Listopad 2014

Výměna kytaristů u Arch Enemy

23. listopadu 2014 v 13:02 | MF |  Music News
Švédská melodic death metalová stálice Arch Enemy hlásí změnu na postu kytaristy - ze sestavy odchází Nick Cordle (ex-Arsis), jenž zde působil od roku 2012 a s kapelou natočil jediné album, a to aktuální počin "War Eternal" z letošního června.

Odchod nastal v polovině právě probíhajícího severoamerického turné, které Arch Enemy hrají společně s Kreator, Huntress a Starkill. Zbytek šňůry neodehraje nikdo jiný než Christopher Amott (mladší bratr kytaristy Michaela Amotta), který zde jako stálý člen působil již v letech 1995-2005 a následně 2007-2012.

Návrat Christophera Amotta k Arch Enemy je však pouze jednorázová záležitost po zbytek turné. Po konci šňůry se ke kapele jako nový člen připojí zámořský kytarista Jeff Loomis (na fotce) známý především jako bývalý člen Nevermore (dále sólová tvorba, Conquering Dystopia).

Averze - Nikdy nevěř davu

23. listopadu 2014 v 11:00 | Kaša |  Recenze
Není pro recenzenta jednodušší způsob, jak si připravit půdu pro další průběh recenze, než danou kapelu v krátkosti představit. Je to sice klišé jako prase, ale začněme tedy tím, že pětičlenná Averze pochází ze Žďáru nad Sázavou a její vznik se datuje ke konci roku 2011, takže o vyloženě zkušenou partu na první pohled nejde. Nicméně pohled na jména kapel, s nimiž jsou členové Averze spojení, už vzbuzuje větší naděje, protože se mezi nimi najdou i skvělí folk metaloví Žrec. V roce 2013 se kapela prezentovala třemi skladbami, které můžeme najít rovněž na debutovém albu "Nikdy nevěř davu", jež vzniklo koncem loňského roku ve studiu Shaark, které je zárukou technicky dobře odvedené práce. To by na formální úvod mohlo stačit. Navíc, další informace se mi vyštrachat nepodařilo, takže to stačit musí.

Averze se v propagačních prohlášeních hlásá ke kombinování thrash metalu, punku, black metalu a rocku, což na mě působilo lehce zmateně, nicméně veškeré možné obavy šly po prvním poslechu "Nikdy nevěř davu" stranou, protože skladby jsou postaveny hlavně na thrashových základech a tomu je taky přizpůsobená celková délka nahrávky. Ta se zastavila lehce za příjemnou půlhodinkou, která při počtu devíti skladeb značí nepříliš složitě stavěný materiál rozložený v dlouhých kompozicích, ovšem to není výtka, spíš jen předzvěst ke konstatování, že skladby jsou rychlé, přímočaré, na nic si nehrají a co je hlavní - slušně odsýpají. Hodně se mi líbí kombinace zahraničního oldschoolového thrashe a domácího punkového bigbítu, kterým je "Nikdy nevěř davu" načichlé, takže je příjemné slyšet, že se nejedná o vyloženou kopírku velkých jmen žánru, ačkoli některé songy jsou klasickými momenty plné (sedmá "Nalhávej"), ale pánové si drží vlastní ksicht.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


[K recenzi poskytl: Averze]

Sólstafir - Ótta

22. listopadu 2014 v 20:26 | MF |  Recenze
Zatímco ještě několik let zpátky byli Islanďané Sólstafir záležitostí spíše pro znalce a fajnšmekry, nyní už se dá tvrdit, že se jim podařilo se dostat do širšího povědomí metalové scény. Což je svým způsobem docela paradoxní, protože ve své tvorbě se Sólstafir od metalové hudby vzdalují čím dál tím více. V rámci svých pěti dosavadních desek opsali zajímavý stylový oblouk od syrovějšího metalu v podobě "Í blóði og anda" přes hutné atmosféry "Masterpiece of Bitterness" a "Köld" až do současné podoby, kdy jejich hudbu pohání spíše post-rockové soukolí.

Stylový vývoj však nutně nemusí jít ruku v ruce s vývojem náladovým, což je právě případ Sólstafir. Ačkoliv je v jejich tvorby cítit s takřka každou deskou znatelný progres směrem kupředu, Islanďané nikdy neopustili svou jasně rozpoznatelnou tvář a svou specifickou atmosférou. S onou specifičností se pak pojí i to, že i když jsem Sólstafir v jejich nynější podobě označil jako post-rockovou skupinu, je to vlastně pojmenování docela závadějící, protože tito severští kovbojové tento žánr chápou a pracují s ním docela jiným způsobem než běžné post-rockové kapely.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Ensiferum pojmenovali svou novinku

22. listopadu 2014 v 19:29 | MF |  Music News
Finští folk metalisté Ensiferum prozradili, jak se bude jmenovat jejich nadcházející šesté album - jeho název zní "One Man Army". Datum vydání počinu pak bylo firmou Metal Blade Records stanoveno na 23. února příštího roku.

