Únor 2015

Undersmile vydají druhou řadovku

24. února 2015 v 11:53 | Kaňour |  Music News
Sludge/doom metalová kapela Undersmile oznámila vydání druhé dlouhohrající nahrávky. Novinka se bude jmenovat "Anhedonia" a pod Black Bow Records vyjde 1. dubna. Na artworku se podíleli dva autoři - fotografii Piera Corony do finální podoby upravil Jack Burley.

Jak prozradil samotný label, "Anhedonia" bude obsahovat sedm skladeb na celkové ploše přesahující 70 minut. Nové album kapelu údajně nachází "experimentujíc s širší zvukovou paletou a dynamickým rozsahem".

Undersmile mají na kontě jeden řadový zásek - "Narwhal" z května 2012. Posledními dvěma vydanými nahrávkami jsou však splity s Coma Wall a Bismuth. Oba neřadové počiny vyšly v roce 2013.

V dubnu se létá první metalovou třídou s Minsk a Floor

24. února 2015 v 9:57 | H. |  Tiskové zprávy
V dubnu se létá první metalovou třídou s Minsk a Floor

Hlukové kapacity strahovské Sedmičky přijedou na jaře prověřit profíci: v úterý 14. dubna 2015 se o pódium podělí psychedelický doom z Chicaga Minsk a stonermetaloví Floor z opačné strany Států, floridského Miami. Lístky jsou v předprodeji za 280 Kč přes portál www.goout.cz, na místě bude stát vstupenka o padesát korun víc.

Kolektiv Minsk, pojmenovaný podle metropole Běloruska, špikuje svůj sludge/doom metal širokou škálou jiných žánrů - od hardcore punku přes ambient a pdychedelii až po noise - a nebojí se ani synťáků a kláves. Po demu a skvěle přijatém debutu se natrvalo zabydleli na labelu Relapse, který posvětil jejich zatím poslední nahrávku With Echoes in the Movement of Stone (2009). "A dynamic, shape-shifting beast that takes the form of a swaying ghost-like figure one minute before swelling into some sort of stone-crushing giant the next," píše se o Minsk, a po pěti letech si to ověří i tuzemské publikum. Novinka má vyjít - po dvou letech kapelní pauzy - na začátku letošního roku opět u Relapse.

Floor to s konzistencí mají trochu složitější. Kapelu založili v roce 1992 Steve Brooks (kytara) a Anthony Vialon (kytara a basa), a po dvou albech na labelu No Idea, několika rozchodech (Brooks v mezičase založil zvukově podobné Torche) a kompilačce Below & Beyond (2010, Robotic Empire) je nadobro doplnil bubeník Henry Wilson. Trojice vloni vydala album Oblation, nově u vydavatelství Season of Mist, a v tomto rozpoložení se představí na turné s žánrově spřízněnými Minsk také v Praze.

Minsk (usa)
Floor (usa)
úterý 14. 4. 2015
007 Strahov, Praha

[video] Minsk - White Wings: http://youtu.be/WCAbO7bSwBI
[video] Floor - Oblation: http://youtu.be/HQ9SoyhsfeM


[tisková zpráva pořadatele]


Cruachan - Blood for the Blood God

23. února 2015 v 20:50 | Prdovous |  Recenze
Skoro bych se nebál říct, že irské píšťalkáře Cruachan netřeba nějak široce představovat. Mám nicméně dojem, že tyhle harcovníky, kteří folk metalovou káru táhnou prakticky od jeho počátků na přelomu osmdesátek a devadesátek minulého století, pořád nezná tolik lidí, kolik by oni sami zasloužili. I proto, že v té záplavě kolovrátkových kapel po letech pořád vynikají a zachovávají charakteristické ingredience. Ačkoliv se nevyvíjí kdovíjak závratným tempem, neustálá invence se jim prostě upřít nedá a dodnes tvoří věci, o kterých se může většině kolovrátkových fidlálistů leda vlhce zdát. Je tomu tak i v případě "Blood for the Blood God"? Na to by měly odpovědět následující řádky.

