Leden 2015

Embrional Presents Cover And Next Track From New Album

23. ledna 2015 v 16:35 | H. |  Tiskové zprávy
Embrional Presents Cover And Next Track From New Album

Polish death metallers Embrional have premiered a new song off their upcoming second full-length album "The Devil Inside". The nightmarish, atonal waltz "Funeral March" can be streamed at this location: Funeral March

"The Devil Inside" is the follow-up to 2012's "Absolutely Anti-Human Behaviors" and sees Embrionaldeveloping their sound into mysterious yet technically complex death metal monolith, where devastating blastbeats mix with hypnotizing slowdowns and nonroutine rhythms, roaring screams with whispering and moaning of the damned souls and sick harmonies with steady pillar of Death Metal tradition. The album is due out on February 28th 2015 via Old Temple (CD), with the vinyl and tape versions following early Spring through Hellthrasher Productions and Third Eye Temple / Godz Ov War Productions, respectively.

The album's artwork was made by Mariusz Krajewski & mentalporn.com

Tracklisting:
01 - The Devil Inside
02 - Evil's Mucus
03 - Funeral March
04 - The Abyss
05 - Sadness
06 - In Darkness
07 - Behind The Mask Of Sanity
08 - 910
09 - Madman's Curse
10 - Callousness
11 - Venom
12 - Whores, Drugs and Brain Dead

EMBRIONAL online:
Facebook

[tisková zpráva vydavatele]

Dlouhohrající debut Death Karma za dveřmi

23. ledna 2015 v 13:26 | H. |  Music News
Československý projekt Death Karma, který mají na svědomí Infernal Vlad (Cult of Fire, Infernal Imperator) a Tom Coroner (Cult of Fire, Lykathea Aflame), vydá 13. února svou dlouhohrající debutovou desku. Počin se bude jmenovat "The History of Death & Burial Rituals part I." a vyjde pod hlavičkou německého labelu Iron Bonehead Productions. K mání bude černé LP, bílé LP a digipack CD.

Přebal a tracklist nahrávky najdete okolo. Na Soundcloudu si pak můžete pustit ukázku v podobě první skladby "Slovakia - Journey of the Soul". Ještě dodejme, že o veškerý artwork "The History of Death & Burial Rituals part I." se postaral slovenský umělec David Glomba (Inferno, Svartidauði, Tortorum, Ascension).

Death Karma doposud vydali jediný počin, a to EP "A Life Not Worth Living", jež vyšlo v květnu 2013 taktéž pod hlavičkou Iron Bonehead na LP. O měsíc později se objevila i MC kazeta u Exitium Productions a CD u New Era Productions. I pro tuto nahrávku vytvořil obal David Glomba.

Tracklist "The History of Death & Burial Rituals part I.":
01. Slovakia - Journey of the Soul - 07:58
02. Madagascar - Famadihana - 06:01
03. Mexico - Chichén Itzá - 06:55
04. Czech Republic - Umrlčí prkna - 07:37
05. India - Towers of Silence - 07:08
06. China - Hanging Coffins - 07:03

FORGOTTEN TOMB putting final touches on new album

23. ledna 2015 v 11:47 | H. |  Tiskové zprávy
FORGOTTEN TOMB putting final touches on new album

Italy's notorious black/doom metallers FORGOTTEN TOMB are on the final lap of the recording process of their next installment, having recently completed mixing duties in Sound Suite Studios (Marseille, France) with producer Terje Refsnes (Carpathian Forest, Novembre, Gehenna, Destroyer 666).

FORGOTTEN TOMB's leader Ferdinando "Herr Morbid" Marchisio commented: "We are extremely proud of how this new album came out. We worked really hard, like never before. Terje Refsnes is a really experienced producer and he managed to get the best out of us. We kept the sound very organic and natural, kinda old-fashioned but still very fresh. The new songs are heavy as fuck and they feature our classic trademark plus some new elements. It's a good mix of melancholy, groove and pure malignancy. I can't wait for people to listen to it, 'cause it's a really special album for us and probably the most extreme we did in quite a while, both musically and conceptually".

The band's eight studio album will be mastered by Brad Boatright at Audiosiege Studio (Corrosion Of Conformity, Nails, Vallenfyre, Beastmilk, High On Fire) in Portland (Oregon, USA). A spring release date via Agonia Records is expected. Further details will be announced shortly.

FORGOTTEN TOMB on-line:
https://www.facebook.com/Official.Forgotten.Tomb

Agonia Records:
http://agoniarecords.com
https://facebook.com/agoniarecords
https://twitter.com/agoniarecords
https://soundcloud.com/agoniarecords
http://youtube.com/AgoniaRec

[tisková zpráva vydavatele]

Klipy od Mötley Crue a Armageddon

23. ledna 2015 v 10:37 | Prdovous |  Music News
>>> Americká glam metalová legenda Mötley Crüe natočila nový videoklip k písni "All Bad Things" z eponymního singlu. Ten vyšel 20. ledna u Eleven Seven Music. Ve videu můžete zhlédnout sbírku momentů z živých vystoupení sesbíraných za celou kariéru kapely. Skupina je aktuálně na svém turné nazvaném The Final Tour, které má být posledním v její historii.


>>> Novým audiovizuálním materiálem se chlubí i Armageddon Christophera Ammota, bývalého kytaristy Arch Enemy. Videoklip se váže k písni "Fugitive Dust", jež se nachází na čtvrté řadovce "Captivity & Devourment". Ta vyjde 26. ledna u Listenable Records a bude navazovat na třináct let starý počin "Three".


Stíny plamenů - Propadlé vody

22. ledna 2015 v 23:01 | Prdovous |  Recenze
Hádám, že Stíny plamenů není třeba nějak dlouze představovat. Lord Morbivod je dávno stálicí domácího black metalu a jeho tvorba mnohdy hranice černého kovu dalece přesahuje. Průmyslově špinavé projekty Umbrtka či War for War budiž toho příkladem. Přesto se v jeho portfoliu stále najdou jména, která zůstala black metalu bez výjimek věrná - právě třeba Stíny plamenů. Banda žhářů terorizuje kanalizace Plzně a dalších českých měst už víc než 15 let a "Propadlé vody" jsou sedmou řadovkou v diskografii, což vzhledem k pracovnímu nasazení ostatních plzeňských úderek pod Morbivodovou taktovkou není nějak překvapující číslo. Nicméně vzhledem k tomu, že předchozí deska "Výprava za pravdou špíny" je především znovunahraný debut, novinka navazuje až na pět let starou desku "Mrtvá komora", která je zároveň posledním, již jsem z dílny Stínů slyšel.

