close
Vážení uživatelé,
16. 8. 2020 budou služby Blog.cz a Galerie.cz ukončeny.
Děkujeme vám za společně strávené roky!
Zjistit více

Vážení uživatelé,
16. 8. 2020 budou služby Blog.cz a Galerie.cz ukončeny.
Děkujeme vám za společně strávené roky!

Únor 2015

Euzen, Dora Bondy: Praha – Palác Akropolis, 22.2.2015

28. února 2015 v 20:00 | Prdovous / H. |  Reporty

První pohled [Prdovous]


Poslední dobou se čím dál častěji pozoruji, jak se nořím hlouběji a hlouběji do vod indie popu a objevuji barvitost často dost svérázných zpěváků, zpěvaček a případně i jejich kapel. Když jsem zhruba měsíc nazpět hledal, které z nich bych mohl zahlédnout v našich luzích a hájích (čti: v Praze), čirou náhodou padl můj zrak na Euzen, jméno do té doby pro mě neznámé. Pochopitelně, že moje objevitelská vášeň to nemohla nechat jen tak, a když po prvním poslechu zjistila, že za velmi přívětivé dvě stovky to vůbec nezní jako marná investice, rozhodla se mě na její koncert v Akropoli chtě nechtě dotáhnout. Přiznám se, že jsem vůbec nevěděl, co očekávat. Vzhledem k tomu, že Facebookový event se tvářil, jako by o něm téměř nikdo nevěděl, napadal mě možná tak sál zející prázdnotou a ostuda, že by zpěvačka mezinárodního jména hrála pro dvacet lidí. A ono to tak dost dlouho taky vypadalo.

Do klubu jsme se šéfredaktorem dorazili tak dvacet minut před začátkem stanoveným na půl osmou. Pódium bylo připravené a doslova nacpané nástroji. Část z nich patřila prvnímu jménu večera, Doře Bondy. Tahle sličná slečna se před takřka prázdným sálem (ve kterém skutečně bylo cirka dvacet lidí) objevila s dalšími třemi spoluhráči. Obsadila barovou sesli za mikrofonem a kapela spustila akustický indie pop. Intimní vyznění koncertu sedlo skvěle a Dořin silný, nakřáplý hlas tomu jen přispěl. Nápomocný byl paradoxně i prázdný sál Akropole. Pomalu se sice zaplňoval, nicméně stále po něm bylo náhodně rozházeno jen pár postav. Písničky se pod vysokým stropem rozléhaly a koncert to byl vskutku komorní. To nejvíce vyniklo při jedné z posledních písní, kdy Dora zůstala sedět za mikrofonem sama s akustikou, a i bez elektrické kytary a bicích si dokázala udržet pozornost. Velmi příjemnou půlhodinu uzavřela písní "Grow", načež odešla i s kapelou z pódia a já si jen říkal, že zůstat na něm ještě píseň nebo dvě, rozhodně bych se nezlobil.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Fotky byly vypůjčeny ze serveru Fullmoonzine.cz (autor: Tomáš Moudrý)

Battle Beast se rozešli s kytaristou

28. února 2015 v 17:53 | H. |  Music News
Finští heavy metalisté Battle Beast ohlásili, že jejich řady opustil dosavadní kytarista Anton Kabanen, který byl zároveň zakladatelem kapely a také jejím hlavním skladatelem. Finové se nechali slyšet, že rozchod nadešel kvůli "hudebním neshodám a nevyřešitelným záležitostem uvnitř skupiny", a dále dodali, že na toto téma nebudou poskytovány žádné rozhovory. Na chystaných koncertech se kytary ujme dočasný náhradník. O stálém novém kytaristovi bude rozhodnuto časem.

Kabanen se prý bude dále věnovat muzice v jiných projektech a svůj odchod z Battle Beast komentoval pro finský web Rumba následovně: "Schylovalo se k tomu už nějakou dobu. Nechtěl jsem odejít. Ten popud přišel od zbytku kapely, takže jsem byl nucen odejít. Jméno Battle Beast vlastní skupina Battle Beast, ne já, a v téhle skupině bylo pět lidí proti mně. Nemohl jsem nic dělat."

Zároveň s tím Battle Beast prozradili, že již začali pracovat na novém materiálu pro chystanou čtvrtou desku, přestože jejich aktuální studiový počin "Unholy Savior" není venku ani dva měsíce - vyšel totiž 9. ledna letošního roku.

Výměna baskytaristů u Samael

28. února 2015 v 15:38 | H. |  Music News
Švýcarští industrial metaloví veteráni Samael ohlásili změnu své sestavy - kapelu totiž opustil její dlouholetý baskytarista Christophe "Mas" Mermod, který zde působil od roku 1991 a nahrál s ní všechna řadová alba s výjimkou debutového "Worship Him". Důvodem odchodu je vzrůstající úspěch Masovy osvětlovačské firmy, přičemž se rozhodl se nadále soustředit právě tímto směrem.

Na pozici nového baskytaristy do Samael nastoupil Thomas "Drop" Betrisey (ex-Sybreed), jenž se skupinou vystupoval již v loňském roce jako koncertní výpomoc.

Doposud poslední album Samael se jmenuje "Lux mundi" a vyšlo v dubnu roku 2011. Již koncem roku 2013 se na webu kapely objevila krátká zprávička, že začaly práce na další nahrávce, od té doby však žádné bližší informace doposud zveřejněny nebyly.

Enter the Eternal Fire fest Volyně 2015

28. února 2015 v 14:03 | H. |  Tiskové zprávy
ENTER THE ETERNAL FIRE

Do jihočeské Volyně se vrací dvoudenní metalový open air festival.

Přátelé, vezměme to trochu zeširoka, proč trochu nezavzpomínat. Kdo by to řekl, že uběhlo už 10 let od posledního ročníku kdysi poměrně oblíbeného a početnou diváckou kulisou se pyšnícího UG open air podniku OPEN HELL FEST ve Volyni. Pamětníci ví své, pro mladší ročníky: je řeč o tomto : http://home.tiscali.cz/openhell/hellcz.html. Tradice utichla, pro mnohé "kultovní" Volyně zmizela z metalové mapy a život běžel dál.