Popravdě jsem se zprvu trochu bál, protože když jsem poprvé slyšel název alba, okamžitě se mi vybavil svět Warhammeru a hordy vesmírných mariňáků. Nicméně mi nepřišlo, že by sci-fi mělo nějakou souvislost s folk metalem, takže došlo na druhou možnost, a to předchozí desku "Blood on the Black Robe". V ten moment jsem si začal říkat, jestli to s tou krví v názvech desky kluci přece jen trochu nepřepískli a začal doufat, že tenhle krvavý fetiš začnou s dalším albem trochu krotit. Výraznější změna k lepšímu je na první pohled jen v artworku alba, která jako by tak trochu vypadla z portfolia nějaké oldschoolové deathovky. Nicméně ať už se deska jmenuje nebo vypadá jakkoliv, pořád se tu bavíme především o muzice.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Nová deska Kommandant vyjde koncem dubna

23. února 2015 v 19:13 | H. |  Music News
Zámořští black metalisté Kommandant vydají 27. dubna svou třetí dlouhohrající desku. Ta ponese názvem "The Architects of Extermination" a o její vydání se opětovně postará italská firma Aeternitas Tenebrarum Musicae Fundamentum. Novinka vyjde jako digipack CD striktně limitované na 600 kusů, jehož součástí bude i exkluzivní bonusová skladba "Killing World", a jako sběratelská edice.

Tracklist a obal "The Architects of Extermination" prohlížejte jako vždy okolo. Autorem artworku je Francesco Gemelli (Abigor, Janvs, Progenie Terrestre Pura). Ukázku v podobě skladby "And Nation Shall Rise Against Nation" poslouchejte na Soundcloudu.

"The Architects of Extermination" se stane následovníkem alba "The Draconian Archetype" z dubna 2012, které vyšlo taktéž u Aeternitas Tenebrarum Musicae Fundamentum na CD. Vinylová edice se objevila o rok později u německých Art of Propaganda jako rudo-černý splatter (100 kusů) a standardní černé LP (400 kusů).

Zároveň bylo ohlášeno, že "The Architects of Extermination" nebude jediným letošním počinem Kommandant - někdy v průběhu roku by měl vyjít ještě split s italskými black metalisty Absentia Lunae.

Tracklist "The Architects of Extermination":
01. Let Our Vengeance Rise - 05:20
02. The Architects of Extermination - 04:20
03. Oedipism - 04:59
04. Acquisition of Power - 05:02
05. Killing Word [bonus] - 05:18
06. And Nation Shall Rise Against Nation - 04:26
07. Rise and Fall of Empire - 07:40
08. Onward to Extinction - 06:47

Line up zimní edice festivalu Deathnoise zná své poslední kapely

23. února 2015 v 18:19 | H. |  Tiskové zprávy
Line up zimní edice festivalu Deathnoise zná své poslední kapely

27.3. 2015 proběhne v Brněnském Eleven klubu druhý ročník zimní edice festivalu Deathnoise, jeho obsazení je již nyní opravdu velice lákavé… Těšit se můžete například na kapely Rotten Sound, Malignant Tumour, Primary Resistance, Fleshless, Nahum, Bad Face, to ovšem není vše!!

Festivalový Line up se dále rozrůstá o dva členy! Prvními jsou mladí Ostravští Thrasheři Blackshard, kteří se nyní mohou pyšnit svým druhým studiovým albem Relams of Blackshard.

Druhou kapelou jsou z blízkého Velkého Meziříčí Death metaloví řezníci Bad Victim, kteří zase nedávno vydali nový videoklip!!

Předprodej v sítích SMS Ticket a Ticketart, více info na webu, či facebooku.[tisková zpráva pořadatele]

Klipy od Diabulus in Musica a In Flames

23. února 2015 v 16:28 | H. |  Music News
>>> Španělští symphonic metalisté Diabulus in Musica vydali v dubnu loňského roku své třetí dlouhohrající album s názvem "Argia", což nyní připomínají nový videoklipem, který byl pořízen k písničce "Spoilt Vampire". Výsledek sledujte tady:


>>> Obdobně jsou na tom i švédští In Flames, kteří taktéž připomínají svou loňskou nahrávku - jediný rozdíl je v tom, že jejich "Siren Charms" vyšlo v září a že v jejich případě šlo již o jedenáctou řadovku. Tak jako tak, nové video bylo natočeno ke skladbě "Paralyzed" pod taktovkou režiséra Patrica Ullaeuse (Lacuna Coil, Arch Enemy, Kamelot), přičemž to není ani zdaleka jejich první spolupráce. Sledujte tady:


Jarní Russian Circles s novou deskou a hosty Helms Alee

23. února 2015 v 14:19 | H. |  Tiskové zprávy
Jarní Russian Circles s novou deskou a hosty Helms Alee

Přesní jako švýcarské hodinky. S novou sezónou vydají chicagští Russian Circles další studiovou desku - a tu představí v rámci aktuálního evropského turné také v Praze. Jak známo, chicagská trojice pravidelně vozí famózní doprovod a ani jarní koncert nebude výjimkou: po Deafheaven a Chelsea Wolfe se po jejich boku postaví seattleská parta Helms Alee, kolegové z labelu Sargent House. Obě kapely vystoupí v úterý 7. dubna 2015 v holešovickém klubu Podnik. Lístky v předprodeji za 350 Kč jsou k dostání přes www.goout.cz, na místě bude stát vstup o stovku víc.