Ensiferum již práce na novince kompletně dokončili - nahrávání probíhalo ve Finsku v Astia Studio, kde na kapelu dohlížel producent Anssi Kippo (Children of Bodom, Impaled Nazarene, Horna). Příští týden pak Finové natočí také nový videoklip s polskou produkční společností Grupa 13 (Behemoth, Amon Amarth, Eluveitie).

"One Man Army" bude navazovat na nahrávku "Unsung Heroes", jež vyšla v létě 2012 pod hlavičkou Spinefarm Records. Její obálku vytvořil klasicky Kristian "Necrolord" Wåhlin (Bathory, Hypocrisy, Tiamat), jenž nakreslil artworky pro všechna dosavadní alba Ensiferum. Produkce se ujal Kai Hiili Markus Hiilesmaa (Amorphis, Apocalyptica, Moonspell, jako aktivní muzikant ex-Курск) a mastering zase obstaral Svante Torbjörn Forsbäck (Lordi, Sonata Arctica, Death SS).

Klipy od Blutengel a Triptykon

22. listopadu 2014 v 18:05 | MF |  Music News
>>> Již před časem proběhla informace, že němečtí gotici Blutengel připravují novou desku "Omen" a že jí bude předcházet singl s názvem "Asche zu Asche". Právě k tomuto singlu bylo nyní vypuštěno video, na které se můžete podívat tady:


>>> Svou letošní desku "Melana Chasmata" novým videoklipem připomínají taktéž švýcarští Triptykon v čele s legendárním Thomasem Gabrielem Fischerem (ex-Celtic Frost, ex-Hellhammer). Tentokrát padla volba na skladbu "Tree of Suffocating Souls" a o režii se opětovně postaral Philipp Hirsch, s nímž Triptykon natáčeli již předchozí klipy "Aurorae" (taktéž z "Melana Chasmata") a "Shatter" (ze stejnojmenného EP z roku 2010). Výsledek dopadl následovně:


EpisThemE, progressive extreme metal, deal a worldwide Physical and Digital Distribution via Masterpiece Distribution

22. listopadu 2014 v 16:40 | MF |  Music News
EpisThemE, progressive extreme metal, deal a worldwide Physical and Digital Distribution via Masterpiece Distribution

Epistheme, progressive extreme metal band from Sicily, inks deal with Masterpiece Distribution, for the release of its debut album entitled "Descending Patterns". The album will be available from all the world's webstore! Descending Patterns embraces the awareness of the decline of a multitude of values that surround the human being. Intense emotions come out from a source of hate and introspection. From claustrophobic isolation of the ego to the rapture of the soul, through the ecstasy of darkness and the hatred towards all those established structures and all those patterns that surround and suffocate us. This kind of death Metal blends the majesty and epic scale of NEVERMORE with the dramatically soaring and swooping sonic arcs of OPETH, with a bit of FATES WARNING's deft, delicate complexity thrown in for good measure. You will find hate, passion, lust, love, sweet and sorrow and the music (multi-faceted in a way that does justice to the band's creative imagination) is full of lights and shades of great intensity, it catches the listener with mellow melodies (very close to the sound of bands like TOOL or PORCUPINE TREE) and stuns him with passages of genuine anger and pure violence (with that peculiar fury of bands like MESHUGGAH or PANTERA). Get ready to descend...

[tisková zpráva vydavatele]


Eldvåg: nový projekt kytaristy The Haunted a ex-bubeníka Decapitated

22. listopadu 2014 v 15:30 | MF |  Music News
Švédský kytarista Ola Englund (The Haunted, Feared, ex-Six Feet Under) a rakouský bubeník Kerim "Krimh" Lechner (sólová tvorba, ex-Decapitated, ex-Thorns of Ivy) se pustili do nového společného projektu, který byl pojmenován Eldvåg. První (instrumentální) ukázku tvorby v podobě doposud nejpomenovaného songu si můžete pustit na konci článku.

Eldvåg vzkazují, že pro doplnění sestavy ještě shánějí zpěváka. Englund říká: "Nehledáme nějaký konkrétní druh vokálu. Jsme přesvědčeni, že zpěvák je posledním dílkem skládanky, který dotvoří celkový výsledek. Vokály mohou být čisté, operní, growling, úplně cokoliv. Chceme si to poslechnout všechno." Případní zájemci najdou download písničky a další podrobnosti v popisku videa.

Krimh má v současné době těsně před vydáním své druhé sólové desky - "Krimhera" bude k dostání od 8. prosince a další podrobnosti o ní najdete ve starší novince. Ola Englund vydal letos v srpnu společně s The Haunted album "Exit Wounds" (což byl jeho debut v řadách skupiny) a také má před sebou práce na nové placce své další death/thrash metalové kapely Feared.


