Streetmachine - Kult

29. listopadu 2014 v 21:26 | Kaša |  Recenze
Když se řekne tuzemská hardcorová scéna, tak pardubičtí Streetmachine by měli být jménem, které si člověk, jemuž tato hudební odnož není vyloženě cizí, vybaví jako jedno z prvních, takže když přišla šance napsat si recenzi u příležitosti novinkového alba "Kult", nebylo co řešit. Tahle parta má za sebou pět placek a v posledních letech si drží relativně vyrovnanou laťku co do kvality, a logicky jsem tak byl zvědavý, kam se kapela posune s novým pěvcem Valdou, jenž nahradil Míru, který se pakoval po vydání předešlého "Ber nebo nech bejt" v roce 2011.

Bylo by bláhové čekat, že Streetmachine, kteří v podstatě představují tuzemskou odpověď na zahraniční party jako Madball a Hatebreed, by na svém šestém albu něco měnili. Zvlášť, když to doposud tak dobře fungovalo. Pokud pominu změnu ústředního vokalisty, která je takovou změnou-nezměnou, protože Valda má barvu hlasu dosti podobnou Mírovi (snad jen není tak řízně agresivní, ale to je pouze můj dojem), tak je vše hezky pěkně při starém. Jádrem hudby Streetmachine jsou samozřejmě skočné podladěné hardcore kytary a rytmika, na kterých tenhle styl prostě stojí. Je nutno dodat, že Streetmachine se zhlédli v metalickém pojetí hardcoru, takže své nezastupitelné místo mají až thrashově rychlé riffy, jež činí jejich songy přeci jen o trochu zábavnější, protože takhle jsou většinou míchanicí rychlých pasáží s pomalejšími zasekávanými breakdowny, což je spojení, které už dnes nikoho nepřekvapí, ale pokud budu mluvit sám za sebe, tak od hardcore metalu vlastně ani nic víc ke spokojenosti nepotřebuji.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


[K recenzi poskytl: Streetmachine]
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Angaroth Angaroth | 30. listopadu 2014 v 16:57

Hardcore není úplně styl, kterému bych holdoval. Nicméně jelikož je to česká banda a texty má v češtině tak jsem je zkusil. No a musím souhlasit s recenzí že se jedná o velmi slušný materiál. Nejvíc mě baví songy Zůstaň hladovej, Tři směny a hlavně Můj život moje volba.

2 Kaša Kaša | E-mail | Web | 30. listopadu 2014 v 18:01

[1]: Jo, tak on hardcore nesedne každému. Chápu názory, že někomu ta hudba přijde furt stejná a je fuk, jestli to je nějaký no-name, nebo legenda žánru... Ale Streetmachine jsou v pohodě, novinka je fakt silná. A jak říkáš, hlavně "Můj život moje volba" je pecka.

3 MF MF | E-mail | Web | 30. listopadu 2014 v 18:04

[2]: "někomu ta hudba přijde furt stejná a je fuk, jestli to je nějaký no-name nebo legenda žánru"

to jsem přesně já :-D i když chápu, že od člověka, kterej poslouchá všechno black metalový peklo světa to může znít trochu divně :-D

Komentáře jsou uzavřeny.


Aktuální články

Reklama