Pro Russian Circles bude nová, zatím nepojmenovaná deska už šestou v řadě. Poslední byla Memorial, kterou mohlo před dvěma lety zažít také publikum smíchovského MeetFactory. Teď křest ohněm čeká klub Podnik v Holešovicích. Trojice Mike Sullivan, Dave Turncrantz a Brian Cook slaví začátkem roku deset let existence (po východním pobřeží USA se u této příležitosti prohánějí s Mutoid Man), nečeká se nic menšího než kapela na vrcholu sil.

Seattleská sludgeová ikona Helms Alee vydala první dvě desky u labelu Hydra Head, posledního alba se v roce 2014 ujal Sargent House. Deska Sleepwalking Sailors završuje bohatou diskografii, ve které figurují také splitka s Ladder Devils, Tacos! nebo Young Widows. Kapelu dal v roce 2007 dohromady kytarista Ben Verellen, člen party Roy a hlavně post-hardcoreových Harkonen. S děvčaty z Helms Alee přijede Ben do Prahy poprvé.

Russian Circles (usa)
Helms Alee (usa)
úterý 7. 4. 2015 20:00
Podnik, Praha 7

[video] Russian Circles - 309 (Live Sessions): http://youtu.be/JtpFOBJA7O8


[tisková zpráva pořadatele]


Exhumation | New album details revealed

23. února 2015 v 12:56 | H. |  Tiskové zprávy
Exhumation | New album details revealed

Release name: OPUS DEATH
Release date: 1th APRIL 2015 (Europe/USA) , CD & DIGITAL DOWNLOAD, LP EDITION LATER 2015 via Dunkelheit Produktionen
Pre-order: http://dunkelheitprod.bandcamp.com/album/opus-death

Now EXHUMATION's second opus is ready, and it is colder and more pitiless than the first release. Still it relies on its Eastern Asian roots; but now they are buried underneath a thick layer of classical Death Metal which has an uncanny resemblance to the Black Metal of the late 80s.

Tracklisting for EXHUMATION's Opus Death
1. Soul Wanders
2. Upon Our Hordes
3. Witching Evil
4. Possessed
5. The Sleeping Darkness
6. Graveyard Alike
7. Labyrinth of Fire
8. Ironheart
9. Hymn of Death
10. Lullabyss

MORE INFO:

[tisková zpráva]

Novinky u Kraake

23. února 2015 v 11:23 | H. |  Music News
Čeští black metalisté Kraake, v jejichž řadách lze nalézt členy z kapel jako Sekhmet nebo Askeregn, ohlásili koncem loňského roku hned několik novinek ze svého tábora. Předně se jedná o již delší dobu připravovaný dlouhohrající debut s názvem "Fram", k němuž skupina odhalila obálku - viz vpravo.

Kraake dále ohlásili, že "Fram" konečně vyjde na jaře letošního roku. Další odklad nahrávky byl způsoben vytížením bubeníka Ragnara (Sekhmet), což kapela vyřešila tím, že do svých řad přijala dalšího bubeníka - Bálise z Wyrm. Odklad alba pak vyplynul z toho, že se Bális nejprve musel naučit všechny skladby.

Vyjma koncertní činnosti za sebou Kraake doposud mají jen jeden bezejmenný demosnímek, jenž vyšel v dubnu 2013 v limitovaném nákladu. Vzhledem k tomu, že je demo již kompletně vyprodáno, lze jej zadarmo stáhnout v playlistu na Bandzonu kapely.

0 X í S T - One Eon

22. února 2015 v 20:00 | H. |  Recenze
Jestli umí 0 X í S T něčím zaujmout takřka okamžitě, je to jejich poměrně netradiční jméno. Netuším, jak to máte nastavené třeba vy, ale já osobně když vidím nějaký poměrně netradiční název kapely, většinou bývám docela zvědavý, jak asi může znít i vlastní muzika. Avšak opravdové zaujetí samozřejmě nastává až v případě, kdy se i ona hudba ukáže být zajímavou záležitostí, což je asi docela logické, protože pokud je vaše hudební produkce absolutně o ničem, ani to nejvíc cool jméno skupiny pod sluncem vám nijak nepomůže.

