Temple of Void - Of Terror and the Supernatural

3. prosince 2014 v 10:39 | Stick |  Recenze
Z Ameriky mnoho doomu neproudí. Tedy pokud pomineme stonerové záležitosti či tradiční kapely typu Trouble, Pentagram nebo Saint Vitus. Takových těch typických kapel snoubících doom s death metalem (tedy aspoň všeobecně známých) zase tolik není. Napadají mě namátkou Novembers Doom nebo Daylight Dies. Rok působící Temple of Void se svým debutem "Of Terror and the Supernatural" nabízejí svůj odlišný pohled na celou žánrovou problematiku.

Přitom první tóny otvíráku "Embalmer's Art" nedávají zrovna znát, že by se tu mělo odehrávat něco jiného než oldschool death metalové běsnění. Hluboký brutální vokál tuto domněnku ještě potvrzuje. Po minutě a půl se však kry lámou a na světlo pricházejí doom metalové vyhrávky, pomalé tempo a zdrcující atmosféra. Myslím, že taková kombinace bude lákadlem pro mnoho milovníků staré školy. Jména zúčastněných jsou pro mě velkou neznámou a až na výjimky není známa předchozí zkušenost s nějakou zaběhnutější kapelou.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


[K recenzi poskytl: Naturmacht Productions / Rain Without End Records]
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Norr Norr | 4. prosince 2014 v 10:10

Dotaz, mě se to celkem líbí a tak bych prosil tip na ty zajímavější nahrávky.
Díky.

2 stick stick | 4. prosince 2014 v 20:27

Nemel jsem na mysli zrovna nahravky v zanru :)

3 Norr Norr | 9. prosince 2014 v 16:47

Aha.Škoda,nemám čas oběhávat všechno, takže sem nevěděl ani o tomhle.. Já si tuhle kapelu zařadil někam ke kapelám jako třeba Desecresy.
Ale zkus napsat pár, z tvého pohledu, lepších věci, třeba se chytim...

Komentáře jsou uzavřeny.


Aktuální články

Reklama