Detaily o novince Angra

22. listopadu 2014 v 13:50 | Ježura |  Music News
Brazilská power metalová stálice Angra hlásí, že na začátku příštího roku vydá své nové album. Novinka dostala jméno "Secret Garden", na pultech obchodů se prostřednictvím labelu earMUSIC objeví 16. ledna, o její předprodukci se postaral Roy Z (Judas Priest, Bruce Dickinson, Halford) a nahrávání probíhalo ve Švédsku pod dohledem producenta Jense Bogrena (Kreator, Arch Enemy, Opeth).

Novinka bude koncepční nahrávkou, jejíž námět se bude točit okolo otázky, jestli "může být něco, co nelze vnímat smysly, považováno za neexistující". Půjde o první desku kapely, jíž nazpívá Fabio Lione (Rhapsody of Fire, Vision Divine, ex-Hollow Haze), který v řadách Angra funguje od loňského roku. Na "Secret Garden" se rovněž představí hosté, a sice Simone Simons (Epica) a Doro Pesch (Doro, ex-Warlock).

Artwork, který si můžete prohlédnout vpravo, vytvořil Rodrigo Bastos Didier. Níže najdete kompletní tracklist a úplně na konci článku pak ukázku z desky v podobě lyric videa ke skladbě "Newborn Me".

Tracklist "Secret Garden":
01. Newborn Me
02. Black Hearted Soul
03. Final Light
04. Storm of Emotions
05. Synchronicity II
06. Violet Sky
07. Secret Garden [feat. Simone Simons]
08. Upper Levels
09. Crushing Room [feat. Doro Pesch]
10. Perfect Symmetry
11. Silent Call


Swiss / American Rockers Khaøs Reveal New Music Video 'Exalted'

22. listopadu 2014 v 13:07 | MF |  Music News
Swiss / American Rockers Khaøs Reveal New Music Video 'Exalted'

They say good things come in threes... Swiss / American rockers Khaøs released 'Risen', their stunning debut full-length album via MRR Records just last month, days later they released a second single, 'Crisis Factor' and a lyric video. Now the band have posted the third single from the debut and a brand new music video to go along with it.

Entitled 'Exalted', this song is something singer Chandler Mogel holds quite close. "It's an emotional song that many people can identify with," comments guitarist Mark Rossi. "On the lyrical side 'Exalted' is also a very personal song." Chandler adds, "This song is simply about finding my true self by helping others. This is a part of me that I can't deny, so why not write a song about it?"

Watch 'Exalted' Here
http://youtu.be/FKYuDA5K8p4

Shot in a factory hall called 'Hamelhalle' in Switzerland, Mark explains more about the video and how it was director Can Isik who came up with the concept. "For this video Isik's idea was to have the band performing in a bright lit huge hall with a lot of windows. It's a performance clip with a frame story and it's in opposition to the darker mood with pushed contrasts and desaturated colors we used in the 'After The Silence' video. 'Exalted' shows a more relaxed and natural atmosphere."

Isik comments, "I imagined as many extras as possible - young and old, beautiful and special, characters out of real life - a community of people... The goal was to produce a positive emotional clip about people in need of finding the way to exaltation."

Watch First Single 'After The Silence' Here
http://youtu.be/TPQt0CzettM

Watch 'Crisis Factor' Lyric Video Here
http://youtu.be/EVAZtjKXPsA

'Risen' is out now! Order It Here: http://tinyurl.com/mw7cdnd

www.khaos-risen.com
www.facebook.com/khaos2012
www.twitter.com/khaos_rising
www.youtube.com/khaoschannel

[tisková zpráva]

VARATHRON premiere entire new album on-line

22. listopadu 2014 v 12:00 | MF |  Music News
VARATHRON premiere entire new album on-line

Greek black metal legends VARATHRON will release their new album "Untrodden Corridors of Hades" on November 21st in Europe and December 9th in the rest of the world via Agonia Records. In anticipation, the band has teamed up with Decibel Magazine to stream the album in full. Listen to it at:

http://www.decibelmagazine.com/featured/streaming-varathron-untrodden-corridors-of-hades-stefan-necroabyssious-interviewed/

VARATHRON's early albums are considered to be the cornerstones of the Hellenic black metal scene, alongside the releases of Necromantia and Rotting Christ, with whom the group shared members as well as similar fascination towards early style. The band's trademark are mid-paced riffs that have a classic, old-school feel strengthened by a progressive view, as well as epic atmosphere that only few can match.

"Untrodden Corridors of Hades" was recorded, mixed and engineered by Kostas Kalampokas at Infinite Loop Music Studio (https://www.facebook.com/InfiniteLoopStudio), Greece and mastered by Tom Kvålsvoll at Strype Audio (1349, Arcturus, Darkthrone, Emperor, Code, Ulver) in Norway. The album artwork has been created by Mark Riddick (Arsis, Absu, Mystifier, The Black Dahlia Murder).

VARATHRON will have its new album released in various formats including: digipack CD, box CD (including a bonus CD with rare tracks, a patch and a poster; limited to 350 copies), black vinyl, coloured vinyl (hand-numbered) and digital.

