Leden 2015

Nový singl Dark Funeral vyjde v únoru

12. ledna 2015 v 12:23 | Prdovous |  Music News
Videoklipem k písni "Nail Them to the Cross" od švédských pekelníků Dark Funeral se už víc než měsíc můžete kochat na YouTube. Nyní kapela odhalila, že jejím novým frontmanem je Heljarmadr (Cursed 13, Grá, Domgård) a nový baskytarista se jmenuje Natt (ex-Angrepp). Kromě toho byly vypuštěny detaily o prvním singlu vůbec, který kdy z dílny Dark Funeral vzejde. Ten ponese jméno již dříve vypuštěné skladby a kromě ní bude obsahovat ještě jednu novou píseň "Temple of Ahriman".

Obě skladby byly nahrány v Dugout Studios v Uppsale, o mix a mastering se postaral Daniel Bergstrand (Behemoth, In Flames, Dimmu Borgir). "Nail Them to the Cross" bude k dispozici digitálně a na 7'' vinylu, který bude k sehnání v černé a modré barvě, obě v nákladu 500 kusů. Vyjde 23. února pod hlavičkou Century Media Records a skrze distribuci labelu si jej budete moci předobjednat již od 26. ledna.

Tracklist "Nail Them to the Cross":
01. Nail Them to the Cross
02. Temple of Ahriman

Primordial - Where Greater Man Have Fallen

11. ledna 2015 v 20:39 | Prdovous |  Recenze
Loňský rok byl pro pagan metal docela krušný - kromě nové (a mimochodem výborné) desky skotského projektu Saor to je docela bída. Je proto vcelku logické, že za takových podmínek je novinka irských velikánů Primordial takřka vymodlená. Když ale pominu, že deska přišla na světlo světa v téměř ideálních podmínkách, mě samotného potěšilo, že kapela přišla s albem dřív než po nějakých čtyřech letech, jako tomu bylo v případě "Redemption at the Puritan's Hand". Jak jsem již naznačil v eintopfu, trochu ve mně hlodaly obavy z toho, že by se Primordial mohli zakonzervovat v jedné poloze, ustrnout a nehnout se dál - čemuž předchozí album trochu nasvědčovalo. Byť bylo rozdílné, posun oproti "To the Nameless Dead" nebyl zas tak výrazný. Pánové kolem charismatického Nemtheangy v podstatě jen maličko přitvrdili a přilili do kýble ještě trochu deprese. V případě "Where Greater Man Have Fallen" jsem se však nemohl mýlit víc.

Úvodní titulní píseň sice není kdovíjak převratná a na úvod alba může posluchači vnuknout, že by se mohlo stále jet ve velmi podobných kolejích jako posledně. Monumentální nástup, charakteristické riffy a srdcervoucí Nemtheangův vokál. Nicméně při pozornějším poslechu u ní lze vyčíst několik zásadních změn. Už jen zvuk je dost odlišný - oproti předchozím nahrávkám nepřeslechnete, že byl při produkci a post-produkci kladen mnohem větší důraz na baskytaru, která je krásně zřetelná a čitelná, což ve spojení s umem Póla MacAmlaigha dělá takřka divy. Zároveň se nazvučení kytar vrátilo takřka dialektickým vývojem k "The Gathering Wilderness", nicméně nelze tu mluvit o sebevykrádání, protože výsledný dojem je pořád odlišný. Jako celek se zvuk díky tomu docela razantně proměnil a "Where Greater Man Have Fallen" tak zní napohled mnohem vážněji, drsněji… a depresivněji.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Church of Misery vydají album

11. ledna 2015 v 16:21 | Kaňour |  Music News
Japonští stoner/doomoví Church of Misery ohlásili práce na nové desce. Na této zprávě by nebylo bývalo nic divného, kdyby kapelu neopustili tři ze čtyř členů, což se stalo na začátku listopadu 2014. V kapele tedy zůstal jediný člen, baskytarista Tatsu Mikami, kterého můžete vidět na obrázku úplně vpravo. Ten ve svém prohlášení řekl, že se "nikdy nevzdá".

Nová deska nazvaná "And Then There Were None..." se začne nahrávat už na jaře. Stát se tak má za pomoci amerických hudebníků ve studiu kytaristy Davea Depraveda (Blood Farmers, The Disease Concept).

Nová nahrávka by měla být k dispozici v tomto roce pod vydavatelstvím Rise Above Records. Pod ním byla vydána mimo jiné i poslední deska Church of Misery, "Thy Kingdom Scum", která vyšla 21. května 2013.

Delain mají novou koncertní kytaristku

11. ledna 2015 v 12:53 | Kaňour |  Music News
Nizozemští melodici Delain odkryli identitu nové koncertní kytaristky. Stala se jí Merel Bechtold, členka symfonicky death metalových Mayan. Bechtold na koncertech dočasně nahradí Tima Somerse, jenž s kapelou nemůže odjezdit plánovaná vystoupení z časových důvodů.

