Leden 2015

Další deska Björk za dveřmi

15. ledna 2015 v 23:23 | H. |  Music News
Známá islandská zpěvačka Björk ohlásila vydání svého nového, celkově již devátého studiového alba. Novinka ponese název "Vulnicura" a k dostání bude v březnu u firmy One Little Indian. Tracklist desky najdete níže.

"Vulnicura" bude navazovat na čtyři roky starou a kritikou nadšeně přijatou nahrávku "Biophilia".

Tracklist "Vulnicura":
01. Stonemilker
02. Lionsong
03. History of Touches
04. Black Lake
05. Family
06. Notget
07. Atom Dance
08. Mouth Mantra
09. Quicksand

Změny v sestavě King of Asgard

15. ledna 2015 v 21:37 | H. |  Music News
Švédové King of Asgard, kteří ve své tvorbě kombinují melodic death a viking metal, ohlásili změny ve své sestavě, z níž se odporoučeli hned dva dosavadní členové. Kapelu opustil bubeník Karsten Larsson (dále Falconer), jenž zde působil od úplného začátku v roce 2008, a kytarista Lars Tängmark, který zde hrál od roku 2010.

Osiřelá dvojice Karl Beckmann (vokál, kytara) a Jonas Albrektsson (baskytara) k sobě přijala nového bubeníka Mathiase Westmana, který dále hraje v death metalových Throne of Heresy. Pozice případného druhého kytaristy zůstává prozatím prázdná.

Kromě toho King of Asgard prozradili, že již pracují na nových skladbách, ačkoliv jejich aktuální deska "Karg" je venku sotva půl roku.

Yngwie Malmsteen je zpět ve studiu

15. ledna 2015 v 19:59 | Kaša |  Music News
Švédský kytarový hrdina neo-klasického metalu, Yngwie Malmsteen, zveřejnil na svém Facebookovém profilu krátkou novinku s vše říkajícím obsahem: "Yngwie Malmsteen je zpět ve studiu a nahrává novou desku." Chystané album, které prozatím nemá titul ani pevně nastavený termín vydání, ponese pořadové číslo 20 v bohaté diskografii tohoto kytaristy a stane se tak nástupcem poslední řadovky "Spellbound", již Yngwie vydal pod svým vlastním labelem Rising Force Records 5. prosince 2012.

Dá se očekávat, že stejně jako minule si i tentokrát Malmsteen vezme na starosti nahrávání všech nástrojů a vokálů a naváže tak právě na "Spellbound", z jehož koncertní podpory vzniklo živé dvojalbum "Spellbound - Live in Tampa", jež vyšlo u Rising Force Records 24. září loňského roku.

Endezzma: druhá deska na obzoru

15. ledna 2015 v 18:35 | H. |  Music News
Norští black metalisté Endezzma hlásí, že podepsali smlouvu s labelem Pulverised Records. Právě tato firma se tím pádem postará o vydání chystané druhé desky, kterou Norové aktuálně dokončují. Novinka by se měla objevit v průběhu jara; počin doprovodí i videoklip. Více informací by se mělo objevit časem.

Nadcházející novinka se stane následovníkem debutového alba "Erotik Nekrosis", jež vyšlo v listopadu 2012 pod hlavičkou polské značky Agonia Records jako CD (první výlis v podobě limitovaného digipacku), černé LP (400 kusů) a červené LP (100 kusů).

Winter Metal Attack 2015

15. ledna 2015 v 17:23 | H. |  Tiskové zprávy
WINTER METAL ATTACK 2015

V sobotu 24. ledna 2015 vypukne již devátý ročník tradičního zimního metalového festivalu WINTER METAL ATTACK. Akci opět hostí klub Nová Chmelnice (dříve Exit Chmelnice), vstupné činí 150 Kč, otevření dveří klubu je naplánováno již na 16:00 a první kapela začíná v 17:00.

Na letošním ročníku naposledy zahrají pořádající pražští thrasheři UNBORN, fungující od roku 1996. Kapela se po mnoha probdělých nocích a vzájemných diskuzích rozhodla ukončit činnost, a to dost možná nadobro.

Sestavu doplní také melodic-death metaloví SECRET OF DARKNESS z Varnsdorfu, kteří po vydání desky "(IN)Humanity" v roce 2011 představí zbrusu nové CD pod názvem "Neotericus Universum", které právě zde pokřtí!