Tracklist:
01. Kabalistic Invocation of Solomon
02. Realm of Obscure
03. Arcane Conjuring
04. Leprocious Lord
05. The Bright Trapezium
06. Death Chant
07. Delve Into the Past

Line-up:
Stefan Necroabyssious - vocals
Achilleas C - guitars
Sotiris - guitars
Stratos - bass
Haris - drums


[tisková zpráva vydavatele]


At Dusk - Anhedonia

22. listopadu 2014 v 10:26 | MF |  Recenze
At Dusk je projekt, jehož jméno asi nebude v našich končinách příliš známé. Největší undergroundoví nadšenci sice mohli zaznamenat třeba dva roky starý split se slovenským kolegou Koronasem a jeho Korium, ale jestli se díky tomu někomu podařilo At Dusk zaregistrovat, byl úspěšnější než já, protože já osobně jsem se k téhle skupině dostal až s příchodem letošní desky "Anhedonia".

Každopádně, At Dusk je jednočlenným projektem z Kalifornie (onen muzikant si říká Korihor, pokud vás to zajímalo), který funguje nějakých pár let (ale ne zas tak moc dlouho) a za tu dobu stihl vydat několik splitů, obligátní demosnímek a letos ještě jednu kompilačku, na níž se s jednou výjimkou objevily už dříve vydané songy. Mimoto se však letos objevila i první dlouhohrající nahrávka, již zmiňovaná "Anhedonia", jež je venku od půlky října a na kterou se nyní zlehka podíváme.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


[K recenzi poskytl: The Black Birch]

Nordavind Records offers catalog as "Pay What You Want" download on Bandcamp

21. listopadu 2014 v 23:52 | MF |  Music News
Nordavind Records offers catalog as "Pay What You Want" download on Bandcamp

Nordavind Records has made their releases available as a pay what you want download on their Bandcamp.

So far, the 9-month-old record label has released the sophomore album by Bergen-based melodic black metal unit VINTERBRIS, which features exclusive artwork from Norwegian cartoonist Kim Holm, and the debut full-length from Finland's atmospheric / post-black metallers ATRUM TEMPESTAS, a duo consisting of Kylmäaho and Perttunen (CATAMENIA).

Nordavind's co-founder Joel Costa comments on this decision: "These 9 months of activity were beyond great and we already have plans to make of 2015 an even greater year, so we decided to give the opportunity to the ones who haven't listened to any of our releases to download our catalog and keep it under their radar. This is also great for the ones who couldn't buy it before and can do it now for an ammount that fits their budget or even for free if they desire."

But the newcomers are not the only ones to be reminded by Nordavind, as Joel explains: "Of course we also thought about what we can do for the ones who have been supporting the Nordavind Records' family since the beginning and we'll send a download-code to everyone who has bought something from us on Bandcamp before so our supporters can download our next release for free."

Download ATRUM TEMPESTAS "Néant" here:
https://nordavindrecords.bandcamp.com/album/n-ant
Download VINTERBRIS "Solace" here:
https://nordavindrecords.bandcamp.com/album/solace

This offer will be active until December 31st.

ATRUM TEMPESTAS "Néant" was released on October 13th and VINTERBRIS "Solace" was released 4 months before, on June 16th. Both releases are exclusively distributed by Plastic Head in Europe and Rock Inc. in BeNeLux.


[tisková zpráva vydavatele]

Defying - Nexus Artificial

21. listopadu 2014 v 21:00 | Prdovous |  Recenze
Víte, kde je Olsztyn (či Olštýn, chcete-li)? Nevíte? Nu, pokud jste trochu bystřejší, tak byste mohli alespoň tipnout Polsko. Pokud jste tak učinili, velmi překvapivě jste si tipli správně. Já o tomhle městě slyšel prvně v životě, i když podle tety Wikipedie má historii docela bohatou. V dnešní recenzi je ale mnohem důležitější fakt, že z něj pochází čtyřčlenná smečka Defying. Pokud jste o ní doposud neslyšeli, vůbec nic se neděje, protože já, stejně jako o jejich domovském městě, taky ne. A když se podívám na dostupné informace, nemůžu vám to mít za zlé, protože prakticky cokoliv zajímavého chybí. Něco málo najdete na jejich Bandcampu, ale Facebooková stránka se tváří jako leklá ryba. S jejich prvotinou pojmenovanou "Nexus Artificial" čítající na rovných deset skladeb už dorazil jen přebal alba, takže třeba na pikantnosti z historie kapely můžete rovnou zapomenout.