Od roku 2005 dění v branži sledujeme z povzdálí a nebudeme chodit kolem horké kaše, letos jsme i přes relativní nasycenost festivalového "trhu" definitivně neodolali a zkusíme opět přispět svojí troškou do mlýna do nabídky letních vícedenních akcí.

Myslíme si, že doba uzrála a opět máme co říct. Hlad fanoušků byl ukojen, na českých festivalech zahrála už snad všechna blyštivá světová jména (snad vyjma Master´s Hammer, Darkthrone a pár sveřepých :-) a i ty největší podniky se ve finále neubrání rotaci těch samých "hvězd" pořád dokola. Přitom metalový underground po celém světě nabízí nespočet podle nás skvělých kapel, které tu nehrají, protože nejsou součástí bookingových agentur a vysokého festivalového byznysu.

Chceme nabídnout alternativu k masovým akcím, kde se návštěvníci chca nechca brodí davy, při sledování vystoupení účinkujících jsou odkázáni na projekci na plátno, což není vždy zrovna blízký kontakt s interpretem, jaký by si člověk přál... V neposlední řadě, účast na velkých fesťácích často představuje i nemalou finanční investici. My to chcene pojmout jinak.

Jinak se stavíme i k celkové dramaturgii a filozofii festivalu. Nechceme být úzce profilováni na jeden konkrétní subžánr metalu, v soupisce našich kapel najdete death, black, thrash, doom i grind... Ale co u nás ale zcela jistě nenaleznete jsou všelijaké moderní tvary metalu, vesměs propojené se slůvkem "core". ENTER THE ETERNAL FIRE je obecně pro příznivce staré školy. Dokážeme vám, že lze postavit festivalový line-up z kapel, které nejsou ve světě tolik "slavné", nepodřizují se nejnovějším trendům, ale leckteré "prvoligové" kolegy přesto strčí do kapsy. V tomto chceme plynule navázat na ducha OPEN HELL FESTu (dodnes jsme pyšní, že jsme fanouškům zprostředkovávali první česká vystoupení tehdy jestě relativně neznámých Skyforger, Desaster, Centinex, Watain, Negura Bunget, The stone a dalších v letním kině ve Volyni v letech 1998 - 2005. Věříme, že další jména se do této kategorie "objevených klenotů" ještě zařadí).

Ostatně brzy poskytneme kompletní info ke všem kapelám, které ve Volyni vystoupí a budete moci posoudit sami, nakolik zajímavý a svébytný mix nabízíme. V tuto chvíli můžeme prozradit pár základních informací. Festival se uskuteční 31. 7 - 1. 8. na koupališti ve Volyni, jako headlinery oznamujeme kapely LOUDBLAST (Francie), FLESHCRAWL (Německo), UNPURE (Švédsko) a další pecky ze zahraničí, k tomu ROOT, HYPNOS a elita české UG scény. Cena vstupenky bude lidových 500 Kč na oba dva dny při platbě na místě.

ENTER THE ETERNAL FIRE FEST (zkráceně ETEF) je nové jméno na scéně, doba je jinde a bylo by naivní si myslet, že metalová Volyně ještě někdy dosáhne věhlasu a oblíbenosti někdejšího OPEN HELL FESTu (ruku na srdce, to bychom možná ani nechtěli, OHF se tenkrát stal asi větším podnikem, než na jaký jsme sami byli připraveni). Přesto doufáme, že se stane každoroční oblíbenou destinací několika stovek fans "oldskůlu", a společně si odpočineme od veškeré modernity okolního světa. Letošní ročník je test, pokud se povede, bude nám potěšením pokračovat v nové festivalové tradici.

Kompletní info najdete na:

Honza, Ramus a ENTER THE ETERNAL FIRE team.

Zde je přehled kapel, které se ve Volyni v létě objeví:

LOUDBLAST (FRA - melodic death thrash legends)
FLESHCRAWL (GER - swedish sounding death veterans)
HYPNOS (CZ - death metal masters)
ROOT (CZ - dark black doom legends)
UNPURE (SWE - old school metal black)
DEATH MECHANISM (ITA - high tempo thrash bombarders)
TRANSCEATLA (ROM - groove death metal)
INFERNO (CZ - pure darkness - black metal mass)
BRUTALLY DECEASED (CZ - swedish death metal)
AVENGER (CZ - dark black death metal since 1992)
KEEP ON ROTTING (CZ - superb techno death/thrash)
ASSESSOR (CZ - thrash legends (since 1989) - farewell show)
PANYCHIDA (CZ - kick ass pagan/black metal)
ET MORIEMUR (CZ - best czech doom metal)
DARK ANGELS (CZ - heavy doom / gothic rock)
MALLEPHYR (CZ - new bomb on the czech black metal scene)
KAOSQUAD (CZ - old school grindcore assault)
IMPURITUM (CZ - Bolt Thrower meets Grave or Vital Remains)


[tisková zpráva pořadatele]

Arcturus: detaily o novince

28. února 2015 v 12:20 | H. |  Music News
Norští avantgardní metalisté Arcturus odtajnili informace o svém vysoce očekávaném nadcházejícím albu, které bude jejich prvním dlouhohrajícím počinem od návratu na scénu v roce 2011 a také první deskou po celých deseti letech od "Sideshow Symphonies" z roku 2005. Novinka ponese název "Arcturian" a její tracklist s obalem naleznete okolo.

"Arcturian" vyjde 8. května (v Severní Americe 12. května) pod značkou německé firmy Prophecy Productions. K dispozici budou následující formáty:

* digipack CD
* černé LP
* 2CD kniha (18×18 cm, 48 stran, druhý disk s ekluzivními remixy alba)
* box set s 2CD knihou, LP, plakátem a certifikátem (250 kusů)
* box set se stejným obsahem jako předchozí box a navrch exkluzivní testovací press vinylu (k mání pouze v rámci předobjednávek)

Arcturus se s vydáním novinky vydají i na turné - krátká evropská šňůra proběhne začátkem května (konkrétní data budou zveřejněna příští týden). Později by pak měly přijít další koncerty v evropských klubech a na evropských festivalech a také odskok do USA na Maryland Deathfest (21. - 24. května) a Jižní Ameriky.

