The Stone - Nekroza

8. listopadu 2014 v 21:42 | MF |  Recenze
Srbové The Stone už nějakou dobu patří mezi nejznámější black metalové formace Balkánu a od začátku nového tisíciletí, kdy si změnili název z původního Stone to Flesh, se jim už dávno podařilo si vydobýt respekt na undergroundové scéně v celoevropském měřítku. Ani českému posluchači nemůže být tato formace neznámá, jelikož na našem území koncertovala již mnohokrát a třeba LP druhé desky sólového projektu kytaristy Kozeljnika také vydávala česká firma. Co je ovšem to hlavní, kariéru skupiny lemuje také množství podařených desek a vlastně lze vcelku bez uzardění tvrdit, že vyloženě špatné album ještě The Stone nevydali - a my si nyní povíme, zdali je toto tvrzení aktuální i po vydání šesté studiové nahrávky s názvem "Nekroza".

Rozhodně je chvályhodné, že Srbové ve své tvorbě nestojí na místě, a když člověk porovná "Nekroza" třeba s tím, co The Stone předváděli na svém debutu "Словенска крв" z roku 2002, ten rozdíl je opravdu citelný, a to nejen ve zvukové stránce, ačkoliv se kapela stále drží v hájemství black metalu. Pocitově největší posun se udál s příchodem poslední desky "Golet", jež vyšla před třemi lety. Zatímco "Umro" z roku 2009 mělo ještě relativně syrový sound, na "Golet" se zvuk The Stone znatelně vyčistil, což však hudbě kapely na poutavosti nijak zvlášť neubralo, alespoň tedy dle mého názoru. Určitě se našli lidé, jimž "Golet" nesedlo, ale já s ním problém nemám, a když The Stone vybalí nářezy jako "All Graves Gaping Wide", nechápu, co na tom koho nebaví. V neposlední řadě se pak na "Golet" objevila ještě jedna velice podstatná novinka - kapela se poprvé oprostila (i když jen částečně) od jednoho ze svých poznávacích znamení, jímž byly texty v srbštině, a několik skladeb bylo nazpíváno v angličtině.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


[K recenzi poskytl: Metal Promotions]
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Invisible H Invisible H | Web | 14. listopadu 2014 v 0:23

Že bych si to poslechla? Recenze zní opravdu zajímavě, tak bych to mohla zkusit :D Mimochodem.. skvěle píšeš a tvůj blog vypadá naprosto úchvatně :)

2 MF MF | E-mail | Web | 14. listopadu 2014 v 10:23

Sice to není jen moje, protože je nás tu víc, ale i tak díky :) Jinak The Stone za zkoušku určitě stojí ;)

Komentáře jsou uzavřeny.


Aktuální články

Reklama