Když Finové 0 X í S T vydali na sklonku roku 2012 svůj dlouhohrající debut "Nil", ukázalo se, že zrovna oni patří k těm, kteří mají co nabídnout i po hudební stránce. I když rozhodně ani zdaleka nešlo o nejlepší album, jaké jsem kdy slyšel, určitě mě ta placka svého času bavila. Nebudu vám lhát - s odstupem více jak dvou let už si to album rozhodně nepouštím s železnou pravidelností, jelikož zas až taková pumelice to prostě nebyla, abych z toho i takovou dobu po vydání seděl na zadnici, nicméně i přesto si na "Nil" vzpomínám jako na podařenou nahrávku, která sice byla postavena vesměs jen na mohutných riffech, přesto měla atmosféru. Díky tomu jsem na 0 X í S T nezapomněl a naopak si je zapsal do paměti jako sympatickou skupinu, jejíž další tvorbě se bránit určitě nebudu. Když tedy Finové na začátku letošního února s onou další tvorbou vyrukovali, skutečně jsem se poslechu novinky "One Eon" nebránil.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


[K recenzi poskytl: 0 X í S T]

Kylesa ve studiu

22. února 2015 v 18:11 | Kaňour |  Music News
Sludgoví Američané Kylesa oznámili vstup do nahrávacího procesu. Kapela se již nyní nachází ve studiu, kde pracuje na novém materiálu. Na Facebooku si můžete prohlédnout několik fotografií, na nichž je zvěčněno nahrávání kytar a perkusí. Na detailní informace o plánovaném počinu si ovšem ještě nějakou dobu budeme muset počkat.

Nové album nahradí na pozici aktuální desky Kylesy "Ultraviolet", jež na svět přišlo 28. května 2013 prostřednictvím labelu Season of Mist. "Ultraviolet" vyšlo na mnoha formátech - mimo CD (včetně limitovaného digipacku) také na klasickém LP, gatefold LP a 2LP.


Architects of Chaoz nahrávají debut

22. února 2015 v 16:30 | H. |  Music News
Architects of Chaoz je nová formace, v jejímž čele stojí britský zpěvák Paul Di'Anno známý především jako někdejší vokalista legendárních Iron Maiden, s nimiž svého času nazpíval jejich první dvě alba. V rámci Architects of Chaoz jej doplňuje sestava německé skupiny The Phantomz, která již s Paulem vystupovala jako doprovodná kapela na jeho sólových koncertech.

Architects of Chaoz nedávno v Německu začali nahrávat svůj dlouhohrající debut, který by podle všeho mohl vyjít někdy začátkem léta. Dále byly odhaleny názvy několika skladeb, které se na počinu objeví:

* Apache Falls
* When Murder Comes to Town
* Je suis Charlie
* AOC
* Switched Off

Paul Di'Anno se v posledních letech věnuje spíše koncertní činnosti,v jejímž rámci čerpá především z desek Iron Maiden, které s nimi natočil, tedy "Iron Maiden" (1980) a "Killers" (1981), s menším zastoupením písniček z jeho dalších projektů. Stálou koncertní skupinu však nemá a většinou vystupuje s lokálními formacemi na pozici doprovodné kapely. Nejnovějším vydaným počinem Paula Di'Anno je živé DVD "The Beast Arises", jehož záznam byl pořízen v dubnu loňského roku v Polsku. Placka pak vyšla začátkem října 2014 pod Metal Mind Productions.

Blíží se nová deska Clandestine Blaze

22. února 2015 v 13:33 | H. |  Music News
Jednočlenný black metalový projekt Clandestine Blaze z Finska chystá nové album. To se bude jmenovat "New Golgotha Rising" a mělo by vyjít ještě před začátkem léta. O vydání se postará label Northern Heritage Records. Co se hudebního směřování týče, hovoří krátká zprávička jasně: "Neočekávejte nic jiného než totální black metal."

"New Golgotha Rising" bude navazovat na desku "Harmony of Struggle" z května 2013. Počin vyšel taktéž u Northern Heritage Records, a to jako CD, MC a LP.

Za Clandestine Blaze stojí finský muzikant Mikko Aspa, který by měl podle všeho zároveň obstarávat i vokály u avantgardně black metalové skupiny Deathspell Omega, ačkoliv toto nebylo doposud nikdy oficiálně potvrzeno. Mikko dále je (popř. v některých případech byl) vlastníkem hned několika labelů, mezi nimiž nechybí právě ani Northern Heritage Records. Kromě toho se angažuje i v erotickém průmyslu jakožto vlastník společnosti CF Productions, která vydává pornografické magazíny a natáčí pornografické snímky.