Tracklist "Arcturian":
01. The Arcturian Sign
02. Crashland
03. Angst
04. Warp
05. Game Over
06. Demon
07. Pale
08. The Journey
09. Archer
10. Bane

Klipy od Negură Bunget a Old Man Gloom

28. února 2015 v 10:46 | H. |  Music News
>>> Rumunští black/folk metalisté Negură Bunget právě v těchto dnech vydávají své první studiové album od desky "Vîrstele pămîntului" z roku 2010. Novinka "Tău", která bude druhou velkou nahrávkou kapely po personálním zemětřesení v roce 2009, vyšla 27. února u Lupus Lounge a Rumuni k ní zveřejnili již druhý videoklip. Ten první vznikl ke skladbě "Nămetenie" a nyní jej doplňuje další píseň s názvem "Schimnicește". Sledujte tady:


>>> Nový klip mají na kontě i Američané Old Man Gloom, kteří na podzim loňského roku zamotali svým fanouškům hlavy vydáním hned dvou alb se stejným názvem ("The Ape of God") i obálkou najednou. A právě na jednom z nich se objevila i písnička "The Lash", jež byla právě zfilmována. Výsledek je následující:


Varathron - Untrodden Corridors of Hades

27. února 2015 v 21:16 | H. |  Recenze
Pokud něčemu Řekové dali základ, pak je to jistě současná západní civilizace, která v nemalé míře dodnes staví na tom, co začalo kdysi dávno právě v antickém Řecku, nicméně se rozhodně nejedná o jedinou oblast, v níž mají tito jihoevropané silnou tradici. Ačkoliv se to může zdát trochu troufalé nebo rovnou dokonce blbé (a ono to blbé trochu je, ale vymýšlejte pořád dokola chytré úvody recenzí!) srovnávat hodnoty jako demokracii nebo kritické myšlení s extrémním metalem, právě ten metal jsem měl na mysli… což bylo asi docela jasné vzhledem k tomu, na jaké stránce se nacházíte.

Každopádně, šlo mi jen o vytvoření oslího můstku k tvrzení, že právě extrémní metal a právě Řecko k sobě prostě patří… sice se zde nenacházejí ty největší a nejzářivější žánrové hvězdy, ale to nic nemění na tom, že tu metalové podhoubí bují již desítky let a dalo světu tvrdých kytar již mnoho zajímavých kapel. Jednou z těch skupin, jež potvrzují jak tu dlouhověkost, tak i tu zajímavost, jsou dozajista Varathron, o jejichž aktuální desce "Untrodden Corridors of Hades" si nyní v krátkosti povíme.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


[K recenzi poskytl: Agonia Records]

Drudkh: detaily o albu

27. února 2015 v 18:21 | H. |  Music News
Již delší dobu je známo, že nové album ukrajinských black metalistů Drudkh vyjde 20. dubna u Season of Mist a že se bude jmenovat "A Furrow Cut Short", resp. "Борозна обірвалася" v originálním znění. Nyní k těmto informacím přibyla rovněž obálka (vpravo) a tracklist (nebo přesněji řečeno prozatím jen seznam anglických překladů originálních názvů - níže).

Dále již byl spuštěn předprodej, tudíž zároveň s tím bylo odhaleno, v jakých formátech bude "Борозна обірвалася" k dostání - jde o limitované digipack CD (limitace na první výlis), CD v dřevěném boxu (500 kusů), černé LP a oranžovo-černé LP (300 kusů).

V neposlední řadě byla zveřejněna první ukázka - "Till Foreign Ground Shall Cover Eyes" si můžete pustit například tady.

"Борозна обірвалася" bude navazovat na album "Вічний оберт колеса", jež vyšla v únoru 2012 u Season of Mist jako jewelcase CD, digipack CD a LP.

Tracklist "Борозна обірвалася" (anglické překlady):
01. Cursed Sons I
02. Cursed Sons II
03. To the Epoch of Unbowed Poets
04. Embers
05. Dishonour I
06. Dishonour II
07. Till Foreign Ground Shall Cover Eyes

Morna, Morgue: Temnota, nádej, lampy, Večernice... tour 2015

27. února 2015 v 15:19 | H. |  Tiskové zprávy
Moravští Morgue Son a slovenská Morna zahrají společně řadu koncertů. Rockovou náladovostí a progresivním melodickým death metalem Vás provedou pěti večery - konkrétně v městech HODONÍN, ZLÍN, BRATISLAVA, BRNO, TRNAVA. Nenechte si ujít koncertní zastávku plnou nářezu s atmosférou.

Morgue Son:
Barevná historie Morgue Son celou dobu ukazuje, že kapela nemíní stát na místě. Ukazuje na rockový směr. Ať už progresivní, atmosferický či jakýkoliv barevný...nové album Morgue Son "Večernice ~ Proplouváš" , které vyšlo 15.listopadu 2014 obsahuje osm tracků. Atmosférické rockové album, které vzhlíží ke zlatým vintage časům. Pocitově balancuje mezi barovou atmosférou, psychedelií, klasicky rockovou rytmikou a melancholicko metalovými highlighty. I přes touhu v meditativní tvář a nejklidnější materiál v dosavadní práci kapely, neztrácí energii. Veškeré náhravání proběhlo opět ve studiu Unart, ve spolupráci s Frantou Šebákem, se zvukem který ctí rockovou živost a vydává se proti dnešním boostovaným konvencím.