Svůj legendární death metal přivezou TORTHARRY z Hronova. Kapela na hudební scéně působí již od roku 1991, za tu dobu stihla vydat 7 CD, několik kompilací, videoklipů a odehrát nesčetně koncertů jak v ČR, tak po mnoha zemích Evropy.

Opět se můžeme těšit na sympatické thrasheri ZODIAC ASS z Německého Pasova, fungující již od roku 2001. I když svou hudbu definují jako thrash metal, nemá žádné hranice a můžeme v ní najít mnoho prvků z jiných žánrů.

Plnokrevný metal představí BEAST WITHIN THE SOUND z Prahy, kteří za sebou mají za dobu své existence vydání desky "Eternal Conflict".

Svým metalcorem se nám do hlavy vloudí NOISEBLEED z Prahy, kteří ohlásili před nedávnem pauzu, která naštěstí neměla dlouhého trvání a kapela se vrací na pódia v prapůvodní sestavě.

I tentokrát se můžeme těšit na grind-punkové šprýmaře HALALÍ z Prahy. Zrodili se roku 2003 a od té doby stihli natočit sedmnácti skladbové demo Na vědomost se dává! a CD Potěšení na Vaší straně.

Pro více informací a novinek navštivte Facebookový profil akce www.facebook.com/wintermetalattack nebo událost www.facebook.com/events/1487175311555930.

Informace:
Kdy - Sobota 24.1.2015 od 16:00
Kde - Klub Nová Chmelnice - Official (dříve Exit Chmelnice) - Koněvova 2597/219
Jak se tam dostat - zastávka Chmelnice tramvají 1, 9, 58
Vstupné - 150,- Kč


[tisková zpráva pořadatele]

Další album Massemord za dveřmi

15. ledna 2015 v 15:19 | H. |  Music News
Black metalová smečka Massemord původem z Norska, aktuálně však sídlící v Itálii (neplést s taktéž black metalovou kapelou stejného jména z Polska!), má aktuálně na programu vydání nového, celkově už 12. řadového alba. Počin se jmenuje "Дьявол" (nebo také "Devil") a vyjde 7. března pod hlavičkou Cold Raw Records na CD ve striktní limitaci 120 kopií.

Z novinky se již na internet dostalo několik ukázek - na YouTube najdete skladby "Deception", "Wars from Ashes", "Sufferings" a "Task".

"Дьявол" bude navazovat na album "...a Journey through Life and Death", které vyšlo loni v září.

Tracklist "Дьявол":
01. The Face of Evil - 01:38
02. Deception - 04:05
03. Task - 03:14
04. Wars from Ashes - 05:17
05. Sufferings - 07:30
06. Hope - 05:05

Nahrávání u Forgotten Tomb

15. ledna 2015 v 12:57 | H. |  Music News
Italští black metalisté Forgotten Tomb se před časem pustili do natáčení svého osmého řadového počinu a aktuálně se již blíží ke konci. Místem činu se stalo studio Sound Suite ve Francii, kde kapela pracuje pod dohledem norského producenta Terje Refsnese (Carpathian Forest, Sirenia, Gehenna).

Doposud nepojmenovaná novinka naváže na desku "...and Don't Deliver Us from Evil" z října 2012. Počin vyšel u Agonia Records jako jewelcase CD, digipack CD (1000 kusů), černé LP, rudo-černé splatter LP (134 kusů) a několikabarevné splatter LP (66 kusů).

Rotten Sound zavítá na Deathnoise!!

15. ledna 2015 v 11:31 | H. |  Tiskové zprávy
Rotten Sound zavítá na Deathnoise!!

Letošní zimní edice Deathnoise festivalu již představila pár zvučných jmen, která budou obsazovat Line up festivalu, ovšem stále jsme čekali na to, kdy vypluje na světlo jméno Headlinera, které bylo doposud utajeno!!

Vedle kapel jako je Malignant Tumour nebo Fleshless se představí právě finští Grindeři Rotten Sound!!

Máme se opravdu na co těšit!!

Více na:

[tisková zpráva]

Detaily o novince Imperial Triumphant

15. ledna 2015 v 9:29 | H. |  Music News
Američtí black metalisté Imperial Triumphant vypustili informace o podobě svého chystaného druhého velkého alba. "Abyssal Gods", jak se novinka bude jmenovat, vyjde 27. února pod značkou italského labelu Code666 a její obal s tracklistem najdete okolo. Kapela vzkázala, že k dispozici bude i vinylová verze.

