Dying Out Flame - Shiva Rudrastakam

13. prosince 2014 v 20:11 | MF |  Recenze
Když vám řeknu, že je "Shiva Rudrastakam" debutové album úplně neznámé death metalové kapely z Nepálu, očekávali byste od toho nějaké zázraky? Předpokládám, že asi ne, protože ani já sám jsem je neočekával. Jenže chyba lávky! Navzdory očekáváním je totiž první deska téhle formace z nepálského hlavního města Káthmándú opravdu skvělá.

Základním stavebním kamenem hudby Dying Out Flame je silně technický death metal, v němž není nouze o charakteristické krkolomné jízdy po hmatnících, nicméně tu a tam umí Nepálci přijít i s nějakým tím klasičtějším (do jisté míry by šlo říct "jednodušším", avšak myšleno bez negativního zabarvení) death metalových riffem. Nicméně v takové "Vayuputra" se Dying Out Flame vytasí i s jednou vskutku brutální sypanicí, jaká by se neztratila ani v repertoáru goregrindových part. Tohle všechno sice dělají kvalitně, ale to, co je skutečně odlišuje od zbytku podobně laděných uskupení, je jejich původ. Tedy abych se vyjádřil přesněji - ne to, že pocházejí z Nepálu, nýbrž to, že je i v samotné hudbě cítit, že pocházejí z Nepálu.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


[K recenzi poskytl: Transcending Obscurity PR]
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 hancock hancock | 14. prosince 2014 v 10:13

Že "nepal metal", to je dobré ! :-D
Práve pre toto mám tento blog veľmi rád a chodím sem každý deň. Bežne by som takejto kapele asi nevenoval ani najmenšiu pozornosť, nanajvýš tak - úsmev. Už som tu nešiel pekných pár pre mňa neznámych perál, za všetko spomeniem aspoň projekt netra.
Díky, chalani, nielen za šťavnaté recenzie, ale aj za "objaviteľskú" činnosť!

Komentáře jsou uzavřeny.


Aktuální články

Reklama