Obscura vstoupí v dubnu do studia

22. února 2015 v 10:21 | Kaňour |  Music News
Progresivně death metaloví Obscura z německého Mnichova ohlásili vstup do studia. Nahrávat se bude v Dreamsound Studios, do jehož bran Němci vstoupí v dubnu. Kapela se na spolupráci opět domluvila s producentem V. Santurou (jako aktivní muzikant Triptykon a Dark Fortress), s nímž spolupracuje již od vydání debutového alba "Retribution" z roku 2006. Doba vydání prozatím nepojmenované nahrávky byla předběžně stanovena na konec roku 2015.

Nahrávat měli Obscura již před delší dobou. Kapelu však opustili hned dva členové a Němci se tak museli místo prací na nové desce soustředit především na příchod nových členů. Do řad Obscury byli přijati bubeník Sebastian Lanser (Edenbridge, živá sestava Chthonic) a kytarista Tom Geldschläger. Novou sestavu si můžete prohlédnout na obrázku vpravo.

Obscura také připravili digitální 368stránkovou tabulaturu předchozího alba "Omnivium" z roku 2011. Ke stažení je za vámi stanovenou cenu na webu kapely.

My Shameful - Hollow

21. února 2015 v 21:01 | Kaňour |  Recenze
My Shameful figurují na doom metalové scéně zatraceně dlouho, nicméně o nějakém výraznější vlivu, neřkuli popularitě, nemůže být řeč. Takový prototyp nenápadného undergroundového tělesa, které si v podzemí hraje roky to své a (ne)reakce vnějšího světa má, dejme tomu, na háku. To už spíš svému okolí hází klacky pod nohy. Žádné zpřístupňující kroky v hudební složce, žádná honba za zajímavými kontrakty. Patnáct let to samé se stejnými prioritami a neutuchajícím zápalem pro věc - doom. Nepopírám, že ti nejzarytější fandové kovu zkázy My Shameful delší dobu registrují, realistickým pohledem ale budou takoví v menšině a od věci tak nebude zevrubnější představení.

Od vzniku My Shameful letos uplyne úctyhodných 16 let. To, co se stalo ve Finsku v roce 1999, nebylo vůbec nic zvláštního. Duo zkázychtivých nadšenců zakládá svůj doom metalový projekt, rok nato je na světě trojice dem a v roce 2003 vychází i první dlouhohrající nahrávka. Od té doby nás stále dělí nějakých 12 let a raději se tedy posuneme kupředu. K dnešnímu dni mají My Shameful na triku šest řadovek a v sestavě nezůstal kámen na kameni. Z dvoučlenného projektu je nyní kapela tříčlenná, a to prosím hned mezinárodní - v sestavě působí i jeden Němec. Přejdu-li do citace, My Shameful "začali jako dvoučlenný studiový projekt rozvinutý v nadnárodní stroj nenávisti a zkázy".

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


[K recenzi poskytl: Transcending Obscurity PR]

O dalších plánech Voivod

21. února 2015 v 19:12 | Kaňour |  Music News
Kanadští thrash metaloví velikáni Voivod počínají přípravy kolem svého 14. dlouhohrajícího záseku. V rozhovoru, jenž byl pořízen před minnesotským koncertem, to prozradil dlouholetý bubeník kapely, Michel "Away" Langevin. V něm taktéž poodhalil vydání několika splitů.

Langevin plány Voivod rozvádí takto: "Chceme prvně vydat spoustu sedmipalců. Máme mnoho sedmipalcových splitek k letošnímu vydání - první s At the Gates v dubnu a poté chceme udělat také s Napalm Death, další s Corrections House a tak dále. Ale nakonec budeme psát celou skupinu písní a sestavíme vše do alba, řekl bych, na začátku příštího roku."

Voivod také vyšel nový singl "We Are Connected". K jeho vypuštění došlo na počátku turné po Spojených státech amerických. V digitální podobě si ho můžete poslechnout na konci textu, fyzicky pak bude k dostání právě na 7" splitu s At the Gates.