Kytaristka se k Delain přidá na nadcházejícím evropském turné po boku švédských Sabaton a Battle Beast. Koncertní šňůra nemine ani Českou republiku, trojice kapel vystoupí nejprve 7. února v Praze a poté o den později ve Zlíně.

Delain vydali za svoji dosavadní kariéru čtyři řadové desky. Poslední z nich, "The Human Contradiction", vyšla v minulém roce, konkrétně 4. dubna u Napalm Records.

Aneta Langerová - Na Radosti

10. ledna 2015 v 21:09 | Ježura |  Recenze
Abych pravdu řekl, k téhle desce jsem se dostal jako slepý k houslím. Autorskou tvorbu ani jiné aktivity Anety Langerové jsem nikdy nesledoval, nechávala mě chladnou i v dobách, kdy z ní byla dobře půlka národa na větvi díky jejímu vítězství ve vůbec prvním ročníku místní mutace Superstar, a i když jsem později přistoupil na to, že zrovna ona asi nebude další z řady plytkých rychlokvašek českého zdegenerovaného showbysnysu, pořád jsem neviděl jediný důvod, proč bych měl její muzice věnovat větší než žádnou pozornost, a to málo, co se ke mně doneslo z rádia, prostě prohučelo kolem. Když by se mě tedy někdo zeptal, proč jsem před časem kliknul na článek, v němž se povídalo o desce "Na Radosti", jejíž vydání tehdy bylo na spadnutí, odpovědět bych nedokázal. Náhoda však chtěla, že mě to povídání proti všem předpokladům nalákalo, a když se v éteru objevil singl "Svatá Kordula", už jsem na něj čekal. Když čtyřminutové lyric video dohrálo, byl jsem přesvědčený, že pokud je zbytek desky stejně dobrý, tak mám o domácím albu roku jasno.

Vzhledem k tomu, co jsem psal výše, asi nemusím zdůrazňovat, že jsem od novinky nečekal nic konkrétního, ale to, co jsem dostal, mě stejně příjemně šokovalo. "Na Radosti" je totiž úžasně pestrá, silná a upřímná nahrávka, která si mě kombinací svých předností doslova omotala okolo prstu. Pro mě asi největším překvapením je folkový charakter celé desky a způsob, jakým je zde folk namíchán s dalšími vlivy. Je v tom pop, je v tom šanson, je v tom špetka hip-hopu, jsou v tom orchestrální aranže... Jednou se víc projeví to a jindy zase ono, ale vždy je to s červenou folkovou nití, jež se táhne napříč celým albem, namícháno s lehkostí a nenuceností, která je místy vyloženě okouzlující.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Klipy od Franka Hannona a Enter Shikari

10. ledna 2015 v 18:15 | Kaňour |  Music News
>>> Frank Hannon, kytarista legendárních hard rockerů Tesla, zveřejnil nový videoklip svého projektu. Natáčelo se na skladbu "Electric Chair", která pochází z novinkového alba "World Peace", na jehož přebal se můžete podívat zde.


>>> Populární metalcore/trancecoristé Enter Shikari rovněž nezahálejí. Britové se vytasili s videoklipem natočeným na skladbu "Anaesthetist". Ta pochází z nové desky "The Mindsweep", která vychází již 19. ledna u Ambush Reality, Play It Again Sam a v Severní Americe pak pod Hopeless Records.


TERROR EMPIRE UNLEASH NEW LYRIC VIDEO

10. ledna 2015 v 16:23 | Ježura |  Tiskové zprávy
TERROR EMPIRE UNLEASH NEW LYRIC VIDEO

Portuguese thrashers TERROR EMPIRE have debuted a new track entitled "The Servant", which will be featured in the band's upcoming album "The Empire Strikes Black".

The lyric video for the song, which features a guitar solo from David Alvarez (ANGELUS APATRIDA), can be seen at this location: https://www.youtube.com/watch?v=xVIio-14S54

TERROR EMPIRE's new album "The Empire Strikes Black" will be released worldwide on 23 February 2015 by Nordavind Records on CD and digitally. Pre-orders are available here: http://www.bit(.)ly/tesb-po

[tisková zpráva]

Arcturus dokončili nové album

10. ledna 2015 v 14:20 | Ježura |  Music News
Norští avantgardisté Arcturus po takřka čtyřech letech od svého reunionu hlásí, že dokončili práce na novém album. Jméno, datum vydání ani nic dalšího stran novinky není známo, v diskografii Arcturus však půjde o pátou řadovou nahrávku, která naváže na počin "Sideshow Symphonies", a zároveň druhou, jíž nazpívá ICS Vortex. Ten v sestavě vystřídal původního pěvce Garma, s nímž Arcturus natočili všechny předchozí počiny. Deska "Sideshow Symphonies" vyšla v září 2005 u labelu Season of Mist na formátu digipack CD, v témže roce pak label Back on Black vydal 2LP variantu v bílé barvě.