Hned od první skladby na vás čtveřice žhářů vyrukuje s naprosto charakteristickým rukopisem a mrazivým, odtažitým zvukem kytar. Není třeba pochybovat o tom, že black metalové srdce kapely stále drží v krevním oběhu dostatek splašků a špíny. Kompozicím tradičně nechybí spád, úderné riffy a nápaditost, která ukazuje, že i když Morbivod kapelu drží směřování kapely víceméně v jednom naprosto pevně definovaném kanálu, dá se v jeho rámci vymyslet tolik věcí, že se prostě nemáte šanci nudit. Sypačky jako "Zástupci", "Cesty vody odpadní" a "Tajný plán" doplněné o Morbivodův projev a bezchybnou dikci jsou naprosto uzemňující a baví. Nemlich stejně jsou na tom ale i rytmičtější, skladatelsky zajímavější kusy. "Démonický tubus" a "Obtékání" mě baví z "Propadlých vod" asi nejvíc, hlavně druhá jmenovaná mi přijde v rámci alba i diskografie příjemně "nestínovská" a její pomalejší, melodická střední část je vskutku parádní. Ale ani zbylá trojice skladeb (úvodní "Připomínám těm kolem", "Doudlevecký sběrač" a "Reinhard Čistírenský") není vůbec špatná a nahrávka je dost vyrovnaná.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


[K recenzi poskytl: Stíny plamenů]

Klipy od Cruadalach a Marduk

22. ledna 2015 v 17:37 | Prdovous |  Music News
>>> Pražská osmihlavá smečka Cruadalach vypustila do světa svůj vůbec první klip k písni "Life-Worshipping Bastards" ze své nové desky "Rebel Against Me", která vyšla 17. ledna pod vydavatelstvím Metalgate. Album navazuje na čtyři roky starý debut "Lead - Not Follow". Klip je z dílny studia Krutart, o režii se postaral Martin Juza.


>>> Druhý videoklip je z trochu jiného soudku. Na svědomí jej má švédská úderka Marduk a doprovází skladbu "Frontschwein" pocházející ze stejnojmenného alba. V pořadí již 13. řadová deska vyšla 19. ledna opět pod křídly Century Media Records.


Novinky u Bizarre Leprous Production

22. ledna 2015 v 16:13 | H. |  Tiskové zprávy
Novinky u Bizarre Leprous Production

Bizarre Leprous Production představuje novinky pro rok 2015. Venku je několik nových CD.

Vile Disgust - Love All The Pigs - debutní album nové naděje maďarského groovy goregrindu pro fanoušky Spasm / Gutalax / CBT+

Analkholic - debutní album groovy goregrindu z exotického ostrovu v Pacifiku Nová Kaledonie pro fanoušky Rompeprop / Gut / CBT

Smothered Bowels - Thorax Driller - debutní album ruských goregrind bohatýrů s přesahem do brutal a slamming death metalu...

Dále jsou venku nová trička Vile Disgust a mikiny Jig-Ai.

Na rok 2015 se chystá spousta novinek a první z nich je reedice kultovního EP Impetigo/Blood, které vyjde v únoru/březnu, a to jak na picture 7EP tak na split CD s bonusy. Následovat bude debutní CD italských grinderů Mindful Of Pripyat, kde si přijdou na své všichni fanoušci Nasum / Necrony/ Regurgitate. Další v pořadí je debut slovenských latex fetiš goregrinderů Enema Shower, nové CD portugalských gore úchylků Grunt, nové CD české grindnoise legendy Ptao a spousta dalších novinek.

Navštivte náš web http://www.bizarreleprous.cz nebo FB profil, popřípadě eshop, kde se dozvíte mnohem více!!!

[tisková zpráva vydavatele]

Greek Thrashers Biotoxic Warfare Release 'Lobotomized'!

22. ledna 2015 v 14:45 | H. |  Tiskové zprávy
Greek Thrashers Biotoxic Warfare Release 'Lobotomized'!

Lobotomized, the debut album from Greece's Biotoxic Warfare is out now via Slaney Records.

The eight track, thrash infested opus from the Cretan band sounds like a bastard child between both Teutonic thrash and American death metal. Add to this combination, 'dark melodies, shredding guitar solos and the technical riffing' that the band say make up their debut release, and you've neatly combined a ferocious cocktail that will induce an inevitable, headbanging hangover. What more can you want?

Listen to the band's title track for 'Lobotomized' here
http://youtu.be/yShCdJahEOs

Here's what press are saying about the album.

"If Lobotomized is a sign for all the good albums that are to come in 2015, then I cannot fucking wait...an amazing start to the year's metal releases." 10/10 Metal Addicts

"...Eight shots of pure aggression...No pretension, no over the top effects, just pure and simple thrash." Sound the Charge

"There is something magically evil about the music on Lobotomized that leaves you on your knees and begging for more." Two Guys Metal Reviews

Order Lobotomized Here https://slaneyrecords.bandcamp.com/album/biotoxic-warfare-lobotomized

Since their formation little over two years ago and having already supported the likes of Enforcer and Suicidal Angels and released one highly lauded EP, 'Baptized in Blood and Greed' [2013], Biotoxic Warfare are emerging from the Greek underbelly as a force to be reckoned with. This is demonstrated in full on their debut album release, Lobotomized.

The band recorded the album at their home studio and went on to have it mixed and mastered by Vaggelis Theodorakis (Revolted Masses). Lobotomized's artwork, designed by Roberto Toderico, encapsulates the messages from within the album.

The band describe the artwork as depicting "the massive lobotomy and brain washing that terrorizes our society by any organized religion party, and aims to a global propaganda in order to control and twist the freedom of thinking and acting for yourself."

Lobotomized Track Listing
1. Mors Indecepta
2. Proclaim The Gospel Of Lies
3. Baptized In Blood And Greed
4. Dysphoric Reality
5. Lobotomized
6. Lust For Hate
7. Parasitic Life
8. As We Rot (Promises Of Heaven)

Biotoxic Warfare on Facebook

[tisková zpráva]

Polish Black Metallers Outre Stream First Song Of New Album

22. ledna 2015 v 12:24 | H. |  Tiskové zprávy
Polish Black Metallers Outre Stream First Song Of New Album

After suffering a setback with the loss of their vocalist Andrzej Nowak, black metal group Outre have unveiled a track from their upcoming album recorded with participation of Stawrogin (Odraza / Massemord). A twisted and ripping track drawing as much from French bands such as Deathspell Omega as Outre's compatriots Behemoth, it will surely draw the attention of those with a finely-tuned black metal radar.

The band comments:
"We are now finishing the production of our debut LP "Ghost Chants". With minor delay caused by our vocalist leaving, the vocals recording session are now heading to an end. We asked Stawrogin for help, who in our opinion is one of the best throats in Polish black metal underground, and so far we are more than satisfied with the effects of his work. A promo track "Chant 3. - The Fall" gives a sneak peak of what you can expect on our debut long player. We gave our best to make this record as much essentional and intense as possible."

Stream the song on SoundCloud here: Chant 3. - The Fall

Cover artwork by Robert A. von Ritter.