Čtráctá řadová deska kapely naváže na velmi kladně přijaté "Target Earth", jež vyšlo 22. ledna 2013 prostřednictvím Century Media Records.George Kollias z Nile vydá sólovku

21. února 2015 v 17:53 | Kaňour |  Music News
George Kollias, bubeník death metalových Nile, ohlásil vydání svého debutového sólového alba. Kollias se za účelem vydání nového počinu upsal renomovanému labelu Season of Mist. Bubeníkův debut ponese jméno "Invictus" a k dostání bude od 18. května u výše zmíněného vydavatele. První, ještě nezmixovanou ukázku si můžete poslechnout na Soundcloudu.

Kollias se na nové desce postaral nejen o skládání, ale taktéž i o obsluhu veškerých nástrojů včetně vokálů. To ostatně poodhaluje v následujícím prohlášení: "Tento sólový projekt obsahuje přesně to, co slovo 'sólový' znamená: jeden hudebník píšící všechnu muziku a texty, obsluhující veškeré nástroje, přičemž zve některé hosty, aby se připojili. (...) Zaračuji vám, že tohle je jen začátek!"

George Kollias působí mimo svůj sólový projekt a Nile také v nově vzniklé kapele Contrarian, se kterou vydal v loňském roce EP "Predestined". Poslední řadovka Nile se jmenovala "At the Gate of Sethu" a vyšla v roce 2012 u Nuclear Blast.

Funerary Bell | New EP details revealed

21. února 2015 v 15:30 | H. |  Tiskové zprávy
Funerary Bell | New EP details revealed

Finnish occult black metal band Funerary Bell releases new EP four years after their debut album "The Coven" (2011). EP titled Graveyard Séance will be released on May 4th 2015 by Saturnal Records which marks the first release spawned from the bands recent signing to the label's roster. The band is already working on with their second full-length which will be also released by Saturnal Records later on. Expect nothing but relentless occult black metal from Finland which ethos draws from horror, mysticism and 90's black metal.

Tracklisting for FUNERARY BELL's Graveyard Séance
1. Afterlife On Earth
2. Eleanor's Garden

MORE INFO:

[tisková zpráva]

Leprous s dalšími zprávami o desce

21. února 2015 v 13:26 | Kaňour |  Music News
Norské progresivně metalové uskupení Leprous pokračue v rozkrývání detailů ohledně nové dlouhohrající nahrávky. Již před nedlouhou dobou jsme se dozvěděli, že novinka vyjde pod InsideOut Music nejspíš v květnu tohoto roku, což se nakonec i potvrdilo.

Album, které dostalo název "The Congregation", vyjde přesně 25. května v Evropě a 2. července ve Spojených státech amerických.

Leprous taktéž prozradili, že k nahrávání kytar, bayskytary a bicích došlo ve švédských studiích Fascination Street a Ghostward pod dohledem Davida Castilla (Katatonia, Opeth). Ve Fascination Street proběhl také mixing. Vokály pak byly zaznamenány v norských Mnemosyne Studios za pomoci manželské dvojice Ihriel-Ihsahn.

Leprous fungují od roku 2001 a zatím mají na kontě tři řadové desky. Poslední z nich, "Coal", vyšla v květnu 2013 u InsedeOut Music. Od vydání "Coal" v kapele proběhly dvě personální obměny, a sice na místě baskytaristy, kterým se v roce 2013 stal Martin Skrebergene, a bubeníka. Tím je od letoška Baard Kolstad (Borknagar, ICS Vortex; živě God Seed, Solefald).

Apocalyptica s informacemi o desce

21. února 2015 v 11:05 | Kaňour |  Music News
Finská Apocalyptica již před delší dobou oznámila počátek prací na nové desce a nyní jsou tu další podrobnosti. Kapela jednak podepsala smlouvu s labelem Better Noise, druhak novinku pojmenovala a stanovila datum jejího vydání. Osmá řadová deska kapely ponese název "Shadowmaker" a k dispozici bude od 21. dubna právě u výše zmíněného vydavatele. Finové do svých řad rovněž přijali zpěváka Frankyho Pereze, jenž dříve figuroval jako kytarista třeba v sestavě projektu Darona Malakiana, Scars on Broadway.

Violoncellista Eicca Toppinen dodává: "To, že už několik měsíců máme stálého vokalistu, se už dost projevilo. Vůbec poprvé jsme se nemohli nabažit společně tráveného času v naší zkušebně ve Finsku, ale být v Nashvillu se všemi nástroji, Frankym a Nickem [Raskulinecz, producent - pozn. redakce], to jsou pro nás rovnou druhé Vánoce... Jsem si jistý, že tohle bude jedno z nejlepších alb Apocalypticy, a nemůžeme se dočkat, až vám ho dáme poslechnout."