Morna (SK):
Zoskupenie mladých, ambicióznych chalanov, ktorých hudba je plná zvratov, melancholických aj melodických pasáží s čistými gitarami, ktoré vyvažujú technické a tvrdé, úderné časti s agresívnym growlom. Kapela počas jej niekoľkoročného pôsobenia stihla vydať debutový album A Tale Of Woe, ktorý bol nominovaný medzi 5 najlepších albumov roka 2013 v kategórii Hard and Heavy, v rámci udeľovania cien Radio_Head Awards. Taktiež odohrali množstvo koncertov po Slovensku, najmä v Bratislave, tiež v Českej republike, Poľsku, a naživo vystúpili v Rádiu_FM v relácii Headbanger_FM. V tomto roku sa chystajú odohrať na slovenskom, metalovom festivale Gothoom, a tiež nahrať a vydať druhý album, na ktorom priebežne pracujú.


JAKO SUPPORT PRO HODONÍNSKÝ KONCERT BUDOU OBSCURO CORVUS A PRO ZLÍNSKÝ - FREE FALL. V BRNĚ VEČER OTEVŘOU IN DIVERGENCE.


[tisková zpráva]

The Darkness: detaily o novince

27. února 2015 v 12:04 | H. |  Music News
Angličtí rockeři The Darkness odtajnili kompletní informace o svém chystaném čtvrtém albu, které ponese název "Last of Our Kind" a vyjde 1. června u Kobalt Label Services. Obal a seznam písniček prohlížejte klasicky okolo. K mání bude CD, barevné LP a download.

Produkce desky se ujal kytarista Dan Hawkins, v jehož studiu Leeders Farm v anglickém Norfolku se i nahrávalo. "Last of Our Kind" zároveň bude prvním albem The Darkness, na němž se představí nová bubenice Emily Dolan Davies.

Do světa již také byl vypuštěn oficiální videoklip k jednomu novému songu, konkrétně "Barbarian" - sledujte na konci článku.

"Last of Our Kind" naváže na fošnu "Hot Cakes", jež vyšla v srpnu 2012.

Tracklist "Last of Our Kind":
01. Barbarian
02. Open Fire
03. Last of Our Kind
04. Roaring Waters
05. Wheels of the Machine
06. Mighty Wings
07. Mudslide
08. Sarah O'Sarah
09. Hammer & Tongs
10. Conquerors


CODE stream new album "mut"

27. února 2015 v 9:13 | H. |  Tiskové zprávy
CODE stream new album "mut" via Noisey

Progressive post-rockers CODE have made their forthcoming new album "mut" available to stream, ahead of its anticipated release date on February 27th in Europe and March 10th in North America via Agonia Records. The stream is available through Noisey, at this location:

http://noisey.vice.com/blog/stream-all-of-mut-from-uk-black-metal-code

Tearing down the barriers of extreme metal limitations, CODE have taken a daring plunge into the unknown following their urge for further unhampered expression, and have delivered a dynamic progressive post-rock album that is sure to cause a stir.

On the new album, the band commented: "mut is the sound of us as a band freeing ourselves not just from the confines of what CODE is, but from genre conventions of any description. The time for conforming has past and we have created an album that is the purest distillation of our creative ambition. This is the first time in the history of the band that we have created music with no reference points and as a result, this is our most stark, intimate and emotional album".

"mut" was recorded in the famed Brighton Electric Studios (The Cure, Foals, Nick Cave, Royal Blood) with engineer and producer Paul 'Win' Winstanley. Cover artwork and layout have been created by the Austrian designer Thomas Neulinger.

Band's fourth album, the follow-up to 2013 effort "Augur Nox", will be available in: slipcase CD, limited grey vinyl, hand-numbered transparent vinyl and digital formats. Pre-orders are available HERE.

"mut" tracklist:

1. on blinding larks
2. undertone
3. dialogue
4. affliction
5. contours
6. inland sea
7. cocoon
8. numb, an author
9. the bloom in the blast

CODE are:
Aort - Guitars
Andras - Guitars
LORDt - Drums
Syhr - Bass
Wacian - Vocals

CODE begun life in London in 2002 and have developed a reputation for delivering some of the most fresh and innovative progressive black metal around with their previous three albums; the debut "Nouveau Gloaming" (2005), the Spellemann award nominated "Resplendent Grotesque" (2009) and the acclaimed "Augur Nox" (2013).

CODE on-line:
https://facebook.com/codeblackmetal

Pre-orders:
https://www.agoniarecords.com/index.php?pos=shop&lang=en

Agonia Records:
http://agoniarecords.com
https://facebook.com/agoniarecords
https://twitter.com/agoniarecords
https://soundcloud.com/agoniarecords
http://youtube.com/AgoniaRec

[tisková zpráva vydavatele]

Battle Beast - Unholy Savior

26. února 2015 v 21:21 | H. |  Recenze
Jistě existují lidé, kteří jsou co do hudebních žánrů otevření, na nějakou ortodoxnost si nehrají, mají široký rozhled a líbí se jim kdeco i ze zdánlivě opačných konců spektra. Nicméně ani těm nejotevřenějším z nás se zákonitě asi nemůže líbit úplně všechno a také nemohou znát úplně všechno (což ostatně ani není technicky možné, aby měl jeden konkrétní jedinec přehled o všem). Já osobně nejsem natolik domýšlivý, abych si věřil na to, že bych mohl patřit mezi lidi s tím nejširším rozhledem, to skutečně ne, přesto si trochu ješitně myslím, že úplné jednožánrové dřevo nejsem, naopak se mi toho líbí relativně dost z odlišných žánrů. A přesto jsou věci, které diplomaticky řečeno zrovna nemusím…

Jednou z těchto věcí, k nimž chovám spíše negativní vztah, je i muzika, jež by šla zasunout do poměrně abstraktního a ve velké míře i spíš jen pocitového šuplíčku s názvem agro metal. Nechápejte mě špatně, nemám tím na mysli obecně heavy, power nebo speed metal… naopak bych se nebál tvrdit, že klasický heavy metal mám vlasntě docela rád (ostatně, právě na něm jsem vyrostl); stejně tak i v obou dvou dalších zmiňovaných žánrech mám své oblíbence. Většinou však jde o záležitosti staršího data, jelikož za poslední roky (přičemž těch roků už je vlastně docela dost) se tahle scéna dostala do podoby, již už nejsem schopen následovat… možná se jen špatně rozhlížím, ale zdá se mi, že většina toho je jen tupý balast postavený na tuně klišé a hudební stupiditě. A právě to je pro mě to agro, onen metal pro vidláky.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Třetí deska Föllakzoid příští měsíc

26. února 2015 v 18:30 | H. |  Music News
Chilští krautrockeři Föllakzoid vydají již příští měsíc svou třetí desku s názvem "III". Počin vyjde 31. března pod hlavičkou Sacred Bones Records jako CD, černé LP a limitované zlaté LP - poslední zmiňovaná edice už je však kompletně vyprodána jen v rámci předobjednávek.

