Bloodbath - Grand Morbid Funeral

12. ledna 2015 v 20:05 | Kaša |  Recenze
Když před dvěma lety řady hvězdných seveřanů Bloodbath opustil vokalista Mikael Åkerfeldt, byla tahle parta, která funguje spíše jako vedlejší projekt a místo odpočinku členů Katatonia či Opeth, v nelehké situaci. Změna zpěváka je vždy obtížná a v případě Mikaela Åkerfeldta to platí dvojnásob, protože bez jeho znamenitého growlingu byla budoucnost kapely ještě před pár lety něčím nemyslitelným. Nicméně, Mikael se nechal slyšet, že death metal jej už nezajímá a zaměřil se pouze na své domovské Opeth, s nimiž death metalovou škatulku už před lety opustil. Bloodbath nezaháleli a takřka okamžitě začali pracovat na nástupci šest let starého "The Fathomless Mastery" s novým zpěvákem, jehož identita byla dlouho utajována.

A odhalení nového pěvce bylo... ehm... překvapivé. Fanoušci provolávali spoustu jmen, přičemž nejhlasitěji znělo volání po návratu Petera Tägtgrena z Hypocrisy, který naštěkal famózní druhé album "Nightmare Made Flesh", nicméně Bloodbath sáhli nečekaně po Nicku Holmesovi z Paradise Lost, což vyvolalo spoustu otázek směřující ke kvalitě jeho growlingu, když už dlouhá léta s Paradise Lost operuje bez hlubokého murmuru. Za sebe mohu říct, že volba to byla znamenitá, protože jeho chropot nedoznává žádných slabin a ačkoli jej snad 20 let na žádné nahrávce nepoužil, tak je z jeho projevu cítit neuvěřitelná síla, živelnost a hlavně jistota. Jako by chtěl všem pochybovačům dát najevo, že nepatří do starého železa, a vůbec bych se nedivil, kdyby trochou toho záhrobního vokálu překvapil i na chystaném albu Paradise Lost.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 H. H. | E-mail | Web | 25. ledna 2015 v 10:14

Grand Morbid Funeral rozhodně nemohlo sesadit Behemoth z trůnu pro nejlepší death metalový album roku, protože na tom trůnu dávno sedí Stench a jejich Venture!

A to ani nemluvím o Teitanblood, Impetuous Ritual nebo Eskhaton... proti těmhle zlům jsou Behemoth s Bloodbath jen hudba pro děti...

Komentáře jsou uzavřeny.


Aktuální články

Reklama