Finové již v prosinci minulého roku zveřejnili titulní skladbu "Shadowmaker" prostřednictvím lyric videa. Nyní si můžete poslechnout i další píseň "Cold Blood". Pro její přehrání přejděte na konec článku.

Novinka bude navazovat na album "7th Symphony", které vyšlo v srpnu 2010. Stejně jako na většině řadových nahrávek skupiny, ani tady nechybělo množství hostů, například Lacey Mosley (ex-Flyleaf), Brent Smith (Shinedown), Gavin Rossdale (Bush), Joe Duplantier (Gojira, ex-Cavalera Conspiracy), Lauri Porra (Stratovarius, Kotipelto) nebo Dave Lombardo (Philm, Fantômas, ex-Slayer).

Tracklist "Shadowmaker":
01. I-III-V-Seed of Chaos
02. Cold Blood
03. Shadowmaker
04. Slowburn
05. Reign of Fear [bonus track]
06. Hole in My Soul
07. House of Chains
08. Riot Lights
09. Come Back Down [bonus track]
10. Sea Song (You Waded Out)
11. Till Death Do Us Part
12. Dead Man's Eyes


Caelestia released an official music video for the track "Beneath Abyss"!

21. února 2015 v 9:10 | H. |  Tiskové zprávy
Caelestia released an official music video for the track "Beneath Abyss"!

Caelestia is proud to present the official video for the title track "Beneath Abyss" of the same-titled album, out by Finnish label Inverse Records on February 16th, 2015. The video was directed by renowned German director Matthias Kollek (Kreator, Lacrimosa etc), and was shot on location in southern Germany. Enjoy it loud....!!

Video "Beneath Abyss": http://youtu.be/MrjufUVz-TM


[tisková zpráva vydavatele]


Hellenic Darkness Festival 2015 – ROTTING CHRIST a další bojovníci z Řecka opět v Praze!

20. února 2015 v 22:08 | H. |  Tiskové zprávy
Hellenic Darkness Festival 2015 - ROTTING CHRIST a další bojovníci z Řecka opět v Praze!

MetalGate vás zve na řecký metalový večer, na němž se po dvou letech opět představí line-up tří kvalitních spolků ze země bájí a mýtů, doplněný o dvojici českých vyznavačů temnoty.

První ročník festivalu v roce 2013 měl obdobné, divácky úspěšné schéma a dva z tehdejších účastníků uvidíte i v ročníku 2015. Muzikanti i diváci si první řecký večer velmi užili a tak je tady jeho druhé pokračování.

Hlavní hvězdou celé akce bude athénská čtveřice ROTTING CHRIST, stálice světové metalové scény a jedna z nejdéle hrajících black metalových kapel vůbec, kterouurčitě není třeba podrobněji představovat. Těšte se jak na skladby z aktuálního alba "Κατά τον δαίμονα εαυτού", tak na osvědčené hitovky.

Headlinera bude mocně podporovat řecká black metalová legenda VARATHRON, která za více než čtvrtstoletí své existence vytvořila silný kult. Pro pochopení určujících rysů řeckého black metalu si stačí poslechnout "The Tressrising of Nyarlathotep" a je jasno. Kapela právě v těchto dnech vydává nové album "Untrodden Corridors Of Hades" a v Praze se tak představí s novým materiálem a v plné formě.

Dvojici temných řeckých hrdinů doplní pagan/black metaloví pohani KAWIR, nabízející klasicky pojatý temný pohanský metal, plný mytických bytostí a bohů, interpretovaný s úctou k žánru i k řeckému prostředí. Jedna z nejlepších pohanských kapel současnosti.

Českou stopu v helénské temnotě představují dvě zajímavé kapely. První je melodic blackened deathová formace SECRET OF DARKNESS. Ta,stejně jako Rotting Christ, bude na akci vystupovat již podruhé. Tím ale podobnosti nekončí. SoD, podobně jako Varathron, také vydají koncem letošního roku novou desku "Neotericus Universum".

Pětici doplní druhý český zástupce, vítěz letošního ročníku MetalGate Masscre, českobudějovičtí DESIRE FOR SORROW. Tato melodic blacková smečka svá koncertní vystoupení opírá (kromě velice kvalitní hudby) o pohledné pódiové show, takže hned úvod festivalu potěší oko i ucho návštěvníka.

Helénská temnota se začne šířit v pražském klubu Nová Chmelnice v sobotu 28. února 2015. Vstupenky jsou k dostání v předprodeji v síti Ticketstream a na MetalGate e-shop za 300 Kč. Vstupné na místě pak činí 350 Kč. Brány klubu se otevřou v 18:00, první apoštol temnot vystoupí úderem sedmé hodiny. Těšíme se na vás!