"III" bude obsahovat celkem čtyři skladby, z nichž jedna již byla uvolněna k poslechu - "Electric" najdete na Soundcloudu.

"III" se stane nástupcem alba "II" z ledna 2013 - "II" vyšlo na CD, LP a ručně číslovaném deluxe LP (125 kopií). O dva měsíce později se ještě objevil počin "II RMX", jenž vyšel pouze na LP a obsahoval remixy dvou písní z "II", o něž se postaraly kapely Psychic Ills a Moon Duo.

Tracklist "III":
Side A:
01. Electric
02. Earth

Side B:
03. Piure
04. Feuerzeug

Buried Side, Expect Anything, Breathing the Bottom - Plzeň, 28.2.2015

26. února 2015 v 16:15 | H. |  Tiskové zprávy
Nenechte si ujít další událost v jedinečných prostorách patra Plzeňské Papírny s výhledem na město. Sál je ohraničen černými závěsy a jeho útroby nabízí zcela unikátní atmosféru. Koncert je navíc spojen s odpolední akcí SNOWBITCH SKATE JAM, která proběhne ve stejném patře. Vstupné na obě akce je zvýhodněné na jednotnou cenu 99Kč a podpoříte tím i dobrou věc - rozvoj indoor skateparku přímo v Papírně. Přijďte si užít poslední únorovou sobotu ve společnosti následující trojice vynikajících kapel.

Domácí BREATHING THE BOTTOM kombinují metalcore s elektronikou. Mají za sebou řádku energických vystoupení, čímž oslnili i porotu Múzy 2014.

Dalším chodem budou francouzi EXPECT ANYTHING. V jejich hudbě najdete prvky crossoveru, metalcore a naživo čekejte tunu energie. Loňské turné absolvovali s MAKE ME A DONUT a zahráli si třeba i na festivalu Sonisphere.

Posledním do party jsou švýcaři BURIED SIDE. Ti s sebou přivezou dávku prvotřídního deathcoru. V brzké době vydají nové EP a o materiál z něj rozhodně nebudete ochuzeni.

FB Událost:

FB událost Snowbitch Skate Jamu:

Nejbližší chystané akce v Papírně:
03.04.2015 - NEGURA BUNGET (ROM), PANYCHIDA, GRIMEGOD (ROM), NORTHERN PLAGUE (PL)
27.04.2015 - ACID WITCH (USA), BONEHUNTER (FIN), ACID ROW

[tisková zpráva]

One Machine začali nahrávat

26. února 2015 v 14:02 | H. |  Music News
Mezinárodní projekt One Machine, v jehož čele stojí kytarista Steve Smyth (From Hell, ex-Testament, ex-Nevermore, ex-Forbidden, ex-Vicious Rumors, ex-Dragonlord), se pustil do natáčeního svého druhého alba. Místem činu se stalo Death Island Studios v Dánsku. Koprodukce, mixu a masteringu se pak ujme Tue Madsen (At the Gates, Kataklysm, Dark Tranquillity, Moonspell).

Kromě toho se také v kapele udály menší personální rošády. Sestavu opustil zpěvák Mikkel Sandager (ex-Mercenary) a baskytarista Tomas Koefoed (ex-Mnemic), na jejichž místo přišli Chris Hawkins (Endeavour) a Stefano Selvatico (ex-Savage Messiah).

One Machine mají doposud na kontě jedno album - jmenuje se "The Distortion of Lies and the Overdriven Truth" a vyšlo v půlce února loňského roku u italského labelu Scarlet Records.

Další album Majesty v půlce března

26. února 2015 v 11:28 | H. |  Music News
Němečtí heavy/power metalisté Majesty, kteří v letech 2008-2011 působili pod názvem Metalforce, než se vrátili ke svému původnímu jménu, si na letošní rok nachystali nové, celkově osmé (počítáno včetně desky jako Metalforce) album. "Generation Steel", jak se novinka jmenuje, vyjde 20. března u NoiseArt Records.

Níže najdete tracklist alba a napravo jeho obal, jehož autorem je čínský umělec Guang Yang. Jedná se však jen o kousek artworku pro přední obálku, kompletní verzi si můžete prohlédnout na tomto odkazu.

Těsně po vydání nahrávky se Majesty vydají i na evropské headline turné s předskokany v podobě Bloodbound a Evil Invaders. Českou republiku však šňůra mine.

"Generation Steel" naváže na album "Banners High" z prosince 2013.

Tracklist "Generation Steel":
01. Hawks Will Fly
02. Generation Steel
03. Circle of Rage
04. Shout at the World
05. Damnation Hero
06. Children of the Dark
07. The Last Reward
08. Knights of the Empire
09. Rulers of the World
10. War for Metal

Closed Room / Lunacy / La ville des rêves - Triangular Cinema

25. února 2015 v 20:12 | H. |  Recenze
V dnešní recenzi se podíváme na poměrně zajímavý počin, který se jmenuje "Triangular Cinema". Jedná se o společný split hned tří skupin (nebo možná spíše projektů?), z nichž všechny pocházejí z Běloruska. Všechny tři jsou navíc stylově relativně zajímavé a všechny jsou ještě k tomu personálně propojeny.