Outre's upcoming album, entitled "Ghost Chants", is set for release in early spring via Third Eye Temple / Godz Ov War Productions / Essential Purification Records. It was recorded in No Solace and Impressive Art studios, and mixed/mastered by M. of the well-acclaimed Mgła. The tracklisting is as follows:

Chant 1. - Departure
Chant 2. - Shadow
Chant 3. - The Fall
Chant 4. - Lament
Chant 5. - Equilibrium
Chant 6. - Vengeance
Chant 7. - Arrival

Line-up:
Damian Igielski - guitars
Mateusz Jamróz - guitars
Marcin L.th Radecki - bass
Maciej Pelczar - drums

Stawrogin - vocals

Discography:
2013 - Tranquility EP (self-released)
2013 - Thaw/Outre split (Third Eye Temple)

OUTRE online:
Facebook
Bandcamp

[tisková zpráva vydavatele]

Glaciation: "Sur les falaises de marbre" vyjde v únoru

22. ledna 2015 v 9:03 | H. |  Music News
"Sur les falaises de marbre", druhá deska francouzského black metalového projektu Glaciation, v jehož řadách se vyskytují hudebníci z kapel jako Peste Noire, Alcest nebo Anorexia Nervosa, vyjde 27. února pod značkou Osmose Productions jako standardní jewelcase CD, limitované digipack CD, limitované LP a download. Obal a tracklist prohlížejte okolo.

Oproti tři roky staré debutové desce "1994" se mírně pozměnilo složení zúčastněných hudebníků. Současná sestava Glaciation tedy vypadá následovně:

François Duguest (Oditeohr, Krestenta, Zero) - klávesy
Hugo Moerman (Oditeohr, Necroblaspheme) - kytara
Winterhalter (Alcest, ex-Peste Noire, ex-Amesoeurs) - bicí
Neige (Alcest, ex-Peste Noire, ex-Amesoeurs, ex-Lantlôs) - zpěv
RMS Hreidmarr (The CNK, ex-Anorexia Nervosa) - zpěv
Indria Saray (Alcest, ex-Peste Noire) - baskytara

Album "1994" vyšlo v říjnu 2012 pod značkou No Contact jako bílé LP v limitaci 500 ručně číslovaných kusů. Kazetová verze se pak objevila u labelu Tour de Garde.

Tracklist "Sur les falaises de marbre":
01. Les fiancées sont froides - 12:09
02. La mer, les ruines - 06:58
03. Le soleil et l'acier - 06:36
04. Kaputt - 08:09
05. Cinq - 02:59
06. Sur les falaises de marbre - 06:01

Minirecenze #91

21. ledna 2015 v 20:58 | H. |  Minirecenze
Apocryphal Voice - Pain & Pleasure (12. prosince 2014, Inverse Records)
avantgarde black metal, Finsko

Občas si říkám, že je vlastně dost jednoduché mě nalákat na poslech nějakého alba. Stačí, když si kapela do žánrové kolonky prdne něco jako avantgardní nebo experimentální black metal, a hned jsem na to zvědavý. A úplně stejně jsem byl zvědavý i na druhé album "Pain & Pleasure" finského projektu Apocryphal Voice. Ten má na svědomí dvojice Juhani Jokisalo - Ville Salonen, z nichž ten první jmenovaný aktuálně působí u doommetalových krajanů 0 X í S T a druhý jmenovaný zase hrával u relativně známých melodic death metalistů Omnium Gatherum.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Tracklist:
01. Underneath the Mask - 04:58
02. A Failed Species - 03:23
03. As Fire Itself Dances - 08:06
04. Tongue of Kali - 05:42
05. Muddy Trail - 06:01
06. Inner Turmoil - 04:09
07. Rebel Angels - 06:06
08. Waves of Transparency - 11:22
09. Megalomanic Euphoria - 04:49

Autor: H.
[K recenzi poskytl: Inverse Records]

Entropia - Vesper (28. února 2013, selfrelease / 22. října 2014, Hellthrasher Productions)
sludge / post-metal / black metal, Polsko

Z Polska se ke mně dostává čím dál více sludge - a potvrzuje to i dnes recenzovaná banda z Olešnice nesoucí název Entropia. Ta má na kontě pět let starý demáč, ípko "Chimera" a právě "Vesper", což je její dlouhohrající prvotina. Oproti ostatním kapelám, které jsem zatím z polské scény slyšel, na to však jde tahle pětičlenná smečka trochu jinou cestou.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Tracklist:
01. Dante - 04:37
02. Gauss - 07:24
03. Pascal - 10:22
04. Vesper - 08:11
05. Tesla - 09:26
06. Marat - 09:05

Autor: Prdovous
[K recenzi poskytl: Hellthrasher Productions]

Heroes of Vallentor - Warriors Path Part I (10. října, Inverse Records)
heavy metal, Švédsko

Máte rádi pořádně epický heroický heavy metal? Jestli ano, pak je "Warriors Path Part I" deska pro vás přímo stvořená… tedy za předpokladu, že zároveň trpíte solidní dávkou nesoudnosti. Heroický totiž debut švédské kapely Heroes of Vallentor bezesporu je, ale to je asi tak všechno.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Tracklist:
01. The Quest - 01:46
02. Warriors Path - 04:45
03. The Questing Nights Vow - 04:22
04. Lord of Fire - 05:03
05. Vengeance - 05:28
06. Knights of Death - 05:17
07. Hawktalon - 04:34
08. The Forlorn Watchman - 04:41
09. Lawgiver - 05:06
10. We Will Fight with Courage - 04:54
11. The Sword of Heroes - 07:47

Autor: H.
[K recenzi poskytl: Inverse Records]

Inconcessus Lux Lucis - Crux Lupus Corona (3. listopadu 2014, I, Voidhanger Records)
black metal, Velká Británie

V dnešní době jsou prachy prostě na prvním místě a už dávno to platí i pro vydavatelství na undergroundové scéně. Přesto stále existuje několik málo labelů, které nevydají úplně cokoliv, hlídají si kvalitu svých koní a na jejichž vkus se tím pádem dá vlastně i spolehnout. Jedním z takových je podle mě i I, Voidhanger Records, což je firma, jež má na zajímavý black metal čuch. Jenže i mistr tesař se občas utne a vydá nahrávku, s níž si nejsem schopen si potykat.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Tracklist:
01. Via Dolorosa - 02:09
02. Crux - 05:05
03. Lupus - 05:06
04. Corona - 04:55

Autor: H.
[K recenzi poskytl: I, Voidhanger Records]

Misericordia - Throne of Existence (16. září 2014, Deepsend Records)
black / death metal, Švédsko