[tisková zpráva pořadatele]

Bruce Dickinson podstupuje léčbu rakoviny

20. února 2015 v 19:47 | Kaňour |  Music News
Z tábora legendárních Iron Maiden z Velké Británie přišly znepokojivé zprávy. V nich stojí, že se Bruce Dickinson, zpěvák a frontman kapely, podrobuje léčbě malého rakovinotvorného nádoru v zadní části jazyka. Nakonec však kapela vyrukovala s víceméně pozitivními předpoklady do budoucna.

Zde je prohlášení Iron Maiden: "Těsně před Vánocemi byl Bruce Dickinson, vokalista Maiden, navštívit svého lékaře kvůli rutinní prohlídce. To vedlo k testům a biopsi, která ukázala malý rakovinný nádor v zadní straně jeho jazyku. Sedmitýdenní kurz chemoterapie a radiologické léčby byl včera [18. února - pozn. redakce] dokončen. Vzhledem k tomu, že byl nádor zachycen v brzkém stádiu, prognóza je naštěstí mimořádně dobrá. Brucův lékařský tým zcela očekává jeho plné zotavení, pokud všechno půjde podle plánu, koncem května."

Kapela dále zdůrazňuje, že ještě nějakou chvíli následně potrvá, než se Dickinson vrátí do plného zatížení, a dodává: "Do té doby bychom chtěli požádat o trpělivost, pochopení a respekt k soukromí Bruce a jeho rodiny."

Pro připomenutí dodejme, že poslední zastávku v České republice udělali Iron Maiden před necelým rokem. Konkrétně šlo o vystoupení na brněnském Velodromu, kde se jako support představili švédští hard rockeři Ghost.

INFERNAL WAR premiere new track

20. února 2015 v 17:58 | H. |  Tiskové zprávy
INFERNAL WAR premiere new track

Polish extreme black/death metallers INFERNAL WAR premiere a brand new track titled "Into Dead Soil". It is the first song to be released from the band's upcoming full-length album "Axiom". The track is available for listenening at this link:

http://youtu.be/-gazZEbkoGg

Featuring 11 new tracks, "Axiom" will be launched on April 17th in Europe and April 21st in North America via Agonia Records.

"Axiom" was recorded, mixed and mastered in No Solace Studio with M. (Mgła/Kriegsmaschine), who also guest appears on the album on vocals. The 11 new songs on "Axiom" clock in at around 42 minutes. The album cover was created by Mentalporn.

Tracklist:
I. Coronation
II. Militant Hate Church
III. Into Dead Soil
IV. Paradygmat
V. Nihil Prayer
VI. The Parallel Darkness
VII. Transfigure
VIII. Eater Of Hope
IX. Camp 22
X. No Forgiveness
XI. Axiom

On the new material, the band commented: "Axiom is the essence of Infernal War. At the same time, it's not a copy of our previous works. The new material is more mature, diversified and bloody uncompromising. It's very grim, both musically and lyrically. We have no doubt, that Axiom is our crowning achievement".

"Axiom" will be available in: slipcase CD, 12" gatefold LP with booklet, 12" silver LP (limited to 150 hand-numbered copies), 12" die-cut picture LP with booklet (limited to 300 hand-numbered copies) and digital formats.

Pre-orders are available HERE.

Line-up:
Herr Warcrimer - vocals
Zyklon - guitars
Triumphator - guitars
Godcrusher - bass
Stormblast - drums


[tisková zpráva vydavatele]


Novinka Tank v červnu

20. února 2015 v 15:57 | Kaňour |  Music News
Britští heavy metalisté Tank, v jejichž sestavě působí kytaristé Mick Tucker a Cliff Evans nebo ex-zpěvák Dragonforce, ZP Theart, odkryli prvotní inromace o chystané desce. Novinka se bude jmenovat "Valley of Tears" a k dispozici bude od 9. června u vydavatele MVD.

Kytarista Cliff Evans dodává: "Název pochází ze slavné tankové bitvy z Jomkipurské války v roce 1973, kdy byla jedna strana masivně přečíslena, ale bojovala bez jakýchkoliv ohledů a proti všem, aby si zajistila hrdinné vítězství."

Po rozštěpení Tank v roce 2007 na dvě shodně pojmenované formace se právě Tucker, Evans a spol. činili více. Za sebou mají vydání dvou dlouhohrajících alb a v letošním roce k němu přibude právě i nově ohlášené "Valley of Tears".