Ortel - Defenestrace

7. prosince 2014 v 20:01 | MF |  Recenze
Ortel je skupina, kolem níž se (do jisté míry ani ne její vlastní vinou) vytvořil mediální obraz jakési kontroverze, přičemž takovou rozbuškou byl moment, kdy dnes již nefungující Dělnická strana použila jednu skladbu Ortelu a kapela následně k jejímu použití zpětně svolila. Jasně, tohle člověku na kreditu asi příliš nepřidá, stejně tak jako fakt, že Tomáš Ortel, hlavní předák Ortelu, kdysi působil v RAC kapele Conflict 88 (už jen ten název mluví sám za sebe), přesto v tomhle ohledu souhlasím se samotnými muzikanty, na počínání Ortelu nic moc skutečně závadného nevidím a policejní dohledy nebo kontrolování občanských průkazů návštěvníkům koncertů mi přijdou jako umělá hysterie.

Navíc i kdyby Ortel skutečně kontroverzní byl (co je onou "kontroverzí" myšleno, to si jistě dokážete domyslet), jen díky tomu bych na tu skupinu nenadával. Sice budu chápat, jestli to někomu bude připadat divné, ale já osobně jsem člověk, který se dokáže přenést přes to, že si někdo myslí něco jiného, a pokud (budeme-li se bavit o hudebních skupinách) mě oslovuje hudba, jsem schopen si ji užít, i když se s jejími autory názorově rozcházím. A nemám tím na mysli jen NS kapely (s jejichž názory se tedy skutečně neshoduji - to jen aby mě nějaký trotl špatně nepochopil), protože úplně stejně nejsem zrovna fanda ani křesťanství nebo ortodoxních veganských teroristů, přesto nemám problém si pustit skupinu, jejíž členové věří v Boha nebo se angažují v PETA. Varg Vikernes mi taky lidsky přijde jako debil, ale to nic nemění na faktu, že hudebně je starý Burzum naprosto geniální záležitost, jež nemá a nejspíš už ani nikdy nebude mít obdoby.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!

 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Y Y | 7. prosince 2014 v 20:17

To je od vás hezké, že takovéhle mrdce děláte (i přesto, že jste to sestřelili) reklamu.

2 paulito paulito | Web | 16. prosince 2014 v 18:53

Celkem souhlasím, jen je smutné, že právě takové kapely (Dymytry, Walda Gang, atd.) vyprodávají sály. Není to spíš tak, že hraje to, co chce většina českého národa slyšet a že většina českého národa (aspoň v tomhle ohledu) to třímístné IQ nemá? :-)

3 Ježura Ježura | 17. prosince 2014 v 13:11

[2]: Jo, obávám se, že je to tak, jak říkáš :-!

4 Vlasta Vlasta | 16. března 2015 v 11:00

Tohle je fakt fór. Kdo tuhle zhovadilou recenzi napsal? To se neumí pak chytrák ani podepsat? :-D To opravdu nemám rád, když si čtu názory někoho jiného, a na konci článku zjistím, že vlastně nevím koho.

5 H. H. | E-mail | Web | 16. března 2015 v 11:28

Jmenuju se Honza, co to má s recenzí společnýho?

Komentáře jsou uzavřeny.


Aktuální články

Reklama