Arcturus původně ukončili činnost v dubnu 2007, o čtyři roky později ovšem došlo k návratu na scénu v sestavě Hellhammer (Mayhem a tuny dalších; bicí), Sverd (ex-Ulver; klávesy), Skoll (ex-Ulver; baskytara), Knut Magne Valle (ex-Ulver; kytara) a ICS Vortex (Borknagar, sólový projekt; vokály). Všichni současní členové se v řadách Arcturus angažovali až do ukončení činnosti v roce 2007. V roce 2012 se Arcturus představili českému publiku v rámci festivalu Brutal Assault.

Nickelback - No Fixed Address

9. ledna 2015 v 20:55 | Kaša |  Recenze
Nebudu si dělat naděje a doufat, že by snad kanadští "rockeři" Nickelback byli u vás, čtenářů našeho skromného plátku, nějak oblíbenou kapelou. Spíše bych očekával spršku plivanců a zdvižených prostředníčků, protože tahle čtveřice se již léta těší mezi příznivci kytarové hudby dosti nezáviděníhodné pozice. Ne, že by si za to Chad Kroeger a spol. nemohli sami, protože jejich alba mají už léta značně sestupnou tendenci a na křivce kvality se dostali na samé dno mainstreamové rockové hudby, ale obecně vzato se stali spíše terčem posměchu než kapelou, kterou lze brát alespoň trochu vážně. Důvod, proč jsem tyhle Kanaďany uvedl jako rockery v uvozovkách, je právě novinkové album "No Fixed Address", protože po jeho poslechu je jasně slyšet, kam pánové míří. A rocková hudba to zcela určitě není.

Ne, že by při poslechu osmého studiového alba Nickelback ovládly vaše sluchovody diskotékové rytmy, ale oproti dosavadní praxi přibylo samplů, elektronicky znějící rytmiky a syntezátorů. Oni jsou Nickelback celkově už nějakou dobu na míle vzdáleni celkem sympatické podobě post-grunge, s níž kdysi prorazili na přelomovém "Silver Side Up", ale "No Fixed Address" je ve všech ohledech ještě dál a ruku v ruce s tím je albem opravdu špatným.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Welicoruss is releasing their brand new album Az Esm’

9. ledna 2015 v 16:48 | Ježura |  Tiskové zprávy
Welicoruss is releasing their brand new album Az Esm'

The band Welicoruss, has left Russia and moved to Europe trying to captivate the same fame as they have done in Russia. These cold Siberian Viking are now located in the heart of the Europe (Czech Republic) and with a new line-up.

The 3 new members are:
Drummer: David Urban (Czech)
Bass: Dmitriy Zhikharevich (Russian)
Guitars: Gojko Marić (Serbian)
Thus making the band international (Czech-Serbian-Russian).

The band is releasing their brand new album entitled Az Esm' which in ancient Russian means I AM.

We also heard that with the Album is coming a brand new video clip entitled after the album "Az Esm'".

Besides the new upcoming release, the band has been also playing around Europe in 2014 and even managed to play live with bands like Enisferum, Arkona, Haggard, Alestorm, Amaranthe, Rhapsody , Dream Evil, Crucified Babara, Destruction (GER) etc.

And they planning hell'uva more concerts and touring in 2015, so watch out and don't miss them, for sure they will be playing in your town !!

Here the art-cover of the forth coming album and also the track list:

1. Intro
2. Az Esm'
3. Voice Of Millennium
4. Sons Of The North
5. Woloshba
6. Fires Of The Native Lands
7. Bridge Of Hope
8. Dolmen
9. Kharnha
10. Fragments
11. Outsider
12. Epilogue

Here you can check the two video clips "Sons of the North" and "Kharnha" that have been already released so you know what's waiting for you on their new album.

For more information's you can also follow the band at the following links:
http://www.welicoruss.net/
https://www.facebook.com/pages/WELICORUSS/31383996834
http://vk.com/welicoruss_russia

[tisková zpráva]

Zemřel kytarista Ostrogoth

9. ledna 2015 v 14:02 | Kaňour |  Music News
Dlouholetý kytarista belgických Ostrogoth, Rudy "WhiteShark" Vercruysse, zemřel ve věku 59 let. Kytarista podlehl v boji s rakovinou.

Kapela komentuje: "Všichni jsme věděli, že tento den přijde, ale přesto hodně bolí publikovat tuto fotografii. WhiteShark zemřel dnes [4. ledna - pozn. red.] v 18 hodin ve svém domě, obklopen rodinou a blízkými přáteli. Od loňského léta WhiteShark bojoval v nespravedlivém zápase s příliš silným a neviditelným nepřítelem, rakovinou."

