Daniel Landa: Pardubice – ČEZ Arena, 25.11.2014

3. prosince 2014 v 21:08 | nK_! |  Reporty
Českých rockových interpertů, na jejichž vystoupení se vyplatí jezdit hlavně proto, že jich není moc nebo se nekonají vůbec, je poměrně málo. Patří mezi ně bezesporu i Daniel Landa, který vyrazil na pětizastávkové Žito Tour, aby představil a osvětlil své alter ego Žita 44 a zahrál některé z nových písniček. 46letý zpěvák sice před dvěma lety prohlásil, že už nikdy nebude koncertovat ani nahrávat nová alba, ale z blíže nespecifikovaných důvodů slib nedoržel. Což není na škodu minimálně pro mě, protože jsem jej živě ještě nikdy neviděl a do Pardubic jsem si tak vyrazil doplnit vzdělání.

K pardubické ČEZ Areně se dostáváme někdy kolem půl osmé a dovnitř už se hrne dav lidí. Kontrola u vchodu prostřednictvím security agentury probíhá bezproblémově a nic nám nebrání stoupnout si co nejblíže k pódiu. Akce není dnes zcela vyprodaná a v hale se tak během ní dá alespoň normálně dýchat a hýbat. Jeviště je postavené do tvaru Landovy symbolické runy a je umístěno doprostřed prostoru, který se normálně používá jako lední hokejová plocha, takže se stojí a sedí okolo. To je pro mě (a myslím, že nejsem jediný) příjemná změna oproti všem těm koncertům, kdy lze na interprety koukat jen nudně (s rezervou) zepředu.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Thy Mirra Thy Mirra | 4. prosince 2014 v 0:44

Však se mrkni na všechny rozhovory s nim, co jsou na Youtube  celý je to obří game a baví mě, jak nikdo v Česku absolutně nepobírá, o co jako jde, protože tohle je na naší republiku asi trochu silný kafe... pochybuju, že v USA, v Británii nebo v Japonsku byl někdo takhle zmatenej, když Trent Reznor nechával na koncertech na hajzlech flashky s šiframa vedoucí na web imaginární organizace a použil to jako promo pro svojí koncepční desku ;-) :-)

2 nK_! nK_! | 4. prosince 2014 v 10:21

Četl jsem s ním několik rozhovorů. Game to asi bude, ale přijde mi tak trochu padlá na hlavu. Uvidíme, co z toho nakonec vyleze :-)

3 MF MF | E-mail | Web | 4. prosince 2014 v 12:26

Ta jeho "hra" je natolik sofistikovaná a promyšlená, až je to píčovina jak mraky - při vší úctě k Landovi (jeho starou tvorbu mám fakt rád, i když ta novější už mě netankuje). Reznor je úplně jinačí formát, ty jeho vtípky měly smysl, mistr Žito-Kohout mi přijde jako samoúčelnost.

4 DGRTBGM DGRTBGM | 4. prosince 2014 v 18:24

Jestli to někdo pobírá? Nevím. Ale pochybuju, že to někoho vyloženě zajímá [1]: :-P

Komentáře jsou uzavřeny.


Aktuální články

Reklama