Prosinec 2014

Ne Obliviscaris - Citadel

31. prosince 2014 v 20:09 | Zajus |  Recenze
Když jsem tu před dvěma roky do nebe vynesl debut australských Ne Obliviscaris, neměl jsem tušení, jak velký ohlas toto album vyvolá. Rozhodně jsem totiž nebyl jediný, kdo zaregistroval a dokázal ocenit jeho vysoké kvality. Že kapela na tuto nově vzniklou poptávku odpoví co nejrychleji další hudbou, je logické, jistá obava však byla na místě. Ačkoli debut "Portal of I" nabízel přes hodinu hudby, tři z celkových sedmi skladeb byly převzaté z předchozího dema, z čehož vyplývá, že ke vzniku zbývající čtyř písní kapela potřebovala přes pět let. Jistě, tenkrát měli pánové prostě smůlu a problémy se vršily na více frontách, i tak jde ale o dost pomalé tempo. Novinka "Citadel" však vyšla jen dva a půl roku po svém předchůdci, a tak bylo otázkou, zda se za tuto relativně krátkou dobu stihl materiál v hlavách australské šestice dostatečně rozležet.

Ne Obliviscaris na to však šli šalamounsky a podařilo se jim vydat materiál, o jehož kvalitě nelze pochybovat, aniž by nechali fanoušky čekat další polovinu dekády. Jak toho dosáhli? Jednoduše výrazně zkrátili stopáž alba. Místo sedmi plnohodnotných písní debutu tak jeho nástupce nabízí trojici dlouhých skladeb, a trojici kratších, jejichž role je zřejmá: intro, mezihra a outro. Tři delší písně však patří mezi opravdové kolosy, nejkratší má bezmála deset minut, nejdelší bezpečně přesahuje čtvrt hodinu hrací doby a předčí tak i ty nejdelší kousky z "Portal of I".

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Legendární KRABATHOR naplánoval na jaro 2015 česko-slovenské turné!

31. prosince 2014 v 18:00 | Ježura |  Koncerty & Akce
Legendární KRABATHOR naplánoval na jaro 2015 česko-slovenské turné!

Příběh jedné z nejznámějších tuzemských metalových smeček, KRABATHOR, zná snad každý, kdo se kdy jen okrajově pohyboval okolo československé metalové scény. Vždyť je synonymem pro pojem český death metal a spolu s polskými Vader byl mezi prvními kapelami z bývalého východního bloku, které dokázaly uspět i v zahraničí, resp. na západě.

Fanouškům netřeba připomínat, že kapela více než deset let neexistuje a její slibně rozjetý příběh zůstal po rozkolu ústřední dvojice Christophera a Bruna jakoby nedokončený. Staré rány však zhojil čas a kapela se dokázala velice úspěšně vrátit na loňském pokračování již kultovního festivalu BRUTAL ASSAULT. Tento zdařilý koncert jednoznačně prokázal, že je stále co dokončovat, a že nesmrtelné hymny nadité mistrovskými riffy mají i po víc jak dvaceti letech co říct i současnému publiku.

Proto se zrodilo rozhodnutí uspořádat i přes geografické obtíže (Christopher žije v současnosti v USA) ještě vzpomínkové turné v nejsilnější sestavě z legendárního alba Lies, tedy v power triu Bruno, Christopher a Pegas. Sama kapela to komentuje následovně:

"Na základě četných žádostí fanoušků, zejména těch, kteří neměli možnost se zúčastnit letošního festivalu Brutal Assault, jsme se společně rozhodli, že těmto žádostem vyhovíme a na jaře příštího roku přidáme ještě několik klubových koncertů v Čechách a na Slovensku. Abychom to ale nesváděli jenom na vás. Důležitým impulsem pro toto rozhodnutí byl i fakt, že vystoupení na Brutal Assaultu na které jsme čekali, poněvadž jsme předem neměli tušení, jak vše vzájemně zafunguje, dopadlo skvěle. Naše osobní vztahy jsou v této chvíli opět velmi dobré a my máme chuť se znovu sejít na pódiu. Budeme se těšit i na vás."

Turné proběhne v březnu a čekání na něj si můžete krátit např. četbou Brunovy ještě stále čerstvé knihy metalových memoárů Revoltikon, jež měla premiéru rovněž na loňském BRUTAL ASSAULTU. Tedy ovšem za předpokladu, že ji již vlastníte, nebo ji má někdo známý, protože Revoltikon je za tři a půl měsíce po vydání vyprodán.

Jako hlavní support celého turné pojede dost možná nejlepší současná česká death metalová kapela BRUTALLY DECEASED! Pokud jste poslední roky metalovou scénu nesledovali a máte strach z podivných žánrových novinek, můžete si být jistí, že tady se jedná o čistý výlet do minulého století, konkrétněji do Stockholmu kolem roku 1990, kde tvrdě vládnou Dismember a Grave. Upřímné muzikantství bez přetvářky a old school death metal jak má být. Jednotlivé koncerty vždy podpoří ještě jeden lokální support.