Misericordia je švédská black metalová skupina, která má za sebou už poměrně dost let na scéně… ještě jim chybí tři roky k tomu, aby chlapci mohli slavit dvě dekády činnosti, což znamená - jak ti zdatnější počtáři už jistě zjistili - že začali hrát koncem 90. let. Co se studiové práce týká, tam se Misericordia zrovna nepřetrhla a za všechny ty roky vyplodila několik málo demáčů, jedno ípko a dvě dlouhohrající fošny, z nichž ta první se jmenovala "Dechristianize" a vyšla začátkem roku 2004. Její pokračování v podobě "Throne of Existence" se objevilo až po více jak deseti letech loni v září a nyní si v krátkosti povíme, jestli to čekání stálo za to.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Tracklist:
01. Throne of Existence - 04:17
02. The Art of Perfection - 04:25
03. Bleak - 05:51
04. The Salvation - 04:25
05. For Our Father - 04:29
06. In Ater Interlude - 03:41
07. Abandoned / Unhallowed - 04:15
08. The Righteous Order - 05:38
09. Blind by Belief - 04:44
10. Followers - 05:14

Autor: H.
[K recenzi poskytl: Transcending Obscurity PR]

Watter, Holy Sons, Lilacs & Champagne - Praha, 30. ledna 2015

21. ledna 2015 v 18:54 | H. |  Tiskové zprávy
WATTER (USA, Temporary Residence)
HOLY SONS (USA, Thrill Jockey)
LILACS & CHAMPAGNE (USA, Mexican Summer)
30. ledna 2015
Praha - klub Podnik, start 20.30
předprodej 300 Kč / na místě 350 Kč

Společným jmenovatelem tohoto koncertu je portlandská kapela Grails, která zve prostřednictvím svého magického zvuku k návštěvě jiných světů už od roku 1999. Všechny tři projekty, které se 30. ledna představí v pražském Podniku, jsou personálně spojeny právě s Grails.

Ve Watter se sešli Britt Walford (ex - Slint), Zak Riles (Grails) a Tyler Trotter: trio loni vydalo debutovou desku "This World" na Temporary Residence a album rozhodně nezapře hudební kořeny jeho členů. Jestli máte rádi Maserati, Mono, nebo jestli si vzpomínáte na Tristeza, nenechte si "This World" ujít. Nenápadně vynikající album.

Holy Sons je dlouholeté alter ego Emila Amose (Grails, OM) s rovněž loňským - a vynikajícím - albem "The Fact Facer" na Thrill Jockey. Zatímco instrumentální hudba Grails se neustále proměňuje v čase i prostoru, Holy Sons sázejí více na tradičnější písničkovou strukturu a překvapivě jasný a naléhavý Amosův vokál (na rozdíl od Grails a OM má Emil v Holy Sons na starosti kytaru a zpěv).

Lilacs & Champagne jste měli možnost vidět loni před Grails: základ kapely tvoří opět Emil Amos a Alex Hall právě z Grails. Psychedelie se protíná s narkotickými beaty a obskurními samply. Lilacs & Champagne tvoří soundtrack k tomu nejneuvěřitelnějšímu filmu, jaký si jen můžete překvapit.

Všechny tři projekty na tomto turné neustále mění pořadí, takže přijďte včas, ať vidíte vše. A i projekce bude prý stát za to!

Silver Rocket: www.silver-rocket.org

[tisková zpráva pořadatele]

Soilwork vydají živák

21. ledna 2015 v 16:25 | Kaňour |  Music News
Melodičtí death metalisté Soilwork ze Švédska oznámili vydání živého alba. Chystaná nahrávka se bude jmenovat "Live in the Heart of Helsinki" a představí speciální helsinské vystoupení z března loňského roku. Počin, který bude k dispozici na DVD/2CD a Blu-ray/2CD, vyjde 13. března u Nuclear Blast Records.

Na "Live in the Heart of Helsinki" se představí i zvuční hosté, například Floor Jansen, současná zpěvačka Nightwish, či Nathan J. Biggs ze Sonic Syndicate. O produkci se postaral Jouni Markkanen, jenž v minulosti spolupracoval s Amorphis, Nightwish nebo Tarot.

Soilwork za svou kariéru vydali devět řadovek, přičemž poslední z nich, dvojalbum "The Living Infinite", vyšla 1. března 2013.

DVD/Blu-ray/CD1 tracklist "Live in the Heart of Helsinki":
01. This Momentary Bliss
02. Like the Average Stalker
03. Overload
04. Weapon of Vanity
05. Spectrum of Eternity
06. Follow the Hollow
07. Parasite Blues
08. Distortion Sleep
09. Bastard Chain
10. Let This River Flow
11. Long Live the Misanthrope
12. Tongue

Testament ve studiu

21. ledna 2015 v 11:32 | Kaňour |  Music News
Thrash metaloví veteráni Testament vkročili do studia, aby nahráli svou dvanáctou studiovou nahrávku. Kapela přidala několik fotografií, na které se můžete podívat na Facebooku v tomto albu. Na obrázcích je zachyceno nahrávání demoverzí vokálů.

Pod novinkovým albem se opět podepíše baskytarista Steve DiGiorgio, který z Testament odešel v roce 2004 a následně se jako náhrada za Grega Christiana vrátil zkraje loňského roku.

Doposud nepojmenované album naváže na "Dark Roots of Earth", jež bylo vydáno 27. června 2012 u Nuclear Blast. Deska vyšla jako jewelcase CD, digipack CD s bonusovým DVD, limitovaný CD/DVD mediabook a LP v různých barvách.

Headlinerem letošní Dark Valentine Party budou rakouští Serenity

21. ledna 2015 v 9:22 | H. |  Tiskové zprávy
Headlinerem letošní Dark Valentine Party budou rakouští Serenity

Jedna z největších klubových údálostí v České republice, která je zaměřená na temnou a gotickou muziku, se kvapem blíží! V sobotu 14. února se v brněnském klubu Fléda uskuteční již sedmý ročník festivalu Dark Valentine Party. Na programu jsou jak tuzemské soubory, tak i hvězda ze zahraničí - rakouští Serenity!

Stále oblíbenější Serenity jsou českému posluchači dostatečně známí například díky festivalu Masters of Rock, na kterém vystoupili vloni. Melancholie i vášeň, to jsou oblasti, ve kterých se parta kolem charismatického George Neuhausera cítí nejlépe. Za zmínku určitě stojí, že sestavu kapely nedávno rozšířila zpěvačka Clémentine Delauney, která se již stala stálou členkou a k vidění je například v klipu Wings of Madness. Spolu s Georgem vytvářejí třeskutě přesvědčivý a emocionálně silný tandem.

Texty Serenity odkazují do dávných dob k postavám Francise Drakea, Marca Pola, Galilea, Beethovena, Napoleona, k temné hraběnce Elizabeth Bathory a ke všem démonům a běsům, jež ovládali životy těchto velikánů či vyděděnců.

Českou republiku budou reprezentovat brněnští Misty Ways, kteří se pohybují na pomezí expresivního metalu s výraznými symfonickými prvky a dark rocku. Kapela svůj styl pojmenovala moon metal.

Misty Ways posluchače osloví vášnivou, temnou, mrazivou i dravou hudbou, prosycenou výraznými vokály zpěvačky Katryny a kytarovým malířstvím dekadenta Deriase.