Takovým hlavním pojítkem v rámci "Triangular Cinema" jsou Closed Room, což je také jediná ze tří přítomných kapel, k jejímuž jménu jsem se již v minulosti dostal, a to prostřednictvím jejich eponymní debutové desky, jež vyšla v říjnu 2012. Sice se nejednalo o nějaký excelentní opus, přesto zde bylo znát velké množství potenciálu a žánrově se jednalo o velmi pěknou kombinaci - Closed Room totiž na nahrávce do jednoho celku míchali trip-hop, alternativní rock, post-rock, indie pop a tu a tam to celé okořenili tvrdším výjezdem, který byl lehce cítit po black metalu. Ačkoliv jim to místy skřípalo, album na mně zanechalo příznivý dojem, tudíž jsem příliš neváhal, když jsem dostal možnost se pustit do jejich dalšího počinu, na němž Closed Room spojili své síly s formacemi Lunacy a La ville des rêves, v jejichž sestavách lze nalézt členy právě Closed Room. Všichni dohromady pak dali vzniknout téměř 50minutovému albu, na nějž přispěla každá kapela třemi písničkami, přičemž nejvíce času (lehce přes 20 minut) si uzmuli La ville des rêves a nejméně (lehce přes 12 minut) Lunacy.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


[K recenzi poskytl: Sun & Moon Records]

Saint Vitus vyjedou na evropské turné s jiným zpěvákem

25. února 2015 v 16:26 | H. |  Music News
Legendární doom metaloví veteráni Saint Vitus ze Spojených států amerických se na své chystané evropské turné vydají bez svého vokalisty Scotta "Wino" Weinricha (na fotce úplně vpravo). Za mikrofonem jej ovšem nezastoupí nikdo jiný než Scott Reagers, někdejší zpěvák Saint Vitus, jenž v kapele působil v letech 1980-1986 a následně 1994-1996 a natočil s ní celkem tři řadová alba - "Saint Vitus" (1984), "Hallow's Victim" (1985) a "Die Healing" (1995).

Saint Vitus rovněž vzkázali, že tím pádem na koncertní šňůře budou hrát speciální set, jenž se bude skládat především ze songů ze tří zmiňovaných desek. Konkrétní data prozatím nejsou známa - aktuálně jsou potvrzeny jen koncerty na německých festivalech Rockavaria (29.-31. května) a Der Ring - Grüne Hölle Rock (29.-31. května) a na francouzském Hellfestu (19.-21. června). Důvod, proč se na turné nevydá Scott Weinrich, zveřejněn nebyl.

Právě Scott "Wino" Weinrich způsobil skupině menší problémy na její předchozí evropské šňůře loni na podzim, kde Saint Vitus přehrávali svou legendární desku "Born Too Late" (1986) v celé její délce. Když však kapela přijela do Norska, Wino byl zadržen místními úřady za držení ilegálních látek a následně byl deportován zpátky do USA. Zbytek Saint Vitus nakonec turné dokončil pouze ve třech - většiny vokálů se ujal kytarista Dave Chandler.

Saint Vitus se původně rozpadli v roce 1996. V roce 2003 proběhl krátký koncertní reunion, aby se o pět let později skupina vrátila na plný úvazek. V dubnu 2012 pak Saint Vitus vydali u Season of Mist comebackovou nahrávku "Lillie: F-65", což bylo první řadové album po dlouhých 17 letech.

Rise of Avernus budou vydávat nové EP

25. února 2015 v 13:24 | H. |  Music News
Australané Rise of Avernus, kteří produkují cosi jako progresivní gothic/doom metal, budou vydávat nové EP s názvem "Dramatis personæ". Konkrétně se tak stane 30. března pod záštitou italského labelu Code666 Records - počin bude k dispozici jako digisleeve CD ve striktní limitaci 500 kopií a download.

Kapela slibuje, že se nové EP, jehož hrací doba bude dosahovat téměř půlhodiny, soustředí spíše na tvrdší stránku její muziky. Jako hostující zpěvák se na "Dramatis personæ" představí Grutle Kjellson z Enslaved v písni "Acta est fabula".

Song "An Alarum of Fate" si můžete na Soundcloudu.

Rise of Avernus mají doposud na kontě pouze jednu řadovou desku, která se jmenuje "L'appel du vide" a vyšla nejprve v říjnu 2013 vlastním nákladem a posléze znovu v lednu 2014 u Code666.

Tracklist "Dramatis personæ":
01. In the Absence of Will - 05:16
02. Path to Shekinah - 05:34
03. Acta est fabula - 06:00
04. An Alarum of Fate - 05:54
05. In Hope We Drown - 06:23

Legenda darkwave se po pěti letech vrací do Prahy

25. února 2015 v 10:59 | H. |  Tiskové zprávy
Legenda darkwave se po pěti letech vrací do Prahy

Přes tři dekády úřadující praotci žánru darkwave Clan of Xymox vystoupí 28. února v Rock Café. Společnost jim budou dělat postpunkeři Výsměch? z Poličky.

Dark wave je jedním z nejdůležitějších hudebních stylů celé gotické scény. A jen těžko byste mezi umělci tohoto žánru našli větší jméno než Clan of Xymox, kteří pomohli definovat jeho zvuk. Navíc když bludní Holanďané brázdí temné vlny už třiatřicet let - a pořád v plné síle.

Že nejde o nějaký módní revival nebo nostalgické vzpomínání na staré dobré časy, kdy Clan of Xymox tvořili jeden z uměleckých pilířů kultovního vydavatelství 4AD, svědčí nejlépe jejich současná práce. Ronny Moorings se svými kolegy vydává neúnavným tempem co dva roky novou desku, na kterých cizeluje svůj unikátní mix gotických kytarových nálad a chladné elektroniky k dokonalosti.