Vstupenky na jednotlivé koncerty jsou v prodeji v elektronických předprodejních sítích, pro mimopražské akce přímo v jednotlivých klubech a pro koncert v Praze v našich kamenných předprodejích .

Jednotlivá data turné:

Po 16.3.2015 České Budějovice - Slavie /facebook /
Út 17.3.2015 Praha - Podnik /facebook /
St 18.3.2015 Ostrava - Barrák /facebook /
Čt 19.3.2015 Bratislava - Randal /facebook /
Pá 20.3.2015 Košice - Collosseum /facebook /
So 21.3.2015 Uherské Hradiště - Mír /facebook /

[tisková zpráva]

Klipy od Akeldama a Doomas

31. prosince 2014 v 16:00 | Kaňour |  Music News
>>> Akeldama, floridští zástupci djentu, hlásí vydání nového videoklipu. Ten se nahrával na skladbu "A Seed of Hope", jež pochází z posledního alba kapely, nazvaného "Everything Beautiful". Nahrávka byla vydána v září loňského roku u Rogue Records America.


>>> Na novou nahrávku chtěji videoklipem upozornit rovněž slovenští doom/gothic metalisté Doomas. Obrazový materiál byl přisouzen songu "Forlorn", který pochází z chystaného alba "LaMuerte". Připravovaná deska vyjde v lednu 2015 pod labelem Gothoom Productions.


Dubai Extreme Metallers Voice of the Soul Announce Debut Album Release

31. prosince 2014 v 13:41 | Ježura |  Music News
Dubai Extreme Metallers Voice of the Soul Announce Debut Album Release

Dubai extreme metallers Voice of the Soul have today announced the release of their debut album which will be entitled 'Catacombs'. The album will be released via UK label Hell's Hammer & India's Transcending Obscurity on 27th March 2015.

First formed in Kuwait on the opposite side of the Persian Gulf in late 2007 17 year-old Kareem Chehayeb and 16 year-old Monish Shringi released their first EP, 'Winds of Apprehension' in July 2009 with second EP, 'Eyes of Deceit' seeking the light of day the following summer. After playing several shows in Dubai since January 2011, the band opted to relocate to the most popular city and emirate in the UAE before releasing their third EP, 'Into Oblivion', live on SOS Heavy Metal Radio in Portugal in August 2011. 'Into Oblivion' was undoubtedly the bands most successful record with songs receiving regular airplay across the globe.

During April 2014, the band made home at Haven Studio with producer Hadi Sarieddine in Dubai and recorded their debut full-length album 'Catacombs'.

Kareem Chehayeb comments: "While the band started off as a straight up melodic death metal band, 'Catacombs' took on a different shift. The thrash has virtually disappeared from our sound on this album and riffs have some added 'colour' now which was inspired by bands like Opeth, Gojira, Daylight Dies, and various jazz bands that really inspired me to start writing metal again. 'Catacombs' also introduces occasional clean vocals, as well as more doom metal on some tracks."
The artwork (as seen above) was designed by Syrian Dubai-based artist Hamood Hallak of MHD Graphics, and was inspired by the concept of one of the tracks from the album called 'Pendulum'.

Kareem elaborates: "While it appears evident that there is a priest/figure leading sheep, the cliff that they are about to walk off is within the temple itself. We don't specify whether it's religious or not, because religion isn't the sole focus. It's political, it's social."

'Catacombs' Track Listing
1) Desolation
2) Perpetual De...
3) Pendulum
4) Quarantine
5) Cold Rupture
6) The Mist
7) Perdition
8) Defiled
9) Images Subside

Check out 'Catacombs' Teaser Video
http://youtu.be/bzkRnCxAspc

www.facebook.com/votsband

[tisková zpráva]

Adimiron - Timelapse

30. prosince 2014 v 19:56 | Zajus |  Recenze
A je tu čas na další italskou partičku spadající pod vydavatelství Scarlet Records, jež nás poslední dobou hudbou ze země ve tvaru boty zásobuje opravdu vydatně. Jenže, kvantita není kvalita, a tak při pohledu na kapely pod tuto firmu patřící nalézám jen minimum takových, na jejichž hudbu bych měl dobré vzpomínky. Dobrou zprávou je, že tentokrát se to Scartlet Records podařilo a s "Timelapse" vydali album, které jednoznačně stojí za to poslouchat.

Adimiron svou hudební pouť začali těsně před koncem 20. století a na svém debutu z roku 2004 se prezentovali nikterak zajímavým melodickým death metalem. Ne snad, že bych byl takovým znalcem, ale poté, co mi "Timelapse" poměrně učarovalo, jsem se vydal zkoumat historii kapely podrobněji, a tak nyní mohu upřímně prohlásit, že do poslechu jejích starších počinů (mezi debutem a letošním "Timelapse" si kapela střihla další dvě alba) se nemusíte nijak zvlášť hrnout. Rozhodně ne dříve, než prozkoumáte album letošní, a i pak vás možná odradí velký vývoj, kterým kapela prošla a který směrem pozpátku není příliš lichotivý.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


[K recenzi poskytl: Scarlet Records]

Nový basák v sestavě Kinga Diamonda

30. prosince 2014 v 16:45 | Kaňour |  Music News
Legendární King Diamond z Dánska odhalil jméno nového baskytaristy své kapely. Stal se jím Pontus Egberg, který působil v glam/heavy metalových The Poodles a jenž je nadále členem power/heavy metalové kapely Dark Illusion. Egberg se v sestavě Kinga Diamond poprvé představil jako náhrada za bývalého basáka již 25. července ve Stockholmu, nicméně jako oficiální člen byl potvrzen až nyní.