Vzhledem k tomu bude nejjednodušší se zaměřit na samotnou hudbu, která se, navzdory kvantu žánrů vypsaných na Bandcampu, dá postihnout vcelku jednoduše. Defying stojí rozkročeni zhruba na půl cesty mezi progresivním přístupem k hudbě a důrazem na atmosféru. Záběr je to dost široký, při pozorném poslechu skutečně najdete vlivy kde čeho, což je jedině dobře. Kluci k míchání žánrů očividně přistoupili docela zodpovědně a s dostatkem sebereflexe - výsledek není přeplácaný, naopak možná občas až zbytečně střídmý. To sice není na škodu, ale pořád tu je potenciál, který by se dal zužitkovat ve prospěch kapely, protože materiál jinak působí docela promyšleným dojmem. Defying berou v zásadě to nejlepší jak z progresivního metalu, tak z atmosférických žánrů a snaží se o co nejlepší syntézu obou. Jenže pokud jsem dosud jejich práci s žánry chválil, samotné vymezení tu je zároveň kamenem úrazu.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


[K recenzi poskytl: Defying]

Nový projekt s účastí Jørna Landeho

21. listopadu 2014 v 19:15 | MF |  Music News
Norský pěvec Jørn Lande se společně s Trondem Holterem, kytaristou své sólové kapely Jorn, pustil do nového hudebního projektu, který byl pojmenován Dracula. Jak už název napovídá, půjde o koncepční záležitost, která se bude točit okolo valašského knížete Vlada III. (1431-1476) známého také jako Vlad Dracula.

Chystané album projektu se bude jmenovat "Swing of Death" a vyjde 23. ledna v Evropě a 27. ledna v Severní Americe. Obal, tracklist a trailer se nacházejí jako vždy okolo tohoto.

Tracklist "Swing of Death":
01. Hands of Your God
02. Walking on Water
03. Swing of Death
04. Masquerade Ball
05. Save Me
06. River of Tears
07. Queen of the Dead
08. Into the Dark
09. True Love Through Blood
10. Under the Gun


Orden Ogan informují o nové desce

21. listopadu 2014 v 17:00 | Ježura |  Music News
Němečtí power metalisté Orden Ogan hlásí, že dokončili práce na své nové řadové desce. Novinka ponese název "Ravenhead", vyjde 16. ledna 2015 u AFM Records, její obal (k nahlédnutí vpravo) namaloval Andreas Marschall (HammerFall, Blind Guardian, Kreator) a vedle standardního jewelcase provedení vyjde také v podobě limitovaného digipack CD (dvě bonusové skladby a bonusové DVD se záznamem vystoupení na festivalu Summer Breeze 2013), jako limitovaná speciální edice, u níž bude k digipacku přibalena soška havrana, a také na limitovaném vinylu v zelené barvě.

Kapela v současné době natáčí videoklip k zatím neznámému prvnímu singlu z "Ravenhead".

Orden Ogan fungují od roku 1996 a za tu dobu stihli vydat čtyři řadové nahrávky. Poslední z nich se jmenuje "To the End" a vyšla 26. října 2012 pod hlavičkou AFM Records. Deska byla k mání jako CD, digipack CD+DVD, box (digipack, podepsaná fotka, těžítko, šála, komiks - limitováno na 500 kusů) a 2LP ve třech barvách - černé, průhledné a modré. Na počinu se objevilo i velké množství hostů, z nichž asi nejznámější jsou Roger Öjersson (Tiamat) a Ross Thompson (Van Canto).

Stryper se chystají nahrávat

21. listopadu 2014 v 15:50 | MF |  Music News
Křesťanští heavy metalisté Stryper pracují na svém dalším dlouhohrajícím albu a aktuálně se věnují skládání materiálu. Předprodukce by měla odstartovat někdy v půlce ledna a hned 1. února chtějí Američané vstoupit do studia a začít s natáčením. Počin by pak měl vyjít někdy během roku 2015 pod značkou Frontiers Records.

Chystaná novinka bude celkově devátým řadovým počinem Stryper. Předchozí album se jmenovalo "No More Hell to Pay" a vyšlo v listopadu 2013.

CENTINEX stream new album "Redeeming Filth" in full

21. listopadu 2014 v 11:28 | MF |  Music News
CENTINEX stream new album "Redeeming Filth" in full

Recently reformed Swedish death metallers CENTINEX are streaming their long-awaited new album "Redeeming Filth" ahead of its official release date on November 21st in Europe and December 9th in North America via Agonia Records. The record can be listened to exclusively via Terrorizer Magazine at:

http://www.terrorizer.com/news/streams/stream-new-centinex-album-redeeming-filth/

CENTINEX is made of Martin Schulman (Demonical) on bass, Sverker Widgren (Demonical, Diabolical) on guitars, Alexander Högbom (October Tide, Spasmodic) on vocals and Kennet Englund (Interment, Centinex 1999-2003) on drums. Commented by the band's founder and mastermind, Martin: "Influenced and inspired by the early 90's classic Florida-scene, "Redeeming Filth" picks up the spirit from our 1992-debut "Subconscious Lobotomy" and leads us back to the golden days of riff-oriented death metal. The future looks soaking brutal!".

Band's ninth album, the successor to "World Declension" (2005), was recorded at Amplified Studios and mixed & mastered at Garageland Studios by Ronnie Björnström (Aeon) during the spring of 2014. Album cover was created by Twilight 13 Media (At The Gates, Arch Enemy, Darkthrone).