Nahrávání "Abyssal Gods" proběhlo ve studiu Menegroth, The Thousand Caves Recording ve Spojených státech amerických. Studiového dohledu se ujal Colin Marston (Atheist, Origin, Altar of Plagues; jako aktivní muzikant Dysrhythmia, Gorguts, Krallice), jenž s Imperial Triumphant spolupracoval již na debutovém albu "Abominamentvm" z roku 2012.

Mezi zmiňovaným debutem a nadcházející deskou stačili Američané vydat ještě dva další počiny - dvouskladbové EP "Goliath" (říjen 2013) a kompilaci "Shrine to the Trident Throne" (červen 2014).

Tracklist "Abyssal Gods":
01. From Palaces of the Hive
02. Abyssal Gods
03. Dead Heaven
04. Celestial War Rape
05. Opposing Holiness
06. Krokodil
07. Twins
08. Vatican Lust
09. Black Psychedelia
10. Metropolis

<< CARAVELS [Topshelf, US] ~ OCTAVES [Bridge9 & Topshelf, US] ~ MASADA [De] >> 19.1. @ Divadlo Pod lampou

15. ledna 2015 v 0:52 | H. |  Tiskové zprávy
Místní Borci & Mayhem Longboards uvádějí>

Ku příležitosti vydání nového splitka na světově uznávaných labelech Bridge9 a Topshelf Records se k nám Pod Lampu přijedou podívat dva zástupci špičky zámořské post-hardcore scény. Je nám ctí vám představit Caravels z Las Vegas a Octaves z Baltimoru, které ideálně doplňují němečtí Masada! Ti si o místo předkapely prostě řekli sami a přijedou k nám na vlastní náklady, jen aby si výše zmiňované nenechali zmizet opět za moře…

CARAVELS [US, Topshelf]
post hardcore / emo / post rock
http://www.facebook.com/caravels
http://www.caravelsmusic.com/
http://caravels.bandcamp.com/

Caravels jsou relativně mladá kapela z hlavního města hazardu Las Vegas kráčející ve stopách známějších kapel jako třeba Touche Amore, La Dispute nebo Pianos Become The Teeth. Od kterých si vzali to nejlepší, přidali to ještě lepší ze sebe, makaj na tom a tak se v současné době prakticky řadí na stejnou úroveň jako jejich slavnější bráškové... Napomáhá jim v tom i fakt, že desky vydávají na jednom z top světových nezávislých vydavatelství Topshelf Records, který je krom PBTT domovem i dalších lahůdek jako The Saddest Landscape či Bride! Jak už vás jistě mohlo trknout, Caravels hrají směsici post-hardcoru, ema a post rocku, kde hraje výraznou roli emotivní a zastřený hlas zpěváka, který společně s neotřelým zvukem celé kapely vytváří kompaktní celek, kterej se dokáže zarejt hodně hluboko pod kůži. Na kontě mají splitka s If These Trees Could Talk či Gifts from Enola, 3 EP a nejnověji i regulérní eLPí Lacuna zachycující jejich nejaktuálnější frustrace a pocity. Emotivní bomba, moc toho nenamluví, útočí když padne tma či mlha…

http://vimeo.com/90665362
https://www.youtube.com/watch?v=IIxq5_ahvnU#t=424
https://www.youtube.com/watch?v=RS94wb7J9uo
https://www.youtube.com/watch?v=4TrDb67AGK4

OCTAVES [US, Bridge9 & Topshelf]
chaotic hardcore / post hardcore / mathcore
http://www.facebook.com/octavesmd
http://octavesmd.tumblr.com/
http://bridge9.bandcamp.com/album/which-way-the-wind-blows
http://topshelfrecords.bandcamp.com/album/greener-pastures