Rudy Vercruysse v Ostrogoth působil přes 30 let a podílel se na všech třech dlouhohrajících nahrávkách kapely. Ta fungovala nejprve v letech 1976-1987 a po ročním návratu v roce 2002 se vrátila definitivně zpět v roce 2010. Nejnovější éra kapely čítá jedinou nahrávku, minialbum "Last Tribe Standing", které vychází 23. ledna u Empire Records.

Monolithe vstoupí do studia

9. ledna 2015 v 10:27 | Kaňour |  Music News
Funeral doomoví Francouzi Monolithe oznámili svůj vstup do studia. Kapela nevyrazí nahrávat jednu, ale hned dvě dlouhohrající nahrávky v březnu letošního roku. Příliš mnoho informací o plánovaných počinech prozatím není, nicméně kapela dala najevo, že tentokrát nepůjde o jednoskladbové desky, což se u Monolithe stalo zvykem.

Pátá, respektive šestá dlouhohrající nahrávka nahradí v pozici aktuálního alba kapely opus "Monolithe IV". Všechny dosavadní řadovky kapely byly označovány římským číslem. Na to, zda bude toto pravidlo platit i pro nové dvě desky, si budeme muset počkat.

Ascendancy - The Amazing Ascendancy versus Count Illuminatus

8. ledna 2015 v 20:05 | Ježura |  Recenze
Vsetínská partička Ascendancy se v tom našem metalovém rybníčku sice cachtá teprve circa šestým rokem, ale i když to tak z pohledu neobeznámeného kolemjdoucího nemusí vypadat, pánové mají za sebou poměrně zajímavou historii. Dosáhli velmi solidního umístění v několika soutěžích kapel, předskakovali zvučným jménům domácí i světové produkce a na skoro čtyři roky starém debutu "Out of Nowhere" jim dokonce hostovala taková jména jako Tom S. Englund (Evergrey) nebo Marco Sfogli (sólová kapela Jamese LaBrie). Těžko říct, co všechno za tím stojí, ale i když zmiňovanou prvotinu neznám, jen sotva by se Ascendancy podařilo dosáhnout na takové, pro mnoho ostatních nedostižné mety, kdyby hráli tužku. Veden touto brilantní dedukcí (konec sarkasmu) jsem se tedy poměrně ochotně pustil do desky druhé, kterou Ascendancy pokřtili jménem "The Amazing Ascendancy versus Count Illuminatus". Spoiler alert - dobře jsem udělal.

Abych pravdu řekl, když se podíváte na přebal desky a očima přelétnete její tracklist, asi vám proběhne hlavou něco ve smyslu, že tohle může dopadnout buď fakt dobře, nebo totálním průserem. Koncept a celková stylizace nahrávky je totiž solidní pecka mezi oči. Ascendancy vzali za svůj jeden z nejotřepanějších námětů klasických superhrdinských blbinek, opatřili ho nezbytně pastelovou a veskrze úsměvnou estetikou padesátkových sci-fi komiksů a tohle velmi těsně svázali se samotnou muzikou, která sice nejde jednoznačně pojmenovat, ale přitom k těm omalovánkám sedne až nečekaně trefně.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


[K recenzi poskytl: Metal Promotions]

Videoklipy od Hark a Intervals

8. ledna 2015 v 17:01 | Kaňour |  Music News
>>> Stoner/sludgoví Hark z Velké Británie zveřejnili videoklip ke skladbě "Hounded by Callous Decree". Píseň pochází z loňského alba "Crystalline", které vyšlo 14. března 2014 pod Season of Mist. Videoklip se skládá ze záznamů živých vystoupení (třeba na Roadburn Festivalu či Hellfestu), která Hark odehráli v minulém roce.


>>> Nový videoklip mají také progresivci Intervals, kteří se před nedávnem rozešli s vokalistou Michaelem "Mike" Semeskym, jenž v kapele působil pouhý rok. Novinkový videoklip se natáčel na skladbu "Siren Sound" z loňské desky "A Voice Within". Za zmínku rovněž stojí, že Intervals letos plánují započít práce na novém albu.


0 X í S T II ONE EON: Album release date and full song sample unveiled

8. ledna 2015 v 14:31 | Ježura |  Tiskové zprávy
0 X í S T II ONE EON: Album release date and full song sample unveiled

0 X í S T has announced that their second album One Eon will be published as CD and digital release on 4th of February 2015. Limited edition picture vinyl print will follow in March. As of now, the band is offering full song sample of the track Enshrine for streaming on their YouTube channel (https://www.youtube.com/watch?v=pIcxAIS46us) and Bandcamp page (http://0xist.bandcamp.com).

One Eon will feature six works of slow and heavy Dark Metal:

1. In the Hood of the Clan of Tombs
2. Enshrine
3. Conclusion
4. Instincts of a Serpent
5. Leaving no Prospect for a New Dawn
6. No Life to Bother

One Eon cover art was made by Hungarian artist Péter Takács. The album was recorded at D-Studio and partly recorded & mixed at 0xíst's private studio.

