Phobiatic - Fragments of Flagrancy

2. prosince 2014 v 11:42 | Kaňour |  Recenze
Pakliže bych měl ve všech recenzích a následně i číselných hodnoceních vycházet z ryze technické stránky, tedy z parametru opírajíího se o instrumentální zručnost aktérů, s trochou nadsázky by se z mých devítek a desítek staly nějaké trojky, potažmo čtyřky. Ne, že by to takhle fungovalo vždycky a třeba takový mistr by se Ihsahn hodně divil, co to tady mektám, ale záměrem bylo naznačit, že mnohem raději než skladatelsky nezvládnuté splácanině dám přednost desce se srdcem, byť technicky zaostávající. A jelikož beru technickou propracovanost při hodnocení desky až za jeden z prostředků vyjádření nápadů, není těžké říct, že přetechnizované věci bez myšlenky se v mém přehrávači neohřejí nadlouho. Vím, že je trochu nefér recenzovanou nahrávku poslat do kopru hned v prvních odstavcích, ale věřte, že mírnější a řekněme diplomatičtější slova bych pro úvod hledal stěží.

Po prvních posleších se nebylo těžké dovtípit toho, že němečtí Phobiatic své milované nástroje evidentně nedrží poprvé v ruce. Z toho tedy plyne, že buď je "Fragments of Flagrancy" je již několikátým zářezem Phobiatic, nebo toho pánové mají dost odehráno v jiných kapelách. Nakonec se obě možnosti ukázaly jako pravdivé. Každý ze členů má nahráno v několika dalších projektech, které se pohybují ve sférách death metalu a především grindcoru, přičemž nejzajímavějším a jediným mně povědomým jménem jsou grindoví Japanische Kampfhörspiele. I z tohoto jsem usoudil, že Phobiatic slouží spíš jako technický ventil od instrumentálně méně náročné muziky praktikované jinde. První dlouhohrající dávka zloby byla prostřednictvím Phobiatic hudebníky vypuštěna před dvěma lety. Fakt to je však opravdu nepodstatný, tudíž tímto naše diskografické povídání hned zkraje utnu. Za "Fragments of Flagrancy" jednoduše nestojí žádní cucáci.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


[K recenzi poskytl: Against PR]
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Honza Honza | 2. prosince 2014 v 15:36

Fakt je, že zrovna v tomhle žánru je linie mezi samoúčelností a uměním dost tenká a tohle je bohužel spíš ten první případ. Jo a nejmenuje se ta deska náhodou Fragments of Flagrancy?

2 MF MF | E-mail | Web | 2. prosince 2014 v 16:23

Hej ty vole... já toho debila zabiju. To mě fakt nenapadlo po něm kontrolovat, jestli správně opsal název alba. Každopádně už by to snad mělo bejt opravený.

3 Kaňour Kaňour | 2. prosince 2014 v 16:43

Díky moc za upozornění, nechápu, jak se mi to mohlo povést. Report z popravy bude nejspíš za několik dní, tak se máte na co těšit.

Komentáře jsou uzavřeny.


Aktuální články

Reklama