Druhou nebo první kapelou večera jsou Octaves z Baltimoru vydávajcí kromě již zmiňovaných Topshelf Records také na Bridge9, kde se jim urodila i jejich nejnovější deska Which Way the Wind Blows a v podobě vynilu ji budou mít určitě i sebou! Kapela sama o sobě říká, že se nebere moc vážně, žádný pózy…Jen prostě milují hraní a řvaní do lidí…Oproti Caravels, kteří sázejí více na atmosféru se s tim Octaves vůbec nemažou a pořádně Ti protáhnou kosti! Jejich mix chaotickýho hardcoru, post-hardcoru, metalcoru bez breakdownů a opět zastřenějšího, ale o dost nasranějšího vokálu se určitě bude líbit fanouškům Goodtime Boys či La Dispute. Jen se nejedná o bezduchou kopírku, jak bývá často zvykem, ale skutečně kapelu s vlastním xichtem…To poznali i dnes už skoro legendy Shai Hulud nebo Horse the Band, které si Octaves vzali sebou na tour, což jim určitě pomohlo k tomu být více slavnější, lepší hudebníci a prostě více profi…Nojo, ale to by jim to nesmělo bejt úplně fuk, páč jak už jsem psal výše, tak se kluci nikam neškrabou, neprofilujou a tak nějak si dělaj bordel po svým. A tak je nám ctí podělit se o tuhle originální, špinavou, neambiciozní a energickou lahůdku!

https://www.youtube.com/watch?v=naNNnMBJGBU
https://www.youtube.com/watch?v=hraoyoZ0YWw
https://www.youtube.com/watch?v=697_sEIoons
https://www.youtube.com/watch?v=BIFGnKapcvw

MASADA [De]
90's emo / hardcore
http://masadapunx.bandcamp.com/
http://masadapunx.tumblr.com/

Moc se nám nestává, že se ozve kapela chtíc si zahrát na akci, kterou jsme ještě ani nikde neavizovali. A ještě k tomu z ciziny…Ale v tomto případě byla akce tak lákavá, že se kluci z Němec sami ozvali s přáním si v Plzni zahrát! A jakou máme radost, že to nejsou nácí nazdárkové, ale hodně dobrá devadesátková emo hardcore kapela skvěle zapadajcí do dramaturgie večera. Žádná povinná výplň, ale poslední článek našeho vašeho Lednového uřvaného dýchánku! Poslechni a přijď jinak budem plakat…Sami.

Kdy: 19.1.2015, start: 20:30
Kde: Divadlo Pod lampou, Havířská 11, Plzeň
Vstup: 130 / 100

Lineup: TBA


[tisková zpráva pořadatele]

Minirecenze 2015

15. ledna 2015 v 0:11 | H. |  Seznam minirecenzí podle data


25.3.2015Caelestia - Beneath Abyss
25.3.2015Cvinger - The Enthronement ov Diabolical Souls
25.3.2015Kav - Kav
11.3.2015Blakk Old Blood - Wrath
11.3.2015Hornwood Fell - Hornwood Fell
11.3.2015Lykaion - Heavy Lullabies
11.3.2015Rise of Avernus - Dramatis personæ
11.3.2015Torturerama - It Begins at Birth
3.3.2015Agos - Irkalla Transcendence
3.3.2015Crest of Darkness - Evil Messiah
3.3.2015De profundis - Frequencies
3.3.2015Reaction - Kill the Parasite
3.3.2015Wömit Angel - Maggotmouth
17.2.2015Selene - Paradise Over
17.2.2015Sguaguarahchristis - Der Nacht
17.2.2015The Furor - Impending Revelation
17.2.2015Thy Serpent's Cult - Sedition, Sorcery and Blasphemy
17.2.2015Zaklon - Nikoli...
31.1.2015Arthedain - Arias Exalted
31.1.2015Black Jesus - Everything Black Everything Dead
31.1.2015Internal Rot - Mental Hygiene
31.1.2015Obsessör - Assassins of the Pentagram
31.1.2015Second to Sun - Three Fairy Tales
21.1.2015Apocryphal Voice - Pain & Pleasure
21.1.2015Entropia - Vesper
21.1.2015Heroes of Vallentor - Warriors Path Part I
21.1.2015Inconcessus Lux Lucis - Crux Lupus Corona
21.1.2015Misericordia - Throne of Existence
17.1.2015Flying Colors - Second Nature
17.1.2015Lunatic Soul - Walking on a Flashlight Beam
17.1.2015Michael Kobrin - Searching
17.1.2015Squidhead - Prohibition
17.1.2015The Contortionist - Language
6.1.2015'68 - In Humor and Sadness
6.1.2015Gridlink - Longhena
6.1.2015John Wesley - Disconnect
6.1.2015Mono Inc. - The Clock Ticks On 2004-2014
6.1.2015Thomas Giles - Modern Noise