The band will self-release the album on Death Shrine Offerings (www.deathshrineofferings.net). 0xíst's debut album Nil was released in 2012 by Ostra Records & Cold Void Emanations.

[tisková zpráva]


Scarab vydají v březnu nové album

8. ledna 2015 v 12:42 | Kaňour |  Music News
Již nějakou dobu je známo, že se nová deska egyptských death metalistů Scarab, bude jmenovat "Serpents of the Nile". Nyní kapela přidala i další informace.

Tak předně, "Serpents of the Nile" bude k dispozici od 6. března u švédských ViciSolum Productions. O artwork se postaralo grafické studio Rusalkadesign. Scarab také zveřejnili první dvě skladby - světlo zemské spatřila píseň "Pyramid of Illusions" a titulní "Serpents of the Nile". Obě skladby si můžete poslechnout na Bandcampu Scarab.

"Serpents of the Nile" se stane druhou řadovou deskou Egypťanů a naváže tak na debutové album "Blinding the Masses", které vyšlo v roce 2009.

Tracklist "Serpents of the Nile":
01. Calling Forth the Ancient Spirits of Kemet
02. Visions of a Blood River
03. Spells of Coming Forth by Day
04. Serpents of the Nile
05. Pyramid of Illusions
06. Funeral Pharaoh
07. The Afterlife Illusions
08. Days of a Burial Mask

DESERT – "NEVER REGRET" OFFICIAL ALBUM TRAILER

8. ledna 2015 v 9:53 | Ježura |  Tiskové zprávy
DESERT - "NEVER REGRET" OFFICIAL ALBUM TRAILER

Link to the video trailer: http://youtu.be/C-fHlREflg8

Dark Epic metallers - DESERT - releases the official video trailer of their upcoming album "NEVER REGRET", which scheduled to be released worldwide on March 30, 2015 via Raven Music.

DESERT crew says: "We do this because of your, dear fans and friends, long and patient waiting for the album release and we want you to hear and feel the vibe of the album, just if it's a little bit. And it's our present to you for the End of 2014 year. This trailer contains the previews of each song on the album, so you can get the general idea and atmosphere. Feel the Power of DESERT! Stay metal \m/"

PRE-ORDER the " NEVER REGRET " album here:

http://www.desertband.com/home/merch

[tisková zpráva]

Soen - Tellurian

7. ledna 2015 v 20:00 | Kaša |  Recenze
Když švédská sebranka Soen před třemi lety vydávala svůj debut "Cognitive", tak pro spoustu příznivců kytarové hudby (mou maličkost nevyjímaje) to byla jedna velká neznámá, na kterou se nahlíželo jako na partu, v níž se za bicí usadil Martin Lopez. Ano, správně. Přesně ten Martin Lopez, který léta jistil záda spoluhráčům v řadách slavných progresivců Opeth, s nimiž zažil jejich nejlepší léta. "Cognitive" bylo velkým překvapením a z toho důvodu je novinka "Tellurian" ve značně odlišné pozici a tak jsem k ní taky přistupoval. S očekáváními v podobě minimálně vyrovnání vysoké kvalitativní laťky, kterou pánové na debutu nastavili. Pojďme se tedy podívat, jak se druhé album Soen povedlo.

Oproti debutu je z novinky cítit lehký vývoj, který nelze jenom tak přejít. Součástí kapely již není Steve DiGiorgio, jehož basa tvrdila alternativně progresivní metal z dob debutu opravdu mocně. Náhradou se stal jistý Stefan Stenberg, jehož nástroj již není tak výrazný a snáze zapadá mezi ostatní. To v konečném důsledku jen umocňuje sehranost party a vyrovnanost "Tellurian", protože ačkoli je hudba Soen (mimo jiné) o instrumentální zručnosti, tak kompozicím nechybí život a vlastní duše a jako celek je to placka mnohem hřejivější a skromnější.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Rob Zombie vydá živák

7. ledna 2015 v 16:39 | Kaňour |  Music News
Americký hudebník Rob Zombie ohlásil vydání nového živého alba. Živák dostal jméno "Spookshow International Live" a ke koupi bude od doposud nespecifikovaného data v letošním roce prostřednictvím T-Boy Records. K dispozici je artwork a tracklist, které můžete vidět vpravo, respektive na konci novinky.

Rob Zombie komentuje: "Je to osm let od našeho posledního živého alba, takže nám došlo, že je čas na další. Vlastně jsme to vůbec neplánovali, ale nahráli jsme pár koncertů a zněly velmi dobře, takže si mysleli, 'Srát na to! Vylezme s tím ven.'"

Poslední dlouhohrající album Roba Zombieho se jmenuje "Venomous Rat Regeneration Vendor" a vyšlo 23. dubna 2013.

