Taylor Swift - 1989

19. prosince 2014 v 21:15 | Kaša |  Recenze
Možná si při pohledu na titulek článku říkáte, jak jen je to možné. Jak je možné, že se na našem blogu, který nese přízvisko "rock and metal blog", objevuje recenze popového cukrkandlu v podobě novinky zpěvačky, jejíž jediný kontakt s rockovou hudbou proběhl prostřednictvím pořadu CMT Crossroads, kde byla jedna epizoda věnována společné kolaboraci s Def Leppard, s kterými si na pódiu ve zlatých šatičkách střihla jejich klasické kousky jako "Hysteria" či "Pour Some Sugar on Me". Inu, nemalou roli v tom hrají osobní preference, protože hudbu Taylor Swift poslouchám relativně často a rád a navíc nejsme úzkoprsí a nebojíme se i jiných hudebních zákoutí, takže proč ignorovat událost, která v letošních prodejních žebříčcích boduje na plné čáře (pro rýpaly dodávám, že tím neříkám, že to je známka kvality), i když k tomu se ještě dostaneme.

Protože nepředpokládám, že by se naši stálí čtenáři této rodačce z Pensylvánie posluchačsky nějak pravidelně věnovali, tak je vhodné říct si, o koho jde. Taylor Swift před lety, v pouhých sedmnácti letech, prorazila svým debutovým albem "Taylor Swift" s naivní verzí moderního amerického country, což není nic jiného než moderní popová hudba, jen v trochu jiné podobě, než jak ji předvádí Selena Gomez či Miley Cyrus. Od té doby se Taylor stala obrovskou mašinérií, která až do alba "Speak Now" z roku 2010 sklízela největší úspěch ve Spojených státech, což změnilo teprve předloňské album "Red", jež představilo částečný odklon od country popových písní směrem k čistokrevnému elektronickému popu a úspěch v evropských žebříčcích. Ačkoli se jednalo pouze o letmé výlety v náznacích, tak přerod v dnešní podobu, jakou Taylor prezentuje na "1989", započal právě na "Red". O to víc bylo "1989" očekáváno, protože už v předstihu bylo prezentováno jakožto zpěvaččino první opravdu popové album.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 BarusHey BarusHey | Web | 19. prosince 2014 v 21:26

Ahoj předem se omlouvám, že otravuju takhle večer, ale můžu tě poprosit o hlas pro BarusHey v soutěži o prsten? Stačí kliknout na web a nasměruje tě to na soutěž. Moc se omlouvám, že rušim, ale už nevim, kam jinam psát. Děkuju moc :33

2 Blackfang Blackfang | 19. prosince 2014 v 21:38

Má ho tam, děvka! :D

3 Ježura Ježura | 19. prosince 2014 v 21:42

[2]: MHT friday? :D  :D

Komentáře jsou uzavřeny.


Aktuální články

Reklama