Zahrají to nejlepší z loňského alba Train of Lust, které se mohlo pochlubit velmi vřelým přijetím, i zbrusu nové písně, na něž je skupina velmi hrdá, a které ukážou, kam se Misty Ways budou ubírat nadále.

Fanoušky tvrdšího metalu potěší domácí Arch Of Hell, kteří se před lety uvedli na scénu výborným albem One Day. Dámský melodický vokál se střídá se screamem i growlem, náladové klávesy a neotřelé kytarové riffy slibují nevšední zábavu. Vokály i nástroje se zde skvěle doplňují, duní energií a víří v extatickém rytmu, odkazujícím k síle severského metalu.

Velice ostrou a intenzivní smečkou jsou Welicoruss, které vede pohan Alexej Boganov. Zvuk a obraznost kapely s jejich tmou a intenzitou bezpochybně patří k black metalu, hudba Welicoruss ale také obsahuje tradiční lidové melodie a symfonické prvky. Texty, koncepce a ideologie jsou inspirovány starým Ruskem, východní filozofií a transcendentním vnímáním světa.

Stále populárnějším gotickým spolkem jsou mostečtí Carpatia Castle, v jejichž čele stojí zpěvačka Veronika Seidlová. Příjemné melodie, tajemný nádech, české texty, výrazné zpěvy... Carpatia Castle se právem řadí k předním kapelám tuzemského gothic rocku. Postupně si jich začínají všímat i žánroví posluchači ze zahraničí - například z Polska či Německa.

Zajímavý hudební experiment na pomezí temného rocku a elektroniky předvedou Derias & Spars. Ústřední duo doplní další muzikanti, takže je nutné počítat s pořádnou náloží, ve které ale bude čas i na neotřelé melodie a zpěvné pasáže. Kapela také představí v premiéře několik nových skladeb, které jsou nachystány čistě pro Dark Valentine Party.

Do doby vikingů návštěvníky zavede kapela Wolfarian, která posílila tuzemskou folkmetalovou scénu relativně nedávno. Hrubý mužský growl a vášnivý ženský zpěv, prodchnutý balkánským temperamentem a wiccanskou silou charismatické vokalistky, slibuje nevšední zážitek. V osmičlenné sestavě nechybí ani housle či flétny. Kapela se chystá na počátku roku vydat debut s názvem Far Away In North.

Součástí festivalu bude i rozsáhlý jarmark, který nabídne oblečení, šperky, ale i "timburtonovský" čokoládový obchod.
Vstupenky si můžete od 19. ledna pořídit v předprodeji na portálu www.smsticket.cz. Cena je 190 korun. Na místě bude vstupné 230 korun.

Také na Slovensku!

I v letošním roce se Dark Valentine Party uskuteční i na Slovensku - 13. února v bratislavském Randal Clubu. Z české verze festivalu zůstanou Misty Ways, Arch Of Hell, Carpatia Castle a Wolfarian. Doplní je Eagleheart a Doomas.

Brněnská vichřice Eagleheart už roky patří k totální české špičce svého žánru. V minulosti hráli na Masters of Rock, Made of Metal, Benátské noci, předskakovali Wasp, Dragonforce či Elvenking. Momentálně muzikanti makají na nové fošně, která vzniká pod dohledem Rolanda Grapowa, kytaristy Masterplan.

Doomaře potěší slovenští Doomas, kteří jsou již jistotou svého žánru. V zádech se skladbami z nové desky LaMuerte předvedou skvělou show, která bude plná melancholie a teskných melodií.

Vstupné bude 6 euro v předprodeji, 7 euro na místě. Akce odstartuje v 18 hodin.

KONTAKTY A ODKAZY:

E-mail: deriasor@gmail.com

[tisková zpráva]

Last Scattering - Eidolon

20. ledna 2015 v 21:19 | Kaňour |  Recenze
Jméno Last Scattering může smrtelník pozemský registrovat maximálně dva roky. Nic to ovšem nemění na tom, že už po tak krátké době byli tito Kanaďané schopni vylézt se svou debutovou dlouhohrající nahrávkou "Eidolon". A to hned včetně uceleného konceptu, navíc s 60minutovým břemenem na zádech. Kdekdo by si mohli říct, že si toto šestičlenné uskupení přeci jen naložilo přespříliš, nicméně já hlásím milé překvapení. Zůstaňte na drátě…

Při pohledu na obal "Eidolon" jsem si okamžitě vybavil dvě jména, The Dillinger Escape Plan a Katatonia, lépe řečeno jejich poslední řadovky. Ne, že by si byly tyto přebaly nějak nápadně podobné, jen používají stejné barvy a vyvolávají ve mně obdobné emoce. Po hudební stránce jsou si Last Scattering bližší s mathcorovými velikány, melancholické pasáže à la Katatonia budeme na tomto debutu hledat marně. Do redakce k nám "Eidolon" přicestovalo s tím, že by snad mohlo vyhovovat fandům Dream Theater, Periphery, Between the Buried and Me nebo právě The Dillinger Escape Plan. Jako osoba poslouchající pouze poslední jmenované, a to jen ve velice omezené míře, jsem měl na papíře jsem utřít nos, nicméně opak je pravdou a papír tak odchází posmrkán a poražen.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


[K recenzi poskytl: Prog Sphere Promotions]

Nightwish: kompletní informace o "Endless Forms Most Beautiful"

20. ledna 2015 v 19:02 | H. |  Music News
Finské symphonic metalové hvězdy Nightwish už před nějakou dobu odtajnily první informace o své očekávané nadcházející novince, když bylo zveřejněno, že se počin bude jmenovat "Endless Forms Most Beautiful", vyjde 27. března (v Evropě) pod značkou Nuclear Blast a rovněž byl vypuštěn jeho obal (napravo), jehož autorem je Janne "ToxicAngel" Pitkänen (Sonata Arctica, Tarot, Helstar), s nímž Nightwish spolupracují už nějakou dobu.

Nyní k informacím o "Endless Forms Most Beautiful" přibyl tracklist, který najdete níže, a také formáty, v nichž bude deska k dostání, které jsou následující:

- standardní CD
- 2CD mediabook
- 3CD earbook
- 3CD earbook + zlaté 10'' LP
- 3CD earbook + stříbrné 10'' LP
- černé 2LP
- průhledné 2LP
- zlaté 2LP
- picture LP
- splatter 2LP

Na vícediskových edicích bude druhé CD ukrývat instrumentální verzi alba. Na třetím CD se pak bude nacházet orchestrální verze "Endless Forms Most Beautiful".

Prvním singlem k novince je "Élan", který vyjde 13. února jako digipack CD a 10'' LP v černé, zelené (500 kusů), modré (300 kusů) a zlaté (300 kusů) barvě.