Tracklist "Spookshow International Live":
01. Teenage Nosferatu Pussy
02. Superbeast
03. Living Dead Girl
04. Dead City Radio
05. Drum Solo
06. More Human Than Human
07. Sick Bubblegum
08. House of 1000 Corpses
09. Meet the Creeper
10. Never Gonna Stop
11. Blitzkrieg Bop [The Ramones cover]
12. Thunderkiss '65
13. Jesus Frankenstein
14. We're an American Band [Grand Funk Railroad cover]
15. Dragula
16. Demonoid Phenomenon
17. Pussy Liqour
18. Demon Speeding
19. Gong Gang Gong De Do Gong De Laga Raga

IN OTHER CLIMES cover artwork and tracklist revealed

7. ledna 2015 v 15:06 | Ježura |  Tiskové zprávy
IN OTHER CLIMES cover artwork and tracklist revealed

In Other Climes reveal the cover artwork and tracklist of their new album Leftover. The third album of the French Hardcore band crashes like a steamroller with eleven tracks mixing Metal-, Thrash-, Hardcore- and Punk-influences with groove, Rock'n'Roll-solos and catchy choruses. The new album shows the true potential of the band and will be released through Bastardized Recordings at 02.27.2015.

Tracklist:
01. Dreams
02. Now I Know
03. Who Are You
04. City Of Glass
05. Bigger Than Life
06. Brainwashed
07. I Walk Alone
08. Have You Ever
09. Dead Man's Fingers
10. Sincerely Yours
11. We Are An European Band

FACEBOOK BAND: https://www.facebook.com/inotherclimes
FACEBOOK LABEL: https://www.facebook.com/Bastardizedrec

[tisková zpráva]

Saxon odhalili koncertního bubeníka

7. ledna 2015 v 12:55 | Kaňour / Zajus |  Music News
Před nedávnem jsme vás informovali o tom, že Nigel Glocker, bubeník heavy metalových Saxon, byl převezen do nemocnice se silnými bolestmi hlavy. Ty byly způsobeny mozkovým aneurysma, kvůli čemuž bubeník musel podstoupit operace. Nakonec se Glockera podařilo operovat úspěšně a bubeník tak bude moci v nejbližších dnech opustit nemocnici.

Saxon mezitím na živé hraní najali Svena Dirkschneidera, syna legendárního Uda Dirkschneidera (U.D.O., ex-Accept). Dirkschneider mladší bude v živé sestavě Saxon působit do Glockerova úplného zotavení.

Saxon na svém turné "Warriors of the Road" oslavovali 35 let od založení skupiny. Během této doby kapela nahrála dvacítku alb, z nichž poslední, "Sacrifice", vyšlo v loňském roce. Probíhající turné je prozatím odloženo na únor, jednou z jeho minulých zastávek bylo i pražské Roxy. Šlo již o druhý koncert kapely v České republice, předchozí proběhl v červnu loňského roku v rámci propagace posledního dlouhrajícího alba v brněnské Flédě.

Cavalera Conspiracy - Pandemonium

6. ledna 2015 v 20:38 | Kaša |  Recenze
Trochu škarohlídsky by se dalo říct, co že by to bylo za rok, kdyby se na pultech obchodů neobjevilo album, pod jehož vznikem je podepsán Max Cavalera. Tato legenda tvrdě metalové scény, která kdysi řádila v řadách Sepultury, se po svém odchodu na dlouhá léta zaměřila pouze na novou domovinu Soulfly, již následně doplnili Cavalera Conspiracy. Letos pak řady Cavalerových dítek rozšířili ještě Killer Be Killed, kde však Max netřímal hlavní skladatelské otěže, a na jeho obranu musím říct, že výsledkem byl příjemný a svěží eponymní debut. Nicméně, pokud se zaměříme pouze na Soulfly a Cavalera Conspiracy, tak si fanoušci můžou být jistí, že v pravidelných cyklech dostanou alba dvou formací, která jsou si vzhledem k omezenému kompozičnímu potenciálu hlavní persóny značně podobná a která se s růstem kvantity potýkají s nemalým poklesem kvalitativní úrovně.

Vznik Cavalera Conspiracy Maxovi samozřejmě nikdo nemůže zazlívat, protože už jen z toho důvodu, že tím byl zažehnán dlouholetý spor mezi ním a bratrem Igorem, se do této party vkládaly nemalé naděje v oživení starých dobrých časů a chemie, která mezi oběma bratry panovala v minulosti. Zatímco debut "Inflikted" byla svého času ještě obstojná nahrávka, kterou o nutný kus zvedala přítomnost Joe Duplantiera z Gojiry, tak následující "Blunt Force Trauma" už bylo stejné jako poslední alba Soulfly. Přímočará kytarová hudba, kde by člověk překvapivých momentů našel velmi málo a která poněkolikáté netáhne zdaleka tak dobře jako poprvé. O neuvěřitelné předvídatelnosti ani nemluvě.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Minirecenze #89