Cadaveria - Silence

14. ledna 2015 v 21:39 | H. |  Recenze
Kdo to je Cadaveria a odkud se tato osoba vzala, to předpokládám, že snad všichni víte. Pokud by se však přece jenom našel někdo neznalý těch nejprofláklejších poměrů italského black metalu, radši si to povíme… pokud tu historii znáte, tak vás těch pár vět navíc snad nezabije. Tak či onak, chceme-li se dopátrat hudebního původu této zpěvačky, jejíž občanské jméno z ní Raffaella Rivarolo, musíme hledat u skupiny s názvem Opera IX. Kdo to jsou Opera IX… no, pokud někdo neví ani toto, asi měl na nejbližší pobočce odevzdat svojí průkazku fanouška metalového undergroundu, protože nevědět o existenci téhle italské kultovky, to je asi jako kdybyste se považovali za odborníka na pornografii a neměli tušení, kdo to je Rocco Siffredi.

Každopádně, Cadaveria je zpěvačka, která se do Opery IX přidala v raném období kapely a nazpívala s ní první tři desky včetně (dle mého skromného názoru) vrcholného díla "The Black Opera: Symphoniae mysteriorum in laudem tenebrarum", což je deska, jež zcela právem patří do učebnic klávesového black metalu. Zároveň však jde o poslední počin, který Cadaveria v sestavě Opery IX natočila, protože v roce 2001 se ještě společně s bubeníkem Flegiasem trhla a založila novou skupinu, jež se jmenuje taktéž Cadaveria.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


[K recenzi poskytl: Scarlet Records]

Dødheimsgard pojmenovali novinku

14. ledna 2015 v 19:15 | H. |  Music News
Black metaloví Norové Dødheimsgard dokončili práce na své netrpělivě očekávané novince a zároveň o ní odtajnili první informace. Jejich celkově pátá dlouhohrající deska tedy ponese název "A Umbra Omega" a vyjde 16. března pod značkou Peaceville Records.

Na novince se opětovně představí zakládající člen Aldrahn, jenž nazpíval první tři alba a kapelu původně opustil v roce 2004. V sestavě tak nahradil svého někdejšího nástupce Kvohsta (Hexvessel, ex-Code).

"A Umbra Omega" bude prvním albem Dødheimsgard po osmi letech od počinu "Supervillain Outcast", jenž vyšel v březnu 2007 u Moonfog Productions.

Klipy od Hate a Incantation

14. ledna 2015 v 18:10 | H. |  Music News
>>> Polští death metalisté Hate vypustili do světa videoklip ke svému aktuálnímu albu "Crvsade:Zero", jež bude oficiálně k dostání od 25. ledna u Napalm Records. Vybrána byla píseň "Valley of Darkness" a dopadlo to následovně:


>>> Nový klip mají na kontě taktéž zámořští death metaloví veteráni Incantation. Ti ze své poslední placky "Dirges of Elysium", která vyšla loni v červnu, zfilmovali song "Impalement of Divinity". Sledujte tady:


DevilDriver hlásí příchod bubeníka

14. ledna 2015 v 16:28 | H. |  Music News
Zámořská smečka DevilDriver, od níž před časem odešli hned dva členové, našla nového bubeníka. Sestavu kapely doplní Austin D'amond, jehož doposud největším angažmá byla nyní již nefungující Chimaira a dále působí třeba u metalcorových Bleed the Sky.

DevilDriver si aktuálně vybírají menší přestávku, aby se zpěvák Dez Fafara mohl naplno věnovat své další skupině Coal Chamber, jež letos vydá první desku po obnově svojí činnosti a rovnou počin podpoří i koncertně. DevilDriver by se na scénu měli vrátit v roce 2016 s novým albem.

Doposud posledním počinem DevilDriver je "Winter Kills" ze srpna 2013.

Al-Namrood vydají nové EP

14. ledna 2015 v 13:54 | H. |  Music News
Black metalová skupina Al-Namrood ze Saúdské Arábie má aktuálně na programu vydání nového minialba, jehož název zní "Ana al tughian". Počin bude k dostání od 13. února skrze kanadskou firmu Shaytan Productions v podobě 7'' EP v limitaci 300 kopií. Obal vpravo, tracklist níže.

Poslední řadovou nahrávkou Al-Namrood je "Heen yadhar al ghasq" z ledna loňského roku. Zároveň šlo o první album kapely, na němž se představil nový vokalista Humbaba.

