The Gathering: Nijmegen - Doornroosje, 9.11.2014

15. listopadu 2014 v 20:30 | Ježura |  Reporty
Asi každý hudební fanoušek má nějakou kapelu, do jejíž tvorby je blázen, ale z nějakého důvodu není možné, aby tu kapelu zkouknul živě, a když už, tak třeba v sestavě, která je od té "správné" více či méně odlišná. Proto není složité si domyslet, co takový hudební fanoušek nejspíš udělá, když se dozví, že má jeho modla odehrát výroční vystoupení, během něhož se na pódiu vystřídají všichni členové, kteří kapelou za celou dobu její existence prošli. Když jsem se dozvěděl, že se přesně takový koncert chystají odehrát The Gathering, měl jsem ve vteřině jasno a veškeré rozhodování se omezilo na podružnosti jako třeba doprava na místo, tedy do nizozemského Nijmegenu, kde se měla kýžená událost odehrát.

Jak záhy po spuštění předprodejů vyšlo najevo, ve svém (ne)rozhodování jsem nebyl zdaleka sám. Po vstupenkách se totiž zaprášilo během dvou dnů, a když The Gathering přidali na stejný den odpoledne druhý termín, i jeho kapacita se naplnila velmi záhy. Jenže ono se není vůbec čemu divit - pro mnohé, mě nevyjímaje, totiž bylo vystoupení s názvem 25 Years of Diving into Unknown zcela ojedinělou a dříve netušenou příležitostí vidět The Gathering na jednom pódiu s bývalou zpěvačkou Anneke van Giersbergen, jež svým nezaměnitelným hlasem učarovala zástupům fanoušků a za jejíhož působení si kapela zvládla vybudovat status, který se nebojím nazvat kultovním. A jakkoli mám výkon její nástupkyně upřímně rád a Silje Wergeland na postu zpěvačky The Gathering plně respektuji, bylo by pokrytecké tvrdit, že suverénně největším tahákem pro mě nebyla právě účast Anneke na tomto podniku.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Autor fotek: Tomáš Nechanický
Děkujeme za zapůjčení!
Celou galerii najdete na Facebooku
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 stora stora | 16. listopadu 2014 v 10:28

Jsem rád, že si taky někdo všiml, že Anneke je snad jediná zpěvačka kterou znám co zní lépe naživo než z nahrávky. Loni na MoR byla výtečná a už se na ni zase těším příští rok v rámci projektu The Gentle Storm :-)

2 Ježura Ježura | 16. listopadu 2014 v 13:41

[1]: Na The Gentle Storm jsem taky zvědavej :-)

3 Ježura Ježura | 16. listopadu 2014 v 13:46

Jo, ještě jsem zapomněl dodat, že na poslední chvíli svou účast odřekl Niels Duffhues, takže tvrdit, že vystoupili úplně všichni bývalí členové, je trošku zavádějící...

4 Hooya Hooya | 16. listopadu 2014 v 16:52

"nabídka piva, z níž si dovedl vybrat i zmlsaný Čech" - ov42? Jinak moc pěkný report, závidím. :)

5 Ježura Ježura | 17. listopadu 2014 v 2:46

[4]: Nevím hele, ov42 je v tomhle sakra svéráz :-D  Každopádně nebejt západoevropský cenovky, tak mi to Leffe Blond fakt chutnalo. A nechápu, proč ho pár dalších lidí ani nedopilo :D

A dík, byla to fakt vzácná událost :-)

Komentáře jsou uzavřeny.


Aktuální články

Reklama