Samhainfest 2014: Praha – Exit-Us, 31.10.2014

5. listopadu 2014 v 19:11 | Prdovous |  Reporty
Samhainfest je v Čechách i na Moravě už pěkných pár let docela zavedená šňůra podzimních folk metalových koncertů, která se z původně domácího miniturné přehoupla v mezinárodní akci pohybující se spíše ve státech východní Evropy. Není proto překvapením, že vedle pořádajících Cruadalach se postavili maďarští Elanor, rumunští An Theos a brněnští Wolfarian. Co vám budu povídat, kromě Cruadalach mi ani jedno jméno nic moc neřeklo, protože folk metal už mi dávno neříká tolik co před pár lety, takže letošní Samhainfest byl docela střelba naslepo, ostatně kdovíjaké záruky nedával ani samotný klub, známý především nevalnou kvalitou ozvučení. Šel jsem tedy s tím, že po pár letech Cruadalach docela rád uvidím a zbytek kapel mě může v nejlepším příjemně překvapit, což se nakonec docela vyplatilo.

Vzhledem k tomu, že pro všechny příchozí před osmou večerní byl vstup za lidových 150 korun, jsem se tentokrát dostavil včas. Ne, že by mě těch čtyřicet korun navrch zabilo, ale když je ta možnost, proč nepřijít dřív, že jo. Nižší vstupné způsobilo, že už na první Elanor byl klub docela plný a díky slušné organizaci se začínalo jen s desetiminutovým zpožděním. Nicméně i když se jelo takřka na čas, zpočátku nebylo moc o co stát. Elanor se vytasili s naprosto příšernými pohádkovými klávesami, velmi pohlednou zpěvačkou, která se ovšem nedala poslouchat, a plastikovým vikingem, který se poslouchat dal, ale z jeho siláckých gest by si člověk nejraději vyškrábal oči. Hudebně to taky nebylo kdovíjaké, a i když jsem dokázal v sálu přečkat takřka celý set, znovu bych takovou chybu neudělal, protože tuctový rádoby folk metal mě prostě nezaujal. Nadšení jim asi nechybělo, zato sehranost a koule ano, takže příště se Elanor raději vyhnu.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Fotky byly vypůjčeny ze serveru Xichty.cz (autor: Aleš "Enochian" Komárek)
 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Sharpy Sharpy | 7. listopadu 2014 v 15:14

V podstatě souhlas s reportem. Elanor mě taky extra nenadchli, přišli mi trochu jako nějaká provinční skupina z vidlákova, nicméně jsem jejich vystoupení celkem bez problémů dokoukal do konce. Potenciál tam určitě nějakej je, takže je možný, že to časem dotáhnou o pár tříd výš. An Theos byly podstatně zajímavější, ať už vizuálně nebo hudbou. Z mého pohledu ale jejich vystoupení poměrně zabil zprzněnej zvuk. Škoda, protože to znělo zajímavě. Cruadalach pak rozhodně nezklamali, líbili se mi určitě nejvíc, ale v létě na Made of Metal mělo jejich vystoupení větší grády. Možná to bylo i překopáním setlistu, jelikož nový pecky neznám. Protože měl program poměrně velkou sekeru, na Wolfarian už jsem nevydržel. Celkově to nebyl špatnej večer, akorát mě štvalo kolik lidí v sále kouřilo cigára, což třeba z Roxy nebo Rock Café neznám a docela mě to prudilo i když na open airu si taky v davu zapálim třeba i špeka, ale v malym klubu je to trochu prasárna..

2 MF MF | E-mail | Web | 7. listopadu 2014 v 15:19

S tím kouřením s tebou 100% souhlasím... já jsem teda fakt ortodoxní nekuřák a kouření v klubech (kór v tak malejch jako Exit-Us) totálně nesnáším. Nic proti tomu, kdo chce, ať si klidně kouří, když mu to dělá dobře, ale ať tím neotravuje ostatní. Medaily každýmu nekuřáckýmu klubu nebo pořadateli, kterej řekne, že je akce nekuřácká... i když se bohužel vždycky najdou debilové, který to neberou v potaz. Teďka jsem byl na Suicide Commando, a i když na zdi byla fakt obrovská přeškrtnutá cigareta, kterou vážně nešlo přehlídnout, stejně si nějaký idioti přímo pod ní zapalovali...

3 Prdovous Prdovous | E-mail | 9. listopadu 2014 v 15:44

Jo, cigarety mě v klubech taky štvou, ale potkal jsem se s tim prakticky všude, a několikrát už i v Rock Café, i když tam všude byly cedule s tim, že koncert je nekuřáckej. V tomhle si člověk moc nevybere.

Jinak zvuk je v Exit-usu dost nešvar, ale z kotle se to jakž takž dalo, i když jsem občas neslyšel to, občas ono. Na druhou stranu, třeba u Elanor to bylo docela plus, protože občas nebyly slyšet ty příšerný klávesy a tu a tam ani pěnice a v ten moment to bylo mému uchu docela přivětivý :D

Komentáře jsou uzavřeny.


Aktuální články

Reklama