Tracklist "Ana al tughian":
01. Zamjara alat
02. Ana al tughian

Saiga - Steppenlord

13. ledna 2015 v 21:46 | Prdovous |  Recenze
Jméno Saiga někteří z vás určitě znát budou - nicméně hádám, že většina z vás jej bude znát jako ruskou pušku, případně jako prapodivnou antilopu prohánějící se na euroasijských stepích… a jejíž trofej má dnes recenzovaná deska "Steppenlord" nádherně vyobrazenou na přebalu. Tahle prvotina tria pocházejícího ze Sibiře, jež už podle všeho nějakou dobu přebývá v Praze, toho však naštěstí nabízí mnohem víc než jen povedený, šamansky laděný artwork od Matouše Svěráka.

Když nepočítám, že počin kromě digitální distribuce vyšel i jako 99kusová limitka na kazetě, kterou prostě chcete mít doma, tak už další pohled je velmi slibný. Na necelých 40 minutách na vás čeká celkem pětice skladeb, což jsou čísla veskrze příznivá. Sice ještě nic neříkají o kvalitě toho, co na nich najdete, nicméně i kdyby se mělo jednat o průser, kratší stopáž samu o sobě hodnotím ve světle mnohdy přeceněných a krutě nezvládnutých desek trvajících hodinu a více rozhodně pozitivně. Nicméně průser nenásleduje ani omylem. Zběsilý začátek úvodní skladby "Thick" sice dává skrze zahulený, typicky stonerový zvuk velmi srozumitelně najevo, na jaké téma se bude ubírat zbytek nahrávky, nicméně brzké zklidnění a následná gradace skladby postupně odkrývá další detaily propracované struktury. Ta ponejvíc připomíná cestu - travnatou rovinou, vrchovinou, sibiří, vaší fantasií, čímkoliv, co vám zrovna vytane na mysl. Hlavní motiv roste do tvaru zvrásněných horských úbočí, jež jsou střídány klidnou stepí, v níž nejvíc vynikne charakteristická, výborně nazvučená baskytara. V horách naproti tomu jako vichr řádí Nikita s kytarou a ústřední riffy rozvíjí do mamutích rozměrů. Rytmus a tempo skálopevně určují Michalovy bicí, které ovládá s naprostou precizností a citem.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


[K recenzi poskytl: /-\]

Acherontas: info o novince

13. ledna 2015 v 20:05 | H. |  Music News
Okultní black metalisté Acherontas odhalili detaily o svém nadcházejícím pátém dlouhohrajícím albu. Jak již bylo dříve prozrazeno, počin ponese název "Ma-IoN 'Formulas of Reptilian Unification'". Datum jeho vydání bylo firmou World Terror Committee definitivně stanoveno na 27. února. Novinka bude k dostání jako limitované A5 digipack CD a jewelcase CD. Později by se měly objevit i LP a MC edice.

Na "Ma-IoN 'Formulas of Reptilian Unification'" se rovněž představí početná řádka hostů, mezi nimiž nechybí členové kapel jako Abigor, Malign nebo Nightbringer.

"Ma-IoN 'Formulas of Reptilian Unification'" bude navazovat na nahrávku "Amenti - Ψαλμοί Αίματος και Αστρικά Οράματα" z května 2013.

Za zmínku jistě stojí také fakt, že se v letošním roce Acherontas opětovně podívají do České republiky - hostit je bude festival Hell Fast Attack, jenž se odehraje ve dnech 26. a 27. června v ATC Obora u Brna. Kromě Acherontas zde dále vystoupí například Nokturnal Mortum, Darkestrah nebo polská Arkona.

Tracklist "Ma-IoN 'Formulas of Reptilian Unification'":
01. Fires of Prometheus
02. Nereid Tide of Neptune's Rudra
03. Convolut-ion, Manifestat-ion, Secret-ion, Karma-lravatl the Thunders Emerged
04. Ma-Ion 'Formulas of Reptilian Unification'
05. Permutation in the Aetheric Void (Ma-Ion Sacred Seal)
06. Shaman and the Waning Moon
07. Lunar Transcendence & the Secret Kiss of Nut
08. The Awakening of Astral Orphic Mysteries - Behind the Eyes of Irida
09. Copper Arcana
10. Therionic Transformation
11. Orgiastic Feast of Flesh, Beheld Thine Vicissitude

Čtvrtá deska Helrunar příští měsíc

13. ledna 2015 v 18:09 | H. |  Music News
Němečtí black metalisté Helrunar vydají 27. února své čtvrté dlouhohrající album, jehož název zní "Niederkunfft". Stane se tak pod značkou německého labelu Prophecy Productions, resp. jeho sublabelu Lupus Lounge.

