Minirecenze #82

18. listopadu 2014 v 20:21 | MF |  Minirecenze
Insaniter - Initium (2014, selfrelease)
thrash metal, Řecko

Pokud internetové zdroje nelžou, tak Insaniter je řecká čtveřice, která vznikla v roce 2011, na svém kontě má prozatím řadu EP a na debutovou desku zatím čeká. Nicméně vzhledem k tomu, jakou hudbu tito neurvalí thrasheři hrají, si myslím, že těch několik skladeb, které dají dohromady na alespoň neřadový počin, bohatě stačí. Zvlášť s přihlédnutím k jejich kvalitě.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Tracklist:
01. Ancient Believed - 05:00
02. Core inside Chaos - 05:03
03. Face Back - 04:27
04. Collapse the Orizon - 04:31
05. End of Insanity - 04:38
06. Alley of Fear - 04:18

Autor: Kaša
[K recenzi poskytl: Insaniter]

Orion - On the Banks of Rubicon (30. září, Transcending Obscurity Distribution)
progressive death metal, Indie

Indická technicky death metalová kapela Orion mě celkem pozitivně překvapila. V současné době, kdy v rámci žánru bylo vyřčeno již mnohé, se mi při zahlédnutí této škatulky u nějaké méně zkušené kapely většinou vybaví spíš bezmyšlenkovité honění hmatníků a těkavá rytmika, jež se snaží skrýt kompoziční nevyzrálost. Zde ovšem již od prvních tónů bylo patrné, že o solidní nápady Indové nemají nouzi. Pravda, že by kapela byla něčím novátorským a neslyšeným, to asi ne, ovšem byla na tomto čtyřskladbovém EP z roku 2012 schopna velice obratně zkombinovat několik zajímavých vlivů a blýsknout se několika skvělými momenty.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Tracklist:
01. Oh Sweet Ebullition - 06:26
02. Devoured Existence - 04:32
03. Astral Embodiment - 07:53
04. My Dying Prayer - 04:40

Autor: Onotius
[K recenzi poskytl: Transcending Obscurity PR]

Progenie Terrestre Pura - Asteroidi (15. října, selfrelease)
IDM / ambient, Itálie

Nedělám si iluze o tom, že by měl někdo podrobnou představu o tom, co všechno jsme na Sicmaggot už recenzovali… tu mám snad jenom já a i tak se v tom už sám začínám trochu ztrácet, kolik toho už bylo. Rád ale připomenu, že v květnu loňského roku se tu objevila recenze na debutovou desku italského projektu Progenie Terrestre Pura, které jsem udělil - dodnes myslím, že zaslouženě - 9 bodů, což je známka opravdu vysoká. Italské duo na "U.M.A." předvedlo fantastický space black metal, od něhož jsem se nějakou chvíli skutečně nemohl odtrhnout…

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Tracklist:
01. Asteroidi - 14:38
02. Comete (I:Plutone - II:Kuiper - III:Oort) - 10:36

Autor: Kaňour

Terrifier - Metal or Death (1. června 2013, selfrelease)
thrash metal, Kanada

Že vám bylo jméno kanadských Terrifier doposud utajeno? Nezoufejte, nejste jediní. Jde totiž o teprve dva roky starou thrash metalovou mlátičku, která však dříve fungovala pěknou řádku let pod názvem Skull Hammer. Už se chytáte? Ne? Máte fuk, já taky ne. Důležitější však bylo vám vnuknout myšlenku, že dva roky fungující Terrifier ve skutečnosti nejsou žádní cucáci a leccos mají i v jiných projektech nahráno. Dnes se podíváme na první (a doposud i poslední) počin Terrifier - minialbum "Metal or Death EP", které sice vyšlo již před rokem, ale my na něj s radostí zavzpomínáme v několika dalších řádcích.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Tracklist:
01. Metal or Death - 04:36
02. Infernal Overdrive - 03:33
03. Wretched Damnation - 03:42

Autor: Kaňour
[K recenzi poskytl: VladPRomotion]

Wyld - Stoned (14. června, selfrealease)
rock / metal, Francie

Francouzská pětice Wyld patří mezi služebně mladé kapely, protože na hudební mapě je k nalezení teprve od roku 2011, nicméně to jí nebrání vydat hned na svém debutovém počinu materiál, který je vyspělý a ideově ucelený. Žádné hloupé experimenty se nekonají, a na "Stoned" se tak sešla čtveřice písní, jejichž základ je až na jednu výjimku položen v americké kytarové tvorbě špinavějšího ražení. Nemá cenu řešit, jestli je to víc stoner nebo metalizovaný rock, protože ty songy jsou tak pohodové, že se poslouchají bez škobrtnutí a i opakovaně baví. A to mi od no-name party z Francie ke spokojenosti úplně stačí.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Tracklist:
01. Venomous Poison - 04:17
02. Just Another Lie - 04:13
03. Stoned - 03:42
04. Crossroads - 01:16

Autor: Kaša
[K recenzi poskytl: Wyld]
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře jsou uzavřeny.


Aktuální články

Reklama