6. ledna 2015 v 19:02 | Ježura |  Minirecenze
'68 - In Humor and Sadness (8. července 2014, eOne Music)
rock / hardcore, USA

Kdo viděl někdy naživo smečku The Chariot, asi tuší, že její frontman Josh Scogin rozhodně nebude nudný chlapík. Jeho parta se sice rozpadla, on však kontinuálně navázal s kapelou novou. V '68 se spojil s bubeníkem Michaelem McClellanem a sám si vzal na svá bedra vše kromě bicích. '68 není prvním Scoginovým úletem mimo vody metalcoru, ještě více než tentokrát se svému mateřskému žánru vzdálil v roce 2010 na folkové sólovce "One for My Master and One for My Dame", která je bez debat z mého pohledu tím nejlepším, na čem se podílel. "In Humor and Sadness" ji však, co do kvality, překonává. Scogin s McClellanem se rozhodli skloubit svou lásku ke klasickému rocku se svou zkušeností z metalu, a výsledné vyznění je tak asi nejvíce podobné hudbě spadající pod mathrockový žánr. "In Humor and Sadness" však nespoutanost a svobodomyslnost nezapře.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Tracklist:
01. R - 03:33
02. E - 02:51
03. G - 03:48
04. R - 02:46
05. E - 02:23
06. T - 03:34
07. N - 03:38
08. O - 02:44
09. T - 03:46
10. . - 05:40

Hodnocení: 9/10
Autor: Zajus

Gridlink - Longhena (19. února 2014, Selfmadegod)
grindcore, USA

Troufnu si začít kacířskou myšlenkou: 99 % kapel hrajících grindcore zní úplně stejně. Alespoň v mých uších je grindcore žánrem, kde byste mi mohli pustit album složené ze skladeb dvaceti interpretů a já bych ani nezpozoroval, že mi hrála víc než jedna kapela. Z toho důvodu se ostatně grindcoru vyhýbám úplně stejně jako třeba power metalu. Stejně jako v power metalu se však jednou za čas, velice výjimečně, objeví kapela, která něco dělá jinak. Hraje sice pořád ten samý žánr, ale výsledek je mnohem barvitější a zábavnější. Ze svých zkušeností mohu jmenovat dvě: Napalm Death a Pig Destroyer. Nyní přibývá třetí: Gridlink.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Tracklist:
01. Constant Autumn - 02:02
02. The Last Raven - 01:37
03. Thirst Watcher - 02:17
04. Stay Without Me - 00:50
05. Taibas - 01:20
06. Retract Perdition - 00:42
07. The Dodonpachi - 01:54
08. Black Prairie - 01:09
09. Island Sun - 02:28
10. Chalk Maple - 01:05
11. Wartime Exception Law 205 - 00:30
12. Ketsui - 01:01
13. Longhena - 01:25
14. Look to Windward - 03:11

Hodnocení: 7/10
Autor: Zajus

John Wesley - Disconnect (31. března 2014, Inside Out)
progressive rock, USA

Mnozí asi znají Johna Wesleyho pouze jako kytaristu, který sice posledních deset let patří neodlučně do sestavy Porcupine Tree, ovšem oficiálním členem kapely se nikdy nestal. Wesley však nežije jen pro Porcupine Tree, a tak vedle koncertování s dalšími hudebníky zvládá i sólovou kariéru. Tu načalo debutové album v roce 1994, na které v následujících jedenácti letech navázaly čtyři další počiny. Poté však přišla delší pauza (alespoň co se studiové tvorby týče) a "Disconnect" je tak prvním albem po devíti letech.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Tracklist:
01. Disconnect - 05:20
02. Any Old Saint - 07:43
03. Once A Warrior - 06:51
04. Window - 03:32
05. Gets You Every Time - 03:33
06. Mary Will - 05:12
07. Take What You Need - 05:20
08. How Goes The War - 03:34
09. A New Life In Old Sweat - 05:03
10. Satelite - 05:32

Hodnocení: 8/10
Autor: Zajus

Mono Inc. - The Clock Ticks On 2004-2014 (22. srpna 2014, NoCut Entertainment)
gothic rock/industrial rock, Německo

Když jsem před rokem a půl recenzoval desku "Nimmermehr" od Němců Mono Inc., neměl jsem tušení, že o téhle kapele ještě někdy uslyším, protože i když jsem jí tehdy (já idiot) udělil 7,5 bodu, byla to prostě jedna celkem průměrná deska z mnoha. Jenže přešly dvoje Vánoce a máme je tu, chlapce ušaté, znovu. Co si přichystali tentokrát? Je to výroční kompilace "The Clock Ticks On 2004-2014" a k jakému výročí vychází asi nemá smysl dodávat.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Tracklist "The Clock Ticks On 2004-2014":
01. Arabia - 04:18
02. Gothic Queen - 04:04
03. Symphony of Pain - 03:53
04. In My Heart - 04:23
05. Voices of Doom - 05:02
06. Seligkeit - 03:58
07. Get Some Sleep - 04:22
08. Temple of the Torn - 03:30
09. My Deal with God - 04:15
10. This Is the Day - 05:20
11. After the War - 03:47
12. Nimmermehr - 03:13
13. Revenge - 05:10
14. From the Ashes - 07:46
15. The Hole - 04:30
16. Superman - 04:12