"Endless Forms Most Beautiful" se stane nástupcem nahrávky "Imaginaerum" z prosince 2011. Zároveň půjde o první album Nightwish, kde se za mikrofonem objeví holandská zpěvačka Floor Jansen (ReVamp, ex-After Forever) a kde se Troy Donockley, jenž obstarává folkové nástroje, představí jako regulérní člen skupiny, nikoliv jako pouhý host. Zároveň s tím novinku nenahrával stálý bubeník Jukka Nevalainen, který dočasně odstoupil ze zdravotních důvodů; jako záskok se na bicí stoličku posadil Kai Hahto (Wintersun, Swallow the Sun, ex-Rotten Sound, ex-Enochian Crescent).

Tracklist "Endless Forms Most Beautiful":
01. Shudder Before the Beautiful
02. Weak Fantasy
03. Élan
04. Yours Is an Empty Hope
05. Our Decades In the Sun
06. My Walden
07. Endless Forms Most Beautiful
08. Edema Ruh
09. Alpenglow
10. The Eyes of Sharbat Gula
11. The Greatest Show on Earth

Ufomammut informují o další desce

20. ledna 2015 v 16:25 | H. |  Music News
Psychedeličtí Italové Ufomammut, kteří ve své tvorbě kombinují stoner a doom metal, si na letošek nachystali své deváté studiové album. Počin se jmenujte "Ecate" a vyjde 30. března na CD a LP pod hlavičkou Neurot Recordings, což je label, jehož vlastníky jsou členové legendárních Neurosis. Mimoto bude ještě k sehnání limitovaná LP edice "Ecate" u labelu Supernatural Cat, tato verze ovšem nebude k dostání v Severní Americe.

Obal a tracklist "Ecate" najdete jako vždy okolo tohoto textu. Upoutávku na album pak můžete zhlédnout na YouTube.

"Ecate" bude navazovat na tři roky starou dvojdesku "Oro". Její první část "Oro: Opus Primum" vyšla v dubnu a pokračování "Oro: Opus Alter" v září 2012.

Tracklist "Ecate":
01. Somnium
02. Plouton
03. Chaosecret
04. Temple
05. Revelation
06. Daemon

Infernal Tour se zastaví také v českobudějovické Fabrice

20. ledna 2015 v 14:24 | H. |  Tiskové zprávy
Infernal Tour se zastaví také v českobudějovické Fabrice

Dekadentní atmosféra zavládne 20. února v českobudějovické Fabrice. Uskuteční se zde jedna ze zastávek Infernal Tour, které organizuje umělecké sdružení Infernalismus. Kromě čtyřech metalových kapel se návštěvníci mohou těšit i na výtvarné umění, autorské čtení a taneční vystoupení.

Svá díla na akci představí Jan Bathor Goll a Sandro Dragoj. Druhý zmiňovaný je budějovickému metalovému publiku známý i díky obalu poslední desky After Rain The Sound Of War, pod kterým je podepsaný. Podílel se také na obalu alba The End is Nigh severočeských Demencia Mortalis.

Z hudebního hlediska se večer ponese na black/deathové vlně. Nekompromisní řežbu plnou melodií předvedou Secret Of Darkness, kteří se momentálně prezentují vynikají deskou Neotericus Universum. Kapela má za sebou účast na mnoha prestižních festivalech a její hvězda raketově stoupá.

O blackmetalové peklo se postarají pražští Naurrakar, v jejichž čele stojí nový zpěvák Agares. Už od prvního demáče Imperium Satana si jdou kluci pevně za svým a pomalu se řadí k čelním představitelům žánru v Čechách.

Deathoví Belligerence již v Českých Budějovicích hráli několikrát. Energická smršť, silné skladby a charismatická zpěvačka. Poslední album Heartfelt patří k nejlepším žánrovým fošnám uplynulých let.

Domácí scénu budou reprezentovat Vihar, kteří jsou pohrobky legendárních doomařů Age Of Storm. Vihaři se před několika měsíci vrátili zpět na scénu a jsou silnější než kdy dřív!

O autorské čtení se postarají Tomash Rogo Wski, Petr Polívka a Red Bollow. O taneční vystoupení Jana Marešková.
Akce odstartuje již v 18.30. Do 19.00 bude vstupné 120 korun, později 150 korun.

KONTAKTY A ODKAZY:
E-mail: info@infernalismus.com

[tisková zpráva]

Lykaion - "For Love" music video released today!

20. ledna 2015 v 13:07 | H. |  Tiskové zprávy
Lykaion - "For Love" music video released today!

An Italian dark metal band Lykaion have released a new music "For Love" today. The track is taken from their upcoming second album "Heavy Lullabies" which is released February 6th 2015 by Inverse Records.[tisková zpráva vydavatele]


Zpráva o chystaném albu Naurrakar

20. ledna 2015 v 11:21 | H. |  Tiskové zprávy
NAURRAKAR v nejbližších měsících vydá nové album. Ponese název "Triumf jaderného věku" - 4 skladby o nukleární apokalypse.

Bude se jednat o první album, na kterém vystupuje Agares na vokálech a Megiddo za bicími; zároveň tedy půjde o první album s reálným bubeníkem.

Nahrávalo se v pražských KSV Studios.

sestava:
Agares - vokály
Ego BMK - kytary
Revan - kytary
Mornath - baskytara
Megiddo - bicí

[tisková zpráva kapely]

Dødheimsgard: detaily o "A Umbra Omega"

19. ledna 2015 v 22:12 | H. |  Music News
Je to sotva pár dnů, co norský black metalový kult Dødheimsgard ohlásil, že jeho nadcházející pátá a dlouho očekáváná deska ponese "A Umbra Omega" a že vyjde 16. března, a už jsou tady bližší detaily. Obálka počinu se nachází napravo, tracklist pak na konci novinky.

"A Umbra Omega" vyjde pod hlavičkou britského labelu Peaceville Records v podobě digipack CD a černého 2LP.

Na novince se opětovně představí zakládající člen Aldrahn, jenž nazpíval první tři alba a kapelu původně opustil v roce 2004. V sestavě tak nahradil svého někdejšího nástupce Kvohsta (Hexvessel, ex-Code).

"A Umbra Omega" bude prvním albem Dødheimsgard po osmi letech od počinu "Supervillain Outcast", jenž vyšel v březnu 2007 u Moonfog Productions. V roce 2012 se pak objevila reedice "Supervillain Outcast" na 2CD a 2LP pod značkou Peaceville.

Tracklist "A Umbra Omega":
01. The Love Divine
02. Aphelion Void
03. God Protocol Axiom
04. The Unlocking
05. Architect of Darkness
06. Blue Moon Duel

Inquisition 22.1. v Praze

19. ledna 2015 v 19:45 | H. |  Tiskové zprávy
Heartnoize Promotion & BrainWave Production uvádí:

Již tento čtvrtek se Praze opět pomstí návštěvou kolumbijská black metalová legenda Inquisition. Tentokrát se ale představí v klubu Nová Chmelnice ve vskutku exkluzivní společnosti severoevropských kolegů v černotě: Blackdeath, Ondskapt a také Archgoat - ti s sebou dokonce povezou i úplně čerstvé album The Apocalyptic Triumphator. Pro všechny účastníky rituálu jako bonus prohlídka pekla!