"Redeeming Filth" will be available in: digipack CD, digital format, black vinyl and brown vinyl (handnumbered and including poster; limited to 100 copies).

Tracklist:
01. When Bodies Are Deformed
02. Moist Purple Skin
03. Death Glance
04. Stone Of Choice
05. Unrestrained
06. Bloodraze
07. Without Motives
08. Rotting Below
09. Dead, Buried and Forgotten
10. Eye Sockets Empty

Line-up:
Alexander Högbom - vocals
Sverker Widgren - guitars
Martin Schulman - bass
Kennet Englund - drums

Upcoming shows:
12.06 2015 ROM - Bucharest - Metalhead Meeting Festival
26.06 2015 GER - Protzen - Protzen Open Air
10.07 2015 CZE - Trutnov - Obscene Extreme Festival


[tisková zpráva vydavatele]

Whispers in Crimson - Suicide in B Minor

21. listopadu 2014 v 10:04 | Zajus |  Recenze
Když se říká, že hudba stmeluje, mnohé asi napadne, že je to jeden z těch typických bullshitů, který bez ohledu na realitu může vypustit z úst snad jen stárnoucí rocker, zatímco rovná kreditkou lajnu koksu na zádech striptérky, či snad mladá popová hvězdička, kterou by bez týmu vizážistů, stylistů, producentů, skladatelů a promotérů znal jen Venca z vedlejší vesnice. Prostě fráze bez obsahu. Jenže co když na ní něco alespoň vzdáleně pravdivého opravdu je?

Co si většina Evropanů vybaví při představě Íránu? Tipuji, že islám, sebevražedné atentátníky a ženy zahalené od hlavy k patě. Málokdo si vzpomene na Teherán, patnáctimilionovou moderní metropoli na kraji kolébky zemědělství, kde, jako ve většině Íránu, žijí lidé jako vy a já a kde si ženy oblékají čádor asi stejně často jako Moravanky kroj. Zkušenost nás však naučila, že hudba může pocházet odkudkoli, a překvapivá by byla snad jen nihilistická punkovka ze Severní Koreje. Proto nikoho nezarazí, že předmětem dnešní recenze je právě íránská kapela, zatímco kdyby vám její zakladatel Amirali Nourbakhsh zazvonil u dveří, skočili byste do vany rychlostí vystrašené srnky, protože vana prý odolá výbuchu. Prostě: hudba stmeluje.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


[K recenzi poskytl: SixtySix Records]

Grausame Töchter: Praha - Kotelna, 15.11.2014

20. listopadu 2014 v 21:39 | MF |  Reporty
Německé fetiš komando Grausame Töchter mělo dle původního plánu vystoupit v České republice už letos v březnu za doprovodu slovenské Ľahké múzy, ale nakonec z toho sešlo, protože se zpěvačka Aranea Peel musela podrobit operaci. Tehdy mě to dost mrzelo, jelikož jsem se na koncert skutečně těšil - přece jenom, Grausame Töchter je skupina, u níž si člověk může být jistý, že uvidí něco, co se nevidí na každém rohu… plus samozřejmě ještě fakt, že i hudebně je to vysoce zajímavá záležitost, v oné natěšenosti rovněž hrála ne bezvýznamnou roli.

Naštěstí však nebylo vystoupení zrušeno úplně, pouze přesunuto někdy do budoucna… a nakonec to ani netrvalo moc dlouho, protože uběhlo sotva pár měsíců, a už bylo ohlášeno nové datum na 15. listopadu. Tentokrát se naštěstí nic nerušilo a úchylná německá elektronika si to namířila i do Prahy, a to rovnou i s novou deskou "Glaube Liebe Hoffnung". Původně mi to přišlo jako škoda, že nebyla možnost vidět Grausame Töchter ještě s programem k předchozí nahrávce "Alles für dich", ale s odstupem jsem za to nakonec vlastně i rád, protože se z "Glaube Liebe Hoffnung" vyklubalo doposud nejlepší album skupiny (což je samozřejmě subjektivní názor, nikoliv objektivní fakt). Pojďme už ale k věci…

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Fotky byly vypůjčeny ze serveru Sanctuary.cz (autor: JiSe)

[Akreditaci na koncert poskytl: Sanctuary.cz]

Grausame Töchter - Glaube Liebe Hoffnung

20. listopadu 2014 v 21:00 | MF |  Recenze
Grausame Töchter jsou dozajista kapelou, u níž ani nepotřebujete slyšet její muziku, abyste se o ni hned začali zajímat. Je to totiž jedna z těch skupin, které předchází už jejich pověst něčeho, co se nevidí na každém rohu a co bychom z obecného hlediska klidně mohli pojmenovat jako kontroverzi. Nejvíc v tomto ohledu samozřejmě vyčnívá vizuální složka, v jejímž rámci Grausame Töchter páchají věci, díky nimž rozhodně není od věci je označovat například škatulkou fetish EBM.