Tracklist "Alive & Acoustic":
01. Arabia - 04:13
02. The Best of You - 04:47
03. Somberland - 03:56
04. In My Heart - 04:21
05. Voices of Doom - 04:58
06. Seligkeit - 03:36
07. Symphony of Pain - 03:57
08. Get Some Sleep - 04:00
09. Potter's Field - 03:27
10. Temple of the Torn - 03:27
11. Revenge - 05:28
12. Twice in Life - 03:05
13. After the War - 03:47
14. This Is the Day - 05:14
15. Gothic Queen - 04:22
16. My Deal with God - 04:17

Hodnocení: bez hodnocení
Autor: Ježura
[K hodnocení poskytl: Metal Promotions]

Thomas Giles - Modern Noise (25. listopadu 2014, Metal Blade Records)
rock / electronic, USA

Thomas Giles, jinak také Tommy Rogers, je zakládající člen dnes už zaběhlé progresivně death metalové formace Between the Buried and Me. Jejich zvuk už je po letech společného hraní poměrně přesně definovaný, a tak asi aby dal průchod vlastním nápadům, začal Giles vedle své mateřské kapely tvořit i sólově. První album vydané ještě pod jménem Giles vyšlo již v roce 2004, ovšem tenkrát šlo jen o nesmělý pokus. To s druhým sólovým počinem a zároveň prvním albem pod jménem Thomas Giles se již Giles pustil do práce plnohodnotně a výsledkem bylo solidní album, kde se mísilo vše od elektroniky přes pop až po metal. Ačkoli bylo "Pulse" povedené, bylo přeci jen dost neuspořádané a zjevně mu chyběl větší nadhled zkušeného muzikanta. "Modern Noise" je v tomto ohledu mnohem dál.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Tracklist:
01. Wise and Silent - 03:36
02. Mutilated World- 04:49
03. Siphon the Bad Blood - 04:06
04. I Appear Disappear - 05:34
05. Blueberry Queen - 02:23
06. We Wander Lonely - 04:32
07. M3 - 03:13
08. Lkcvjchljbvj=Dºnnnjmkjijm - 03:47
09. Noise Upon - 01:30
10. Wander Drug - 04:07
11. The Devin Net - 03:48
12. Modern Noise - 04:29

Hodnocení: 7,5/10
Autor: Zajus

Ivin 4:36am "EP"

6. ledna 2015 v 17:24 | Ježura |  Tiskové zprávy
Ivin 4:36am "EP"

"Gitarista a hlavný mozog súčasnej zostavy košických OBLITERATE Ivan Babilonský (ex-NOSTRUM) vydal sólové inštrumentálne EP, na ktorom sa prezentuje v podstatne jemnejšej forme ako vo svojej domovskej kapele. Pod menom Ivin vypustil do sveta digitálnu verziu "4:36 am" na svojom bandcampe,. Ivan sa na nahrávke postaral o všetko okrem basgitary, ktorú nahral František Proks (LUNOKHOD, ex-NOSTRUM, ex-CARESS)."


[tisková zpráva]


DMC do dubnového Pařátu vyhlašují "Blitzkrieg"

6. ledna 2015 v 14:20 | Ježura |  Tiskové zprávy
DMC do dubnového Pařátu vyhlašují "Blitzkrieg"

DMC (zkratka pro DEATH MOSH CORE) patří k nejstarším tuzemským aktivně hrajícím deathmetalovým kapelám. Vznikli na jižní Moravě už v roce 1989, ale po řadě demáčů první album "Murderous Power" natočili až v roce 2012. V červnu téhož roku vyšlo pod Pařátem a stejného vydavatele bude mít i jejich osmiskladbová novinka "Blitzkrieg", již se dočkáte letos 20. dubna současně s 63. číslem Pařátu.

"Blitzkrieg" je první nahrávka DMC, na které se podílela stejná sestava jako na té minulé. Tedy: Quatchud - vokál, Nagard - kytara, Flegin - basa a Carlos - bicí. Nahrávalo se opět v Šopě u Standy Valáška a grafické ztvárnění bookletu má znovu v rukou mistr Deather.

Jak je vidno, DMC je kapela vyznávající tradicionalismus. Ani po hudební stránce proto nečekejte žádné změny. Chlapi do vás naperou old school death metal s tématy druhé světové války jak v textech, tak i v hudbě!

Ukázku z "Blitzkrieg" v podobě skladby "It´s A Time" můžete vyposlechnout zde.

[tisková zpráva]