Pontus Egberg post baskytaristy převzal po Halu Patinovi, jenž byl Kingem Diamondem vyhozen v červenci letošního roku. Po rozchodu se mezi Kingem a Patinem rozpoutala slovní přestřelka. O peripetiích kolem tohoto rozchodu čtěte více zde.

V neposlední řadě King Diamond aktuálně pracuje na další studiové desce, která naváže na "Give Me Your Soul... Please" z roku 2007. Ta mimo jiné vyšla i v letošní limitované reedici na dvou 12" vinylech.

Změny v sestavě Broken Hope

30. prosince 2014 v 14:31 | Kaňour |  Music News
Amerčtí death metalisté Broken Hope ohlásili odchod dvou členů. Kapelu konkrétně opustil baskytarista Shaun Glass a kytarista Chuck Wepfer, kteří se mají v úmyslu plně koncentrovat na svou novou skupinu The Bloodline.

Baskytarista Glass k rozchodu s Broken Hope poznamenal: "Velmi jsme se soustředili a byli zaprázdněni naší hlavní kapelou The Bloodline, takže jsme posledních 4-5 měsíců němeli čas být součástí Broken Hope natolik, abychom se mohli stoprocentně soustředit na dvě kapely."

Novými členy Broken Hope se stali basák Diego Soria (od roku 2013 hrající v Disgorge) a Matt Szlachta, známý z působení v Chimaira, která v letošním roce ukončila činnost.

Broken Hope na scéně působí již od roku 1988. V roce 2001 se kapela rozhodla své účinkování ukončit a zpět se vrátila až v roce 2012, přičemž rok nato vyrukovala i s comebackovou deskou "Omen of Disease". Ta vyšla 27. září 2013 prostřednictvím Century Media Records.

Debauchery chystají desku

30. prosince 2014 v 12:57 | Kaňour |  Music News
Death'n'rolloví Debauchery ohlásili vydání nového studiového alba. Příliš informací k dispozici nemáme, již nyní však víme, jak se novinka bude jmenovat a kdy přibližně vyjde.

Plánované album dostalo název "Fuck Humanity" a k dispozici by mělo být v červenci příštího roku. Konkrétní datum však ještě nebylo specifikováno a je tedy možné, že se termín vydání změní.

"Fuck Humanity" by mělo vyjít pod vydavatelstvím Massacre Records, které zaštítilo i vydání posledního alba Debauchery. Deska se jmenovala "Kings of Carnage" a vyšla 2. srpna 2013.

RITI OCCULTI stream new album at Zero Tolerance Magazine

30. prosince 2014 v 10:40 | Ježura |  Music News
RITI OCCULTI stream new album at Zero Tolerance Magazine

Today, Italian blackened doomsters RITI OCCULTI stream the entirety of their self-titled album at Zero Tolerance Magazine's website!

Originally released in 2012, Nordavind Records is set to unearth this remastered and reissued edition on 23 February 2015. Pre-orders are available right HERE for €10 only with free shipping worldwide!

Formed in 2011, Riti Occulti showcase a new form of black metal - one that blends inextricably with doom and ritualistic music. Their sounds range from Sabbath-esque doom of the '70s, to some of the ancient exotic sounds of the East, to the contemporary hazy black metal of Europe.

Don't miss this release from one of Europe's finest doom metal acts, which will be limited to 300 units and feature new artwork by Serena Mastracco.

Cover and tracklisting are as follows:

1. It's All Grey
2. Revelation
3. I'm Nobody
4. Alcyone
5. Desert of Soul
6. Bitter Awakening
7. Never a Joy

February 23rd, 2015 marks the official worldwide reissue of this stunning album from one of Europe's finest doom metal acts! The CD will be limited to 300 units and features new artwork designed by Serena Mastracco.

STREAM HERE:
www.ztmag.com/blog/news/?p=23219

[tisková zpráva]

Last Minute to Jaffna - Volume III

29. prosince 2014 v 21:25 | Prdovous |  Recenze
Jména některých kapel jsou občas poněkud krkolomná a zbytečně dlouhá, což je tak trochu případ i dnes recenzované bandy. Nicméně v případě italských sludgerů Last Minute to Jaffna mě na první pohled zarazil spíš bordel v diskografii. Rychlý pohled naznačil, že banda má od svého vzniku v roce 2006 na kontě jeden demáč, jednu desku "Volume I" a dnes recenzovaný počin "Volume III", který ovšem není řadovkou, nýbrž kompilací skladeb. Taky z toho máte dojem, že nový způsob počítání s defaultním přeskakováním některých číslic se Microsoftu podařilo nějak nezdravě rozšířit? Jestli ano, jsme na tom podobně. Detailnější průzkum však ukazuje, že celá situace je poměrně komplikovanější. "Volume III" totiž obsahuje skladby z předchozích dvou dílů… přičemž ten druhý je teprve na cestě a má vyjít do konce letošního roku. Prostě bordel.