Byly doby, kdy jste byli kontroverzní jen tím, že jste byl chlap a měli dlouhé vlasy. Pak jednoho krásného dne přišli Black Sabbath, kteří na vnitřní obal svého legendárního debutu umístili obrácený kříž, a hned to byli kacíři. Od té doby se mnohé změnilo, nějaké obrácené kříže nebo pentagramy už dnes zvedají ze židle málokoho a po celém světě se prohánějí tuny blasfemických kapel, aniž by to komukoliv vadilo. Současná západní společnost je nastavená tak, že nejvíce pobouří jakákoliv neoslavná poznámka k lidem nebílé barvy pleti a nahota. A v tom druhém případě to vlastně ani nemusí být full frontal… běžte do ulic s velkým obráceným křížem kolem krku a maximálně se někdo otočí, vystrčte ovšem na ulici zadek (nebo bradavku v případě ženského pohlaví) a uvidíte ten kolotoč.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Další placka The Project Hate MCMXCIX na sklonku roku

20. listopadu 2014 v 18:22 | MF |  Music News
Švédští industrial death metalisté The Project Hate MCMXCIX vydají na sklonku letošního roku své nové, celkově už desáté řadové album. Novinka ponese název "There Is No Earth I Will Leave Unscorched" a k mání bude od 25. prosince.

O produkci "There Is No Earth I Will Leave Unscorched" se již klasicky postaral Lord K. Philipson, jenž je hlavní postavou The Project Hate MCMXCIX. Mix a mastering pak dostal na starost Dan Swanö (Opeth, Asphyx, Acheron), s nímž skupina spolupracuje již dlouhodobě.

Na "There Is No Earth I Will Leave Unscorched" se také jako vždy představí početná řádka hostů: Erik Rundqvist (ex-Vomitory), Lawrence Mackrory (Darkane), Richard Sjunnesson (The Unguided, ex-Sonic Syndicate), Ross Dolan (Immolation), Lars Johansson (Candlemass), Henrik Danhage (Evergrey) a Mike Wead (Mercyful Fate, King Diamond). Za zmínku jistě stojí i fakt, že bicí na novinku nahrál Dirk Verbeuren (Soilwork, Scarve, Bent Sea).

Minulá deska The Project Hate MCMXCIX se jmenovala "The Cadaverous Retaliation Agenda" a vyšla v prosinci 2012.

Tracklist "There Is No Earth I Will Leave Unscorched":
01. Holy Ground Is Not Safe Anymore
02. Behold as I Become the Great Cold Betrayer
03. You I Smite, Servant of the Light
04. Defy Those Words of Who Was, Who Is, and Who Is to Come
05. Into the Mouth of Belial
06. The Gospel of the Flesh and All His Sins

DYING FETUS, GOATWHORE, MALEVOLENCE, FALLUJAH, 10. december 2014, Collosseum Club, Košice

20. listopadu 2014 v 17:01 | MF |  Koncerty & Akce
DYING FETUS, GOATWHORE, MALEVOLENCE, FALLUJAH, 10. december 2014, Collosseum Club, Košice

Grindex Promotion v spolupráci s Apocalypse booking a Forensick Music vám prinášajú tento brutálny útok na vaše bubienky!

Koncert otvorí jedna z najnádejnejších skupín moderného podania death metalu - FALLUJAH! V ich podaní znie death metal atmosfericky, moderne a hlavne prepracovane! Nový album "The Flesh Prevails" vás presvedčí o ich kvalitách! Hardcorové vody budú zastupovať MALEVOLENCE. Hardcorová nasratosť, death metalová ráznosť a technicky vyšperkované pasáže, tieto atribúty budú zastupovať títo mladí Američania! Black/death metalisti GOATWHORE nezabúdajú na korene a idú na to až rock'n'rollovou nespútanosťou! A tom sa bude točiť ich vystúpenie. Na samý záver sa nám predstavia jedni z hlavných priekopníkov brutal death metalu, ktorí sa zaslúžili aj o vývoj slammingu! O kom je reč? Predsa o DYING FETUS! Ich hudba spája technickú vymakanosť a brutalitu! Tento masakrálny koncert sa uskutoční 10. decembra v mekke východoslovenského metalu v košickom Collosseu!

Line-up:


MALEVOLENCE (Modern Metal/Hardcore, UK)
https://www.facebook.com/MalevolenceRiff/info


Predpredaj:
16€- v klube a na www.forensickmusic.com
18€ -ticketportal a rezervacie! (rezervacie u sakalpigsty )
http://www.ticketportal.sk/performance.aspx?idp=142493

20€ -na mieste

Začiatok o 18:00

[tisková zpráva pořadatele]

Desert - new single premiere as lyrics video

20. listopadu 2014 v 15:18 | MF |  Music News
Dark Epic metallers - DESERT - released their first internet single "Assassin's Fate" as a lyrics video. This song taken from the upcoming album "Never Regret", which scheduled to be released worldwide on March 30, 2015 via Raven Music.