"Niederkunfft" bude k dostání celkem ve třech edicích - digipack CD, černé 2LP (500 kusů, speciální mastering) a 2CD kniha. Kniha bude limitována na 1500 kopií, bude mít 48 stran (velikost 18×18 cm) a její součástí bude rozšířená grafika. Na druhém bonusovém CD se pak budou nacházet dvě exkluzivní skladby "Landsknecht" a "1683".

Novinka se stane následovníkem desky "Sól", jež vyšla na přelomu let 2010 a 2011 taktéž u Lupus Lounge. Počin byl rozdělen na dvě části "Sól I: Der Dorn im Nebel" a "Sól II: Zweige der Erinnerung", které se objevily odděleně jako digipack disky a společně v rámci 2CD artbooku.

Tracklist "Niederkunfft":
01. Niederkunfft
02. Der Endchrist
03. Totentanz
04. Devils Devils Everywhere!
05. Magdeburg brennt
06. Grimmig Tod
07. Die Kirch ist umbgekehret
08. The Hiebner Prophecy

Bonus CD:
01. Landsknecht
02. 1683

Soulfly jsou opět ve studiu

13. ledna 2015 v 16:24 | Kaňour |  Music News
Soulfly, kapela kolem legendárního Maxe Cavalery, opět vstoupili do studia, aby nahráli jubilejní desátou řadovku kapely. Na název a datum vydání nahrávky si budeme muset počkat, nicméně dle Cavalery bychom mohli nové Soulfly slyšet již v tomto roce.

Kapela se momentálně nachází ve studiu. V něm nahrává ve společnosti Matta Hydea, jenž má za sebou spolupráci s Behemoth, Children of Bodom, Slayer nebo Machine Head.

Doposud nepojmenovaná novinka naváže v diskografii Soulfly na album "Savages". To vyšlo 30. září 2013 u Nuclear Blast jako standardní jewelcase CD, limitovaný digipack, 2LP, CD boxset a digitální download.

Info o novince Kekal

13. ledna 2015 v 13:40 | Kaňour |  Music News
Experimentální trio Kekal z Indonésie v minulém roce oznámilo, že na rok 2015, konkrétně na srpen, plánuje vydání novinkové desky. Již déle se ví i o názvu počinu - album se bude jmenovat "Multilateral" - nicméně až v poslední době kapela odtajnila artwork (vpravo) a tracklist (pod textem).

Album bude obsahovat 11 písní, kdy 7 z nich již bylo vypuštěno na Soundcloudu a další by je měly následovat.

"Multilateral" se stane následovníkem nahrávky "Autonomy", která vyšla v prosinci 2012 u Whirlwind Records. První výlis se objevil jako striktně limitovaná a číslovaná 2CD edice, na jejímž druhém disku se jako bonus nacházelo sedmé album "Audible Minority" původně z roku 2008.

Tracklist "Multilateral":
01. Token Discontentment
02. Dividend in Division
03. Jakartan Arch-Captor
04. By Means of Survival
05. Neutrality
06. Multilateral
07. Metropolis Noir
08. Crossroads
09. Heyday (Unlike Today)
10. Primal
11. The Unwritten

Enforcer s detaily o desce

13. ledna 2015 v 10:43 | Kaňour |  Music News
Heavy/speed metaloví Enforcer ze Švédska zveřejnili detaily o nové desce "From Beyond". Nahrávka bude k dispozici u Nuclear Blast Records od 27. února v Evropě, 2. března ve Velké Británii a konečně od 10. března v Severní Americe.

Produkci, mix i mastering "From Beyond" si vzali na starost členové Enforcer, bratři Olof a Jonas Wikstrandovi. Prvně jmenovaný komentuje: "'From Beyond' je rychlejší, více heavy, hlasitější, temnější a více viskózní. (...) Pěst do tváře všech současných trendů."

"From Beyond" se stane čtvrtou řadovou deskou kapely a naváže tak na "Death by Fire" z 1. února 2013. "Death by Fire" byla vydána stejně jako novinka u Nuclear Blast Records.