Asi správně tušíte, že když je "Volume III" kompilace dvou alb a nikoliv samostatné album, skladby na disku obsažené budou něčím speciální - v opačném případě by ostatně nemělo smysl tenhle počin vydávat, že. Last Minute to Jaffna vybrali z obou desek, tedy z průřezu své neobsáhlé tvorby (jejíž polovinu pořád posluchači neměli polovinu slyšet - pardon, že to připomínám už podruhé, ale přijde mi to tak paradoxní a vtipné, že mi to nedá), a nahráli je akusticky. Popravdě, ještě jsem neslyšel atmosférický sludge předělaný do akustické podoby… a můžu vám říct, že to nezní vůbec špatně. Zároveň jde o jeden z mála převodů do akustické podoby, který dává smysl a není jen výkřikem do tmy. Last Minute to Jaffna to totiž vzali docela od podlahy a u čisté akustiky naštěstí nezůstalo.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


[K recenzi poskytl: Against PR]

Minirecenze #88

29. prosince 2014 v 19:20 | Ježura |  Minirecenze
Azooma - A Hymn for the Vicious Monster (15. června, Xtreem Music)
progressive death metal, Írán

I když to možná není na první pohled znát, íránská hudební produkce není alespoň na našich stránkách nijak zvlášť exotickou záležitostí a už nám stihla naservírovat i velice příjemná překvapení. V případě dalších Íránců Azooma jsem tak byl docela zvědavý, jestli budu mít zase štěstí na povedený matroš, protože by to rozhodně nebylo poprvé.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Tracklist:
01. Preface - 01:13
02. Chapter I: Self-Inflected - 05:46
03. Chapter II: Eridanus Supervoid - 08:31
04. Chapter III: Encapsulated Delusion - 06:58
05. Chapter IV: Gyrocompass - 10:36
06. Appendix - 01:03

Hodnocení: 7/10
Autor: Ježura
[K recenzi poskytl: Transcending Obscurity PR]

Divided - Born to Sleep (7. září, DIV I DED SOUND)
shoegaze, Česká republika

Českého shoegazu je jako šafránu. Toho kvalitního ještě méně, protože takhle z hlavy mě napadají jedině Manon Meurt. Nicméně i ti byli v mých uších 7. září překonáni o několik délek. Dvojice z Ústí nad Labem a Frýdku-Místku se objevila skoro odnikud a vypustila do světa počin "Born to Sleep" a i vzhledem k předchozím řádkům nemá cenu nijak zastírat, že to je zatraceně dobrý počin.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Tracklist:
01. Late Awakening - 03:49
02. Star Rover II. - 03:49
03. Electric Age - 03:27
04. Frozen - 02:50
05. Other City - 03:24
06. Between Us - 03:03
07. No Light - 04:05
08. Machines - 03:05
09. Half Sleeping - 02:00

Hodnocení: 7,5/10
Autor: Prdovous

Lelahell - Al Insane... The (Re)birth of Abderrahmane (5. srpna, Horror Pain Gore Death Productions)
death metal, Alžírsko

Když se řekne Alžírsko, tak to není země, u které by vás hned jen tak z fleku napadly zástupy metalových formací. Mně osobně se třeba nevybaví jediné jméno, takže i z tohoto důvodu jsem Lelahell věnoval předem nemalou porci pozornosti, protože jsem tak nějak v koutku duše očekával, že by do své tvorby mohli přenést špetku lidových odkazů a nějak se tak odlišit. To se nakonec nestalo, nicméně jedním dechem dodávám, že to není vyloženě na škodu.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Tracklist:
01. Mazaghran - 00:19
02. Al Intissar - 05:11
03. Voices Revealed - 04:00
04. Kalimet Essir - 05:00
05. Hypnose - 05:43
06. Imzad - 00:48
07. Am I in Hell? - 04:45
08. Hillal - 05:27
09. Black Hands - 04:48
10. Mixmar - 04:58

Hodnocení: 7/10
Autor: Kaša
[K recenzi poskytl: Lelahell]

Peste Noire / Diapsiquir - Rats des villes vs rats des champs (21. července, La mesnie Herlequin)
avantgarde black metal, Francie

Peste Noire jsou prostě unikát, to mi nikdo nevymluví. Jejich extrémně pestrá hudba propletená s dekadentně ztřeštěnou francouzskostí mě od prvních seznámení dostávala do kolen, což ostatně platí i nadále. Není tedy divu, že i jejich letošní počin nemohl minout mé sluchovody, byť trochu počáteční skepse bylo na místě. Důvod? Splitko, nevyzpytatelný formát. Pro jednoho plnohodnotná nahrávka, pro druhého jen odkladiště materiálu, který by se nedočkal lepšího využití. Peste Noire naštěstí nezklamali a vydali se po cestě prvně zmiňovaných.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Tracklist:
01. Peste Noire - Dans ma nuit - 07:53
02. Peste Noire - Le rat de ville et le rat des champs - 02:05
03. Diapsiquir - Javel - 04:06
04. Diapsiquir - Nicolas [William Sheller cover] - 06:08