Inquisition vznikli kdysi na konci 80. let v kolumbijském městě Cali. A snad právě toto nechvalně proslulé, smrtí prolezlé centrum drogové mafie jim bylo prvním impulzem začít hlukem reflektovat disonanci tohoto světa. Začalo to rozlíceným thrash metalovým šílenstvím, avšak po přestěhování hlavní kreativní duše Dagona do USA čekala kapelu kromě personálních změn i značná proměna na hudební rovině. Nově jenom dvojčlenným Inquisition se zalíbilo v black metalu, ale nespokojili se jenom s napodobování norského pekelnictví. Postupně si vypracovali zcela jedinečný a jasně rozpoznatelný zvuk. Obdiv k elektrické kytaře a všem jejím zvukovým i melodickým možnostem, energií překypující bicí salva a Dagonův trademarkový žabí skřehot, to vše dohromady spojili v dokonale vybroušený kus černého kovu, jehož sláva už dávno překročila hranice subkultury.

Očekávejte modlitbu ke všem temným božstvům s pořádnou dávkou vesmírného mysticismu.

// ARCHGOAT (black/death metal, Finland)
/ www.facebook.com/archgoat.official
/ www.archgoat.debemur-morti.com/

Stejně jako Inquisition začali i Archgoat s řemeslem černokovotepectví již na konci 80. let. Jenže místo intergalatické transcendence měli vždy blíž k prasečině. Growlovaný chropot, do země zabíjející bicí, kamenné riffy. Tato finská sebranka přidává do black metalu hodně oldschool death metalu, gore-grindu a zvířecího primitivismu a z těchto přísad pak míchá nápoj k oslavě ošklivosti s pachutí dob minulých.

Na nostalgické vzpomínání si však nechte zajít chuť. Jejich úplně čerstvá oběť na oltáři hnusu z tohoto roku - deska The Apocalyptic Triumphator - rozhodně není nic vyčpělého. Naopak, smrdí pořád stejně odporně. Jako právě otevřený kozí žaludek.

// ONDSKAPT (black metal, Sweden)
/ www.ondskapt.com
/ www.facebook.com/ondskaptofficial

Ondskapt znamená ve švédštině vytvořen zlem. Lepšího názvu se tomuto stockholmskému spolku pro epické uctívání Satana ani nemohlo dostat. Vaše srdce obtočí had hypnoticky jedovatých kytar, vymačká z něj poslední zbytky radosti a nezemský hlas bude vaší duši tak dlouho kázat tmu, až zapomenete, že jste něco jako radost kdy vůbec znali. A je úplně jedno, jak dlouho to bude trvat a kolikrát se had obtočí. Nakonec se poddá každý.

// BLACKDEATH (black metal, Russia)
/ www.nork.ru/blackdeath
/ www.facebook.com/trueblackdeath
/ trueblackdeath.bandcamp.com

Celý tento nesvatý večer otevře sankt-peterburgská stálice Blackdeath, která už dobrých 20 let úspěšně šíří mezi ruské obyvatelstvo ďáblovo učení. Poslední satanistický pamflet v podobě alba Gift vydali před pouhými několika dny a tenhle jedovatý dáreček každého jasně přesvědčí o zbytečnosti bytí. Kdo se ho nebude bát rozbalit? Věnování bude v němčině.

DATUM: 22.1.
START: 18:45

ENTRY: pre-sale 390 CZK, 420 CZK on the spot
VSTUP: v předprodeji 390 Kč, na místě za 420 Kč
PRE-SALE LINK/PŘEDPRODEJ: https://goout.cz/cs/listky/inquisution+archgoat+ondskapt+blackdeath/red/

LAST:FM EVENT: http://www.last.fm/event/3962399+Inquisition+at+Nová+Chmelnice+Club+on+22+January+2015

FB EVENT:


[tisková zpráva pořadatele]

Skepticism chystají novinku

19. ledna 2015 v 17:50 | H. |  Music News
O tom, že finská funeral doom metalová stálice Skepticism pomalu pracuje na novém materiálu, se hovoří už delší dobu. Až nedávno se ovšem objevily konkrétnější informace o této celkově páté studiové desce. Novinka ponese název "Ordeal" a vyjde v květnu.

Zajímavý je ovšem způsob, jakým ji budou Skepticism nahrávat. Finové se totiž rozhodli album natočit před živým publikem - stane se tak 24. ledna v klubu Klubi ve finském městě Turku. Kromě zvukového záznamu bude pořízen i video záznam. Každý, kdo se na tuto akci dostaví, navíc dostane jako dárek reprodukci původní edice úplně prvního 7'' singlu kapely, který byl vydán v roce 1992. Tento sedmipalec nebude k dostání žádným jiným způsobem a nebude normálně v prodeji.

Jak již padlo, samotné "Ordeal" pak vyjde v květnu, a to pod značkou finského labelu Svart Records jako CD/DVD a LP/DVD.

"Ordeal" bude navazovat na nahrávku "Alloy" (obal vpravo), jež vyšla už v roce 2008.

GUTTURAL GORE GRIND MAFIA festival #7

19. ledna 2015 v 16:09 | H. |  Tiskové zprávy
GUTTURAL GORE GRIND MAFIA festival #7
14. 02. 2015 Ostrava - kluby Barrák Music Club a Plán B Hardcore Cafe

Nejzvrácenější a největší zimní gore-grind-death metalový festival v ČR je tady!

Po dlouhých letech do Ostravy na klubový koncert exklusivně zavítá totální grindcore šílenství INHUMATE z Francie!!! Rozbitá hlava, rozbité mikfrofony, desítky fans na pódiu, stagediving, extrémní wall of death, kterého se rád účastní i frontman Christophe, absolutní masakr a geniální hudba! Už jste doma?

Z Evropy očekávejte útok z Polska v podobě grindových EPITOME (nové album a návrat na GGGM po dlouhých 7 letech!) a u nás stále populárnějších death metalových OFFENCE. Německo tentokrát budou zastupovat thrash/death borci ROADKILL XIII a ještě old skullovější a hlavně satanističtější DEATHRONATION. Tradiční grindcore si užijete v podání slováků ATTACK OF RAGE. FLESHLESS za pár měsíců vydávají nové album a tak se kromě nových válů konečně můžete těšit i na songy zatím neslyšené! Nebude chybět zábava a tanec o které se postarají SPILENESS FUCKERS s novým frontmanem (Topi z PIGSTY), dále all star sexy dance gore projekt FELISHA a také GABRIA ODIBIL aka LIBIDO AIRBAG revival. Z našich severomoravských luhů a hájů se můžete nadále těšit na hardcore/death KHATANO nebo staroškolský death v podání DEAD CARNAGE. Orlovští PRASELIZER se pak představí z novým živým bubeníkem!

