Porcupine Tree - Lightbulb Sun

1. ledna 2015 v 20:33 | Zajus |  Recenze
Předpokládám, že každý z vás má nějakou kapelu, kterou se nebojí označit za číslo jedna. Kapelu, která ho ani po letech nezačala nudit a na kterou nezapomene do konce svého života. Kapelu, kterou si pouští vždy, když si potřebuje spravit náladu. Můžete vyjmenovat deset či více bezvadných skupin a všechny označit za dokonalé, ale vždy tu bude jedna o stupínek výše. A nemusí to být ani kvalitou hudby samotné, jako spíše vaším vztahem k ní.

Jak asi tušíte, pro mě jsou touto kapelou Porcupine Tree. Když jsem v roce 2007 slyšel poprvé jejich "Fear of a Blank Planet", otevřelo mi to oči a ukázalo cestu k jiné než jen metalové hudbě. Pro dnešní retro okénko jsem si však "Fear of a Blank Planet" nevybral, a to z několika důvodů. Za prvé jde o album značně nové, a ač to není žádná překážka formálně, je přeci jen vkusnější vybrat album alespoň zdánlivě historické a časem více prověřené. Druhým důvodem je pak zcela odlišné postavení "Fear of a Blank Planet" a "Lightbulb Sun" v diskografii kapely, neboť ta za sedm let mezi těmito alby prošla razantním vývojem, který nastíním v dalším odstavci, a právě "Lightbulb Sun" je pro tuto změnu symbolické.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 -krusty- -krusty- | 1. ledna 2015 v 22:57

První album, díky kterému jsem slyšel PT... Nádherné album a dokonalý předěl mezo "old" a "new" PT.......

2 necist necist | 1. ledna 2015 v 23:27

carodejky se zrodili z popela draciho tak pozadej dabla samotneho jenz umri !kdo si to precte tak do 5 dnu umre musela jsem to napsat jinak bych umrela do 5 dnu kdo si to precet tak to napise do jinyho bloku nebo umre do 5 dnu a to fak !!!!!

3 Ježura Ježura | 2. ledna 2015 v 18:42

[2]: Přečet jsem si to a na umření mi fakt je. Fak. :-!

Komentáře jsou uzavřeny.


Aktuální články

Reklama