Hodnocení: 7,5/10
Autor: Kaňour

Winds with Hands - Isolation and Despair (18. listopadu, selfrelease)
post-metal, Rusko

Nebudu chodit kolem horké kaše a nalhávat vám, že post-metal je mým oblíbeným žánrem. Není. Nerad bych, aby to vyznělo vyloženě odmítavě už z principu, ale drtivá většina těchto kapel mi prostě zní tak nějak stejně, takže je mi celkem jedno, jestli mi do uší hraje nějaký ruský no-name, což je případ čtveřice Winds with Hands a jejich letošního EP "Isolation and Despair", nebo velikáni jako Isis. Jediné, podle čeho tak subjektivně odlišuji dobrou kapelu hrající post-metal od té špatné, je, zda to má podmanivou atmosféru, díky které mě jednou za čas přepadne taková zvláštní nálada a na těchto kapelách si několik týdnů ulítávám.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Tracklist:
01. Isolation - 07:42
02. Despair - 08:43

Hodnocení: 6,5/10
Autor: Kaša
[K recenzi poskytl: Winds with Hands]

Oblivious - "Shore to shore", new single from the swedes third album available now!

29. prosince 2014 v 16:34 | Ježura |  Music News
Oblivious - "Shore to shore", new single from the swedes third album available now!

Swedish Oblivious is back with their third album "Out of wilderness" to be released in april 2015. First track "Shore to shore" is now avalible as a artwork video that reveals the artwork for the upcoming album.

Out Of Wilderness is the name of Oblivious third album. Heavy rock and strong melodies have always been the characteristics for the Swedish band. With a changed lineup, a new studio and a new label the band blossomed and found new confidence. With their already strong and compelling groove the band have focused on building stronger choruses and developing vocal harmonies in Studio Underjorden, a studio that previously recorded bands as Year of the goat, Night and Vanhelgd. The biggest change can be found in going from two to one guitarist, bringing forward a more crisp and classic guitar sound, giving more space for the primal groove and the wilderness in the songs. Album artwork is made by Mattias Frisk that has work with artists as Ghost BC, Night and Morbus Chron.


Oblivious new album is released by Gaphals, label and home to Swedish acts as Siena Root, Night and Beast. With two previous records (Goons and Masters 2010, Creating Meaning 2013) on Transubstans Records and three european tours and multiple gigs all over Sweden the band set focus on new goals. Forward, out of wilderness and into the future...

- Vinyl version holds a bonus track and CD and digital download and comes in four different colours.
- CD version comes in digipack and also containes digital download

Track list Out of wilderness:
1. For who do you burn
2. Dirty hand
3. Bang
4. Shore to shore
5. Riding down
6. Screwed
7. Star quality (VINYL ONLY)
8. Midnight mess
9. Like brothers

Discografy:
Out of wilderness - CD/Vinyl/Digital - 2015 - Gaphals
Creating meaning - LP - 2014 - World in sound
Creating meaning - CD - 2013 - Transubstans
Goons and masters - CD - 2010 - Transubstans

Follow Oblivious on Facebook:
https://www.facebook.com/obliviousofficial

[tisková zpráva]

U.D.O. hledají bubeníka

29. prosince 2014 v 13:39 | Kaňour |  Music News
Němečtí heavy metalisté U.D.O., vedení legendárním Udo Dirkschneiderem (ex-Accept), se potýkají s problémy v sestavě. Kapelu totiž opustil bubeník Francesco Jovino, který v U.D.O. působil od roku 2005.

Jovino se kapelu rozhodl opustit z osobních důvodů. U.D.O. tak rychle hledají náhradu, která odbubnuje turné, jehož start si Němci vytyčili na březen 2015.

Připomeňme, že U.D.O. vrcholí s přípravami nového dlouhohrajcího alba, nazvaného "Decadent". Deska vychází 23. ledna u AFM Records a naváže na "Steelhammer" z května 2013.

DARKING - STEAL THE FIRE

29. prosince 2014 v 11:55 | Ježura |  Music News
DARKING - STEAL THE FIRE

New DARKING album, titled "Steal the Fire", will be released on Cd and Vinyl, 2nd February 2015 on Jolly Roger Records.

Album from Agostino Carpo former guitarist of the cult epic italian band Domine (with whom recorded first 3 demos from 1986 to 1991), follows the canons of old school heavy metal, mixing sound of bands as Iron Maiden, Running Wild and Chastain. Epic touch, after the Domine's experience, is still current, in tracks as "Steal the Fire", "Eldorado", "Icarus", "The Storyteller" and in the self-homage and tribute to early Domine days with the cover of the "Stormbringer" track (featuring Domine's Enrico Paoli on guitar), from second tape "Champion Eternal".