O neustále vysoce nasazené laťce svědčí třeba i to, že si režisér David Fincher vybral skladbu kapely do filmu "Muži, kteří nenávidí ženy" nebo fakt, že loňské album "Matters of Mind, Body and Soul" ovládalo první příčku vlivné European Alternative Charts hned čtyři týdny v kuse. Ne nadarmo se tedy jméno kapely neustále objevuje na pozici hlavní hvězdy velkých gotických festivalů. Ostatně, v jaký jiný čas by měla vystupovat kapela, které dosáhla mezinárodního věhlasu už v osmdesátých letech a formovala celý jeden hudební žánr? Zvlášť, když jejich tvorba neztrácí ani po tak úctyhodné době nic ze své osobitosti?

A protože od doby, kdy kapela naposledy navštívla Prahu, uteklo už pět dlouhých let, je na čase to napravit. Za tu dobu totiž Clan of Xymox stihli přivést u jednoho z největších žánrových vydavatelství Metropolis Records na svět hned tři nové desky - "Darkest Hour" (2011), album předělávek "Kindred Spirits" (2012) a loňskou "Matters of Mind, Body & Soul". Na nové přírůstky v diskografii i to nejlepší z 33leté kariéry průkopníků dark wave se můžeme těšit 28. února v Rock Café.

V roli předskokana se objeví domácí postpunkeři Výsměch? z Poličky. Kapela patří mezi stálá jména tuzemské temné scény a její kořeny sahají až do roku 1996. Přesto jsme se ale jejich prvního regulérního alba měli dočkat až teď - navíc v pozměněné sestavě, obohacené o zpěvačku. Je tedy ideální čas se o aktuální formě Výsměch? přesvědčit na vlastní uši.

Přijďte se poslední únorovou sobotu nechat omotat temným předivem dark wave od těch nejpovolanějších!

Clan of Xymox (NL), Výsměch? (CZ)
28. února (start 20:00)
Praha, Rock Café (Národní 20)
Vstup: 290 Kč předprodej (+ poplatky u Ticketstream a Eventim, na pokladně Rock Café bez poplatků) / 390 Kč na místě

Video Clan of Xymox - https://www.youtube.com/watch?v=WQX442v_J48
Video Výsměch? - https://www.youtube.com/watch?v=AQZwJHzjB_Q

[tisková zpráva pořadatele]


Novinka Devathorn za dveřmi

25. února 2015 v 8:32 | H. |  Music News
Řečtí black metalisté Devathorn, jejichž zakladatelem je Saevus Helcath aktuálně působící i u známějších okultistů Acherontas, mají těsně před vydáním svého druhého dlouhohrajícího alba. To nese název "Vritra" a objeví se již 27. února pod značkou World Terror Committee. Nejprve vyjde jewelcase CD, ale časem by měly přibýt i 2LP a MC edice.

O přebal "Vritra" se postaral jistý Hans Daniel Rostén z Holy Poison Design, což ve skutečnosti není nikdo jiný než Mortuus, zpěvák Marduk a lídr vlastního projektu Funeral Mist. O mastering se pak postaral Tore Stjerna z Necromorbus Studio (Watain, Behexen, Inferno).

Na nahrávce se objeví i několik hostů, mezi nimiž nechybí kupříkladu členové Acherontas, Temple of Baal nebo Serpent Noir.

Skladbu "Doctrina fide" si můžete pustit na Soundcloudu. Na konci novinky pak najdete ještě upoutávku na "Vritra".

Tracklist "Vritra":
01. Veritas universalis - 06:39
02. Doctrina fide - 06:41
03. Cathedral of Set - 05:32
04. Ars Diaboli - 05:13
05. Cantibus ad messorem, sanctus mor - 04:06
06. Principes of Chaos - 04:45
07. Sapphires of Vritra - 06:26
08. Verba inermis - 07:55
09. The Venomous Advent - 06:27
10. Promethean Descent - 10:37
11. Draco adligat mundi - 02:43


Architects, Every Time I Die: Praha - Roxy, 18.2.2015

24. února 2015 v 20:47 | Ježura |  Reporty
Pražská zastávka turné, na které vyrazili britští Architects za doprovodu kapel Every Time I Die, Blessthefall a Counterparts, byla pro příznivce corové muziky zajisté jedním z největších lákadel, která první kvartál letošního roku na poli klubových koncertů nabídl. Ne, že bych tak soudil z vlastních dojmů, protože jsem houby corař a ze soupisky jsem znal akorát headlinera, ale už jen samotní Architects jsou v rámci scény poměrně velké (a mám takový dojem, že čím dál tím větší) jméno a vyprodaný koncert také o něčem svědčí. A jelikož jsem si na klubové provedení inteligentního nářezu v podání brightonských sympaťáků brousil zuby nejpozději od vydání jejich aktuální fošny "Lost Forever // Lost Together", byl jsem hodně rád, že se mi podařilo ulovit jeden z posledních lístků, na přelomu středečního podvečera a večera se zařadit do fronty, která se od vchodu do Roxy táhla pěkných pár desítek metrů ještě hodinu po oficiálním otevření klubu, a vystavit se tak směsi nemalých očekávání a vlezlých obav.

Co se týče očekávání, řeč je samozřejmě o hlavních hvězdách večera - Architects a jejich sofistikované podání metalcoru jsem si v posledních letech vážně oblíbil, takže tady nebylo moc o čem. Zbytek sestavy pro mě ale byla totální španělská vesnice a dost jsem se obával, že čekání na headlinera protrpím ve společnosti hudby, kterou jsem ještě tak dva tři roky nazpět vyloženě nesnášel a jejíž přihřátá trendová podoba mi působí nevolnost dodnes. Na druhou stranu, jak už to v takových případech bývá, předkapely mě mohly překvapit jedině příjemně, a tak jsem vyzbrojen nechutně předraženým (byť alespoň přibližně pitelným) Staropramenem sestoupil do moře kšiltů, ušních tunelů, pestrobarevných tetování, kostkovaných košil a přísně stylových vlasových kreací a jal se sledovat, co že to vyrábí ti lidé na pódiu.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Fotky byly vypůjčeny ze serveru Xichty.cz (autor: Jiří "Cizmi" Čižmar)

Detaily o novince Kamelot

24. února 2015 v 19:42 | H. |  Music News
Zámořští power metalisté Kamelot vypustili do světa podrobnosti o svém chystaném jedenáctém studiovém albu, které se jmenuje "Haven". Datum jeho vydání bylo stanoveno na 5. května v Severní Americe a 8. května ve zbytku světa, a to pod hlavičkou Napalm Records.