The song theme inspired by the famous video game saga - "Assassin's Creed". DESERT's frontman, Alexei Raymar, well known as a "heavy" gamer.

The audio single "Assassin's Fate" is already available for purchase on digital stores.

Check the following links for purchase:

You can pre-order the "Never Regret" album here:

Follow and Subscribe to DESERT:

[tisková zpráva]


ENCOFFINATION: vinyl version of the new album available for pre-order now

20. listopadu 2014 v 13:36 | MF |  Music News
ENCOFFINATION: vinyl version of the new album available for pre-order now

ENCOFFINATION - III - Hear Me, O' Death 2xLP

STREET DATE / SHIPPING: December 10th 2014
ENCOFFINATION, the most wretched and abysmal death metal band of the last decade, return with their third full length record. "III - Hear Me, O' Death" is 60 minutes of abysmal, funereal death metal; the most destructive recorings of their career.

A must have for fans of INCANTATION, RIPPIKOULU, MORPHEUS DESCENDS, dISEMBOWELMENT.[tisková zpráva vydavatele]

Dragged into Sunlight 22.11. v Praze

20. listopadu 2014 v 10:19 | MF |  Koncerty & Akce
DRAGGED INTO SUNLIGHT (black metal inferno, UK) + SGRA (atmospheric black metal, Praha) + LOVCI LEBEK (noise/lo-fi black metal, Praha)

Heartnoize Promotion, BrainWave Production & Chance to Dance uvádí:

V sobotu 22.11. se ve sklepě bývalé trafostanice na pražské Malé Straně bude znovu definovat zlo a hluk. V klubu Kokpit vystoupí tři kapely, které sdílí nenávist k optimismu, lásku ke krutosti a rituálnímu pojetí performance. Nečekejte, že vyjdete do noční Prahy stejní, jako jste byli. Propálené oči od stroboskopu, plíce zdevastované oblaky kouře a pištění v uších. Blackmetalová událost podzimu - britská legenda Dragged into Sunlight přijíždí poprvé headlinovat pražskému peklu.

// DRAGGED INTO SUNLIGHT (black metal inferno, UK)

"Při poslechu desky Widowmaker jsem si sáhl na dno. Její poslech fyzicky bolí. Temná a zlá aura celé toto dílo obepíná jako inverze Ostravu. Je to černá mše, vedená naprosto suverénním způsobem, cílená správným směrem." Takto hovoří o posledním albu Dragged into Sunlight Fobia Zine a nelze než souhlasit. Tento zlověstný výlet do temnoty se stal jedním z nejsilnějších výtvorů britského extrémního metalu posledních let. Kolosální atmosféra ne nepodobná Swans, Neurosis či Autopsy přináší absolutní katarzi na hranici vědomí, ale i jemné harmonie předznamenávající niterné krveprolití osvětlené pouhými třemi svíčkami.

Vystoupení na prestižních festivalech Maryland Deathfest, Incubate nebo Damnation v posledních letech pouze utvrdila veřejnost, že živý prožitek z Dragged into Sunlight je ve svém rituálním pojetí srovnatelný s kapelami jako jsou Sunn O))). Black metal inferno není přehnaný tag, je to proroctví večera, na který Praha nebude moci zapomenout.

// SGRA (atmospheric black metal/sludge, Praha)

Zemní hlubiny plné rozkládajících se organismů a bažinatých jeskyní se staly inspirací pro tvorbu sgra. Brutálně rychlé kytarové riffy prohnané přes společensky neslušný počet zkreslení proráží tlustý závoj tříštivých bicích. Atmosférické pasáže střídají blast beaty. A i přesto, že neuvidíme víc než záda, vysoce toxická směs smrtelného a černého kovu se špetkou moderních neduhů nás zcela pohltí. Význam sgra na pozici předkapely umocňuje i fakt, že Dragged into Sunlight jsou jednou z největších inspirací pro tvorbu těchto nadějných mladíků.

// LOVCI LEBEK (noise/lo-fi black metal, Praha)

Nepříliš často koncertující pražské uskupení stojící na hraně noisu a metalu se představí v plné kapelní sestavě. O jejich vystoupení před The Body se nemluví jinak než v superlativech. Například dle slov Davida Vo Tiena z Full Moonu šlo o: "Líbání ozvučené dřevorubecké pily zapíchnuté do kytarových krabiček. Klubko ocelového drátu jako hudební nástroj. Možná i jako světový názor. Řev polykající mikrofon. Kvílející kytarové včelíny. Kakofonický dadaismus, lo-fi black metal svlečený do naha, až na skelet. Leporelo lebeční lásky."

22. 11. 2014
20:00
Kokpit kafe, Pod Bruskou 2, Praha 1

ENTRY: 280 CZK pre-sale, 320 CZK on spot, 500 CZK combo ticket with Inter Arma + Mantar gid
VSTUP: 280 Kč v předprodeji, 320 Kč na místě, 500 Kč kombo vstupenka s koncertem Inter Arma + Mantar


[tisková zpráva pořadatele]