rockové hudby jako takové, protože tohle patří mezi elementární znalosti posluchače rockové hudby, nicméně v souvislosti s "The Endless River" se nelze nevydat historicky směrem dozadu někam do období let 1993 až 1994. V té době Pink Floyd nahrávali ve složení David Gilmour, Nick Mason a Richard Wright famoźní počin "The Division Bell". Už tehdy se začaly objevovat spekulace, že se bude jednat o dvojalbum, případně, že se nakonec nepoužitý materiál, jemuž se v té době pracovně říkalo "The Big Spliff", mezi fanoušky dostane zvlášť. Trvalo to dlouhých dvacet let, než se dvojice Gilmour a Mason rozhodla starý materiál oprášit a jakožto poctu zesnulému parťákovi Richardu Wrightovi jej dokončit do podoby, v níž se pod názvem "The Endless River" dostal koncem loňského roku mezi posluchače. O spojitosti mezi oběma alby nemůže být sporu, protože už jen jeho titul pochází z části textu "the water flowing, the endless river, forever and ever" skladby "High Hopes" právě z "The Division Bell".

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Sirenia: detaily o novince

15. února 2015 v 19:37 | H. |  Music News
Norští symphonic metalisté Sirenia si na letošní rok připravili nové, celkově už sedmé studiové album, které se bude jmenovat "The Seventh Life Path". Počin bude k dostání od 8. května u Napalm Records.

K mání bude hned několik různých edic - digipack CD, limitovaný box (digipack, amulet, plakát - 500 kusů), ještě limitovanější box (digipack, plátno 50×50 cm s artworkem alba, podepsaná karta - 100 kusů), modré 2LP (200 kusů) a zlaté 2LP (100 kusů).

"The Seventh Life Path" naváže na nahrávku "Perils of the Deep Blue" z června 2013.

Tracklist "The Seventh Life Path":
01. Seti
02. Serpent
03. Once My Light
04. Elixir
05. Sons of the North
06. Earendel
07. Concealed Disdain
08. Insania
09. Contemptuous Quitus
10. The Silver Eye
11. Tragedienne
12. Tragica ("Tragedienne" Spanish version) [bonus track]

Misþyrming vydali debut

15. února 2015 v 18:35 | H. |  Music News
Islandští black metalisté Misþyrming, v jejichž řadách lze nalézt členy kapel jako Carpe noctem nebo , právě vydali svou debutovou desku. Ta se jmenuje "Söngvar elds og óreiðu" a je k mání konkrétně od 7. února jako 12'' LP (Fallen Empire Records / Terratur Possessions), CD (Terratur Possessions) a MC (Vánagandr). Vinyl existuje v černé a průhledně rudé barvě. Kromě toho lze nahrávku stáhnout na Bandcampu kapely za name-your-price.

Tracklist "Söngvar elds og óreiðu":
01. Söngur heiftar - 04:54
02. ...af þjáningu og þrá - 04:16
03. Endalokasálmar - 05:29
04. Frostauðn - 04:25
05. Er haustið ber að garði - 02:29
06. Friðþæging blýþungra hjartna - 06:49
07. Söngur uppljómunar - 03:56
08. Ég byggði dyr í eyðimörkinni - 07:34
09. Stjörnuþoka - 03:22

Informace o nové desce Florence + the Machine

15. února 2015 v 16:36 | Prdovous |  Music News
Že královna indie popu Florence Welch něco chystá se šuškalo už od začátku ledna, kdy se na internetu objevila fotka z mixování alba. Hlavní persóna projektu Florence + the Machine však tajuplně mlčela dál a první informace odhalila až nyní. Novinka ponese jméno "How Big How Blue How Beatiful" a k nalezení na ní bude 11 skladeb, jejichž názvy i pořadí můžete uzřít níže. Pokračování čtyři roky starého počinu "Ceremonials" produkoval Markus Dravs (Björk, Arcade Fire) a vyjde 1. června u Island Records (respektive 2. června v USA pod Republic Records).

Zároveň byly vypuštěny videoklipy k písním "How Big How Blue How Beautiful" a "What Kind of Man". První z nich režírovali Tabitha Denholm a Vincent Haycock. Druhý z nich pak Vincent Haycock a jeho choreografii se postaral Ryan Heffington. Oba klipy můžete zhlédnout níže.

Zpěvačka se k chystanému albu vyjádřila takto: "Řekla bych, že ačkoliv jsem dříve vždy psala ve fantasii a metaforách, tentokrát se písně více zabývají realitou. 'Ceremonials' bylo zaměřené na smrt a vodu a na myšlenku útěku nebo transcendenci skrze smrt, ale nové album je hlavně o tom se pokusit naučit se, jak žít a jak milovat v tomto světě, namísto pokusů o únik z něj. Což je děsivé, protože se za nic neschovávám, ale cítila jsem, že bych to měla udělat."

Tracklist "How Big How Blue How Beautiful":
01. Ship to Wreck
02. What Kind of Man
03. How Big How Blue How Beautiful
04. Queen of Peace
05. Various Storms & Saints
06. Delilah
07. Long & Lost
08. Caught
09. Third Eye
10. St. Jude
11. Mother