Tracklist "From Beyond":
01. Destroyer
02. Undying Evil
03. From Beyond
04. One With Fire
05. Below the Slumber
06. Hungry They Will Come
07. The Banshee
08. Farewell
09. Hell Will Follow
10. Mask of Red Death

Bloodbath - Grand Morbid Funeral

12. ledna 2015 v 20:05 | Kaša |  Recenze
Když před dvěma lety řady hvězdných seveřanů Bloodbath opustil vokalista Mikael Åkerfeldt, byla tahle parta, která funguje spíše jako vedlejší projekt a místo odpočinku členů Katatonia či Opeth, v nelehké situaci. Změna zpěváka je vždy obtížná a v případě Mikaela Åkerfeldta to platí dvojnásob, protože bez jeho znamenitého growlingu byla budoucnost kapely ještě před pár lety něčím nemyslitelným. Nicméně, Mikael se nechal slyšet, že death metal jej už nezajímá a zaměřil se pouze na své domovské Opeth, s nimiž death metalovou škatulku už před lety opustil. Bloodbath nezaháleli a takřka okamžitě začali pracovat na nástupci šest let starého "The Fathomless Mastery" s novým zpěvákem, jehož identita byla dlouho utajována.

A odhalení nového pěvce bylo... ehm... překvapivé. Fanoušci provolávali spoustu jmen, přičemž nejhlasitěji znělo volání po návratu Petera Tägtgrena z Hypocrisy, který naštěkal famózní druhé album "Nightmare Made Flesh", nicméně Bloodbath sáhli nečekaně po Nicku Holmesovi z Paradise Lost, což vyvolalo spoustu otázek směřující ke kvalitě jeho growlingu, když už dlouhá léta s Paradise Lost operuje bez hlubokého murmuru. Za sebe mohu říct, že volba to byla znamenitá, protože jeho chropot nedoznává žádných slabin a ačkoli jej snad 20 let na žádné nahrávce nepoužil, tak je z jeho projevu cítit neuvěřitelná síla, živelnost a hlavně jistota. Jako by chtěl všem pochybovačům dát najevo, že nepatří do starého železa, a vůbec bych se nedivil, kdyby trochou toho záhrobního vokálu překvapil i na chystaném albu Paradise Lost.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Kompletní informace o novince Syn Ze Șase Tri

12. ledna 2015 v 16:41 | Kaňour |  Music News
Symfoničtí black metalisté Syn Ze Șase Tri z Rumunska odhalili kompletní informace o nové dlouhohrající nahrávce. Album ponese název "Stăpîn peste stăpîni" a vyjde stejně jako předchozí dvě desky u Code666 Records. Datum vydání bylo stanoveno na 16. února 2015.

O artwork, který je k vidění klasicky napravo, se postaral finský umělec Jan "Örkki" Yrlund, jenž spolupracoval například na většině obalů finských Korpiklaani.

"Stăpîn peste stăpîni" se stane třetím řadovým albem Syn Ze Șase Tri. Novinka vystřídá na postu aktuální nahrávky kapely desku "Sub semnul lupului" z května 2012.

Tracklist "Stăpîn peste stăpîni":
01. Din miez de munte
02. Strajerul timpului
03. A vremii rinduiala
04. Trecerea mistica
05. Al din ochi de apa
06. In ggerul iadului
07. Stăpîn peste stăpîni
08. Faurul muntilor
09. Scrijelit in piatra
10. Rascrucea timpului

Společný projekt Tilla Lindemanna a Petera Tägtgrena

12. ledna 2015 v 14:22 | Kaňour |  Music News
Till Lindemann, vokalista populárních Němců Rammstein, oznámil detaily o sólovém projektu, který již dříve (alespoň dle kytaristy Rammstein, Richarda Z. Kruspeho) plánoval. V něm nakonec spojí síly s věhlasným Peterem Tägtgrenem, významným producentem a členem Hypocrisy a Pain. Samotný projekt však bude fungovat pouze pod jménem německého vokalisty.

Projekt má už své vlastní Facebookové stránky a také logo, které je k nahlédnutí vpravo. Poslední Tägtgrenovu hudbu můžeme zaslechnout na desce "End of Disclosure" death metalistů Hypocrisy, která vyšla zkraje roku 2013. Naopak na dlouhohrající album Lindemannových Rammstein se čeká již delší dobu, "Liebe ist für alle da" vyšlo v roce 2009.