At this link you can see "Steal the Fire" videoclip.

TRACKLIST :
ICARUS
STEAL THE FIRE
ELDORADO
I'M A LEGEND
KILLING MACHINE
THE STORYTELLER
STORMBRINGER
CIRCLE OF LIFE (Cd Bonus)

[tisková zpráva]

Uriah Heep vydají živák

29. prosince 2014 v 9:26 | Kaňour |  Music News
Britští veteráni Uriah Heep oznámili vydání nového živého alba. Dle místa záznamu ponese nový počin název "Live at Koko, London 2014" a k dispozici bude od 20. února v Evropě a o čtyři dny později v Severní Americe. O vydání se postarají Frontiers Music srl.

V Londýně, kde byla nahrávka zaznamenávána, se Uriah Heep zastavili během turné na podporu alba "Into the Wild" z dubna roku 2011. Výsledek si budou moci fandové pořídit na formátu 2CD/DVD nebo Blu-ray. Jak přibližně bude záznam vypadat můžete již nyní zjistit prostřednictvím YouTube, kam byla umístěna skladba "Gypsy".

Poslední dlouhohrající nahrávka Uriah Heep se jmenovala "Outsider" a vyšla rovněž pod Frontiers Music srl 6. června 2014.

DVD/Blu-ray tracklist "Live At Koko, London 2014":
01. Against the Odds
02. Overload
03. Traveller in Time
04. Sunrise
05. Stealin'
06. I'm Ready
07. Between Two Worlds
08. Can't Take That Away
09. One Minute
10. Nail on the Head
11. Into the Wild
12. Gypsy
13. Look at Yourself
14. Box Wah Box
15. July Morning
16. Lady in Black
17. Free 'N' Easy
18. Easy Livin'

Foo Fighters - Sonic Highways

28. prosince 2014 v 20:47 | Kaša |  Recenze
Se "Sonic Highways" to snad ani nešlo jinak a muselo se k němu přistupovat s velkými očekáváními. Samozřejmě si za to můžou Dave Grohl a jeho Foo Fighters sami z několika důvodů. Poslední studiovka "Wasting Light" byla prostě skvělá a třeba já ji řadím k tomu úplně nejlepšímu, s čím Foo Fighters ve své kariéře přišli. Navázat na takto úspěšné album není nikdy jednoduché, a přestože jsem se v tomto ohledu "Sonic Highways" zprvu obával, tak tahle parta už léta dokazuje, že mainstreamový rock se dá dělat i zatraceně kvalitně, takže nakonec nebyl důvod čekat, že by se na tomto letitém pravidlu mělo něco měnit.

No, a pak je tady ještě koncept, kterým si Dave Grohl tvorbu alba ozvláštnil. Osm skladeb, osm různých měst a osm nahrávacích studií, z nichž každé mělo svým jedinečným způsobem ovlivnit konečně vyznění dané písně a dohromady tak utvořit jakýsi zamilovaný dopis hudebním dějinám Ameriky, jak neskromně tvrdil sám hlavní principál. Při té příležitosti tak vznikl osmidílný dokument v produkci HBO, v němž se Dave Grohl coby režisér a tazatel vydává po toulkách hudebních dějin těchto měst: Chicago, Washington D.C., Nashville, Austin, Los Angeles, New Orleans, Seattle a New York. Projekt vskutku jedinečný a spojit jej s nahráváním nového alba je jistě originální způsob, jak objevit neprobádané území, protože Foo Fighters už jsou dlouhou dobu v pozici, kdy dosáhli takřka všeho, čeho jen lze, a mohli by si s klidným srdcem točit další alba jen tak ze setrvačnosti, ale nebyl by to Dave Grohl, kdyby místo avizované tvůrčí pauzy Foo Fighters přišel s ještě něčím větším, než co doposud udělal příkladně v rámci svého dokumentu věnovanému studiu Sound City.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Septic People natočili vánoční singl „Zimní noc“

28. prosince 2014 v 18:11 | Ježura |  Music News
Septic People natočili vánoční singl "Zimní noc"

‎Septic People nezahálejí a po klipu "Zlatá klec" popřáli přátelům, kamarádům a fanouškům prostřednictvím Vánočního singlu a videa "Zimní Noc". I vy můžete zhlédnout a poslechnout tuhle pohodovku, která ve Vás určitě probudí alespoň trochu Vánoční atmosféry.

[tisková zpráva]


Whyzdom vydají v únoru nové album

28. prosince 2014 v 16:03 | Kaňour |  Music News
Francouzští symphonic metalisté Whyzdom vydají nové album. Kapela již před několika měsíci informovala o tom, že na novince pracuje ve studiu, a nyní přišla i s detaily.

Whyzdom svou novinku pojmenovali "Symphony for a Hopeless God" a k dostání bude od 17. února u vydavatele Scarlet Records. Album bylo produkováno Vynce Leffem, nahráváním, mixováním a masteringem pak prošlo pod dohledem Mathieu Gillona v Powermania Studio.