"Haven" bude opětovně k dostání ve větším množství různých formátů, které ovšem nebyly doposud přesně specifikovány (předprodej ale začne 26. února, tudíž se tak brzy stane). Nicméně je jisté, že mimo jiné budou k mání limitované mediabook CD a earbook CD edice, jejichž součástí bude i bonusový s akustickými, klavírními, orchestrálními či instrumentálními verzemi písniček.

Obal "Haven", který se nachází napravo, vytvořil Stefan Heilemann (Epica, Leaves' Eyes, Xandria); o další grafiku se pak postaral Gustavo Sazes (Amaranthe, Sonic Syndicate, Firewind). Produkce se ujal zkušený matador melodického metalu Sascha Paeth (Edguy, Avantasia, Rhapsody of Fire), s nímž Kamelot v minulosti spolupracovali již mnohokrát, a masteringu zase Jacob Hansen (Destruction, Volbeat, Aborted).

Mimoto se na desce objeví i několik hostů, jmenovitě Alissa White-Gluz (Arch Enemy, ex-The Agonist), Troy Donockley (Nightwish) a Charlotte Wessels (Delain).

V rámci turné na podporu "Haven" se Kamelot v létě opětovně podívají i do České republiky - 9. července vystoupí na festivalu Masters of Rock ve Vizovicích.

"Haven" bude druhým albem Kamelot, na němž se představí aktuální zpěvák Tommy Karevik. Navazovat bude na počin "Silverthorn" z října 2012.

Tracklist "Haven":
01. Fallen Star
02. Insomnia
03. Citizen Zero
04. Veil of Elysium
05. Under Grey Skies
06. My Therapy
07. Ecclesia
08. End of Innocence
09. Beautiful Apocalypse
10. Liar Liar (Wasteland Monarchy)
11. Here's to the Fall
12. Revolution
13. Haven

An Autumn for Crippled Children vydali pátou desku

24. února 2015 v 17:19 | H. |  Music News
Nizozemští post-black metalisté An Autumn for Crippled Children právě vydali svou pátou dlouhohrající nahrávku. Novinka nese název "The Long Goodbye" a je k dostání od 23. února u čínského labelu Wicker Man Recordings jako limitované digipack CD. Obálka a tracklist se nacházejí vpravo a níže.

Celou nahrávku si můžete pustit na Bandcampu An Autumn for Crippled Children.

"The Long Goodbye" navazuje na desku "Try Not to Destroy Everything You Love", která vyšla v listopadu 2013 u firmy Aeternitas Tenebrarum Musicae Fundamentum, a na následné EP "Try Not to Love Everything You Destroy" z října loňského roku.

Tracklist "The Long Goodbye":
01. The Long Goodbye - 04:58
02. Converging Towards the Light - 04:13
03. A New Form of Stillness - 04:03
04. Only Skin - 05:01
05. When Night Leaves Again - 04:11
06. She's Drawing Mountains - 04:40
07. Endless Skies - 05:44
08. Gleam - 03:54
09. The Sleep of Rust - 04:22

Wovenhand mapují české reálie: na jaře vystoupí v Brně

24. února 2015 v 15:34 | H. |  Tiskové zprávy
Wovenhand mapují české reálie: na jaře vystoupí v Brně

Málokdy se vidí tak zarputilá ignorace hlavního města: po loňském vystoupení v Jablonci se coloradský poltergeist Wovenhand chystá do Brna. Ve Flédě představí v pondělí 20. dubna 2015 loňskou desku Refractory Obdurate. Lístky jsou k dispozici v předprodeji za 300 Kč přes www.goout.cz nebo fyzicky ve Flédě, na místě bude vstupenka o stovku dražší.

Sedmé studiové album Refractory Obdurate vydali Wovenhand - vedle tradiční evropské distribuce u Glitterhouse - na labelu Deathwish Inc. (design vytvořil Jacob Bannon), čímž znovu potvrdili svůj příklon k zatím nejtvrdší a nejtemnější podobě, jakou kapela pod důrazným vedením charismatického kazatele Davida Eugena Edwardse měla. Aktuálně jej doprovází bubeník a perkusista Ordy Garrison, kytarista Chuck French a baskytarista Neil Keener (Planes Mistaken for Stars, Git Some) a rejstřík zvuků nejen studiových skladeb, ale především živých koncertů se i díky nim rozšířil o punk rock i metalové riffy.

Wovenhand mají velmi bohatou a dlouhou historii. Vznikli z prachu legendárních 16 Horsepower na konci 90. let, úspěšný eponymní debut vyšel v roce 2002. Žánrově zůstali nezařaditelní - do neofolkových a denversky temných, gotických country podkladů nechávali proniknout mystiku world music a vlivy industriálu, post-rocku i kultury starých národů. Nepřehlédnutelná je také Edwardsova inspirace Biblí a náboženskými texty. Záhy po debutu překvapili experimentálním "soundtrackem" Blush Music, diskografii pak co dva roky doplňovali novou studiovou deskou: vždy trochu jinou, než byla ta předchozí. The Laughing Stalk (2012) produkoval Alexander Hacke z Einstürzende Neubauten (se kterým se Edwards podílel na návratu post-punkového kultu Crime and the City Solution) a předznamenal tak výrazný žánrový posun; Wovenhand dnes nemají potíž vystupovat na festivalech typu Roadburn nebo Hellfest. Dodnes však David E. Edwards neodložil loutnu ani silný spirituální nádech svých písňových textů.


Wovenhand (usa)
po 20. 4. 2015 20:00
Fléda, Brno[tisková zpráva pořadatele]