Nechybí tradiční tombola o lístky na festivaly OBSCENE EXTREME 2015, FEKAL PARTY 2015, DEATHNOISE OPEN AIR 2015, na koncerty ROTTEN SOUND, SIX FEET UNDER a mnohem více!

Samozřejmě vás čekají mnohá další překvapení, proto sledujte náš web:

KAPELY:

INHUMATE - Pravý underground a grindcore se srdcem na správném místě! Tihle Francouzi už celý svět válcují ohromných 25 let a jejich alba jako "Growth", "Life" nebo poslední "Expulsed" zní jedno lépe než druhé a právem se jedná o absolutní klenoty. Na živo pak INHUMATE nemají konkurenci. My jsme neskutečně rádi, že si vybrali náš festival pro jednu z mála mimofestivalových letních show, které zpravidla odehrají.

EPITOME - Na živo i z nahrávek neskutečná energie, zábava a smršť. Nové již čtvrté album "TheoROTical" nasadilo laťku kurevsky vysoko! Nenechte si tuhle krvavou parádu za žádnou cenu uniknout J Vedle DEAD INFECTION a SQUASH BOWELS třetí do trojice polských svatých!

FLESHLESS - Vláďa a jeho družina maká jako blázen a výsledkem je na léto přichystané nové album "Devoured Beyond Recognition". Těšte se tak nejen na klasické prověřené vály, ale i na zbrusu nové písně!

ATTACK OF RAGE - Nejen díky úspěšnému splitku s CONTRASTIC si řízný grind těchto slováků zamiloval téměř každý. Připravte se na nespoutanou a totální řežbu!

OFFENCE - Masivní death metalová masáž z Polska přesvědčuje o svých kvalitách! Přemek z MAD LION měl zase jednou dobrý čuch J Vřele doporučujeme pro všechny kdo mají rádi typický i moderněji pojatý evropský death metal.

FELISHA - Že je neznáte? A napadlo vás, že ex-bubeník SPASM, Lukáš s goregrindem jen tak neskončí? Správně! Nezapomínejte na projekt, který se nyní probouzí opravdu ve velkém! Zbrusu nové demo se rýsuje a bude to neskutečná porce sexistického porngore grindu! Kvalita je zaručena protože sestavu tvoří zmíněný Lukáš (ex-SPASM), Pitris (G.O.R.E.), Hadgi (ANTIGOD, DISFIGURED CORPSE) a za mikrofonem se vyřádí sexy Renhule jak ji neznáte a chlípný Pajunk (GUTTER SLUT). Čekejte dosud neviděné a nečekané!

ROADKILL XIII - I letos se můžete těšit na zástupce divokého německého západu! Vůbec poprvé do našich končin zavítají thrash/deathoví ROADKILL XIII. Poslechněte si, nebudete litovat!

SPINELESS FUCKERS - Zábavný a patričně taneční grind z Brna určitě dobře znáte. Nový člen v sestavě - rychlé i pomalé balady a ploužáky chrochtá Topi (PIGSTY)! Bude to jízda!

DEATHRONATION - Tuhle kapelu až z dalekého Hamburku asi moc z vás (i přes desetiletou existenci) zatím znát nebude. Nás přesvědčila aktuální debutní deska "Hallow the Dead". Pozornost si rozhodně zaslouží! Švédsko na vás dýchne sice o něco méně, zato inspirace Floridou se nezapře. Jejich death metal tu a tam okoření thrash metalové vsuvky a nejen díky temnotě občas udeří i black metal.

PRASELIZER - Orlovská chrochtací grindovka vás zaručeně rozproudí a připraví na další kapely, protože si pro vás přichystala speciální překvapení. Zahrají speciální set s novým živým bubeníkem (Miláňo z CARNAL DIAFRAGMA) napůl s klasickým automatem. Nenechte si ujít!

DEAD CARNAGE - Jak je zvykem, dáváme prostor i zbrusu novým kapelám! Letos nás uhranul drtivý a nekompomisní old school death metal v podání borců s velkými zkušenostmi z DISFIGURED CORSPE, G.O.R.E. a dalších kapel.

KHATANO - Pánové hrají brutální muziku zakládající se na death metalu i hardcoru a budou velmi zajímavým spestřením! A to nejen díky tomu, že sestavu tvoří ostravské celebrity majících dříve či stále co do činění v kapelách PATHOLOGIST, DEAF 99 a DEFLORACE.

GABRIA ODIBIL - Po 3 letech znovu na GUTTURAL GORE GRIND MAFIA! Samotní LIBIDO AIRBAG se nechali slyšet, že jejich revival v podání bláznů z BBYB zní a vypadá na živo lépe než oni sami. Inu posuďte sami a přijde si zatancovat v porn-tekno-bukkake-cybergrind tempu!

PROGRAM:

klub Barrák
17:30 - 18:00 PRASELIZER
18:00 - 18:45 OFFENCE (PL)
18:45 - 19:30 SPINELESS FUCKERS
19:30 - 20:15 FELISHA
20:15 - 21:35 ATTACK OF RAGE (SK)
21:35 - 22:20 ROADKILL XIII (DE)
22:20 - 23:30 INHUMATE (FR)
23:30 - 23:50 tombola
23:50 - 00:50 FLESHLESS
00:50 - 02:00 DEATHRONATION (DE)
klub otevíráme v 17:00

klub Plán B
20:00 - 20:35 DEAD CARNAGE
20:35 - 21:20 KHATANO
21:20 - 22:30 EPITOME (PL)
23:00 - 00:00 GABRIA ODIBIL
klub otevíráme v 18:00

TOMBOLA:

1. místo - lístek na nejlepší grindový festival OBSCENE EXTREME 2015! www.obsceneextreme.cz
2. místo - lístek na geniální pražský festival FEKAL PARTY 2015!
3. místo - lístek na METALOVÝ JÍČÍN open air 2015 festival na hradě!
4. místo - lístek na koncert ROTTEN SOUND, MALIGNANT TUMOUR + support v Ostravě
5. místo - lístek na koncert SIX FEET UNDER, SHORT FUSE, SOULINE v Ostravě
Cena jednoho lístku do tomboly je 20Kč

DŮLEŽITÉ INFO:

Datum: 14. 02. 2015 od 17:00

Místa:

klub Barrák Music Club - Moravská Ostrava a Přívoz, 702 00
Havlíčkovo nábřeží 28
Ostrava, Czech Republic

klub Plán B Hardcore Café
Českobratrská 1, 702 00
Ostrava, Czech Republic

Vstupné: předprodej: 300 Kč, na místě 330 Kč

DETAILNÍ INFO O PŘEDPRODEJI ZDE

Napište nám komentář na BANDZONE profil a dejte nám přes FACEBOOK a LAST.FM vědět, zda dorazíte! Zrovna tak budeme rádi, když pozvete všechny vaše přátelé!

Organizátor: Crystal Productions Merchandise Factory s.r.o.

Novinky, změny, podrobnosti:

[tisková zpráva pořadatele]