Nová deska vyjde po bouřlivých změnách na postu zpěvačky. Od roku se 2007 se za mikrofonem Whyzdom vystřídala hned čtyři jména, přičemž současná vokalistka Marie Rouyer v kapele působí od roku 2013. "Symphony for a Hopeless God" se stane třetí dlouhohrající nahrávkou kapely a naváže na desku "Blind?" z roku 2012.

Between the Buried and Me vstoupí do studia

28. prosince 2014 v 12:41 | Kaňour |  Music News
Poté, co američtí progresivisté Between the Buried and Me v září stroze oznámili vydání nového počinu, je tu další krátká zpráva o vývoji tohoto díla - v novém oznámení prohlášení ohlásila vstup do studia.

Zde jsou slova Between the Buried and Me: "Během dalších dvou týdnů se sejdeme spolu s mistrem Jamie Kingem, abychom dohromady nahráli naše 7. dlouhohrající album. Do té doby užívejte svátků!"

Producent Jamie King s kapelou pracoval již na vydání "Future Sequence: Live at the Fidelitorium" z letošního roku. Jedná se o živé DVD/Blu-ray, jehož hlavní náplní je koncertní přehrání "The Parallax II: Future Sequence" (poslední deska kapely) v celé jeho délce.

Sumia - Until We Shine Again

27. prosince 2014 v 21:09 | Zajus |  Recenze
Jestli se někomu letos povedl opravdu hezký obal, pak je to finská Sumia. Možná vám "motiv kůň" nepřijde příliš mužný, ale rozhodně je působivý, zvlášť když ho doplňuje velice jednoduchá grafika. Mnoho toho nenapovídá o hudebním obsahu, a pokud bych měl jen na jeho základě tipovat, co Sumia hraje, asi by mě napadl post-rock. To bych se však moc netrefil, i když by šlo tipovat i hůř. "Until We Shine Again" je sbírka skladeb, které se s menší či větší tolerancí točí okolo alternativního rocku, a byť místy zavítají tu blíže k nu-metalu, jindy se zase zatoulají až do mělkých progresivních vod, vždy se ke svému mateřskému žánru zase vrátí.

Protože si však zase jednou budeme povídat o kapele, která rozhodně nepatří mezi známé, sluší se ji alespoň několika větami představit. Čtyřčlenná formace vznikla teprve před pár lety, a pokud mě vyhledávací schopnosti nešálí, vyjma dnes recenzovaného počinu nemá na svědomí zcela nic, a to ani žádné neřadové počiny. Jak jsem ale naznačil v úvodu, Sumia nejsou trendaři, kteří by se dali dohromady, aby dojili dnes úspěšné žánry. Samuli, Olli, Joni a Jussi se zhlédli v hudbě 90. let, a tak se rozhodli spojit své síly a představit svou moderní a vyleštěnou verzi toho, co tenkrát mezi jemnějšími rockery frčelo.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


[K recenzi poskytl: Inverse Records]

Danny Cavanagh z Anathemy plánuje speciální sólové album

27. prosince 2014 v 18:14 | Kaňour |  Music News
Daniel Cavanagh, vokalista, kytarista a klávesista britské Anathemy, plánuje své nové sólové album. Nepůjde však o klasickou desku, na disku se sejdou cover verze písní, které Cavanagha ovlivnily. Album, nazvané "Memory and Meaning" má vyjít díky crowdfundingové kampani PledgeMusic.

Zde jsou Cavanaghova slova: "Konečně nadešel čas, abych vzdal hold několika klíčovým vlivům mého dospívání. Také toužím po přímější, osobní a upřímné komunikaci s posluchači. (...) Toto album je celé provedeno živě ve studiu bez žádných dodělávek jakéhokoliv druhu. (...) Také chci říct, že daruji část peněz z nahrávky do charitativních organizací, podporujících osoby postižené po stránce mentálního zdraví."

Připomeňme, že Daniel Cavanagh je jedním ze zakládajících členů Anathemy, ve které působí mimo jiné také jeho bratři James a Vincent. Poslední nahrávkou kapely je "Distant Satellites" z června letošního roku.

Nové album Scorpions v únoru

27. prosince 2014 v 16:19 | Kaňour |  Music News
Ačkoliv němečtí veteráni Scorpions ohlásili spolu s deskou "Sting in the Tail" z března 2010 odchod do hudebního důchodu, v posledních měsících se začaly šířit zvěsti o tom, že Scorpions nakonec nekončí a vydají i novou desku. Tato informace byla nakonec i potvrzena.

Nyní Němci přichází s podrobnějšími informacemi. Novinku "Return to Forever" se Scorpions vydali nahrávat společně s producenty Mikaelem Nord Anderssonem a Martinem Hansenem, kteří s kapelou spolupracovali i na výše zmiňované "Sting in the Tail". Zveřejněn byl i obal a tracklist novinky.

"Return to Forever" bude k dispozici jako standardní CD, deluxe CD se čtyřmi bonusovými skladbami, 2LP a jako limitovaný sběratelský box, který bude mimo jiné obsahovat singl na sedmipalci nebo triko.

Scorpions novinkovou desku podpoří i na evropském turné v příštím roce, během něhož navštíví 8. května i pardubickou hokejovou arénu.

Tracklist "Return to Forever":
01. Going Out with a Bang
02. We Built This House
03. Rock My Car
04. House of Cards
05. All for One
06. Rock 'N' Roll Band
07. Catch Your Luck and Play
08. Rollin' Home
09. Hard Rockin' the Place
10. Eye of the Storm
11. The Scratch
12. Gypsy Life

V březnu se dočkáme novinky Pyramids

27. prosince 2014 v 14:35 | Kaňour |  Music News
Američtí Pyramids, kteří ve své tvorbě kombinují prvky shoegaze, dronu a ambientu, vydají novou desku. Pyramids své nové dílo pojmenovali "A Northern Meadow" a k dispozici bude od 17. března příštího roku u vydavatelství Profound Lore Records.

Na další informace včetně tracklistu budeme muset čekat. Již teď však můžete vidět vizuální podobu "A Northern Meadow" - napravo je zveřejněný artwork.

"A Northern Meadow" se stane teprve druhou řadovou nahrávkou diskografie Pyramids (deska naváže na eponymní debut). Ta je však o poznání bohatší, obsahuje například kolaboraci s Nadja nebo split s Mamiffer.

2.1. Hradec Králové, klub čp 4 – SEE YOU IN HELL / NEEDFUL THINGS / KLUTZ

27. prosince 2014 v 11:40 | Ježura |  Koncerty & Akce
2.1. Hradec Králové, klub čp 4 - SEE YOU IN HELL / NEEDFUL THINGS / KLUTZ

Kašlete na oslavy novýho roku? Tak to budete 2.1. čerstvý a připravený na první koncert v roce 2015. Po dlouhý době přijedou See you in hell. Naposledy byli v hk snad před pěti rokama. Samozřejmě jsou celkem pravidelně k vidění na Play fast od don´t festivalu, ale bavíme se o klubových koncertech. Představovat tuhle stálici tuzemskýho hc punku je asi nošení divnýho noise punku do Japonska, který mají, mimo jiné, už slušně procestovaný v rámci jejich tour. Aktivita to je slovo, který mě napadne, když o týhle kapele mluvím. Makaj pro scénu už 15 let, na oslavu teď vlastním nákladem vydali flexi EP. Na kontě mají bezpočet split 7" (Contrast attitude, Systematic death, Crow etc.) a samozřejmě velký LP (poslední Jed) na jejich domovským labelu Insane society. Kolegové jim pro tenhle večer budou skoro místní Needful Things z Pardubic. Kolegové to jsou vlastně i normálně, protože Barvák jim (NT) dělá trička a jejich poslední cd "Tentacles of influence" vyšlo na takřka "bratrským" labelu Obscene productions. Poslední do party jsou taky pardubický "nováčci" Klutz. Ti hrnou ukázkovej péwé, tak jak to mají/máme rádi. To všechno se odehraje v pátek 2.1. v klubu č.p 4., kterej je teď "nově" na velkým náměstí v Hradci Kraválovým.
MOSH!!!

http://seeyouinhell.cz/
http://needfulthings.bandcamp.com/
http://kuklutz.noblogs.org/

[tisková zpráva]

Memory in Plant - An Epic Triumph

26. prosince 2014 v 20:33 | Prdovous |  Recenze
Pokud mě paměť neklame, je to snad poprvé, co se ke mně dostala kapela z Izraele. Ne že by na tom vyloženě záleželo, ostatně Izrael rozhodně není mezi zeměmi, kde by o kapely byla nouze, spíš to beru jako zajímavost. Důležitější je, co je tahle smečka říkající si Memory in Plant, vlastně zač. Tahle tříčlenná parta funguje od loňského roku a na kontě má zatím jeden singl, který letos vypustila do světa. Nedávno přišla s prvním větším zářezem v podobě EP "An Epic Triumph" - a co něm hraje nebo jestli je v něm skryto něco zajímavého, to se dozvíte z následujících řádků.

Samotní Memory in Plant sami sebe škatulkují jako alternativní/psychedelický rock s vlivy kde čeho. Nutno uznat, že to je označení dost přesné. Trio Izraelců skutečně koketuje s kde čím a z ípka je dost patrné, že konkrétnější, ucelenější výraz teprve hledají. "An Epic Triumph" tvoří šest skladeb, přičemž pět z nich se s přehledem vejde do tří minut, až poslední "Any Dancing" má nějakých šest minut. Pozoruhodné ale je, že i když má většina skladeb kolem dvou minut, Memory in Plant na nich jsou schopní vystřídat takové množství výrazů, o jakém by se řadě kapel mohlo jen zdát. 17 minut stopáže tak působí dost roztříštěně a jako sbírka nápadů, dost možná určených k pozdějšímu rozpracování, případně jako reprezentace širokého spektra tvorby. To, co bych však řadovce vytkl, u EP nijak nevadí. Charakterem občas připomínají domácí Harmony Bay, byť si nehrají s death metalem/grindem, nýbrž s alt rockem a širokým spektrem elektroniky.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


[K recenzi poskytl: Memory in Plant]